Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 
(Read 52294 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kaj naj si mislim
Reply #45 - 21.02.2011 at 09:45:39
 
Quote:
Na koncu si se pa kot vse kaže vanj zaljubil. Zgleda da te matra to čustvo.

Lp,Igor


Zelo verjetno. Simptome, ki jih opisuje, bi lahko pripisali  romantičnemu vitezu, ki mu neka nedosegljiva  prinesa iz daljne dežele  zbudi vse speče potenciale, potem pa ga prepusti samemu sebi z mešanico zavrnitve/jeze/dvoma, hkarti pa potrebe po dokazovanju skozi največja junaštva. Bi mu  morda res nucalo še eno potovanje tja dol, da dobi realnejšo predstavo o objektu svoje zagledanosti ali pa 'reality check' glede realnega dometa prebujenih potencialov kar na domačih tleh. No, lahko  se še naprej ujčka v donkihotovskih bojih z demoni, samo ni za računat, da bo usoda do njega tako blagotno prizanesljiva kot je bila do tega literanega junaka. Tko da vzorec za razrešitev kleshovega problema se po moje  skriva v kakšni  nejgovi  konkretni pubretniški izkušnji 'prebolevanja' zaljubljenosti in ne toliko v kakšni komplicirani duhovni praksi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Kaj naj si mislim
Reply #46 - 21.02.2011 at 10:27:31
 
Tudi sam sem mnenja, da bo moral iti še enkrat v Indijo. Malo drugače, spoznati njihovo razmišljanje, delovanje, kot opazovalec.

To prvo potovanje je bilo povsem zaradi sebe, egoistično. Nič ni sam ponudil, od njega ni nihče ničesar dobil. To ga sedaj poleg vsega muči. Izkoristil je tega indijca v lastne ego probleme, za samopotrditev. Normalno, da ga je zapustil.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
4
****
Offline


Posts: 403
Ljubljana
Gender: male
Re: Kaj naj si mislim
Reply #47 - 21.02.2011 at 10:39:51
 
Quote:
Glede Indije; sem bil nekje podobega mišljenja kot ti. V študentskih letih sem si močno želel iti v Goa-jo. Bila je še Jugosl. in letalo je bilo predrago. Na štop in bus ter vlak se mi pa ni lublo it. Nato je bilo enako kot pri tebi, kaj pa čem tam gledat te bumbarje. Nato pa je prišla ideja, da pa grem pogledat dol, ko mi je nekdo omenil, da si lahko poceni uredim zobe, sam sem odkril še lasersko operacijo za oči in sem šel. Čisto racionalno, izračunal sem, da me pridejo ti dohtarski stroški toliko ceneje tam dol, da imam popotovanje in izležavanje na plaži povsem zastonj. In zgodilo se je, da mi je ta indijski kotel postal všeč. Njihov kaotičen sistem, brezvezne zgodbe, mešanica kultur, jezikov, religij, njihov ponos in seveda odlične dohtarske storitve. Čas drugače jemljejo (povsod), njihova nasmejanost, sonce, palme (zato Kerala in Tamil Nadu).
In Goa, ta mi ni prav nič posebnega.  

No, sej meni je tudi dosti bolj všeč ležeren sistem življenja, indijski mogoče pa je malo preveč ekstremen, poleg njihove nečistoče in podobnega. Bi se pa lahko videl eno zimo za 2-3 tedne poležavat na plaži, čeprav me ne vleče. Od ležernega sistema življenja mi je dosti bližje portugalski ali pa španski sistem, pa še blizu je in jezik se lahko učim. Tak da se jaz bolj držim rodne Evrope, Indijo pa občasno gledal prek Travel Channela.

Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Kaj naj si mislim
Reply #48 - 21.02.2011 at 10:54:19
 
Quote:
ego-3p wrote on 20.02.2011 at 10:10:39:
Quote:
Ha, ha, res je robi pisal iz sebe. Klesha namreč po tem malem postu ne moreš tako dobro poznati, da bi vedel za njegove želje, misli, prepričevanja. In bi že vedel za vzroke njegove težave.

