Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 13 14 15 16 17 ... 25
(Read 141111 times)
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #210 - 11.04.2010 at 17:26:04
 
Robi wrote on 11.04.2010 at 15:46:42:
ML,

res ne razumem, v čem vidiš, da postavljam sebe nad druge...



Ti pa res nisi normalen, pa kje si prebral, da sem jaz rekel, da se ti postavljaš nad druge????

No pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #211 - 11.04.2010 at 17:33:23
 
M.L. wrote on 11.04.2010 at 17:26:04:
Robi wrote on 11.04.2010 at 15:46:42:
ML,

res ne razumem, v čem vidiš, da postavljam sebe nad druge...



Ti pa res nisi normalen, pa kje si prebral, da sem jaz rekel, da se ti postavljaš nad druge????

No pa lep pozdrav.


ML :ali sebe pod druge-neenakost.To si ti napisal Robi je razumel obrnjeno,kar je pa v bistvu isto-neenakost. Saj se ne gremo pokaži kaj znaš!!Počasi bolj strpno-saj napredujemo.Sedaj si mu napisal,da ni normalen.Mu ne bi mogel napisati-nisva se razumela? Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #212 - 11.04.2010 at 17:43:26
 
M.L. wrote on 11.04.2010 at 12:38:03:
Robi wrote on 11.04.2010 at 12:08:27:
Quote:
če se kdo ne rodi iz vode in Duha,
ne more priti v božje kraljestvo.
Kar je rojeno iz mesa, je meso,
kar je rojeno iz Duha, pa je duh.

Bedarije..
Kot, da so nekateri ljudje več, kot pa drugi...
Vsi smo enaki pred Bogom, kot bi naj vsi bili enaki pred zakonom..le tisti, ki mislijo, da so nekaj več, si tega nočejo priznati, zato pa se pojavljajo takšni citati.
Vsi smo rojeni enako....meso je enakovredno duhu Smiley

Že takoj sam postavljaš druge nad sebe, potem pa praviš, da hočejo biti več od drugih. To se poraja lahko samo v egoističnem umu in nikjer drugje. Človek, ki je očiščen z vodo in rojen iz duha, ne misli tako in za njega so vsi enaki in enakopravni, ter se ne postavlja nad nikogar.

Takšen človek ne razmišlja samo za svojo korist, ampak mu je predvsem potreba drugih nujnejša od svoje. Kako bi se potem lahko takšen človek postavljal nad druge?????, ali imel za več vrednega????

No pa lep pozdrav.

No, dajte strnite glave mojstri in povejte, kje sem v zgornjem postu omenil, da se Robi postavlja nad druge???? Če že takšne otroške malenkosti narobe razumete, kako bi potem še-le kaj resnejšega.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #213 - 11.04.2010 at 17:49:31
 
M.L. wrote on 11.04.2010 at 17:43:26:
M.L. wrote on 11.04.2010 at 12:38:03:
Robi wrote on 11.04.2010 at 12:08:27:
Quote:
če se kdo ne rodi iz vode in Duha,
ne more priti v božje kraljestvo.
Kar je rojeno iz mesa, je meso,
kar je rojeno iz Duha, pa je duh.

Bedarije..
Kot, da so nekateri ljudje več, kot pa drugi...
Vsi smo enaki pred Bogom, kot bi naj vsi bili enaki pred zakonom..le tisti, ki mislijo, da so nekaj več, si tega nočejo priznati, zato pa se pojavljajo takšni citati.
Vsi smo rojeni enako....meso je enakovredno duhu Smiley

Že takoj sam postavljaš druge nad sebe, potem pa praviš, da hočejo biti več od drugih. To se poraja lahko samo v egoističnem umu in nikjer drugje. Človek, ki je očiščen z vodo in rojen iz duha, ne misli tako in za njega so vsi enaki in enakopravni, ter se ne postavlja nad nikogar.

