Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 12573 times)
ventilator
Ex Member




Lucidno sanjanje.
10.04.2010 at 19:35:46
 
Okej. Lep pozdrav. Smile star sm 16 in danes sm prvič probou lucidno sanjat. Predn sm šu spat sm si velik prebrou na netu o tem. torej:

Blo je danz ( sobota ) pupoudne. Bil sm kr dost zaspan saj je bil prejšni dan petek ( žuranje pa to ) v soboto sem mel pa še šolo.. Uglaunem, jzt se uležem na hrbet , zaprem uči in začnem razmišlat o velik stvareh pač.. kr naenkrat se pujavm v prostoru kjer ni nč ( kot naprimer vesolje ) in use je v barvah, ful hude barve ( modra, rdeče, zelena ). Tam sem bil v ležečem položaju, in isto sekundo sm se zavedu da sanjam. Slišou sm okolico v stanovanju ( pralni stroj, ptiča ) ampak sm še kr sanju, nism se mogu premikat, sam gledu sm tiste barve.. Zaenkrat je kul.. in pol me kr naenkrat začne FUL dvigvt ( še zdj v istem ležečem položaju kot v pojstli ), začel mi je neprijetno šumet v ušesih, par sekund me je ful hitr dvigval, potem sm kr naenkrat začel ful padat ( zlo neprijeten občutek ), po parih sekundah me je spet začel dvigvt ( jzt sm se zavedal da sanjam ), in takrt kr naenkrat bolečina. Kot bi te nekdo dal v komoro z pritiskom. Neznozna bolečina po celem telesu.. vedel sem da sanjam zato sm si hotu sanje spremenit, mislu sm na punco, frende karkol.. ampak za rezultat sm dobu še močnejše šemenje v mojih ušesih.. parkat me je še dvignl, in spet sm začel padat nato sm se zbudu. Desn ušes me je še kr bolu ( najbrž sam psiha )

Uzel sm si 5 minut pavze..

Nato sem se odločil probat še enkrat, ulegel sem se in in trajal dolgo da sm spet pršu v isti prostor, ful hude barve , v ležečem položaju, še kar sm slišu kaj se dogaja po bajti, samo da me je zdaj takoj začel dvigvt, potem me je spet začel spuščat, in sm si reku da se bom rajš zbudu predn spet pride do bolečin, nekako sem se prisilil da sm se zbudu.

To je blo dozt za danes. Kar grozliva izkušnja zame, saj sem meu filing da se sanje oz. možgani kr mau zajebavajo iz mene in me kontrolirajo =/

Hvala za vse nasvete, obrazlage itd =)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: Lucidno sanjanje.
Reply #1 - 10.04.2010 at 21:39:07
 
Res je zanimiva prva izkusnja, ko se karnaenkrat zbudis v sanjah, ko si zavesten tega da sanjas in se gibljes, delujes umsko.

Zastojn to govoriti nekomu ki tega ni dozivel, ti rece da si samo sanjal da si sanjal itd...

S tem je tudi povezana spalna paraliza, ko se znajdes v stanju ko se niti milimeter ne mores premakniti pa ce se se bolj napenjas, nato spoznas da se v resnici sploh ne napenjas fizicno samo umsko, to pomeni da se gibljes v astralu umsko.

To isto bi rekel tudi za bolecine, ceprav so navidezne oziroma niso direktno fizicno povzrocene, to na koncu ne pomeni veliko zate, ker bolecino cutis tako ali drugace edino z razliko da ni prisotne fizicne poskodbe.

Brnenje v usesih pa je tako prvi znak pri meni da vem da v par sekundah sledi astralna projekcija.

Ce ima to kaksne res slabe posledice, bi se odstranil od tega, drugace pa mislim da nimas kaj veliko za izgubit zal pa mislim da tudi kaj veliko ne za pridobit.

