Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 5564 times)
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
v Braziliji odkrili izolirano ljudstvo
30.05.2008 at 15:50:34
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: v Braziliji odkrili izolirano ljudstvo
Reply #1 - 31.05.2008 at 09:10:53
 
Eh, še veliko jih bodo "odkrili", teh + takih podobnih "poganov" .

Kaj čemo, ... treba jih je poboljšati  Kiss Cool . Tako + drugače Roll Eyes. Na boljše Cool Roll Eyes Exclaim.

Pa dober + drugačen dan, še naprejjj, juheeejjjjjjj, ...

by Boštjan + # Kiss#
Back to top
 
 
IP Logged
 
Uranoscopus
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 9

Re: v Braziliji odkrili izolirano ljudstvo
Reply #2 - 31.05.2008 at 21:41:47
 
Pogani?! Poboljšati?!
Kaj si ti, kak inkvizitor ali kaj? A niso prave vere, pa jih je treba spreobrniti?

Hvala bogu, da na tem svetu ostajajo še prvinska ljudstva, ki jih naša zahodna civilizacija še ni »poboljšala«. Upam, da bodo območja na katerih živijo res zaščitili, njih pa pustili pri miru. Verjetno bi bilo to že preveč ampak upamo pa vseeno lahko.


Lep pozdrav vsem
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: v Braziliji odkrili izolirano ljudstvo
Reply #3 - 02.06.2008 at 07:46:35
 
To so "divja ljudstva" . In, kaj si boš lahko pomagal z temi "divjaki" ? Nič Sad. Samo "vegetirajo" Tongue. Kaj boš z takimi ? Popolnoma nič  Cool.
Maščevalni divjaki pač  Cry.
Čeprav pa z nami (za1x) tudi ni dosti bolje, ker samo onesnažujemo okoli sebe Tongue  Roll Eyes.
Treba je poboljšati vse  Cool. Njih + nas  Cool.
Inkvizicija, ... Grin Tongue Grin


Vendar pa se bo že pokazalo ...  Lips Sealed  Lips Sealed

No, pa dober + poboljšan dan, imejte še naprejjj, ...

by Boštyxz + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: v Braziliji odkrili izolirano ljudstvo
Reply #4 - 02.06.2008 at 14:31:56
 
Boštyxz wrote on 02.06.2008 at 07:46:35:
To so "divja ljudstva" . In, kaj si boš lahko pomagal z temi "divjaki" ?


Saj različna ljudstva niso na tem planetu zato, da bi si ti z njimi kaj pomagal. Razen, če si nagnjen k izkoriščanju....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: v Braziliji odkrili izolirano ljudstvo
Reply #5 - 02.06.2008 at 21:00:45
 
Kopron

Kopron ti edini si 'primitivni divjak' Od takšnih ljudstev se bi mi zmaterialoizirani,egostični,samovšečni tehnološki bedaki morali učiti,sonaravnega bivanja. Kopron prosim te je javljaj se več na P.D.!
Človek,ki nima odnosa do sočloveka je samo Kopron,ki mu bogec govori,ko sanja samega sebe divjaka nesočutnega in brezbrižnega!

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: v Braziliji odkrili izolirano ljudstvo
Reply #6 - 03.06.2008 at 12:22:36
 
Alojz in Sandib wrote on 02.06.2008 at 21:00:45:
Kopron

Kopron ti edini si 'primitivni divjak' Od takšnih ljudstev se bi mi zmaterialoizirani,egostični,samovšečni tehnološki bedaki morali učiti,sonaravnega bivanja. Kopron prosim te je javljaj se več na P.D.!
Človek,ki nima odnosa do sočloveka je samo Kopron,ki mu bogec govori,ko sanja samega sebe divjaka nesočutnega in brezbrižnega!

Lp Alojz


Jaz imam odnos do sočloveka. A ga ti morda (n)imaš ?
Jaz sem sočuten, in ravno iz sočutja do ubogih ljudstev, bi jim priskočil na pomoč in jim izboljšal življenje Kiss. Vsaj deloma Roll Eyes. Ker, pretirana tehnologija škoduje. To smo že izkusili z modernim onesnaževanjem okolja od današnje tehnologije Cry.
Vendar, ob pomanjkanju tehnologije, pa je spet pretežko življenje Tongue.

Zato, prava je srednja pot  Kiss.

