Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 13 14 15 16 17 ... 22
(Read 94792 times)
D7
Ex Member




Re: ATLANTIDA
Reply #210 - 13.05.2010 at 16:55:07
 
Jaz pa mislim drugače, da zavest je lahko brez tega telesa iz mesa,
in to pa sploh, da človek ni nekaj posebnega in da še zdaleč ni edini ki je zmožen spoznat vesolje - Boga. Da so še drugi, bolj sposobni kot mi.
Vesolje je veliko in mi nismo sami, in nismo še zdaleč ne neki najbolj sposobni "stvori".
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: ATLANTIDA
Reply #211 - 13.05.2010 at 16:55:16
 
titud wrote on 13.05.2010 at 15:54:22:
Quote:
Dobro, po tvojih teorijah, ki si jih povzel in naredil zaključek, zavest ne poganja tvojih organov, kot je npr. srce. Navadna teza je, da je to živčevje, ampak kaj poganja živčevje? Jaz pravim, da zavest. Tudi praznega prostora ni in v primeru dozdeve ali občutka, da se vzpostavlja in ga zapolni zavest je to prevara lastne misli. Zavest je prisotna ne glede na človeška čustva ali občutke in misli. Misel kot taka je proces, ki utrjuje jaz ni pa edina s čemer se lahko identificiraš. Kot človeško bitje te identificira že zavest, misel je del nje.
Lp,igor


Temeljna značilnost zavesti je, da na rabi subjekta, da bi se na njem  vzpostavila (okrog njega organizirala).  Zavest nasprotno skonstuira subjekt, po heglovsko retraoaktivno postavlja svoje lastne predpostavke. Kognitivno rečeno gre za nevronsko avtoreferncialnost, ki jo označuje čudežni trenutek, ko   nevronska aktivnost genererira svoj lastni 'objekt', žarišče, okrog katrega kroži nevrosnka aktivnost. Tako z nevronsko atvorefernco nastane nov kvaziobjekt, ki je paradoksalno nesubstencionalnio objekt, ki zgolj utelesi referenco kot tako. Lacanovsko rečeno je kot objet a: tako kot magnetno polje je žarišče dejavnosti, točka, okoli katere kroži nevronska aktivnost, a v sebi je popolnoma nesubstancionalen, ker je ustvrajen/postavljen/porojen iz samega procesa, ki reagira nanj in se ukvraja z njim. Kot v tistem vicu o rekrutu, ki je igral duševno bolezen, da bi se izognil vojaški službi. Njegov 'simptom' je bil v tem, da je kompulzivno preučil vsak papir v svoji bližini in izjavil: 'To ni to!'; ko ga pregledajo vojaški psihiatri, stori isto, tako da mu psihiatri končno izdajo papir, ki potrjuje, da je rešen vojaške službe.  Rekrut ga vzame v roke, pregleda in vzklikne: 'To je to!' Tudi v tem primeru samo iskanje porodi svoj objekt, kar ilustrira, da ni subjekta pred dejavnostjo oz. da to kar deluje, je samo-postvljeno kot rezultat svoje lastne aktivnosti...      

Vse kar si povedal in kar trdi Hegel je osnovano na spominu. Prav tako je sam čudežni trenutek osnovan na spominu s katerim ali v katerem deluje misel.
Po tvojih hipotezah se nevroni samonanašajo (zakaj?), tega iz teh teorij ni razvidno.
Seveda zavest ne rabi objekta, vendar ni subjekta brez zavesti.
Prav tako je pri tem vicu o vojaku, ta objekt porojen iz spomina. Spomin je ustvaril "nov" objekt, ki je v bistvu že bil porojen kot želja in cil h kateremu je strmel. In to je navadna krepitev jaza. Kot sem rekel, zavest ne potrebuje jaza za delovanje, ker je tudi nemiselni proces. Hegel govori tukaj vseskozi o spominu, ki pa je bolj prefinjen, zato ga je fascinirala ideja, ki jo je sam spomin o sebi ustvaril.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ATLANTIDA
Reply #212 - 13.05.2010 at 17:00:33
 
Quote:
Jaz pa mislim drugače, da zavest je lahko brez tega telesa iz mesa,
in to pa sploh, da človek ni nekaj posebnega in da še zdaleč ni edini ki je zmožen spoznat vesolje - Boga. Da so še drugi, bolj sposobni kot mi.
Vesolje je veliko in mi nismo sami, in nismo še zdaleč ne neki najbolj sposobni "stvori".


