Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 4281 times)
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Šola smrdi
29.09.2008 at 20:40:58
 
Guru za družinsko terapijo in vzgojo na spodnjem linku zapiše, da britanska in nemška šola smrdita in da bi bilo najbolje šole zapreti za 5 let in začeti znova. http://www.dnevnik.si/tiskane_izdaje/objektiv/1042209904

Če k temu dodam tale članek http://www.dnevnik.si/tiskane_izdaje/dnevnik/1042206513 nam postane kmalu jasno, kje je rešitev za Slovenijo - seveda če bo šla civilizacija naprej po sedanji poti. Lahko pa da bomo zabredli v avtoritarnost in takrat bomo v prednosti pred mnogimi narodi  Cry
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Šola smrdi
Reply #1 - 30.09.2008 at 00:58:20
 
Delaš navadne špekulacije Oldi. Kaj si hodil na FDV? Tam učijo, kako lahko na hitro, z zvijačnostjo, iz tujih člankov narediš sintezo sebi v korist.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Šola smrdi
Reply #2 - 30.09.2008 at 15:05:41
 
Quote:
Delaš navadne špekulacije Oldi. Kaj si hodil na FDV? Tam učijo, kako lahko na hitro, z zvijačnostjo, iz tujih člankov narediš sintezo sebi v korist.

Lp,Igor


A znaš ti še kaj drugega kot samo kritizirat' ? Angry Kaj ti ni jasno, bluzič zabluzeni  Angry Tongue A si ti sploh že kdaj kaj pozitivnega povedu ???
Pa kaj naj si človek pomaga z tabo ... ? Shocked Ponavljaš se še bolj kot Lojze ali pa jaz  Angry. Bluuuzo ! Negativec zminusiran , le kje si se vzel  Angry Tongue...

Oldi je želel samo dobro, čeprav je zaslepljen kot smo tudi vsi mi ( eni bolj eni manj )  Exclaim.

Daj, enkrat ti napiši kaj "izvirnega", A ? Angry A bo šlo ? Shocked Sad No, vsaj nekoč, če lahko ? Tongue Huh Angry Cool

Pa dober + malo bolj izviren dan želim vsemskupaj, še napreeejjjjjjj, juheeeeejjjjjjjjjj, ...  Cheesy...

by Boštyxz + # brotherz + # Kiss#
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Šola smrdi
Reply #3 - 30.09.2008 at 17:37:12
 
Oldi

Dober. Samo imamo en velik problem. Človek je večno-sedaj enovit miselni dvosmerni izmenićni življenjski pojav.Današnji izobraževalni sistem uči zgolj uporabljati realizirano misel akumulirane misli v nas samih sploh ne pozna. Potem pa problemi,tu je izvor.

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Šola smrdi
Reply #4 - 30.09.2008 at 20:19:03
 
Pisal sem o strahu, ki ga je videl Oldi v neki totalitarnosti, ki naj bi prišla preko opustitve tradicionalne vzgoje. Slepi zaverovanosti v sistem šolstva, ki je veliki meri prilagojen veri. Fdv dela isto, le da je vero negiral in vpeljal ideologijo. Oldi je verjetno razumel, zakaj sem ga takoj videl kot FDV-jevca. Takšen koncept je njihov, s pretkanostjo prikazati neke stvari kot nevarne.

Bošti, ti se kar jezi, mogoče bpš pa v tej jezi končno kaj sprevidel.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Šola smrdi
Reply #5 - 30.09.2008 at 20:32:30
 
Sori Ajgor, ampak prva dva stavka sta tako kontradiktorna, da ne vem kaj bi z njima - skratka pojma nimam kaj bi Ajgor in Alojz rada povedala. Kaj bi jaz rad pa stoji v zgornjih dveh in spodaj citirnem članku.

Mimogrede, niti ne ve kje je FDV. Dodal bi še pogovor z Boštjanom M Zupančičem, kolikor vem, je precej krščanski http://www.mladina.si/tednik/200829/bostjan_m__zupancic__sodnik_in_filozof
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Šola smrdi
Reply #6 - 30.09.2008 at 21:46:48
 
Oldio wrote on 30.09.2008 at 20:32:30:
Sori Ajgor, ampak prva dva stavka sta tako kontradiktorna, da ne vem kaj bi z njima - skratka pojma nimam kaj bi Ajgor in Alojz rada povedala. Kaj bi jaz rad pa stoji v zgornjih dveh in spodaj citirnem članku.

Mimogrede, niti ne ve kje je FDV. Dodal bi še pogovor z Boštjanom M Zupančičem, kolikor vem, je precej krščanski http://www.mladina.si/tednik/200829/bostjan_m__zupancic__sodnik_in_filozof

Al pa če bi ti, Oldi, na stara leta nehal brat članke drugih ljudi pa bi raje kaj sam napisal, a bi šlo? Jaz sem relativno mlad pa se mi že zdaj ne da več brat kaj drugi mislijo in za kaj si prizadevajo - ker vem da je vse brezveze. Tko.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Šola smrdi
Reply #7 - 30.09.2008 at 23:31:35
 
Oldio wrote on 30.09.2008 at 20:32:30:
Sori Ajgor, ampak prva dva stavka sta tako kontradiktorna, da ne vem kaj bi z njima - skratka pojma nimam kaj bi Ajgor in Alojz rada povedala. Kaj bi jaz rad pa stoji v zgornjih dveh in spodaj citirnem članku.

Mimogrede, niti ne ve kje je FDV. Dodal bi še pogovor z Boštjanom M Zupančičem, kolikor vem, je precej krščanski http://www.mladina.si/tednik/200829/bostjan_m__zupancic__sodnik_in_filozof

Ne vem, kje ti vidiš kontradiktornost. Ko si v nekaj zaverovan se bojiš, da bi to izgubil. Če niti tega ne zmoreš razumeti je res bolje, da nekako kompletiraš svoja razmišljanja iz različnih člankov. Le prave si najdi.