Takšen človek ne razmišlja samo za svojo korist, ampak mu je predvsem potreba drugih nujnejša od svoje. Kako bi se potem lahko takšen človek postavljal nad druge?????, ali imel za več vrednega????

No pa lep pozdrav.

No, dajte strnite glave mojstri in povejte, kje sem v zgornjem postu omenil, da se Robi postavlja nad druge???? Če že takšne otroške malenkosti narobe razumete, kako bi potem še-le kaj resnejšega.

Pa lep pozdrav.

Napisal si postavljaš druge nad sebe-neenakost-- ali pa če bi napisal postavljaš druge pod sebe je isto-neenakost.

Gre se za razumevanje,da smo vsi enaki in vsi bratje po vesolju Bogu samem. Bodi manj pikolovski,če se da! Bolj toleranten.Sedaj si nekatere zadeve že sprejel v sebi,zato manj napadaj.boljše,da več poveš iz sebe. Wink Smiley Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Dante
3
***
Offline

I Love!
Posts: 148
Slo
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #214 - 11.04.2010 at 19:49:32
 
Alojz in Sandib wrote on 11.04.2010 at 11:37:31:
....

če se kdo ne rodi iz vode in Duha,
ne more priti v božje kraljestvo.
Kar je rojeno iz mesa, je meso,
kar je rojeno iz Duha, pa je duh.

...
Veter veje, koder hočeš,
njegovo šumenje slišiš,
pa ne veš od kod prihajain kam gre.
Tako je z vsakim, ki je rojen iz Duha.


Dante,če se imaš ti za vesoljno samospoznanega-potem mi povej od kje si??? Napaka-ti še ne znaš brati svetih spisov-žal-se boš naučil-Ne obsojaj-prvo pravilo vsi smo bratje v Bogu.Če se tega zavedaš že ne počneš bedarij s svojim EGOM in UMOM!!!!!
Ti Janezevega evangelija sploh ne razumeš!!!!!

Dragi Alojz, v tem postu me ti obsojaš in očitaš neznanje. V bistvu sem vrgel "kost" in vidim tvoj odziv.  Smiley Wink

Od zgoraj prihaja čisti Božji vesoljni elementarni duh,ki človeka iz mesa in krvi rodi v vseoljno(nebeško)samospoznano obličje-neodvisno od človeka (Jezusa)samega. Od zgoraj prihajajo božji ljudje-Elohimi-,ki jih vodi NADangel MIhael-vodja nebeških Emanuelovih varuhov življenje,ki je na Zemlji brezmadežno-rojen . Jezus je rojen od zgoraj-po duhu em sili in mi vsi smo Jezus in vsi bomo pobožjem  duhu rojeni in vstali.  Jezus sam je povedal ne malikujte nikogar!!!!

Alojz, ta tvoja razlaga je zelo podobna cerkveni.  Smiley Take litanije moram včasih poslušati na pogrebih, seveda brez tega o angelih in em sili. Od kod ti to znanje, vedenje o angelih in da je Jezus res rojen od zgoraj? Meni in mojim prijateljem pa Učitelj pravi ne verjamite na slepo, ampak se prepričajte na lastne oči, če je bil On, Jezus, Buda, ... res rojen od zgoraj. Prav tako je po Cerkvi rečeno, da bomo vsi vstali po Jezusu. Bog pomagaj! Saj Jezusa nisi videl v tem življenju. Drži! Smiley  Ali tako veruješ!

