Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 655 656 657 658 659 ... 764
(Read 1076941 times)
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9840 - 19.12.2010 at 18:26:43
 
ego-3p wrote on 19.12.2010 at 11:18:04:
M.L. wrote on 19.12.2010 at 09:30:36:
Robi wrote on 18.12.2010 at 20:42:22:
Quote:
Materialno, ki pa je po poti ljubezni preobrazeno v energijo, se nikoli več ne vrne nazaj v materialno. Tukaj pa odpovedo vse svetne šole in tisti ki hočejo dokaze tega ne morejo doumeti, tisti ki pa doumejo pa ne rabijo dokazov.

To pomeni, verjami, če ti paše...Če ne, pa ne. Smiley

Ni ravno tako kot rečeš; jaz pa pravim, da nihče ne more verjeti dokler ne dojame. Tisti, ki slepo verjame je še daleč od resnice.

No, pa lep pozdrav.

Materialno se rodi iz nematerialnega , rodi se iz boga . Materialno ne predstavlja nobenega problema saj nas ni nihce prisilil da se materializiramo , zato smo tu da izkusamo obcutke dobro slabo trdo mehko -materialno ,brez da bi sodili kaj je prav in kaj ni prav, ravno ko zacnemo tako sodit tudi vidimo probleme v materialnem. Nematerialno in materialno ustvarjata drug drugega , dobro in slabo ustvarjata drug drugega , in v razumevanju tega je ljubezen .Kako nam lahko sploh pade na pamet da mi odlocamo kaj in kdo je dober in kdo ni .Vsak ima svojo pot ! to je edina pot k bogu ce se lahko tako izrazim , pot k sebi k spoznanju svojega bistva, spoznanju izvora .

Je že res, da vsaka pot vodi do Boga, ampak samo ena pot ja varna in garantira dospetje na cilj, druge poti pa so bolj ali manj varne, pa tudi zelo nevarne, po katerih je zelo težko doseči cilj, po slednji celo nikoli ali zelo, zelo težko.

Na nepravih poteh je za človeka toliko preprek in ovir, da človek zelo hitro obupa. Zaradi nenehnega ubadanja z ovirami in preprekami se človeku izgubi tudi zastavljen cilj in potem je jasno da mora obupati nad svojim potovanjem, saj sploh več ne ve kam se je namenil. Tako tudi z lahkoto propade dober namen in z njim tudi sam človek, če se ne poda po pravi poti do zastavljenega cilja.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9841 - 19.12.2010 at 18:33:21
 
Robi wrote on 19.12.2010 at 18:09:44:
Quote:
Glej, tukaj ti lahko dokazujem prav kolkor hočem, a vendar dokler stvari ne dojameš, tudi ne boš verjel dokazom, zato je navajanje dokazov nesmiselno in ti lahko bolj škodi kot pa koristi. Če si pa stvar dojel, imaš pa tako vse dokaze na svoji dlani in jih ne rabiš postavljati pred sodnika.

Pa lep pozdrav.

A misliš, da samo jaz berem ta forum ? Smiley

Ne, ne mislim tako, vendar je vseeno, če dokaze zahteva eden, več sto ali pa tisoči ljudje.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9842 - 19.12.2010 at 18:42:09
 
[quote author=comp link=1199276871/9834#9834 date=1292761110]
Quote:
Zakaj pa materijalno naj ne bi bilo del boga ?

Saj je del Boga, saj je vendar iz Njega narejeno v Njemu.

Quote:
Zakaj ima kar nekaj ljudi mnenje, da je materijalno vredno manj, kot pa nematerijalno ?

Zato ker je materialno nepopolno, nematerialno pa je popolno.

Quote:
Je to odsev zavedanja šibkosti lastnega telesa...Ker si človek lahko izmisli kar želi, telo pa ne sledi našim željam ?


Ne, nič od tega, ampak zgolj spoznanje.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9843 - 19.12.2010 at 18:55:08
 
M.L. wrote on 19.12.2010 at 18:26:43:
ego-3p wrote on 19.12.2010 at 11:18:04:
M.L. wrote on 19.12.2010 at 09:30:36:
Robi wrote on 18.12.2010 at 20:42:22:
Quote:
Materialno, ki pa je po poti ljubezni preobrazeno v energijo, se nikoli več ne vrne nazaj v materialno. Tukaj pa odpovedo vse svetne šole in tisti ki hočejo dokaze tega ne morejo doumeti, tisti ki pa doumejo pa ne rabijo dokazov.

To pomeni, verjami, če ti paše...Če ne, pa ne. Smiley

Ni ravno tako kot rečeš; jaz pa pravim, da nihče ne more verjeti dokler ne dojame. Tisti, ki slepo verjame je še daleč od resnice.

