Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 30
(Read 69907 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: modrost v vsakodnevnem življenju
Reply #30 - 04.08.2008 at 10:08:46
 
S wrote on 04.08.2008 at 08:25:13:
Alojz in Sandib wrote on 03.08.2008 at 22:58:17:
Quote:
Alojz kot vidiš je Modrih kar veliko. Kononeko jih ima cel kup. Bošty samo enega. Sedaj se porodi novo vprašanje za S-a, ali je smiselno ali nesmiselno imeti nekoga za modreca.

Lp, Igor


Aygor.Ja vidiš,da je včeraj iz kahle vstal!

Kaj mu češ postavljat vprašanja. Se dela pametnega,nas obsodi,da bluzimo,a ne ve zakaj Zemljo tlači. Nekaj prebere,pa misli,da je vse res. Nima kontakta sam s sabo,a bi že sodil druge za bluziče.


alojz ti še danes na kahlji sedis in serjes noter. Wink
zanimiv se mi zdi da te tolk prizadane ko ti eden pove
da si navaden bluzič, ki misli da je bog in batina.
alojz ta tvoja teorija ni nič drugega kot izraz tvoje samopodobe.

poznam te od znotraj in ko se bos zavedal sebe bos lahko odvrgel to samopodobo.
dokler pa mislis da si edini samospoznani,ki vse ve kao, bos pa sedel na kahlji pa upam da ti ne smrdi že preveč pod nos tvoj drek Wink



Fantek S

Rebus smo ti razložil tko in tko.To si želel,ko si nas zmerjal za bluziče.
Ja S edini sem! Ti si navajen uporabljat tuje znanje,jaz pa imam svoje,ki je nezmotljivo in večno-sedaj preverljivo. Problem je,da je večina ljudi samovšečnih in oholih slepcev takšnih kot si ti npr.Problem je tudi,da večina obsoja druge za vse svoje tegobe v tem življenju,za katere so se prostovoljno odločil, a  se tega ne zavedajo.
Kar se pa tiče Echarta,ga dam v žepek za drobiž, ne pa v sam hlačni žep. Vidiš to vas boli moja samozavest,ki jo povezujete zmotno z mojim egom ne pa z mojim znanjem,ki bo temelj za popolnoma novo civilizacijsko življenjsko paradigmo. S ponižnostjo se istovetijo ovce,ki ne marajo črne ovce v svoji čredi,ker le ta iztopa iz nje.
S ti si pa še vedno na kahlc in boš verjetno,kar tam ostal. Z Echartom loviš varuha mojstra in nosilca izgubljenega vedenja,se boš moral pa malo bolj potruditi. Ti ni všeč tole, težko prebavljivo za tvoj ego?  Si mislil,zdaj bom pa jaz tele bluziče iz P.D. poduču si dobil pa sam kol v r...
Kaj boli? Vse kar imaš za naprej 'resnega' za povedat si že povedu s tem,  da se hvališ s tujim zelnikom, ker lastnega nimaš!!!!!  

Lp Alojz Tongue Lips Sealed Roll Eyes Grin Cheesy Sad Huh Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: modrost v vsakodnevnem življenju
Reply #31 - 04.08.2008 at 10:38:42
 
S wrote on 04.08.2008 at 08:13:04:
Quote:
Torej v nemiselnosti vidiš smisel. Prej si drugače govoril. Tudi modro mi ne deluje preveč; nemiselnost je smiselna.

V nemiselnosti si opazovalec, ko te kdo udari si še opazovalec ali deluješ smiselno, uporabiš misel in se odmakneš, da jih ne dobiš še enkrat. Ko opaziš kakšno tehnično zadevo, uporabiš misel za uporabo. Ni tako težko ne?

Lp, Igor

ajgore ne-miselnost je zavest-zavedanje budnosti
opazuješ lahko samo misli,ki se manifestirajo.
ne mores pa opazovati zavesti ker to lahko samo SI.


