Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 
(Read 38396 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: EXORCIZEM
Reply #60 - 25.01.2010 at 15:32:28
 
Quote:
u teoriji
če delaš to si oni
če delaš tisto si mi

Ja..ampak življenje ni teorija. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: EXORCIZEM
Reply #61 - 25.01.2010 at 15:35:53
 
Robi wrote on 25.01.2010 at 15:31:11:
Quote:
to je pač odločitev vsakega posameznika
a ne?

Ne bi rekel, da je ravno odločitev..je neko dejstvo, ki nas določa in katerega ne moremo kar spremeniti.
Vprašal sem zato ,ker se deli na "druge", kot da smo mi nekaj več..a po drugi strani pa opažam, da počnemo tudi tisto, kar druge obtožujemo.

Kdor razume, ne obsoja.


Robi ti si  začel sam sebe spraševati in sam sebi odgovarjati. Ti je dolgčas? Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: EXORCIZEM
Reply #62 - 25.01.2010 at 15:39:19
 
Robi wrote on 25.01.2010 at 15:32:28:
Quote:
u teoriji
če delaš to si oni
če delaš tisto si mi

Ja..ampak življenje ni teorija. Smiley


Teorija dokler ne postane- vesoljno samozavedno in samospoznano  samoozaveščeno idvidualno -ciklično- življenjsko samobivanje-ti. Do tega trenutka vsakdo(teoretično -živi-išče) ker  ni praktično izkusil dojel resnice lastnega bivanja. Roll Eyes Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: EXORCIZEM
Reply #63 - 25.01.2010 at 18:16:29
 
Quote:
Robi ti si  začel sam sebe spraševati in sam sebi odgovarjati. Ti je dolgčas? Grin

Občasno tudi... Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: EXORCIZEM
Reply #64 - 25.01.2010 at 19:37:21
 
Robi wrote on 25.01.2010 at 18:16:29:
Quote:
Robi ti si  začel sam sebe spraševati in sam sebi odgovarjati. Ti je dolgčas? Grin

Občasno tudi... Wink

Opažam Roll Eyes
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: EXORCIZEM
Reply #65 - 25.01.2010 at 22:20:05
 
El Pesnik wrote on 25.01.2010 at 12:46:05:
Po mojem pa napačno razumemo ego. Jaz bi rekel, da naš ego ni problem, problem je recimo, kadar je šibak in se ne more odločati samostojno in v skladu z naravnimi zakoni. Takrat pa je negativnost/zlo v svetu večja, in kaj češ ti takrat narediti kot pa da zgradiš obrambni zid pred zlom? Če ne zgradiš tega zidu, te zlo posrka, potem pa šele maš ego, ki povzroča zlo v svetu.

Po drugi strani pa ti rabiš ego, sense I am, to ni nič narobe, samo ta tvoj ego, ta tvoj jaz, mora postati močnejši od vsega zla v svetu. Ker, gape, tudi jaz sem leta in leta poslušal, kako se moram znebit ne vem česa, kako je ego slab in whatever, samo v resnici je ego čist božanski del tebe samega in tebi ni v nobeno breme, razen kadar ni dovolj močan za sprejemanje odločitev v prid svetosti eksistence. To pa je to učenje nas vseh.


Ego ni nič slabega, če je to pravi ego ali pravi jaz, kot se temu reče in značilno za ta ego je teženje k harmoniji, pogum vztrajnost tudi disciplina.

Lažni ali nepravi ego pa je tisti, ki naj bi odpadel in za ta ego je značilen strah, bes, napuh, sebičnostt in ta ego dela razdor in nasprotje harmonije.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: EXORCIZEM
Reply #66 - 26.01.2010 at 07:58:00
 
Robi wrote on 25.01.2010 at 14:04:23:
Kdo so "oni", kdo smo "mi" ?

Za takšno "izganjanje" sta potrebna dva egota.....dva, ki imata podobne lastnosti, da se stepeta.

