Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 16994 times)
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Vegetarijanstvo v krščanstvu
Reply #30 - 01.03.2010 at 10:32:56
 
[quote author=M.L. link=1267344388/4#4 date=1267353068]satis wrote on 28.02.2010 at 09:06:28:
Quote:
Tisti, ki razumejo univerzalno usmiljenje in sveto naravo vsega ustvarjenega, z lahkoto pridejo do spoznanja, da je bila želja Jezusa ljubezen in nenasilje do vseh živih bitij. Iste univerzalne ideje usmiljenja najdemo tudi v budizmu in hinduizmu, kar jasno pokaže, da se gre za voljo enega in istega Boga.

Res je tako kot praviš satya in nimam nič proti vegetarijanstvu, a vendar je tudi tole je Jezusova želja;

Kaj nam pomaga vegetarijanstvo, če človek ne pozna ljubezni do bližnjega, prav nič? Kaj nam pomaga vegetarijanstvo, če človek nima očiščenega srca in ne sprejema svojega brata? Kaj nam pomaga vegetarijanstvo, če je človek poln maščevanja in sovraštva.? Kaj nam pomaga vegetarijanstvo, če je človek poln laži in sprenevedanja? Kaj nam pomaga vegetarijanstvo, če človek tepta vse pred seboj, kar je Božjega? Prav nič nam takšno fanatično vegetarijanstvo ne pomaga do zveličanja in razsvetljenstva. Jaz nimam nič proti vegetarijanstvu, da ne bi kdo mislil, ampak prav nasprotno, ga podpiram in prepuščam vsakemu svobodno odločitev.

Danes je vegetarijanstvo bolj modna muha kakor pa sam namen. Zato je to neumnost človeškega razuma, če ljubezen do bližnjega nima prednosti pred samim vegetarijanstvom in tudi pred vsem drugim. Duhovni napredek in razvoj človeka je edino po poti ljubezni do bližnjega in ne z strogim vegetarijanstvom ali pa z raznim postenjem. Neodkrita želja nekomu in nekomu jasna želja, je doseganje in dosežena duhovnost, kar je tudi asimilacijska težnja po razvoju, vede ali pa nevede.

Kaj je pomagalo Janezu Krstniku, ko se je fanatično postil v puščavi za voljo Nebeškega kraljestva in ni jedel druga kakor med divjih čebel, potem pa z prevelikim dvomom ni spoznal Boga v Jezusu. Prav nič, in tako nas tudi vsakršna enostranska fanatičnost odtujuje od spoznanja, katero nam je namen pravzaprav spoznati in ostajamo vseskozi v velikih dvomih. Trmoglavo vztrajanje v enostranskosti nam preprečuje in zastira  pogled na oživljajočo svetlobo.

Če bi Jezus prepovedal meso kot hrano in priznal samo vegetarijanstvo kot pravilno, potem bi zapostavil marsikatero ljudstvo na Zemlji, ki se je prisiljeno hraniti predvsem z mesom, ker druga nima. To pa sigurno ni Njegov namen, ker bi tako kršil svojo zapoved v postavi z ljubeznijo do bližnjega. Ti nesrečni ljudje potem nikoli ne bi mogli doseči zveličanja in duhovnega prerojenja, to pa je potem proti namenu Jezusa kot Boga, ki je odel meso zato, da bi vsem ljudem omogočil zveličanje ali razsvetljenstvo.

Seveda je že v samem začetku Bog prvim ljudem namenil hrano, kot je sadje, razni oreščki in nekatere užitne korenike ter mleko njim pridruženih živali, kot najprimernejšo hrano za njihovo telo, ni pa prepovedal mesne hrane in jim tudi dal napotke za pravilno pripravo in katera vrsta je bolj primerna od druge. Seveda je pa tudi najbolj opozarjal na zmernost, tako pri mesni kot pri vegetarijanski hrani. Ni pa nikoli dajal prednost določeni hrani pred ljubeznijo do bližnjega za zveličanje ali razsvetljenstva. Vedno je govoril, da tisto kar pojemo in gre skozi usta v telo, nikoli tako ne omadežuje telesa, kakor tisto kar gre iz srca slabega  ven iz telesa skozi usta, torej slabo dejanje do bližnjega nas bolj omadežuje kakor vsaka še tako nečista hrana. S tem je povedano prav vse.

