Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 32
(Read 141826 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #105 - 16.01.2009 at 15:32:24
 
El Pesnik wrote on 16.01.2009 at 12:04:20:
Ja, vidiš, tu je vse natančno napisano.

Prav tako nikjer ne piše, da se mora človek znebiti telesa ali uma, da bi znova stopil v Zavest Krišne, ki je že tako ali tako ves čas prisotna, samo mi s to Pozornostjo dajemo pozornost telesu in umu.

Torej, telo absolutno potrebujemo, da bi se Zavest Krišne prepoznala kot Zavest Krišne - telesa se nikakor ne smemo znebiti ali upati, da ga nekoč ne bo več.

Ker Zavest Krišne je energija Kreatorja, manifestirano na njej pa je energija Kreacije. In Zavest Krišne/Kreatorja se ne more prepoznati sama po sebi, ampak samo skozi energijo svoje lastne Kreacije, ki pa je telo in um. Z drugimi besedami: Shocked Krišna točno v tem trenutku gleda skozi naše oči na svojo lastno Kreacijo in se bo le skozi naše lastne oči tudi prepoznal kot Krišna! Ker energija Zavesti je energija Akumuliranega/Kreatorja/Krišne, vse materialno pa je samo odsev, ki pleše pred energijo Krišne/Zavesti, in je samo manifestirana energija Krišne same pred svojo lastno Zavestjo!


Po najnovejši tezi torej materijalnega obstoja sploh ni je samo energija.Problem je od kje je energija!!! Tko malo osnovnošolsko butasto vprašanje?
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #106 - 16.01.2009 at 16:01:06
 
El Pesnik wrote on 16.01.2009 at 11:33:14:
satis wrote on 16.01.2009 at 11:21:12:
Etrex wrote on 15.01.2009 at 16:01:09:
satis wrote on 15.01.2009 at 11:41:32:
Mi smo vsi potomci nečesa višjega, lepšega in večnega. Smo zapuščina Boga, ki nam je dal na razpolago razumevanje našega bivanja, biti, pravilnega odnosa do vseh živih bitij in narave, ki nas obkroža.

[/color]


Satis se vedno se drzis enega in istega neumnega vzorca, pozabi na te zgodbice, vedno berem o tem vecjem, lepsem, boljsem kot mi in vrh vsega da nam je se ta bedasta izmisljotina dala kaj na razpolago?

Te zgodbice ti lahko pojejo se in se a dobre so samo za tvojo namisljeno varnost, kako smo mi pod okriljem necesa vecjega od nas, kot da smo neumne kopije, ki ne dosegajo nikoli originala.

Na koncu spoznamo, da je vse tukaj na zamlji in se blizje v nas samih... To najvisje, najlepse in najboljse je samo v nas in vedno del nas, izven nas to za nas ne obstaja... Nobenega visjega vpliva ni ki vplivca na nas, smo samo mi v ciklih, ki smo jih sami izbrali, je nasa svobodna volja, noben nam ni dal nicesar na razpolago, ker vecno-zdaj vedno sami razpolagamo s svojo svobodno voljo.

Ves notranji mir, ki ga pripisujes krisni, je v nas, neodvisen od vsega ostalega. To pomeni do tega miru lahko pride nekdo ki sanja o krisni, ravno tako kot nekdo ki ve da so to pravljice duhovnih nakladacev megle...

Se ti ne zdi da je danes cas da razblinemo to meglo, ne pa da jo se vec nalagamo?  Roll Eyes

L.p.


Res je, vse je v nas. Dejansko je vsak od nas večno duhovno bitje, ki skriva v sebi neizmerne potenciale, samo prekriti smo s temi materialnimi prekrivali v obliki telesa in uma, ki so kot obleke za dušo.