Kako pa potem ti spoznaš zavest, če sploh jo? Sploh veš kaj je človeška zavest? Govoriš o nekih terminih, ki si jih pobral v priročnikih-zaduhovna rast na hitro. Budnost ni enakako pozornosti itd.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: modrost v vsakodnevnem življenju
Reply #32 - 04.08.2008 at 14:13:57
 
Alojz in Sandib wrote on 04.08.2008 at 10:08:46:
S ponižnostjo se istovetijo ovce,ki ne marajo črne ovce v svoji čredi,ker le ta iztopa iz nje.


no kar se pa črnih ovc tiče, si definitivno na pravem forumu.  Wink Smiley beeeeeeeeeee beeeeeeeeee
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: modrost v vsakodnevnem življenju
Reply #33 - 04.08.2008 at 14:28:03
 
Petra. wrote on 04.08.2008 at 14:13:57:
Alojz in Sandib wrote on 04.08.2008 at 10:08:46:
S ponižnostjo se istovetijo ovce,ki ne marajo črne ovce v svoji čredi,ker le ta iztopa iz nje.


no kar se pa črnih ovc tiče, si definitivno na pravem forumu.  Wink Smiley beeeeeeeeeee beeeeeeeeee


Petra

Se čutiš ogroženo? Te mož nima rad,otroci ne ubogajo? A je beeeeee
beeeee tvoj vsakdanji argument in samospoznavni glas?
Kaj se sploh oglašaš in si delaš sramoto pred vsem avditorijem tega foruma. Sem mislil,da si zrela oseba si pa samo potrdila vse s svojim beeeee beeeeeee. Daj svoj argument proti,ali za! beeeeee malo razklapano deluje; se ti ne zdi?,
No že na Poetovem topicu KR NEKI sem te že začutil,
pa sem si rekel, malo še počakaj, saj se bo odprla in si se res kr' s beeeeee  beeeeeeee.
P.S. Lahko pa da se tudi motim,vsekar je dvoumno-korigiraj prosim!
Lp Alojz Wink Shocked Cool
Back to top
« Last Edit: 04.08.2008 at 16:03:58 by Alojz in Sandib »  

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: modrost v vsakodnevnem življenju
Reply #34 - 04.08.2008 at 14:48:09
 
Za nekatere je tudi beeeeeeee beeeeeee vsakodnevna modrost v življenju. S bo že našel smisel v svoji ne-miselnosti.

Lep pozdrav, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: modrost v vsakodnevnem življenju
Reply #35 - 04.08.2008 at 16:21:50
 
Petra. wrote on 04.08.2008 at 14:13:57:
Alojz in Sandib wrote on 04.08.2008 at 10:08:46:
S ponižnostjo se istovetijo ovce,ki ne marajo črne ovce v svoji čredi,ker le ta iztopa iz nje.


no kar se pa črnih ovc tiče, si definitivno na pravem forumu.  Wink Smiley beeeeeeeeeee beeeeeeeeee


Petra

Iskreno se ti opravičujem in obžalujem,ker sem nepravilno reagiral na tvoj post. Prosim, oprosti mi. Hvala  Hitrost moram malo zmanjšati.Oprosti.

Lp Alojz Wink Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: modrost v vsakodnevnem življenju
Reply #36 - 04.08.2008 at 16:56:54
 
S wrote on 04.08.2008 at 08:25:13:
Alojz in Sandib wrote on 03.08.2008 at 22:58:17:
Quote:
Alojz kot vidiš je Modrih kar veliko. Kononeko jih ima cel kup. Bošty samo enega. Sedaj se porodi novo vprašanje za S-a, ali je smiselno ali nesmiselno imeti nekoga za modreca.

Lp, Igor


Aygor.Ja vidiš,da je včeraj iz kahle vstal!

Kaj mu češ postavljat vprašanja. Se dela pametnega,nas obsodi,da bluzimo,a ne ve zakaj Zemljo tlači. Nekaj prebere,pa misli,da je vse res. Nima kontakta sam s sabo,a bi že sodil druge za bluziče.


alojz ti še danes na kahlji sedis in serjes noter. Wink
zanimiv se mi zdi da te tolk prizadane ko ti eden pove
da si navaden bluzič, ki misli da je bog in batina.
alojz ta tvoja teorija ni nič drugega kot izraz tvoje samopodobe.

poznam te od znotraj in ko se bos zavedal sebe bos lahko odvrgel to samopodobo.
dokler pa mislis da si edini samospoznani,ki vse ve kao, bos pa sedel na kahlji pa upam da ti ne smrdi že preveč pod nos tvoj drek Wink


Ups, Alojz, ... tale ti jih je pa "napel"  Shocked Huh Cheesy Wink Grin Smiley Cool.

Me prav zanima kdo bi to lahko bil ( čeprav že slutim )   Huh Roll Eyes Wink Cool

Pa dober + nenapet dan, vam želimo , ...

