Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 8493 times)
miha-
4
****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 445

99% in 1%
30.05.2012 at 14:02:09
 
Odličen članek. Ker je malo težja angleščina sem poskušal prevesti bistvo članka. Malo zgodovine in da postavim liberalizem in kapitalizem v perspektivo.

http://mises.org/daily/6035/The-99-and-the-1


"Mi smo 99%" je bila največ slišana izjava protestnikov OWS(Occupy Wall Street).
Protestiral so proti zlobnim 1%.

Splošno mnenje je, da je tistih 1% preveč bogatih. Da dobijo več kot je njihov pravični delež, ki naj bi ga dobili za to kar delajo za družbo.


Pogled v zgodovino nam pove, da je vedno bilo tako. Vedno je bila manjšina, ki je imela več kot večina.
Včasih so bile stvari veliko hujše za 99%. V časih pred kapitalizmom, je povprečen član 99% bil že srečen, če je zrasel v otroka. Ko pa je, je pa
celo življenje garal, živel v revščini in vedno mu je grozila lakota, bolezen in smrt.

Edino posamezniki ki so bili v starem 1% so živeli lepo. Teh 1% so bili povezani z oblastjo: francoski kralji, angleški lordi, rimljanski senatorji,
sumerijski svečeniki, itd...
Člani starega 1% so živeli razkošno, od 99% so poljubno vzeli kar so hoteli, kolikor hrane so rabili, imeli gromozanske domove, obilje nakita in
večinoma niso delali(kot nekaj produktivnega za družbo).

In seveda ta življenski stil je prišel na račun na bolečih hrbtih 99%. 99% je sproduciralo vse in vzeto jim je bilo poljubno, toliko, da še zase niso imeli.

Vse kar OCW protestniki pravijo danes o 99% in 1% je bilo čisto res takrat in je res danes. Zahtevajo pa napačne stvari, zagovarjajo ideje, ki bi dalo 1% še večjo moč nad 99%.

Bogastvo v družbi je bilo omejeno. Več kot so si 1% vzeli, manj je ostalo za 99%.
Vprašanje je, zakaj je 99% prenašalo to, da je 1% zganjal opresijo? Zakaj niso takoj vstali in vrgli gospodarje iz prestola?
Zakaj je trajalo tako dolgo?

Kot pravi David Hume: tisti ki vladajo, jih je vedno zelo zelo manj kot tisti ki so vladani. Zato moč režima ni nikoli samo o surovi moči.
Vladani morajo verjeti, da je ta ureditev nekako dobra za njih, da prenašajo vso trpljenje(ker mislijo, da bi bilo še slabše drugače).

Mogoče so svečeniki prepričal ljudi, da bi bogovi bli jezni, če ne bi poslušali gospodarjev. Dežja ne bo in pridelki ne bojo rasli.
Mogoče pa ljudje verjamejo da so gospodarji odgovorni za red in mir v družbi.

In torej, ne samo da 99% prenaša opresijo 1%, celo sami jih (posredno) postavijo na prestol. 1% dobi vedno moč od 99% oz. 99% da moč 1%, da jih tepe.

Kot je rekel Mises, prava moč, ideološka moč vedno izvira iz javnega mnenja. Če se javno mnenje spremeni za katerikoli režim, mu bodo dnevi šteti.
Mises je šel še dlje in rekel, da poleg tega, da javno mnenje določa kdo je glavni, določa tudi javni red, ali kot on pravi "ali je svoboda
ali je opresija".

Ultimativno katerakoli tiranija, ki lahko traja in traja je tiranija javnega mnenja. Za vso tiranijo, ki jo čutimo smo odgovorni sami. Za ves denar, ki so nam ga pokradli, za vse pufe ki jih je treba plačat smo  sami odgovorni.

"The struggle for freedom is ultimately not resistance to autocrats or oligarchs but resistance to the despotism of public opinion."

99% ljudi je opresiranih, ironično so oni sami svoji opresorji, preko javnega mnenja.