Če se kdo ne rodi iz vode(voda je akumulirana vrednost zemeljskega telesa) tvoja akumulirana vrednost je DUŠA(voda) na njo deluje sveti duh da se ti lahko vesoljno razsvetljiš-Dante bereš že,samo ne veš kaj bereš. Wink Wink
Duh(božja em sila) deluje nate na vse kot veter,ne vidiš ga,a te prebuja-ciklično in nevidno neodvisno od tvoje ego volje.
No si ti že rojen od božjega (vesoljnega)duha???Iskreno se vprašaj!!!???Dante bo treba iti bolj globoko v sebe in z manj sodbami!!!Ne razumeš zadev preveč se ceniš in druge premalo!! Wink Wink

Voda je nekaj kar ima lastnost fluida, je tekoča substanca. Zdajle v telesu nas ne zanimajo telesne tekočine, ampak kar ima tako lastnost, to je ravno tok prane, energija qi. Prana, življenjska energija je običajno razpršena po celem telesu, tako je tudi naša zavest razpršena po čutilih in z vsem tem upravlja čutilni um. Prana, energija qi pa izvira v predelu popka, v točki tan-tien (akupresurna točka!), notranji organ, ki zbira to zalogo pa so ravno ledvice - ta pa upravlja s telesnimi tekočinami. Ne dajte svojih ledvic kiruško vstran!  Smiley Grin
Kar pa je prišlo od večnega Duha pa ima njegove lastnosti - je nepresahljiv vir energije, čistost, Luč, večno in neminljivo - to je ravno duša. Njen sedež v človeku je resnično zgoraj - v tretjem očesu. Sem že nekje rekel, da je človek miniatura vesoljnega reda. Zao ne misliti, da bo to direktno od zunaj in nekje od zgoraj. Traparija! Tako je v človeku tisto zgoraj ravno duša, pod njo pa razna energijska območja - čakre in zbiralnik prane v predelu ledvic. Proces združitve Duha in vode v človeku se lahko odvije le z meditacijo, takrat se presežek prane umakne iz telesa, telo je v stabilnem mirujočem stanju (ne zebe!), čutilni organi, t.j. tistih devet vrat se zapira in energija qi gre navzgor, po drugi strani pa se v duši poveča ritem Besede. Tako lahko nastane združitev in preboj v nadzavestno stanje v stanje Enosti. Vibracijo duše pa lahko dvignemo le s procesom posvetitve.
Saj v tem je smisel spoznanja sebe skozi sefiro Daat. To je praksa in ne zgolj kabalistično teoretiziranje. Drevo Življenja je shema človeškega mikrokozmosa v njegovem trupu. Tako obstajata še spodnji svet, pod trupom in oni, višji, nadzavestni.
Dragi Alojz, sem ravno pogledal globoko v sebe, sem v sodbi ničen in se nimam za več. Le ne vem, zakaj ne bi se dalo to razumet, ko pa je to enostavno ravno s prakso meditacije. Ne moremo spoznat nekaj delat, če pa nimamo v tem prakse, zato mi ne teoretizirati. Smiley







Back to top
 

Pozorno prisluhni vsakomur,
vendar pa imej svoje mnenje.
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #215 - 11.04.2010 at 21:14:45
 
Dante

A sem jaz prišel do tu po svoji ego volji.Sem sam odločal o svojem rojstvu?? Vse to je proces vesoljnega samodelovanja neodvisno od mojih prednatalnih želja-ker mene ni in neodvisno od mojih današnjih želja sem še vedno božja samomanifestacija,ki deluje name in skozi mene-neodvisno od mojih želja-Razumeš. Voda je fluid-voda je sinonim za dušo,ki je fluid za vesoljno elementarno em silo duha,ki naš genom ciklično zbudi ali pahne v temo.Fluid nas samih je naša brezčasna spominska koda-življenja-ona v sebi nosi večno življenje in spomin človeškega (vesoljnega rodu)na moji in vsaki živi individualni ravni.Jaz ne rabim učitelja,ga nosim v sebi-dušo,ki je moje tretje brezčasno vesoljno življenjsko oko.Tam se bog zbuja (vesolje samodejno)in to neodvisno od mojih želja-samodelujoče. Wink WinkDante nič te ne obsojam samo popravljam te tako kot ti mene-oba imava enako pravico izražati se. Smiley SmileyKabalistično drevo je sočasno sam makro kozmos kot mikro-vesolje je vsepovsod in večno-sedaj enotni samoizraz in samodelovanje. Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #216 - 12.04.2010 at 08:31:51
 
M.L. wrote on 11.04.2010 at 12:38:03:
Robi wrote on 11.04.2010 at 12:08:27:
Quote:
če se kdo ne rodi iz vode in Duha,
ne more priti v božje kraljestvo.
Kar je rojeno iz mesa, je meso,
kar je rojeno iz Duha, pa je duh.

