Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 12155 times)
A.
Ex Member




jezn  grrrrr
14.03.2001 at 20:40:43
 
Z prijateljico sva se prejle pogovarjala o seminarjih, pol pa me je tolk zjezil, da noben ne pove kaj se dogaja, da sem postal čist jezn... Cheesy

tko čakal sem tudi en usterzen primer, da začnem tele pogovore z utemeljenimi dejstvi, da lahko razvijemo način dela in da vidimo kako funkcije sploh izgledajo...

pa začnimo...
pogovor teče o risanju zemljevidov, torej o tem da se najdemo...
prijateljica je postavila zanimivo vprašanje(no najpej sem jaz nej zastavil če ve zakaj deluje dihanje, kot način sesuvanja težav, kao da predihajo), ja neki pove, pa se izmakne... no, pol reče da v glavnem pomaga, sam da ne ve čist točno,...

potem you know men, no jaz ratam ... pol valda padem not in razlagam kako...  pol čez čas, beseda preide na vzorce, ki se nam dogajajo in vprašam, če ve kako nastanjeo in spet Shocked, no pol je ja jasno kakšen sem...

in pol spet cist ok, pol pa vprasa, no povej kaksen vzorc je v tem ker prej preden sem delala reiki in predihala, sem full z jezo delovala,...
in ne najdem vzorca, tud na delavnicah...

sam men se cist... a se kdo cud da sem grrrr...

ok,folk tole je to, zdej pa poglejmo nas prvi primer:

rece se mu zakaj sem jezen ali nakratko jezen
- jeza ni vzorec, tudi če se ponavlaj ampak reakcija(z jezo odreagiraš na določeno stvar in to je vzorec tista stvar)

in kako najti stvar...?
lepo je vedeti kdaj se jeza sploh pojavi. tule bom povedal par stvari ki jih bomo potem razvili, torej jih bomo naknadno napisali, da bomo enkrat tem vzorcem in jezi prišli do konca...

ok, pogosto z jezo odreagiram, sem jezen,
- kadar se iščeš in nisi našel kar bi rad počel
problem: vse ti gre na živce in nočeš počet nič drugega rezen da se iščeš
- kadar veš da ni tako kot pravijo, pa je preveč za dokažeš
- ker maš preveč stvari, za delat in ti kdo teži ti pa rabiš čas zase
- ali da ne smeš bit tam in ti možgani sporočajo da to ni to!

vendar pa je jeza opozorilna reakcija in jo glej pozitivno, kajti moraš drugače delat ne drugače odreagirat

in bolj pogosto si jezen, bolj blizu si,takrat vedi da moraš spremenit sistem delaovanja sebe in družbe ne reakcij!!
lahko pa spremeniš reakcije(si prijazen) in s tem povzročiš da si celo življenje jezen!

kaj naredit?
tole je povezava z tem kdo si in kaj moraš delat, če te jezi nisi na pravi poti, če te spodbuja in potegne si, razlika je očitna

to je to da se zavedaš kaj počneš in zakaj?

sedaj pa vzorci
kako jih naredimo? kako delujejo?
kako jih najdemo?

tole pa moram za danes nehat, ker moram dovolit da si prej ustvarite mnenje, in odločite če ste in open sorce...

dodajte stvari gor da bomo lahko nadaljevali



Last modification: A. - 03/14/01 at 20:40:43
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: jezn  grrrrr
Reply #1 - 17.02.2001 at 08:08:13
 
sam tokle ker moram pol gret
a ti delaš tisto kar hočeš; da si jezn; ker praviš da si jezn?
al delaš tisto kar nočeš?
dejstvo je pač da se je treba spreminjat, sebe ne okolico, okloica je taka zato da te (nas) spodbudi k spremembi samega sebe. kao.
okrog vzorcev si lahko vsi preberete v Barškovi knjigi Resnice življenja (online - samopomoč)
ajd pol
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: jezn  grrrrr
Reply #2 - 01.10.2001 at 19:53:01
 
Človk postane jezen, navadno takrat, ko njegov ego ne dobi hrane, njam, njam.
Jezi si, ko ti pride da se jeziš. Če te kaj veseli se veseli, tko bo najboljš. Vsako prirejanje te bo samo utesnjevalo.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: jezn  grrrrr
Reply #3 - 02.10.2001 at 13:06:22
 
Vsi pišete, kokr da je jeza nekaj kar lahko kontrolirate... pa ni tako... ni tako sploh... mene bolj zanima kaj je hotel Aleš povedat...