Lp,Igor

Pac iste stvari je opazil pri sebi kot clovek saj to je isto pri vseh depresija , jeza karkoli in so sigurno delni vzrok za kleshove tezave , ce bi ga pa boljse poznal bi mu sigurno lazje pomagal.
Sam izgleda je kar tocno povedal ker kleshu je ocitno tako vsec ideja da je mesija , saj se je ze na zacetku videlo ko je govoril ce bi verjel da sem bi po vseh pravilih moral biti nor , kljub temu da jamra kako ga muci depresija in si sam sebi pravi da je psihicni bolnik raje verjame da je vse posledica  tega da je neki posebnega mesija al nevem kaj , kakor da bi uvidel da se mora malo k sebi spravit pa nehat jokat in sanjat to vse ga bo samo spravlo se bolj v depresijo , kaj ko bo nekoc videl da je blo vse v njegovi glavi ni mesije ni cudezev iz zgodbic ....  ž
Klesh ne zivi v samoti in v svojih mislih kot da je druzba nekaj slabega in si raje izven , pejdi med ljudi ce si kje blizu mb javi gremo na pijaco .

Ne vidim depresije v Kleshu. Človek je vase zaljubljen in potencialno še v tega Indijca, ki mu je rekel, da je nekaj več. Navidezna depresivnost (za nepoučene) izhaja iz tega, ker mu te vzvišenosti okolica ne priznava. Tej depresivnosti se reče jeza. Od jeze pa rit raste in imaš elektriko po hrbtu.
Seveda včasih čuti ob sebi tega Indijca, saj ga po njegovo samo on razume in ve kdo je (vzvišeni) Klesh.

Sicer pa kar sem se pogovarjal v Indiji s temi raznimi iskalci, ki so srečali (ali obiskali) šlogarje-ice so jim vsi napovedali to kar radi slišijo.
Tudi mene je na plaži eden ustavil in mi začel govoriti. Tveziti je hitro nehal in sva malo poklepetala, potem sem mu dal pa za pir in zadeva je bila končana. Če bi beračil bi mu dal 10 rupij tako jih je dobil pa 100, ker je na koncu lahko potožil in se povsem človeško obnašal brez igranja.

Lp,Igor

pol pa  je navidezno depresiven , ocitno tak tip ljudi ki imajo radi igranje nemorejo zivet brez igric za najboljse ljudi imajo tiste ki jim povedo to kar bi radi slisali pa ce tut je cisto nerealno , normalno mnenje ki ne zavzema nobene strani pa mu je najbrz cudno in potem taki ljudje niso kao z njim v bistvu pa sam noce nc met z njimi ker mu ne potrjujejo njegovih misljenj.
Verjetno mu bolj al manj vse kar smo napisal gre bolj al manj na k .... hahaha .
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Kaj naj si mislim
Reply #49 - 21.02.2011 at 10:57:17
 
Aravinda wrote on 20.02.2011 at 17:49:38:
tudi jaz mislim, da jeza izhaja iz neizpolnjenih želja.

moj nasvet Kleshu je ta, da naj raje zaupa tistim ki so predani Bogu in ki tudi v praktičnem življenju tako delujejo. če nimaš družbe takšnih oseb, prosi Boga iz dna srca naj ti omogoči takšno družbo. ko boš po milosti Boga dobil družbo takšne osebe, ki je dejansko predana Bogu (ne le skozi skozi usta, ampak v srcu predana Bogu) ti bo takšna oseba lahko pomagala nazaj k Njemu.

Sri Krishna v Bhagavad Giti (Gospodova pesem) med drugim reče "tisti ki so iskreni, ne bodo nikoli prevarani"

Hari bol
 

Šaljivec  Grin
hare hareeee haree krisna hare rama hare hare
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Kaj naj si mislim
Reply #50 - 21.02.2011 at 10:58:18
 
Poet, tee pač bolj privlači krščanska tradicija
Z umazanijo je pa tako; saj ti ni potrebno riniti vanjo. Pač ne greš v tiste umazane konce in četrti. Je tako kot povsod; snažnost se plača.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
4
****
Offline


Posts: 403
Ljubljana
Gender: male
Re: Kaj naj si mislim
Reply #51 - 21.02.2011 at 11:16:36
 
Quote:
Poet, tee pač bolj privlači krščanska tradicija

Hja, pri Portugalski in Španiji me privlači predvsem jezik in bogata kultura, klima, mediteranska ležernost, krščanska tradicija pa bore malo, čeprav jo tam dol kar precej poudarjajo, na žalost.

Quote:

Z umazanijo je pa tako; saj ti ni potrebno riniti vanjo. Pač ne greš v tiste umazane konce in četrti. Je tako kot povsod; snažnost se plača.

