Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 11
(Read 59325 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: volitve 2011
Reply #105 - 22.12.2011 at 11:26:07
 
u bistvu niti niso burleske

očitno so se odločl končat kar so začel ...

raja je razdeljena na pol
parlament isto tko
torej ostaja status quo
spremembe are not


nagnat na cesto smo jih mel priložnost ...
žal je nismo vsi izkoristl
in so ostal tm kjer so ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: volitve 2011
Reply #106 - 22.12.2011 at 11:47:03
 

gape wrote on 22.12.2011 at 11:26:07:
u bistvu niti niso burleske

očitno so se odločl končat kar so začel ...

raja je razdeljena na pol
parlament isto tko
torej ostaja status quo
spremembe are not

nagnat na cesto smo jih mel priložnost ...
žal je nismo vsi izkoristl
in so ostal tm kjer so ...



Ne boj se. Mali ljudje se hitreje zbujajo kot barabe,ki nas vodijo mislijo.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: volitve 2011
Reply #107 - 22.12.2011 at 13:06:51
 
Alojz in Sandib wrote on 22.12.2011 at 11:47:03:
gape wrote on 22.12.2011 at 11:26:07:
u bistvu niti niso burleske

očitno so se odločl končat kar so začel ...

raja je razdeljena na pol
parlament isto tko
torej ostaja status quo
spremembe are not

nagnat na cesto smo jih mel priložnost ...
žal je nismo vsi izkoristl
in so ostal tm kjer so ...

Ne boj se. Mali ljudje se hitreje zbujajo kot barabe,ki nas vodijo mislijo.

glih samo zato sm žalostn na trenutke, ker vidm da se pač ne zbujajo in da bo mogu bit še precej hujši safr - ne samo u umu - strah - ampak tud u telesu - lakota - da se bojo prebujat začel ... ampak takrat se bojo pa zbudil u? kaj?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: volitve 2011
Reply #108 - 22.12.2011 at 13:13:37
 
gape wrote on 22.12.2011 at 13:06:51:
Alojz in Sandib wrote on 22.12.2011 at 11:47:03:
gape wrote on 22.12.2011 at 11:26:07:
u bistvu niti niso burleske

očitno so se odločl končat kar so začel ...

raja je razdeljena na pol
parlament isto tko
torej ostaja status quo
spremembe are not

nagnat na cesto smo jih mel priložnost ...
žal je nismo vsi izkoristl
in so ostal tm kjer so ...

Ne boj se. Mali ljudje se hitreje zbujajo kot barabe,ki nas vodijo mislijo.

glih samo zato sm žalostn na trenutke, ker vidm da se pač ne zbujajo in da bo mogu bit še precej hujši safr - ne samo u umu - strah - ampak tud u telesu - lakota - da se bojo prebujat začel ... ampak takrat se bojo pa zbudil u? kaj?


tudi sama ne opažam nekega oreng zbujanja. tok sovraštva in nestrpnosti kot je trenutno, ne pomnim. v politiki, medijih in tudi med malimi ljudmi.
ker sem ljubljančanka, vam lahko osebno povcm, da je ogromno sovraštva do ljubljančanov, povsod po sloveniji. in to mi pač osebno pove, da so takšni  ljudje res butasti do daske, da mislijo kako se nam v lj. cedita med in mleko kot tudi, da zarad par pokvarjenih politikov to projecirajo na vse prebivalce. tko, da kar se mene tiče, s ebo morla zgoditi res ČUDEŽ, če se naj bi kaj premaknilo večini na bolje.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: volitve 2011
Reply #109 - 22.12.2011 at 14:01:10
 
Petra. wrote on 22.12.2011 at 13:13:37:
gape wrote on 22.12.2011 at 13:06:51:
Alojz in Sandib wrote on 22.12.2011 at 11:47:03:
gape wrote on 22.12.2011 at 11:26:07:
u bistvu niti niso burleske

očitno so se odločl končat kar so začel ...

raja je razdeljena na pol
parlament isto tko
torej ostaja status quo
spremembe are not

nagnat na cesto smo jih mel priložnost ...
žal je nismo vsi izkoristl
in so ostal tm kjer so ...

