Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 8
(Read 51963 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Anonymous #WeThePeople
Reply #45 - 03.08.2011 at 18:18:34
 
Quote:
Treba je samo umret.

Čas je pa ravo pravi. Tudi za umret, če je treba.

Lp,Igor


Mogoče pa kdo uro napačno naravnano Igor. Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Anonymous #WeThePeople
Reply #46 - 03.08.2011 at 18:41:34
 
titud wrote on 03.08.2011 at 12:28:32:
Ravno proučjem pojem identitete. Če se identificiram kot anonymus je to še vedno moja identiteta, pač identiteta anonimusa, člana/pripadnika skupnosti anonimusov, ki se vzpostavlja le v odnosu do drugih identitet, torej predpostvlja  obstoj a(nti)anonimusov, kar izključuje univerzalno enost kot tako, na katero se geeki sklicujejo in jo skušajo paradokslno vzpostavit s potencilano  neskončnostjo svojih članov.   V tem kontekstu ne čutim identitene pripadnosti anonimusom niti ne sprejemam njihovega pokroviteljstva v smislu,  da opravljajo dobra dela tudi zame (npr. širijo polje moje svobode). Vse skupaj mi diši po begu pred odgovornostjo za njihova dejanja oz. prenašanju odgovornosti za posledice njihovih dejanj na neko za pojmom anonomnusti skrito in s tem kao potencilano neskokončno skupnost, ki nima možnosti vpliva na njihove rabote in ji zato lahko celo bolj ožijo kot širijo polje svobode.

nah, ne bi rekla, da se skupina vzpostavlja v nasprotju z neko drugo.
prej bi rekla, da je anonymus akcija, ki vzpostavlja ravnotežje. v nasprotju s prej, ko ni blo ničesar, kar bi uravnovesilo stvari, ne glede na to, kolk so že nevarno visele v neko smer.
kdo je v to akcijo vključen, ni določeno. ker se lahko pridruži kdor hoče in izstopi kadarkoli hoče. tako recimo čist dopušča, da nek šef Paypala v svojem prostem času ddosa svojo stran, ker se dejansko ne strinja s politiko firme, ki jo mora vodit Wink (banalno, sam koneckoncev je bil tud Manning vojak, ki je leakal vojaški info Wikileaksom).
Da lahko nekaj deluje v okviru anonymousov, je odvisno od posameznikov, ki se za to odločijo prostovoljno in po lastnem premisleku in upam, soodgovornosti. Nihče ne ve, kdo si. Nobene prisile ni.
Obenem anonimnost zmanjšuje možnost izbruhov nasilja, ki bi se sicer zgodili. Ljudje si v nasprotju z vladujočo elito ne želijo borit nasilno. Elita je čist pripravljena žrtvovat ljudi da prepreči spemembe.
Tud ne čutim nobenega pokroviteljstva, ker razumem da skupina rabi mojo moč, da pridobi na lastni. Do tega trenutka me niti nobena njihova akcija ni ogrožala. Po drugi strani je pa res, da sem za splošno dobro pripravljena vedno bla lastno dobro nekoliko zmanjšat. Sam dejansko se moje lastno dobro ne manjša, prej se mi zdi da se veča, vsaj notranje. In za mene je velika razlika, ali se moje dobro zmanjša zaradi koristi večine ali koristi manjšine, prostovoljno ali prisilno.

Vdori v vlade, NATO in podobne nepremakljive sisteme.. so ogrožujoči ali osvobajajoči? a ne vidiš, da se še vedno noben ni zares lotil bank? banke so še zmer višje kot vlade in vsi njeni sistemi.

zadnja akcija 31.7.
http://youranonnews.tumblr.com/
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Anonymous #WeThePeople
Reply #47 - 03.08.2011 at 18:45:10
 
Devi wrote on 03.08.2011 at 18:41:34:
titud wrote on 03.08.2011 at 12:28:32:
Ravno proučjem pojem identitete. Če se identificiram kot anonymus je to še vedno moja identiteta, pač identiteta anonimusa, člana/pripadnika skupnosti anonimusov, ki se vzpostavlja le v odnosu do drugih identitet, torej predpostvlja  obstoj a(nti)anonimusov, kar izključuje univerzalno enost kot tako, na katero se geeki sklicujejo in jo skušajo paradokslno vzpostavit s potencilano  neskončnostjo svojih članov.   V tem kontekstu ne čutim identitene pripadnosti anonimusom niti ne sprejemam njihovega pokroviteljstva v smislu,  da opravljajo dobra dela tudi zame (npr. širijo polje moje svobode). Vse skupaj mi diši po begu pred odgovornostjo za njihova dejanja oz. prenašanju odgovornosti za posledice njihovih dejanj na neko za pojmom anonomnusti skrito in s tem kao potencilano neskokončno skupnost, ki nima možnosti vpliva na njihove rabote in ji zato lahko celo bolj ožijo kot širijo polje svobode.