Pa dober + pravšnji dan, še naprej, j...jjjjjjjjjj

by Boštyxz + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: v Braziliji odkrili izolirano ljudstvo
Reply #7 - 03.06.2008 at 12:29:26
 
Boštyxz wrote on 02.06.2008 at 07:46:35:
To so "divja ljudstva" . In, kaj si boš lahko pomagal z temi "divjaki" ? Nič Sad. Samo "vegetirajo" Tongue. Kaj boš z takimi ? Popolnoma nič  Cool.



Boštyxz wrote on 03.06.2008 at 12:22:36:
Jaz imam odnos do sočloveka. A ga ti morda (n)imaš ?
Jaz sem sočuten, in ravno iz sočutja do ubogih ljudstev, bi jim priskočil na pomoč in jim izboljšal življenje Kiss. Vsaj deloma Roll Eyes.


Mislim da to vse pove, brez kaksnega komentarja. Kopron ali morda ves da je stvarstvo vedno vsebovalo dva principa?

Ti je morda kdo ze povedal da si razdvojen in ja najti uravnovesenje na tehtnici je vedno najboljse, ampak pazi vedno in povsod se lahko tehtnica prevaga v eno stran tudi v najpopolnejsem raju.

L.P.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: v Braziliji odkrili izolirano ljudstvo
Reply #8 - 03.06.2008 at 12:34:34
 
Da, recimo , da vem, da je Stvarstvo vedno vsebovalo 2 principa.

Vendar, ali ti veš, da je nekoč, med dooolgimi obdobji nazaj, prišlo do "zlorabe" enega od teh 2 principov ?

No, tega pa verjetno (še) nisi vedel , kajne ?

Pa dober + veden dan, še naprej, ...

by Boštjan Zupančič, Si. + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: v Braziliji odkrili izolirano ljudstvo
Reply #9 - 03.06.2008 at 13:03:04
 
OK recimo da ves da je vedno vsebovalo.

Saj o temu govorim, tehtnica se prevaga in recimo temu nekoc, ko si bil samospoznan clovek, si naredil izvirni greh... zato smo tukaj.

Dolgo nazaj dolgo naprej, nobene razlike ni stvarstvo bo vedno enako vecno zdaj, vedno bodo veljali isti zakoni vecno zdaj, samo nase zaznavanje in spoznanje se spreminja vecno zdaj.

Vecno zdaj edino je in edino bo, ker je vecno, tako kot mi.

L.P.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: v Braziliji odkrili izolirano ljudstvo
Reply #10 - 03.06.2008 at 22:20:43
 
Etrex wrote on 03.06.2008 at 13:03:04:
OK recimo da ves da je vedno vsebovalo.

Saj o temu govorim, tehtnica se prevaga in recimo temu nekoc, ko si bil samospoznan clovek, si naredil izvirni greh... zato smo tukaj.

Dolgo nazaj dolgo naprej, nobene razlike ni stvarstvo bo vedno enako vecno zdaj, vedno bodo veljali isti zakoni vecno zdaj, samo nase zaznavanje in spoznanje se spreminja vecno zdaj.

Vecno zdaj edino je in edino bo, ker je vecno, tako kot mi.

L.P.


Poglej, prijatelj, ... samo 1 je bil prvi, ki je nekoč naredil usodno napako , in se obrnil proti Stvarniku .

In, ta je isti še dandanes, da, to je Satan. In, torej, to nisem jaz, ampak nekdo drug. Tako kot tudi ti nisi jaz , in jaz nisem ti  Roll Eyes.
Štekaš ? Okej, (upam Wink).

No, saj, po eni strani , ... pa imaš prav; ko praviš; "dolgo nazaj + dolgo naprej,... ", kot je že , če se ne motim, Alojz nekje rekel ( kar tudi sam vem že vrsto let), = " ... kakor je bilo v začetku, tako na koncu, ... " ( Sveto Pismo, itak ).

To pa je treba razumeti samo na 1 način, ki sem ga že razlagal.

Namreč, gre za to, da bo ta materija, ki je bila izgrajena, sestavljena iz Energije, nekoč spet ponovno v celoti transformirana nazaj v prvotno stanje -  Energijsko stanje. ( btw, ta proces se odvija nenehno, odkar smo dobili materijo pred davnimi obdobji časa ).

In, da, pač, zakoni bodo večno veljali Cool. Ali pa tudi veš zakaj   Questioning Exclaim Questioning

Samo zato, ker jih je uzakonil Večni Zakonodajalec ki Večen Je Cool. In, to je Ta naš isti Edini predobri popolni Stvarnik Kiss.

