Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 
(Read 32666 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: DA   ALI   NE???
Reply #75 - 09.11.2002 at 00:08:20
 
nameravam da se šera vse znanje od vseh ljudi ... vse negleda na to kolk je to men kul
BonSens wrote on 08.11.2002 at 20:06:55:
A bi rad, da se šera tist znanje, k je teb kul, al tist kar se zdi enmu drugmu kul, pa tut če teb ni kul?  ???

No,Pa kva si hotu s temle topikom u bistvu?

hotu sm zvedet kaj ljudje mislijo o tej temi ... šlo se je pa ... mislim da ... za to da bi naj povedal osnove radiestezije, k sm jih glih takrat dal čez ... pa osnove reikija kamor sm glih takrat enkrat zaplaval ... tko da to ... dejansko znanje - poznavanje tehnik(e) ... zdej rediestezije še ni zastonj ... vsaj jest ne vem da bi bla ... je pa reiki ... in ostalo znanje se tud širi ... je pa res da včasih dobim kakšno informacijo ki je konsistenetna in jo pridam threadu, ker me mori, ker ne paše v blodnjo glih 100%

no zdej ste me naučil ... zdej ste me ... ne more pasat v blodnjo, ker zemljani ste res PONEUMLJENI ... tuki se blodnja moti ... v točki kjer predpostavlja da če lahko jest lahko tud drugi če jim le dam znanje ... vedenje ... tega si morajo sicer sami vzet ... jest (in vsi ostali) jim ga dam(o) ... tukaj je napaka ... v jezusovem komplexu ja napaka ...

bom še vidu točno kako se bo tole razvil ... ampak zaenkrat sem razočaran nad vami ... sm mislu da lahko res neki premaknemo ... da damo možnost spremembi da se zgodi, da ustvarimo prazen prostor ... zdej pa vidim da tega od vas sploh ne morem(o) pričakovat ... ta prostor lahko zagotovim samo v sebi ...  to praznino, kamor se bo lahko naselila sprememba ...

bomo vidl ... kako in kaj ... res ... bije se boj ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: DA   ALI   NE???
Reply #76 - 09.11.2002 at 02:50:10
 
še dobro, da imamo vse znanje že tako ali tako v sebi, samo še priti je treba do vsega...

zato si ga pa tolk lažje delimo, drug z drugim, vsak od nas je kamenček v mozaiku...


glede tega, kaj je kdo kdaj rekel in točno mislil, pa mislim, da se vsi konstantno spreminjamo in nadgrajujemo sebe in zaznavanje sveta, zato se mi zdi nesmiselno nekoga loviti na besede, raje se sama potrudim in si ogledam celo sliko, tako ali tako pa vemo, da je vsak od nas glavni igralec v svojem filmu in vsak ima zase vedno najbolj prav Cheesy
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: DA   ALI   NE???
Reply #77 - 09.11.2002 at 10:06:51
 
Quote:
bom še vidu točno kako se bo tole razvil ... ampak zaenkrat sem razočaran nad vami ... sm mislu da lahko res neki premaknemo ... da damo možnost spremembi da se zgodi, da ustvarimo prazen prostor ... zdej pa vidim da tega od vas sploh ne morem(o) pričakovat ... ta prostor lahko zagotovim samo v sebi ...  to praznino, kamor se bo lahko naselila sprememba ...  


Gape, saj se premika. Mogoče počasneje, kot si ti pričakoval, ampak vsaka sprememba se dogaja počasi. Hitra sprememba ni nikoli dobra. Saj to je bistveno, da prazen prostor najprej ustvarimo v sebi, da se v nas naseli sprememba, potem lahko delujemo zudi navzven. Osebno se mi to dogaja. Jaz v svojo praznino naseljujem spremembe. In tudi na tem foromu sem marsikaj že pridobil. In kot pravi Kali, smo le kamenček v mozaiku. In če smo vsi kamenčki bele barve, bo pa dobro, ko bodo vsi kamenčki zelene barve, je potrebno, da kamenčki sami začnejo spreminjati barvo, in ko je obarvanih že veliko kamenčkov, potem se lahko tudi ostali kamenčki začnejo spreminjati. Ampak je pogoj, da se začnejo spreminjati sami od znotraj navzven.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: DA   ALI   NE???
Reply #78 - 13.12.2002 at 17:06:58
 
Seveda.





Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: DA   ALI   NE???
Reply #79 - 07.03.2003 at 14:08:39
 
Več ali manj DA, le za kakšne stvari se mi zdi bolje da se posvetujemo s svojim višjim jazom, svojim vodnikom, prosimo nihalo za pomoč.  Pa ne zato, da tega ne bi hoteli povedati ampak zato , da s povedanim nebi nekomu naredili več škode kot koristi.... 8)
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: DA   ALI   NE???
Reply #80 - 03.01.2004 at 20:30:39
 
Takoj ko postane znanje dosegljivo vsem, zastara.

Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: DA   ALI   NE???
Reply #81 - 04.01.2004 at 11:21:34
 
Znanje je od vseh.Resnica je od vseh.Kjer je neznanje je nerazumevanje in kjer je nerazumevanje ni resnice.Nobene potrebe ni pred skrivanjem,ker to niti ni mogoče.Sicer ne vem kaj ima gape taksnega, kar že ne poznamo ampak strah pred kako zlorabo tehnik manipulacuje z energijami,ki tako ali tako večinoma pomenijo velik kup bedarij ni upravičen.Brati o reikiju,črni,beli,rdeči... magiji,spiritizmu in o ostalih kako naj se izrazim-zanimivostih pač ni isto kot dejansko delovati v teh formah.Če bo kdo hotu kaksnega fentat ga bo prej s sekiro kot vudu lutko...
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: DA   ALI   NE???
Reply #82 - 04.01.2004 at 11:31:46
 
gape wrote on 27.10.2002 at 13:51:09:
Znanje, ki ga prenaša učitelj, se je vselej prenašalo naskrivaj, zasebno, od učitelja na učenca.
Zakaj ta skrivnostnost?
Skrivnostnost je edini način za prenos znanja. Učencu ukažejo, da o tem nikomur ne sme govoriti. Um hoče govoriti. Če nekaj veste, potem je to zelo težko obdržati zase: to je ena najtežjih reči. A učitelji so vselej delali tako, to je bil njihov način. Dajo vam nekaj pod pogojem, da o tem ne govorite.
Zakaj?
Zakaj ta skrivnostnost?
Marsikdo bo rekel, da resnica ne potrebuje nobenega skrivanja; ne potrebuje nikakršne zasebnosti. To je nesmisel. Resnica potrebuje več zasebnosti kakor neresnica, kajti, če jo prejme kdorkoli, lahko postane usodna; lahko postane nevarna. Dana je bila določenemu posamezniku. Namenjena je njemu in nikomur drugemu. Ne sme je dati nikomur, dokler sam ni prišel do točke, kjer izgubi svojo individualnost. To je treba razumeti.
osho;meditacija umetnost ekstaze

To je tako sranje da mi čez monitor smrdi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: DA   ALI   NE???
Reply #83 - 04.01.2004 at 14:34:34
 
Smiley
torej takole dragi moji Kiss:

znanje je od vseh,

kakor je tudi resnica,

kakor je zrak, ki ga vsak diha,

ampak tisto nažlahtnješe učenjeje,

se ne prenaša z besedami,

ampak le z dušo, duhom in dihom

in kako boš zdaj ti ta duh, dušo ali dih razložil?


Ko se ti enkrat odpre tvoje srce

samo takrat res razumeš,

ampak to še ne pomeni,

da bo to dojel kodorkoli drug,

Bo, ko mu bo dano, da bo

in nič prej,

pač stvar notranjega zorenja Smiley Wink Cheesy Kiss


p.s. no pa saj gape to dobro ve,
kakor to ve prav vsak, znotraj svojega srca Kiss Kiss Kiss

Razumevanje ti je lahko podarjeno,
pa tudi odvzeto, tako to v življenju je. Wink

in če bo kdo rekel,
da ni tako, vidiš kako res imam prav Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: DA   ALI   NE???
Reply #84 - 04.01.2004 at 15:21:33
 
gape wrote on 19.02.2001 at 15:26:51:
povejte kaj mislite (ne se kregat ampak samo povejte svoje mnenje) ali naj bi bilo VSE znanje kar ga imamo dostopno vsem preko neta ali ne.
ali naj bo sfiltrirano torej nekaj da nekaj ne, odvisno od moči ali od česa naj bi bilo to odvisno? če sploh kaj mislite Smiley




Na internetu je lahko samo informacija o nečem - informacija, ki ni znanje. Informacije pa so vedno last tistih ki jih imajo.
Kar se mene tiče bi lahko bile vse informacije, kar se jih  lahko posreduje skozi ta medij tukaj.

(kar se mene tiče sem za, čeprav vem in znam takšne stvari, ki jih tukaj ne bom nikoli povedal, čeprav bi jih lahko   Kiss)

Znanje je last (če sploh lahko govorimo o tem na tak način) tistega, ki ga ima - ni nekaj, kar bi lahko sprivatizirali na splošno last (čeprav bi nekateri to radi).

Resnica - resnica pa sploh ne more biti lastnina. Resnica je, ali pa je ni. Resnice ne moreš imeti lahko pa jo poznaš ali veš. Si torej lastnik neke informacije o nečem, ki pa je lahko resnična, neresnična, bliže ali pa bolj oddaljena od resnice.


