Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 14 15 16 17 18 ... 764
(Read 1114189 times)
poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #225 - 28.01.2008 at 21:41:56
 
Boštyxz wrote on 28.01.2008 at 21:38:22:
... heh,  Sandi, ni mi jih še zmanjkalo, ker jih vidim prav v tebi  Cheesy Cool,  kako "sekajo" mimo na vse strani    Shocked Cool
Grin Grin Grin + tebi podobnih ubogih bratih  Cry
+ dober večer , še naprej , juhej  Cheesy Roll Eyes Cool
from Boštjan Z.


Dej, kopron, tudi ti moraš zlezti iz svoje visoko zveličavne "duhovne" veje. Vse kar ti poveš je le pisarija Jakoba Lorberja in vseh njegovih domnev.

Kaj se skoz in skoz sklicuješ na nek Prvi Vir, ki je le tvoje lastno telebanstvo. Tvoje presnete misli so ta tvoj Vir, ki ga tako zelo ceniš, nič drugega.

In da, morda si še veliko slabši kot g. Alojz.
Back to top
 
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #226 - 28.01.2008 at 21:54:56
 
V glavnem, gospoda, dajmo narediti en prerez vseh "dognanj".

- kopronov Bog je le njegova lastna ideja Očetovske Figure, ki si jo je izmislila misel v prid svojega obstoja, in ne razblinjanja v eksistenco.

- Alojzijevo Prometejevo Darilo je v bistvu kopronov Bog, samo bolj znanstveno in na logični podlagi.

Toda oba bi rada razumela vesolje, oba bi rada analizirala vesolje, en religiozno, drug znanstveno. Kopron pelje pot bhakti, in bi se Bogu rad predal, Alojz pa pelje pot spraševanja in bi rad Vesolje/Boga znanstveno razložil.

Oba pristopa pa imata korenine v umu, v mislih, in oba pristopa le podarjata trajnost, moč in življenje mišljenju, ki pa je milni mehurček v tem kozmičnem oceanu božanskega in ki ustvarja iluzijo individualne zavesti.

Zato sta kopron in Alojz popolnoma identična v razmišljanju, prvi začne na koncu palice, drugi na začetku, toda ta palica je iluzija.

Vprašanje za oba, tako koprona kot g. Alojza: Ali mislita, da lahko misel karkoli spozna? In tudi, ali je možno, da je misel oz. kakršno koli mišljenje že samo po sebi problem?

lp, poet
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #227 - 28.01.2008 at 21:57:04
 
Poet wrote on 28.01.2008 at 21:41:56:
Boštyxz wrote on 28.01.2008 at 21:38:22:
... heh,  Sandi, ni mi jih še zmanjkalo, ker jih vidim prav v tebi  Cheesy Cool,  kako "sekajo" mimo na vse strani    Shocked Cool
Grin Grin Grin + tebi podobnih ubogih bratih  Cry
+ dober večer , še naprej , juhej  Cheesy Roll Eyes Cool
from Boštjan Z.


Dej, kopron, tudi ti moraš zlezti iz svoje visoko zveličavne "duhovne" veje. Vse kar ti poveš je le pisarija Jakoba Lorberja in vseh njegovih domnev.

Kaj se skoz in skoz sklicuješ na nek Prvi Vir, ki je le tvoje lastno telebanstvo. Tvoje presnete misli so ta tvoj Vir, ki ga tako zelo ceniš, nič drugega.

In da, morda si še veliko slabši kot g. Alojz.

Poglej, prijatelj, Lorber ni nikoli pisal o svojih "domnevah" .
In, vendarle nisi prepoznal tistega Velikega Duha, ki je vse to narekoval našemu bratu Jakobu Lorberju  Embarrassed.
Zato se ti porajajo dvomi o meni  Roll Eyes.
In, spreglej, da moje misli niso take, ker jih pač želim skrivati, ker so preslabe celo za oblavo tu gor  Cool
Torej , ta "Vir", ki ga tako zelo cenim, niso + ne morejo biti moje misli .
Pa res drugič več o tem  Lips Sealed
Good night Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #228 - 28.01.2008 at 22:05:19
 
Boštyxz wrote on 28.01.2008 at 21:57:04:
Poglej, prijatelj, Lorber ni nikoli pisal o svojih "domnevah" .
In, vendarle nisi prepoznal tistega Velikega Duha, ki je vse to narekoval našemu bratu Jakobu Lorberju  Embarrassed.


