Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 8656 times)
A.
Ex Member




čas je
25.02.2001 at 18:35:06
 
Dragi Prijatelji

Prišel je trenutek, ko vas z vsem spoštovanjem in radostjo vabim na otvoritev Sveta pogovorov.

Svet pogovorov je svet misli, kjer se porajajo najbolj čudovita vprašanja in se dobijo pravi odgovori, to je svet kjer so stvari odprte in duh jasen, to je svet modrosti in razuma in najprej to je svet prijateljstva.

v ta svet vstopite z mislijo na vse, kar vas zanima in z odgovorom na vse, kar veste, kajti tu smo zato, da si pomagamo v iskanju...
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: čas je
Reply #1 - 25.02.2001 at 18:43:49
 
kej so stari texsti??

vem, ko berete te vrstice se večina od nas spomni še na prejšne remotely razprave in povedat vam moram, da se še vedno pogovarjam z administratorji okrog teh stvari in se trudim da jih nam vrnejo.

morda pa jih je kdo od vas spravljal, bi blo fino...

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: čas je
Reply #2 - 25.02.2001 at 19:32:09
 
okrog starih textov; če ima kdo kakšno stran kje (slučajno) shranjeno naj jo pošlje da objavimo tisto do česar smo že prišli. da ne rabimo še enkrat tipkat.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
A.
Ex Member




bučko z lučko
Reply #3 - 26.02.2001 at 09:41:38
 
takole torta je tukaj, če šef kuhne neki reče pol to prinese (šef hotela je sicer gape) sam upam, da nebo mel kaj proti torti:  

http://www.myfreehost.com/vrata22/gif/gsarlota.jpg

maestro A. Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: čas je
Reply #4 - 26.02.2001 at 10:02:24
 
mmmmm je dobra torta, mal mejhna je za vse ki se zgrinjajo ampak bo že Wink
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
T. (Guest)
Guest




Re: čas je
Reply #5 - 26.02.2001 at 19:32:14
 
Se vam ne zdi da nekam dolgo že trajajo ta rojstva in slavja in govoričenje okrog tega kar se bo delalo in bo narejeno...? Mislim da zdaj že kar lep čas čakamo na začetek in nadaljevanje debat!

Lahko pa da se motim?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: čas je
Reply #6 - 26.02.2001 at 19:38:04
 
katerih debat?
smo te kje zgrešili?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: čas je
Reply #7 - 26.02.2001 at 20:24:32
 
Torta je res slastna. IN ob tem slavnostnem trenutku bom napisala nekaj, kar mi je zelo všeč. Našla sem pa v knjigiMilke Petrovec Koprivica - Z zaupanjem v neznano.

Nocoj sem sanjal, da sem hodil po pesku z Bogom. Na velikem ekranu noči so se odslikovali vsi dnevi mojega življenja. Gledal sem nazaj in videl, da je vsak dan mojega življenja začrtal sledove stopal v pesku. Ena sled je bila moja ena Gospodova.
Tako sem nadaljeval, dokler se niso iztekli vsi dnevi mojega življenja - do zadnjega dne. Tedaj sem se ustavil in pogledal nazaj. Opazil  sem, da je bila na nekaterih mestih samo ena sled, in prav ta mesta so bila najtežji dnevi mojega življenja - dnevi največjega trpljenja, strahu in žalosti.
Potem sem vprašal:"Gospod, ti si rekel, da boš z menoj vse dni mojega življenja. Jaz sem sprejal, da živim s teboj, ampak zakaj si me zapustil ravno v najtežjih trenutkih mojega življenja?"
In Gospod je odgovoril:"Otrok moj, jaz te ljubim in rekel sem ti, da bom s teboj vso tvojo pot in da te ne bom zapustil niti za trenutek - in te nisem zapustil...
V tistih dneh, v katerih si ti videl samo eno sled v pesku - to so dnevi, ko sem te nosil v svojem naročju"
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: čas je
Reply #8 - 26.02.2001 at 22:11:04
 
ja moram povedat da sem srečal milko enkrat in bil sem presenčen kakšna ženska je to, res prav prerasla me je, no saj sem še mali toda ona je res pojem zase, knjigo sem pa tudi jaz bral Wink

dobra, lepa, velika...

ps: gape, T je iz remotly in je full napisala takrat, pa saj sta full govorla
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: čas je
Reply #9 - 26.02.2001 at 23:44:28
 
nič ne rečem za T.: a ne veš da je crknu un server in da textov ni ni ker A. ni nikoli naredil backupa?