Pa dober + stvaren večer, še naprej, juhejjj,  Cool

by Boštyxz + # Kiss#

(p.s., upam, da ne bomo preveč smetili te teme, ker to po moje že ne spada semkaj, ... ali pač , ... morda pa tudi, da razjasnimo osnove ... )
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: v Braziliji odkrili izolirano ljudstvo
Reply #11 - 03.06.2008 at 22:38:29
 
Kopron

Sva že debatirala o tem že na drugem topicu "Ali verjamete v obstoj Hudiča". Ti seveda verjameš, da se ti sam nisi obrnil proti Stvarniku, toda že preprosto dejstvo našega lastnega ega govori, da smo obrnjeni stran od Stvarnika mi sami. In Satan je po mojem le prispodoba za nas. Poleg tega se pa sam želiš slepiti, da te je Satan zavedel, in ne sam. S tem opravičuješ svojo lastno temo in jo boš še naprej.

In to, da bi želiš to ljudstvo v Braziliji "poboljšati" kaže samo na to, da si hudo zaveden in bi spričo svoje lastne krščanske indoktrinacije se šel kar nov križarski pohod proti tem ljudem, ki živijo v popolni harmoniji z naravo, česar ne moremo reči za nas. Zato ti kar lepo pri miru pusti dotične izraze vesoljne pojavnosti in se nikar ne postavljaj nad njih - vse tvoje sedajšnje interpretacije resničnosti te vlečejo za nos, ker si sam svoja lastna Stvarnikova Tema in je že prav tako. Kar pa ne pomeni, da te nihče ne bo opozoril na tvoje zmote.

Lp, Poet
Back to top
 
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: v Braziliji odkrili izolirano ljudstvo
Reply #12 - 03.06.2008 at 22:39:51
 
Boštyxz wrote on 02.06.2008 at 07:46:35:
To so "divja ljudstva" . In, kaj si boš lahko pomagal z temi "divjaki" ? Nič Sad. Samo "vegetirajo" Tongue. Kaj boš z takimi ? Popolnoma nič  Cool.
Maščevalni divjaki pač  Cry.
Čeprav pa z nami (za1x) tudi ni dosti bolje, ker samo onesnažujemo okoli sebe Tongue  Roll Eyes.
Treba je poboljšati vse  Cool. Njih + nas  Cool.
Inkvizicija, ... Grin Tongue Grin


Vendar pa se bo že pokazalo ...  Lips Sealed  Lips Sealed

No, pa dober + poboljšan dan, imejte še naprejjj, ...

by Boštyxz + #


ha ha ha.. kok sm se od srca nasmejala  Smiley
tko berem članek, pa poste, pol pa kar naenkrat taka simpatična ampak hecna kopronova izjava  Smiley jaoooo kopron, pa kaj teb vse roji po glavi !
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: v Braziliji odkrili izolirano ljudstvo
Reply #13 - 04.06.2008 at 08:25:22
 
Poet wrote on 03.06.2008 at 22:38:29:
Kopron

Sva že debatirala o tem že na drugem topicu "Ali verjamete v obstoj Hudiča". Ti seveda verjameš, da se ti sam nisi obrnil proti Stvarniku, toda že preprosto dejstvo našega lastnega ega govori, da smo obrnjeni stran od Stvarnika mi sami. In Satan je po mojem le prispodoba za nas. Poleg tega se pa sam želiš slepiti, da te je Satan zavedel, in ne sam. S tem opravičuješ svojo lastno temo in jo boš še naprej.

In to, da bi želiš to ljudstvo v Braziliji "poboljšati" kaže samo na to, da si hudo zaveden in bi spričo svoje lastne krščanske indoktrinacije se šel kar nov križarski pohod proti tem ljudem, ki živijo v popolni harmoniji z naravo, česar ne moremo reči za nas. Zato ti kar lepo pri miru pusti dotične izraze vesoljne pojavnosti in se nikar ne postavljaj nad njih - vse tvoje sedajšnje interpretacije resničnosti te vlečejo za nos, ker si sam svoja lastna Stvarnikova Tema in je že prav tako. Kar pa ne pomeni, da te nihče ne bo opozoril na tvoje zmote.

Lp, Poet


Ja, saj, .. vem, da sem se tudi jaz obrnil proti Stvarniku, ... zato pa sem tu , kjer sem, ( v tem materialnem svetu , katerega prežema energijski, duhovni svet ), z tem težkim smrdljivim umrljivim telesom . Wink Tongue Cool Roll Eyes

In, kot sem že v Lojzetovih spisih razlagal, ... je res, ... da smo vsi, ki smo tukaj , na tej Zemlji pač zavedeni , torej v zmotah  Roll Eyes Cry. Vključno z "popolnim Alojzem"  Wink.