Bedarije..
Kot, da so nekateri ljudje več, kot pa drugi...
Vsi smo enaki pred Bogom, kot bi naj vsi bili enaki pred zakonom..le tisti, ki mislijo, da so nekaj več, si tega nočejo priznati, zato pa se pojavljajo takšni citati.
Vsi smo rojeni enako....meso je enakovredno duhu Smiley

Že takoj sam postavljaš druge nad sebe, potem pa praviš, da hočejo biti več od drugih. To se poraja lahko samo v egoističnem umu in nikjer drugje. Človek, ki je očiščen z vodo in rojen iz duha, ne misli tako in za njega so vsi enaki in enakopravni, ter se ne postavlja nad nikogar.

Takšen človek ne razmišlja samo za svojo korist, ampak mu je predvsem potreba drugih nujnejša od svoje. Kako bi se potem lahko takšen človek postavljal nad druge?????, ali imel za več vrednega????

No pa lep pozdrav.

ML,
res nisi dobesedno napisal, da sebe postavljam nad druge, ampak druge nad sebe, kar je pa pravzaprav isto.
Moti me ta neenakost, ki jo izpovedujejo sveti spisi. Pred bogom bi naj bili vsi enaki in božje kraljestvo je obstaja.
Quote:
Že takoj sam postavljaš druge nad sebe, potem pa praviš, da hočejo biti več od drugih. To se poraja lahko samo v egoističnem umu in nikjer drugje. Človek, ki je očiščen z vodo in rojen iz duha, ne misli tako in za njega so vsi enaki in enakopravni, ter se ne postavlja nad nikogar.

Quote:
če se kdo ne rodi iz vode in Duha,
ne more priti v božje kraljestvo.
Kar je rojeno iz mesa, je meso,
kar je rojeno iz Duha, pa je duh.

Če sveti spisi govorijo o božjem kraljestvu in da je rezervirano le za nekatere, potem je svete spise pisal sebičen um, če bi naj bilo kraljestvo rezervirano le za nekatere...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #217 - 12.04.2010 at 11:05:41
 
Robi

Pisali so jih cerkveni ljudje v službi cerkve.Dobro je,da niso zmogli teološkega jedra-spremeniti.Je nedotaknjeno,ker nekaterih večnih resnic se ne da kar zbrisati. Stvar razumevanja teološke zapuščine je čisto  osebna zadeva proučevalca.Tu je potrebno kup zadev notranje v sebi preveriti in zunanje tako da preverjaš spis z dejanjskim stanjem in življenjem civilizacije. Samo slepec vsemu verjame,ker se mu ne da osebno angažirati v zadevo.Igor lepo pove mentalne lenobe vsemu verjamejo,ker je tako najlažje za njihovo prazno zombijevsko sebstvo. Smiley Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #218 - 12.04.2010 at 12:25:25
 
Quote:
Tu je potrebno kup zadev notranje v sebi preveriti in zunanje tako da preverjaš spis z dejanjskim stanjem in življenjem civilizacije.

Saj to vedno počnem.
Preverim napisano in primerjam z našim dejanskim stanjem.
Človek bi seveda rad bil dober in brez slabe vesti, vendar pa tisto, kar šteje so človeška dejanja.
Človek pravzaprav rabi le, da spet najde stik s samim sabo in da smo sposobni med sabo komunicirati brez olepševanja, prikrivanja....Ravno zato se počutimo ločene, zaradi "skrivanja". Ne zavedamo pa se, da smo del vsega.
Fajn bo, ko bo naša človečnost premagala našo civilizacijo, ki temelji na sebičnih vrednotah.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #219 - 12.04.2010 at 12:44:44
 
Robi wrote on 12.04.2010 at 12:25:25:
Quote:
Tu je potrebno kup zadev notranje v sebi preveriti in zunanje tako da preverjaš spis z dejanjskim stanjem in življenjem civilizacije.