L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Lucidno sanjanje.
Reply #2 - 11.04.2010 at 11:51:10
 
Quote:
Okej. Lep pozdrav. Smile star sm 16 in danes sm prvič probou lucidno sanjat. Predn sm šu spat sm si velik prebrou na netu o tem. torej:

Blo je danz ( sobota ) pupoudne. Bil sm kr dost zaspan saj je bil prejšni dan petek ( žuranje pa to ) v soboto sem mel pa še šolo.. Uglaunem, jzt se uležem na hrbet , zaprem uči in začnem razmišlat o velik stvareh pač.. kr naenkrat se pujavm v prostoru kjer ni nč ( kot naprimer vesolje ) in use je v barvah, ful hude barve ( modra, rdeče, zelena ). Tam sem bil v ležečem položaju, in isto sekundo sm se zavedu da sanjam. Slišou sm okolico v stanovanju ( pralni stroj, ptiča ) ampak sm še kr sanju, nism se mogu premikat, sam gledu sm tiste barve.. Zaenkrat je kul.. in pol me kr naenkrat začne FUL dvigvt ( še zdj v istem ležečem položaju kot v pojstli ), začel mi je neprijetno šumet v ušesih, par sekund me je ful hitr dvigval, potem sm kr naenkrat začel ful padat ( zlo neprijeten občutek ), po parih sekundah me je spet začel dvigvt ( jzt sm se zavedal da sanjam ), in takrt kr naenkrat bolečina. Kot bi te nekdo dal v komoro z pritiskom. Neznozna bolečina po celem telesu.. vedel sem da sanjam zato sm si hotu sanje spremenit, mislu sm na punco, frende karkol.. ampak za rezultat sm dobu še močnejše šemenje v mojih ušesih.. parkat me je še dvignl, in spet sm začel padat nato sm se zbudu. Desn ušes me je še kr bolu ( najbrž sam psiha )

Uzel sm si 5 minut pavze..

Nato sem se odločil probat še enkrat, ulegel sem se in in trajal dolgo da sm spet pršu v isti prostor, ful hude barve , v ležečem položaju, še kar sm slišu kaj se dogaja po bajti, samo da me je zdaj takoj začel dvigvt, potem me je spet začel spuščat, in sm si reku da se bom rajš zbudu predn spet pride do bolečin, nekako sem se prisilil da sm se zbudu.

To je blo dozt za danes. Kar grozliva izkušnja zame, saj sem meu filing da se sanje oz. možgani kr mau zajebavajo iz mene in me kontrolirajo =/

Hvala za vse nasvete, obrazlage itd =)

Dobrodošel na forumu ventilator, upam da se kaj koristnega pogovorimo in izmenjamo lastna spoznanja drug drugemu. Želim ti zadovoljno prisotnost na forumu.

Kar se pa tiče tvojih sanj, pa mislim, da to niso lucidne sanje in je nekaj drugega; nič kaj dobrega, zato se temu raje izogibaj, sicer se zna zgoditi, da se ne boš več zbudil.

No pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
ventilator
Ex Member




Re: Lucidno sanjanje.
Reply #3 - 12.04.2010 at 20:22:55
 
najlepša hvala za dobrodošlico =)

drugače pa , lahko bolj podrobno zvem kaj sem doživel? in kako naj se tega sploh izogibam, če nism glih kej preveč naredu da je do tega sploh pršl...
hvala =)
Back to top
 
 
IP Logged
 
D7
Ex Member




Re: Lucidno sanjanje.
Reply #4 - 12.04.2010 at 20:26:52
 
glej
slo stran o lucidnem sanjanju http://www.lucidnesanje.com/ pa mas tud forum in lahko z sanjalci podebatiraš

dober nick maš  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
ventilator
Ex Member




Re: Lucidno sanjanje.
Reply #5 - 12.04.2010 at 21:51:46
 
d7 hvala, sem že vidu to stran, sm tud postou na njihovem forumu, ampak je malce zastarel, če gledaš datume topicov so stari po eno leto in več =/

haha drugo je blo use zaseden =P
Back to top
 
 
IP Logged
 
D7
Ex Member




Re: Lucidno sanjanje.
Reply #6 - 12.04.2010 at 21:57:27
 
hmmm...  nisem vedel da niso več aktivni dolgo nisem tam nič skakal

Tud tu boš našel kaj verjetno sicer pa ne vem da bi se tu na tem forumu kaksna grupa aktivno ukvarjala z sanjanjem ??
Ali pa?

