Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 25 26 27 28 29 30
(Read 71211 times)
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: modrost v vsakodnevnem življenju
Reply #390 - 08.11.2008 at 07:15:05
 
Quote:
Bošti, uvidi kakšna razlika je; ti boš neskončno dolgo hlapec, večnemu Ta-modremu.

Lp,Igor


He, razlika je le, da se eni tega zavedamo, drugi pa ne  Cool. Pa zdaj razmisli  Roll Eyes.

Lp Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: modrost v vsakodnevnem življenju
Reply #391 - 08.11.2008 at 10:41:27
 
Boštyxz wrote on 08.11.2008 at 07:15:05:
Quote:
Bošti, uvidi kakšna razlika je; ti boš neskončno dolgo hlapec, večnemu Ta-modremu.

Lp,Igor


He, razlika je le, da se eni tega zavedamo, drugi pa ne  Cool. Pa zdaj razmisli  Roll Eyes.

Lp Cool

Zavedaš se protislovno in nasprotno.
Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: modrost v vsakodnevnem življenju
Reply #392 - 08.11.2008 at 11:43:06
 
Boštyxz wrote on 08.11.2008 at 07:15:05:
Quote:
Bošti, uvidi kakšna razlika je; ti boš neskončno dolgo hlapec, večnemu Ta-modremu.

Lp,Igor


He, razlika je le, da se eni tega zavedamo, drugi pa ne  Cool. Pa zdaj razmisli  Roll Eyes.

Lp Cool


Biti hlapec komerkoli ,je zame- ne biti ,ker zanikaš lastni jaz.. Bti prostovoljno v službi vesoljnemu življenju je zame edino področje,kjer ne zanikaš lastne biti.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: modrost v vsakodnevnem življenju
Reply #393 - 08.11.2008 at 12:42:57
 
Alojz in Sandib wrote on 08.11.2008 at 11:43:06:
Boštyxz wrote on 08.11.2008 at 07:15:05:
Quote:
Bošti, uvidi kakšna razlika je; ti boš neskončno dolgo hlapec, večnemu Ta-modremu.

Lp,Igor


He, razlika je le, da se eni tega zavedamo, drugi pa ne  Cool. Pa zdaj razmisli  Roll Eyes.

Lp Cool


Biti hlapec komerkoli ,je zame- ne biti ,ker zanikaš lastni jaz.. Bti prostovoljno v službi vesoljnemu življenju je zame edino področje,kjer ne zanikaš lastne biti.


Glej 2 primerjavi ; Jaz sem prostovoljen "hlapec", ti pa si "hlapec", ker si že v službi . Cheesy Exclaim Cool.

No, sedaj pa povej, kako ti to delo konkretno opravljaš drugače kot recimo jaz  Questioning.

Lp Cool...

Bošt' + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: modrost v vsakodnevnem življenju
Reply #394 - 08.11.2008 at 16:29:57
 
Boštyxz wrote on 08.11.2008 at 12:42:57:
Alojz in Sandib wrote on 08.11.2008 at 11:43:06:
Boštyxz wrote on 08.11.2008 at 07:15:05:
Quote:
Bošti, uvidi kakšna razlika je; ti boš neskončno dolgo hlapec, večnemu Ta-modremu.

Lp,Igor


He, razlika je le, da se eni tega zavedamo, drugi pa ne  Cool. Pa zdaj razmisli  Roll Eyes.

Lp Cool


Biti hlapec komerkoli ,je zame- ne biti ,ker zanikaš lastni jaz.. Bti prostovoljno v službi vesoljnemu življenju je zame edino področje,kjer ne zanikaš lastne biti.


Glej 2 primerjavi ; Jaz sem prostovoljen "hlapec", ti pa si "hlapec", ker si že v službi . Cheesy Exclaim Cool.

No, sedaj pa povej, kako ti to delo konkretno opravljaš drugače kot recimo jaz  Questioning.

Lp Cool...