Boštyxz + # Kiss#
Back to top
 
 
IP Logged
 
S
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 43

Re: modrost v vsakodnevnem življenju
Reply #37 - 04.08.2008 at 17:15:29
 
Alojz in Sandib wrote on 04.08.2008 at 10:08:46:
S wrote on 04.08.2008 at 08:25:13:
Alojz in Sandib wrote on 03.08.2008 at 22:58:17:
Quote:
Alojz kot vidiš je Modrih kar veliko. Kononeko jih ima cel kup. Bošty samo enega. Sedaj se porodi novo vprašanje za S-a, ali je smiselno ali nesmiselno imeti nekoga za modreca.

Lp, Igor


Aygor.Ja vidiš,da je včeraj iz kahle vstal!

Kaj mu češ postavljat vprašanja. Se dela pametnega,nas obsodi,da bluzimo,a ne ve zakaj Zemljo tlači. Nekaj prebere,pa misli,da je vse res. Nima kontakta sam s sabo,a bi že sodil druge za bluziče.


alojz ti še danes na kahlji sedis in serjes noter. Wink
zanimiv se mi zdi da te tolk prizadane ko ti eden pove
da si navaden bluzič, ki misli da je bog in batina.
alojz ta tvoja teorija ni nič drugega kot izraz tvoje samopodobe.

poznam te od znotraj in ko se bos zavedal sebe bos lahko odvrgel to samopodobo.
dokler pa mislis da si edini samospoznani,ki vse ve kao, bos pa sedel na kahlji pa upam da ti ne smrdi že preveč pod nos tvoj drek Wink



Fantek S

Rebus smo ti razložil tko in tko.To si želel,ko si nas zmerjal za bluziče.
Ja S edini sem! Ti si navajen uporabljat tuje znanje,jaz pa imam svoje,ki je nezmotljivo in večno-sedaj preverljivo. Problem je,da je večina ljudi samovšečnih in oholih slepcev takšnih kot si ti npr.Problem je tudi,da večina obsoja druge za vse svoje tegobe v tem življenju,za katere so se prostovoljno odločil, a  se tega ne zavedajo.
Kar se pa tiče Echarta,ga dam v žepek za drobiž, ne pa v sam hlačni žep. Vidiš to vas boli moja samozavest,ki jo povezujete zmotno z mojim egom ne pa z mojim znanjem,ki bo temelj za popolnoma novo civilizacijsko življenjsko paradigmo. S ponižnostjo se istovetijo ovce,ki ne marajo črne ovce v svoji čredi,ker le ta iztopa iz nje.
S ti si pa še vedno na kahlc in boš verjetno,kar tam ostal. Z Echartom loviš varuha mojstra in nosilca izgubljenega vedenja,se boš moral pa malo bolj potruditi. Ti ni všeč tole, težko prebavljivo za tvoj ego?  Si mislil,zdaj bom pa jaz tele bluziče iz P.D. poduču si dobil pa sam kol v r...
Kaj boli? Vse kar imaš za naprej 'resnega' za povedat si že povedu s tem,  da se hvališ s tujim zelnikom, ker lastnega nimaš!!!!!  

Lp Alojz Tongue Lips Sealed Roll Eyes Grin Cheesy Sad Huh Cool

fantIČ A kaj se nebos nehal bahati s svojim znanjem ki je vredno lih tuk kot če ga ne bi blo.
zdej ti bom pa jaz zabil kol u rit de bos vedu kuk boli Wink
tvoje znanje ni nič drugega kot sanje fantka ki hoče spremeniti svet na bolje.
s tvojim znanjem ga lahko le še bolj zaserješ kot je.
fantek dragi ko se bos zbudil iz sanj boš spoznal kako veš čas si imel sebe za norca.
tako de tud če mas svoj zelje je gnil.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: modrost v vsakodnevnem življenju
Reply #38 - 04.08.2008 at 17:22:24
 
S wrote on 04.08.2008 at 17:15:29:
Alojz in Sandib wrote on 04.08.2008 at 10:08:46:
S wrote on 04.08.2008 at 08:25:13:
Alojz in Sandib wrote on 03.08.2008 at 22:58:17:
Quote:
Alojz kot vidiš je Modrih kar veliko. Kononeko jih ima cel kup. Bošty samo enega. Sedaj se porodi novo vprašanje za S-a, ali je smiselno ali nesmiselno imeti nekoga za modreca.

Lp, Igor


Aygor.Ja vidiš,da je včeraj iz kahle vstal!