V Jezusovem času je prevladovala bolj mesena hrana in to predvsem; ribe in ovčje meso, ni pa manjkalo kruha, vina, sadja, mleka in medu. In Jezus je sprejel vsakršno hrano, ki Mu je bila postrežena iz darovalčeve ljubezni. Torej je dajal prednost ljubezni do bližnjega in ne hrani. Kdor lahko to razume naj razume.

No pa lep pozdrav.


M.L., to se strinjam s tabo, da če druge hrane ni na izbiro, Bog dovoljuje tudi mesno, kot po vesoljnem potopu, ko še ni bilo druge hrane kot morskih mehkužcev itd. Drugače pa je Sveto Pismo neizpodbitno jasno, raznorazni dodatki in olajšave človeka ne morejo pripeljat v duhovno kraljestvo, ampak ga držijo v nizu reinkarnacij.

Mojzes: Zatorej ubogajte božjo besedo: "Glejte, dal sem vam rastline, ... na katerih so sadovi, ki prinašajo seme - to bodi vaša hrana. ...

Naprej imaš še bolj jasno zapoved- NE UBIJAJ.

Ogromno kristjanskih vej to razume, zato se odpoveduje krvavi prehrani. Prvi problem je v ubijanju, ki človeka zaplete v greh, da ne more nikdar spoznati Boga, drugi problem velja celo za naše telo, kaj šele za dušo. Nešteto študij dokazuje, da je vegetarijanska prehrana bolj zdrava, da ne govorim o vplivu govedoreje na podnebje.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Vegetarijanstvo v krščanstvu
Reply #31 - 01.03.2010 at 12:07:21
 
Satis

Ti osebno lahko veruješ v karkoli hočeš-tvoja svobodna volja.

Ti pozabljaš,ali pa nočeš razumeti,da so vse ''svete spise'' pisali ljudje ki so verstva prilagajali v času in prostoru določenemu etničnemu in geografsko poenotenemu področju.Vse vedenje teh piscev(prenašalcev) ima izvor.. V  ENOTNI TEOLOŠKI CIVILIZACIJSKI BREZČASNI VESOLJNI ZAPUŠČINI ČLOVEŠTVA-TA JE ENAKA V CELOTNEM VSEOBSEŽNEM VESOLJNEM PROSTORU,KJER BIVA ČLOVEŠKI ROD:.
Sklicevanje na katerokoli tradicionalno verstvo,je vedno sklicevanje na to teološko večno-sedanjo vsevesoljno enotno človeško teološko tradicijo-zapuščino.
Reinkarnacije ne poznajo vsa verstva,ker jo pisci določene verske dogme-niso priznavali,ker jo niso znali ali zmogli potrditi.

V tem pisanju je krščanska verska osnova najbolj dosledna in najbolj jasna!!!!Reinkarnacije--- takšne kot jo opisujejo druga verstva sploh ni. Ni selitev duš---duh gre k bogu-to je naš življenjski duh-EM -elektromagnetno življenjsko samodelovanje-isto kot je vesoljno EM samodelovanje.Materija se vrne v elementarno božjo samopojavnost (snov) prah si v prah se povrneš.

DUŠA (fotonska genska akumulacija)pa se kot naša akumulirana(spominska) genska vrednost seli po sami reprodukcijski verigi naše vrste iz roda v rod -kot kolektivna akumulirana brezčasna spominska koda-zavest,ki se z našim spočetjem individualizira.