Ja, Lorber je pisal o "Jezusu" kot da je Jezus sploh obstajal! Jezus ni nikoli obstajal! Zgodba o Jezusu je prepisana od epipčanskega boga Horusa uin je modelirana po gibanju Sonca! Joj, kopron, še tega nisi spoznal, da je zgodba o Jezusu prispodoba, a ti verjameš v tega izmišljenega Jezusa, ker se preko njega želiš rešiti svojega lastnega križanja. A ne boš se mogel izogniti ...

Boštyxz wrote on 28.01.2008 at 21:57:04:
Zato se ti porajajo dvomi o meni  Roll Eyes.
In, spreglej, da moje misli niso take, ker jih pač želim skrivati, ker so preslabe celo za oblavo tu gor  Cool
Torej , ta "Vir", ki ga tako zelo cenim, niso + ne morejo biti moje misli


Veš kaj, takega "duhovnega elitista" pa res težko še kje srečaš. Praviš, da so tvoje misli "preveč" duhovne in da jih ne gre kar tako objavljati. Ti povem, zakaj ne upaš preveč čvekati? Ker bi bil takrat prisiljen dejansko videti iluzornost svojih misli, tega pa nisi sposoben, in se raje šparaš in ohranjaš s tem, da svoje "duhovne misli" skrivaš zase. Res, pa kaj si ti domišljaš nad kakšnim oblakom da plavaš? In imaš obenem toliko sodb o nevem čem, in za vsako situacijo že vnaprej pripravljeno formulo. Malo se zamisli, ter ne prisegaj na lastno zveličavnost, ker te bo zavedla.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #229 - 28.01.2008 at 22:14:38
 
Poet wrote on 28.01.2008 at 21:54:56:
V glavnem, gospoda, dajmo narediti en prerez vseh "dognanj".

- kopronov Bog je le njegova lastna ideja Očetovske Figure, ki si jo je izmislila misel v prid svojega obstoja, in ne razblinjanja v eksistenco.

- Alojzijevo Prometejevo Darilo je v bistvu kopronov Bog, samo bolj znanstveno in na logični podlagi.

Toda oba bi rada razumela vesolje, oba bi rada analizirala vesolje, en religiozno, drug znanstveno. Kopron pelje pot bhakti, in bi se Bogu rad predal, Alojz pa pelje pot spraševanja in bi rad Vesolje/Boga znanstveno razložil.

Oba pristopa pa imata korenine v umu, v mislih, in oba pristopa le podarjata trajnost, moč in življenje mišljenju, ki pa je milni mehurček v tem kozmičnem oceanu božanskega in ki ustvarja iluzijo individualne zavesti.

Zato sta kopron in Alojz popolnoma identična v razmišljanju, prvi začne na koncu palice, drugi na začetku, toda ta palica je iluzija.

Vprašanje za oba, tako koprona kot g. Alojza: Ali mislita, da lahko misel karkoli spozna? In tudi, ali je možno, da je misel oz. kakršno koli mišljenje že samo po sebi problem?

lp, poet




Poet, nisi od muh! Razmišljaš v pravo smer, ok. Vprašanje pa je, kako deluješ-brez misli ali z mislijo?
Misel je posledica spoja telesa in duše in je sočasno posledica in vzrok obeh. Ko spoznaš to, je tvoja misel osvobojena-neobremenjena.

Kljub vsemu si ok fant. Vedi, smrt in življenje je eno, telo in duša je misel!

Jakob Lorber je nupravičeno cenjen, ker RKC ceni vsakogar, ki trobi v njen rog!

Čaw, lahko noč!
Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #230 - 28.01.2008 at 22:25:57
 
Alojz in Sandib wrote on 28.01.2008 at 22:14:38:
Poet, nisi od muh! Razmišljaš v pravo smer, ok. Vprašanje pa je, kako deluješ-brez misli ali z mislijo?
Misel je posledica spoja telesa in duše in je sočasno posledica in vzrok obeh. Ko spoznaš to, je tvoja misel osvobojena-neobremenjena.