Če potlej veš, da v sebi skrivamo neizmerne potenciale, in če potlej tudi veš, da se ti potenciali ne skrivajo v telesu in v umu, zakaj potlej daješ pozornost telesu in umu, ne pa Zavesti v tebi sami, ki je vedno v tebi in je bila tu tudi pred tvojim umom in telesom?

V telesu ni neizmernih potencialov, prav tako ne v umu. Ali obstaja v nas še kaj, kar ni telo in ni um (in tudi ni "duša" kar je samo nov umski koncept)? Kaj pa če v nas nekdo, ki je Priča tako umu kot telesu? Nekaj kar obstaja pred umom in telesom? In če bi dali pozornost temu, kdo ve kaj bi odkrili.

Lp, Poet


Pravis da dajem pozornost zavesti, zavest je ravno vzrok in posledica uma (um je telo- mozgani- so ravno prevodnik EM zavesti) in duse, eno brez drugega ne gre, to se verjtno strinjamo ali ne vec?

Poet mislim da prevec postavljas nekaj gor/dol in predalckas, cloveka moras vzet kot celoto. Kot kaze ti um deluje kot nekaj nevrednega, nizkotnega celo zastrasujocega, ampak pazi vse te ideje so ti prisle ravno iz tega uma in se vec ce odstranis um tudi zavedanja ni in tako ni vec tudi tistega najglobjega. Vse je povezano, nic ni visje in pomembnejse, samo funkcije so razlicne.

Drugace, ne bi bilo nic lazjega, vsak bi se vrgel s tretjega stuka in bi vsi potem uzivali v cisti zavesti brez umskih problemov. Ampak zivljenje je nekaj drugega, sami hocemo nekaj drugega, drugace se ne bi znasli v telesu ce bi bilo kako drugace. Vse je nasa lastna volja pa ce se zavedamo ali ne...

To je resnica, da se clovek mora uravnovesiti ampak pazi, tu ti ravno um nastavlja zanko oziroma sam sebi nastavljas nogo, ne mores rect, aha mi manjka se 10% duhovnega ali materijalnega principa, pa bo. To je kalkulacija in se ujames, ker s tem si ze crtas umsko pot do uravnovesenosti. Zivljenje je nepredvidljivo in resnica izmuzljiva

Tu se izkaze rek, da je resnica vedno drugacna, lahko bi rekel vsi hrepenimo po tej popolni uravnovesenosti, ki je tako grdo nekoc izhlapela kot para in ostala je samo se zalja po tem istem, samo to... To je v vsakem cloveku, ta religijozni naboj ima vsak v sebi ze po deafultu ali ce hoces je to samobitno v vsakem cloveku.

Tu se ne splaca kalkulirat, samo zivis in bolj intuitivno uravnavas to, ker jo ni tehnike na svetu, vsaka praksa je manicno stegovanje po tem, a ta izkusnja ti bo prisla samo takrat kadar to najmanj pricakujes. Takrat ko ni kalkulacije in ni  notranjega razdvajanja nekaj gor um dol, itd... takrat ko samo preprosto zivis, imas um pod svojo kontrolo in si umsko umirjen in samo pozoren v tisto edino vecno- zdaj. Pozornost v zivljenje samo, ne um, ne zavest, preteklost, prihodnost itd... To je le umska koncentracija torej je ze trenje v umu samem.

Verjemi, nikoli ne bos dovolj notranje zadovoljen ali radosten v zivljenju na taksen nacin razstavljanja (o)sebe na um, zavest, gor dol,... Vse to je celota ti sam poenoten v sebi, takrat se vse uravnovesi in takrat odpres vrata notranjega miru in radosti.

Zato dosegajo zavidljive rezultate pripadniki krisne in drugih nebeskih pajacov. Prepuscanje, to ni predaja ki je obratno nemoc. To ni enostavno a v sebi skriva najvecjo moc ravno prepuscanje. Seveda je lepse ce se prepuscas navidezni zunanji sili, ki je nad tabo ceprav del tebe, sila z loceno inteligenco ki kreira svetove.