Sam lahko dodam da ko sem v svoji središčni točki, me ne more noben razjezit, ko pa nisem in ne znam tisti moment pridt nazaj v središčno točko... ja takrat pa se lahko zgodi, da se srečam z grrrrjem in kot veste ni prijetno...za n'benga
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: jezn  grrrrr
Reply #4 - 02.10.2001 at 13:13:52
 

Joj, kolkrat še moramo to predelati. RESNIČEN JE TREBA BIT! Samo pač, da si to ne upamo po večini. Resničen, svoboden..., seveda je to skoraj nemogoče, al pa vsaj težko, dokler se v popolnosti ne sprejmemo. Resničen in hkrati v zavedanju - to je to.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: jezn  grrrrr
Reply #5 - 02.10.2001 at 15:00:18
 
jezo se da kontrolirat, včasih mogoče kontrola ni najpametnejša, se pa da, če le hočeš.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
S.
Guest




Re: jezn  grrrrr
Reply #6 - 02.10.2001 at 15:05:46
 

Ja, saj, smo pa spet pri delovanju (kontroliranje jeze), ali pa nedelovanju (biti jezen, ker to pač si nek trenutek. Ker delovati z jezo ni ok., do takrat pa jo bi naj kontrolirali. Al kaj? Vsaj jaz jo kontroliram, samo to ni good za mene.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: jezn  grrrrr
Reply #7 - 03.10.2001 at 08:33:58
 
Da kontrolirat - o.k. - vem kaj mislite in po pravici povedano - upal bi stavit, da me ne boste videli jeznega... sam mislil sem pa, ko se vsaj jaz ujamem v zanko, da si DOVOLIM jezo, takrat je to nekaj, kar uide kontroli...zopet samo do ene meje...vendar ta meja ni fiksna

In kle je vprašanje : Kaj pomeni biti resničen... a vi niste nikoli jezni na sebe...ker zamujate, ker niste naredili izpita ...itd al ste pa vedno flegmatiki... kar pa spet ni dobro...

s.
seveda je to skoraj nemogoče, al pa vsaj težko, dokler se v popolnosti ne sprejmemo. Resničen in hkrati v zavedanju - to je to.
Q
Kako to doseči, če je pa skoraj nemogoče...? Ali obstaja tehnika - se priporočam...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: jezn  grrrrr
Reply #8 - 16.02.2002 at 00:10:12
 
Jeza...

Jeza, ker se pričakovanje ne uresniči...
Zdi se mi, da je razlog za jezo ponavadi ta. Itak nas pričakovanja omejujejo. Koliko stvari se "sfiži", vendar konec koncev ugotoviš, da je tako veliko bolje! Bolečina, ki jo čuti Ego, je najgloblja. Najširša. Najgloblja. Najhujša.

Spomnim se, kako je moj predragi vodnik, ki ga kličem "Prijateljček", zbijal moj ego. Kaj vse je meni ta duša delala! Dejansko me je odneslo... Zavest je vedela, da to, kar počnem, niti podrazno ni dobro zame, pa vendar... imel me je pod kontrolo. Dokler sem bila jezna nanj, je imel moč. Dokler sem se bala njegovega vpliva, je imel moč.
Počasi pa... Ego se je manjšal. Počasi sem dojela, da pravzaprav ni poanta v ničemer drugem kot v tem, da mi želi pomagati, da pridem do tega, da bom uvidela, da je pravzaprav tudi on meni enakopraven. Da ni nič več oz. nič manj kot jaz! Da se konec koncev lahko postavim Bogu ob stran... Zakaj? Ker verjamem, da obstaja delček mene, ki je popoln!

Ampak, nadaljevanje te misli z jezo ne bi imelo nobene povezave... Wink

Kontroliranje... to paše semle noter ali ne...?

***Kdaj pa kdaj se dogodi, da duša po miru hrepeni, da jeza nima več poti... Zakaj dovolila bi, da pozitiva negativen predznak dobi?***
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: jezn  grrrrr
Reply #9 - 16.02.2002 at 00:27:39
 
Po moje je vsakdo jezen za drugo stvar. Torej za tisto stvar, ki je najblizje Ahilovi peti posameznika.
Jaz recimo se cutim kot neke vrste prodajalec. Kolikorat se mi zgodi, da mi potencialna stranka blaga noce kupiti, a vendarle nisem jezen in se tolazim s tem, da mi je ostalih 90 strank se vedno ostalo.  Boli mene, pac noce kupiti, firma se bo prodala, prisel bo novi lastnik in bo kupil.  Sem pa jezen kadar se mi dela krivica, oz. se dal krivica drugim. In tudi ne odpuscam, kadar se o meni laze in pa kadar se zali mene osebno ali kogarkoli v moji sirsi ali ozji druzini. To je pa resnicno grrrrrr.

