Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 6
(Read 35258 times)
kreten40
Ex Member




Zakon privlačnosti?
17.07.2009 at 15:24:20
 
Spoštovane uporabnike tegale portala sprašujem, če ima kdo izkušnje (praktične) z zavestno uporabo zakona privlačnosti.

Za tiste ki ne veste (če je tu kakšen tak); gre za "zakon" ki so nam gaje  ozavestila skupina nefizičnih bitj, ki sebe imenujejo Abraham, s posredovanjem kanala Ester Hiscks. Jaz sem (mislim da) prebral vse knjige v materinem jeziku in si domišljam da razumem za kaj gre. Praksa pa malo šepa, zato bi rad videl/slišal kakšno praktično izkušnjo s tem zakonom. Seveda  govorim o zavestni uporabi in prakticiranju te materije.
Hvala
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Zakon privlačnosti?
Reply #1 - 18.07.2009 at 22:31:40
 
o tem je bil en filmčke posnet a ne. mislim, da sem ga sam preletela na hitro, zato sem mogoče dobila o njem narobe vtis. zdel se mi je mal podoben uspešnicam 10 stvari, ki jih delajo milijonarji, al nekej v tem smislu. in mal mi gre na živce vsa ta fama ameriška o tem da je treba vse imet. dost denarja, vsako stvar, ki si jo želiš. vsako fizično stvar. sej lepo da človek zaupa vase in misli da se vse da dobit samo v glavi. sam jes imam res rada, da nekej dobim zarad svojega dela, zato ker se za to potrudim in vložim v to svojo energijo. mi da dober občutek. tak stabilen. realen. zaupanje vase. tud odnos do tega, kar si želim, je drugačen.

tak na splošno pa.. vem, da zmer ne dobiš tega kar hočeš.. zmer pa dobiš to, kar rabiš. (problem je, da zmer ne vemo, da je to kar dobimo, nekej, kar rabimo) in bog ne daj da bi zmer dobili to, kar hočemo.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
David
Ex Member




Re: Zakon privlačnosti?
Reply #2 - 19.07.2009 at 22:59:43
 
..ko pogledas nazaj vidis da stvar ki ti je bila takrat hudo narobe stvar, v bistvu okej kr te je pripeljala sem, sem...
Ves cas vidimo zelo mali delcek cele slike..
..vzrok posledica, velikokrat prehitro sodimo
itak..

pozdrav v Slo

Be Good
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreten40
Ex Member




Re: Zakon privlačnosti?
Reply #3 - 21.07.2009 at 10:42:53
 
Devi wrote on 18.07.2009 at 22:31:40:
o tem je bil en filmčke posnet a ne. mislim, da sem ga sam preletela na hitro, zato sem mogoče dobila o njem narobe vtis. zdel se mi je mal podoben uspešnicam 10 stvari, ki jih delajo milijonarji, al nekej v tem smislu. in mal mi gre na živce vsa ta fama ameriška o tem da je treba vse imet. dost denarja, vsako stvar, ki si jo želiš. vsako fizično stvar. sej lepo da človek zaupa vase in misli da se vse da dobit samo v glavi. sam jes imam res rada, da nekej dobim zarad svojega dela, zato ker se za to potrudim in vložim v to svojo energijo. mi da dober občutek. tak stabilen. realen. zaupanje vase. tud odnos do tega, kar si želim, je drugačen.

tak na splošno pa.. vem, da zmer ne dobiš tega kar hočeš.. zmer pa dobiš to, kar rabiš. (problem je, da zmer ne vemo, da je to kar dobimo, nekej, kar rabimo) in bog ne daj da bi zmer dobili to, kar hočemo.


Filmčkov na to temo je kar veliko, gre predvsem za posamezne teme oz. vprašanja na katera Ester (menda ob pomoči Abrahama) odgovarja.