Ce so ti zadeve bolj jasne, pa ves cemu se tu prepuscas, samemu sebi, za samega sebe. Ko se prepuscas v situaciji ne kreiras umskega upora, ki hoce situacijo vedno kontrolirati. Zelo fajn je ce do potankosti razbijes in definiras duso, um in zavest, a v praksi-zivljenju v sebi ne razdvajas teh elementov, jih kvecjem poenotis.

In hop od tu ta notranji mir, ki ga prepisujejo naklonjenosti do nekega bozanstva ki ga potem postavljajo na pedistal... Kaksen bog neki, notranji mir je samo posledica pravilnega oziroma breznapetostnega drsenja skozi dogodek, hudo logicno ce ni notranjega upora se vzpostavi ravnotezje in nastopi notranji mir, saj ne more bit drugace, kot tako. To ti noben ne podari kot pojejo tu okrog, je samobitno da je tako, saj je notranji nemir zaradi notranjega upora, ce upora ni vec, ja tudi nemira ni vec in ker smo zivi ostane samo se mir. To je v praksi veliko tezje, saj tudi ce si se bolj notranje pomirjen, ti do popolnega notranjega miru preprecuje bolj subtilna, tezje spoznavna notranja napetost, ampak to je ze druga tema.

L.p. Wink
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #107 - 16.01.2009 at 16:35:49
 
Etrex

ne vidim kakšnega pomena v poskušanju obrazložitve Komičnemu večno-sedaj. Preprosto ne dojema. Kot si rekel, si je ves čas gledal v kolena je bil to jasen znak nedojemanja pogovora in iskanja napak. Ni se mogel vklučiti, ker preprosto ne dojame. Preveč se istoveti z neko izkušnjo, za katero pa niti ne ve kaj je bila. Ima občutek, da je poklican, zato bo vedno apriori negacija in zatekanje v pritlehnost ter življenje iz druge roke. Naučen se je učiti na pamet, ekzaktno, njegova bit ni široka. Je statičen, z prebliski, katere zatre njegovo občutje večvrednosti in popolna netoleranca do drugačnosti.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #108 - 16.01.2009 at 17:58:52
 
Quote:
Etrex

ne vidim kakšnega pomena v poskušanju obrazložitve Komičnemu večno-sedaj. Preprosto ne dojema. Kot si rekel, si je ves čas gledal v kolena je bil to jasen znak nedojemanja pogovora in iskanja napak. Ni se mogel vklučiti, ker preprosto ne dojame. Preveč se istoveti z neko izkušnjo, za katero pa niti ne ve kaj je bila. Ima občutek, da je poklican, zato bo vedno apriori negacija in zatekanje v pritlehnost ter življenje iz druge roke. Naučen se je učiti na pamet, ekzaktno, njegova bit ni široka. Je statičen, z prebliski, katere zatre njegovo občutje večvrednosti in popolna netoleranca do drugačnosti.

Lp,Igor


A mislis da ni sanse da dojame? Ker Poet ze od vsega zacetka oscilira, pride na momente v razumevanje, a potem se spet nekam odpelje pa spet pride... Ne vem no, bodemo videli.

Definitivno pa to izgublja, ker hoce nekaj prevec na hitro, pri tem postane ovira prvo um, to je ze poznana tipicno danasnja duhovna zmota.

Hocem mu samo povedat, da tisti njegov dozivljaj, takrat je bil um tiho in normalno ga zdaj ovira um, cist razumljivo.
L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #109 - 16.01.2009 at 18:38:27
 
Šanse, šanse ima, tako kot vsak. Hitrost ni problem, problem je njegova namišljena večvrednost. Tista njegova izkušnja, pa je botrovala bolezni in verjetno določenim zdravilom. Poskušaj, pa že kar vem kaj bo. Je navaden izkoriščevalec, parazit.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #110 - 16.01.2009 at 19:20:25
 
Quote:
Šanse, šanse ima, tako kot vsak. Hitrost ni problem, problem je njegova namišljena večvrednost. Tista njegova izkušnja, pa je botrovala bolezni in verjetno določenim zdravilom. Poskušaj, pa že kar vem kaj bo. Je navaden izkoriščevalec, parazit.