Kaj mu češ postavljat vprašanja. Se dela pametnega,nas obsodi,da bluzimo,a ne ve zakaj Zemljo tlači. Nekaj prebere,pa misli,da je vse res. Nima kontakta sam s sabo,a bi že sodil druge za bluziče.


alojz ti še danes na kahlji sedis in serjes noter. Wink
zanimiv se mi zdi da te tolk prizadane ko ti eden pove
da si navaden bluzič, ki misli da je bog in batina.
alojz ta tvoja teorija ni nič drugega kot izraz tvoje samopodobe.

poznam te od znotraj in ko se bos zavedal sebe bos lahko odvrgel to samopodobo.
dokler pa mislis da si edini samospoznani,ki vse ve kao, bos pa sedel na kahlji pa upam da ti ne smrdi že preveč pod nos tvoj drek Wink



Fantek S

Rebus smo ti razložil tko in tko.To si želel,ko si nas zmerjal za bluziče.
Ja S edini sem! Ti si navajen uporabljat tuje znanje,jaz pa imam svoje,ki je nezmotljivo in večno-sedaj preverljivo. Problem je,da je večina ljudi samovšečnih in oholih slepcev takšnih kot si ti npr.Problem je tudi,da večina obsoja druge za vse svoje tegobe v tem življenju,za katere so se prostovoljno odločil, a  se tega ne zavedajo.
Kar se pa tiče Echarta,ga dam v žepek za drobiž, ne pa v sam hlačni žep. Vidiš to vas boli moja samozavest,ki jo povezujete zmotno z mojim egom ne pa z mojim znanjem,ki bo temelj za popolnoma novo civilizacijsko življenjsko paradigmo. S ponižnostjo se istovetijo ovce,ki ne marajo črne ovce v svoji čredi,ker le ta iztopa iz nje.
S ti si pa še vedno na kahlc in boš verjetno,kar tam ostal. Z Echartom loviš varuha mojstra in nosilca izgubljenega vedenja,se boš moral pa malo bolj potruditi. Ti ni všeč tole, težko prebavljivo za tvoj ego?  Si mislil,zdaj bom pa jaz tele bluziče iz P.D. poduču si dobil pa sam kol v r...
Kaj boli? Vse kar imaš za naprej 'resnega' za povedat si že povedu s tem,  da se hvališ s tujim zelnikom, ker lastnega nimaš!!!!!  

Lp Alojz Tongue Lips Sealed Roll Eyes Grin Cheesy Sad Huh Cool

fantIČ A kaj se nebos nehal bahati s svojim znanjem ki je vredno lih tuk kot če ga ne bi blo.
zdej ti bom pa jaz zabil kol u rit de bos vedu kuk boli Wink
tvoje znanje ni nič drugega kot sanje fantka ki hoče spremeniti svet na bolje.
s tvojim znanjem ga lahko le še bolj zaserješ kot je.
fantek dragi ko se bos zbudil iz sanj boš spoznal kako veš čas si imel sebe za norca.
tako de tud če mas svoj zelje je gnil.


Grin Grin Grin

.. pa tale je tud "kruta"   Huh Wink Grin Cool Grin

( ampak precej resnična )    Cool Roll Eyes Cool

P.s. ;    Grin Wink Grin

... pa še pišite kaj  Cool

Boštyx + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: modrost v vsakodnevnem življenju
Reply #39 - 04.08.2008 at 17:52:18
 
S wrote on 03.08.2008 at 20:03:27:
Quote:
Ko že modruješ, lahko tudi nadaljuješ.




O = čas=misel=preteklost=prihodnost
+ = prostor = ne-misel=ta trenutek

Jaz =ego= O

Zavedanje =biti=ta trenutek=+


reši rebus in spoznal boš vso modrost Wink





Vidiš tole je tvoja umetnost in znanje. Spodaj zeljnata glavca je pa odgovor mojstra!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: modrost v vsakodnevnem življenju
Reply #40 - 04.08.2008 at 17:52:59
 