Saj to vedno počnem.
Preverim napisano in primerjam z našim dejanskim stanjem.
Človek bi seveda rad bil dober in brez slabe vesti, vendar pa tisto, kar šteje so človeška dejanja.
Človek pravzaprav rabi le, da spet najde stik s samim sabo in da smo sposobni med sabo komunicirati brez olepševanja, prikrivanja....Ravno zato se počutimo ločene, zaradi "skrivanja". Ne zavedamo pa se, da smo del vsega.
Fajn bo, ko bo naša človečnost premagala našo civilizacijo, ki temelji na sebičnih vrednotah.


Robi
Se strinjam.Dodajam:Tako kot rabi človek stik samim s seboj rabi vesolje ponovni -samoizgubljeni-stik s človekom.
To se vesoljno ciklično samodogaja-neodvisno od nas.Mi imamo vse v sebi tudi brezčasnost.Vse se bo v nas samih razkrilo.To pa pomeni vedenje razumevanje-kako vesolje večno-sedaj samodeluje-kdo smo- kam lahko gremo in kaj naj bo naše glavno življenjsko poslanstvo.Mi danes tega
nočemo sprejeti (čas je pravi)ker imamo družbeni sistem,ki je prežet z milijardo osebnih interesov moči,znanja,kapitala.
Sistem sprejemamo brez želje spremeniti sebe in sistem.Zabetonirani smo v tej temi-svetloba je nad nami v nas pa tema egoizma.Čas je že-samo mi se upiramo novemu zavestno!!Dokler je zadeva kot teorija se še da debatirati,ko jo je treba udejaniti vse zamre-ljudje se bojimo izpostaviti,ker raje živimo v ego ugodju-samo da preživimo čimbolj mirno in udobno.Jaz tule čepim kot,da sem zvezan za ta forum.Rezultati???Dejanja???Vse je v ego besedi nič v dejanjih!! Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Dante
3
***
Offline

I Love!
Posts: 148
Slo
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #220 - 12.04.2010 at 13:37:06
 
Alojz in Sandib wrote on 12.04.2010 at 12:44:44:
To se vesoljno ciklično samodogaja-neodvisno od nas.Mi imamo vse v sebi tudi brezčasnost.Vse se bo v nas samih razkrilo.To pa pomeni vedenje razumevanje-kako vesolje večno-sedaj samodeluje-kdo smo- kam lahko gremo in kaj naj bo naše glavno življenjsko poslanstvo.Mi danes tega
nočemo sprejeti (čas je pravi)ker imamo družbeni sistem,ki je prežet z milijardo osebnih interesov moči,znanja,kapitala.
Sistem sprejemamo brez želje spremeniti sebe in sistem.Zabetonirani smo v tej temi-svetloba je nad nami v nas pa tema egoizma.Čas je že-samo mi se upiramo novemu zavestno!!Dokler je zadeva kot teorija se še da debatirati,ko jo je treba udejaniti vse zamre-ljudje se bojimo izpostaviti,ker raje živimo v ego ugodju-samo da preživimo čimbolj mirno in udobno. Jaz tule čepim kot,da sem zvezan za ta forum.Rezultati???Dejanja???Vse je v ego besedi nič v dejanjih!! Wink Wink