Lp,Igor



Jaz sem se nekako prepričal,da s Poetom trenutno enostavno ne komuniciram. Zdi se mi,da se s človekom ,ki se želi zanikati kot človek ni vredno ubadati. Naj bo kamen,ki nima uma,če si to želi.Njegova volja.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #111 - 17.01.2009 at 00:46:26
 
satis wrote on 16.01.2009 at 11:11:49:
Quote:
Satis

Temu jaz rečem, vlečenje vode na svoj mlin.   Exclaim

Izpostaviš problem, zato da lahko ponudiš, kao svojo rešitev.   Tongue

Le zakaj je potem v ISKCONU toliko zblojenih učiteljev in toliko zblojenih učencev, če je maha mantra zdravilo za vse.   Exclaim Questioning


Ja, to sem se tudi jaz spraševala, sploh na začetku, ko si bolj naiven in vidiš povsod svetnike.  Grin Zdaj mi pa ni več mar za dejanja drugih, saj vsak plača sam ceno za svoje napake. Jaz le vem, da mi je ta zavest Krišne polepšala življenje in se je nikdar ne naveličam, nekako osrečuje me in potegnem ven tisto, kar je vredno, z bedaki se ne obremenjujem več. Jih je itak povsod dost, ne le v verskih grupah. Razlago za to lahko dobim tudi v Bibliji, kjer Jezus lepo pove, da se zrnje loči od plev skozi čas, torej na začetku se nagnete trop ljudi, čas pa pokaže, kdo je zrno in kdo smet.


Ja, saj na začetku se večina tudi prav vpraša ampak ne zato ker bi bili naivni kot sama praviš, ampak ker so še svobodni, razmišljajoči s svojo glavo in še nimajo spranih možganov.   Tongue

Ljudje bi morali bolj poslušati sebe in manj druge, ali ne Satis   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #112 - 17.01.2009 at 12:34:10
 
Quote:
satis wrote on 16.01.2009 at 11:11:49:
Quote:
Satis

Temu jaz rečem, vlečenje vode na svoj mlin.   Exclaim

Izpostaviš problem, zato da lahko ponudiš, kao svojo rešitev.   Tongue

Le zakaj je potem v ISKCONU toliko zblojenih učiteljev in toliko zblojenih učencev, če je maha mantra zdravilo za vse.   Exclaim Questioning


Ja, to sem se tudi jaz spraševala, sploh na začetku, ko si bolj naiven in vidiš povsod svetnike.  Grin Zdaj mi pa ni več mar za dejanja drugih, saj vsak plača sam ceno za svoje napake. Jaz le vem, da mi je ta zavest Krišne polepšala življenje in se je nikdar ne naveličam, nekako osrečuje me in potegnem ven tisto, kar je vredno, z bedaki se ne obremenjujem več. Jih je itak povsod dost, ne le v verskih grupah. Razlago za to lahko dobim tudi v Bibliji, kjer Jezus lepo pove, da se zrnje loči od plev skozi čas, torej na začetku se nagnete trop ljudi, čas pa pokaže, kdo je zrno in kdo smet.


