Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 764
(Read 1076926 times)
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #30 - 22.01.2008 at 22:24:39
 
editiram...Ponavadi na hitro napisem pa kasneje kaj dodam, ko berem za nazaj Smiley.

Po cemu to sklepas?

Kaj naj se nebi izognil krogu rojstva, smrti, ko se odkrizas ega? Zato sem rekel da ljudi brez ega ni.


Mozno pa da ima Alojz kaksno drugo teorijo.

L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #31 - 23.01.2008 at 00:05:46
 
Etrex wrote on 22.01.2008 at 22:24:39:
Kaj naj se nebi izognil krogu rojstva, smrti, ko se odkrizas ega? Zato sem rekel da ljudi brez ega ni.

Baje ni nujno temu tako.
Predlagam v branje knjigo "Integralna joga" by Šri Aurobindo, kjer so te stvari lepo razložene.

LP
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahate.d
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #32 - 23.01.2008 at 11:11:00
 
Alojz in Sandib wrote on 19.01.2008 at 19:09:40:
Kot duše smo že večni in neumrljivi, zakaj bi potem morali fizično zapustiti zemljo.    

Ob fizični smrti ne umremo mi, umre samo telo.  

Seveda se potopov in podobnih zadev  ljudje bojijo ( v glavnem gre vedno za strah pred smrtjo- izgubo telesa  ), le zaradi vezanosti na svoje telo.    
sti
Zavest je pomembna zdaj ta trenutek in v času smrti.




Pozdravljena Nahate!

Sporočam ti, da smo telesno in dušno večni. Ne more duša bivat sama brez telesa - ni duše brez telesa, zato ima življenje reprodukcijsko verigo s katero si zagotavlja iste atribute, kot jih ima t.i. mrtva narava. Ti pa so samozadostnost, samoohranitev in samodelovanje! To si lahko predstavljaš na sledeč način: Ali lahko zemeljske vode ločiš od kopnega-se ne da. Lahko pa zamenjaš kopno in vodo med seboj, pa si zamenjal samo obličje Zemlje, Zemlja je enakih masno energetskih vrednosti. Zemlja lahko zamenja svoje lastno kopno in vode med seboj, ker ima to v sebi po naravni poti. Človek pa, da bi menjal svoje obličje, ima reprodukcijsko verigo (oče, mati, otrok). Drug drugemu smo življenje. Zato je vsaka naša smrt, sočasno naše novo rojstvo-duša se seli. Menjamo obličje, duša ostaja ista. Zato moje delo razumite, kot sporočilo moje večne duše mojemu sedanjemu telesu.
Duša je spominska koda življenja (nemasni delci).
Nikoli ne pozabi, da človeštvo skrbi za vesoljno reprodukcijo življenja. Če bi se vsi odrekli služiti življenju, bi pretrgali reprodukcijsko verigo življenja (Darwinova teorija ne drži). Če bi se vsi odrekli služiti življenju, bi vesoljno življenje izumrlo. Zemljani smo se tej službi odrekli in se prostovoljno odločili, da bomo služili zgolj sebi na Zemlji. Zato smo izgubilil znanje, ki je potrebno za vzdrževanje vesoljne reprodukcije življenja. Življenje ni nastalo iz virusov in bakterij, ampak so le-te posledice cikličnega vnosa na Zemljo po človeku. Sedaj imaš razlog, zakaj je vredno večno fizično živeti-služiti življenju.
Smisel našega življenja je služiti življenju.

Upam da si z odgovorom zadovoljna.

Drugače pa so vsi odgovori na strani www.prometejevodarilo.com , samo prebrati je treba v celoti.

Hvala za vprašanja

L.P.

Alojz-avtor Prometejevega darila, ki garantira človeštvu preživetje.




Pozdravljen Sandib   Smiley

Hvala za pojasnilo.  A glede duše, da ne more bivati brez telesa se ne strinjam.