Veronika: praviš da takrat ko nam gre najtežje ravno takrat je gospod z nami, če bi ga en bilo bi nam bilo še miljon težje?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: čas je
Reply #10 - 27.02.2001 at 00:09:59
 
Zakaj kompliciraš?
To je čudovita misel in nisem si jo jaz izmislila.
Ampak ali nisi takrat, ko si najbolj obupan, najbližje Bogu? Ali se ne boš takrat obrnil k njemu in iskal utehe in pomoči pri nejemu?
Tudi jaz sem kar nekaj pretrpela v življenju in kadar mi je bilo hudo sem se obrnila k njemu in skozi to sem začela duhovno rasti.
Gre za lepo misel, da ne bi pozabili, da nas Bog tudi v najhujših trenutkih ne pozabi in da so ti trenutki trpljenja priložnost, da se razvijemo in da smo še bliže njemu.
Ali ni prijetna tolažba, da nas skozi najhujše muke nosi na rokah in govori, še malo pa bo bolje.
No, kaj te sedaj pri mojem odgovoru moti?Wink
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
T. (Guest)
Guest




Re: čas je
Reply #11 - 28.02.2001 at 20:41:28
 
Veronika, zanima me, zakaj misliš, da smo najbliže Bogu, ko smo v stiski? Morda zato, ker je to edinikrat ko se Bogu posvetimo? Enostavno zato, ker drugače sploh ne mislimo na njega...? Pa še to, ko trpimo,takrat Bog ne pozabi na nas? Meni se bolj logično zdi, da ravno takrat na nas pozabi. Sicer pa spet stare teme...je bog, ni boga, kakšen je bog... Tvoje besede bi jaz spremenila na tak način: ko doživljamo slabe čase(trpimo), se posvetimo sami sebi in se hočemo izbezati iz težav. Zato prosimo in molimo Boga, da nam pomaga. To je vse. Čista resnica, oz. znanstveno dokazano je, da ljudje, ki verujejo v kakršnokoli višjo silo hitreje ozdravijo in nasplošno imajo več notranje moči. Kot sem že nekoč napisala, morda zato, da ker se oklepajo iluzij. Normalno je, da oprtimizem pomaga v slabih trenutkih, kar pa zadeva boga in njegovo eksistenco jo je težko dokazati na naš človeški način. Dober način so našli vzhodnjaki-priti do boga preko samega sebe. Ker ti in samo ti sam si tisti, ki si povezan s kozmično zavestjo, se pravi, da mi vsi odražamo to kozmično zavest. Ki jo ljudje tako radi imenujemo bog. Pa naj bo bog. Samo taki bog, ki nikakor ne more imeti oblike ali osebnosti, da ne bo pomote. pa verjetno še česa ne, toliko še nisem v teh stvareh...

No ja, jaz sem kar začela z debato. Morala bi se naresti pod summary ali kam že. Dokler se ne naveličamo iskati veličine nad nami Smiley

T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: čas je
Reply #12 - 28.02.2001 at 23:00:02
 
mah ne moti me nič, samo tisto dolgo 'priliko' sem poizkusil zapisati krajše, pa me zanima če sem zadel bistvo. to je vse.

T.:  bog JE. verovati->verjeti->vedeti. to je vse! Ko veš (program po katerem vse deluje) lahko premikaš gore, z močjo misli. dobesedno.
točno tako, kot praviš ne un bog z brado krščanski ampak tak nedefiniran. resnica. to je Bog.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
T. (Guest)
Guest




Re: čas je
Reply #13 - 01.03.2001 at 19:31:17
 
Gape,čist možno da bog res je. Kje si pa to zvedel. Ali, kdo ti je to povedal? Kako si lahko prepričan da ima prav? S čim je bilo to potrjeno? Saj ne pravim, možno da je. Pa ga ne vemo dokazati.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: čas je
Reply #14 - 01.03.2001 at 19:45:26
 
hja; jest vem.
sicer pa fora boga je v verovanju - verjetju. ko veš takrat pač veš. dokazati se res verjetno še ne da, vsaj tko ne da bi jest tebi dokazoval. lahko si pač sama dokažeš. ampak še vedno boš le vedela, ne boš tega mogla drugim dokazat. v tem je hec.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2