Ja, saj na začetku se večina tudi prav vpraša ampak ne zato ker bi bili naivni kot sama praviš, ampak ker so še svobodni, razmišljajoči s svojo glavo in še nimajo spranih možganov.   Tongue

Ljudje bi morali bolj poslušati sebe in manj druge, ali ne Satis   Smiley


Nahatee ti si kraljica samospoznanja. Bravo!!!!Znaš lepo povedati,kar misliš.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #113 - 17.01.2009 at 15:00:45
 
[quote author=satya link=1221892143/99#99 date=1232100709]satis wrote on 15.01.2009 at 11:41:32:
[color=#666600]Indoktrinacija

Quote:
Ja, to sem se tudi jaz spraševala, sploh na začetku, ko si bolj naiven in vidiš povsod svetnike.  Grin Zdaj mi pa ni več mar za dejanja drugih, saj vsak plača sam ceno za svoje napake. Jaz le vem, da mi je ta zavest Krišne polepšala življenje in se je nikdar ne naveličam, nekako osrečuje me in potegnem ven tisto, kar je vredno, z bedaki se ne obremenjujem več. Jih je itak povsod dost, ne le v verskih grupah. Razlago za to lahko dobim tudi v Bibliji, kjer Jezus lepo pove, da se zrnje loči od plev skozi čas, torej na začetku se nagnete trop ljudi, čas pa pokaže, kdo je zrno in kdo smet.



Ja sati, tako se ločuje zrnje od plev, če hočemo pred časom ločiti plevel od pšenice obstaja veliko možnosti, da pri odstranjevanju plevela poškodujemo tudi plemenito biljko.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #114 - 17.01.2009 at 17:11:15
 
[quote author=M.L. link=1221892143/113#113 date=1232200845]satis wrote on 16.01.2009 at 11:11:49:
satis wrote on 15.01.2009 at 11:41:32:
[color=#666600]Indoktrinacija

Quote:
Ja, to sem se tudi jaz spraševala, sploh na začetku, ko si bolj naiven in vidiš povsod svetnike.  Grin Zdaj mi pa ni več mar za dejanja drugih, saj vsak plača sam ceno za svoje napake. Jaz le vem, da mi je ta zavest Krišne polepšala življenje in se je nikdar ne naveličam, nekako osrečuje me in potegnem ven tisto, kar je vredno, z bedaki se ne obremenjujem več. Jih je itak povsod dost, ne le v verskih grupah. Razlago za to lahko dobim tudi v Bibliji, kjer Jezus lepo pove, da se zrnje loči od plev skozi čas, torej na začetku se nagnete trop ljudi, čas pa pokaže, kdo je zrno in kdo smet.



Ja sati, tako se ločuje zrnje od plev, če hočemo pred časom ločiti plevel od pšenice obstaja veliko možnosti, da pri odstranjevanju plevela poškodujemo tudi plemenito biljko.

Pa lep pozdrav.


Kdo pa si ti Mali lulček,da boš ti ločeval ljudi -pleve od zrn. V najbolšem semenu je pleve in v naslabšem plevelu je dobro  seme. Kaj si ti pajac RKC domišljaš,da si???? Sprejmi dejstvo in vesoljno etiko življenja,da ima vsak med nami možnost uresničiti svobodno voljo,pa če je še tak pokvarjenc kot si ti----Vsak odloča sam o sebi je tisto kar hoče sam. Ti sprejemaš doktrino palice in korenčka te doktrine ni. Življenje je samobitno in večno-sedaj temeljni vesoljni pojav.Ti boš selektor posranih  RKC for- ne pa ljudi. Nihče nima pravice obsodit kogarkoli za karkoli v smislu odvzema pravice do življenja. Samoodgovornost in odgovornost v smislu spoštovanja etike in pravnih zavez tu ni mišljena.Dojemi to in boš prenehal strašiti po tem forumu.