Ne boj se. Mali ljudje se hitreje zbujajo kot barabe,ki nas vodijo mislijo.

glih samo zato sm žalostn na trenutke, ker vidm da se pač ne zbujajo in da bo mogu bit še precej hujši safr - ne samo u umu - strah - ampak tud u telesu - lakota - da se bojo prebujat začel ... ampak takrat se bojo pa zbudil u? kaj?


tudi sama ne opažam nekega oreng zbujanja. tok sovraštva in nestrpnosti kot je trenutno, ne pomnim. v politiki, medijih in tudi med malimi ljudmi.
ker sem ljubljančanka, vam lahko osebno povcm, da je ogromno sovraštva do ljubljančanov, povsod po sloveniji. in to mi pač osebno pove, da so takšni  ljudje res butasti do daske, da mislijo kako se nam v lj. cedita med in mleko kot tudi, da zarad par pokvarjenih politikov to projecirajo na vse prebivalce. tko, da kar se mene tiče, s ebo morla zgoditi res ČUDEŽ, če se naj bi kaj premaknilo večini na bolje.


Petra veš kdaj je najbolj hladno pozimi????Prek jutru!!!Enostavno za razumeti! Sam sem živel kar nekaj časa v Ljubljani. Tam boste pravi Slovenci kmalu v manjšini,če že niste? Ljudje v tej stiski drugače razmišljajo to moraš razumeti! Bojijo se za svoje preživetje in vidijo tujce iz bivše Juge kot grožnjo.Sam vidim največjo grožnjo v nesposobnih politikih in neinovativni slovenski družbi. Fovšerijo zganjamo in uveljaljamo svoj prav,v resnici pa lastno temo razgaljamo!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: volitve 2011
Reply #110 - 22.12.2011 at 14:12:59
 
Alojz in Sandib wrote on 22.12.2011 at 14:01:10:
Petra. wrote on 22.12.2011 at 13:13:37:
gape wrote on 22.12.2011 at 13:06:51:
Alojz in Sandib wrote on 22.12.2011 at 11:47:03:
gape wrote on 22.12.2011 at 11:26:07:
u bistvu niti niso burleske

očitno so se odločl končat kar so začel ...

raja je razdeljena na pol
parlament isto tko
torej ostaja status quo
spremembe are not

nagnat na cesto smo jih mel priložnost ...
žal je nismo vsi izkoristl
in so ostal tm kjer so ...

Ne boj se. Mali ljudje se hitreje zbujajo kot barabe,ki nas vodijo mislijo.

glih samo zato sm žalostn na trenutke, ker vidm da se pač ne zbujajo in da bo mogu bit še precej hujši safr - ne samo u umu - strah - ampak tud u telesu - lakota - da se bojo prebujat začel ... ampak takrat se bojo pa zbudil u? kaj?


tudi sama ne opažam nekega oreng zbujanja. tok sovraštva in nestrpnosti kot je trenutno, ne pomnim. v politiki, medijih in tudi med malimi ljudmi.
ker sem ljubljančanka, vam lahko osebno povcm, da je ogromno sovraštva do ljubljančanov, povsod po sloveniji. in to mi pač osebno pove, da so takšni  ljudje res butasti do daske, da mislijo kako se nam v lj. cedita med in mleko kot tudi, da zarad par pokvarjenih politikov to projecirajo na vse prebivalce. tko, da kar se mene tiče, s ebo morla zgoditi res ČUDEŽ, če se naj bi kaj premaknilo večini na bolje.


Petra veš kdaj je najbolj hladno pozimi????Prek jutru!!!Enostavno za razumeti! Sam sem živel kar nekaj časa v Ljubljani. Tam boste pravi Slovenci kmalu v manjšini,če že niste? Ljudje v tej stiski drugače razmišljajo to moraš razumeti! Bojijo se za svoje preživetje in vidijo tujce iz bivše Juge kot grožnjo.Sam vidim največjo grožnjo v nesposobnih politikih in neinovativni slovenski družbi. Fovšerijo zganjamo in uveljaljamo svoj prav,v resnici pa lastno temo razgaljamo!!


saj, to je ravno tok frustrirajoče, ko bi lahko bile stvari ful preproste in ljudje bi s emorali zavedati, da je na tem svetu dovolj vsega za vse in da je lahko tudi slovenija pretežno samozadostna. ne pa da je politika vse usmerila v vedno večjo odvisnost od drugih itd. ravno mi, k smo majhen narod, bi lahko bili med prvimi, ki bi lahko kolektivno stopili na novo pot. ampak zaenkrat slabo kaže.
ja, je najbolj temno pred jutrom, ampak za naše kolektivno prebujejnje se mora zgoditi čudež.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: volitve 2011
Reply #111 - 22.12.2011 at 14:13:43
 
res bi komot
že dolgo
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: volitve 2011
Reply #112 - 22.12.2011 at 14:24:53
 
A ni samozadosnost Albanija uvajala? Pa sedaj S. Koreja?

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: volitve 2011
Reply #113 - 22.12.2011 at 14:39:41
 
Quote:
A ni samozadosnost Albanija uvajala? Pa sedaj S. Koreja?