Poglej pa še tvoje zmote o meni ; glede "križarskih pohodov" ,  jaz namreč še predobro vem, da nobeno nasilje ne pripelje nikamor, torej nasilje ni nobena rešitev Exclaim.

Torej, ni niti v sanjah govora o kakih "inkvizicijskih križarskih pohodih", ali kakšnega podobnega nasilja, kot smo ga že bili deležni v preteklosti Cry.

Omenjal pa si še nekakšno Stvarnikovo "temo" Roll Eyes.
Ali pa veš, o tem Vrhovnem Bitju, da je v svojem Bistvu Svetloba + Ljubezen sama  Questioning

Do zdajšnje "teme" ( noči ), pa je prišlo zaradi zlorabe svobode + moči, v katero se je vrgel prvi ustvarjeni-padli angel , katerega sem že omenjal (Lucifer-Satana-Satan).

No, tudi Lojz je že omenjal Luciferjevo negativno polarnost , kot se spomnem Roll Eyes.

Zdaj, kdorkoli pa tega ne ve, je pa tudi že avtomatsko zaveden. ( od   taistega negativca-Luciferja-Satana )  

Vsak je zaveden , ... v nekaterih pogledih Roll Eyes. Tudi ti + jaz Tongue . Eden tukaj, drugi tamkaj.
Kdor tega ne prizna ( ne sprevidi), je še bolj zaveden kot ostali Exclaim.
( tu bi jih lahko naštel kar nekaj, ... Wink Lips Sealed )

In, tako, so zavedena tudi naša omenjena "divja" ljudstva Cry.

Bog pa jih ( po moje) prenaša samo zato, ker ima usmiljenje z njimi ( kot tudi z nami ), zato, da bodo tudi oni nekoč deležni te Njegove milosti, + Ga bojo lahko spoznali pobližje Kiss.

No, saj, ... ne rečem, ... sem ravno nekaj časa nazaj bral, kako sam Bog osebno obiskuje podobne "skrivne skupnosti" ki so na Zemlji, in jih poučuje o vsem Huh Roll Eyes.

In, zakaj nebi bila to še ena od takšnjih skupnosti, ki živijo dokaj čisto  ( + odmaknjeno od pokvarjenega sveta ) življenje?  Cheesy Wink Roll Eyes

In, spet bi bil jaz avtomatsko v zmoti, ko bi se recimo hotel pametovati pred takšnimi ljudmi tamkaj Tongue Shocked Sad Embarrassed Roll Eyes.

Zato je včasih bolje malo počakati, da Bog "pripravi" določene stvari pred nami, in jih je potem veliiiiiiiko lažje narediti. ( previdnost = mati modrosti  Wink )

No, pa da ne bom predolg,... imejmo dobro narejen dan, ... z Bogom ( + Njegovo milostjo ) obsijan, še naprej, juheeejjjjjjj, ...  Cool Kiss Cool

by Bošty + # Kiss#.
Back to top
« Last Edit: 04.06.2008 at 15:43:16 by Boštyxz »  
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: v Braziliji odkrili izolirano ljudstvo
Reply #14 - 04.06.2008 at 17:06:02
 
Boštyxz wrote on 04.06.2008 at 08:25:22:
Poet wrote on 03.06.2008 at 22:38:29:
Kopron

Sva že debatirala o tem že na drugem topicu "Ali verjamete v obstoj Hudiča". Ti seveda verjameš, da se ti sam nisi obrnil proti Stvarniku, toda že preprosto dejstvo našega lastnega ega govori, da smo obrnjeni stran od Stvarnika mi sami. In Satan je po mojem le prispodoba za nas. Poleg tega se pa sam želiš slepiti, da te je Satan zavedel, in ne sam. S tem opravičuješ svojo lastno temo in jo boš še naprej.

In to, da bi želiš to ljudstvo v Braziliji "poboljšati" kaže samo na to, da si hudo zaveden in bi spričo svoje lastne krščanske indoktrinacije se šel kar nov križarski pohod proti tem ljudem, ki živijo v popolni harmoniji z naravo, česar ne moremo reči za nas. Zato ti kar lepo pri miru pusti dotične izraze vesoljne pojavnosti in se nikar ne postavljaj nad njih - vse tvoje sedajšnje interpretacije resničnosti te vlečejo za nos, ker si sam svoja lastna Stvarnikova Tema in je že prav tako. Kar pa ne pomeni, da te nihče ne bo opozoril na tvoje zmote.

