Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 18 19 20 21 22 
(Read 94903 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ATLANTIDA
Reply #285 - 15.05.2010 at 11:12:01
 
Quote:
Redukcionizem  zavesti na jaz se v bistvu razkrije že samim dvomom o enotnosti zavesti in jaza: zakaj zavest sploh občutimo kot neko avtonomno entitieto izven časovnih in prostorskih omejitev, ki so sicer značilne za na telo vezan jaz.

Ravno zaradi tega, ker je jaz spomin, kot tudi del telesa, torej vseh čutil, preko katerih sprejema informacije...Spomin in misli pa te lahko postavijo v kakršen koli časovni okvir....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ATLANTIDA
Reply #286 - 15.05.2010 at 11:12:43
 
Quote:
Jaza sploh ne gre ločevati med fizičnim telesom in zavestjo.Oba skupaj- šele tvorita JAZ.

Ravno o tem govorim v prejšnjem postu. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ATLANTIDA
Reply #287 - 15.05.2010 at 11:16:29
 
Quote:
Po moje je edima možna razlaga ta, da je zavest pač avtorefernčni pojav in kot tak  neke vrste generator občutja aboslutne avtomnomnosti (ki ni pogojnena z ničemer drugim kot sama s sabo), ki ga potem s telesnostjo pogojenmu jazu lahko da tisto avtonomijo (svobodo), da se  vključuje v družbeni, simbolno urejen organizem (ali pa tufi ne!)  in ga na tak način tudi  (samo-odgovorno) sooblikuje.

Vse to ustvarja um..Um lahko s pomočjo spomina in samo-zavedanja razmišlja neodvisno od telesnih občutkov..bolj ali manj...Misel te postavi v nek čas ali v neko drugo navidezno resničnost..telesa pa seveda ni možno kar tako prestavljati... Smiley
Kar daje občutek ločenosti, pa vendar je eno z njim.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ATLANTIDA
Reply #288 - 15.05.2010 at 11:41:34
 
Quote:
Enačanje zavesti z jazem je precejšen redukcionizem. Zrelativizira se že v primeru disocirane osebnosti, ki ima več jazev: ali ima v primeru, da se jih ne zaveda, poten tudi več zavesti  in ali ima  primeru če si jih zaveda,  še super zavest, ki se zaveda drugih zavesti?

Mogoče sem nerazumljivo napisal..Zavest ni jaz....Zavest je pojem, ki omogoča jaz-u, da se samo-prepozna.
Zavesti se seveda ne moreš zavedati..Zavedaš se sebe..to je lastnih misli in telesa, s katerim si se prej poistovetil, da se jedro jaz-a preko zavesti samo-prepozna.

Na primer, če vidiš drevo, moraš najprej imeti v spominu to sliko označeno z "drevo". Če tega nimaš, ti samo vidiš objekt..Torej se zavedaš objekta, ne pa drevesa, ker objekta ne poimenuješ.
Zato tudi osebnost ali jaz mora imeti neko identiteto in nek spomin, da se lahko zavedaš sebe kot človeka.
Ne moreš se zavedati, da si človek, če imaš telo, na primer od psa... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ATLANTIDA
Reply #289 - 15.05.2010 at 11:52:31
 
Dante wrote on 14.05.2010 at 23:36:58:
Etrex!

Kakšen je ta DNK? Oprosti, fizični DNK oz. genom šimpanza se ujema s človekovim za kar 98,5%. Pa zdajle primerjajmo akumulirano zavest opice z človekom. To žal ne gre!
Res staro umre in novemu prepusti. Toda vesolju vlada zakon ravnotežja, akcije in reakcije in v njem se nič ne izgubi. Smrt je za našo bit-dušo le iluzija.
V reanimacijo pa ne verjamem - to je že dejansko fantastika. To je tako kot če bi nekdo dal shraniti delček telesa in v neki prihodnosti bi iz tega DNK materiala napravili klona, kopijo. Dejansko pa to ni možno, saj je genom po raznih delih telesa strukturno, kombinacijsko zelo raznolik. Projekt razkrivanja genoma je potekal zelo dolgo in za vsak delček človekovega telesa. Tako se je tu pokazala velika raznolikost vzorcev DNK. Tako, da ne vem zakaj se opirate na "posmrtni" DNK. Saj to ... ne vem!  Huh

LP!