Lp,Igor


Igor,prav imaš.Samozadostnost je znak čist nekaj drugega predvsem pa pomeni izolacijo in diktat. Mislim pa,da sem razumel tako gape kot Petro,ki bolj apelirata na zavest tistih,ki nas peljejo v nepotrebno odvisnost od tujih dobav,ker  se doma ne zmoremo,zmenit kaj je najboljše za nas!! Egoizem in samopašni papagajski intetektualizem (kmečkih sinov)so nas pripeljali do tule.Slovenske korenine je vedno izdajala slovenska - JARA GOSPODA v navezi z RKC!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: volitve 2011
Reply #114 - 22.12.2011 at 14:44:17
 
Alojz in Sandib wrote on 22.12.2011 at 14:39:41:
Quote:
A ni samozadosnost Albanija uvajala? Pa sedaj S. Koreja?

Lp,Igor


Igor,prav imaš.Samozadostnost je znak čist nekaj drugega predvsem pa pomeni izolacijo in diktat. Mislim pa,da sem razumel tako gape kot Petro,ki bolj apelirata na zavest tistih,ki nas peljejo v nepotrebno odvisnost od tujih dobav,ker  se doma ne zmoremo,zmenit kaj je najboljše za nas!! Egoizem in samopašni papagajski intetektualizem (kmečkih sinov)so nas pripeljali do tule.Slovenske korenine je vedno izdajala slovenska - JARA GOSPODA v navezi z RKC!


dobr si razumel.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: volitve 2011
Reply #115 - 22.12.2011 at 14:45:35
 
Torej ni potrebno uvajat samozadostnost, ampak zdravo pamet. Za to bi morali pa spremenit vzgojo. Tako bi morali pričeti z najmlajšimi.

Prav tako je od nas odvisen nek tuji pridelevalec. Če mi ne kupimo, kaj bo? Je pa res, da je vmes nastalo vse preveč trgovcev (poslovnežev).

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: volitve 2011
Reply #116 - 22.12.2011 at 14:48:47
 
Quote:
Torej ni potrebno uvajat samozadostnost, ampak zdravo pamet. Za to bi morali pa spremenit vzgojo. Tako bi morali pričeti z najmlajšimi.

Prav tako je od nas odvisen nek tuji pridelevalec. Če mi ne kupimo, kaj bo? Je pa res, da je vmes nastalo vse preveč trgovcev (poslovnežev).

Lp,Igor

Ja prava mera sodelovanja,ki ga je zafural papagajski Drnovšek in mali  mož iz Murgelj.Oba sinova jare gospode.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: volitve 2011
Reply #117 - 22.12.2011 at 14:51:49
 
problem je v tem, da sami skor ničesar več ne proizvajamo.
in, da nam drugi diktirajo kako in kaj.
saj v tem šmornu so itak ujete skor vse države.
mot me to, da je skor vse made in china. tam pa točn vemo kok je ura. je pa res, ko potone zahod, bo potonila tud kitajska.
otroke že vzgajamo, ampak kaj naj, k začnejo zdaj hodit v šolo, ko so stari 5 ali 6 let. in padejo v sistem.
no pa, saj bo. slej k prej, hehe. prav ena tetica, da se bo v roku 3 generacij spremenil vsak, tudi najbolj v temo zavit človek.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: volitve 2011
Reply #118 - 22.12.2011 at 14:53:08
 
Saj krivec ni pomemben. Tu smo, da zadevo rešujemo. Ljudi pa v nekaj ne moreš več siliti. Vsako vpeljevanje ima kalkulacijo in tu se sistemi potem sfižijo. Vsem samozadostnim državam se je v zgodovini naredilo enako. Propad sistema. Še noben ni trajen, ker je pač sistem, orodje.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: volitve 2011
Reply #119 - 22.12.2011 at 14:58:55
 
Quote:
Saj krivec ni pomemben. Tu smo, da zadevo rešujemo. Ljudi pa v nekaj ne moreš več siliti. Vsako vpeljevanje ima kalkulacijo in tu se sistemi potem sfižijo. Vsem samozadostnim državam se je v zgodovini naredilo enako. Propad sistema. Še noben ni trajen, ker je pač sistem, orodje.

Lp,Igor


Jaz osebno dam lahko vsakomur prav v njegovem razmišljanju v zvezi s tem. Ti Igor si nakazal vedno je kalkulacija-osebnega pred kolektivnim.Ne ba obratno-- kolektivno v roki z osebnim.Nihče ne zmore misliti na vse ljudi,da najperj ne pomisli nase.Zato nas vodijo največje hijene na svetu.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 11