Maš prav. Niti ne poznam tako dobro, da bi točno vedel, kakšna je dajansko prava Indija.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Kaj naj si mislim
Reply #52 - 21.02.2011 at 11:43:09
 
Saj prave Indije ni.
Kot vem, imajo nekje 22 uradnih jezikov in večjih narodnosti. O njej obstajajo različne sanje, zamisli in predsodki. Vsaka izrečena resnica o njej je tudi njeno nasprotje. Samo v Hinduizmu imajo 330 milijonov bogov, sedaj se pa znajdi in povej resnico. Vse se dojema kot zgodba, sanje, ki so bile na začetku bivanja in ostanejo na koncu. Rojstvo-smrt, tega se zavedajo vsi indijci.
Naš zahodni povsem razumski pogled tega ni navajen in te lahko odbija, pa prideš nazaj poln problemov in razočaranj. Spomni se samo na Janeza, gor v v hribih v tisti gostilni. Hahaha

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
4
****
Offline


Posts: 403
Ljubljana
Gender: male
Re: Kaj naj si mislim
Reply #53 - 21.02.2011 at 12:33:52
 
Quote:
Naš zahodni povsem razumski pogled tega ni navajen in te lahko odbija, pa prideš nazaj poln problemov in razočaranj. Spomni se samo na Janeza, gor v v hribih v tisti gostilni. Hahaha  

Ja, Janez je pa bil, Janez!  Grin Wink

Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Kaj naj si mislim
Reply #54 - 23.02.2011 at 23:31:05
 
Quote:
Rit raste pri ljudeh, ki so preveč zagledani vase. Navadno se to reče jezni ženski.
Sicer je pa tudi drugačna konstitucija človeka.

Lp,Igor


Smiley

Grin

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Kaj naj si mislim
Reply #55 - 23.02.2011 at 23:32:05
 
M.L. wrote on 20.02.2011 at 14:11:51:
Klesh wrote on 19.02.2011 at 20:57:17:
Če se hočem ukvarjati z duhovnostjo,  moram najprej zanikati, da sem bog, kar je noro. Zelo živo čutim njegovo prisotnost na telesu, ponavadi pridejo dražljaji istočasno, npr. slišim zvok podoben basu zraven pa mi začne histerično trzati stegenska mišica. On mi pomaga s temi dražljaji, ki naj bi služili kot orientacijski znaki za moj tok misli, v smislu prav razmišljaš/narobe razmišljaš, jaz pa naj kot psihični bolnik brez pomišljanja sprejmem navideznega prijatelja. Ves čas brati znake in pri tem ne znoreti je nemogoče. Ker sem introvertiran človek bi s tem prerezal vse stike s stvarnostjo.


Če boš tako nadaljeval, boš še res znorel in nikar si ne domišljaj, da si v stiku z tistim človekom, ampak zdaj že nekdo drug upravlja s tabo pod pretvezo tvojih materialnih čutil. Ne bodi slep in se čim prej zbudi dokler še ni prepozno. Si se že kdaj vprašal od čega pride do norosti??

Pa lep pozdrav.


 Smiley Smiley Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Kaj naj si mislim
Reply #56 - 27.02.2011 at 15:41:01
 
titud wrote on 18.02.2011 at 11:16:55:
Drgač pa en primer vsaj za moje pojme zdarvega prsitopa do indije tudi v primeru, če ne greš dol iskat le hrane za dušo ampak predvsem lek za smrtno bolezen ...  

http://www.eno.si/?show=knjiga&id=78      

Zdrav pristop je relativen pojem. Prej bi rekel, da je Tiziano opisal svoj razumski pristop. Razum, kateri je zasvojil človeštvo, namesto, da mu je v pomoč. Na koncu mu starec pravi, da dvesto sanjasinov na svetu odtehta miljone razumnih besed in razumnikov. Razum, ki vedno predvideva.
Tiziano, ki se je skoraj do konca vračal k razumnikom v New York in ozdravel (ne telesno), ko je tudi s pomočjo kirurga, poveličevanje razumskega predvidevanja ovrgel.

Sicer pa zelo dobro napisana knjiga o iskanju zdravila in jo tudi jaz priporočam.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kaj naj si mislim
Reply #57 - 28.02.2011 at 09:53:56
 
Quote:
titud wrote on 18.02.2011 at 11:16:55:
Drgač pa en primer vsaj za moje pojme zdarvega prsitopa do indije tudi v primeru, če ne greš dol iskat le hrane za dušo ampak predvsem lek za smrtno bolezen ...  

http://www.eno.si/?show=knjiga&id=78      

Zdrav pristop je relativen pojem. Prej bi rekel, da je Tiziano opisal svoj razumski pristop. Razum, kateri je zasvojil človeštvo, namesto, da mu je v pomoč. Na koncu mu starec pravi, da dvesto sanjasinov na svetu odtehta miljone razumnih besed in razumnikov. Razum, ki vedno predvideva.
Tiziano, ki se je skoraj do konca vračal k razumnikom v New York in ozdravel (ne telesno), ko je tudi s pomočjo kirurga, poveličevanje razumskega predvidevanja ovrgel.