Ne ker se  zavest ne more izrazžati brez živega telesa!!!Si prebral kaj sem napisal?? Ja so ljudje,naši galaktični bratje,ki vesoljno zavest znajo vzdrževati- tako kot znajo vzdrževati lastno in vsako življenje.Te teme se tu ne dotikam-ker je debata o nas Zemljanih. Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
D7
Ex Member




Re: ATLANTIDA
Reply #213 - 13.05.2010 at 17:06:13
 
nisem vsega, pa itak se ne strinjam.
Verjamem da so še drugi ne samo ljudje v vesolju. Mi smo mali pikeci ki še zdaleč ne vemo vsega, ogromno stvari sploh nismo sposobni dojet, zaznat, preveč si domišljamo da se vse vrti okoli nas.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ATLANTIDA
Reply #214 - 13.05.2010 at 17:07:35
 
Quote:
nisem vsega, pa itak se ne strinjam.
Verjamem da so še drugi ne samo ljudje v vesolju. Mi smo mali pikeci ki še zdaleč ne vemo vsega, ogromno stvari sploh nismo sposobni dojet, zaznat, preveč si domišljamo da se vse vrti okoli nas.


Točno tako-- zato pa druge ocenjuješ po sebi!!!! Wink WinkKer si sam nagonsko (ego)merilo za vse,se tega svojega ego početja sploh ne zavedaš. Cheesy Cheesy
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
D7
Ex Member




Re: ATLANTIDA
Reply #215 - 13.05.2010 at 17:09:35
 
Quote:
nisem vsega, pa itak se ne strinjam.
Verjamem da so še drugi ne samo ljudje v vesolju. Mi smo mali pikeci ki še zdaleč ne vemo vsega, ogromno stvari sploh nismo sposobni dojet, zaznat, preveč si domišljamo da se vse vrti okoli nas.



S tem sem mislil to ko berem da smo edini oh in ah, ki smo edini zmožni spoznat vesolje. To lahko kr pozabimo. Smo navadni pikeci.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ATLANTIDA
Reply #216 - 13.05.2010 at 17:11:44
 
Quote:
Quote:
nisem vsega, pa itak se ne strinjam.
Verjamem da so še drugi ne samo ljudje v vesolju. Mi smo mali pikeci ki še zdaleč ne vemo vsega, ogromno stvari sploh nismo sposobni dojet, zaznat, preveč si domišljamo da se vse vrti okoli nas.



S tem sem mislil to ko berem da smo edini oh in ah, ki smo edini zmožni spoznat vesolje. To lahko kr pozabimo. Smo navadni pikeci.


Človek- pomeni humanoidno bitje. Malo moraš svoj ego brzdat! Wink Ti misliš,da se vse vrti okrog tebe-zato pa nisi toleranten niti nisi pripravljen zemeljskega sobivanja-kje boš potem vesoljnega? Wink WinkVprašaj se-če veš o zunanjem življenju več kot vemo tule povej iz sebe-ne mi illuminatov omenjat preko drugih.IZ SEBE!!!! Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
D7
Ex Member




Re: ATLANTIDA
Reply #217 - 13.05.2010 at 17:17:28
 
pust moj ego na miru,  ima vsak svojega in z njim vsak sam dovolj dela do konc lajfa  



pravim da mislim drugače in to je vse

-
Jaz pa mislim drugače, da zavest je lahko brez tega telesa iz mesa,
in to pa sploh, da človek ni nekaj posebnega in da še zdaleč ni edini ki je zmožen spoznat vesolje - Boga. Da so še drugi, bolj sposobni kot mi.
Vesolje je veliko in mi nismo sami, in nismo še zdaleč ne neki najbolj sposobni "stvori".
-