No, pa lep pozdrav.

Materialno se rodi iz nematerialnega , rodi se iz boga . Materialno ne predstavlja nobenega problema saj nas ni nihce prisilil da se materializiramo , zato smo tu da izkusamo obcutke dobro slabo trdo mehko -materialno ,brez da bi sodili kaj je prav in kaj ni prav, ravno ko zacnemo tako sodit tudi vidimo probleme v materialnem. Nematerialno in materialno ustvarjata drug drugega , dobro in slabo ustvarjata drug drugega , in v razumevanju tega je ljubezen .Kako nam lahko sploh pade na pamet da mi odlocamo kaj in kdo je dober in kdo ni .Vsak ima svojo pot ! to je edina pot k bogu ce se lahko tako izrazim , pot k sebi k spoznanju svojega bistva, spoznanju izvora .

Je že res, da vsaka pot vodi do Boga, ampak samo ena pot ja varna in garantira dospetje na cilj, druge poti pa so bolj ali manj varne, pa tudi zelo nevarne, po katerih je zelo težko doseči cilj, po slednji celo nikoli ali zelo, zelo težko.

Na nepravih poteh je za človeka toliko preprek in ovir, da človek zelo hitro obupa. Zaradi nenehnega ubadanja z ovirami in preprekami se človeku izgubi tudi zastavljen cilj in potem je jasno da mora obupati nad svojim potovanjem, saj sploh več ne ve kam se je namenil. Tako tudi z lahkoto propade dober namen in z njim tudi sam človek, če se ne poda po pravi poti do zastavljenega cilja.

Pa lep pozdrav.

Pot je samo beseda del stavka ki skusa opisat bistvo , to izgleda mi ni uspelo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9844 - 20.12.2010 at 11:32:34
 
ML,
v svojih izjavah si že malo nasprotuješ.

Najprej pišeš: Quote:
Je že res, da vsaka pot vodi do Boga, ampak samo ena pot ja varna in garantira dospetje na cilj,

Potem pa: Quote:
Zakaj pa materijalno naj ne bi bilo del boga ?

Saj je del Boga, saj je vendar iz Njega narejeno v Njemu.

Ne razumem tvoje logike...Če je vse narejeno v Bogu, potem je vseeno kje sem in na kakšni poti sem, sem vedno v Njemu.
Izven Njega ali iti po poti, ki bi vodila izven Njega, ni možna, saj je izven Njega neobstoj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9845 - 20.12.2010 at 11:34:09
 
M.L. wrote on 19.12.2010 at 18:33:21:
Robi wrote on 19.12.2010 at 18:09:44:
Quote:
Glej, tukaj ti lahko dokazujem prav kolkor hočem, a vendar dokler stvari ne dojameš, tudi ne boš verjel dokazom, zato je navajanje dokazov nesmiselno in ti lahko bolj škodi kot pa koristi. Če si pa stvar dojel, imaš pa tako vse dokaze na svoji dlani in jih ne rabiš postavljati pred sodnika.

Pa lep pozdrav.

A misliš, da samo jaz berem ta forum ? Smiley

Ne, ne mislim tako, vendar je vseeno, če dokaze zahteva eden, več sto ali pa tisoči ljudje.

Pa lep pozdrav.

A ne bi raje priznal, da ne poznaš dokaza ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
4
****
Offline


Posts: 403
Ljubljana
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9846 - 20.12.2010 at 11:46:14
 
Robi wrote on 20.12.2010 at 11:34:09:
M.L. wrote on 19.12.2010 at 18:33:21:
Robi wrote on 19.12.2010 at 18:09:44:
Quote:
Glej, tukaj ti lahko dokazujem prav kolkor hočem, a vendar dokler stvari ne dojameš, tudi ne boš verjel dokazom, zato je navajanje dokazov nesmiselno in ti lahko bolj škodi kot pa koristi. Če si pa stvar dojel, imaš pa tako vse dokaze na svoji dlani in jih ne rabiš postavljati pred sodnika.

Pa lep pozdrav.

A misliš, da samo jaz berem ta forum ? Smiley

Ne, ne mislim tako, vendar je vseeno, če dokaze zahteva eden, več sto ali pa tisoči ljudje.

Pa lep pozdrav.

A ne bi raje priznal, da ne poznaš dokaza ?