nah, ne bi rekla, da se skupina vzpostavlja v nasprotju z neko drugo.
prej bi rekla, da je anonymus akcija, ki vzpostavlja ravnotežje. v nasprotju s prej, ko ni blo ničesar, kar bi uravnovesilo stvari, ne glede na to, kolk so že nevarno visele v neko smer.
kdo je v to akcijo vključen, ni določeno. ker se lahko pridruži kdor hoče in izstopi kadarkoli hoče. tako recimo čist dopušča, da nek šef Paypala v svojem prostem času ddosa svojo stran, ker se dejansko ne strinja s politiko firme, ki jo mora vodit Wink (banalno, sam koneckoncev je bil tud Manning vojak, ki je leakal vojaški info Wikileaksom).
Da lahko nekaj deluje v okviru anonymousov, je odvisno od posameznikov, ki se za to odločijo prostovoljno in po lastnem premisleku in upam, soodgovornosti. Nihče ne ve, kdo si. Nobene prisile ni.
Obenem anonimnost zmanjšuje možnost izbruhov nasilja, ki bi se sicer zgodili. Ljudje si v nasprotju z vladujočo elito ne želijo borit nasilno. Elita je čist pripravljena žrtvovat ljudi da prepreči spemembe.
Tud ne čutim nobenega pokroviteljstva, ker razumem da skupina rabi mojo moč, da pridobi na lastni. Do tega trenutka me niti nobena njihova akcija ni ogrožala. Po drugi strani je pa res, da sem za splošno dobro pripravljena vedno bla lastno dobro nekoliko zmanjšat. Sam dejansko se moje lastno dobro ne manjša, prej se mi zdi da se veča, vsaj notranje. In za mene je velika razlika, ali se moje dobro zmanjša zaradi koristi večine ali koristi manjšine, prostovoljno ali prisilno.

Vdori v vlade, NATO in podobne nepremakljive sisteme.. so ogrožujoči ali osvobajajoči? a ne vidiš, da se še vedno noben ni zares lotil bank? banke so še zmer višje kot vlade in vsi njeni sistemi.

zadnja akcija 31.7.
http://youranonnews.tumblr.com/


Devi zlo dober povzetek.  Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Anonymous #WeThePeople
Reply #48 - 03.08.2011 at 18:55:31
 
jah well.. mi anarhisti, a ne Alojz?  Smiley

(je rekla ena, ki je mogla it zadnjič prov brat, kaj to je, pa ji vsen še zmer ni prov jasno :p)
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Anonymous #WeThePeople
Reply #49 - 03.08.2011 at 19:25:10
 
Ja neki je ,ali bo cez pol leta kak rezultat alpa niti slisat nebo vec za anonimisus Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Anonymous #WeThePeople
Reply #50 - 03.08.2011 at 22:37:14
 
Free thought now officially "terrorism"
http://www.youtube.com/watch?v=M4_H1e016d4&feature=uploademail

Tongue
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Anonymous #WeThePeople
Reply #51 - 04.08.2011 at 10:30:20
 
Devi wrote on 03.08.2011 at 18:41:34:
nah, ne bi rekla, da se skupina vzpostavlja v nasprotju z neko drugo.
prej bi rekla, da je anonymus akcija, ki vzpostavlja ravnotežje. v nasprotju s prej, ko ni blo ničesar, kar bi uravnovesilo stvari, ne glede na to, kolk so že nevarno visele v neko smer.
kdo je v to akcijo vključen, ni določeno. ker se lahko pridruži kdor hoče in izstopi kadarkoli hoče. tako recimo čist dopušča, da nek šef Paypala v svojem prostem času ddosa svojo stran, ker se dejansko ne strinja s politiko firme, ki jo mora vodit Wink (banalno, sam koneckoncev je bil tud Manning vojak, ki je leakal vojaški info Wikileaksom).
Da lahko nekaj deluje v okviru anonymousov, je odvisno od posameznikov, ki se za to odločijo prostovoljno in po lastnem premisleku in upam, soodgovornosti. Nihče ne ve, kdo si. Nobene prisile ni.
Obenem anonimnost zmanjšuje možnost izbruhov nasilja, ki bi se sicer zgodili. Ljudje si v nasprotju z vladujočo elito ne želijo borit nasilno. Elita je čist pripravljena žrtvovat ljudi da prepreči spemembe.
Tud ne čutim nobenega pokroviteljstva, ker razumem da skupina rabi mojo moč, da pridobi na lastni. Do tega trenutka me niti nobena njihova akcija ni ogrožala. Po drugi strani je pa res, da sem za splošno dobro pripravljena vedno bla lastno dobro nekoliko zmanjšat. Sam dejansko se moje lastno dobro ne manjša, prej se mi zdi da se veča, vsaj notranje. In za mene je velika razlika, ali se moje dobro zmanjša zaradi koristi večine ali koristi manjšine, prostovoljno ali prisilno.

Vdori v vlade, NATO in podobne nepremakljive sisteme.. so ogrožujoči ali osvobajajoči? a ne vidiš, da se še vedno noben ni zares lotil bank? banke so še zmer višje kot vlade in vsi njeni sistemi.