Še sreča da nismo isti in da ne razmišljamo isto
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ATLANTIDA
Reply #218 - 13.05.2010 at 17:21:07
 
Quote:
pust moj ego na miru,  ima vsak svojega in z njim vsak sam dovolj dela do konc lajfa  



pravim da mislim drugače in to je vse

-
Jaz pa mislim drugače, da zavest je lahko brez tega telesa iz mesa,
in to pa sploh, da človek ni nekaj posebnega in da še zdaleč ni edini ki je zmožen spoznat vesolje - Boga. Da so še drugi, bolj sposobni kot mi.
Vesolje je veliko in mi nismo sami, in nismo še zdaleč ne neki najbolj sposobni "stvori".
-

Še sreča da nismo isti in da ne razmišljamo isto


Kdo ti je pa povedal,da je zavest lahko brez telesa? In kakšno izkušnjo v zvezi s tem imaš ti osebno??? Na čemu temelji tvoja trditev,da smo mi ljudje STVORI???? Te kdo straši o vesoljni invaziji??? Daj argumente-ne nakladanje!! Si ti že videl izvenzemeljsko bitje???Kar človek piše piše človek-ne nezemljan-to je domišlija duhovnih čarovnikov!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
D7
Ex Member




Re: ATLANTIDA
Reply #219 - 13.05.2010 at 17:27:07
 
beseda "stvori" je med narekovaji, ne se razburjat

Eni mislimo drugače kot ti, upam da nimaš težave s tem?
Ti verjami kar verjameš, mene ne moti niti kanček,  pusti drugim da razmišljajo drugače.

That's all
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dante
3
***
Offline

I Love!
Posts: 148
Slo
Gender: male
Re: ATLANTIDA
Reply #220 - 13.05.2010 at 17:28:59
 
Mir ljudje, bratje!  Smiley Wink

Quote:
Praviš, da je višje zavedanje, brez čutil. Torej se ne zavedaš, kaj se dogaja okrog tebe in to naj bi bilo višje stanje zavedanja. Imaš omejeno pozornost (le na sebe) in se boolj bzavedaš resnice, ki se v tistem trenutku dogaja. To je navadno osredotočenje, koncentracija, samodisciplina, ki te res umiri, le, da zaradi tega, da se ohrani tvoj jaz in/ali se spočije.

Lp,Igor


V dvigu zavesti se bolj zavedaš samega sebe in presegaš nagonsko naravo-nižjo zavest, ki je pogojeno s telesnimi občutili. Tako se tvoja dosedaj speča bit, duša prebudi, um in telo pa počivata - ko trdno spiš ali meditiraš.
V procesu meditacije pa uporabim koncentracijo le na začetku ko se odmaknem od zunanjosti in se le usedem. Vse ostalo se dogaja samo po sebi zaradi moči Besede, ki me vodi naprej, zato je pri meditaciji, ki jo izvajam, dvig zavesti samodejen in pri tem nisem omejen. V takem stanju pa se nabere notranja energija, zato je vsa umetnost držati zavest višje od animalnih nagonov, celo presečti vsakodnevni vzorec razmišljanja, celo presečti razne spomine, ki rade vstopajo v misli, ... vse do čistega polja ko ni nobenih misli več. Tedaj smo se začeli osvobajati indvidualnosti - našega lažnega Jaza. Ko ni več želja, ni več misli in kot tak potem je premagan ego, to je lažni Jaz. V tistem notranjem zavedanju se ti občutki celo izostrijo in če bi kdo izrazito pomislo name ali nekaj v zvezi z mano, potem se tudi tega sam zavem in tako spet pridem v stanje misli. Vsekakor pa smo s telesom praktično vedno povezani bolj ali manj, čeprav vem, da je lahko včasih v trenutku občutki telesa popolnoma zamrejo, vendar del nas to še vedno vzdržuje v minimalno vegetativnem stanju. Težko pa je se vrniti nazaj, ko moraš spet občutiti zobe, roke in noge.  Wink Naša zavest lahko "skoči" iz telesa, vendar stika z njo ne pretrga, jo še ohranja. Pravzaprav mi sami ne moremo te vezi (srebrna nit!) kar tako pretrgati, to ni v naši moči, ampak ene od vesoljnih moči. Telesno umremo ko bo čas za to. Dotlej pa, hočeš ali nočeš, delujemo v soodvisnosti z vsem kar nas obdaja, kar občutimo. Smo vpeti v to življenje in hkrati smo lahko v stiku z izvorno zavestjo - to je z oceanom - tedaj si v stanju Enosti in to okrog sebe zgolj opazuješ. Ni več želja, ta svet je puščava, ali če hočeš, le dolina smrti. Premagaš stanje strahu pred izgubo in smrtjo.

