Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 7
(Read 32663 times)
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: DA   ALI   NE???
Reply #15 - 01.04.2002 at 14:35:35
 
V maladostni vihravosti delamo in pregledujemo marsikaj. Ti mogoče nisi, je pa nekaj takšnih ki so.

Kar nekaj ljudi se zaveda, da če prekovneš nekoga, prekovneš sebe. Ampak ali misliš, da v tisti bolečini pomisliš na to. Mogoče kdo, ki je bolj duhovno razviti in je pripravljen sprejeti bolečino. Na žalost jaz nisem.

Dejstvo pa tudi je, da nikomur ne želim soliti pameti. Vsak ima svoje mnenje in to spoštujem. Moje je nekje na meji. Ja, oz. ne.

Pa pustimo bombe, kaj takšnega se bi lahko zgodilo tudi komurkoli, ki bi nekje pobral navodila za klicanje duhov.  To pa, mislim, da išče dovolj ljudi.

Imaš pa prav, vsak je inteligenten, a velikokrat ne uporabljamo svojo pamet. Smo kot ovce, ki sledimo nekomu.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: DA   ALI   NE???
Reply #16 - 01.04.2002 at 14:42:59
 
veronika wrote on 01.04.2002 at 14:35:35:
Dejstvo pa tudi je, da nikomur ne želim soliti pameti. Vsak ima svoje mnenje in to spoštujem. Moje je nekje na meji. Ja, oz. ne.

verjamem da ne veš točno, gre se za to:
ali si ZA ali PROTI;
tj DA ali NE.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: DA   ALI   NE???
Reply #17 - 01.04.2002 at 23:37:55
 
Sem še vedno za DA, ker menim, ko bodo naši otroci, za katere smo mi vsi odgovorni, prejeli dovolj BREZPOGOJNE LJUBEZNI (večina nas mora najprej dojeti kaj resnično brezpogojna ljubezen sploh je), se  ne bo nihče od njih več rabil dokazovati na destruktiven način...
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: DA   ALI   NE???
Reply #18 - 03.04.2002 at 14:01:26
 
jaz sem za, takrat, ko dobimo zavedanje, in takrat ko tega ne izrabimo

in to je takrat, ko se vsi zavedamo kaj sploh pomeni če imaš zananje in kaj bi naredil če ti nekaj pride in si v hudi situaciji

takrat moraš znat uporabit drugo znanje ne nevarno sebi in okolju, torej dobro znanje

in če se kdo ukvaraj s tem znanjem dobrodošel, jaz se full in ga tud delim z vami, torej odpremo projekt?

primer: če te nekdo znervira
ga ne napadi

pač pa uporabi znanje in dojemi kaj ti razlaga saj je tvoj odsev
in potem skupaj uredita, da bo za oba prav.
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: DA   ALI   NE???
Reply #19 - 03.04.2002 at 17:32:31
 
Sorry, jaz sem še vedno ZA in ZA PROTI.

Strinjem se s tem, da je pomembno dati znanje vsem na razpolago, a vem tudi, da če je v moji moči, nebi dala noža otroku v roke.
Pa da me ne bo kdo razumel narobe. Mišljeno je kot prispodoba.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: DA   ALI   NE???
Reply #20 - 03.04.2002 at 23:29:05
 
jest pač nisem spraševal za takrat ko bomo vsi lepi krasni in lepo razsvetljeni, takrat ot vprašanje ne bo imelo več smisla, tukaj in zdaj ga ima.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: DA   ALI   NE???
Reply #21 - 08.04.2002 at 21:39:46
 
Gape... verjetno ti moj odgovor ne bo ravno všečen, toda vseeno ti ga podam! Smiley

Mislim, da je z znanjem tako, kot z večino drugih stvari v Življenju. Košček po košček...

Primerjava, ki mi je simpatična in jo rada podajam: ti je lažje pojesti celo torto naenkrat ali košček po košček? Nenavsezadnje moraš imeti precej prostora že za to, da poješ 16-ino torte normalne velikosti...

Torej: deljenje znanja - vsekakor DA. Toda... po koščkih!

Suzana Roll Eyes
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: DA   ALI   NE???
Reply #22 - 08.04.2002 at 22:55:39
 
Znanje ni še nikomur škodilo. Vsako znanje v pravem obdobju. Padla je prispodoba, nebi dala noža otroku. Vendar obstaja meja, koliko staremu otroku. Normalno ne daš enoletniku noža, nekemu šestletniku pa ga lahko že zaupaš, če si prisoten, nekemu 10 letniku ga daš in si brez skrbi.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: DA   ALI   NE???
Reply #23 - 08.04.2002 at 23:35:58
 
ja ampak če jest objavim znanje ne morem kontrolirat kolk je kdo star, niti ne morem nadzirat velikosti koščkov, po katerih si bodo ljudje znanje vzemali, ono tam je al ga pa ni. ni koščkov kle na sceni. niti let. je al pa ga ni.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: DA   ALI   NE???
Reply #24 - 09.04.2002 at 00:39:07
 
Tako ali tako, če nekdo nečesa ne dojema, mu sploh ne pomaga, da on to VE, ker tega znanja sploh ne zna uporabiti.
Že v Atlantidi je začelo iti vse na slabše, ker so znanje začeli skrivati in je znanje na koncu imelo le nekaj ljudi. Ravno ti ljudje so začeli svoje znanje uporabljati proti ljudem, zgolj za lastne sebične namene. In nato POKA, jih Bog kaznuje.