To razloži politični red starega reda(in vseh redov).  Kaj pa ekonomska situacija? Zakaj je ekonomska pogača tako redko postala večja?

Človek bi si mislil, da bi tekom časa ljudje postali bolj efektivni pri produciranju stvari in življenski standard bi se izboljšal.
Ampak če pogledamo zgodovino pred kapitalizmom več kot tisoč let se je spremenilo zelo malo (glede na pretečeno dobo).

Razlogi za tako počasen napredek leži v naravi političnega reda opisanega zgoraj.
Kot povedano, skozi zgodovino civilizacij, vladujočih 1% si je zase vedno vzelo velik delež zase od 99%. In če je katerikoli posameznik 99% akumuliral
več opaznega bogastva, so mu ga takoj vzeli. Zato nej bi bilo skrivanje zakladov pogosto v teh primerih.

Z tako opresirano vlado, ki je zasegla kar je hotela, ni bilo nikoli dovolj akumuliranega kapitala. Brez koncetriranega kapitala, ne more biti
masovne proizvodnje. In brez masovne proizvodnje ne more biti nič izboljšav za mase ljudi iz 99%.

In to je razlog, zakaj so imeli 99% bedno življenje skoraj vso zgodovino.

V 18.in 19. stoletju se je začelo nekaj revolucionarnega. Grupa filozofov je začela previdno razmisljati o lastnini, trgovanju, cenah in produkciji.
Te filozofe so klicali ekonomisti.
Najprej so bili teoretiki, kot so Richard Cantillon, Adam Smith, itd..
Te so vplivali na druge ljudi, ki jim pravi komunikatorji - tisti, ki so te ideje razširili v javnost. Govorci kot so John Bright ali pisci kot je Richard Codben.
In te so z javnimi nastopi prepričal druge ljudi, amaterske komunikatorje.
In tako se je ideja razširila v javnost, in spremenila javno mnenje.


Skozi ta proces se je v javno mnenje širila ideja, da bi morala bit vlada čim manjša(čim manj vplivna) in privatna lastnina sveta(izjemno spoštovana).
To je doktrina liberalizma. (danes je to klasični liberalizem).

In ker je družba organizirana glede na javno mnenje, se je tako družbeni red spremenil z spremembno javnega mnenja.
Privaten kapital je postal varen in ni ga bilo moč poljubno vzeti s strani vladajočih. Tržne zapore so razrahljali in blokade podjetništva so odstranili.

Rezultati so bili čudežni. Kot še nikoli v zgodovini se je končno sprostila prava produktivna energija.
Predmeti, ki so bili včasih rezervirani za 1% so bili kmali masovno proizvedeni za 99%. Nove stvari, ki jih prej sploh niso imeli, so bile inovirane, najprej za
manjše trge, na to pa za masovne trge.

Produkcija osnovnih življenskih potrebščin je poletela na območjih, kjer so sprejeli doktrino liberalizma. Ljudje, ki bi včasih umirali, so preživeli,
lačni so našli hrano, tisti ki so živeli na robu preživetja so našli varnost.

V novem redu imamo še zmeraj 99% in 1%. Ampak v tem novem redu, je 99% živela boljše kot 1% starega reda.  In da si postal 1% novega reda, si moral postati
uspešen kapitalist - podjetnik. Najti idejo, kako služiti 99%, kako zadovoljiti mase potrošnikov in jim izboljšati življenje.

V starem redu je 1% pomenilo da si bil: osvajalec, vladar, "vladni administrator", itd.. In vse te vloge izkoriščajo 99%.

V novem redu, ki ga Mises kliče "suverenost potrošnikov" trga, so vloge 1% postale kako izboljšati življenje 99%.
(potrošnik je kralj, potrošniki določajo, kaj se mora proizvajat v prihodnosti, 99% določa,
kaj more 1% proizvajat)

Gospodarji so postali bogati služabniki, a vseeno služabniki.