SEDAJ pa RESNICA----Mi kot oseba imamo znotraj lastnega sebstva tudi akumuliran(brezčasni)kolektivni  genski zapis-(TEOLOŠKO DUŠO) spomin. In sedaj sem jaz praktično lahko tudi NAPOLEON,če zmorem preko določenega postopka ++regresije-- izpostavit-duhovni stik s svojim genskim kolektivnim spominom. Nikoli nisem bil Napoleon moja akumulirana genetika-se ga spominja preko mojega genskega akumuliranega spomina-stik moje akumulacije (duše) z mojimi predniki (njihov gen nosim)
v svojem akumuliranem (spominski kodi)genskem zapisu se moje sebstvo pod določenimi EM frekvencami (duhovno)spomni NAPOLEONA..
To isto se dogaja z našim ponovnim samospoznanjem,naša akumulirana genetika (spominska koda)se pod točnodoločenimi
EM frekvencami ( Božjimi))znotraj (28000) LETNIH GALAKTIČNIH CIKLOV ponovno prebudi v naše vsevesoljno samospoznanje. Zakaj---??? Zato ,ker imamo ta spomin že v sebi samo mi sami,ga ne zmoremo zbuditi, ampak je to vesoljno EM samodelovanje,ko se v galaksiji pojavi EM valovanje frekvenca (duh),ki uspe ta naš genski spomin ponovno zbuditi v nas. To pa je točno določen čas znotraj 28ooo letnih galaktičnih  EM samociklov (letni čas).To se z nami dogaja večno-sedaj vesoljno samociklično,mi to hoteli želeli-to je posledica (božjega) vesoljnega elementarnega EM (duhovnega)samodelovanja,ki zbuja,ali uspava naše življenjske potenciale neodvisno od nas samih. Zato karkoli počnete in branite-morate vedeti kaj branite-Lepo pisanje in leporečje nič ne pomagata-žal.Vesoljna Resnica je neodvisna od kogarkoli -je univerzalna.Človek lahko prebere miljone knjig nič mu ne pomaga,če njegovo sebstvo(genetika)nista naravnana na vesoljno EM frekvenco,ki ga sama po sebi naredi samospoznanega in vesoljno ponovno duhovno samorojenega.
RAZUMETE TU NAPISANO? Wink Wink Wink Wink Wink
Back to top
« Last Edit: 01.03.2010 at 14:30:49 by Alojz in Sandib »  

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Vegetarijanstvo v krščanstvu
Reply #32 - 01.03.2010 at 14:31:17
 
Alojz in Sandib wrote on 01.03.2010 at 12:07:21:
Satis

Ti osebno lahko veruješ v karkoli hočeš-tvoja svobodna volja.

Ti pozabljaš,ali pa nočeš razumeti,da so vse ''svete spise'' pisali ljudje ki so verstva prilagajali v času in prostoru določenemu etničnemu in geografsko poenotenemu področju.Vse vedenje teh piscev(prenašalcev) ima izvor.. V  ENOTNI TEOLOŠKI CIVILIZACIJSKI BREZČASNI VESOLJNI ZAPUŠČINI ČLOVEŠTVA-TA JE ENAKA V CELOTNEM VSEOBSEŽNEM VESOLJNEM PROSTORU,KJER BIVA ČLOVEŠKI ROD:.
Sklicevanje na katerokoli tradicionalno verstvo,je vedno sklicevanje na to teološko večno-sedanjo vsevesoljno enotno človeško teološko tradicijo-zapuščino.
Reinkarnacije ne poznajo vsa verstva,ker jo pisci določene verske dogme-niso priznavali,ker jo niso znali ali zmogli potrditi.

V tem pisanju je krščanska verska osnova najbolj dosledna in najbolj jasna!!!!Reinkarnacije--- takšne kot jo opisujejo druga verstva sploh ni. Ni selitev duš---duh gre k bogu-to je naš življenjski duh-EM -elektromagnetno življenjsko samodelovanje-isto kot je vesoljno EM samodelovanje.Materija se vrne v elementarno božjo samopojavnost (snov) prah si v prah se povrneš.

DUŠA (fotonska genska akumulacija)pa se kot naša akumulirana(spominska) genska vrednost seli po sami reprodukcijski verigi naše vrste iz roda v rod -kot kolektivna akumulirana brezčasna spominska koda-zavest,ki se z našim spočetjem individualizira.