To o čemur ti govoriš pa je najbrž film Skrivnost (The Secret). Ta pa je res klasičen izdelek holywooda (pravzaprav so ga naredili avstralci, ampak pustimo podrobnosti). Ne zapopade bistva sporočila in preveč se navezuje na vizualizacijo, ki je sicer super pripomoček, ampak niti približno ni dovolj).

To da imaš rada rezultate svojega dela je čisto v redu. Rekel bi, da dobiš točno to kar želiš in pričakuješ.
Moram pa priznati da osebno zavračam tole izjavo "(problem je, da zmer ne vemo, da je to kar dobimo, nekej, kar rabimo) ". Če se mene vpraša gre za racionalizacijo lastnega neuspeha oz. neizpolnjene želje. S tem, da odgovornmost za ta "neuspeh" pripisujemo nekomu nad nami, kar pa ne drži. Sami oblikujemo svojo realnost. Tudi neuspehe. Ki pa niso potrebni, niti zaželjeni. Sicer se bo hitro našel nekdo, ki me bo prepričeval, da je trpljenje pot v duhovnorast. Mogoče zanj, meni ni nič do take "duhovne " rasti!

Meni je zakon privlačnosti všeč zato, ker nam dopoveduje preprosto dejstvo: pomanjkanja v univerzumu ni, razen če sami tako želimo  Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreten40
Ex Member




Re: Zakon privlačnosti?
Reply #4 - 21.07.2009 at 10:44:58
 
Quote:
..ko pogledas nazaj vidis da stvar ki ti je bila takrat hudo narobe stvar, v bistvu okej kr te je pripeljala sem, sem...
Ves cas vidimo zelo mali delcek cele slike..
..vzrok posledica, velikokrat prehitro sodimo
itak..

pozdrav v Slo

Be Good


Kot sem že rekel zgoraj, takole racionaliziranje travm iz preteklosti me ne prepriča najbolj. Nikoli me ni. Res pa je, da bi danes bil nekje drugje, če ne bi doživel kar sem. Pa ni rečeno, da sem danes na položaju, ki je zame najboljši  Embarrassed
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Zakon privlačnosti?
Reply #5 - 21.07.2009 at 11:29:48
 
Quote:
Moram pa priznati da osebno zavračam tole izjavo "(problem je, da zmer ne vemo, da je to kar dobimo, nekej, kar rabimo) ". Če se mene vpraša gre za racionalizacijo lastnega neuspeha..

neuspeh je trenutno stanje uma, ne neka dejanska realnost.
kako boš pa spoznal svojo moč, če ne boš nikol naletel na noben odpor?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
David
Ex Member




Re: Zakon privlačnosti?
Reply #6 - 21.07.2009 at 12:28:40
 
Quote:
Quote:
..ko pogledas nazaj vidis da stvar ki ti je bila takrat hudo narobe stvar, v bistvu okej kr te je pripeljala sem, sem...
Ves cas vidimo zelo mali delcek cele slike..
..vzrok posledica, velikokrat prehitro sodimo
itak..

pozdrav v Slo

Be Good


Kot sem že rekel zgoraj, takole racionaliziranje travm iz preteklosti me ne prepriča najbolj. Nikoli me ni. Res pa je, da bi danes bil nekje drugje, če ne bi doživel kar sem. Pa ni rečeno, da sem danes na položaju, ki je zame najboljši  Embarrassed


..ne veš,
mislim pa da si tam kjer "moraš" bit....
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreten40
Ex Member




Re: Zakon privlačnosti?
Reply #7 - 21.07.2009 at 12:43:04
 
Devi wrote on 21.07.2009 at 11:29:48:
neuspeh je trenutno stanje uma, ne neka dejanska realnost.
kako boš pa spoznal svojo moč, če ne boš nikol naletel na noben odpor?