Alojz in Sandib wrote on 03.08.2008 at 21:23:59:
S wrote on 03.08.2008 at 14:41:37:
no de ne boste na tem forumu prevec bluzili odpiram novo temo
najprej si oglejte ta video potem bomo pa ksno rekli


http://www.youtube.com/watch?v=XAunEyOm6V4&feature=relate


Echart Tolle

Ta rebus,ki ga ti in on ponujata je že večno-sedaj po nekaterih med nami samospoznanimi poznan! Echart ne govori nič drugega kot v EM sili (življenjskemu duhu)s katerim si zavestno odpremo vstop v akumuliran(nerealiziran brez telesni svet)to je v našo dušo. V tem svetu duše se izgubi telesna ujetost in se naše akumulirano bistvo razprši izven gravitacijskega polja našega telesa. Zaznavanje sebe in okolice brez gravitacijskega polja telesa.V bistvu izgubimo telesno ujetost duše.Zaznava je intenzivnejša ker se preko energetske vezi telo duša poveča EM valovanje in takrat svet v bistvu intenzivnejše zaznavamo.  Ta moj opis je popolnejši kot Echartovo nepoznavalsko nakladanje. Ker pa sem Slovenec je za moj narod nedopustno,da bi bil njihov učitelj.V to se lahko prepričaš na vsakem koraku v tem svetu pogovorov.

Lp Alojz Smiley Shocked Roll Eyes Roll Eyes

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
S
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 43

Re: modrost v vsakodnevnem življenju
Reply #41 - 04.08.2008 at 18:57:09
 
Alojz in Sandib wrote on 04.08.2008 at 17:52:18:
S wrote on 03.08.2008 at 20:03:27:
Quote:
Ko že modruješ, lahko tudi nadaljuješ.




O = čas=misel=preteklost=prihodnost
+ = prostor = ne-misel=ta trenutek

Jaz =ego= O

Zavedanje =biti=ta trenutek=+


reši rebus in spoznal boš vso modrost Wink





Vidiš tole je tvoja umetnost in znanje. Spodaj zeljnata glavca je pa odgovor mojstra!



alojz mojega znanja ne moreš videti to je le rebus zate da spoznaš svojo gnilo zeljnato glavco Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: modrost v vsakodnevnem življenju
Reply #42 - 04.08.2008 at 19:06:42
 
S sedaj ga pa že orenk serješ. Pričakoval sem, da boš kaj napisal, če že na osnovna vprašanja ne znaš odgovoriti. Ti pa samo negiraš, obrekuješ, brez podanega mnenja in razloga.
Si kot razvajen otrok v trgovini.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
S
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 43

Re: modrost v vsakodnevnem življenju
Reply #43 - 04.08.2008 at 19:42:11
 
Quote:
S sedaj ga pa že orenk serješ. Pričakoval sem, da boš kaj napisal, če že na osnovna vprašanja ne znaš odgovoriti. Ti pa samo negiraš, obrekuješ, brez podanega mnenja in razloga.
Si kot razvajen otrok v trgovini.

Lp, Igor

ajgor ti zmeri neki pričakuješ.
ko ne boš veš pričakoval se ti bo posvetilo,da ne rabiš pričakovanja.
do tokrat pa le sebe lahko vidiš kot otroka v trgovini,ki upa da bo v pričakovanju dobil odgovor. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
sašo
4
****
Offline

I love martial arts
Posts: 342
vrhpolje
Gender: male
Re: modrost v vsakodnevnem življenju
Reply #44 - 04.08.2008 at 19:53:58
 
Echart ni nič novega povedal (v osnovi)....

...drugače, če bi pa to bila prava stvar ozaveščanja ga pa ljudje sploh ne bi sprejeli, ker itak najraje pobirajo sam govna od duhovnosti...drugič: vlada in podobne inštitucije bi ga hitro skenslale, ker ne smejo dopustit, da bi ljudje začeli po svoje razmišljati-ker morajo bit ovce-tale Echart se pa kar vztrajno vrti povsod in nič ga ne prepovedujejo, a ne? Se mi zdi da še celo, kot da bi to bila želja vodilnih, da se izpolni tale njegova teorija...

...biti pri miru in ne misliti, se zavedati okolice in ta naj te ne ovira in ne moti, ker problem je v tebi...da te tepejo, ponižujejo, izkoriščajo, stradajo, ubijejo????!!!!

Ja to je definitivno moj problem po Echartu...in jaz moram v tem uživat in pri tem še duhovno zelo rastem, ker sem enostavno postal po Echartu z vsem tem zadovoljen...

HALOO!!

Ovce zbudte se in nehajte sanjat...sprjaznt se je treba z realnostjo in jo sprejet včasih tudi, kot kruto resnico...le iz krutosti življenja se bomo naučili spoštovati njegovo milino!!!

Al ne?

Lep pozdrav,
Sašo
Back to top
 

Moja mnenja se mogoče spreminjajo, toda to, da imam prav, se ne spreminja.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 30