Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 7116 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
slovenija
27.02.2001 at 21:23:12
 
oki
ker je treba tudi malo bolj zemeljske stveri počet v življenju, sem napedenal tole in vas vabim, da pošljete svoje preloge, kako spraviti slovenijo na pravo pot; lahko mi tudi pošljete material ki ga bom objavil na strani
http://www.gape.org/gapes/slovenija.htm
za vso pomoč pri projektu se zahvaljujem; tako kot sem enkrat že povedal:
ko bomo v Sloveniji živeli kot v raju, takrat bodo tudi drugi narodi hoteli živeti v raju. In bo Raj!
Aha pa še tole. Ne se hecat s preveč zemeljskimi debatami, kot je politika in to. Kajti politike ne moremo spremenit. Spremenit se moramo ljudje in politika se bo spremenila sama od sebe (politiki).
Zoprne prispevke bom mimgrede premaknu na katero od web strani!

Hvala za razumevenje! Wink
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Grega
1
*
Offline

PEACE TO YOU ALL!!!
Posts: 16

Gender: male
Re: slovenija
Reply #1 - 08.04.2001 at 21:40:28
 
...sam laže bi pa blo ,ko bi se politika prej spremenila...

...bi se pomojem mogla naša državca bolj u ekološke vode začet razvijat...začeli bi z bio-kmetijstvom, tako bi slovenci jedli lastno pridelano zdravo hrano, tako zdravo da bi jo verjetno še celo izvažali...pol al pa še prej, bi se posrali na mednarodne standarde u dovoljenih emisijah v ozračje in bi jih namerno zmanjševali ne pa vzdrževali dopustno mejo...
...pol bi pa naše fabrike začele proizvajat in vlagat v razvoj čistilnih sistemov , reciklažnih sistemov v vseh industrijskih vejah ,si v znanju ekologije in ekološke ozaveščenosti ustvariti veliki ugled med drugimi državami...no dela bi blo vedno dovolj... tolk popravit kolk smo skoz stoletja uničli bi se ziher za vsakega kaj našlo...pol naprej bi posvečali raziskave u razvoj pridobivanja čistejše energije(je cel kup alternativ sam ne kake toplarne al pa tak shit...)
Potem bi malo zdrmali našo ortodoksno vasezagledano medicino (kar bo verjetno zelo težko zaradi  prepametnih zdravnikov, ki gledajo preveč urgenco pa tako sranje) s kakimi alternativnimi metodami zdravljenja (manj strupov-zdravil pa takega sranja)...
...no na koncu bi blo tut denarja dojst(mogoč bi se začel spreminjat tut pogled na dnar) in ko bi bila taka blaginja pr nas bi verjetno tut drugi drugače začeli gledat na sebe...  
...u reforme izobrazbe se rajš nebi spuščal, sam vsi vemo da je treba tam začet kjer se najbolj uči medsebojnega občevanja , oziroma še prej doma u družini...brez sodelovanja in zdrave komunikacije pa itak ne gre!

...no če bi šlo tako naprej več ne bi blo daleč do raja.

Men se sploh ne zdi utopično! ...al sem pa dreamer!


Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: slovenija
Reply #2 - 08.04.2001 at 22:18:39
 
Grega se cist strinjam s tabo. Prihodnost slovenije je v ekologiji in njeni bio-pestrosti. Ekoloske kmetije so zakon. Ce kdo se ni prebral naj si prebere clanek o eko-kmetiji na Planinci pri Sentjurju. Danes v Nedelu. Gape bi lahko zrihtal in ga gor vrgel. Videl sem ze da si dal gor iz sobotne priloge.
  Drugac pa ce je treba kje zacet spreminjat, ce se ze gremo to nevarno igro (frend pravi da so hipiji zabluzili tukej - lepo so se mel pol so pa hotl spreminjat celo druzbo: ne gre), potem je najboljs da zacnes z izobrazbo, osnovna sola, vrtci in pa seveda TV...
..aja internet itak, to sem pozabil sej zato pa je ze ta stran FINO Cheesy
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: slovenija
Reply #3 - 08.04.2001 at 23:43:53
 
Grega!