Glejte pri tem se ne opiram na nobeno filozofijo, ampak pišem iz izkušnje. Kot je titud že nekje omenil, uporabljamo simbolni jezik, da to nekako poskusimo razložit na jasen način brez "prepisovanja" od drugih, kot na tem pa inzistira Alojz. Ok!

LP!
Back to top
 

Pozorno prisluhni vsakomur,
vendar pa imej svoje mnenje.
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ATLANTIDA
Reply #221 - 13.05.2010 at 17:32:48
 
Quote:
beseda "stvori" je med narekovaji, ne se razburjat

Eni mislimo drugače kot ti, upam da nimaš težave s tem?
Ti verjami kar verjameš, mene ne moti niti kanček,  pusti drugim da razmišljajo drugače.

That's all


Kdo ti kaj hoče saj ti trdiš drugače-OBRAZLOŽI IZ SEBE NAM BEDAKOM.NIČ OSEBNEGA ARGUMENTIRAJ SVOJO TRDITEV_NE NAPADATI NEKAJ KAR NE RAZUMEŠ BREZ ARGUMENTOV-TEGA SE NAUČI.TI MENI PRIPISUJEŠ AGRESIJO, A LASTNE NE ZNAŠ BRANITI JO KAR ''MENI'' TEBI NIČ PRIPIŠEŠ!!Jaz če nekaj debatiram obrazložim s svojim vedenjem,ti samo oporekaš,brez da bi mi dokazal nasprotno-to ni debata- to je sprenevedanje!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: ATLANTIDA
Reply #222 - 13.05.2010 at 17:37:07
 
Dante wrote on 13.05.2010 at 17:28:59:
Mir ljudje, bratje!  Smiley Wink

Quote:
Praviš, da je višje zavedanje, brez čutil. Torej se ne zavedaš, kaj se dogaja okrog tebe in to naj bi bilo višje stanje zavedanja. Imaš omejeno pozornost (le na sebe) in se boolj bzavedaš resnice, ki se v tistem trenutku dogaja. To je navadno osredotočenje, koncentracija, samodisciplina, ki te res umiri, le, da zaradi tega, da se ohrani tvoj jaz in/ali se spočije.

Lp,Igor


V dvigu zavesti se bolj zavedaš samega sebe in presegaš nagonsko naravo-nižjo zavest, ki je pogojeno s telesnimi občutili. Tako se tvoja dosedaj speča bit, duša prebudi, um in telo pa počivata - ko trdno spiš ali meditiraš.
V procesu meditacije pa uporabim koncentracijo le na začetku ko se odmaknem od zunanjosti in se le usedem. Vse ostalo se dogaja samo po sebi zaradi moči Besede, ki me vodi naprej, zato je pri meditaciji, ki jo izvajam, dvig zavesti samodejen in pri tem nisem omejen. V takem stanju pa se nabere notranja energija, zato je vsa umetnost držati zavest višje od animalnih nagonov, celo presečti vsakodnevni vzorec razmišljanja, celo presečti razne spomine, ki rade vstopajo v misli, ... vse do čistega polja ko ni nobenih misli več. Tedaj smo se začeli osvobajati indvidualnosti - našega lažnega Jaza. Ko ni več želja, ni več misli in kot tak potem je premagan ego, to je lažni Jaz. V tistem notranjem zavedanju se ti občutki celo izostrijo in če bi kdo izrazito pomislo name ali nekaj v zvezi z mano, potem se tudi tega sam zavem in tako spet pridem v stanje misli. Vsekakor pa smo s telesom praktično vedno povezani bolj ali manj, čeprav vem, da je lahko včasih v trenutku občutki telesa popolnoma zamrejo, vendar del nas to še vedno vzdržuje v minimalno vegetativnem stanju. Težko pa je se vrniti nazaj, ko moraš spet občutiti zobe, roke in noge.  Wink Naša zavest lahko "skoči" iz telesa, vendar stika z njo ne pretrga, jo še ohranja. Pravzaprav mi sami ne moremo te vezi (srebrna nit!) kar tako pretrgati, to ni v naši moči, ampak ene od vesoljnih moči. Telesno umremo ko bo čas za to. Dotlej pa, hočeš ali nočeš, delujemo v soodvisnosti z vsem kar nas obdaja, kar občutimo. Smo vpeti v to življenje in hkrati smo lahko v stiku z izvorno zavestjo - to je z oceanom - tedaj si v stanju Enosti in to okrog sebe zgolj opazuješ. Ni več želja, ta svet je puščava, ali če hočeš, le dolina smrti. Premagaš stanje strahu pred izgubo in smrtjo.

