Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 21762 times)
Vrtnica
2
**
Offline

Angels do exist!
Posts: 89

Gender: female
Prosim za pomoč-NUJNO
20.12.2011 at 17:27:43
 
Ne vem kam nej se obrnem, poznam ta forum ker sem prej že pisala tu ampak sedaj ne vem več kako se bo izšlo.
Ne vem kje naj začnem.
Trenutno se počutim zelo prestrašeno in zbegano.
Za kaj se gre?
Ne vem če vam lahko izdam vse podrobnosti ampak počutim se, da se bo zgodilo nekaj groznega in ne vem če imam vpliv na to.
Gre se za neke odnose, ki niso najboljši. Ampak sem pustila tega človeka, ki je danes očitno v vinjenem stanju, kar sem ravnokar ugotovila, precej časa pri miru, ker sem se le izogibala konfliktom. Danes pa sem spremenila svoj dosedanji in vsakodnevni plan in nisem šla po normalnih opravkih in sem sedaj srečala tega človeka v že opisanem stanju. Ker je šepal, sem ga vprašala ali je kaj narobe in ali ga boli noga, bil je tiho. Potem pa je bilo naključje, da sem čistila čevlje na hodniku in slišala nek čuden pogovor in sem zavzihnila nakar je ta človek mene vprašal zelo naglas z zelo agresivnim in seveda vinjenim glasom: "kaj pa je, ali je kaj narobe?" in sem rekla,  da sem se pomazala s kremo za čevlje in je odvrnil zelo jezno:"no, pa ni ti treba jamrat"…..spreletel me je srh, ker nisem vedla kako naj reagiram, ker sem bila mnenja, da smo to že dali čez in da se kaj takega ne bo več ponovilo. Po mnogo letih se je, ampak le zato, ker nisem več ista oseba, oz očitno, če mi je mar sem še vedno do neke mere. Potem sem odšla dol na hodnik, ta oseba je seveda komaj hodila, okorno, potem je nekaj rekel in ko je šel ven zaloputnil z vrati. Mene pa je le prežel močan občutek strahu, strahu in tresla sm se. Še toliko bolj, ker sem se spomnila kaj sem danes sanjala.:velik oblak belega dima, ki se je kadil iz nekje našega dvorišča. Jaz pa sem opazovala iz vrta in potem pritekla k hiši, kjer so sicer bili ljudje in mene obtoževali za to stanje, da pa je bila moja soba nedotaknjena. Kakorkoli, ta bel dim velik oblak, kolikor sem pogledala v sanjski knjigi, piše, da pomeni nevarnost ognja ti preti. Sicer ne vem kaka nevarnost ognja naj bi to bila, a vseeno. Ko sem pogledala še za požar, ki naj bi v sanjah bil, a ga nisem videla, le ko sem pritekla v hišo je bilo mokro, kot da naj bi bil požar v sanjski knjigi za požar piše: nesreča se ti bliža-sedaj pa: nisem naiva, verjamem pa zelo v moč sanj, ki os me že večkrat obvarovale pred zlim in mi rešile že življenje. Tokrat pa res res slutim, da se mi bo zgodilo nekaj strašnega. Bojim se kaj bo prinesel večer in sedaj recimo mi gre na jok, ne vem kaj naj strorim. Vse kar sem želela storiti je, da nekam zabeležim ta občutja, ker res ne vem kaj se bo zgodilo. Bojim se tragedije ali najhujšega. Kaj naj storim?
sicer sem žepoklicala mati po telefonu in ji povedala, da je oseba v vinjnem stanju in sem jo prosila če gre z menoj ven na sprehod. strinjala se je in čez 20min me ne bo več tu, ker moram ven, ker vem, da trenutno to ni varno okolje zame. Ta slutnja je tako močna, da vse kar imam jasno v mislih je: odidi. proč, takoj!
Prosim, naj naj storim ali je vse le v moji glavi ali so sanje resnične ali ne ali mi bo pomagalo, če bom vse to odmislila in mislila na to, da se mi ne bo nič zgodilo ali komurkoli drugemu? hudo je namreč, ko ne moreš vplivati na druge in na njihova dejanja…..
Morda vam zveni ta zapis nerealno in čudno ampak občutja in intuicija so močni in ne želim še umreti ali kogarkoli izgubiti.
Back to top
 

We are not human beings on a spiritual journey. We are spiritual beings on a human journey.
Stephen Covey
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Prosim za pomoč-NUJNO
Reply #1 - 20.12.2011 at 17:35:41
 
Ja ti osnovnega ne poveš,tvoj odnos veza s tem člvekom.Ali zgolj slučajnost srečanja,ali z njim živiš.Pa saj to te bodo naprej vprašali če boš prijavila itd.Deluješ res zbegano!!Sanje pa klinc gleda um-ti ne dihat.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Vrtnica
2
**
Offline

Angels do exist!
Posts: 89

Gender: female
Re: Prosim za pomoč-NUJNO
Reply #2 - 20.12.2011 at 17:37:38
 
Alojz in Sandib wrote on 20.12.2011 at 17:35:41:
Ja ti osnovnega ne poveš,tvoj odnos veza s tem člvekom.Ali zgolj slučajnost srečanja,ali z njim živiš.Pa saj to te bodo naprej vprašali če boš prijavila itd.Deluješ res zbegano!!Sanje pa klinc gleda um-ti ne dihat.