Zakaj bi pa moral spoznavati svojo moč? Razen če jo želim seveda (pa je ne, vsaj jaz ne no).
Če pa izhajam iz principa, da smo tu zato, da spoznavamo svojo sposobnost uporabe lastnega kreativnega duha (in s tem krepimo in širimo skupno zavedanje/zavest) potem pa bi lahko lastno moč spoznaval ravno z uresničevanjem lastnih želja (in to na materialni ravni). Se ti ne zdi? Ker imam občutek, da trpljenje ne služi ravno duhovni rasti (karkoli naj bi to že bilo). Lahko se seveda motim.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreten40
Ex Member




Re: Zakon privlačnosti?
Reply #8 - 21.07.2009 at 12:45:46
 
Quote:
..ne veš,
mislim pa da si tam kjer "moraš" bit....


Mogoče res, ampak po čigavem "načrtu" pa naj bi bilo tako? Po mojem prav gotovo ne, ker če bi dejansko sam odločal bi definitivno bil drugje.
Sicer lahko odločam sam, to mi je jasno. Težava je le v tem, da sem to relativno pozno odkril Huh
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zakon privlačnosti?
Reply #9 - 21.07.2009 at 12:57:49
 
Quote:
Quote:
..ko pogledas nazaj vidis da stvar ki ti je bila takrat hudo narobe stvar, v bistvu okej kr te je pripeljala sem, sem...
Ves cas vidimo zelo mali delcek cele slike..
..vzrok posledica, velikokrat prehitro sodimo
itak..

pozdrav v Slo

Be Good


Kot sem že rekel zgoraj, takole racionaliziranje travm iz preteklosti me ne prepriča najbolj. Nikoli me ni. Res pa je, da bi danes bil nekje drugje, če ne bi doživel kar sem. Pa ni rečeno, da sem danes na položaju, ki je zame najboljši  Embarrassed


Večina psihoterapevtskih pristopov s svojimi metodami travme prazprav poustvari samo zato, da potem lahko dokaže pravilnost/uspešnost svoje metode razreševanja te travme.

Po moje ga ni,  ki bi lahko ocenu, kaj bi blo zate najboljš, vključno s sabo. Najboljši približek stanja, ki bi blo zate najboljš, je tisto, ki bi blo hkrat najboljš tud  za vse druge. To po moje vse metode, ki sebe propagirajo kot sredstvo za doseganje  osebnega uspeha ali vsaj za optimalno samorealizacijo, zanemarjajo ali zavestno ignorirajo, saj vseplošnega najboljšega ni mogoče merit/ugotavljat (nima se s čim primerjat, ker ni ničesar zunaj oz. je v njem vse že vseobovano...).      
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreten40
Ex Member




Re: Zakon privlačnosti?
Reply #10 - 21.07.2009 at 13:11:52
 
titud wrote on 21.07.2009 at 12:57:49:
[
Večina psihoterapevtskih pristopov s svojimi metodami travme prazprav poustvari samo zato, da potem lahko dokaže pravilnost/uspešnost svoje metode razreševanja te travme.

Po moje ga ni,  ki bi lahko ocenu, kaj bi blo zate najboljš, vključno s sabo. Najboljši približek stanja, ki bi blo zate najboljš, je tisto, ki bi blo hkrat najboljš tud  za vse druge. To po moje vse metode, ki sebe propagirajo kot sredstvo za doseganje  osebnega uspeha ali vsaj za optimalno samorealizacijo, zanemarjajo ali zavestno ignorirajo, saj vseplošnega najboljšega ni mogoče merit/ugotavljat (nima se s čim primerjat, ker ni ničesar zunaj oz. je v njem vse že vseobovano...).      


Skoraj bi se strinjal s teboj. Skoraj Wink
Po moje je edno kar mi pove ali sem v dobem položaju ali ne moj občutek. Čustvo če hočeš. Če se dobro počutim sem v dobrem položaju, če se ne bo trebanekaj spremeniti da se tja premaknem. P aje čisto vseeno ali se ne počutim dobro zaradi primerjav e z drugimi ai pa se ne počutim dobro ker mi zares nekaj manjka.
Torej lastna občutja so v bistvu edno merilo. Vse drugo so približki in iskanje izgovorov za lastno neaktivnost.