V materialnem svetu res ne obstaja duša brez telesa, a v duhovnem svetu ni telesa, dobi duša svoj naravni položaj.  
Dokler ima telo se tudi seli.  Vsak ki se rodi, tudi umre.  ( telo umre  )    

Vsaka vezanost nas pogojuje, sploh pa vezanost na telo,

Glede služenja  pa mislim da ljudje vsi služijo, le vprašanje je kaj služijo.

Kdor sebično uživa in si lasti sadove svojega delovanja je v zmoti.  Sicer je lahko v iluziji in misli da služi samega sebe, a v resnici vedno služi svoja čutila, um,  družbo.....

Vse to je iluzija, Maya, ki pa je tudi Božja energija, kar pomeni, da smo služabniki Božje iluzorne energije.

Dokler se upiramo in hočemo sebično uživati, mislimo da nam ratuje a v resnici služimo drugim isto zavedenim in  svojim podivjanim čutilom.

Problem ni v služenju ampak v tem da služimo napačne stvari na napačen način.

Ko spoznamo da je Bog edini gospodar nad vsemi gospodarji, takrat začnemo pravo služenje.  

In skozi služenje Bogu  spoznamo, da je služenje le odraz ljubezni, da je ljubezen tisto kar resnično  lahko damo.

Lep pozdrav   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #33 - 23.01.2008 at 11:32:07
 
Good word, Nahate Cool. Coool Cool. Keep on , ... Cool ...
( upam, da bo še kdo še tudi še kaj razumel od tega dobro razloženega )
+ čudovito lep , sončen, predvsem pa dober dan, vam želim  Cheesy Cool
Boštyx + Spiritual Team from above + #
Back to top
« Last Edit: 23.01.2008 at 15:21:00 by Boštyxz »  
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #34 - 23.01.2008 at 15:06:13
 
lepo napisano nahate,

pokomentrial bi le še tole:

Quote:
V materialnem svetu res ne obstaja duša brez telesa, a v duhovnem svetu ni telesa, dobi duša svoj naravni položaj.  
Dokler ima telo se tudi seli.  Vsak ki se rodi, tudi umre.  ( telo umre  )    

Vsaka vezanost nas pogojuje, sploh pa vezanost na telo,

to sicer zelo drži, ni pa absolutno dejstvo, da bivanje v telesu povzroča vezanost ali kakšne druge "materialne" nadloge - v Indiji obstaja termin jivanmukta - torej tisti, ki je osvobojen in hkrati še živeč v telesu. Na to opozarjam zato, ker ne verjamem v to, da je bivanje v materialnem svetu a priori neki, iz česar je treba "pobegniti" v duhovni svet, da se znebimo vseh materialnih vezanosti in trpljenja. Vse je Brahman in problem je samo v našem stanju zavesti. Ko dosežemo jogo, se pravi združenost z božansko zavestjo, po moje ni več nobenga problema ne tuki, ne kje drugje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #35 - 23.01.2008 at 20:38:51
 
Bravo!

Hvala vam, meni  in stvarniku–vsi smo dovolj vznemirjeni, da lahko začnemo zadeve na tej točki razčiščevati.Vsa vaša obsojanja moje osebe sprejemam, kot blagodejno pesem moji duši. Dosegel sem namen, ki sem ga želel. Vedel sem, da ne morete iz svoje kože. Vedel sem tudi da boste streljali iz vseh svojih topov, ki pa žal nimajo pravega streliva. Sam sem samo človek. JE BITI ČLOVEK RES TAKO MALO, KOT MISLI VEČINA MED VAMI. To je zastrašujoče dejstvo, ne moje sporočanje!!!!. Dejstvo je, da smo Zemljani drugorazredni ljudje, ki smo tako egoistični (ego), da smo se nekoč v času svojega bivanja v raja Galaktične Sončne dinastije vesoljnih služabnikov in sejalcev življenja odrekli služiti vesoljnemu življenju. S tem smo  prelomili zavezo *življenju (izvirni greh) in zavrgli etični kodeks svetosti vsakega *življenja. In dovoljeno nam je bilo služiti zgolj sebi (ego) na Zemlji.Cena, ki smo jo plačali, je izgon iz raja in izguba vesoljnega znanja človeštva, ki omogoča pravičnim, tudi fizično uresničitev večnega *življenja. Takšno *življenje je nagrada pravičnim za njihovo službo *življenju. Nekateri mi očitate, da v mojih pismih ni ljubezni. ZAKAJ že tisoče let drug drugega napadate, izdajate, ubijate, zatirate, izrabljate, če ste polni ljubezni? Zakaj vam ni nič sveto in te svetosti tudi ne vidite okoli sebe? Ozrite se vase, potem šele sprejemajte in dajajte sodbe.