Lp Alojz Cool Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #115 - 17.01.2009 at 17:34:02
 
Quote:
satis wrote on 16.01.2009 at 11:11:49:
Quote:
Satis

Temu jaz rečem, vlečenje vode na svoj mlin.   Exclaim

Izpostaviš problem, zato da lahko ponudiš, kao svojo rešitev.   Tongue

Le zakaj je potem v ISKCONU toliko zblojenih učiteljev in toliko zblojenih učencev, če je maha mantra zdravilo za vse.   Exclaim Questioning


Ja, to sem se tudi jaz spraševala, sploh na začetku, ko si bolj naiven in vidiš povsod svetnike.  Grin Zdaj mi pa ni več mar za dejanja drugih, saj vsak plača sam ceno za svoje napake. Jaz le vem, da mi je ta zavest Krišne polepšala življenje in se je nikdar ne naveličam, nekako osrečuje me in potegnem ven tisto, kar je vredno, z bedaki se ne obremenjujem več. Jih je itak povsod dost, ne le v verskih grupah. Razlago za to lahko dobim tudi v Bibliji, kjer Jezus lepo pove, da se zrnje loči od plev skozi čas, torej na začetku se nagnete trop ljudi, čas pa pokaže, kdo je zrno in kdo smet.


Ja, saj na začetku se večina tudi prav vpraša ampak ne zato ker bi bili naivni kot sama praviš, ampak ker so še svobodni, razmišljajoči s svojo glavo in še nimajo spranih možganov.   Tongue

Ljudje bi morali bolj poslušati sebe in manj druge, ali ne Satis   Smiley


Ja, lepo si napisala. Najslabše po mojem se je nekam forsirati preko svojih zmogljivosti, ker potem zapadeš prej ali slej v probleme. Denimo, vreči se v neke fanatizme in se čez noč preleviti v svetnika, potem pa te izdajo želje, um in telo. Prisluhniti sebi in delovati v skladu s pozicijo, kjer se trenutno nahajaš na delovanju samospoznanja, pa ne moreš zgrešit.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #116 - 17.01.2009 at 17:38:24
 
[quote author=Sandib link=1221892143/114#114 date=1232208675]M.L. wrote on 17.01.2009 at 15:00:45:
satis wrote on 16.01.2009 at 11:11:49:
satis wrote on 15.01.2009 at 11:41:32:
[color=#666600]Indoktrinacija

Quote:
Ja, to sem se tudi jaz spraševala, sploh na začetku, ko si bolj naiven in vidiš povsod svetnike.  Grin Zdaj mi pa ni več mar za dejanja drugih, saj vsak plača sam ceno za svoje napake. Jaz le vem, da mi je ta zavest Krišne polepšala življenje in se je nikdar ne naveličam, nekako osrečuje me in potegnem ven tisto, kar je vredno, z bedaki se ne obremenjujem več. Jih je itak povsod dost, ne le v verskih grupah. Razlago za to lahko dobim tudi v Bibliji, kjer Jezus lepo pove, da se zrnje loči od plev skozi čas, torej na začetku se nagnete trop ljudi, čas pa pokaže, kdo je zrno in kdo smet.



Ja sati, tako se ločuje zrnje od plev, če hočemo pred časom ločiti plevel od pšenice obstaja veliko možnosti, da pri odstranjevanju plevela poškodujemo tudi plemenito biljko.

Pa lep pozdrav.


Kdo pa si ti Mali lulček,da boš ti ločeval ljudi -pleve od zrn. V najbolšem semenu je pleve in v naslabšem plevelu je dobro  seme. Kaj si ti pajac RKC domišljaš,da si???? Sprejmi dejstvo in vesoljno etiko življenja,da ima vsak med nami možnost uresničiti svobodno voljo,pa če je še tak pokvarjenc kot si ti----Vsak odloča sam o sebi je tisto kar hoče sam. Ti sprejemaš doktrino palice in korenčka te doktrine ni. Življenje je samobitno in večno-sedaj temeljni vesoljni pojav.Ti boš selektor posranih  RKC for- ne pa ljudi. Nihče nima pravice obsodit kogarkoli za karkoli v smislu odvzema pravice do življenja. Samoodgovornost in odgovornost v smislu spoštovanja etike in pravnih zavez tu ni mišljena.Dojemi to in boš prenehal strašiti po tem forumu.