Dante-ne vzemi osebno kar ti bom napisal in obrazložil. Dober premisli kaj ti sporočam.!!!

Kakšno fizično telo ima človek?? Nagonsko!!!Razlike v dnk s primati-sesalci res ni velika-sedaj veš zakaj!!  Od tu ego!!!!
Kolikšne možgane njihovo težo ima človek nasproti telesa??? In kakšno zavest ima akumulirano v svojem DNK? Vesoljno!!!!!
Sedaj pa vse to poveži z cikli  em galaktičnega samovalovanja4x7000 S/J let in boš dobil odgovor zakaj se človeško-nagonsko telo lahko edino samozaveda in hkrati ciklično vesoljno poenoti v vesoljno samospoznano živo samomanifestacijo????
Galaktično EM samovalovanje sočasno spreminja fizično telo in s svojimi pojačanimi frekvencami zbuja samo zavest v tem telesu in ga samodejno spreminja v vesoljno razsvetljeni poenoteni JAZ.
DNK ima v sebi akumulirano vrednost-zavest in realizirano fizično DNK kodo-vztajemno enost.Reanimacija DNk bo kmalu človeški vsakdan!!! Vse kar sem ti napisal z mojim prezadnjim postom-preštudiraj.Sam si dovolj daleč,da to ne bo problem-to vem!! Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Dante
3
***
Offline

I Love!
Posts: 148
Slo
Gender: male
Re: ATLANTIDA
Reply #290 - 15.05.2010 at 14:52:59
 
Alojz in Sandib wrote on 15.05.2010 at 11:52:31:
Dante-ne vzemi osebno kar ti bom napisal in obrazložil. Dober premisli kaj ti sporočam.!!!

Kakšno fizično telo ima človek?? Nagonsko!!!Razlike v dnk s primati-sesalci res ni velika-sedaj veš zakaj!!  Od tu ego!!!!


Drži, da je skoraj vso človeško telo kopija animalnega, nagonske narave - povezava s čutili in s srcem je glavno gonilo delovanja lažnega jaza, ega. Vendar se da premagovati ego s povezavo s srcem in sedežem uma in duše (tretje oko), tako povezavo mi omogoča delovanje Besede, izvorne Moči vsega obstoječega. Tega se jasno zavedam v sebi dan in noč, to je kot glasba v miselni tišini in od tu naprej je ego nemočen. Vse je v sozvočju s kozmosom okrog nas, ta svet se samodejno regulirav odvisnosti od prevladujoče zavesti. Edino kar se mora v meni pomnožiti je le brezpogojna Ljubezen. To je najmočnejše orožje proti zlu in temi - za njo stoji Svetloba Božanske Matere, po tvoje Izis. Toda Ona ne more ničesar tu napraviti brez komplementarne Moči, to je od Boga Očeta. Kdor razume ta "ples" dveh Moči v kozmosu in na tem svetu je dovolj moder in nosi v svojem srcu le srečo. Toda tisti, ki pa še sliši Nebeško Glasbo, ki prihaja od koderkoli, je še v srcu radosten in gre v življenje brez strahu. Tedaj ego v njem nima kaj iskati, ni več posebnih želja. Mir in radost v nas. Ko bo več takšnih ljudi po svetu, potem upajmo, da se bodo odprla "galaktična vrata" in tedaj bodo vsa bitja sveta doživele močno katarzo. Tako je pri meni, ne grem več nazaj v turobno in gluho temo. To sem izbral, še preden sem se rodil!  Smiley Razumljivo!?

Quote:
Galaktično EM samovalovanje sočasno spreminja fizično telo in s svojimi pojačanimi frekvencami zbuja samo zavest v tem telesu in ga samodejno spreminja v vesoljno razsvetljeni poenoteni JAZ.
DNK ima v sebi akumulirano vrednost-zavest in realizirano fizično DNK kodo-vztajemno enost.Reanimacija DNk bo kmalu človeški vsakdan!!! Vse kar sem ti napisal z mojim prezadnjim postom-preštudiraj. Sam si dovolj daleč,da to ne bo problem-to vem!!