Nekdo mi sporoča, da sem pozabil na 'mojstra Boga'. Temu sporočam, da sva z bogom večno-sedaj eno. In  jaz Boga poznam do bistva in on mene. To, kar večina med vami pozna kot Boga, je malo.Zato od tega  vašega poznavanja ni koristi za vaše *življenje, ker je ne more biti. In malo od tega poznavanja je resnica Cerkev dela v svoje dobro. Zakaj ima cerkev podjetja, banke, itd.?Kje je tu izvorna enakost nas vseh? Bog Oče je celotno vse obsežno stvarstvo, zato je za ta pojem bolj primeren naziv Oče–Stvarnik, ki je večno-sedaj samozadosten, samoohranitven samo delujoč pojem  celotne X vrednosti vesoljne konstante mase, energije, prostora-t.časa*življenja.
Ta Oče 'stvarstvo' ne more govoriti. V njegovem imenu mora govoriti njegova najvišja pojavnost, ki je človek. Sedaj boste vsi skočili, človek se ima za Boga. Nimam se za boga. Imam pa se za človeka, ki lahko postane stvarnikova beseda, njegova najvišja in vsemogočna pojavnost, ker enostavno druge ni. Ali jo kdo med vami pozna? Vsi poznate človeka-Boga Jezusa Kristusa! Ste se sposobni vprašati o obstoju nečesa česar še nihče ni ovrgel in tudi dokazal? Dokazati pa se da, v to ne dvomite, ker potem podvomite vase. Torej so vsi argumenti in proti argumenti večno-sedaj z nami in v nas. Mi moramo ločiti pleve od semena! Vse je odvisno od nas v tem smislu razumite moja opozorila, da ne bomo to ( kot izobčena civilizacija, ki je vesoljno ne konkurenčna v smislu *življenja, znanja, itd.) prepozno spoznali.
Zopet mi nekdo od vas očita dušo! Nemasni delci fotoni tako nekako piše, a žal res nič ne razume in tudi prebral ni našo E-stran, ker je prelen, da bi trkal na vrata spoznanja..
Spisal mu bom enačbo. Nad njo naj si zamisli!                      ___  T   ___
                                                                                               ____ X ___
                                                              Xmept*   = INmept*  EM AO RImept* = Xmept*
Ko bo razumel to enačbo naj se ponovno javi s svojim komentarjem! Naj jo primerja z Einsteinovo E=MC2 in  M= EC2 .Videl bo podobnost. Razlika, ki obstaja je resnično odločujoča za naše razumevanje vesoljnega stvarstva 'Stvarnika' in nas samih.
Na Zemlji smo danes ujeti v naravno reprodukcijsko verigo lastne vrste. Zato, da se skozi določeno dobo Re*ciklov in trpljenja zopet naučimo svetosti vsakega življenja. Ko bomo spoznali zakaj smo tu, bomo ponovno sposobni stopiti na pot lastne fizične večnosti! Kdo naj komu še očita sovraštvo, egoizem, napuh in samovšečnost? Ali ne verjamete v dejavnega Stvarnika med ljudmi, ki vsakomur dopušča svobodno voljo odločati o sebi. Stvarnik ni nekaj izven nas on je enako nam in mi njemu in vsa vesoljna pojavnost je večno-sedaj, on v nas. Bojte se, ni grožnja je opomin, da se zbudite. In to prebujenje se vsekakor dogaja tu in sedaj. Kar je bilo obljubljeno, bo uresničeno!