Lp, Poet


Ja, saj, .. vem, da sem se tudi jaz obrnil proti Stvarniku, ... zato pa sem tu , kjer sem, ( v tem materialnem svetu , katerega prežema energijski, duhovni svet ), z tem težkim smrdljivim umrljivim telesom . Wink Tongue Cool

In, kot sem že v Lojzetovih spisih razlagal, ... je res, ... da smo vsi, ki smo tukaj , na tej Zemlji pač zavedeni , torej v zmotah  Roll Eyes Cry. Vključno z "popolnim Alojzem"  Wink.

Poglej pa še tvoje zmote o meni ; glede "križarskih pohodov" ,  jaz namreč še predobro vem, da nobeno nasilje ne pripelje nikamor, torej nasilje ni nobena rešitev Exclaim.

Torej, ni niti v sanjah govora o kakih "inkvizicijskih križarskih pohodih", ali kakšnega podobnega nasilja, kot smo ga že bili deležni v preteklosti Cry.

Omenjal pa si še nekakšno Stvarnikovo "temo" Roll Eyes.
Ali pa veš, o tem Vrhovnem Bitju, da je v svojem Bistvu Svetloba + Ljubezen sama  Questioning

Do zdajšnje "teme" ( noči ), pa je prišlo zaradi zlorabe svobode + moči, v katero se je vrgel prvi ustvarjeni-padli angel , katerega sem že omenjal (Lucifer-Satana-Satan).

No, tudi Lojz je že omenjal Luciferjevo negativno polarnost , kot se spomnem Roll Eyes.

Zdaj, kdorkoli pa tega ne ve, je pa tudi že avtomatsko zaveden. ( od   taistega negativca-Luciferja-Satana )  

Vsak je zaveden , ... v nekaterih pogledih Roll Eyes. Tudi ti + jaz Tongue . Eden tukaj, drugi tamkaj.
Kdor tega ne prizna ( ne sprevidi), je še bolj zaveden kot ostali Exclaim.
( tu bi jih lahko naštel kar nekaj, ... Wink Lips Sealed )

In, tako, so zavedena tudi naša omenjena "divja" ljudstva Cry.

Bog pa jih ( po moje) prenaša samo zato, ker ima usmiljenje z njimi ( kot tudi z nami ), zato, da bodo tudi oni nekoč deležni te Njegove milosti, + Ga bojo lahko spoznali pobližje Kiss.

No, saj, ... ne rečem, ... sem ravno nekaj časa nazaj bral, kako sam Bog osebno obiskuje podobne "skrivne skupnosti" ki so na Zemlji, in jih poučuje o vsem Huh Roll Eyes.

In, zakaj nebi bila to še ena od takšnjih skupnosti, ki živijo dokaj čisto  ( + odmaknjeno od pokvarjenega sveta ) življenje?  Cheesy Wink Roll Eyes

In, spet bi bil jaz avtomatsko v zmoti, ko bi se recimo hotel pametovati pred takšnimi ljudmi tamkaj Tongue Shocked Sad Embarrassed Roll Eyes.

Zato je včasih bolje malo počakati, da Bog "pripravi" določene stvari pred nami, in jih je potem veliiiiiiiko lažje narediti. ( previdnost = mati modrosti  Wink )

No, pa da ne bom predolg,... imejmo dobro narejen dan, ... z Bogom ( + Njegovo milostjo ) obsijan, še naprej, juheeejjjjjjj, ...  Cool Kiss Cool

by Bošty + # Kiss#.


Kopron, daj spreglej že enkrat, ta tvoj Lucifer je izmišljen, obstaja samo v tvoji glavi in glavah krščanov, ki verjamejo v hudiča.  

Dokler se vežeš na dobro, se vežeš tudi na slabo.

Spusti že enkrat te lažne predstave o hudiču in pojdi nad to, ter spoznaj da je Vse kar obstaja del Boga. tako ti, kot drugi, vsa divja ljudstva, vse kar obstaja, vse kar je zate dobro in vse kar je zate  slabo.  

In spoznal boš, da ima prav vsaka stvar svoj namen.  

Lep pozdrav   Smiley
Back to top
« Last Edit: 04.06.2008 at 20:14:03 by nahate.d »  
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4