Galaktično EM valovanje bo močno preželo svet le zaradi močnega delovanja izvorne Moči, to je Besede. V Indiji bi temu rekli vibracija OM, ki ima v sebi tri zloge A-U-M, kot odjek treh prevladujočih Moči tega Stvarstva. Kombinacija, drugačen vzorec te vibracije OM pa pomeni drugačne razmere za bivanje v tem kozmosu. Če bo tu več od prvih dveh zlogov, potem se nadejajmo novega vala Življenja v večji harmoniji z vsem - ne bo več izkoriščanja in vojn. Ljudje bomo zmogli živeti v izredni slogi, tudi z živalmi in rastlinami, videli bomo tudi žarenje, skrit sijaj žive narave. Toda to kar danes vidim je totalna tema, še daleč od tega sijajnega sveta: človeštvo namreč preveč služi na račun nasilja, ubijanja in izkoriščanja. Praktično povsod se to lahko vidi.
Če kdo želi stopiti na "pravo" Pot, potem naj neha delati zlo, tajiti resnico in zaničevati vse živo, da bi na ta račun prišel do "mrtvega" kapitala ali užitka, ki premine. Naj se javijo tisti, ki imajo za to sveto Pot pogum in bi to "breme" zmogli nositi z dostojanstvom. Drugače ne gre več, saj se bo drugače vse do konca razpadlo, ali pa bomo živeli v prisilnih razmerah. Zato si ljudje sami moramo prislužiti s plemenitimi, dobrimi dejanji to priložnost za novo dobo, za lepšo prihodnost nas in za naše potomce.
Tu ni nobenih trikov in bližnjic več. Kar smo umazali in uničili, bomo morali povrniti, popraviti - to nalaga zakon karme. Tudi odpustiti vse hudo sebi in drugim, le takrat je možna sprava, ni več tega "mentalnega" strupa in seme hudih dejanj je uničeno. Najmočnejše delovanje očiščenja ima ravno Moč Besede, to je balzam in tonik za dušo. Toda začeti pa bo treba z miselno streznitvijo, se na začetku tudi opret še na tisto zdravo pamet, ki jo premoremo in zaupati svoji biti, duši. Korist od tega bodo imeli vsi trije deli - telo, um in duša - in vsi bodo delovali s polnim potencialom. Tedaj pa ko duša, akumulirana zavest, ima ob sebi očiščen um v zdravem telesu, tedaj smo lahko vodeni v resnični dom duše - toda to pa je že prava mistika, nevidno, ampak resnično. Ni več poti nazaj, ni več bivanja v dualni stvarnosti, tam smo v Enosti, eno z Močmi, ki so nas sem poslale in so nas pomagale vrniti nazaj. Takšno je moje vedenje - o tem, žal, ne boste nikjer prebrali. Le spomniti se je treba.  Smiley Wink

LP!


Back to top
 

Pozorno prisluhni vsakomur,
vendar pa imej svoje mnenje.
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: ATLANTIDA
Reply #291 - 15.05.2010 at 17:31:52
 
Dante v vecini se strinjam s tabo, samo to se ne morem strinjati, da se bomo za vecno vrnili v nek nas izvorni nivo, ki je osvobojen materijalnega.

Res je kot pravis, da se bomo vrnili domov ali kakorkoli imenujemo, to ima vsak v sebi v obliki akumuliranega spomina, nekdo bolj nekdo manj ozavesceno zato pa je religija, to ne mesat z vero, religija je nekaksen invidualni naboj- upanje ki deluje na nas ravno zaradi akumuliranega spomina, ko ta spomin v podzavesti popolnoma ozavestimo z lucjo zavesti, religijozni naboj popusti in se pretvori v vedenje.