L.P.
Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #36 - 23.01.2008 at 21:29:48
 
[quote author=Nahate.d link=1199276871/30#32 date=1201083060]Alojz in Sandib wrote on 19.01.2008 at 19:09:40:
Pozdravljen Sandib   Smiley

Hvala za pojasnilo.  A glede duše, da ne more bivati brez telesa se ne strinjam.

V materialnem svetu res ne obstaja duša brez telesa, a v duhovnem svetu ni telesa, dobi duša svoj naravni položaj.  
Dokler ima telo se tudi seli.  Vsak ki se rodi, tudi umre.  ( telo umre  )    

Vsaka vezanost nas pogojuje, sploh pa vezanost na telo,

Glede služenja  pa mislim da ljudje vsi služijo, le vprašanje je kaj služijo.

Kdor sebično uživa in si lasti sadove svojega delovanja je v zmoti.  Sicer je lahko v iluziji in misli da služi samega sebe, a v resnici vedno služi svoja čutila, um,  družbo.....

Vse to je iluzija, Maya, ki pa je tudi Božja energija, kar pomeni, da smo služabniki Božje iluzorne energije.

Dokler se upiramo in hočemo sebično uživati, mislimo da nam ratuje a v resnici služimo drugim isto zavedenim in  svojim podivjanim čutilom.

Problem ni v služenju ampak v tem da služimo napačne stvari na napačen način.

Ko spoznamo da je Bog edini gospodar nad vsemi gospodarji, takrat začnemo pravo služenje.  

In skozi služenje Bogu  spoznamo, da je služenje le odraz ljubezni, da je ljubezen tisto kar resnično  lahko damo.  

Lep pozdrav   Smiley



Lep pozdrav,



Razumeti moraš, da energija ne more obstajati samostojno. Energija (tvoj duhovni svet) je vedno posledica in vzrok, sočasnega izmeničnega prehajanja (akumulacije) duše in telesa (realizacije), med seboj.


Hvala za tvoje razmišljanje, ki že kaže znake napredka!

L.P.
Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #37 - 23.01.2008 at 23:03:10
 
Alojz in Sandib wrote on 23.01.2008 at 21:29:48:
Lep pozdrav,



Razumeti moraš, da energija ne more obstajati samostojno. Energija (tvoj duhovni svet) je vedno posledica in vzrok, sočasnega izmeničnega prehajanja (akumulacije) duše in telesa (realizacije), med seboj.


Kdo ti je pa vse to povedal? Ti povem? Tisti, ki je v tebi umoril primarno zavest. Torej ti, Alojz, si individualna zavest, ki je umorila primarno nedeljeno zavest vesolja + nevesolja. Ko tebe ni več, izginejo vsi problemi - ker ti sam si edini problem.


Alojz in Sandib wrote on 23.01.2008 at 21:29:48:
Hvala za tvoje razmišljanje, ki že kaže znake napredka!


Razmišljanje, kakršno koli že, ne more kazati nobenega napredka, ker je razmišljanje ravno tisti ovoj, ki se ovije okoli "kapljice" oceana in potem tej kapljici dopoveduje, da se je izgubila v "oceanu".

Zato ti ki vidiš probleme v svetu, nočeš sprejeti, da je tvoj pogled na realnost EDINI problem ne pa stvari v vesolju in svetu nasploh. Način skozi katerega ti vidiš svet je Oko Ega in ta vidi same probleme, ker noče sprejeti, da tam zunaj sploh ni problemov, da sploh ni boja med dobrim in zlim, ampak da je ta individualna zavest sama po sebi umorila primarno nedeljeno zavest in se sedaj bori in boji za svoj obstoj.

