satis wrote on 04.01.2009 at 12:17:22:ajgor, verujoči, ki so samo obredni verniki ali fundamentali verniki, so dosti slabši kot iskreni ateist. Prej bo prišel do resnice ateist kot fanatik. Pravi verniki pa razsvetljujejo ves svet s čistočo, resnico in lepoto, takšni ne obsojajo, ne razlikujejo med življenjskimi oblikami in so dejansko pot napredka za vse človeštvo. Denimo primer Jezusa nam je vsem lahko za vzgled, primer premnogih vernikov pa v nas vzbudi odpor in strah. Le kaj bi tile ljudje počeli z nami, če bi jim kdo dal oblast? Oziroma kaj so ravno takšni verniki, kot jih je velika večina tudi danes, naredili z Jezusom?
Satis
Kdaj boš dojela,da je potrebno znati brati teološko zapuščino,ki nas skozi religijo povezuje v vero-cerkve,ki izrabljajo našo religioznost sebi v prid. Spoznanje je v nas samih in ne v cerkvi-slepem verovanju, ampak v religijoznem iskanju lastne večno-sedanje samobitnosti . Religija ni stvar teologije, je stvar naše samobitnosti. Mi bi imeli, ali ne imeli cerkve,verske sekte, mi bi bili še vedno religiozna bitja. Religija ni stvar vesoljnega nazora, ampak naše žive , samopozabljene življenjske samobitnosti.
Mnogi tu nimate razčiščenih pojmov, kaj je kaj in kaj je bistvo. Jezus je zgolj teološki opis kakšen naj bo in kako naj živi človek-vsak med nami,da bi postal samobitno samospoznan

prostovoljno etično zavezan zgolj vesoljnemu življenju.In to so vsi opisi t.i. svetih mož!!!!!!Veš sedaj kaj več?????
Lp Alojz