Ok bistveno kar hocem povedat je to, da je ta nas "dom" ali koncna postaja tako kot tukaj in zdaj v istem nivoju ali dimenziji vecno zdaj, to ni noben nematerijalen svet, nic takega kar se ne da tukaj popolnoma objasniti.

Vedno bomo imeli duso in telo to je potrebno za zavest pika.

Fora je da se v nas samih spreminjajo nezkoncni nivoji, dimenzije, navzven smo clovek kot smo zdaj in bomo Smiley

Iluzija je zmota v nas, vesolje, stvarstvo samo ne more bit iluzija, iluzija je nase napacno, izkrivljeno zaznavanje  Wink

Misterij je nase nerazumevanje neka zadeve, recimo gledamo zvezde, zdaj to za nas ni misterij, ce pa ne bi poznali zadeve, bi iz tega naredili v sebi neko lastno razlago ki bi bila skregana z razumom in evo ti imas misterij Wink

Vse se da pojasniti, vesolje v osnovi ni zapleteno, mi ljudje do amena vse zapletemo, torej nasa naloga je da zadevo smiselno razpletemo, ne da zadevo se bolj zapletemo- mistificiramo Wink

L.p.  Smiley
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ATLANTIDA
Reply #292 - 15.05.2010 at 18:58:47
 
OM prvi guru -starec iz gore,ki naj bi prišel na Zemljo pred 300000 leti.!!! Njegov simbol je v bistvu skrit  v poenoteni vrednosti kocke-krogle ki jo ponazarja črka U. Tako da vsaka mistifikacija OM-a odpade ker sam OM ponazarja troedino vesoljno samotelo..

A--U---M      je enako       IN ---RI--- AO

Ni vse v umu-zavest rešuje preko uma vesoljne  skrivnosti,brez mistifikacije in glorifikacije.Ravno glorifikacija besede je najnevarnejša!!! Razumeš Dante?

Mi sami mistificiramo in glorificiramo lik samospoznanih Jezusa BUde,Krišne Mohameda itd zato ker ne razumemo njihovo vesoljno poslanstvo. Jezus sam je proti vsakemu malikovanju in čaščenju vesoljne besede resnice,ki jo ravno on sam nosi v sebi.Razmisli--besede-besede-dejanja so kje?!! Wink Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ATLANTIDA
Reply #293 - 15.05.2010 at 19:50:11
 
Quote:
Kakšen je ta DNK? Oprosti, fizični DNK oz. genom šimpanza se ujema s človekovim za kar 98,5%. Pa zdajle primerjajmo akumulirano zavest opice z človekom. To žal ne gre!

Biti  človek, se človek šele nauči skozi življenje.
Če primerjaš človeškega in šimpanzovega mladiča, se verjetno res razlikujeta le v 1.5 % DNK. Vendar ta 1,5 % sta tisto, kar človeku omogoča, da postane človek. Človeško telo moogoča samo-zavedanje in kopičanje znanja, vendar brez socializacije, bo tudi človeški mladič ostal na nivoju šimpanza.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: ATLANTIDA
Reply #294 - 15.05.2010 at 19:58:32
 
Om, aum je enako amen. Sicer je pa tako vseeno, le da imajo te besedo določeno vibracijo. Lahko malo dlje govoriš tudi torta in rezultat bo isti, od osredotočene koncentracije bo misel utihnila.

I.N.R.I. kot vem pomeni Jezus Nazarenski Kralj Židov. V slovenskem jeziku bi bilo J.N.K.Ž. Ta napis je zapovedal na križu Poncij Pilat. Ko je nato prišek k Ponciju glavni rabin in mu rekel naj popravi in napiše Jezus nazarenski Ni Kralj Židov, da ga ljudje res ne bodo častili kot kralja je rekel tiste znamenite besede; "Kar sem napisal, sem napisal".