Lepo napisano Grega. Mislim, da bi se moral glede na tvoj predlog vse popolnoma vse v politiki zasukat na glavo. Zaceli bi kar  s standardi do Evrope. Mi imamo taksne, torej ekoloske, ce hocete, da smo zraven, jih sprejmite tudi vi v Belgiji. NATO. Absolutno NE, saj ta vojaska hobotnica  nikoli ni bila ekoloska.

Ekoloski turizem. Ne vem, ce ga ze ima kdo, morda pa je inacica temu kaksna veja kmeckega turizma, ki bi ga lahko Slovenija nudila se vec, samo kozolcev nebi smeli podirat.

Raziskave zdrave, neoporcne  hrane in pijace.. Gorenc na http://www.ati-e-import.si ima o tem ze celo studijo, za pol fakultete. Pijte Radin in ne Zalo.

Natecaji za proizvodnjo stimulatorjev, za manjso porabo elektricenga toka v gospodinjstvu in industriji.  Sem se vkljucuje vse od zarnic, do manjse porabe pri raznih aparatih.

Skratka potruditi bi se morali vsi, vendar jaz se vedno ne vem, ce kdo odkupi prazne konzerver gaziranih pijac. Tudi to je ekologija.



Andres


Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: slovenija
Reply #4 - 09.04.2001 at 10:15:33
 
bilo bi preprosto - če bi se politika spremenila - ne lažje!
ampak tko to ne gre.

gre pač tko da se spremenimo ljudje in potem politiki drugega ne bo preostalo kot da se spremeni.
vse to kar ste našteli lahko ljudje začnemo uvajat, ne moremo pa od države pričakovat da bo to spodbujala. mogoče pa tud.

zaenkrat se torej ve da znanje je. tehnike so tud. tehnologija je tud.
samo še ljudi je premalo - takih ki se spreminjamo.

kako torej ljudem približati ideje (utopije) o katerih tukaj govorimo?

na pravi način - brez da komurkoli odvzamemo svobodno odločitev glede česarkoli.

ko eni osebi vzamemo svobodno izbiro da se ne odloči za pot naprej, smo zajebali.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Dejana (Guest)
Guest




Re: slovenija
Reply #5 - 10.04.2001 at 12:17:37
 
V eni prejšnjih Auer je neka gospa, ki se ukvarja z duhovnostjo vprašala, kako naj prepriča svojega moža, da bi ji sledil na "pravi poti". Odgovor je bil, da nikogar ni treba prepričevati o stvareh, ki so očitne ter jih siliti, da spregledajo ali sprejmejo to, do česar smo mi že prišli.
Edino kar lahko in moramo storiti je, da jim dajemo svetal zgled. MI sami- naša naravnanost, naša odprtost, ljubezen in dejanja naj jim bodo zgled, kako ravnati. Če pa ta oseba ni na taki stopnji, da bi to sprejela, nima smisla ne razlagati, ne prepričevati.

Tudi vesoljne Sloveniije ni potrebno prepričevati. Ko bo prišel čas za to, se bodo stvari zgodile same od sebe. Končno prihaja doba Vodnarja, ki to tudi napoveduje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vesna p
Guest




Re: slovenija
Reply #6 - 11.04.2001 at 15:04:53
 
čakati, da se bodo stvari spremenile same od sebe - po moje se nič ne more spremeniti samo od sebe...ljudje smo tisti, ki svet spreminjamo, vse je odvisno pač od tega, koliko ljudi se zaveda ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: slovenija
Reply #7 - 11.04.2001 at 15:23:54
 
fino vesna p
Wink
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Grega
1
*
Offline

PEACE TO YOU ALL!!!
Posts: 16

Gender: male
Re: slovenija
Reply #8 - 16.04.2001 at 17:36:13
 
Samo od sebe se res nič ne spremeni Če pa imamo ljudje željo to spremeniti in več ko nas je za te spremembe, potem bo vsaka sprememba ,ki se bo zgodila delovala v smeri naše želje če bo ta seveda dovolj močna...Naprimer...vsi si želimo sreče, sam vprašanje je kaj koga osrečuje eni bodo srečni če bodo lahko živeli v sožitju z vsemi drugi pa če bodo lahko dominirali... in polno je podobnih napačnih želja ki oblikujejo naš svet...