Tukaj se ne gre za ločnico iz vrtca, kjer rečeš mi v tem peskovniku smo pa boljši od onih tam, zato ker uni so smotani in nam ne posojajo svojih igrač.  Grin

Gre se za to: "oni" so tisti, ki ti želijo uturiti cepivo proti svinjskim parkljem, oni želijo, da se ti klanjaš in trepetaš prek kraljico, oni želijo, da ti ne izveš kakšne vse svinjarije ti prodajajo v hrani, pijači, ki ustvarjajo umetne vojne in se za njih bojujejo drugi in oni od tega profitirajo. To so "oni".

Kdo smo pa mi? Vsi preostali, ki nam je to vsiljeno, eni se tega zavedamo bolj, drugi manj.  

Ne gre se za igrače v peskovniku. Gre se za to, kdo sploh spoštuje ta peskovnik in puščavnike v njem.  Grin Cheesy
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: EXORCIZEM
Reply #67 - 26.01.2010 at 08:03:41
 
Quote:
El Pesnik wrote on 25.01.2010 at 12:46:05:
Po mojem pa napačno razumemo ego. Jaz bi rekel, da naš ego ni problem, problem je recimo, kadar je šibak in se ne more odločati samostojno in v skladu z naravnimi zakoni. Takrat pa je negativnost/zlo v svetu večja, in kaj češ ti takrat narediti kot pa da zgradiš obrambni zid pred zlom? Če ne zgradiš tega zidu, te zlo posrka, potem pa šele maš ego, ki povzroča zlo v svetu.

Po drugi strani pa ti rabiš ego, sense I am, to ni nič narobe, samo ta tvoj ego, ta tvoj jaz, mora postati močnejši od vsega zla v svetu. Ker, gape, tudi jaz sem leta in leta poslušal, kako se moram znebit ne vem česa, kako je ego slab in whatever, samo v resnici je ego čist božanski del tebe samega in tebi ni v nobeno breme, razen kadar ni dovolj močan za sprejemanje odločitev v prid svetosti eksistence. To pa je to učenje nas vseh.


Ego ni nič slabega, če je to pravi ego ali pravi jaz, kot se temu reče in značilno za ta ego je teženje k harmoniji, pogum vztrajnost tudi disciplina.

Lažni ali nepravi ego pa je tisti, ki naj bi odpadel in za ta ego je značilen strah, bes, napuh, sebičnostt in ta ego dela razdor in nasprotje harmonije.  

Evo to sem mislil. In potem se mi zdi čist možno, da so nam uturili neko doktrino, da bi se mi morali znebiti svojega ega, torej tudi lastne višje eksistence. V smislu kot pravijo anglosaksofoni: ko okopaš dojenčka v lavorju potem ga pa zliješ stran skupaj z vodo!  Cheesy Grin Wink
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: EXORCIZEM
Reply #68 - 26.01.2010 at 09:23:26
 
EL Poeta

Se strinjam s tvojim zadnjim postom. Novo ime mi je sploh  CoolWink Wink

Sedaj si se dokončno odločil,da potrdiš Emanu-el-a. Bog z nami in v nas!!

In to drži,ker  je on vseobsežna vesoljna samomanifestacija in večno in sedaj tudi mi Smiley!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: EXORCIZEM
Reply #69 - 26.01.2010 at 09:31:08
 
EL Poeta ---zajebancija Grin Grin Grin

Če te sedaj kdo zajebava mu napišeš : ElPoeta te po božje ostriže do skeleta!!! Grin Grin Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: EXORCIZEM
Reply #70 - 26.01.2010 at 10:33:49
 
Alojz in Sandib wrote on 26.01.2010 at 09:23:26:
EL Poeta

Se strinjam s tvojim zadnjim postom. Novo ime mi je sploh  CoolWink Wink

Sedaj si se dokončno odločil,da potrdiš Emanu-el-a. Bog z nami in v nas!!

In to drži,ker  je on vseobsežna vesoljna samomanifestacija in večno in sedaj tudi mi Smiley!