Bla mi je vedno zanimiva scena to...  
še kot mladič sn laufal v knjižnico pa bukve s takšno vsebino za hrano moji domišljiji al zakaj pač  Wink



Back to top
 
 
IP Logged
 
miha-
4
****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 445

Re: Lucidno sanjanje.
Reply #7 - 03.06.2011 at 22:57:29
 
pred nekaj časa sem imel spontane lucidne sanje, ki so bile malo daljse, naslednje 2x ko sem bil pa luciden sem pa dokaj hitro padel nazaj v sanje, drugic sem se pa zbudil, oz sem bil na pol zbujen ze pri lucidnosti..

najboljš je bilo , ko sem prvič postal luciden.. sem kar rabil nekaj časa , da sem pogruntal.. , sem bil ko sherlock holmes , sumnicav na dogajanje in scene v sanjah dokler mi ni kliknilo..

kaj pa kej počnete v lucidnih sanjah?

jaz probam letet in nikakor ne morem..kot da bi bil na luni, mala gravitacija.. potem grem pa salte delat Smiley

sem malo šel čez lucidnesanje.com , se mi zdi kar uredu stran glede informacij..

da bi pa z kakšno tehniko prišel v lucidnost mi pa še ni ratalo..

katero tehniko najraje uporabljate?

lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Lucidno sanjanje.
Reply #8 - 12.08.2011 at 10:51:51
 
Možgani te kontrolirajo - ti si možgani, vse ostalo so neke bakterije, pa nekaj mesa in nekaj mineralov.

U bistvu to, kar si opisoval niti ni lucidno sanjanje, temveč bolj taka doživetja iz meje med spancem in budnostjo - nič posebej pretresljivega samo, da se vsega tega tokrat spominjaš.

hoka heia!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Lucidno sanjanje.
Reply #9 - 13.08.2011 at 18:17:45
 
t wrote on 12.08.2011 at 10:51:51:
Možgani te kontrolirajo - ti si možgani, vse ostalo so neke bakterije, pa nekaj mesa in nekaj mineralov.

U bistvu to, kar si opisoval niti ni lucidno sanjanje, temveč bolj taka doživetja iz meje med spancem in budnostjo - nič posebej pretresljivega samo, da se vsega tega tokrat spominjaš.

hoka heia!


Tale t je res izviren.Kdorkoli že je mu tega ne gre oporekati.Bravo t Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Lucidno sanjanje.
Reply #10 - 13.08.2011 at 19:43:34
 
Alojz in Sandib wrote on 13.08.2011 at 18:17:45:
t wrote on 12.08.2011 at 10:51:51:
Možgani te kontrolirajo - ti si možgani, vse ostalo so neke bakterije, pa nekaj mesa in nekaj mineralov.

U bistvu to, kar si opisoval niti ni lucidno sanjanje, temveč bolj taka doživetja iz meje med spancem in budnostjo - nič posebej pretresljivega samo, da se vsega tega tokrat spominjaš.

hoka heia!


Tale t je res izviren.Kdorkoli že je mu tega ne gre oporekati.Bravo t Smiley

Zdolgocajten meni, ne pa izviren Smiley

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Lucidno sanjanje.
Reply #11 - 13.08.2011 at 22:43:59
 
Zato je pa tu egotrip, predvcerajsnem je nabral 6kil gob od tega dve kili crvivih jurckov  Roll Eyes
jp t ima cist prav , to sanjanje ni niti spanje niti sanjanje , nocno nelocudno bluzenje  Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1