Revolucija liberalizma je sprožila industrijsko revolucijo. Doba klasičnega liberalizma naj bi trajala od 1815 do 1914. To je bila zlata doba, kjer so
ljudje kot rasa končno uvideli, česa so sposobni.

Tragično se je doba liberalizma končala z ideološkimi protirevolucijami - nov val idej, ki vglavnem ponovno vrača moč vladajočim. (socializem, komunizem,
"državni kapitalizem")
Ta val idej je odgovoren za vse slabe stvari(150mio mrtvih pod režimom vlad), ki so se zgodile v 20.stol in vklučno za današnjo ekonomsko siutacijo.

In tukaj smo. Že 100 let se 99% ponovno opresirajo sami sebe. Javno mnenje je polno neumnih idej (ekonomskih). Zaradi ignornace 99% se današnji 1% ponovno polni z
ljudmi ki izkoriščajo 99%.  http://en.wikipedia.org/wiki/Crony_capitalism
Tem ljudem pravijo "Crony kapitalisti", ki z pomočjo vladajočih izkoriščajo množice. Vladajoči jim dajo moč, da lahko uveljavljajo svoje interese na račun
99%.

Namesto da bi 99% probal VZET moč vladajočim(in posledično crony kapitalistom), jim ponujajo še več moči! Še več opresije in manj svobode.




Tako kot so včasih ljudje verjeli svečenikom, ki so rekli da če ne bodo pridni, ne bo pridelkov, točno tako danes ljudje verjamejo,
da rabimo diktatorno vlado, ki bo rešila težave. Da rabimo vlado, ki bo imela še več moči, da nas bo varovala. V resnici bo pa več moči državi pomenilo
več opresije za ljudi.
Danes je isto kot je bilo včasih*
Tako kot so bili 1% včasih povezani z vladajočimi, je danes 1% povezan  z vladajočimi. Treba je odrezat vladajoče in dat svobodo ljudem!
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: 99% in 1%
Reply #1 - 18.11.2012 at 01:15:39
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: 99% in 1%
Reply #2 - 29.11.2012 at 21:49:19
 
Quote:
POZIV POLICISTOM
AKCIJA: POLICIJA SMO LJUDJE – SPUSTIMO ŠČITE

Bom udaril lačnega soseda? Hvala - jaz ne!

Spoštovani policisti – sodelavci, prijatelji, očetje in matere slovenskih otrok, otroci slovenskih staršev…

Bila je vojna. Bilo je nasilje. Stopili smo v bran novi Sloveniji in jo uspešno ubranili, saj smo želeli samostojnost in lepše neodvisno življenje. Enotni smo bili takrat in verjam
em,
da bomo enotni sedaj, ko smo ujeti v zaporu slovenske politike, levih in desnih, ujeti v diktaturi Janeza Janše, disocialno motene osebe, ki nas vodi in ki je vpregel tudi Vinka Gorenaka, našega izdajalca, ki nam je uredil tudi to, da dobivamo v nekaterih primerih varstvene dodatke, da dosežemo minimalno plačo. In tistega Gorenaka, ki je kot izdajalec svojih sodelavcev napisal za skoraj cel rednik uradnih zaznamkov, s katerimi je izdajal sodelavce, jih »tožaril«. Ta isti nam govori, katera smer je prava… Ta isti zatiralec demokracije je to, spoštovani.
In postali smo del vstaje. Vseslovenske vstaje, ki ima dva pola. En pol je narod, ki hoče izkoreniniti totalitarno diktaturo vlade, in drugi pol, ki ga predstavlja peščica nenasitnih lahko vodljivih sprijenih materialistov, ki pozablja, da smo Slovenija ljudje. Tisti preprosti, tisti za trakom, čistilke, šoferji, kuharji, učitelji, vojaki, policisti… tisti z lopatami v rokah, mehaniki. Skratka ljudje, naši sosedje, naši starši, naši otroci… To smo mi. Kri in srce Slovenije. Slovenija niso in ne bodo politične elite. Ne leve, ne desne. Ampak ta prave. Mi! Ne morem se načuditi, ne morem verjeti, ne bom se sprijaznil, da policisti vedno pogosteje obravnavamo kazniva dejanja, pri katerih ljudje v trgovinah ukradejo žemlje in paštete, ko ukradejo gorivo na bencinskih servisih in še sto življensko pomembnih stvari. Dragi moji, ti niso kriminalci, samo lačni so. To delajo, da živijo, da preživijo. Da preživijo v Sloveniji, ki naj bi postala druga Švica. Ne da se več živeti. In ti so obsojeni… pravnomočno. Tajkuni, vladajoči in župani pa nikoli.
Zato samo sporočilo vladi: še vedno sem človek, še vedno vem, kaj je prav, tudi ko nadanem čelado, neprebojni jopič, gumijevko ali tomfo. Gorenak in Janša ter vsi ostali levi in desni: NE BOM več NIKOLI udaril po tistem, ki demonstrira. NE BOM udarjal po lačnih ljudeh, katerih trpljenje je posledica vaše prepotentne nesposobnosti in sprijenosti! NE BOM udarjal po ljudeh, ki imajo prav. NE BOM udarjal po lačnem sosedu, sinu, očetu materi sestri… Nikoli nisem in ne bom pretepal lačnih!!! NE BOM! In to na ukaz? Jaz ne. Hvala, nisem tako vzgojen.
Kaj pa ti, spoštovani sotrpin, sodelavec, prijatelj?

