Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 28
(Read 76151 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sodobna Noetova barka
09.07.2008 at 11:15:21
 
M.L.

Totalno zgrešeno m.L. Vse je večno-sedaj eno! Konstanta nič se ne izgubi nič se ne pridobi.To je stvarnik večno-sedaj vseobsežna vesoljna samopojavnost mept* samozadostna in samodelujoča. Vse kar vidiš občutiš,živiš, je večno sedaj njegov samo izraz. Ciklično se izmenjujeta konec zaćetek ,začetek konec vse in vsake X pojavnosti znotraj večno sedaj iste vesoljne konstante.Nič ni prej vse je večno-sedaj. Dojemi in ne  kvakaj o svojem bogcu,ki je večno-sedaj isti in vse.

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Sodobna Noetova barka
Reply #1 - 09.07.2008 at 16:21:15
 
Heh, prometejci, ... a že kaj privezujete svoje čolne tja v Nanos, kot so svoje dni to počeli jehovci  Questioning Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Questioning

Da se ne bo sodobna Noetova barka potopila še pred "svetovnim potopom", katerega napoveduje Alojz  Wink Grin Grin Grin Cool

Pa dober + sodoben nepotopljen dan, še napreeejjjjj, juheeejjjjjjjjjj, ...

from Boštyxz + # Cool#
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Sodobna Noetova barka
Reply #2 - 14.07.2008 at 22:18:11
 
Alojz in Sandib wrote on 09.07.2008 at 11:15:21:
M.L.

Totalno zgrešeno m.L. Vse je večno-sedaj eno! Konstanta nič se ne izgubi nič se ne pridobi.To je stvarnik večno-sedaj vseobsežna vesoljna samopojavnost mept* samozadostna in samodelujoča. Vse kar vidiš občutiš,živiš, je večno sedaj njegov samo izraz. Ciklično se izmenjujeta konec zaćetek ,začetek konec vse in vsake X pojavnosti znotraj večno sedaj iste vesoljne konstante.Nič ni prej vse je večno-sedaj. Dojemi in ne  kvakaj o svojem bogcu,ki je večno-sedaj isti in vse.

Lp Alojz Cool


No ja, Alojz, seveda je ta "konstanta" katero kvakaš že precej časa , pač še vedno "eno-tna"  Cool. Da, to je Stvarnik   Cool Roll Eyes. To vemo že vrsto let .
Resda se večno nič ne izgubi, vendar pa si Spet spregledal nadvse pomemben faktor, po katerem se pa marsikaj pridobi  Cool.

Vendar o tem drugič, ker bom zdaj počasi šel spat Cool. Je bil pač malo daljši dan za mano . Wink.

Lahko noč za1x, vsemskupajtukajtamkaj, ...

by Boštyxz + # Kiss#
Back to top
« Last Edit: 15.07.2008 at 08:13:51 by Boštyxz »  
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: Sodobna Noetova barka
Reply #3 - 14.07.2008 at 22:34:49
 
Bosty, se nic ne pridobi, to ti samo mislis, znotraj konstante se pridobi, izgubi karkoli ampak to v nicemer ne spremeni konstante ki je vecno enaka.

To je tudi znak da se ne ves resnice.

Drugace je tudi razlog, do smo sli iz samospoznanega v ne-samospoznano stanje, ko si bil samospoznani Bosty, si vedel da ne bos nic izgubil in v nicemer spremenil vecno konstanto Bostyja pa karkoli ze naredis.
Razumes v cemu je trik? Ce bi bolje pogledal formulo Nomos Logosa, namesto da se samo posmehujes in delas norca, bi to mogoce celo spoznal in gledal molo manj omejeno na vse skupaj.

L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Sodobna Noetova barka
Reply #4 - 15.07.2008 at 08:18:42
 
Etrex wrote on 14.07.2008 at 22:34:49:
Bosty, se nic ne pridobi, to ti samo mislis, znotraj konstante se pridobi, izgubi karkoli ampak to v nicemer ne spremeni konstante ki je vecno enaka.

