Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 49 50 51 52 53 ... 764
(Read 1114026 times)
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #750 - 15.02.2008 at 11:42:11
 
Bardo_Thodol wrote on 15.02.2008 at 00:18:50:
Alojz,

ali lahko postrežeš s kakšnimi podatki, ki bi kakorkoli potrdili, da se obličje Zemlje spreminja v 28.000 letnih ciklih. Zajeti bi morali daljše obdobje, vsaj nekaj milijonov let.

Kakšne spremembe naj bi to bile? Poplave? Kaj drugega?
Zakaj bi se tovrstne spremembe ravnale po 28.000 letnih ciklih. Kaj je v tej številki tako posebnega?
Kolikor vemo, se spremembe dogajajo nenehno. Ne verjamem pa v "magične številke", če niso podkrepljene z izračuni.

In kaj naj bi pomenilo, da deluje človeška misel na EM valovanje galaktičnega telesa?
EM valovanje so fotoni različnih frekvenc, to je svetloba infrardeča, vidna, UV, X-žarki, gama žarki, kozmični žarki...
Človeški možgani so za svoj nastanek seveda potrebovali tudi svetlobo, kar ni nič novega, vendar na Zemlji dominira svetloba s Sonca. Brez Sonca bi bila Zemlja hladen in mrtev planet.


V borbo dobrega in zla ne verjamem, ker v naravi ni dobrega in zla, Obstajajo le sile, ki nenehno spreminjajo Vesolje. Zlo in dobro sta produkta naše subjektivne presoje, dualni pogled na isto stvar, ki z enega zornega kota zgleda kot zlo, z drugega pa kot dobro. Gre za dve strani istega kovanca.

Sicer se pa strinjam, da z žalitvami ljudje več povedo o sebi, kot o tistih, ki jih poskušajo žaliti.




Zajeti bi moral daljse obdobje pravis, mislim da ni fora v temu da kar zajames priblizno aneda?

Mislim da bo vesoljni potop oziroma kvantno zlitje res nekaj podobnega poplavam, samo se dosti huje. Zemlja bo naredila gravitacijski nihaj, tecaji se bodo poravnali. In razen poplav bodo bruhali vulkani, kopno in voda se bosta prelivala med seboj. Posledicno se bodo naredili oblaki pare in prahu in to je zacetek ledene dobe.

In to res ni nic novega to se vecno dagaja na zemlji in popolnoma na cisto vseh drugih nivojih po vzorcu: smrt, rojstvo- rojstvo, smrt.

Tu na zemlji smo v ciklu, clovestvo se ne zaveda tega cikla. Nekaterim se to dejstvo ne dopade, ampak povsod kamor pogledas se dogajajo ti cikli. V celicah (dnk), mi isto menjavamo telo, in tako vse do galaksije.

No clovestvo se ni spoznalo vecjih in tako bolj pomembnejsih ciklov.

In veliko jih rece: ah briga me za cikle, zame to ni pomembno.

Jaz pa mislim da se to tice vsakega posameznika in prisel bo dan, ko ga bodo cikli se kako brigali. Da ti pa bog pomaga pa si moras sam pomagati pa upam da je tudi dovolj jasno dejstvo dandanes.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #751 - 15.02.2008 at 11:58:40
 
Etrex wrote on 15.02.2008 at 11:42:11:
Mislim da bo vesoljni potop oziroma kvantno zlitje res nekaj podobnega poplavam, samo se dosti huje. Zemlja bo naredila gravitacijski nihaj, tecaji se bodo poravnali. In razen poplav bodo bruhali vulkani, kopno in voda se bosta prelivala med seboj. Posledicno se bodo naredili oblaki pare in prahu in to je zacetek ledene dobe.



Kdaj pa naj bi to bilo?
Da se mal pripravim.

Ene parkrat se je folk že priravljal na poplave, pol pa ni bilo nič in so čolne spet nazaj dol s Šmarne gore vlačili... mar bi jih gor pustili, če bo zdaj res kaj.





Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #752 - 15.02.2008 at 12:07:11
 
Bardo_Thodol wrote on 15.02.2008 at 11:58:40:
Etrex wrote on 15.02.2008 at 11:42:11:
Mislim da bo vesoljni potop oziroma kvantno zlitje res nekaj podobnega poplavam, samo se dosti huje. Zemlja bo naredila gravitacijski nihaj, tecaji se bodo poravnali. In razen poplav bodo bruhali vulkani, kopno in voda se bosta prelivala med seboj. Posledicno se bodo naredili oblaki pare in prahu in to je zacetek ledene dobe.