Pa še to: le tvoj ego vidi probleme v svetu, zato ker s tem odvrne pozornost stran od sebe. Ti sem se moraš izničiti, ker ti sam si edini problem, ki obstaja, a mi, ki smo ego, pa raje rečemo, da so problemi tam zunaj, ker tako ego sam sebi podarja trajnost in trenutno zaklonišče pred samim sabo.

Pa naj bo to dovolj zaenkrat, ker je vsako tako pisanje le pisanje ega z namenom odvračanja pozornosti od sebe in svojega ultimativnega konca.
Back to top
 
 
IP Logged
 
matijaZ
3
***
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 106

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #38 - 24.01.2008 at 00:28:21
 
Ko sem 10.01.08 gledal oddajo Trenja ,mi ni bilo  jasno zakaj ne bi predstavili g.Alojza Vrbnika,ki bi dejansko lahko pomagal Sloveniji in njenim državljanom.Vendar pa mora vlada R.Slovenije ta projekt izelave agregata zaščititi ,tako da ji ga nihče ne more odvzeti-ukrasti.Zakaj ne bi bili Slovenci enkrat prvi ,ker nismo zaman potomci Karantancev -Kar-ant-agnijev (starih varuhov skrivnosti večnega ognja-znanja na območju gora-Alpe-Triglav  .Vzeti si moramo mesto ,ki nam od vedno pripada in ne vedno samo capljati in kimati drugim narodom in jim priznavati položaj ,ki jim ne pripada.
Nekateri  sogovorniki so poudarjali ,da je potrebno nekaj spremeniti,imeti neko vizijo ,ampak kaj bodo vsi ti leporečni politiki Slovencem konkretnega ponudili ?Ne razumem zakaj nobena stranka,ne vlada,ne predsednik ne podpre takega projekta ,ki bi Sloveniji resnično lahko prinesel blagostanje ali je res da naši politiki nimajo jajc,se oproščam nad konkretno besedo.G.Alojz je napisal že toliko dopisov ;na bivšega predsednika države ,tudi na zdajšnjega,na predsednika vlade,na vse poslanske skupine,na razna ministrstva ,na Umanotero ,ki se kakor zavzema za probleme z okoljem,nič.Niti enega konkretnega odgovora, sami izgovori,v smislu ,mi nismo odgovorni za to zadevo,obrnite se drugam ipd.Ali stojijo za vsem ozki matreialni in politični interesi in ne interesi naroda,ki so edini upravičeni.Prosim če lahko kdo organizira kako oddajo na to temo, mogoče pri g.Slaku ,lahko z znanstveniki,filozofi,verskimi osebami ali gospodarstveniki.
V želji za dobrobit Slovenskega naroda in kasneje celega človeštva in naše ljube matere zemlje   pozivam ,da ljudje ,ki imate možnost ,pomagate spremeniti tok zgodovine na bolje. In ne razumem poeta ,ki pravi ,da problemov ni.Sam si verjetno dobro preskrbljen in po starem pregovoru:sita vrana lačni ne verjame,ne vidiš ali ne želiš videti stiske soljudi v Sloveniji ,kaj šele širše v svetu.  
Torej ljudje božji ,dajte malo spustit vaš prenapihnjen ego,zakaj mislite,ker ste diplomirali iz ene ali druge veje zananosti ali česar koli že ,da ste pojedli vse znanje sveta?
Na zemlji realiziran človek ,po tolikih inkarnacijah,kljub blokadi ki jo imajo naši možgani,lahko ozavesti vse znanje in ga prinese človeštvu ,ko je za to izpoljnen čas.Kajti, citiram Tongueri nas je dan ,kakor tisoč let in tisoč let ,kakor dan.Ob zori tretjega dne je človek-bog vstal od mrtvih.  Kateri dan je danes ?
Pišite in povejte svojim prijateljem naprej ,kajti v Sloveniji se resnično nekaj dogaja.   Nazdar
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahate.d
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #39 - 24.01.2008 at 08:25:29
 
Dayaran wrote on 23.01.2008 at 15:06:13:
lepo napisano nahate,

pokomentrial bi le še tole:

Quote:
V materialnem svetu res ne obstaja duša brez telesa, a v duhovnem svetu ni telesa, dobi duša svoj naravni položaj.  
Dokler ima telo se tudi seli.  Vsak ki se rodi, tudi umre.  ( telo umre  )    

Vsaka vezanost nas pogojuje, sploh pa vezanost na telo,

to sicer zelo drži, ni pa absolutno dejstvo, da bivanje v telesu povzroča vezanost ali kakšne druge "materialne" nadloge - v Indiji obstaja termin jivanmukta - torej tisti, ki je osvobojen in hkrati še živeč v telesu. Na to opozarjam zato, ker ne verjamem v to, da je bivanje v materialnem svetu a priori neki, iz česar je treba "pobegniti" v duhovni svet, da se znebimo vseh materialnih vezanosti in trpljenja. Vse je Brahman in problem je samo v našem stanju zavesti. Ko dosežemo jogo, se pravi združenost z božansko zavestjo, po moje ni več nobenga problema ne tuki, ne kje drugje.


Pozdravljen Dayaran   Smiley

Se čist strinjam s teboj.  Smiley

Nisem mislila na to, da bivanje v telesu pomeni vezanost nanj, ampak da nas vezanost na telo pogojuje.

Kdor misli, da mora pobegniti iz tega sveta v duhovni svet, beži sam pred seboj.  

Dokler si vezan itak ostajaš pri stvareh na katere se vežeš in ti pomenijo realnost, lahko življenje za življenjem dokler se ne vprašaš v čem je sploh smisel vsega skupaj.    Wink


Lep pozdrav   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
OMEN SAT
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 592

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #40 - 24.01.2008 at 09:15:04
 
[/quote] from poet

Razmišljanje, kakršno koli že, ne more kazati nobenega napredka, ker je razmišljanje ravno tisti ovoj, ki se ovije okoli "kapljice" oceana in potem tej kapljici dopoveduje, da se je izgubila v "oceanu".

Zato ti ki vidiš probleme v svetu, nočeš sprejeti, da je tvoj pogled na realnost EDINI problem ne pa stvari v vesolju in svetu nasploh. Način skozi katerega ti vidiš svet je Oko Ega in ta vidi same probleme, ker noče sprejeti, da tam zunaj sploh ni problemov, da sploh ni boja med dobrim in zlim, ampak da je ta individualna zavest sama po sebi umorila primarno nedeljeno zavest in se sedaj bori in boji za svoj obstoj.

Pa še to: le tvoj ego vidi probleme v svetu, zato ker s tem odvrne pozornost stran od sebe. Ti sem se moraš izničiti, ker ti sam si edini problem, ki obstaja, a mi, ki smo ego, pa raje rečemo, da so problemi tam zunaj, ker tako ego sam sebi podarja trajnost in trenutno zaklonišče pred samim sabo.

[/quote]

se popolnoma strinjam s tem kar si napisu,zato sem tudi napisu ze na zacetku postanja da tale Alojz bo moral tapru spoznat kaj je ego .misel cloveka ovira,misel je tista,ki cloveka poneumlja in dela pametnga,stvarstvo se odvija samo po sebi spontano brez tega da cloveski ego posega vmes.
vse je le ocean energije(Bog,absolutna zavest,Srce,Sebstvo),le ego vpije v tem oceanu kje je ta ocean.

Jesus je  govoril be still and know that I'm (bodi in vedi da JAZ SEM)
nikoli ni govoril do this do that (delaj to delaj ono)

zato smo human beings  not human doing

brat Alojz bodi,ker Bog je spontano dogajanje nikoli ne nacrtuje,cloveski ego si je izmislil to pa je v bozjem nacrtu.
Volja Boga je tako mocna, da v momentu lahko prebudi človestvo brez kaksrnih  koli ego-Glasnikov.



Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #41 - 24.01.2008 at 09:46:01
 
Meni se zdi, da te tekste piše en in isti človek pod različnimi nicki. Saj, mogoče se motim, ampak vsi so si tako neverjetno podobni v pristopu.