Bošt' + #


Bošty -Jaz ne sledim Lorberju in nikomur drugemu. Sledim zgolj lastni življenjski identiteti,kije hkrati zemeljska in vesoljna. S tem pa sledim in služim tudi tvoji izgubljeni identiteti,ki pa se navezujeta na celotno vesoljno življenje. Ti tega še dojeti ne moreš,ne da bi tu imel ti osebno kakršno koli poslanstvo.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Stricek Pickin Dim
Ex Member




Re: modrost v vsakodnevnem življenju
Reply #395 - 08.11.2008 at 20:06:14
 
Jaz pa še temu ne sledim.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: modrost v vsakodnevnem življenju
Reply #396 - 09.11.2008 at 15:33:30
 
Quote:
Jaz pa še temu ne sledim.


Mišoni sledijo vonju sira. Sir,sir,sirotka,sirotka-sirotek!!! Tongue
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: modrost v vsakodnevnem življenju
Reply #397 - 23.11.2008 at 09:22:30
 
Alojz in Sandib wrote on 08.11.2008 at 16:29:57:
Boštyxz wrote on 08.11.2008 at 12:42:57:
Alojz in Sandib wrote on 08.11.2008 at 11:43:06:
Boštyxz wrote on 08.11.2008 at 07:15:05:
Quote:
Bošti, uvidi kakšna razlika je; ti boš neskončno dolgo hlapec, večnemu Ta-modremu.

Lp,Igor


He, razlika je le, da se eni tega zavedamo, drugi pa ne  Cool. Pa zdaj razmisli  Roll Eyes.

Lp Cool


Biti hlapec komerkoli ,je zame- ne biti ,ker zanikaš lastni jaz.. Bti prostovoljno v službi vesoljnemu življenju je zame edino področje,kjer ne zanikaš lastne biti.


Glej 2 primerjavi ; Jaz sem prostovoljen "hlapec", ti pa si "hlapec", ker si že v službi . Cheesy Exclaim Cool.

No, sedaj pa povej, kako ti to delo konkretno opravljaš drugače kot recimo jaz  Questioning.

Lp Cool...

Bošt' + #


Bošty -Jaz ne sledim Lorberju in nikomur drugemu. Sledim zgolj lastni življenjski identiteti,kije hkrati zemeljska in vesoljna. S tem pa sledim in služim tudi tvoji izgubljeni identiteti,ki pa se navezujeta na celotno vesoljno življenje. Ti tega še dojeti ne moreš,ne da bi tu imel ti osebno kakršno koli poslanstvo.


Ti meni zelo malo oziroma skoraj nič ne služiš, ( kolikor bi res lahko ), kot tudi jaz tebi sedaj zelo malo služim , ker pač očitno ne potrebuješ moje pomoči ...  Roll Eyes.

Torej, ne zaslepljuj se več toliko, ker si že dovolj slep ( no, tudi jaz sem precej )  Shocked.

Lp  Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: modrost v vsakodnevnem življenju
Reply #398 - 23.11.2008 at 10:17:28
 
Boštyxz wrote on 23.11.2008 at 09:22:30:
Ti meni zelo malo oziroma skoraj nič ne služiš, ( kolikor bi res lahko ), kot tudi jaz tebi sedaj zelo malo služim , ker pač očitno ne potrebuješ moje pomoči ...  Roll Eyes.

Torej, ne zaslepljuj se več toliko, ker si že dovolj slep ( no, tudi jaz sem precej )  Shocked.

Lp  Roll Eyes


Bošty kar nimaš razčiščeno pri sebi ne moreš dajati naprej oziroma ponujati pomoči.  

Za primerjavo  Smiley

Ali bi se ti usedel v avto, ki bi ga vozil slepec.  Questioning
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: modrost v vsakodnevnem življenju
Reply #399 - 25.11.2008 at 10:51:51
 
Quote:
Boštyxz wrote on 23.11.2008 at 09:22:30:
Ti meni zelo malo oziroma skoraj nič ne služiš, ( kolikor bi res lahko ), kot tudi jaz tebi sedaj zelo malo služim , ker pač očitno ne potrebuješ moje pomoči ...  Roll Eyes.