Kdaj pa naj bi to bilo?
Da se mal pripravim.

Ene parkrat se je folk že priravljal na poplave, pol pa ni bilo nič in so čolne spet nazaj dol s Šmarne gore vlačili... mar bi jih gor pustili, če bo zdaj res kaj.


No naj te potolazim, v temu telesu se ne bos tega dozivel. Pa mislim da tudi ne v bljiznje generacijski prihodnosti ne
(Bo A. bolj tocno povedal), ampak to se ne pomeni da se to ne bliza.

S trenutno civilizacijsko tehnologijo in znanjem, se nimas kaj dosti pripravljati. Coln je prispodoba za pravo resitev, agregat. Vsa druga tehnologija ne bo kaj dosti pomagala.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #753 - 15.02.2008 at 13:27:41
 
Etrex wrote; Vse kar znas je kurcenje preko vseh meja.

Torej, tudi ti nisi dosti boljši ( bi lahko dodal, vendar raje ne bom  Wink).
šahmatšah
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #754 - 15.02.2008 at 13:35:08
 
Etrex wrote;
Zajeti bi moral daljse obdobje pravis, mislim da ni fora v temu da kar zajames priblizno aneda?

Mislim da bo vesoljni potop oziroma kvantno zlitje res nekaj podobnega poplavam, samo se dosti huje. Zemlja bo naredila gravitacijski nihaj, tecaji se bodo poravnali. In razen poplav bodo bruhali vulkani, kopno in voda se bosta prelivala med seboj. Posledicno se bodo naredili oblaki pare in prahu in to je zacetek ledene dobe.

In to res ni nic novega to se vecno dagaja na zemlji in popolnoma na cisto vseh drugih nivojih po vzorcu: smrt, rojstvo- rojstvo, smrt.

Tu na zemlji smo v ciklu, clovestvo se ne zaveda tega cikla. Nekaterim se to dejstvo ne dopade, ampak povsod kamor pogledas se dogajajo ti cikli. V celicah (dnk), mi isto menjavamo telo, in tako vse do galaksije.

No clovestvo se ni spoznalo vecjih in tako bolj pomembnejsih ciklov.

In veliko jih rece: ah briga me za cikle, zame to ni pomembno.

Jaz pa mislim da se to tice vsakega posameznika in prisel bo dan, ko ga bodo cikli se kako brigali. Da ti pa bog pomaga pa si moras sam pomagati pa upam da je tudi dovolj jasno dejstvo dandanes.

Torej, Etrex; mislite ali veste  Wink?
In, če  torej to obdobje neizpodbitno prihaja, in v neki daljno-oddaljeni prihodnosti , ... kaj bi se z tem obremenjevali potemtakem ?  Tongue

Jaz pa VEM, kako bo Exclaim. In to v bližnji prihodnosti, katero bomo prav kmalu dočakali  Shocked Shocked.
Tudi vsi znaki/simptomi se že potrjujejo  Shocked. Vsi, vsi po vrsti  Exclaim.

Lp, by Bošt' + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #755 - 15.02.2008 at 13:38:38
 
Etrex wrote on 15.02.2008 at 12:07:11:
No naj te potolazim, v temu telesu se ne bos tega dozivel. Pa mislim da tudi ne v bljiznje generacijski prihodnosti ne
(Bo A. bolj tocno povedal), ampak to se ne pomeni da se to ne bliza.



O, hvala, zdaj si me pa res potolažil.  Cool

Saj to nekako vem, da se bliža cela veselica (čez ene 5 milijard let)

Sam, če ni že jutri, pol ni krize ... važno je itak samo zdaj, a ne?


Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #756 - 15.02.2008 at 13:47:55
 
Hmm, in, zakaj potem taka panika ? Tongue?
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #757 - 15.02.2008 at 14:16:38
 
Jakopinka wrote on 14.02.2008 at 20:53:55:
Ne znate povezati dejstev, ki so dokazana s strani znanosti...ne znate povezati niti dejstev, povezanih z religijo.

Vsak od vas komentira samo eno področje, ali znanosti, ali religije!

Do sedaj še nisem videla koga, ki bi zadeve, ki se dogajajo in obstajajo že od pamtiveka povezal v celotno obširno, t.i. komplementarno znanje-slednje moj oče tudi počne in to je njegovo "videnje", ki ga podpiram že zaradi tega, ker pojasni vesoljno pojavnost na vseh nivojih ali, če hočete samo na enemu-enotnemu nivoju...