Kako, da je vse več takšnih samooklicanih prerokov, ki iščejo vse mogoče načine za pridobitev pozornosti in so globoko užaljeni, ko ljudje nočejo sprejeti "pomoči", za katero niso nikoli prosili?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #42 - 24.01.2008 at 10:20:57
 
Okej, Alojzij. In, kako naj bi bilo temu Bogu potemtakem ime Roll Eyes ?  Questioning
In, Alojz, kako si ti to predstavljaš, da bi bil taisti Vsemogočni Stvarnik , ki ga omenjaš, hkrati nesposoben spregovoriti na kakršenkoli vsemogoč ( nemogoč ) način že ??? Shocked Tongue Shocked
Heh, tukaj bi bilo dobro, da bi razjasnil marsikaj . Cheesy Wink
No, itaaak, da vsi ( skorajda vsi ) , vemo ( + verjamemo ) za Najvišjega, ki pa tudi dovoljuje svobodno voljo, nam, njegovim bitjem  Cool.

Sicer pa, ...do naslednjič...lep, sončen pozdravčaw, ... Cool
from Bošt + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #43 - 24.01.2008 at 10:37:51
 
OMEN SAT wrote on 24.01.2008 at 09:15:04:

se popolnoma strinjam s tem kar si napisu,zato sem tudi napisu ze na zacetku postanja da tale Alojz bo moral tapru spoznat kaj je ego .misel cloveka ovira,misel je tista,ki cloveka poneumlja in dela pametnga,stvarstvo se odvija samo po sebi spontano brez tega da cloveski ego posega vmes.
vse je le ocean energije(Bog,absolutna zavest,Srce,Sebstvo),le ego vpije v tem oceanu kje je ta ocean.


"Le ego vpije v tem oceanu kje je ta ocean." Tole je pa sploh najboljša možna primerjava! Točno tako, naravnost v srce problema. Pa še en tak zelo dober stavek sem slišal, namreč: "Riba, ki se je izgubila v morju, je še vedno doma." Sej problem te "ribe" je ravno ego, ki ji dopoveduje, da se je bojda izgubila, in potem tudi in je vsa nesrečna in togotna.

OMEN SAT wrote on 24.01.2008 at 09:15:04:
Jesus je  govoril be still and know that I'm (bodi in vedi da JAZ SEM)
nikoli ni govoril do this do that (delaj to delaj ono)

zato smo human beings  not human doing


Ja, ta citat: "Be still and know that I am God" direktno govori proti egu. Ker dokler ego ni "still", da ne obmolkne popolnoma, dokler misli niso popolnoma "still" se vrtijo v nasprotni smeri celotne eksistence in ustvarjajo trenje - to psihološko trenje pa je po mojem ta individualna zavest, ta ego.

Obenem sem se pa spomnil na še en izreden citat: "The light of the body is the eye: therefore when thine eye is single, thy whole body also is full of light; but when [thine eye] is evil, thy body also [is] full of darkness."

Kaj zdaj to pomeni, "if thine eye is single?" To pove vse.

Ta dva citata sta daleč najboljša v celotni Bibliji, ki pa jo tako veliko ljudi po svetu zlorablja za krepitev lastne vrednosti - ega. In pri tem se sprašujem, če sploh služi svojemu namenu, če je v njej le nekaj pravih duhovnih stavkov, vse ostalo pa deluje proti duhovnosti, ali pa jo ljudje zlorabljajo, ali pa je že v osnovi tako napisana, da spodbuja zlorabo. Ne vem.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #44 - 24.01.2008 at 14:28:34
 
Boštyxz wrote on 24.01.2008 at 10:20:57:
Okej, Alojzij. In, kako naj bi bilo temu Bogu potemtakem ime Roll Eyes ?

Na tole vprašanje bi ti pa kakšen hare-krišnovc z veseljem odgovoril  Wink
Mal heca   Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 764