Opozarjam samo na problem, da si neka skupina s tem, ko s svojo aktivnostjo ustvarja  prostor izven kontrole, si  s tem  ta  prostor hkrati hote ali nehote tudi prisvaja oz. ga nadzira.  Da gre skušnjavo (ali pa že za izvoren namen/voljo)  do moči, ki jo omogoča  kontrola, in ne za odvzemanje moči kontroli. Tako ni mogoče nikdar z zagotovostjo vedet, kdaj  gre za medsebojno izsiljevanje oz. za deal anonimusov z oblastniki in kdaj za dejansko  razgradnjo vsakršnih  pozicij moči in kontrole, saj  anonimusi prav s svojo anonimnostjo onemogočajo  tudi pravi nadzor nad njihvo močjo  s strani tistih, na katere se sklicijejo  in ki jih oz. nas morda  (zlo?)rabijo za krepitev njihove moči.

Open sorce je  open tudi v razmerju do tistega, ki ga odpira ali pač ni open.  

   

Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Anonymous #WeThePeople
Reply #52 - 04.08.2011 at 11:17:12
 
Treba se bo legalno, odkrito in argumentirano spoprijeti z vsemi anomalijami te družbe. Ta čas pa še ni popolnoma tu in sedaj-žal.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Anonymous #WeThePeople
Reply #53 - 04.08.2011 at 16:06:55
 
delajmo na tem da premagamo razlike med nami,
združimo se okrog tega okoli česar smo si edini!
Back to top
« Last Edit: 05.08.2011 at 11:32:09 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Anonymous #WeThePeople
Reply #54 - 04.08.2011 at 17:23:08
 
gape wrote on 04.08.2011 at 16:06:55:
delajmo na tem da premagamo razlike med nami,
združimo okrog tega okoli česar smo si edini!



Titud, ti pozabljaš, da se da tolk različno maso ljudi premaknit in združit samo takrat, ko je revolt dovolj močan. In samo pri najvišjih ciljih običajno do česa takega pride. skupina bo izgubila moč skupaj z interesom ljudi takoj, ko se razmere normalizirajo. Po moje.

druga možnost da pridobiš ljudi nazaj in pridne je, če se pojavi zunanji sovražnik. nekdo na lunin.net je omenjal kitajce..
http://www.lunin.net/forum/index.php/topic/13324-anonymous-%23wethepeople/

http://slo-tech.com/novice/t478591
http://dne.enaa.com/E-svet/E-druzba/Razkrili-najvecji-hekerski-napad-v-zgodovini...
http://24ur.com/novice/svet/vsak-dan-posiljeni-in-izropani.html

če je to taktika, je dobra
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Anonymous #WeThePeople
Reply #55 - 04.08.2011 at 19:54:57
 
So alternativa Kitajcem. Kitajci delajo to zaradi realne koristi, anonimneži iz ideje-idealizma po novem sistemu. Kitajci za obstoječe, anonimneži za novo.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Anonymous #WeThePeople
Reply #56 - 04.08.2011 at 21:57:11
 
Murdoch vs. Manning: One gets jail & one gets, er, nothing…
http://my.firedoglake.com/janestillwater/2011/08/04/murdoch-vs-manning-one-gets-...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Anonymous #WeThePeople
Reply #57 - 05.08.2011 at 09:24:11
 
Devi wrote on 04.08.2011 at 17:23:08:
Titud, ti pozabljaš, da se da tolk različno maso ljudi premaknit in združit samo takrat, ko je revolt dovolj močan. In samo pri najvišjih ciljih običajno do česa takega pride. skupina bo izgubila moč skupaj z interesom ljudi takoj, ko se razmere normalizirajo. Po moje.



Ustvarjanje enosti heterogene mase  v uporu bi bila smiselna in učinkovita, če bi obstajla en center oblasti/kontrole. Ker centrov  oblasti mnogo, forme kontrole pa heterogene in razpršene, je upor lahko uspešen le. če je tudi sam heterogen. Le če se hkrati z  uporom  množi/širi/utrjujeje heterogenost  tistih, ki se upirajo, je šansa, da se ti izmaknejo mehnaizmom kontrole.  Če je skupni interes množenje/širjenje /utrjujevanje heterogenosti, potem se motiv/interes za upor ne more zgubit in  se  tudi stanje nikoli ne 'znormalizira', saj je treba  poleg izumljanjanja zmerom   novih način upora najdejvat/zinovirat  tudi načine sobivanja, ki podpirajo  ta stalen proces heterogenosti, da  se izmika kontroli.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Anonymous #WeThePeople
Reply #58 - 05.08.2011 at 12:52:38
 
gape wrote on 04.08.2011 at 16:06:55:
delajmo na tem da premagamo razlike med nami,
združimo se okrog tega okoli česar smo si edini!

Kaj pa, če bi delali na tem, da začnemo spoštovati razlike med nami ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Anonymous #WeThePeople
Reply #59 - 06.08.2011 at 10:55:39
 
Robi wrote on 05.08.2011 at 12:52:38:
gape wrote on 04.08.2011 at 16:06:55:
delajmo na tem da premagamo razlike med nami,
združimo se okrog tega okoli česar smo si edini!

Kaj pa, če bi delali na tem, da začnemo spoštovati razlike med nami?

kr, pomoje noben problem ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 8