Politično nisem bil nikoli opredeljen. Nikoli komunist. Moje pisanje je nastalo zato, ker moj 5-letni sin čez 3 mesec praznuje rojstni dan. Da ne more povabiti sošolcev, sem mu že povedal. Nimamo denarja, čeprav sva oba z ženo izobražena. Obsedel je brez besed, le debele solze so bile. Obljubil sem, da bo drugo leto imel veliko zabavo. Pa še to sem najbrž lagal. In prav zato, zaradi solz, ker sem pošten in sem moral lagati lastnemu otroku, zaradi nesposobne diktatorske politike s krdelom marionet, brez občutka za delavce javnem in zasebnem sektorju, sem spisal to pismo. Spisal sem pismo in spustil bom ščit, odložil čelado, opustil ukaz. Jaz sem del vas, Spoštovani ljudje.
Na vas se lahko obrnem samo še s prošnjo:
Glede na maščevalno politiko Vinka Gorenaka vas prosim, če ima sploh še kdo kako službo kje, da mi jo rezervira. Gorenak me bo našel in odpustil zaradi krivdnih razlogov. Zaradi tega pisanja. On to zna – preverjeno. Hvala vam. Svoje mišljenje vam podajam zastonj. Moje plačilo bodo vaši všečki! Hvala.
Za vlado, leve IN desne, pa le še to:

GOTOFI STE!!! SPUSTILI BOMO ŠČITE

Policist

https://www.facebook.com/matic.munc/posts/4661135923178
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
miha-
4
****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 445

Re: 99% in 1%
Reply #3 - 30.11.2012 at 14:11:28
 
Kul mi je, zato ker so se sedaj dejansko spravl na taprave ljudi.

Kot sem že pisal, ni kriv kapitalizem (kot so protestirali pred borzo),ampak je problem v državi in politiki.
In sedaj se začenjajo protestacije ki so usmerjene pravilno.

Skrbi me sam, kaj je naslednji korak. Jaz vem kaj je treba narest, samo to idejo je težko razložit ljudem:) Treba jo je prou zavit, zakaj mi neb bli švica, al pa islandija? No ok, dejmo posnemat to kar oni delajo.

Ampak,bomo vidl kaj bo zahtevalo ljudstvo. Jaz mislm da je velka šansa da bomo samo zamenjal garnituro in ponovil cikel.Če bodo zahteval manjše davke in BALANSIRAN PRORAČUN, bo že super..