Je trajalo več 10000 let, da imamo zopet dostop do znanja. In sedaj ne smemo ponavljati starih napak in znanja skrivati, zlorabljati in uporabljati proti ljudem. Če ne bo spet POKA in zopet bo trajalo več 10000 let do koraka naprej.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: DA   ALI   NE???
Reply #25 - 09.04.2002 at 08:38:11
 
Če daš jasno vedeti tako sebi, kot drugim, da je to znanje tu zato, ker je tvoje mnenje, prepričanje, želja, ... kakorkoli že ... znanje deliti in se s tem odpoveš odgovornosti (ti, sam pri sebi) v smislu: naredi s tem znanjem, kar želiš, jaz ne odgovarjam... Nekako tako, kot imaš napisano na gape.org.

Vendar se moraš odgovornosti za druge odpovedati sam pri sebi. Vkolikor se boš čutil odgovornega za to, kako bom jaz ali kdorkoli že, ravnala s posredovanim znanjem, se ti bo po vsej verjetnosti to povrnilo.

Delitev znanja: vsekakor, vendar z jasnimi "pravili igre". Ne gre za to, da moraš našteti vse možne posledice, vendar da ljudi oz. posameznika opozoriš na stvari, ki jih pač mora vedeti.

Kar pa itak počneš, kajne? Wink

Suzana Roll Eyes

Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: DA   ALI   NE???
Reply #26 - 09.04.2002 at 12:04:43
 
Dejmo v prakso tole: Znanje DA ali NE.

Če preletim celoten forum, ne vem kaj bi tukaj nekomu škodilo. Tok da ne bomo govorilo o nožih in otrocih. Pa četudi pride tole brat nekdo ki se je šele naučil brati, dvomim, da ga bo to obrnilo v kriminalca, posiljevalca, iztirjenca, terorista...

Pa še vedno, če je sposoben najti tele strani, in če ima namen slab, kva češ.

Vpraši se le to:"Ali je Jezus kriv za to, da so njegovo znanje zlorabili v največji možni obliki - praktično RKC deluje v čistem nasprotju kar je govoril."

Svoje je povedal, dal je orodje, misli, in vsak naredi s tem kar hoče. Vsak je sam odgovoren zase.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: DA   ALI   NE???
Reply #27 - 09.04.2002 at 13:54:47
 
Nikakor nisem mnenja, da je Jezus odgovoren za to, kaj so, smo in se ter se verjetno še bo, počenjalo v njegovem imenu in z znanjem, ki ga je posredoval.
Gre samo za sledečo misel (moje mnenje...): vkolikor se bom jaz počutila odgovorno za znanje, ki si ga ti prejel od/preko ali kakorkoli že, mene, toliko časa bom odgovorna tudi za tvoja dejanja - ker te bom omejevala, ker boš ti konstantno pod mojim "okriljem",... Nekako tako...

Pa še enkrat: delitev znanja - DA.

Suzana Roll Eyes

***Ko mi bo padla tančica z oči, bom videla svojo omejenost. Jasno mi bo, da vse tisto, kar sedaj mi je prav, tedaj bo brez pomena... Kajti takrat lahko za vedno rekla bom: SEM...***
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: DA   ALI   NE???
Reply #28 - 09.04.2002 at 14:15:19
 
Pa kaj brezveze forsirate tole. Saj pa znanje vsepovsod možno pridobit, če si se pripravljen učit. O kakšnem znanju pravzaprav govoriš, Gape?


Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: DA   ALI   NE???
Reply #29 - 09.04.2002 at 14:45:20
 
Ja Suzi, tega si pa ne delat. To da prevzameš odgovornost, celo pod okrilje ko znanje oddaš, ni fajn. Potem maš za seboj celo čredo ovc, ki morjo sledit temu kar rečeš. A ni to malo v nasprotju z svobodo, ljubeznijo.

Enostavno znanje predaš, poveš kar veš še nekumu drugemu. Zakaj bi jest prevzemal odgovornost, celo pod okrilje osebo. Res ne vem. Če naučim svojga sina kakat na kahlo. Ga naučim, mu predam znanje. Če bo šel srat na tepih, sem ga slabo naučil, ALI, ali pa še ni dovolj zrel za to znanje. Ko bo enkrat obvladoval svojo potrebo, me ne bo skrbelo več. Zakaj bi me. Če govorimo naprej, znanje pisanja, risanja, karkoli, vse v določeni stopnji pade na osebo, ne na učitelja. Učitelj poda znanje, učenec pa je ravno tako samostojna oseba, ki sama odloča kaj bo z znanjem.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 7