Jakopinka,

Raznih metafizičnih razlag in enotnih teorij tega sveta smo videli že kar nekaj. Od antičnih filozofov do skoraj so-dobnih filozov kot je naprimer N. Hartmann ali pa novodobnih mislecev, kot je naprimer Ken Wilber.

Vsem tem razlagam je skupno to, da nimajo kakšne praktično preverljive napovedne vrednosti, to pomeni, da se jih ne da ne potrjevat ne ovrečt in kot take ostajajo teorije, okrog katerih se lahko sicer strinjamo, jih celo častimo, ali pa se prepiramo (kot naprimer v tej temi), ko pa pride do kakšne povezave naprimer z dejansko fiziko, pa konkretnih odgovorov ni od nikoder.

Odgovore pa seveda pričakujemo najprej od vas, ki te stvari dobro razumete in poznate. Zaenkrat prihajajo samo diskvalifikacije, kako nevedni da smo, ker določenih stvari ne vidimo tako, kot jih vidite vi.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #758 - 15.02.2008 at 14:18:53
 
Boštyxz wrote on 15.02.2008 at 13:27:41:
Etrex wrote; Vse kar znas je kurcenje preko vseh meja.

Koprončič,

Kdaj boš kaj končno razložil, kaj vse je narobe z evolucijsko teorijo? Zadnjič si napisal "soon", potem pa že kar pol leta tišina.

Pa ne, da je šlo samo za kurčenje preko vseh meja?

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #759 - 15.02.2008 at 14:51:19
 
Poet wrote on 14.02.2008 at 22:06:33:
Alojz in Sandib wrote on 14.02.2008 at 21:54:52:
Poet wrote on 14.02.2008 at 21:21:21:
No, fino, torej smo spoznali še Alojzevo namišljeno hči, Jakopinko, ki bojda že od zibelke naprej razume blodnje svojega očeta. Fino, ti Jakopinka, ubogo dete, koliko pomladi pa šteješ in kako to, da ti je oče tako spral možgane?

Ah, nič ne de, saj si samo namišljen deklič, tako kot vsi podaniki g. Alojza  in najbrž je celo on sam povsem izmišljen. Od kje črpate vse te blodnje, ljubi otročaji? Vam ni čisto nič jasno.

Evo, tole je absolutna resnica: "VSE JE ENO". Mi sami vidimo dualnost, ker to tako dojema ego/um, ampak v celotni resničnosti je vse ENO in nedeljeno. Zato ni potrebno odfrčati v vesolje in pomagati človeštvu - vse je ENO, samo to ego percepcijo je treba odstraniti izpred oči, da bi se dejansko razkrilo, da vse je ENO in POPOLNO.

To kar g. Alojz propagira je videnje ego dualnosti eksistence in je najhujša nočna mora. VSE JE ENO! Ni nikakršnega problema nikjer, zato tudi ni potrebe po "prometu z darili".



Poet!!

Malo se zberi in razmisli kaj govoriš očetu dveh hčera, če ti že ni nič svetega razen, ti sam sebi, te prosim, da prenehaš s takimi otročarijami.
Moje hčerke so samostojne osebe, stare 24 in 27 let in prosim vzdrži se vsakih komentarjev!

OK, sva dogovorjena?


Nič nisva dogovorjena, ti tolovaj mataj ...

Kako si drzneš prati možgane svojim hčeram? In potem ko te nekdo na to opozori, potem se pa zgovarjaš na svetost. Saj to je zelo podobno spolnemu nadlegovanju, samo da si ti prešel od spolnega napada na psihološki napad. Ti bebec ti, kaj se pa greš?

Sploh pa točno vem kaj te je obsedlo in kaj je sedaj obsedlo še tvoje hčere - žalostna familija. Saj se sploh ne moreš ven izkopati iz te svoje teme v katero si potegnil še svoje otroke - da te ni sram!  Angry

Če bi to bile samo tvoje blodnje, prav, a stvari se kar poslabšujejo - zdaj si v to potegnil še svoje hčere!


Zelo primeren trenutek, poet, da se vprašaš po izvoru svojih lastnih blodenj.

Sam imam otroke podobne starosti kot alojz, ki sem jim nablodil (vsaj po sebi sodeč) precej blodnjav pogled na svet, vendar se ne mislim posipat s pepelom, tudi ko mi to bolj ali manj odkrito skušata očitat. Niti takrat (kar je zame še huje), ko opazim, da mi zavestno ali nezavedno sledita.  Tisto edino, ki šteje in  na kar sta se in še vedno lahko opreta, je itak moja ljubezen, kolikor jima jo pač premorem izkazovat.

