Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 18852 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: mu ne paše
Reply #15 - 22.04.2008 at 12:10:26
 
semsamoclovek wrote on 21.04.2008 at 14:33:11:
Tudi jaz sem nov tukaj, predvsem slucajno, ker sem iskal preko spleta odgovore ali vzorec vedenja na moje tezave...
Sam ne morem verjeti, da obstajo moski, ki jim ne pase. Jaz imam tezavo ravno obratno... sedaj sem 20 let porocen, imam 3 otroke. Vendar sem prakticno od poroke "fehtal" za seks, se dobrikal, kupoval darila, pospravljal doma, skrbel za otroke, skratka vse, da bi razbremenil zeno- pa nisem ravno "copata", le glede zivljenja v skupnosti, kot je druzina zelim biti enakopraven. Kondicijsko sem bil in sem se zmeraj zelo dober, saj mi je telesna pripravljenost, ze zaradi sluzbe zelo pomembna... pred desetimi leti se mi je zdelo zamalo, da se skorajda ponizujem in sem zeni odkrito rekel, da sem vedno na razpolago in to res "vedno" na razpolago, vendar, da me mora od sedaj naprej zapeljati ona...sedaj seksava, pardon se ljubiva na vsaka dva- tri mesece... Ker sem vgojen krscansko in tudi zaradi "postene igre" sem zvest, ceprav veliko potujem po svetu in deklet, pa ne mislim 'lahkih' temvec, takih s katerimi sem se ujel v komunikaciji je veliko... ko je 'kriza' imam tak obcutek, da me bo razgnalo, celo srce me zacne boleti.. sem ze sel k svoji zdravnici, ki mi je svetovala, da naj bom pac bolj aktiven, pa sem zopet v zacaranem krogu... sedaj se sprasujem, zakaj bi moral trpeti, ceprav imam zavest "fairplaya" zelo veliko... ko zeni povem za svoje tezave, se vedno razburi in postane skoraj histericna. Vcasih, kljub dogovoru o mojem "nenadlegovanju" pripravljam teren, takole potihoma cel teden... potem pa ko ze mislim, "zdaj pa bo"... dobi zena svoje reci, ali pa (sedaj imam ze fikcijo) nenadoma najde nek izgovor, da ne more... utrujena, glava boli, mora nujno nekaj narediti, se bi samo stisnila, ni vse v seksu, potrebna je ljubezen, gleda kak zelo zanimiv film, nujno mora preprati maile... aha... ko pa pride do tistih trenutkov, pa bi ona "nahitro", ce sem predolg, me kar odrine stran in pravi, da ne more vec... enostavno ne vem kaj naj storim, sem v "najboljsih letih", in vsak dan se pocutim bolj prevaranega (ne vem ce je pravi izraz...opeharjen, nasmoljen...), čeprav ženo ljubim, tista kemija izpored 20 let se ni popustila, vsaj iz moje strani ne... enostavno ne vem kaj storiti... ko sem zeni omenil skupno konzultacijo s kakim strokovnjakom, je bilo doma huje kot v obdobju hladne vojne Undecided


Ker seks ženi očitno ni več sredstvo za izpolnjevanje njenih pričakovanj (po otrocih, po čustveni in materilni varnosti, socialnem stausu), je  vsaj zanjo očitno izgubil naglavno privlačnost. Predvedivam, da vama seks  zaradi krščanske vzoje nikoli ni bil samemu sebi v  namen (npr. sredstvo za vzodbuditev/potešitev strasti,  za hedonistično uživanje ali pot za doseganje baženosti), zato vama prakticiranje seksa zaradi seksa tudi med sabo zdi perverzija, ki ji  sledi občutek krivde, podoben prevari. Po moje je ravno  ta preverzija, ki vama preprečuje spontano združitev, tista tempirana bomba, ki vaju, če vama eksplodira, združi kot morda še nikoli doslej. Potrebno je  le najti sprožilec, ki pa  je zasidran v duhovni podlagi, globji od površinske krščanske vzgoje, ki neprokreativen  seks enači s krivdo oz. s (samo)zadovoljevanjem   egositičnega  libida... Skupaj  z gapetom vama tem smislu svetujem tantro, ki bi se je dalo po moje  odkrit  tako v globinah krščanstva kot psihoterapije, če za to seveda obstaja dovolj medsebojne ljubezni...  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: mu ne paše
Reply #16 - 27.04.2008 at 00:05:42
 