Evo ti dokaza, Robi, sicer ne vem o čem teče beseda samo ta "dokaz" je aplikatibilen povsod in se ga lahko da v vsakršno forumsko juho ...: ali se telo, ki je sestavljeno iz mrtve atomske materije, lahko zaveda svojega obstoja? To ti je pitanje in odgovor na vse, ni važno o čem teče beseda. Torej ... evo ti dokaza!  Grin Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9847 - 20.12.2010 at 11:55:39
 
Quote:
Evo ti dokaza, Robi, sicer ne vem o čem teče beseda samo ta "dokaz" je aplikatibilen povsod in se ga lahko da v vsakršno forumsko juho ...: ali se telo, ki je sestavljeno iz mrtve atomske materije, lahko zaveda svojega obstoja? To ti je pitanje in odgovor na vse, ni važno o čem teče beseda. Torej ... evo ti dokaza!  Grin Cheesy

Poet...
Ne vem koga imaš v mislih, vendar vsaj jaz nisem mrtev...zaenkrat.... Cheesy
Ali pa se ne zavedam svojega obstoja.... Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
4
****
Offline


Posts: 403
Ljubljana
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9848 - 20.12.2010 at 12:02:27
 
Robi wrote on 20.12.2010 at 11:55:39:
Quote:
Evo ti dokaza, Robi, sicer ne vem o čem teče beseda samo ta "dokaz" je aplikatibilen povsod in se ga lahko da v vsakršno forumsko juho ...: ali se telo, ki je sestavljeno iz mrtve atomske materije, lahko zaveda svojega obstoja? To ti je pitanje in odgovor na vse, ni važno o čem teče beseda. Torej ... evo ti dokaza!  Grin Cheesy

Poet...
Ne vem koga imaš v mislih, vendar vsaj jaz nisem mrtev...zaenkrat.... Cheesy
Ali pa se ne zavedam svojega obstoja.... Grin

Ej, robi, moj robi, tvoje telo je že v tem trenutku kadaver, samo se tega še ne zavedaš. Potem ob "smrti" se pa telo več ne premika in pravimo, da je mrtvo, samo v resnici je že sedaj zgolj mrtva materija po kateri šiba kri pa take bedarije gor in dol, samo ono samo ni sposobno ama ža čošak, da bi se zavedalo obstoja, ker je ista materija kot kamen.

Eh, moj robi, TI res nisi mrtev, zato pa je "tvoje" telo mrtvo že od nekdaj, ne šele ob smrti, zato pa spoznaj kdo je tisti, ki je resnično živ - al si to TI (pa pogledaš kaj naj bi to res bilo), al je to telo, ki je zgolj mrtva materija.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ik.kanu.na
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 918

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9849 - 20.12.2010 at 12:15:11
 
A ni vse to samo v možganih, v katerem se zavedaš obstoja, kajne?  Huh
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9850 - 20.12.2010 at 12:27:35
 
gape wrote on 19.12.2010 at 13:37:43:
Robi wrote on 19.12.2010 at 13:18:30:
Quote:
Materialno se rodi iz nematerialnega , rodi se iz boga

Zakaj pa materijalno naj ne bi bilo del boga ?

Zakaj ima kar nekaj ljudi mnenje, da je materijalno vredno manj, kot pa nematerijalno ?

ker tko je
ker to kar ti mislš da je materialno ni materialno ampak je glih tko nematerialno (in skoz to oboje JE del boga), samo da je po vrhu tega še zlagano; zlagano pa je ker si je tko nekdo zamislu ... najblj popolno zgodbo smo mel priložnost slišat klele:
gape wrote on 18.12.2010 at 16:36:55:
Interview with George Kavassilas - Universal Truth 1/23
http://www.youtube.com/watch?v=rrrLBFWbHdo&playnext=1&list=PL6DFB580E8E185DCD&in...

kar se mene tiče

Najbrz si ti najdu svoj del resnice v tem pol je ql itak
Meni je pa tip cisti fejker , sej itak se ne gre za njega pac pa za to kar govori in kaj skusa povedat , js  ne razumem po kakih dimenzijah je potoval , to ponavadi govorijo samani ko se ga prbijejo pa odpotujejo sam te dimenzije so cist drugo kar ta tip govori , ce pozna resnico vsega pol ne vidim zakaj bi razlagal kako je potoval z vesoljsko ladjo bla bla kako je blo fajn koga je spoznal wtf ima to veze z resnico kaj nebi rajsi govori za ljudi ne pa zase kolk je lutal po  vesolju .
moj hambl opinion kolk je pac vredno  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9851 - 20.12.2010 at 12:31:26
 
Poet wrote on 20.12.2010 at 12:02:27:
Robi wrote on 20.12.2010 at 11:55:39:
Quote:
Evo ti dokaza, Robi, sicer ne vem o čem teče beseda samo ta "dokaz" je aplikatibilen povsod in se ga lahko da v vsakršno forumsko juho ...: ali se telo, ki je sestavljeno iz mrtve atomske materije, lahko zaveda svojega obstoja? To ti je pitanje in odgovor na vse, ni važno o čem teče beseda. Torej ... evo ti dokaza!  Grin Cheesy

Poet...
Ne vem koga imaš v mislih, vendar vsaj jaz nisem mrtev...zaenkrat.... Cheesy
Ali pa se ne zavedam svojega obstoja.... Grin

Ej, robi, moj robi, tvoje telo je že v tem trenutku kadaver, samo se tega še ne zavedaš. Potem ob "smrti" se pa telo več ne premika in pravimo, da je mrtvo, samo v resnici je že sedaj zgolj mrtva materija po kateri šiba kri pa take bedarije gor in dol, samo ono samo ni sposobno ama ža čošak, da bi se zavedalo obstoja, ker je ista materija kot kamen.