Tko da kolk je alojz nudil svojim otrokom ljubezni  se iz njegovih boldenj ne da sklepat. Tko da tko  ti kot  jaz sva zadnja na tem svetu, ki bi mogla o tem sodit.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #760 - 15.02.2008 at 18:28:41
 
Etrex wrote on 15.02.2008 at 11:07:55:
Poet

Kaj je pa tebi tako hudo? Nekaj te v P.D. hudo moti vidim.


P.D. ali "promet z darili" je popolnoma ista stvar kot tisto takrat, ko je neko dekle iz Vrhnike reklo, da bo rodilo Jezusa - vsi so tako prezpogojno verjeli, na koncu pa niti noseča ni bila. To je isti fanatizem in razlaganje stvarstva po svoje - seveda da potem vse "teorije" držijo saj jih sproti prilagajate.

Etrex wrote on 15.02.2008 at 11:07:55:
Tvoji posti povejo vse Poet... sovraziz vse okrog sebe vkljucno s sabo.


Nop, sovražim těmo, te pa je tu veliko. Saj je že Alojz rekel oz. eden od Prometejcev, kako da je moderni svet spral možgane človeštvu, potem se pa izkaže, da je Alojz to isto naredil svojim otrokom. Lepa reč. On je sedaj samo obrnil ploščo: namesto kar družba reče otroku, je zdaj on svojemu otroku nekaj "povedal", pa je to še 10x slabše.
Pa ne samo to, on še celo Janšo slavi! Super.

Etrex wrote on 15.02.2008 at 11:07:55:
In pamet kurja, po tvoje, je ves umski svet okrog tebe odraz tebe samega, ogledalo je tako? Torej si pljuvas v lastno nevednost.


Prvič slišim za tole. Ti je to Alojz povedal?

Etrex wrote on 15.02.2008 at 11:07:55:
Ene pametne nisi povedal v celotni temi. Vse kar znas je kurcenje preko vseh meja.


Seveda, ker ste vi ven prišli z novim psihološkim posilstvom človeštva, ki se je že tolikokrat odvrtelo v zgodovini človeštva. Čarovnice in sorodne nebodigatrebe ste zamenjali z potvorjenimi izseki iz znanosti, a kaj je skupno vaši teoriji in teorijam pred vami: "vi znova kot edini prinašalci lući prinašate pravo znanje, človeštvo vam je lahko samo hvaležno, nikogar pred vami še ni bilo, ki bi tako globoko doumel stvarstvo, kot ravno vi." Hmm, kje smo to že slišali?

Poleg tega operirate z koncepti vesoljnega potopa, ustvarjanjem minotavrom, uživanje mesa vas ne moti, človeštvo rabi vašo pomoč ker brez nje je pogubljeno, kažete tendence po politični stranki, vaš vodja g. Alojz se redno dobiva z Janšo in podobnimi ... in to je to. Kakšen dokaz več še potrebujete, da ste ga nekje hudo pobiksali? Potem vam pa nekdo pokaže ogledalo in takoj se zgražate - se zgražate, ker je povedano bilo malček preblizu dejanske resnice? Too close for comfort?  Shocked
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #761 - 15.02.2008 at 20:59:11
 
Bardo_Thodol wrote on 15.02.2008 at 00:18:50:
Sicer se pa strinjam, da z žalitvami ljudje več povedo o sebi, kot o tistih, ki jih poskušajo žaliti.


Tipična obramba ega. Ko ti nekdo nekaj predoči, je veliko lažje reči, da to kar je bilo rečeno več pove o drugem kot pa o tebi. Tako ti sam braniš lasten ego, da le-ta ne bi videl "neprijetne resnice" o sebi.

Da ne omenjam, da je to hud obrambni mehanizem raznoraznih tepcev in tolovajev. Ja, kar presliši kar ti kdo reče, to bo še najbolje. Takih nojev z glavo v pesku je več milijard na svetu, zato pa je tako stanje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #762 - 15.02.2008 at 21:06:06
 
titud wrote on 15.02.2008 at 14:51:19:
Tko da kolk je alojz nudil svojim otrokom ljubezni  se iz njegovih blodenj ne da sklepat. Tko da tko  ti kot  jaz sva zadnja na tem svetu, ki bi mogla o tem sodit.