semsamoclovek wrote on 21.04.2008 at 14:33:11:
Tudi jaz sem nov tukaj, predvsem slucajno, ker sem iskal preko spleta odgovore ali vzorec vedenja na moje tezave...
Sam ne morem verjeti, da obstajo moski, ki jim ne pase. Jaz imam tezavo ravno obratno... sedaj sem 20 let porocen, imam 3 otroke. Vendar sem prakticno od poroke "fehtal" za seks, se dobrikal, kupoval darila, pospravljal doma, skrbel za otroke, skratka vse, da bi razbremenil zeno- pa nisem ravno "copata", le glede zivljenja v skupnosti, kot je druzina zelim biti enakopraven. Kondicijsko sem bil in sem se zmeraj zelo dober, saj mi je telesna pripravljenost, ze zaradi sluzbe zelo pomembna... pred desetimi leti se mi je zdelo zamalo, da se skorajda ponizujem in sem zeni odkrito rekel, da sem vedno na razpolago in to res "vedno" na razpolago, vendar, da me mora od sedaj naprej zapeljati ona...sedaj seksava, pardon se ljubiva na vsaka dva- tri mesece... Ker sem vgojen krscansko in tudi zaradi "postene igre" sem zvest, ceprav veliko potujem po svetu in deklet, pa ne mislim 'lahkih' temvec, takih s katerimi sem se ujel v komunikaciji je veliko... ko je 'kriza' imam tak obcutek, da me bo razgnalo, celo srce me zacne boleti.. sem ze sel k svoji zdravnici, ki mi je svetovala, da naj bom pac bolj aktiven, pa sem zopet v zacaranem krogu... sedaj se sprasujem, zakaj bi moral trpeti, ceprav imam zavest "fairplaya" zelo veliko... ko zeni povem za svoje tezave, se vedno razburi in postane skoraj histericna. Vcasih, kljub dogovoru o mojem "nenadlegovanju" pripravljam teren, takole potihoma cel teden... potem pa ko ze mislim, "zdaj pa bo"... dobi zena svoje reci, ali pa (sedaj imam ze fikcijo) nenadoma najde nek izgovor, da ne more... utrujena, glava boli, mora nujno nekaj narediti, se bi samo stisnila, ni vse v seksu, potrebna je ljubezen, gleda kak zelo zanimiv film, nujno mora preprati maile... aha... ko pa pride do tistih trenutkov, pa bi ona "nahitro", ce sem predolg, me kar odrine stran in pravi, da ne more vec... enostavno ne vem kaj naj storim, sem v "najboljsih letih", in vsak dan se pocutim bolj prevaranega (ne vem ce je pravi izraz...opeharjen, nasmoljen...), čeprav ženo ljubim, tista kemija izpored 20 let se ni popustila, vsaj iz moje strani ne... enostavno ne vem kaj storiti... ko sem zeni omenil skupno konzultacijo s kakim strokovnjakom, je bilo doma huje kot v obdobju hladne vojne Undecided


Evo, tud dayaran se po dolgem času mal oglaša naokol...

Te zelo dobro štekam. Ja, si samo človek, kot smo še vsi tuki. Sam sem kot mulc mel mal podobno izkušnjo, čeprav niti od daleč ne tako problematično kot je tvoja. In zgodba je bla taka, da sem lahko iz nje pač odšel (čeprav ne čist na easy).
Nekaj moraš naredit, to je dejstvo. Če ne, boš, kot si že sam ugotovu, eksplodiral. Vprašanje, ki se mi poraja, je, kolk žena do tebe čuti tudi v drugih ozirih, če nima motivacije do seksualnosti s tabo. Jst bi najprej pogledal v to. Da se ugotovi, kje je sploh vzrok problema. Ker če se z nekom počutiš ful povezanga, pride do globoke intimne seksualne predaje že čisto spontano. Želiš se z drugo osebo celostno združit in to se potem na tak način izrazi tud v seksu. In v takem primeru je seks še veliko bolj intenziven, doživet, intimen, da ne rečem tantričen, kot samo običajen fuk. V tvojem primeru pa, kot opisuješ, je bolj obratno. Torej zakaj? Sam tega ne boš mogel razčistit. Žena, če do tebe resnično kaj čuti, bi po moje morala sodelovati v razčiščevanju te zadeve. Ona pa noče sodelovati niti pri tem. Spet - zakaj?