Moj oče je.
Seveda delujem zbegano, tudi ti bi, če bi bil v taki situaciji. Zato pa prosim za pomoč ker ne vem kaj naj storim in da, živim z njim.
In še to, gre bolj za slučajno srečanje ker nikoli ob tej uri nisem doma in je bila to zelo velika izjema.
Očitno napaka.
Back to top
 

We are not human beings on a spiritual journey. We are spiritual beings on a human journey.
Stephen Covey
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Prosim za pomoč-NUJNO
Reply #3 - 20.12.2011 at 17:40:38
 
Vrtnica wrote on 20.12.2011 at 17:37:38:
Alojz in Sandib wrote on 20.12.2011 at 17:35:41:
Ja ti osnovnega ne poveš,tvoj odnos veza s tem člvekom.Ali zgolj slučajnost srečanja,ali z njim živiš.Pa saj to te bodo naprej vprašali če boš prijavila itd.Deluješ res zbegano!!Sanje pa klinc gleda um-ti ne dihat.


Moj oče je.
Seveda delujem zbegano, tudi ti bi, če bi bil v taki situaciji. Zato pa prosim za pomoč ker ne vem kaj naj storim in da, živim z njim.


Prijavi ga-enostavno.Ti si nedotakljiva za vsakogar.Imaš telefon pokliči 113 in pika,naj ga dajo na hladno do streznitve,vas bo pijanec nehal enkrat maltretirat.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Prosim za pomoč-NUJNO
Reply #4 - 20.12.2011 at 17:41:18
 
Večerjo mu bnared, tako bo imel občutek pomembnosti (je pijan in mu to prija), ti se pa potem ukvarjaj s svojimi rečmi. Kot ponavadi.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Vrtnica
2
**
Offline

Angels do exist!
Posts: 89

Gender: female
Re: Prosim za pomoč-NUJNO
Reply #5 - 20.12.2011 at 17:44:06
 
Alojz in Sandib wrote on 20.12.2011 at 17:40:38:
Vrtnica wrote on 20.12.2011 at 17:37:38:
Alojz in Sandib wrote on 20.12.2011 at 17:35:41:
Ja ti osnovnega ne poveš,tvoj odnos veza s tem člvekom.Ali zgolj slučajnost srečanja,ali z njim živiš.Pa saj to te bodo naprej vprašali če boš prijavila itd.Deluješ res zbegano!!Sanje pa klinc gleda um-ti ne dihat.


Moj oče je.
Seveda delujem zbegano, tudi ti bi, če bi bil v taki situaciji. Zato pa prosim za pomoč ker ne vem kaj naj storim in da, živim z njim.


Prijavi ga-enostavno.Ti si nedotakljiva za vsakogar.Imaš telefon pokliči 113 in pika,naj ga dajo na hladno do streznitve,vas bo pijanec nehal enkrat maltretirat.


Mene je strah, bojim se odziva okolice in vsega kar bo sledilo. Cry
Joj, ko bi me kdo lahko sedaj razumel, lahko je napisat pokliči 113. Ko si v taki situaciji in je to tvoj oče,….pa še nimaš kam  drugam it….potem se situacija zakomplicira.
Back to top
 

We are not human beings on a spiritual journey. We are spiritual beings on a human journey.
Stephen Covey
 
IP Logged
 
Vrtnica
2
**
Offline

Angels do exist!
Posts: 89

Gender: female
Re: Prosim za pomoč-NUJNO
Reply #6 - 20.12.2011 at 17:48:24
 
Quote:
Večerjo mu bnared, tako bo imel občutek pomembnosti (je pijan in mu to prija), ti se pa potem ukvarjaj s svojimi rečmi. Kot ponavadi.

