Quote:Ne sme je dati nikomur, dokler sam ni prišel do točke, kjer izgubi svojo individualnost.
Mislim, da je osho hotu povedat, da se resnično znanje lahko prenaša samo 'neoukuženo' z egom. V tem smislu ni razlike, a ga je ego že 'prebavil' ali pa ga sploh še ni 'okusil'. To idealno razmerje za prenos znanja bi si človek še najlaže predstavljal z odnosm mater-otrok še v tisti infantilni obliki brezpogojne ljubezni, preden se začne učenje s pogojvevanjem in stem oblikovanje ega. Verjamem, da je tako idelano razmerje možno ponovno vzpostavit, v takih pogojih pa bodo pogoji za učenje oz. prenos znanja brez/mimo ega takorekoč idelani, brez šumov, zlorab in napačnih interpretacij.
Quote:Ti si se pa zgleda tega lotil, kot da se znanje izgubi, če ga z nekom deliš. Oziroma zgleda, da enačiš znanje z informacijo. Informacija, ko jo nekdo enkrat sprejme, ni zanj ni več informacija.
Inforamcije povzročijo eno napetost, neravnovesje, na katere se organizem mora odzvat, da se nazaj uravnovesi. Proces, kako to stori, je znanje. Tud na ta način, da informacijo, ki ga obremnjuje, pošlje naprej nepredelano al pa na pol predelano. Ko se organizem na tak način znebi ene napetosti, zgleda kot da se je znebu znanja.
Informacija, ki je sprocesirana do konca pa brez ostanka, se nekako akumulira v znanje, ki ne povzroča več neravnovesja. Posredovanje takega znanja naprej ni več posredovanje informacij, ki bi pri sprejmeniku pozročile nervnovesja, ampak se z znanjem posreduje že sam način procesiranja. Prenašajo se dejansko znanja v kompletu ne pa informacije, zato je to multi/nad/hiper/meta čutnen proces, ki ga naša civilizacija, temelječa na prenosu informacij, ne obvladuje.