Ker če bo zavračala kakršnokoli sodelovanje v tej smeri, ti konc koncev praktično gledano ostaneta samo dve rešitvi - ali ločitev in nov odnos, kjer se boš dobro počutil; ali pa se sprijaznit s situacijo, se odrečt seksu in energijo preusmerit v kaj drugega.

Ker če ne boš izpeljal nobene od teh dveh variant, niti z ženo ne boš stvari mogel razčistit, boš nekega lepega dne pač eksplodiral. Ali pa ostal zafrustriran do konca svojih dni. In zafrustriranost je ena najbolj zajebanih energetskih blokad.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahate.d
Ex Member




Re: mu ne paše
Reply #17 - 27.04.2008 at 03:38:00
 
Pozdravljen Dayaran, po dolgem času.   Smiley

Tudi jaz se strinjam, da je prvo potrebno poiskati vzrok, zakaj je v tem primeru takšna negativnost do seksa s strani žene.

Vzrokov je lahko več, lahko je tudi fizičen ali v seksu sploh uživa oziroma ali je blokada toliko močna, da tudi fizično ne more uživati v spolnosti.

Poznam par, kjer je bila ženska v otroštvu zlorabljena in so ji ostale travme še sedaj.  V seksu ne uživa in ji je muka.  Poleg tega pa ima do fanta odnos kot hčer do očeta in želi samo nežnost ( ker je ni nikoli imela s strani očeta ) a ko fant pokaže poželenje se počuti ogroženo in jemlje to kot nekaj slabega.
Tudi ona se o tem ne more pogovarjati in če fant načne temo postane napadalna in histerična, kar pa le kaže na velik strah.  
Te zadeve so zelo zapletene in zelo globoko čustvene.  Veliko ljudi svoje travme raje potlači, ker jih je strah se spoprijeti z njimi.

Semsamočlovek predlagam ti čim več pogovorov z ženo in to postopoma v bistvo problema, korak za korakom ter razumevanje situacije, ne obsojanje.

Lep pozdrav   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: mu ne paše
Reply #18 - 27.04.2008 at 12:59:53
 
Quote:
Pozdravljen Dayaran, po dolgem času.   Smiley

Tudi jaz se strinjam, da je prvo potrebno poiskati vzrok, zakaj je v tem primeru takšna negativnost do seksa s strani žene.

Vzrokov je lahko več, lahko je tudi fizičen ali v seksu sploh uživa oziroma ali je blokada toliko močna, da tudi fizično ne more uživati v spolnosti.

Poznam par, kjer je bila ženska v otroštvu zlorabljena in so ji ostale travme še sedaj.  V seksu ne uživa in ji je muka.  Poleg tega pa ima do fanta odnos kot hčer do očeta in želi samo nežnost ( ker je ni nikoli imela s strani očeta ) a ko fant pokaže poželenje se počuti ogroženo in jemlje to kot nekaj slabega.
Tudi ona se o tem ne more pogovarjati in če fant načne temo postane napadalna in histerična, kar pa le kaže na velik strah.  
Te zadeve so zelo zapletene in zelo globoko čustvene.  Veliko ljudi svoje travme raje potlači, ker jih je strah se spoprijeti z njimi.

Semsamočlovek predlagam ti čim več pogovorov z ženo in to postopoma v bistvo problema, korak za korakom ter razumevanje situacije, ne obsojanje.

Lep pozdrav   Smiley



Nahate, lep pozdrav tudi tebi!

No, še ena osvetlitev še z drugega zornega kota. Spet drži - več glav več ve.

LP!  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
macka28
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 13
jesenice
Gender: female
Re: mu ne paše
Reply #19 - 06.06.2008 at 19:49:37
 
Ej, to ti dam popolnoma prav...

Tako moski- kot zenske sporocamo stvari eden drugemu- vsakodnevno, vsak trenutek...

--------------------------------------------------------------

Ampak kot odgovor na topic.... Glej.... dejansko obstajajo moski, kjer dobesedno lahko ob njih delas salte, nevemkaksne akrobacije in pozicije, poskusis to in ono..... nezno.... ali grobo..... pa jim je vseeno muka ta stvar...