SEDAJ pa RESNICA----Mi kot oseba imamo znotraj lastnega sebstva tudi akumuliran(brezčasni)kolektivni  genski zapis-(TEOLOŠKO DUŠO) spomin. In sedaj sem jaz praktično lahko tudi NAPOLEON,če zmorem preko določenega postopka ++regresije-- izpostavit-duhovni stik s svojim genskim kolektivnim spominom. Nikoli nisem bil Napoleon moja akumulirana genetika-se ga spominja preko mojega genskega akumuliranega spomina-stik moje akumulacije (duše) z mojimi predniki (njihov gen nosim)
v svojem akumuliranem (spominski kodi)genskem zapisu se moje sebstvo pod določenimi EM frekvencami (duhovno)spomni NAPOLEONA..
To isto se dogaja z našim ponovnim samospoznanjem,naša akumulirana genetika (spominska koda)se pod točnodoločenimi
EM frekvencami ( Božjimi))znotraj (28000) LETNIH GALAKTIČNIH CIKLOV ponovno prebudi v naše vsevesoljno samospoznanje. Zakaj---??? Zato ,ker imamo ta spomin že v sebi samo mi sami,ga ne zmoremo zbuditi, ampak je to vesoljno EM samodelovanje,ko se v galaksiji pojavi EM valovanje frekvenca (duh),ki uspe ta naš genski spomin ponovno zbuditi v nas. To pa je točno določen čas znotraj 28ooo letnih galaktičnih  EM samociklov (letni čas).To se z nami dogaja večno-sedaj vesoljno samociklično,mi to hoteli želeli-to je posledica (božjega) vesoljnega elementarnega EM (duhovnega)samodelovanja,ki zbuja,ali uspava naše življenjske potenciale neodvisno od nas samih. Zato karkoli počnete in branite-morate vedeti kaj branite-Lepo pisanje in leporečje nič ne pomagata-žal.Vesoljna Resnica je neodvisna od kogarkoli -je univerzalna.Človek lahko prebere miljone knjig nič mu ne pomaga,če njegovo sebstvo(genetika)nista naravnana na vesoljno EM frekvenco,ki ga sama po sebi naredi samospoznanega in vesoljno ponovno duhovno samorojenega.
RAZUMETE TU NAPISANO? Wink Wink Wink Wink Wink


NI KOMENTARJEV?
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Vegetarijanstvo v krščanstvu
Reply #33 - 01.03.2010 at 15:25:35
 
KROMPIR-Ne SOJA -David iz Adamovega rodu! Grin Grin Grin Cheesy WinkŠtekaš?Jaz sem te! Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Vegetarijanstvo v krščanstvu
Reply #34 - 01.03.2010 at 18:54:35
 
Alojz in Sandib wrote on 01.03.2010 at 15:25:35:
KROMPIR-Ne SOJA -David iz Adamovega rodu! Grin Grin Grin Cheesy WinkŠtekaš?Jaz sem te! Wink


Jaz čisto brez problemov razumem,da grem kdaj komu na živce.Samo,da me pa kdo načrtno in potuleno zajebava in to s tem,da lima tuje znanje semle-- ne svoje--- me pa jezi.Da je pa to še namerna fovšljivost,je pa že kar smešen,da se ne bi oglasil.

Če kdo misli,da se iz mojih postov ni nič naučil ,naj bo dec in mi odkrito pove -tole jaz vidim takole in ne tako kot ti sporočaš.

Ne gre po tej poti,ampak gre vedno po poti obsojanja neko potuhnjenost, ali skrito,ali odkrito.. Vsak me na temo,ki jo jaz razlagam vpraša kulturno karkoli in dobil bo kulturen odgovor v smislu mojega obnašanja do njega-nje.

No saj z ženskami bolje komuniciram kot z moškimi -pa še vse iskreno spoštujem. Lp Alojz Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Vegetarijanstvo v krščanstvu
Reply #35 - 02.03.2010 at 07:59:03
 
Alojz in Sandib wrote on 01.03.2010 at 18:54:35:
No saj z ženskami bolje komuniciram kot z moškimi -pa še vse iskreno spoštujem. Lp Alojz Wink Wink

Začuda jaz tud, so bolj mehke in bolj intuitivne, pa je lažje.

Pa tud nimajo tiste obsesivne želje po dokazovanju "ejga, stari, a ti veš kok sem jaz en frajer?" No, tista ženska, ki pa ma to tendenco je pa glih tako zoprna kot vsak dec. Bo že.  

Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Vegetarijanstvo v krščanstvu
Reply #36 - 02.03.2010 at 12:14:55
 
El Pesnik wrote on 02.03.2010 at 07:59:03:
Alojz in Sandib wrote on 01.03.2010 at 18:54:35:
No saj z ženskami bolje komuniciram kot z moškimi -pa še vse iskreno spoštujem. Lp Alojz Wink Wink

Začuda jaz tud, so bolj mehke in bolj intuitivne, pa je lažje.

Pa tud nimajo tiste obsesivne želje po dokazovanju "ejga, stari, a ti veš kok sem jaz en frajer?" No, tista ženska, ki pa ma to tendenco je pa glih tako zoprna kot vsak dec. Bo že.  


Se strinjam s tabo.Samo ženska je ženska-tudi vsaka mati je ženska. Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3