To je tudi znak da se ne ves resnice.

Drugace je tudi razlog, do smo sli iz samospoznanega v ne-samospoznano stanje, ko si bil samospoznani Bosty, si vedel da ne bos nic izgubil in v nicemer spremenil vecno konstanto Bostyja pa karkoli ze naredis.
Razumes v cemu je trik? Ce bi bolje pogledal formulo Nomos Logosa, namesto da se samo posmehujes in delas norca, bi to mogoce celo spoznal in gledal molo manj omejeno na vse skupaj.

L.p.


Hja, poglej ; če bi bil jaz " v smrti", potem je logično, da nikakor nebi mogel ničesar pridobiti na mojem bitju ( ki potemtakem glede na vsakdanje pridobivanje tudi ni neka konstanta ) Exclaim Cool Roll Eyes.

Ker pa vem, da vsak dan pridobivam, in to od Stvarnika, ki je Večno Življenje, in vem, da se gre med drugim tudi za Duhovni napredek, je  potemtakem očitno, da ti tudi tega ne veš, oziroma veš nepopolno, = delno , torej samo del resnice  Cool .
Btw, tudi jaz še marsikaj ne vem  Wink vendar se izogibam raznih podobnih SNB, katerih je iz dneva v dan več po tej naši Zemlji  Huh.

No, toliko za1X, pa potlejjj napreeejjjjjjj, juheeeeejjjjjjjjjj, ...

from Boštyxz + # Kiss#
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Sodobna Noetova barka
Reply #5 - 15.07.2008 at 10:52:14
 
Boštyxz wrote on 15.07.2008 at 08:18:42:
Hja, poglej ; če bi bil jaz " v smrti", potem je logično, da nikakor nebi mogel ničesar pridobiti na mojem bitju ( ki potemtakem glede na vsakdanje pridobivanje tudi ni neka konstanta ) Exclaim Cool Roll Eyes.

Ker pa vem, da vsak dan pridobivam, in to od Stvarnika, ki je Večno Življenje, in vem, da se gre med drugim tudi za Duhovni napredek, je potemtakem očitno, da ti tudi tega ne veš, oziroma veš nepopolno, = delno , torej samo del resnice  Cool .


Bošty gledaš samo na to življenje trenutno v tem telesu.  
Saj si bil živ že prej in boš živ tudi še naprej.  
Smrti takšne, kot si jo ti predstavljaš ni, je le menjava telesa.  
Duša je večna in neumrljiva.  
Pridobivanje za duhovni napredek, nekje v prihodnosti, pa je iluzija, ker je pomemben, ta trenutek, tukaj in zdaj.  Smiley

Lep pozdrav   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sodobna Noetova barka
Reply #6 - 15.07.2008 at 11:06:43
 
Quote:
Boštyxz wrote on 15.07.2008 at 08:18:42:
Hja, poglej ; če bi bil jaz " v smrti", potem je logično, da nikakor nebi mogel ničesar pridobiti na mojem bitju ( ki potemtakem glede na vsakdanje pridobivanje tudi ni neka konstanta ) Exclaim Cool Roll Eyes.

Ker pa vem, da vsak dan pridobivam, in to od Stvarnika, ki je Večno Življenje, in vem, da se gre med drugim tudi za Duhovni napredek, je potemtakem očitno, da ti tudi tega ne veš, oziroma veš nepopolno, = delno , torej samo del resnice  Cool .


Bošty gledaš samo na to življenje trenutno v tem telesu.  
Saj si bil živ že prej in boš živ tudi še naprej.  
Smrti takšne, kot si jo ti predstavljaš ni, je le menjava telesa.  
Duša je večna in neumrljiva.  
Pridobivanje za duhovni napredek, nekje v prihodnosti, pa je iluzija, ker je pomemben, ta trenutek, tukaj in zdaj.  Smiley