Glejte pri tem se ne opiram na nobeno filozofijo, ampak pišem iz izkušnje. Kot je titud že nekje omenil, uporabljamo simbolni jezik, da to nekako poskusimo razložit na jasen način brez "prepisovanja" od drugih, kot na tem pa inzistira Alojz. Ok!

LP!

Ne bluzi Dante. Koncentracijo, da uporabljaš samo na začetku. Ves čas moraš biti pozoren na to, da si v meditaciji in ozka pozornost nikakor ne pomeni, da imaš zavest širšo ampak ozko koncentrirano zavest. Od kje tudi tebi neka lestvica zavesti, spodnja, srednja višja, visoka itd. Bodo koncentriran na besedo in čez nekaj let boš napisal,kako omejen si in daleč od resnice, ker si jo premeditiral.

Lp,igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
D7
Ex Member




Re: ATLANTIDA
Reply #223 - 13.05.2010 at 17:39:09
 
Alojz in Sandib wrote on 13.05.2010 at 17:32:48:
Quote:
beseda "stvori" je med narekovaji, ne se razburjat

Eni mislimo drugače kot ti, upam da nimaš težave s tem?
Ti verjami kar verjameš, mene ne moti niti kanček,  pusti drugim da razmišljajo drugače.

That's all


Kdo ti kaj hoče saj ti trdiš drugače-OBRAZLOŽI IZ SEBE NAM BEDAKOM.NIČ OSEBNEGA ARGUMENTIRAJ SVOJO TRDITEV_NE NAPADATI NEKAJ KAR NE RAZUMEŠ BREZ ARGUMENTOV-TEGA SE NAUČI.TI MENI PRIPISUJEŠ AGRESIJO, A LASTNE NE ZNAŠ BRANITI JO KAR ''MENI'' TEBI NIČ PRIPIŠEŠ!!Jaz če nekaj debatiram obrazložim s svojim vedenjem,ti samo oporekaš,brez da bi mi dokazal nasprotno-to ni debata- to je sprenevedanje!!!



Napisal sem svoje mnenjem a je kaj narobe  ??

Piši Ti kaj hočeš, razvijaj in debatiraj. Mene ne moti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ATLANTIDA
Reply #224 - 13.05.2010 at 17:45:38
 
Dante se strinjam s tabo in tudi z Igorjem,ki je dober pojasnil Titudu-glede spominskega delovanja,ki je bolj proces živega telesa kot zavesti same-neodvisno,da je ta soprisotna.

Štos vesoljnega samoozaveščanja v človeku je dovršen ko človek sam ozavesti vesoljni vseobsežni ocean v sebi samemu,ker na ta način je tudi sam ocean vesoljno samo ozaveščen in samospoznan.
Proces sam je vesoljno soodvisen tako na življenjski kot na elementarni ravni-sočasen-samodejaven skozi in preko živega individualnega telesa,kjer se nato ocean sam tudi kolektivno vseobsežno poenoti in ozavesti.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 13 14 15 16 17 ... 22