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
8)Re: DA   ALI   NE???
Reply #85 - 04.01.2004 at 17:15:13
 
očitno se dobro zavedaš, kaj so tvoje konkurenčne prednosti  8)
zato pa pravim, vsako znaje, ki pride v javnost zastara


t wrote on 04.01.2004 at 15:21:33:
Na internetu je lahko samo informacija o nečem - informacija, ki ni znanje. Informacije pa so vedno last tistih ki jih imajo.
Kar se mene tiče bi lahko bile vse informacije, kar se jih  lahko posreduje skozi ta medij tukaj.

(kar se mene tiče sem za, čeprav vem in znam takšne stvari, ki jih tukaj ne bom nikoli povedal, čeprav bi jih lahko   Kiss)

Znanje je last (če sploh lahko govorimo o tem na tak način) tistega, ki ga ima - ni nekaj, kar bi lahko sprivatizirali na splošno last (čeprav bi nekateri to radi).

Resnica - resnica pa sploh ne more biti lastnina. Resnica je, ali pa je ni. Resnice ne moreš imeti lahko pa jo poznaš ali veš. Si torej lastnik neke informacije o nečem, ki pa je lahko resnična, neresnična, bliže ali pa bolj oddaljena od resnice.


uživajte!

Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: DA   ALI   NE???
Reply #86 - 04.01.2004 at 19:22:12
 
t wrote on 04.01.2004 at 15:21:33:
Na internetu je lahko samo informacija o nečem - informacija, ki ni znanje. Informacije pa so vedno last tistih ki jih imajo.

Po Shannonovi matematicni teoriji komunikacij, je informacija logaritemsko merilo za nase nepoznavanje necesa (stanja sistema), ki je tudi enaka najmanjsi potrebni kolicini prenesenih podatkov (komunikaciji) potrebni, da to stanje zares spoznamo. Vendar, ko to stanje enkrat poznamo, nam to isto sporocilo ne pove nic novega, pa tudi ce nam je posredovano 1000x.

Skratka, ce imamo pred sabo 1000 primerkov Svetega Pisma, ni v njih nic vec informacij, kot v enem samem.

Ampak ce se recimo neke pesmi naucimo na pamet, nam ponovno branje te pesmi ne prinese nobene dodatne informacije.

Skratka, ko enkrat "imamo" neko informacijo, je nimamo vec.  

(imamo samo se ne kaj dosti vredne podatke, ali pa doloceno znanje, ki ga lahko v nekaterih primerih uporabimo)

Wink

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: DA   ALI   NE???
Reply #87 - 04.01.2004 at 22:33:33
 
Quote:
Po Shannonovi matematicni teoriji komunikacij, je informacija logaritemsko merilo za nase nepoznavanje necesa (stanja sistema), ki je tudi enaka najmanjsi potrebni kolicini prenesenih podatkov (komunikaciji) potrebni, da to stanje zares spoznamo. Vendar, ko to stanje enkrat poznamo, nam to isto sporocilo ne pove nic novega, pa tudi ce nam je posredovano 1000x.

Skratka, ce imamo pred sabo 1000 primerkov Svetega Pisma, ni v njih nic vec informacij, kot v enem samem.

Ampak ce se recimo neke pesmi naucimo na pamet, nam ponovno branje te pesmi ne prinese nobene dodatne informacije.

Skratka, ko enkrat "imamo" neko informacijo, je nimamo vec.  

(imamo samo se ne kaj dosti vredne podatke, ali pa doloceno znanje, ki ga lahko v nekaterih primerih uporabimo)

Wink

bp


skratka, Sokrat je bil car carjev, ke je vedel vse


vem, da nič ne vem  Wink



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
jst
Guest




Re: DA   ALI   NE???
Reply #88 - 26.03.2004 at 18:21:39
 
Gape,

Jest sploh ne stekam v cem je problem.
Stvari, ki so bile se niti ne tolk nazaj strogo in zgolj omejene na izbrane, pa cela stoletja prava redkost ali celo prepovedane, se zdaj prosto dobijo na trgu.

Verjetno glih ne po naklucju.

Vse kar rabis je vedenje, kaj tocno sploh isces. In, ko prakticno in ne zgolj teoreticno ,popedenas zadevo iz knjig, ma mi lahko verjames, da bos dobil dostop do znanja, ki ni popisano nikjer in se se vedno siri zgolj ustno.

Men to sploh ni panika in se s tem total nebi obremenjeval. Tukaj gre bolj za odgovornost. Tisti, ki so dali v prosti obtok znanje, ki je bilo sicer celo vecnost z dobrim namenom prikrito, mi lahko verjames, da so jo prevzeli na svoje rame.

Recmo, mene total ne skrbi, da bo atomska bomba padla na drago naso nam Slovenijo. Bo Djordje bejbi Bush poskrbel za to.

Jest zaupam in molim...


Lp
Jst
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: DA   ALI   NE???
Reply #89 - 17.06.2004 at 13:03:29
 
absolutno in definitivno DA.

sploh ni kaj dodat. je gape vse napisu.

lp

Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7