Torej, ne zaslepljuj se več toliko, ker si že dovolj slep ( no, tudi jaz sem precej )  Shocked.

Lp  Roll Eyes


Bošty kar nimaš razčiščeno pri sebi ne moreš dajati naprej oziroma ponujati pomoči.  

Za primerjavo  Smiley

Ali bi se ti usedel v avto, ki bi ga vozil slepec.  Questioning


Heh, seveda da ne, ... zato pa tudi ne sedem v tvoj avto  Roll Eyes .
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: modrost v vsakodnevnem življenju
Reply #400 - 25.11.2008 at 11:17:27
 
Boštyxz wrote on 25.11.2008 at 10:51:51:
Heh, seveda da ne, ... zato pa tudi ne sedem v tvoj avto  Roll Eyes .
Wink


Ha ha če bi sedel k meni v avto, bi molil vse Bogove ki obstajajo v tvoji glavi, toliko časa dokler ne bi spoznal da se moraš obrniti sam vase.  Smiley

Če nisi pripravljen na umsko smrt vseh vzorcev, raje beži od mene.   Grin Grin Grin

Lep pozdrav   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: modrost v vsakodnevnem življenju
Reply #401 - 25.11.2008 at 11:21:39
 
Quote:
Boštyxz wrote on 25.11.2008 at 10:51:51:
Heh, seveda da ne, ... zato pa tudi ne sedem v tvoj avto  Roll Eyes .
Wink


Ha ha če bi sedel k meni v avto, bi molil vse Bogove ki obstajajo v tvoji glavi, toliko časa dokler ne bi spoznal da se moraš obrniti sam vase.  Smiley

Če nisi pripravljen na umsko smrt vseh vzorcev, raje beži od mene.   Grin Grin Grin

Lep pozdrav   Smiley


Nahatee

Tole si še boljše povedala kot tisto o svetih spisih. Tu je doma resnica. Umska smrt vseh vzorcev,je začetek prave poti.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: modrost v vsakodnevnem življenju
Reply #402 - 25.11.2008 at 11:35:43
 
Alojz in Sandib wrote on 25.11.2008 at 11:21:39:

Umska smrt vseh vzorcev,je začetek prave poti.



Ja tako je in ni za strahopetce, ki radi bežijo sami pred seboj  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: modrost v vsakodnevnem življenju
Reply #403 - 25.11.2008 at 16:21:19
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 25.11.2008 at 11:21:39:

Umska smrt vseh vzorcev,je začetek prave poti.



Ja tako je in ni za strahopetce, ki radi bežijo sami pred seboj  Wink


Nahatee

Sedaj jem lastno besedo (prostovoljno). Rekel sem,da se bom javljal samo na dva topica. Kljub temu ne morem mimo,(čeprav bodo drugi komentirali da se ti prilizujem)tega,da ti ne izrečem spoštovanja za te tvoje misli.

lP ALOJZ  8)
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: modrost v vsakodnevnem življenju
Reply #404 - 28.11.2008 at 00:01:11
 
S

Imam doma knjigo od Echart Tolle-ja in je res ena boljsih, lepo opise vecno- zdaj in umske mehanizme, ki te pahnejo v psiholoski cas. Vse lepo in prav, se vidi da to temo dokaj obvlada, ni kaj.

Povem ti takoj zakaj se mi dopade, ker se drzi samo te teme, jo lepo objasni, za razliko drugih kvazi duhovnih bleferjev, ki plavajo (sanjajo) po samostojnih duhovnih svetovih in ostalih bedarij.

Tako poznam tega stricka kolikor toliko in poznam Alojza, tako da ti takoj povem da je vse to jasno Alojzu, samo Alojz ti hoce povedat se kaj drugega kot pa ne-miselnost, saj se njegovo vedenje ne ustavlja tukaj, gre v dosti bolj resne vode, gledano za celotno clovestvo.

Teoloska zapuscina skriva pravi zaklad za clovestvo, to je ze kar krivicno postavljat ob bok nekim duhovnezem, ki poznajo mogoce kaksen delecek resnice od te celote.

L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 25 26 27 28 29 30