In tako je z vami. Za stvar, kjer ste najbolj obcutljivi boste tudi najhitreje jezni.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Padli_Angel
1
*
Offline

Vem, kr vem!
Posts: 4

Gender: male
Re: jezn  grrrrr
Reply #10 - 11.04.2002 at 20:33:05
 
Men gre pa na živce, da mi kr en bluzi, da kr ve vse o men in da me totalno v nulo pozna in oh in sploh!

Pa kako naj bi en človk vedu več o men k jez sam???

Ka vem. Mrbit sem pa res jezn nase.

Grem jezo vn metat!

PA
Back to top
 

Pa ka pol, če nimam prov!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: jezn  grrrrr
Reply #11 - 11.04.2002 at 20:48:11
 
Kar daj,boljše ne forumu,kot pa v živo. Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: jezn  grrrrr
Reply #12 - 15.04.2002 at 10:44:00
 
O jezi in podobnih custvenih stanjih in o tem, kako se s tem soocit je pisal A. de Mello v knjigi Spoznanje (se mi zdi, da je naslov).
Jaz imam drug problem. Tak mocno kontroliram svoje izbruhe, da je sploh ne morem izrazit, ko pride. In potem preidem v skrajnosti, ko lahko samo kaj vrzem po tleh ali pa najveckrat zacnem kar jokat. Po svoje si zelo zelim, da bi lahko bila normalno jezna Grin

Se mi zdi, da ce imas uvid v problem, se lahko takrat malo ponorcujes iz sebe in svoje reakcije, se nasmejes in spustis ven.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: jezn  grrrrr
Reply #13 - 29.05.2002 at 19:50:08
 
Jeza je kot...žveplena kislina...če jo zadržuješ v sebi, te razjeda, razjeda...in na koncu požreš samega sebe. Mislim, da se sama osebno ne znam prav dobro kontrolirat, zjezim se, izbruhnem...in včasih ponorim...Nič slabega to ni, dokler je jeza taka, da ne poškoduje ali ne prizadane drugega, dokler ni ubijalska in vem kakšna še...Jeza, ki je agresivna in napadalna, pa je nekaj povsem drugega...Kakorkoli že... samoobvladovanje je mogoče za ljudi z jeklenimi živci, zame ni, ker raje jezo pokažem, kot pa da jo tlačim vase...
Mar ne rečejo še psihologi in uni dušni pastirji, da je čustva bolje pokazat, kot pa zatirat in tlačit v podzavest. To zadnje povzroča samo rane na želodcu, pa slaba jetra, ker če ti gre kaj na jetra, je bolje povedat in narest, kot pa čakat, da te razje, potem zboliš, dobiš aritmijo srca, želodčno kislino, glavobol in zavrtosti vseh vrst in oblik...
Samoobvladovanja se lahko po mojem mnenju gredo samo uni v Tibetu, ki nimajo nobenga stresnega življenja, meditirajo v nedogled in se prepričujejo, da se svet vrti tudi brez njih...pa še res se.
Padli Angel, tebe pa razumem popolnoma. Tud men gre na jetra, da me ljudje opredelijo, da sem taka in taka, pa me še poznajo ne. Ne vem ali so vsi študirani psihodiagnostiki, ali pa se samo delajo pametne, čeprav niso. Najlažje je nekoga obsodit, mu povedat, da je nemogoč, ga kritizirat...Težje pa se je zazreti vase, ker s kritiko drugih zasčitiš sebe in se izogneš kritiziranja sebe. Vidiš Padli Angel, da se brez veze sekiraš in jeziš, take pripombe jaz enostavno preslišim...ali pa usekam nazaj, potem je boj vsaj pošten. Brani se, samo to je rešitev! Zmaga pa se ve-najmočnejši ali pa najpametnejši...samo dve izbiri sta. Če pa kloniš in se pustiš...pa to je že druga zgodba.
Mi lahko poveš, zakaj si Padli Angel?
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
tejka
2
**
Offline

Danes je najlepši dan.

Posts: 88
Novo mesto
Re: jezn  grrrrr
Reply #14 - 03.09.2002 at 12:20:00
 
Jeza. Vsak vzrok za jezo je v tebi. Nikoli ni v drugem. Drugi so naše ogledala. Treba se je vprašat, kaj pa je na temu človeku, kar imam ali nimam, da me jezi. Ponavadi so to naše ovire. Ja z predihavanjem se da to omiliti. Če te zanima kakšne so te dihalne vaje, ti povem. Definitivno pa jo izdihaš. Nikoli je ne smeš zadržati v sebi. Tu se pojavi tudi problem pri majhnih otrocih. Se jim da lepo pomagat, da niso agresivni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2