Bravo, Alojz! Wink

Rezultat pridiganja je večji ego in nič v dejanjih! Morda pa dopustimo možnost, da smo se vsaj nekaj naučili, tudi drug o drugem. Se strinjam, da smo trenutno kot človeštvo zabetoniran v stare vzorce reševanja problemov, čas bo da se razpihne to nezavedanje, ta začaran krog delovanja, ki vodi le v "slepo ulico" - še več problemov in pomanjkanja.
Toda to nima veze z resničnim samospoznanjem lastne duše. To je tako kot bi mlekar skušal čisto mleko vliti v umazano posodo. Za vstop v nevidno, v Svetlobo se mora človek pripraviti in še prej ovrečti lastno mentalno kramo, razne odvisnosti in spucat svojo "hišo"- telo. Za prihod veličastenega gosta se vedno uredi in počisti, kajne?
Žal le redki to razumejo, raje tam 3, 4 ure gledajo TV ali kaj podobnega, namesto da bi se posvetili lastnemu sebstvu - duši. Telo in um lepo, temeljito hranimo z hrano in raznoraznimi misli, infromacijo. Toda s čim pa hranimo dušo? Zame in za mnoge je to poslušanje Besede in v tem se tudi da uživati. To je zaznavajoče in nekaj občutljivega. Saj je že duša na veke lačna in njo tudi moramo nahraniti. Ali če primerjam da smo skupaj kot avto z voznikom. Avto predstavlja telo, upravljalni sistem pa je um in duša je kot voznik. Trudimo se le okrog samega avta, na voznika, dušo pa ne poskrbimo. Saj že cele veke duša je izrabljena in nima moči videti duhovne razsežnosti, nima odprtega tretjega očesa. Zato ima običajno človek bolj zastrto svoje svetlobno telo in premočan mentalni ovoj, tu ni nobene vrzeli za izhod. Smo se obdali z močno stražo in hudimi psi (želje!), tak da duša ima komajdakdaj možnost priti ven na Sonce, naš lasten Izvor moči, od Duha pa je pičel, nezadosten. Tako kot je rekel en svetnik, Hafis - jejmo in pijmo, duše, saj smo res lačni.  Smiley Wink

Nebeško kraljestvo!? Aha, saj to ni nekje tu in tam, vstop v Nebeško kraljestvo je v nas samih, zato je treba iti le v vase. Tako dopustimo, da se kot duša okrepimo in da potem vstopa tudi v druga področja Stvarstva, lahko tudi onkraj tega vesolja. Najlažje in najcenejše potovanje, to možnost so imeli lljudje že davno, zdaj pa ... le samo Bog v enem ali še akem človeku ima to možnost. Vse drugo je obtičalo na zemlji. Nismo vredni niti angelov, tako kot živimo.  Huh

Back to top
 

Pozorno prisluhni vsakomur,
vendar pa imej svoje mnenje.
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #221 - 12.04.2010 at 13:54:27
 
No vidiš da gre Dante.Nekaj bomo že polovili od zunaj preko besed in mogoče uporabili od znotraj v sebi.Vse to kar praviš drži bog je v nas in bog tudi v nas in preko nas samodeluje.Tako da ta beton bog sam odvrže v nas samih-preko lastnega samodelovanja skozi nas.Kramo mečemo v sozvočju z Bogom iz sebe,ker bog ima še svoj elementarni čisti izraz in ta se ponovno  realizira-zaživi v nas-takrat sta človek in BOG enotna samospoznana samomanifestacija-Njegovo Življenje in materija sta samospoznana.To probaj razumeti,saj te dojemam- da si že pred temi vrati.Ćisto vesoljno samoumevno samodelovanje za življenje nam še manjka. Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
jesus child
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 2

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #222 - 13.12.2011 at 05:42:17
 
Se strinjam;)

M.L. wrote on 04.03.2010 at 20:47:27:
Kako prepoznamo lažnega preroka od pristnega? Prav zlahka; po sadovih namreč! Kajti na osatu ne rastejo fige in z trnja ne obiramo grozdja. Pristni prerok ne bo nikoli sebičen in bo daleč od vsakega napuha. Hvaležno bo sicer sprejel, kar mu bodo darovala  dobra in plemenita srca, toda nikoli ne bo od nikogar ničesar zahteval.