Sicer pa zelo dobro napisana knjiga o iskanju zdravila in jo tudi jaz priporočam.

Lp,Igor

Men je bilo všeč, da ayurvedo ni niti sprejel niti zavrnil  kot 'aternativo' zahodni medicini oz. kot je zdaj popularno kot 'dopolnilo', amapk kot samostojno medicino s svojo povsem racionalno utemeljenimi postopki brez kakršnekoli 'magije'. Lahko bio se reklo, da je 'ovrgel' ne samo racionalnost klasične zahodne  medicine ampak tudi  magičnost klasične ayuvedske. S pisanjem svoje zgodbe o obeh ugodbah je 'padel' iz vseh zgodb, v katere se je življensko zapletel in  so se mu zato  namenile pisat njegovo osebno. Deluje mi nekako 'šeherezadno': s pripovedaovanjem  zgod o tistih, ki so  mu  v svojih zgodbah namenili usoden konec, je ta neizogiben konec uspel magično 'raztegnit' do časa, ko ne bo imel o teh ( v bistvu ciklično neizčrpnih - od tod naslov nov krog na vrtiljaku) zgodbah ničesar več za povedat...      
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Kaj naj si mislim
Reply #58 - 28.02.2011 at 10:07:34
 
Imam nekaj prakse z ajurvedo (pišem jo slov. ne angl.) in nikakor ni alternativa zah. medicini. Je popolnoma drugačna. Sam sem sicer obiskal drugev klinike in sem obiskal njihovo univerzo in ordinacije, ki so v sklopu te univerze in v njih delajo profesorji ajurvede. Prav zaradi zaupanja. Res je, da je v Indiji polno šarlatanov, ki potem učijo naše zahodnjake in ti potem tu ordinirajo. Spoznal sem celo doktorja pri katerem se je izobraževalo kar nekaj slovencev. Vendar ta ni na univerzi in mi ni deloval prav verodostojno.

Dobro je opisal tudi ašramsko življenje in nato srečanje s himalajo in starcem, ko je sprevidel, da popravljalcev ne potrebuje več. Gonja za kroge na vrtiljaku ga je minila in jev na koncu iz njega izstopil. Čas vrtenja je v bistvu pustil za seboj in ga raje opazoval.

Poučna knjiga.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kaj naj si mislim
Reply #59 - 28.02.2011 at 11:02:47
 
Quote:
Imam nekaj prakse z ajurvedo (pišem jo slov. ne angl.) in nikakor ni alternativa zah. medicini. Je popolnoma drugačna. Sam sem sicer obiskal drugev klinike in sem obiskal njihovo univerzo in ordinacije, ki so v sklopu te univerze in v njih delajo profesorji ajurvede. Prav zaradi zaupanja. Res je, da je v Indiji polno šarlatanov, ki potem učijo naše zahodnjake in ti potem tu ordinirajo. Spoznal sem celo doktorja pri katerem se je izobraževalo kar nekaj slovencev. Vendar ta ni na univerzi in mi ni deloval prav verodostojno.

Dobro je opisal tudi ašramsko življenje in nato srečanje s himalajo in starcem, ko je sprevidel, da popravljalcev ne potrebuje več. Gonja za kroge na vrtiljaku ga je minila in jev na koncu iz njega izstopil. Čas vrtenja je v bistvu pustil za seboj in ga raje opazoval.

Poučna knjiga.

Lp,Igor

Iztsop ni bil rezultat neke razumske odločitve oz. špekulacije o morebitnih zdravstvennih koristih/škode tega izstopa (ker bi mu to nekdo svetoval in ker bi temu nasvetu vsaj pogojno zaupal  tako kot se je prej bolj ali manj pogojno prepuščal nasvetom/posegom popravljalcev), ampak nekašen logičen zaključek/izhod iz vseh prejšnjih postopkov zdravljenja, vključno izkušnje obiska v ašarumu in srečanja s starcem. Nič od tega ni bilo odločilno posamično oz. vse skupaj je imelo vsaj zanj nek pomen oz. notranjo logiko, ki je rezultirala v tem brezpogojnem izstopu, ki se vsaj meni ni kazala kot neke vrste osebna odločitev.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6