Lep pozdrav   Smiley


Nahatee

Bošty kar trobi in trobi. Ne dojame da jutri včeraj ne obstaja zanj on živi v dimenziji večno-sedaj a tega ne dojema. Večno-sedaj je vsak njegov fizični konec sočasno njegovo rojstvo v večno-sedaj prisotni točki zlitja INmept? AO EM RImept*. Samospoznanje sedaj,da bom zavestno samospoznan večno sedaj živ. Vse se dogaja samo v tej večno-sedaj prisotni točki prehoda,kjer se večno-sedaj prihodnost in preteklost izražata navzven enotno.
Mi smo padli zato smo izgubili občutek te dimenzije večno-sedaj in miselno špekuliramo (večina na tem topicu) s časom in vsem.Večno-sedaj se rodiš živiš umreš rodiš živiš ecc. ciklično zlitje.
Obstaja pa možnost zavednega samospoznanega fizičnega večno-sedanjega bivanja,ki jo Elohim samospoznani,že živijo. Mi jih imenujemo naivno 'angeli varuhi,. Oni so naši fizični bratje-naš rod iz katerega smo mi prostovoljno odšli,ko smo kršili vesoljni etićni kodeks svetosti *življenja. Tu smo z upanjem na vrnitev ko se bomo naveličali smrti. Smrt je lahko premagati,težko se je odreči egoističnega služenja zgolj sebi,kar vsi brez izjem trenutno počnemo na Zemlji,ker smo se odrekli služiti vesoljnemu življenju,katerega del smo tudi sami.


Lp Alojz Smiley Wink Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Sodobna Noetova barka
Reply #7 - 15.07.2008 at 12:46:03
 
Joj, pa sem mislil, da me vsaj malo razumeta, pa me očitno niti toliko ne Tongue Cry Grin Embarrassed Tongue.

Torej, logično, da sem živel že prej, in bom še tudi naprej  Grin. Že tudi pred vstopom v to materialno telo  Cool.

Ampak, Nahatika, govoril sem o drugačni smrti  Roll Eyes. Vendar, jo verjetno ne boš prepoznala, zato mi je že malo odveč ponovno govoriti o tem  Tongue.

Gre pa približno za to : si v zmoti ( drugače bi me že takoj razumela ) , torej si tudi v smrti, ker hkrati tudi nisi vsevedna   Roll Eyes. Cry
Telo ti propada (staranje) od mladosti ( rasti ) naprej iz dneva v dan = tudi bližajoča se smrt /pogoj pod-pred smrtjo Roll Eyes. Cry
Nadalje si slepa , ker ne sprevidiš kar ti razlagam = tudi lastnost smrti. Cry
Tudi gluha si, ker ne slišiš (nočeš slišati/razumeti ) kaj ti govorim . Spet lastnost mrtvih .

In, še veliiiko, veliko lastnosti mrtveca ti lahko sedaj naštejem .

Kaj bi rada še kak dokaz več ?

Try to understand at least this  Roll Eyes.


In, isto velja tudi za Alojza, čeprav si domišlja , da je izvzet  Tongue Grin Cool.

Pa dober + večveden dan, še napreeejjjjjjj, juheeeeejjjjjjjjjj, ...
from Boštyxz + # Kiss#
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sodobna Noetova barka
Reply #8 - 15.07.2008 at 13:24:26
 
Boštyxz wrote on 09.07.2008 at 16:21:15:
Heh, prometejci, ... a že kaj privezujete svoje čolne tja v Nanos, kot so svoje dni to počeli jehovci  Questioning Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Questioning

Da se ne bo sodobna Noetova barka potopila še pred "svetovnim potopom", katerega napoveduje Alojz  Wink Grin Grin Grin Cool

Pa dober + sodoben nepotopljen dan, še napreeejjjjj, juheeejjjjjjjjjj, ...

from Boštyxz + # Cool#


Ti kronano t.... Bošty

Da vidim kako mi boš tole razložu pa naj ti pomaga M.L. pa Titud,pa EN-bk pa Bamby pa še gapa pokličte na pomoč.