K najslabš kar se pa lahk zgodi za ljudi, pa da Semulič izkorist te proteste za svojo ideologijo, in da njemu dajo kej moči, k to bi pa pol šli izpod dežja pod kap..
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: 99% in 1%
Reply #4 - 01.12.2012 at 11:21:31
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: 99% in 1%
Reply #5 - 01.12.2012 at 12:03:16
 
miha- wrote on 30.11.2012 at 14:11:28:
Kul mi je, zato ker so se sedaj dejansko spravl na taprave ljudi.

Kot sem že pisal, ni kriv kapitalizem (kot so protestirali pred borzo),ampak je problem v državi in politiki.
In sedaj se začenjajo protestacije ki so usmerjene pravilno.

Skrbi me sam, kaj je naslednji korak. Jaz vem kaj je treba narest, samo to idejo je težko razložit ljudem:) Treba jo je prou zavit, zakaj mi neb bli švica, al pa islandija? No ok, dejmo posnemat to kar oni delajo.

Ampak,bomo vidl kaj bo zahtevalo ljudstvo. Jaz mislm da je velka šansa da bomo samo zamenjal garnituro in ponovil cikel.Če bodo zahteval manjše davke in BALANSIRAN PRORAČUN, bo že super..

K najslabš kar se pa lahk zgodi za ljudi, pa da Semulič izkorist te proteste za svojo ideologijo, in da njemu dajo kej moči, k to bi pa pol šli izpod dežja pod kap..

Zahteve so jasne. Odstop kompletne politične garniture in vzpostavitev pravne države.
Narod ima dovolj izkoriščanja in zategovanja pasu v imenu banditov in lopovov.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: 99% in 1%
Reply #6 - 02.12.2012 at 01:24:57
 
Quote:
Miha Jensterle

Velika sprememba v demonstracijah!

V socializmu smo bili fizični in intelektualni delavci vsi le »delavci«. Tovariši. Ena kasta. Glava in roka sta bila del istega telesa.

Potem je DEMOS izvedel protirevolucijo proti "skupnemu dobremu", proti humanosti in socialni državi. Intelektualci so se povzdignili v kasto Gospodov. Glava je ponižala roko in rekla: »Glava je '©ar' , a roka nev®edna. Ničvredna Roka naj dela po ukazih glave in za glavo. In, kot ve in zna, poskrbi še za sebe!«

Zadnjih 20 let sta bili kasta intelektualcev in 'kasta' fizičnih delavcev živela na dveh različnih planetih in funkcionirala kot razredna sovražnika. Roko, fizičnega delavca so intelektualci ponižali v 'sredstvo', a sebe, Glavonje, v nebo. Sebe so povišali v parlament in obogatili v delodajalce, delojemalsko kasto pa razdrobili v le vasezagledane nemočne sindikate.

In v senci butaste vojne med intelektualnimi in fizičnimi delavci, je Demos neodvisno socialno državo Slovenijo 'po tihem' izropal, ubil vso socialo, prebivalce zasužnil v dolžnike IMF-a ter ostalih bankirskih piranj in naš dom spremenil v EUroparsko in Vatikansko kolonijo, kateri vladajo papež in nedemokratično (samo)postavljeni neo-monarhi kot von Rumpoy, novi Karel Veliki.

In sodu je odbilo poden. Narod je na ulici. vse bolj pogosto. A zadnje demonstracije proti kraji suverenosti in bogastva Slovenije, že kažejo na ogromno spremembo!

Do nedavnega je vsaka kasta in vsak sindikat, vsaka fabrika demonstrirala zase. Penzionisti zase. Študentje zase.

Danes so na ulici fizični in intelektualni delavci, študentje in penzionisti spet SKUPAJ. Skupaj kričijo proti 'viziji' DEMOSA, proti diktaturi Vatikana in neofevdalne EU in proti kriminalcem v IMF in Natu.