Po moje bomo vsi na svetu srečni ko si bomo želeli vsi eno in isto -živeti v raju!-sam u pravem raju torej u harmoniji in brezpogojni ljubezni z vsem življenjem na svetu!!!
(zdej pa večina pravi ja sej bi blo fajn pa to , sam želijo si pa da bi meli vlko bajto , vlko keša , fajne bejbe dober auto... )-nažalost se u našem svetu prepogosto uči take definicije raja  Sad

-torej ljudje morjo spremeniti mišljenje...
...to pa ni kr tako in lahko traja in traja...
Back to top
 
 
IP Logged
 
vesna_p
1
*
Offline


Posts: 25
Slovenija
Gender: female
Re: slovenija
Reply #9 - 25.04.2001 at 18:30:25
 
Grega, se popolnoma strinjam s tabo...upam, da nas bo čedalje več z istimi željami in idejami o sreči. eden takih je bil Janez Šček (žal je že pokojni), ki je napisal Gibanje novega tisočletja, 1. del DUHOVNI PREPOROD in 2. del DRUGAČNA POLITIKA. je temeljita analiza našega družbenega stanja in vsebuje napotke, kako preseč te probleme v družbi..
Ob tem bi rada povedala, da je v ponedeljek na TV Slo 2 na Studio City nastopila Nevenka Vidrih, prijateljica majorja Trohe - (ali je kdo gledal ?) z namenom pojasnitve okoliščin njegovega izginotja. Naj povem, da je približno pred enim letom Troha dal pobudo za nastanek Gibanja OPS (kar med drugim pomeni "osveščeni prebivalci Slovenije") po prej omenjeni knjižni predlogi. Po nekaj srečanjih se je stvar izrodila. Na novinarjevo vprašanje kdo je idejni vodja gibanja Vidrihova ni dala odgovora...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: slovenija
Reply #10 - 26.04.2001 at 08:52:03
 
Kako preseči probleme v družbi?
dej nam malo napiš o tem.

Zakaj se je OPS izrodil po nekaj srečanjih?
si bila na srečanjih?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
vesna_p
1
*
Offline


Posts: 25
Slovenija
Gender: female
Re: slovenija
Reply #11 - 26.04.2001 at 15:30:58
 
za začetek - knjiga je posvečena vsem, ki niso izgubili upanja, da je svet mogoče spremeniti...
pravi, da evolucija posameznika poteka na vseh ravneh in čedalje več je ljudi, ki jim resnica pomeni več kot pripadnost določeni ideologiji ali religiji...pri nas imamo izrazito dva nasprotujoča si bloka, ki zavirata pozitiven razvoj. Storiti je treba precej več, naprimer razviti novo institucionalno obliko, v okviru katere bi se krepile in razvijale zamisli nove duhovnosti...poudarek je na posamezniku, njegovih izkušnjah, vedenju in znanju. samoorganiziranost je ključna značilnost življenja...upoštevat, da kot ustvarjalna in intuitivna bitja zmoremo reševat vse svoje težave, če le prisluhnemo svojemu notranjemu vodstvu.
Nekaj teh srečanj sem se udeležila, vendar pa .. ::)
Back to top
 
 
IP Logged
 
S
Guest




Re: slovenija
Reply #12 - 26.04.2001 at 15:37:59
 
Jaz res ne razumem vas. Spremeni sebe in svet se bo spremenil. A ti razumeš to?
Back to top
 
 
IP Logged
 
vesna_p
1
*
Offline


Posts: 25
Slovenija
Gender: female
Re: slovenija
Reply #13 - 26.04.2001 at 17:13:50
 
no, pa dejva, česa ne razumeš ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1