Tako da glej.... Imela sem izkusnje s tem.....Poiskusila miljon stvari... no ja....sicer sama sem po 3h letih (oba sva se trudila- no ja.... vsak po svoje...) dobila odgovor, da ga pac zensko telo ne privlaci in da se sam ne ve zakaj....
Glej...DALECCCCCCCCCCCCCC proc od tega da bi zelela KARKOLI SODITI za vajino zvezo..... Lahko samo izlijem svoje izkusnje....

Back to top
 

Sončni žarek, toplino in srečo v srcu vsem...&&&&...
 
IP Logged
 
matjazko
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 18

Re: mu ne paše
Reply #20 - 14.03.2009 at 18:57:32
 
semsamoclovek wrote on 21.04.2008 at 14:33:11:
novinka wrote on 16.04.2008 at 09:42:52:
Živjo!
Sem nova na tem forumu, s fantom pa imava precej veliko težavo. Že nekaj časa (že preden sva začela) mu je začela pešati želja po sexu. Prišlo je celo do stadija, ko mu je sex breme in prisila.


Tudi jaz sem nov tukaj, predvsem slucajno, ker sem iskal preko spleta odgovore ali vzorec vedenja na moje tezave...
Sam ne morem verjeti, da obstajo moski, ki jim ne pase. Jaz imam tezavo ravno obratno... sedaj sem 20 let porocen, imam 3 otroke. Vendar sem prakticno od poroke "fehtal" za seks, se dobrikal, kupoval darila, pospravljal doma, skrbel za otroke, skratka vse, da bi razbremenil zeno- pa nisem ravno "copata", le glede zivljenja v skupnosti, kot je druzina zelim biti enakopraven. Kondicijsko sem bil in sem se zmeraj zelo dober, saj mi je telesna pripravljenost, ze zaradi sluzbe zelo pomembna... pred desetimi leti se mi je zdelo zamalo, da se skorajda ponizujem in sem zeni odkrito rekel, da sem vedno na razpolago in to res "vedno" na razpolago, vendar, da me mora od sedaj naprej zapeljati ona...sedaj seksava, pardon se ljubiva na vsaka dva- tri mesece... Ker sem vgojen krscansko in tudi zaradi "postene igre" sem zvest, ceprav veliko potujem po svetu in deklet, pa ne mislim 'lahkih' temvec, takih s katerimi sem se ujel v komunikaciji je veliko... ko je 'kriza' imam tak obcutek, da me bo razgnalo, celo srce me zacne boleti.. sem ze sel k svoji zdravnici, ki mi je svetovala, da naj bom pac bolj aktiven, pa sem zopet v zacaranem krogu... sedaj se sprasujem, zakaj bi moral trpeti, ceprav imam zavest "fairplaya" zelo veliko... ko zeni povem za svoje tezave, se vedno razburi in postane skoraj histericna. Vcasih, kljub dogovoru o mojem "nenadlegovanju" pripravljam teren, takole potihoma cel teden... potem pa ko ze mislim, "zdaj pa bo"... dobi zena svoje reci, ali pa (sedaj imam ze fikcijo) nenadoma najde nek izgovor, da ne more... utrujena, glava boli, mora nujno nekaj narediti, se bi samo stisnila, ni vse v seksu, potrebna je ljubezen, gleda kak zelo zanimiv film, nujno mora preprati maile... aha... ko pa pride do tistih trenutkov, pa bi ona "nahitro", ce sem predolg, me kar odrine stran in pravi, da ne more vec... enostavno ne vem kaj naj storim, sem v "najboljsih letih", in vsak dan se pocutim bolj prevaranega (ne vem ce je pravi izraz...opeharjen, nasmoljen...), čeprav ženo ljubim, tista kemija izpored 20 let se ni popustila, vsaj iz moje strani ne... enostavno ne vem kaj storiti... ko sem zeni omenil skupno konzultacijo s kakim strokovnjakom, je bilo doma huje kot v obdobju hladne vojne Undecided


Mogoče pa žena gleda nate bolj na prijatelja kot na partnerja (tudi ti jo imaš rad'?? Ali pa mogoče ne znaš zadostiti njenih čustvenih potreb, če si dalj časa odsoten, če sta si odtujena itd.?

Mislim, da bi spolnost morala biti spontana, ne kot protiusluga, ker to je oblika "kupovanja seksa", in to je odnos klienta in stranke in ne partnerski odnos.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2