Vesoljni potop v epu v Gilgamešu XI ploščica (vir: Biblijski Atlas  The Times)

Mesto Šurupak-saj ga poznaš,na bregu Efrata leži-je bilo že staro mesto in bogovi sobivali v njemu. In velikim bogovom so se srca vnela za misel,da bi poslali na Zemljo vesoljni potop.
Bog EA je ukazal Utnapištimu,da se pripravi za čas potopa.
Mož iz Šurupaka,sin Ubar-Tutujev: Podri svojo hišo,zgradi si ladjo,pusti bogatstvo,pobrigaj se za življenje,sovraži premoženje,reši *življenje!!!!
Ladja,ki jo moraš zgraditi,naj ima vse razsežnosti natančno izmerjene,širina ji bodi enaka dolžini.
      Utnapištim prične graditi ladjo in jo napolni:
Petega dne sem pripravil načrt njenih mer: eno polje je merilo spodnjo ploskev,desetkrat dvanajst komolcev so bile visoke njene stene,desetkrat dvanajst pa rob njenega stropa. Napravil sem načrt in ga zrisal: šest stropov sem vrisal vanjo,na sedem nadstropij sem jo razdelil.Njen talni načrt sem razdelil na devet delov,v sredi pa sem pritrdil smerne kline. Vse kar sem imel raznih semen,naložil sem nanjo: popeljal sem na ladjo svojo družino in ves svoj rod !!!!!!,poljsko zverjad in malo poljsko divjad,tudi rokodelce !!vseh vrst  sem povabil nanjo.
Vihar z nalivom:
Skozi šest dni in šest noči (dvojna trojna zrcalna vez) bući vihar (morjr adrijanjsko) vesoljni potop z južnim vetrom sta izravnala vso Zemljo.
Ko pa je napočil sedmi dan,je jug zaustavil potop in divjo poplavo,potem ko je (Zemlja) kakor porodnica vila okrog sebe. Konec!

No zdaj pa vsi heroji na plan,da vidimo kaj razumete. To je v bistvu teološko sporočilo enako Noetovem. Je pa še vsebinsko popolnejše!
Zapuščina vredna Elohim, ne pa samovšečnih bedakov kakeršni smo mi vsi tu na Zemlji.Ko so ZDA napadle Irak sem Jungu pisal,da si bodo ZDA polomile vse zobe v Iraku in da je to velika napaka. Kaj ste vi storili' Pametnjsakoviči samovšečni?
Kdo razume to sporočilo Asircev? Ajde, da vas probamo vi kritiki!!!!
Bošty ti mimo boga še šel nisi ne pa da bi zadeve razumel bebav kakor si!

Lp Alojz Grin Grin Grin Grin Grin Tongue Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Sodobna Noetova barka
Reply #9 - 15.07.2008 at 15:08:09
 
Čaki, čaki, čaki, kaj pa ti to imaš zaen ponaredek Noetove dogodivščine ? Questioning? Exclaim Tongue Shocked Angry

Daj, raje si nabavi original, recimo vsaj iz Biblije, potem pa govori  Cool.

Da ne boš še naprej učil krive vere   Cool Exclaim Cool.

Pa dober + ravnoveren dan, še napreeejjjjjjj, juheeeeejjjjjjjjjj, ...

by Boštyxz + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sodobna Noetova barka
Reply #10 - 15.07.2008 at 16:50:28
 
Bošti,

a ti nisem že razložil, da je sveta teološka civilizacijska zapuščina, časovno in etnično prilagojena. Ta Ep je bil pisan najmanj 1200 let pred Kristusom (v času Mojzesa). In ti govoriš, da govoriš z bogom. Pa ti je bilo kaj težko ko si si ga izmislil? Uči se, uči fantek!
Boštyxz, ponaredek v tej stvaari si samo ti!

Lp
Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Sodobna Noetova barka
Reply #11 - 15.07.2008 at 20:50:36
 
Alojz in Sandib wrote on 15.07.2008 at 16:50:28:
Bošti,

a ti nisem že razložil, da je sveta teološka civilizacijska zapuščina, časovno in etnično prilagojena. Ta Ep je bil pisan najmanj 1200 let pred Kristusom (v času Mojzesa). In ti govoriš, da govoriš z bogom. Pa ti je bilo kaj težko ko si si ga izmislil? Uči se, uči fantek!
Boštyxz, ponaredek v tej stvaari si samo ti!