Lp Alojz Cool Cool Cool


Alojz, če si tako svobodomiseln in plemenit, kot se kažeš, zakaj potem prevzemaš vlogo nekega diktatorja in ukazuješ, naj nekdo preneha strašit na tem forumu? Lepota je v raznolikosti in M.L.- ja je zelo lepo prebirati, ker izžareva nek mir in toplino.

Imejmo se radi.  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #117 - 17.01.2009 at 17:42:10
 
satis wrote on 17.01.2009 at 17:34:02:
Quote:
satis wrote on 16.01.2009 at 11:11:49:
Quote:
Satis

Temu jaz rečem, vlečenje vode na svoj mlin.   Exclaim

Izpostaviš problem, zato da lahko ponudiš, kao svojo rešitev.   Tongue

Le zakaj je potem v ISKCONU toliko zblojenih učiteljev in toliko zblojenih učencev, če je maha mantra zdravilo za vse.   Exclaim Questioning


Ja, to sem se tudi jaz spraševala, sploh na začetku, ko si bolj naiven in vidiš povsod svetnike.  Grin Zdaj mi pa ni več mar za dejanja drugih, saj vsak plača sam ceno za svoje napake. Jaz le vem, da mi je ta zavest Krišne polepšala življenje in se je nikdar ne naveličam, nekako osrečuje me in potegnem ven tisto, kar je vredno, z bedaki se ne obremenjujem več. Jih je itak povsod dost, ne le v verskih grupah. Razlago za to lahko dobim tudi v Bibliji, kjer Jezus lepo pove, da se zrnje loči od plev skozi čas, torej na začetku se nagnete trop ljudi, čas pa pokaže, kdo je zrno in kdo smet.


Ja, saj na začetku se večina tudi prav vpraša ampak ne zato ker bi bili naivni kot sama praviš, ampak ker so še svobodni, razmišljajoči s svojo glavo in še nimajo spranih možganov.   Tongue

Ljudje bi morali bolj poslušati sebe in manj druge, ali ne Satis   Smiley


Ja, lepo si napisala. Najslabše po mojem se je nekam forsirati preko svojih zmogljivosti, ker potem zapadeš prej ali slej v probleme. Denimo, vreči se v neke fanatizme in se čez noč preleviti v svetnika, potem pa te izdajo želje, um in telo. Prisluhniti sebi in delovati v skladu s pozicijo, kjer se trenutno nahajaš na delovanju samospoznanja, pa ne moreš zgrešit.


Satis

Tudi ti nisi slaba Satis. Tko pojdi naprej samostojno in bo vse ok., tako, tudi sam mislim in delam.
Saj pravim, ženske so že po naravi modrejše od moških.Pa še bolj lepe so in nas rojevajo, pa jih nič ne hvalimo in nič prav častimo.
Mejte se ....

Lp Alojz Cool Cool



Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #118 - 17.01.2009 at 17:48:56
 
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #119 - 17.01.2009 at 18:03:32
 
Satis

Mislim in vem,da si že imela opravka z licemerji. Nihče nima pravice soditi in obsoditi drugega,da je plevel.Jaz sploh nisem razsvetljen in ne mil, jaz sem enostavno samobitno življenje.Življenje in ohranitev življenja je moj ideal, ne licemerske pesnitve brez dejanj. Človek je lahko najbolj mil,miren, a s tem je lahko povzročil drugemu več gorja kot lahko sam dojame. Ni pomembno kakšen si, pomembno in merjivo je kaj si storil,da bo življenje živelo- tako kot živi večno-sedaj!!!!Živi pa zaradi prostovoljne človeške samoodgovornosti zanj-zaveza življenju je zame zakon v njej je vse. Vse drugo so zame 'oprosti' bolj obrobne puhljice našega bivanja.Človek mora spoznati kaj je smisel njegovega bivanja-ohraniti lastno in vesoljno življenje in nič drugega.!!!!!

Lp Alojz Cool Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 32