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ATLANTIDA
Reply #295 - 15.05.2010 at 20:03:14
 
Quote:
Ko boš enkrat spoznal "vesolje, vseskozi prisotno pamet, glavnega šefa", ne boš mahal s to meseno Zemeljsko roko.  (glavnega šefa  Smiley)
In o nekih jakih resnicah se bomo lahko pogovarjali ko bomo malo stopili/videli vsaj čez prag tega malega kotička kjer smo ne pa da poznamo vesolje in vse v/o njem pa ga še niti povohali nismo dobro.


edino kar ti tvoj primer pove je to da nas ima UM večino časa na ringlšpilu -
manipulira, igra se z nami..  
V bistvu skrbi "za sebe"

David, te razumem kaj hočeš povedati...Um normalno, da skrbi zase, saj se tako gradi..To je preprosto vesoljno dejstvo...Vsako živo bitje skrbi za svoj obstoj....In naša skrb in "mahanje" je odsev naše svobodne volje, ki pa je itak podrejena vesoljnim zakonom..Mahanje nam je dano zato, da pač mahamo... Smiley
Um je del nas in če manipulira, potem sami manipuliramo..delovanje uma je odvisno od naše volje in prepričanj.
In se strinjam, da človek ni vreden več kot druga bitja...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ATLANTIDA
Reply #296 - 15.05.2010 at 20:29:39
 
Quote:
Robi wrote on 13.05.2010 at 20:01:42:
Quote:
Zavest je akumuliran brezčasen vesoljni samobstoj,ki je akumuliran v našem živem telesu- da se le ta lahko ciklično samorealizira vesoljno ponovno samoozavesti v sočasni notranji in zunanji navezi z nami in tako isto v vsemu živemu na nižjem nivoju.
Lp Alojz Wink Wink

Tako.
Zavest nam omogoča, da se samo-spoznavamo.

Samo-spoznavanje ali razumevanje sebe ni nek dosežek, ki nam ga nekdo ali nekaj omogoča in s tem to zavestno idealiziraš. Je le neprestano zrcalno opazovanje lastnih odnosov.

Lp,Igor

Lahko tudi rečeš, da je opazovanje lastnih odnosov. Samo integrirano jedro jaz-a se preko telesa in čutil samo-prepoznava in uči, da izrazi lastno voljo.
Zato človek, ki ne sliši, ne zna govoriti, čeprav je telesno in mentalno sposoben govora.
Prav tako, če nebi slišal lastnih misli, se ne bi mogel samo-zavedati.
Tako se "jaz" uči in ozavešča.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: ATLANTIDA
Reply #297 - 15.05.2010 at 21:03:31
 
Pri opazovanju lastnih misli si v dualizmu, razdvojenosti. Si ti in misel in imaš odnos z lastno mislijo. Učiš se lahko, vendar se s tem ne boš spremenil. V mislih lahko vidiš, da si lakomen, vendar spremembe ne bo, ko si rečeš moram se popraviti, izničiti to lakomnost, ker s tem avtomatično hraniš svoj jaz. Jaz je sestavljen iz želja.

Lp,igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ATLANTIDA
Reply #298 - 15.05.2010 at 21:10:05
 
Quote:
Pri opazovanju lastnih misli si v dualizmu, razdvojenosti. Si ti in misel in imaš odnos z lastno mislijo. Učiš se lahko, vendar se s tem ne boš spremenil. V mislih lahko vidiš, da si lakomen, vendar spremembe ne bo, ko si rečeš moram se popraviti, izničiti to lakomnost, ker s tem avtomatično hraniš svoj jaz. Jaz je sestavljen iz želja.

Lp,igor

To itak, da sem razdvojen...
Ne vem, zakaj učenje ne bi obrodilo sprememb...?
Na primer včasih sem bil lakomen in je to bilo samo-delovanje jaz-a..in tudi želja..Sedaj pa me ta lakomnost več ne zadovoljuje, zato ni več moja želja....Zato lahko ob prepoznavnih dejanjih lakomnosti, z učenjem vplivam na svoj jaz, da več ne deluje po starem spominu, ampak po novem spominu, ki je na novo naučen.
Preprogramiran. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: ATLANTIDA
Reply #299 - 15.05.2010 at 21:20:54
 
Ja ampak imaš novo željo, ne biti lakomen. In dejstvo je, da si trenutno še lakomen. Kaj si naredil, nič. Še vedno si lakomen, le željo si spremenil.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 18 19 20 21 22