Lp,Igor


Hvala igor, bom vidla kaj lahko storim, enkrat pred leti sem to že storila ampak sedaj sem mislila, da sem se rešila tega za vedno. Sedaj itak pride domov mati in greva ven, upam, da se bo sam umaknil in ne delal težav, saj ponavadi v preteklosti je bilo tako. In da se bom jutri lahko z njim pogovorila in bo spoznal svojo zmoto. Ker jaz ne morem tako živet.
Back to top
 

We are not human beings on a spiritual journey. We are spiritual beings on a human journey.
Stephen Covey
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Prosim za pomoč-NUJNO
Reply #7 - 20.12.2011 at 17:53:03
 
Moj oce je bil pogosto tak , pa sem sedel z njim in se pogovarjal pa ce tudi se je obnasal nesramno nervozno zivcno , sem sedel in povedal mi je marsikaj ko je videl da lahko pove kar zeli .
Ostali so reagirali kot on zivcno in nervozno iz skrbi in nastalo je kreganje in tako dalje .
Back to top
 
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Prosim za pomoč-NUJNO
Reply #8 - 20.12.2011 at 17:53:50
 
Mogoče noče pogovora. Nikakor ga ne glej zviška, z gnusom ali obtožbami. Naredi večerjo, da je pripravljena ko pride in bo čutil da je dobrodošel.
Če bo začel divjati se umirjeno umakni (ne z ihto ali ignoranco), če ni konec duvjanja, pojdi na sprehod. Sama boš v miru razmislila, kaj sedaj.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Prosim za pomoč-NUJNO
Reply #9 - 20.12.2011 at 17:58:08
 
Ja, še to, ne mu govorit, da ti tko ne moreš živet, saj zgleda, da tudi sam ne zmore.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Prosim za pomoč-NUJNO
Reply #10 - 20.12.2011 at 18:02:25
 
Vrtnica potem imaš že slabe izkušnje z njim.Koliko si pa stara?Jaz do pretepačev in teroristov lastne družine- nimam niti grama sočutja.To so živali pijane!A samo zato,da boste ohranili lep imidž navzven se mora žrtvovati in tresti vsa družina pred pijancem.Zato pa je to tako ker se nasilneži tolerirajo v družbi!!MOja stara mama je vedno rekla:raje kvartopirca,kurbirja za moža -kot pijanca!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Prosim za pomoč-NUJNO
Reply #11 - 20.12.2011 at 18:04:05
 
Quote:
Mogoče noče pogovora. Nikakor ga ne glej zviška, z gnusom ali obtožbami. Naredi večerjo, da je pripravljena ko pride in bo čutil da je dobrodošel.
Če bo začel divjati se umirjeno umakni (ne z ihto ali ignoranco), če ni konec duvjanja, pojdi na sprehod. Sama boš v miru razmislila, kaj sedaj.

Lp,Igor

Pravim da sem sedel z njim kadar je pac tako naneslo , nisem se vsedel z njim da bi se pogovarjal .

Mirno predvsem ja , saj nobeden ki je pijan nima rad da se kdo obnasa do njega kakor da je storil nevem kaj hudega narobe .
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Prosim za pomoč-NUJNO
Reply #12 - 20.12.2011 at 18:06:20
 
ego-3p wrote on 20.12.2011 at 18:04:05:
Quote:
Mogoče noče pogovora. Nikakor ga ne glej zviška, z gnusom ali obtožbami. Naredi večerjo, da je pripravljena ko pride in bo čutil da je dobrodošel.
Če bo začel divjati se umirjeno umakni (ne z ihto ali ignoranco), če ni konec duvjanja, pojdi na sprehod. Sama boš v miru razmislila, kaj sedaj.

Lp,Igor

Pravim da sem sedel z njim kadar je pac tako naneslo , nisem se vsedel z njim da bi se pogovarjal .

Mirno predvsem ja , saj nobeden ki je pijan nima rad da se kdo obnasa do njega kakor da je storil nevem kaj hudega narobe .


Ne odobravam alkohola.To so vsi isti-nasilneži egoisti,ki jim drugi niso mar.Ko se pa streznijo pa igrajo neke dobričine- v resnici so pa samo ponavljajoč  poden od človeka.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Prosim za pomoč-NUJNO
Reply #13 - 20.12.2011 at 18:06:51
 
alkohol žge možgane
povezave
je strup
naj ga neha uporabljat

vemo čist premal da bi ti konkretno lahko kdo svetoval se mi zdi
rang - kolk se to ponavlja, kolk je to moteče ipd
če pa mu hočeš dobr mu hočeš sporočit da to not gut
ta vrsta drogiranja




žal pa seveda neka uporabna leglana alternativa ne obstaja

treba se je s sabo (in svojimi izbirami) soočit na najtežji možen način - abstinenca


u teoriji skušat mu sporočit da slaba izbira
naslednji korak pa je da odideš
kako pa je z ostalimi u gospodinjstvu? kako doživljajo to?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Prosim za pomoč-NUJNO
Reply #14 - 20.12.2011 at 18:12:51
 
Ruglja manjka,da bi te pijance nekam izoliru jih jih streznil za zmeraj. Alkoholizem je bolezen bolanega ega!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3