Intelektualci bodo kmalu zgruntali, tudi tisti, ki še niso, da so bili pred dvema desetletjema nategnjeni. Kapital jih je izrabil, izrabil intelektualni napuh, da so 'ta pametni' naredili protirevolucijo proti humanosti socializma, proti sistemu ene kaste, ki je skrbel za človeka od rojstva do smrti, zgradil od vrtca, do šole, industrijo, zdravilišča in kopališča.

Kapital je 'intelekt' povišal le za trenutek revolucije proti 'curakarju', a po ponovni vzpostavitvi hierarhičnega kastnega sistema komunikacije, so kapitalisti in fevdalisti intelektualce pričeli vse bolj postavljati nazaj na 'pravo mesto'. Ob fizičnega delavca.

In kmalu ne bo več razlike. Doktor znanosti in smetar bosta kmalu crkavala za izplen kapitalista za najnižjo mezdo. Ker sta oba le DELOJEMALCA. Strošek kapitalista.

In to je dejstvo. Fizićni in intelektualni delavec, 'gospod' in 'sluga' sta v istem dreku.

Kot pred letom 1990?

In sedaj imamo na izbiro: Gremo nazaj v 'SKUPNO DOBRO' socializma, kjer je 'osebno dobro' drugotnega pomena, ali pa nas bo 'osebno dobro' grabežljivih lastnikov bank in Monsantov uničilo?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: 99% in 1%
Reply #7 - 04.12.2012 at 01:03:04
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: 99% in 1%
Reply #8 - 04.12.2012 at 02:13:46
 
gape wrote on 04.12.2012 at 01:03:04:

človek ostane kar brez besed ob taki aroganci
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: 99% in 1%
Reply #9 - 04.12.2012 at 20:09:32
 
Devi wrote on 04.12.2012 at 02:13:46:
gape wrote on 04.12.2012 at 01:03:04:

človek ostane kar brez besed ob taki aroganci


dobro, valjda štekate da so to zafrkancije?
če ne, poglejte ostale naslove člankov

lih se Obama kaj s Slovenijo ubada Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: 99% in 1%
Reply #10 - 04.12.2012 at 23:09:28
 
Saj piše, da je to zajebantski časnik. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: 99% in 1%
Reply #11 - 04.12.2012 at 23:18:25
 
poštekal sčasoma ja Wink sicer ne po tem, kaj u članku piše, ker takele brilijantne izjave niso nekej, kar se ne bi dalo od njih kje drugje zares slišat
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: 99% in 1%
Reply #12 - 05.12.2012 at 12:03:09
 
ma kr mal mi na trenutke težijo s temi lažmi
nism nalašč ... ampak zgleda da je treba, da usazga kurca k se neki novga zmisle morm prebrat ... in prevert ...
pa ne bom
jebiga učas bomo fasal dezinformacijo
dokler ne bomo cajtnga delat začel novga ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: 99% in 1%
Reply #13 - 05.12.2012 at 16:47:08
 
Quote:
POZIVAM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!POZIVAM!!!!!!!!!!!!!!!!!POZIVAM

vse veterane Združenja SEVER in ZVVS, da se dne 21.12. 2012 pridružimo v uniformah in s praporji društev protestnega shoda v Ljubljani zoper vladavino te zvijačno nastavljene oblasti. Leta 1991 se z orožjem nismo uprli samo jugoslovanski armadi, ampak tudi za boljši jutri vseh državljanov Republike Slovenije. Predlagam, da polovimo in pridržimo VSE tiste, ki mečejo granitne kocke, petarde, "topovske udare", ki uničujejo premoženje in, ki za denar provocirajo poštene policiste, ki bdijo nad javnim zbiranjem nezadovoljnih državljanov. STOPIMO v prve vrste in na barikade za OBRAMBO DOMOVINE pred POLITIKI, ki teptajo naše dostojanstvo, siromašijo nas in naše otroke, hkrati pa zatajujejo našo zgodovino.

Lep pozdrav !

Mag. Zlatko Halilovič
veteran vojne za Slovenijo
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1