Blodnje in ljubezen gredo skupaj? To bi pa res rad slišal kakšen uspešen primer.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #763 - 15.02.2008 at 21:15:46
 
Bardo navaja neke izračune v zvezi z elektroni. Moč agregata, ki sem ga izdelal se meri z  wati. Imam pripombo na navedbe Bardoja, ko pravi, da se gravitacijska sila na atomski ravni ne zaznava. Gravitacijska sila se izraža na vseh nivojih masno-energetske pojavnosti. M in E sta ekvivalentni. Gravitacijska sila deluje med telesoma in je vedno privlačna.

Kaj pa, če obstaja tudi proti gravitacijska sila?

Eksperimentalnih dokazov za obstoj gravitonov še ni, ki naj bi bili delci brez mase in el. naboja, hkrati pa nosilci gravitacijske sile. Vprašanj in protislovij je več kot odgovorov!!!! Bardo navaja, da zlato ni elementarno najgostejša kovina - navaja platino. Platine stare civilizacije v tem 28000 letnem civilizacijskem valu še niso poznali. Platina je bila odkrita okoli 1730 leta. Zlato je kovina, ki se v naravi pojavi tudi v čisti obliki. Majhna razlika, če ne odločujoča.

Bardo moje mnenje in trditev celotne fizikalne znanosti je, da ne poznamo enotne naravne zakonitosti mept*. Slutimo in iščemo pa vsi njen obstoj. To je dejstvo, ki ga nihče, ki danes živi  in se ukvarja s fizikalnimi zakoni na Zemlji, ne more argumentirano zavreči. Torej če sprejmemo logičen zaključek, so vse razlage, ki gredo v smer enotne naravne zakonitosti, hipoteze ali nedokazane teorije, ki pa jih je uradna  fizika že tako polna. Veliko takšnih uradnih teorij obstaja, ki so čisti absurd.
Moje spoznanje te iste enotne naravne zakonitosti mept* je danes z obstoječo tehnologijo in znanjem mogoče takoj preveriti in njen obstoj tudi praktično potrditi.

Moj največji problem je, da veljam v fiziki za laika in nekakšnega čarodeja. Fiziki sami si takšne nazive znotraj lastnega strokovnega kroga pripisujejo. V znanosti danes velja hierarhija osebne pozicije-statusa znotraj stroke. Če si izven tega kroga nimaš možnosti priti vanj.
V tem primeru si obsojen na osebno iznajdljivost, ki mora biti  podkrepljeno s takoj preverljivimi materialnimi dokazi. Ravno to jaz počnem! Dal bom materialni dokaz, ki mi bo omogočil, da se bodo vse moje trditve in spoznanja strokovno preverila in potrdila. Teh dejstev se sam brez tujih namigov popolnoma zavedam!  
Celoten rizik svojega početja sem zavestno vzel v zakup. Popolnoma odgovorno brez kakršnih koli iluzij se vseh možnih posledic svojega početja zavedam.  

Nikogar ne silim,da se mi pridruži, da me podpira ali me spodbuja.

Nikoli in nikjer nisem pisal o nobenem društvu.

Vi mogoče imate občutek, da smo 'prometejevci' kakšna skupina, društvo. Ne! Pišejo vam zgolj ljudje, ki so imeli stik z menoj, ali so osebni prijatelji. Pri meni je vsak dobrodošel. Ti ljudje so se pri meni najavili in sem jih sprejel. Tudi brezplačno podučil o svojem delu.

Brezplačno je moj pogoj, če želijo priti k meni. Dinarja nikoli in nikjer od  teh obiskovalcev (bilo jih je že preko  300) še nisem sprejel, ali zahteval. Vsi ti to dobro vedo. Če bi mi samo enkrat ponudili denar nimajo več odprte poti do mene.  

Vse vaše navedbe, da smo društvo so vaše izmišljotine. Vabilo za ustanovitev stranke SRŽ pa ima psihološki namen 'spodbude' za nekoga. Sedaj, ko sem ga  razkril, se je namen izgubil. Sam sem proti vsakem združevanju. Nisem pa proti  odprtemu sodelovanju za dosego skupnega etično zastavljenega cilja.

Toliko o neznankah !

LP Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #764 - 15.02.2008 at 22:03:09
 
Dobro, da si svojo dejavnost obrazložil. Tudi mene je malo motilo to društvo in neka stranka. Pravzaprav se mi je zdelo čudno, da bi to potreboval. Etičnost je najvišji stadij galaktične zavesti, za njo je zavest univerzalna in kompletna. Cilj ni pomemben, važna so dejanja, kaj z njimi narediš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 49 50 51 52 53 ... 764