Lažni prerok pa bo ovrednotil vsako tako imenovano bogoslužno dejanje za izmišljeni in zlagani blagor človeštva. Lažni prerok bo grmel v svojem prepričanju in sodil vsakega, ki se ne bo z njim strinjal, pristni pa ne bo nikogar sodil, temveč bo brez vsake koristi le opominjal na napake človeštva.

Pristnega preroka ne bo mogel nihče nikoli užaliti, kot jagnje bo prenesel vse, karkoli mu bo svet storil; samo proti laži bo vzkipel z ognjem resnice in ju bo zmeraj izničeval.

Lažni prerok je zmeraj smrtni sovražnik vsake resnice in vsakega boljšega napredka v mišljenju in dejanjih, nihče razen njega naj ne bi nič vedel ali imel kakšne izkušnje, da bi bil namreč vsak prisiljen zmeraj in v vseh stvareh pri njem poiskati dragocen nasvet.

Lažni prerok misli samo nase, Bog in njegov red sta mu nadležna in smešna stvar, za katero nima v sebi niti iskre vere, zato si tudi lahko z najlažjo vestjo naredi boga iz vsakršne materije, kakor se mu zljubi. Razumljivo je potemtakem, da takšen bog, po rokah lažnega preroka, zlahka dela čudeže v očeh povsem zaslepljenega ljudstva.


No pa lep pozdrav.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #223 - 13.12.2011 at 14:17:51
 
jesus child wrote on 13.12.2011 at 05:42:17:
Se strinjam;)

M.L. wrote on 04.03.2010 at 20:47:27:
Kako prepoznamo lažnega preroka od pristnega? Prav zlahka; po sadovih namreč! Kajti na osatu ne rastejo fige in z trnja ne obiramo grozdja. Pristni prerok ne bo nikoli sebičen in bo daleč od vsakega napuha. Hvaležno bo sicer sprejel, kar mu bodo darovala  dobra in plemenita srca, toda nikoli ne bo od nikogar ničesar zahteval.

Lažni prerok pa bo ovrednotil vsako tako imenovano bogoslužno dejanje za izmišljeni in zlagani blagor človeštva. Lažni prerok bo grmel v svojem prepričanju in sodil vsakega, ki se ne bo z njim strinjal, pristni pa ne bo nikogar sodil, temveč bo brez vsake koristi le opominjal na napake človeštva.

Pristnega preroka ne bo mogel nihče nikoli užaliti, kot jagnje bo prenesel vse, karkoli mu bo svet storil; samo proti laži bo vzkipel z ognjem resnice in ju bo zmeraj izničeval.

Lažni prerok je zmeraj smrtni sovražnik vsake resnice in vsakega boljšega napredka v mišljenju in dejanjih, nihče razen njega naj ne bi nič vedel ali imel kakšne izkušnje, da bi bil namreč vsak prisiljen zmeraj in v vseh stvareh pri njem poiskati dragocen nasvet.

Lažni prerok misli samo nase, Bog in njegov red sta mu nadležna in smešna stvar, za katero nima v sebi niti iskre vere, zato si tudi lahko z najlažjo vestjo naredi boga iz vsakršne materije, kakor se mu zljubi. Razumljivo je potemtakem, da takšen bog, po rokah lažnega preroka, zlahka dela čudeže v očeh povsem zaslepljenega ljudstva.


No pa lep pozdrav.


BOG najbolj izrabljena beseda za večno-sedanjo vseobsežno samodelujočo in samobitno večno-sedanjo vesoljno  konstanto mase-energije-prostora-časa življenja.V imenu tega nerazumljenega enotnega  teološkega simbola je bilo ubitih največ ljudi na Zemljimv sedanjem civilizacijskem valu-ciklu.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #224 - 13.12.2011 at 18:50:48
 
Prerok naj bi predvideval .... nevem kaksen naj bi bil pol pravi ce ne ta ki zadane  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 13 14 15 16 17 ... 25