Eh, moj robi, TI res nisi mrtev, zato pa je "tvoje" telo mrtvo že od nekdaj, ne šele ob smrti, zato pa spoznaj kdo je tisti, ki je resnično živ - al si to TI (pa pogledaš kaj naj bi to res bilo), al je to telo, ki je zgolj mrtva materija.

Poet potem je zate vse mrtvo kar se giblje pred ocmi , clovek ,zivali ki jim tece kri po zilah ,rastline ki jim tece sok po steblih , js temu recem zivljenje ce se giblje pije vodo zivi ... edino ce kako drugac mislis , mogoc lahko poves kako drugac ?  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9852 - 20.12.2010 at 12:36:15
 
ik.kanu.na wrote on 20.12.2010 at 12:15:11:
A ni vse to samo v možganih, v katerem se zavedaš obstoja, kajne?  Huh

po moje se zavest zaveda sama sebe skos manifestirano telo , nemanifestirano se nima cesa zavedat tako da je telo hvalabogu potrebno , ceprav eni mislijo da je ze skor odvec , duno that  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
4
****
Offline


Posts: 403
Ljubljana
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9853 - 20.12.2010 at 12:48:32
 
ik.kanu.na wrote on 20.12.2010 at 12:15:11:
A ni vse to samo v možganih, v katerem se zavedaš obstoja, kajne?  Huh

Ne vem, če lahko materija, četudi ful kompleksna (možgani) ustvari zavedanje eksistence. Po mojem, da ne, ker vse duhovne izkušnje govorijo o tem, da nima telo nič s pravim spoznanjem. Da je rpavzaprav tudi telo tisto, ki je v polju zavedanje in katerega se zavest zaveda.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
4
****
Offline


Posts: 403
Ljubljana
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9854 - 20.12.2010 at 12:51:17
 
ego-3p wrote on 20.12.2010 at 12:31:26:
Poet wrote on 20.12.2010 at 12:02:27:
Robi wrote on 20.12.2010 at 11:55:39:
Quote:
Evo ti dokaza, Robi, sicer ne vem o čem teče beseda samo ta "dokaz" je aplikatibilen povsod in se ga lahko da v vsakršno forumsko juho ...: ali se telo, ki je sestavljeno iz mrtve atomske materije, lahko zaveda svojega obstoja? To ti je pitanje in odgovor na vse, ni važno o čem teče beseda. Torej ... evo ti dokaza!  Grin Cheesy

Poet...
Ne vem koga imaš v mislih, vendar vsaj jaz nisem mrtev...zaenkrat.... Cheesy
Ali pa se ne zavedam svojega obstoja.... Grin

Ej, robi, moj robi, tvoje telo je že v tem trenutku kadaver, samo se tega še ne zavedaš. Potem ob "smrti" se pa telo več ne premika in pravimo, da je mrtvo, samo v resnici je že sedaj zgolj mrtva materija po kateri šiba kri pa take bedarije gor in dol, samo ono samo ni sposobno ama ža čošak, da bi se zavedalo obstoja, ker je ista materija kot kamen.

Eh, moj robi, TI res nisi mrtev, zato pa je "tvoje" telo mrtvo že od nekdaj, ne šele ob smrti, zato pa spoznaj kdo je tisti, ki je resnično živ - al si to TI (pa pogledaš kaj naj bi to res bilo), al je to telo, ki je zgolj mrtva materija.

Poet potem je zate vse mrtvo kar se giblje pred ocmi , clovek ,zivali ki jim tece kri po zilah ,rastline ki jim tece sok po steblih , js temu recem zivljenje ce se giblje pije vodo zivi ... edino ce kako drugac mislis , mogoc lahko poves kako drugac ?  Smiley

Hja, čeprav vse to so isti atomi kot so recimo v kamnu, samo da pri živali po mojem ustvarjajo vtis, kukr da je pa to neki različno od t.i. nežive narave - sam po mojem je vse ista neživa materija, in je pri nas samo iluzija, da je telo tisto, ki se zaveda vsega obstoja, pa je v resnici enako inertno kot kamen samo malo bolj kompleksno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 655 656 657 658 659 ... 764