Lp
Alojz


Vidiš, Alojz, spet ( kot že velikokrat ) si v zmoti tudi glede razumevanja mene  Exclaim Tongue Cool.

A boš še kar lagal sam sebi ? Questioning Exclaim Questioning

Namreč, meni že težko, ker te takoj prepoznam  Cool Tongue Grin Wink Smiley

Poglej ; NIKJER nisem NIKOLI rekel, da "govorim z bogom", ampak je bil to "le" -  "monolog", kot kratko sporočilo od Boga meni  Cool.

Lahko pa vam vsem dobro razkrijem, odkod ti ideja o "Prometeju"  Cool.

Vendar bom to raje prihranil za drugič  Cool Roll Eyes Cool Za naslednjo SNB + njene potapljajoče izlete  Cool.

Zdaj bi te še vprašal,; kdo je po tvoje postavil Sfingo tja, kjer je ?

Hvala lepa za odgovor  Roll Eyes.

Pa dober + odgovorjen večer, vsemskupaj, še napreeejjjjjjj, juheeeeejjjjjjjjjj, ...

drom Boštyxz + upper spiritual team + # Kiss#
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sodobna Noetova barka
Reply #12 - 15.07.2008 at 21:17:41
 
Bošty

POvedal sem ti lahko bi se imenovalo Mohamedovo.Melkizedekovo,Brahmanovo,Šadajevo,Elohimovo ecc.

Sfvingo so postavili tja kjer stoji tisti,ki so pred približno 17000 let naredili računalniško simulacijo _gravitacijskega nihaja Zemlje. To so Elohim-samospoznani. Zaj pa da te vidim ?

Lp' Alojz Grin Grin Grin Shocked Shocked Roll Eyes Undecided Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
David
Ex Member




Re: Sodobna Noetova barka
Reply #13 - 15.07.2008 at 21:29:32
 
vletim za hip

Sfinga.

Zakaj pa?
Zakaj so jo postavili?
Kaj so oni z njo, in kaj naj mi pametnega z njo?
..al tak pac ker pac
Kaj nam govori
ce govori.....

radovedni David
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sodobna Noetova barka
Reply #14 - 15.07.2008 at 21:53:12
 
David

Na kratko :Sfinga je ime varuha celotne teološke civilizacijske zapuščine iz zadnjega civilizacijskega vala. Sfinga ima isto sporočilo kot ga ima v sebi vsa teološka zapuščina npr. Sfinga napoveduje prihod človeka s tem imenom.ki bo razodel vesoljno skrivnost.Zadeva v Svetem pismu je ista
na koncu Sveto pismo obljublja novo nebo in novo Zemljo ob ponovnem Jezusovem prihodu. Teološka Tradicija je avto civilizacijski sistem hrambe vesoljnega človeškega vedenja časovno in geografsko prilagojena človeštvu-nam Zemljanom.
Mi smo ga izgubili-vzrokov je več beri P.D.

Sfingo čuvajo tri piramide treh kraljev Set,Nikerson,Kefren. Ko se Jezus rodi na Zemlji ga obiščejo trije kralji Gašper,Ožbolt,Miha Je enako Mahatma,Mahanga Brahatma je enako Melkizedek,Kohenzedek Adonizedek ecc. predstavniki vesoljne samomanifestacije-Stvarnika (beri P.D),ki ga potrdijo kot novorojenega človeka-boga. Mi vsi smo Jezus Kristus-simbolno, ker bomo  ponovno postali Homo-dei. Ljudje bogovi.  Sfinga nosi v sebi vso t.i. izvorno vesoljno teološko zapuščino iz katere izhajajo vse ostale časovno geografsko in etnološko prilagojene-človeštvu Zemlje.

David te je moj odgovor zadovoljil?

Lp Alojz Roll Eyes Roll Eyes Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 28