Alojz in Sandib wrote on 26.01.2010 at 09:31:08:
EL Poeta ---zajebancija Grin Grin Grin

Če te sedaj kdo zajebava mu napišeš : El Poeta te po božje ostriže do skeleta!!! Grin Grin Grin

Smiley

Do skeleta te ošiša El Poeta!  Grin

Al pa: brez El Poeta še bog ne more do sekreta!!!!  Cheesy Wink Grin Grin Cool
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: EXORCIZEM
Reply #71 - 26.01.2010 at 10:36:38
 
Ja, ja, el nombre je mucho mucho vroče, sedaj je pa treba še najti kakšno primernos slikos za napleskanje mi profilos! Že iščem primernos kandidatos!!!!  Grin Cheesy
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: EXORCIZEM
Reply #72 - 26.01.2010 at 10:48:51
 
El Pesnik wrote on 26.01.2010 at 10:36:38:
Ja, ja, el nombre je mucho mucho vroče, sedaj je pa treba še najti kakšno primernos slikos za napleskanje mi profilos! Že iščem primernos kandidatos!!!!  Grin Cheesy


Il hombre se mučos strinjatos!  Obrigade za toles!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: EXORCIZEM
Reply #73 - 26.01.2010 at 12:55:44
 
El Pesnik wrote on 26.01.2010 at 08:03:41:
Quote:
El Pesnik wrote on 25.01.2010 at 12:46:05:
Po mojem pa napačno razumemo ego. Jaz bi rekel, da naš ego ni problem, problem je recimo, kadar je šibak in se ne more odločati samostojno in v skladu z naravnimi zakoni.

Po drugi strani pa ti rabiš ego, sense I am, to ni nič narobe, samo ta tvoj ego, ta tvoj jaz, mora postati močnejši od vsega zla v svetu.


Ego ni nič slabega, če je to pravi ego ali pravi jaz, kot se temu reče in značilno za ta ego je teženje k harmoniji, pogum vztrajnost tudi disciplina.

Lažni ali nepravi ego pa je tisti, ki naj bi odpadel in za ta ego je značilen strah, bes, napuh, sebičnostt in ta ego dela razdor in nasprotje harmonije.  

Evo to sem mislil. In potem se mi zdi čist možno, da so nam uturili neko doktrino, da bi se mi morali znebiti svojega ega, torej tudi lastne višje eksistence.

ego bego brbego
dejte se odločt no
a je slab al ni

lol

jest lahko rečem tko
da superego - višji jaz - je gut
ego ki je skupek programov, pa ni glih gut
da bi bil en dobr en pa slab, je težko rečt, ker je dobro in slabo odvisno od percepcije
hence
kdor se poistoveča z egom, mu je le ta dober
kdor se pač s superegom, mu je pa ta dober

se prawi, kle se rabi ogromno zavesti da se odločiš s čim se sploh poistovečaš - se prawi - kaj/kdo sploh si
ko se odločiš in če se slučajno odločiš za superego, maš seveda miljon problemov, cel svet ti govori da to ni to ... da počneš napačne stvari, da ne boš meu za jest, da od česa boš pa žveu, da u real svetu je boj - boj za preživetje ... ipd sranja

si ...
al supergego, ki je nekako individuum
al ego ki je nakako skupek programov, ki naredijo telo, ki ga superego uporablja kot vmesnik za dostop do tega sveta (as in avatar), za robota ki dela po vnaprej naučenih programih - drugega nič
kar se janezek nauči to janezek zna

in zdej
doktrina ki je uturena je preprosto po frojdu in njegovi hčerki - century of the self - se pravi ... psihiči so pogruntal da človek ima tud nezavedno in da na to nezavedno je precej simpl vplivat ...
in so
vplival

in zdej je velika večin folka prepričanih, da je ego njihov superego
ker višje pač ne sežejo
pa ni
ker ego nardi to kar mamo dons
nč druzga kot use podret in začet od začetka, ker je use neuporabno
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: EXORCIZEM
Reply #74 - 26.01.2010 at 13:19:07
 
Mašprav gape ko bodo vsi tile egiči odpadli -sledi šok streznitve vseh in vsakogar!!!
Ja med nama v mišljenju ni po mojem bistvene razlike jaz govorim o vesoljni zakonitosti,ki bo te egiče snela sama po sebi iz nas. Ti govoriš iz lastnih spoznanj-podobno.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6