Sem mislil, da zadeve poznaš. Za FDV ti bo pa razložil tale BMZ.

Lp,Igor

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Šola smrdi
Reply #8 - 30.09.2008 at 23:43:47
 
Poet: To se pa lepo vidi v tvojih objavah.
Jaz sem pri 50. ugotovil, da počasi kaj pričenjam razumevati, z največjim užitkom pa preberem kaj tehtnega.
Tak napuh kot veje iz tebe mi je pa odvraten.

Ajgor: "Ko si v nekaj zaverovan se bojiš, da bi to izgubil." Nisem zaverovan, ampak sem do zaključkov prišel sam, vse bolj se pa potrjujejo s stališči strokovnjakov, zato gre za globoka prepričanja, ki jih ne moreš izgubiti. Bati se imam samo tega, da se ponovi zgodovina in me kaki novi klerofašisti spravijo tja kamor po njihovem sodim. Moram reči, da se že pojavljajo slutnje novega družbenega reda, kjer bodo vladali fašisti.

Smrt fašizmu  - pa ne italijanskemu
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Šola smrdi
Reply #9 - 01.10.2008 at 00:07:09
 
Oldio wrote on 30.09.2008 at 23:43:47:
Poet: To se pa lepo vidi v tvojih objavah.
Jaz sem pri 50. ugotovil, da počasi kaj pričenjam razumevati, z največjim užitkom pa preberem kaj tehtnega.
Tak napuh kot veje iz tebe mi je pa odvraten.

Ajgor: "Ko si v nekaj zaverovan se bojiš, da bi to izgubil." Nisem zaverovan, ampak sem do zaključkov prišel sam, vse bolj se pa potrjujejo s stališči strokovnjakov, zato gre za globoka prepričanja, ki jih ne moreš izgubiti. Bati se imam samo tega, da se ponovi zgodovina in me kaki novi klerofašisti spravijo tja kamor po njihovem sodim. Moram reči, da se že pojavljajo slutnje novega družbenega reda, kjer bodo vladali fašisti.

Smrt fašizmu  - pa ne italijanskemu

Prav to ti pravim, delati zaključke in to še po stališčih strokovnjakov je napačno. Zgodovina se bo ponavljala do takrat, ko se bomo učili iz izkušenj. Ti si to predvideval iz izkušenj, zato bojazen, da se ponovi. Kak pa se lahko naučimo novega iz izkušenj? Samo staro pogrevamo in dodamo malo sveže vode, ki hitro izhlapi.

Zatorej delati zaključke iz izkušenj-spomina je neumnost in zatekanje v preteklost, ki ti je znana in domača. Mrtvo, dolgočasno neživljenje.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Šola smrdi
Reply #10 - 01.10.2008 at 10:40:47
 
Oldio wrote on 30.09.2008 at 23:43:47:
Poet: To se pa lepo vidi v tvojih objavah.
Jaz sem pri 50. ugotovil, da počasi kaj pričenjam razumevati, z največjim užitkom pa preberem kaj tehtnega.
Tak napuh kot veje iz tebe mi je pa odvraten.

Fino da ti nastavljam 50. letno ogledalo, ki je bilo pol stoletja počeno in zamazano s civilizacijskim drekcom pekcom - napuh je pa star prduh, ki ga nek grduh drugim prodaja za kruh! Seveda je ta napuh, ki ga vidiš v meni, v resnici v tebi, ker ti lepo poveš, da je vse v družbi slabo - s tem se postaviš na piedestal od koder zviška sodiš po vesoljnem življenju na Zemlji v smislu vsi so zavoženi, samo jaz vem kako bi oni tam morali živeti. Oldi Poldi - napuh je star grduh, ki Oldiju gleda iz ... ustuh! Tko, da boš vedel.  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Šola smrdi
Reply #11 - 01.10.2008 at 13:53:06
 
Oldi

Ti res prebereš kar se ti napiše? Jaz sem lepo jasno povedal,da mi sami ne poznamo toka in zakonitosti lastnih miselnih vzorcev. Naša misel se navzven izraža enotno (znotraj nje pa teče izmenični tok naše akumulirane in realizirane misli,ki se medsebojno vežeta v naš navzven enoten pojavni miselni izraz. Jaz trdim,da je današnji izobraževalni sistem-proces napačen,ker ne spodbuja naše akumulirane misli,ki je večji zaklad našega vedenja kot ga premore naša trenutna naučena elementarna misel.
Svojo razlago potkrepljujem s svojim poznavanjem naše večno-sedanje življenjske matrice,ki se ciklično veže na našo vsakokratno elementarno (telesno vrednost).Malo težko za razumeti,ker bi bila potrebna detalnejša razlaga vendar smatram,da je
dovolj nazorna, če ne drugega,da se malo zamisliš!!!!!  Ne obsojaj,kar poprek.
Fašizem bo padel, ne pa zmagal! Jasno!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Šola smrdi
Reply #12 - 02.10.2008 at 21:32:03
 
Saj nima smisla o takih rečeh preko foruma.
Je pa zanimivo, da o samem članku še ni nihče nič napisal - se oproščam, če sem kaj zgrešil.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Šola smrdi
Reply #13 - 03.10.2008 at 11:39:56
 
Oldio wrote on 02.10.2008 at 21:32:03:
Saj nima smisla o takih rečeh preko foruma.
Je pa zanimivo, da o samem članku še ni nihče nič napisal - se oproščam, če sem kaj zgrešil.


Napisal sem ti,da je članek dober in osvetljuje neko nesprejemljivo dogajanje.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1