(v tem kontekstu je mišljena mentalna neaktivnost, ker po Abrahamu ni treba fizično premakniti ničesar, pa se željeno vseeno manifestira v našem življenju. to moram še videti, zato sem tudi odprl tole temo)
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zakon privlačnosti?
Reply #11 - 21.07.2009 at 14:27:46
 
Quote:
Skoraj bi se strinjal s teboj. Skoraj Wink
Po moje je edno kar mi pove ali sem v dobem položaju ali ne moj občutek. Čustvo če hočeš. Če se dobro počutim sem v dobrem položaju, če se ne bo trebanekaj spremeniti da se tja premaknem. P aje čisto vseeno ali se ne počutim dobro zaradi primerjav e z drugimi ai pa se ne počutim dobro ker mi zares nekaj manjka.
Torej lastna občutja so v bistvu edno merilo. Vse drugo so približki in iskanje izgovorov za lastno neaktivnost.

(v tem kontekstu je mišljena mentalna neaktivnost, ker po Abrahamu ni treba fizično premakniti ničesar, pa se željeno vseeno manifestira v našem življenju. to moram še videti, zato sem tudi odprl tole temo)


Občutenski nivo je edini celostni nivo, zato je morda res nabližji tisitemu 'dobro za vse', ki naj bi mu bila podrejena tako čustvovanje (čustveni nivo) kot mišljenje (razumski nivo), ki cepita, primerjata in razdružujeta da bi ponovovno vzpoatavila posmeznikov odnos do celote na unikaten in njemu lasten način...
Back to top
 
 
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: Zakon privlačnosti?
Reply #12 - 21.07.2009 at 14:55:54
 
he,he,he,he,...

cela štala

ej,.. rabim sluzbo,.. lol zakon privlaacnooosti,..

he,he,he,h,e...

bulshit

lol
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreten40
Ex Member




Re: Zakon privlačnosti?
Reply #13 - 21.07.2009 at 15:07:23
 
titud wrote on 21.07.2009 at 14:27:46:
Občutenski nivo je edini celostni nivo, zato je morda res nabližji tisitemu 'dobro za vse', ki naj bi mu bila podrejena tako čustvovanje (čustveni nivo) kot mišljenje (razumski nivo), ki cepita, primerjata in razdružujeta da bi ponovovno vzpoatavila posmeznikov odnos do celote na unikaten in njemu lasten način...  


Ne bom niti poskušal blefirati, da sem razumel kaj si hotel povedati Cheesy
Back to top
« Last Edit: 21.07.2009 at 17:37:40 by bik33 »  
 
IP Logged
 
kreten40
Ex Member




Re: Zakon privlačnosti?
Reply #14 - 21.07.2009 at 15:12:24
 
radovedni soncek wrote on 21.07.2009 at 14:55:54:
he,he,he,he,...

cela štala

ej,.. rabim sluzbo,.. lol zakon privlaacnooosti,..

he,he,he,h,e...

bulshit

lol


Hmmmm ... pravzaprav ni. Si zadnje čase veliko razmišljal o tem, da boš ostal brez službe (preden si ostal brez)? Ali pa da boš letel iz stanovanja? Stah je eno najmočnejših čustev in s tem eden največjih magnetov. Ponavadi magnet za negativne zadeve.To sem do sedaj že pogruntal. Pri meni osebno se stvari katerih se bojim manifestirajo dok kažeš keks. Tiste ki bi jih rad pa se nekam  upirajo  Roll Eyes.
Hočem reči ni dovolj na glas reči : hočem službo, potihom pa misliš da je itak ne boš dobil. Rezultat je znan; ne boš dobil službe.
Zasledil sem, da si se seznanjal z meditacijo. Poglobi se in preveri zgornje trditve. Poročaj Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 6