Ja, sej to je res. V bistvu gre pri razsvetljenju za to, da kdor se razsvetli za časa življenja, mu postane misel pokorna. Ker misel ima zdaj nas v oblasti, ampak pri razsvetljenem človeku je on/ona sam gospodar svojih misli. Da, to je res. Potem pa mislim, da v trenutku smrti pride do dokončne neprekinjene Zavesti brez misli.

Alojz in Sandib wrote on 28.01.2008 at 22:14:38:
Kljub vsemu si ok fant. Vedi, smrt in življenje je eno, telo in duša je misel!


Vse je eno, da, in tudi misli je možno videti kot del tega kozmičnega procesa, potem ko pade iluzija o "mislecu". Potem bi vse to bilo le gibanje realnosti, katerega del bi bila tudi misel, in misel ne bi več omejevala te eksistence. Mislim, da se gre predvsem za to.

lp, poet
Back to top
 
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #231 - 28.01.2008 at 22:30:17
 
Alojz in Sandib wrote on 28.01.2008 at 22:14:38:
Misel je posledica spoja telesa in duše in je sočasno posledica in vzrok obeh. Ko spoznaš to, je tvoja misel osvobojena-neobremenjena.


Evo, vidiš, tole me pa izredno zanima. Izredno. G. Alojz, ali lahko kaj več napišeš o tem - o nastanku misli, kot si že tu načel?

Ker to bi pa res čisto vse prebral, od začetka do konca. Prosim.

poet
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #232 - 28.01.2008 at 22:52:52
 
Vesolje ni nikoli nastalo in ne bo nikoli končalo, ker pa si ti ustvarjen po sami vesoljni pojavnosti, je tvoje videnje in razumevanje tvojega lastnega življenja, v naravnem reprodukcijskem ciklu, iluzija.

Ti ravno tako nisi nikoli nastal in ne boš nikoli končal. Misel je posledica tvojega telesa in duše. Iluzijo ustvarjajo naša ciklična sočasna umiranja in rojevanja, torej je misel večna tako, kot smo večni mi. Miselno iluzijo imajo samo tisti, ki so podvrženi naravnemu reprodukcijskemu ciklu. Povedal sem ti, da je možno živeti fizično večno, v isti fizični podobi in z isto dušo, ki je naše akumulirano večno živeljenje. Samospoznani človek je tisti, ki uspe priti v lastno dušo.

Več drugič, toliko za razmišljanje... Pa ne postavljaj se v vlogo arbitra, ker potem je zadeva vprašljiva s tvoje strani.

L.P.
Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #233 - 28.01.2008 at 23:03:46
 
Alojz in Sandib wrote on 28.01.2008 at 22:52:52:
Vesolje ni nikoli nastalo in ne bo nikoli končalo, ker pa si ti ustvarjen po sami vesoljni pojavnosti, je tvoje videnje in razumevanje tvojega lastnega življenja, v naravnem reprodukcijskem ciklu, iluzija.


No, a je bilo to tako težko izdaviti? V bistvu si priznal, da je tvoje razumevanje vesolja in posledično tvojega odnosa v njem iluzija. Ja, hvala, da bi potreboval le 200 postov, da si to spoznal.

Alojz in Sandib wrote on 28.01.2008 at 22:52:52:
  Ti ravno tako nisi nikoli nastal in ne boš nikoli končal. Misel je posledica tvojega telesa in duše. Iluzijo ustvarjajo naša ciklična sočasna umiranja in rojevanja, torej je misel večna tako, kot smo večni mi. Miselno iluzijo imajo samo tisti, ki so podvrženi naravnemu reprodukcijskemu ciklu. Povedal sem ti, da je možno živeti fizično večno, v isti fizični podobi in z isto dušo, ki je naše akumulirano večno živeljenje. Samospoznani človek je tisti, ki uspe priti v lastno dušo.


Pa kako je lahko misel večna? To ni možno. Kje si pa to pobral? Sej misel niti sedaj mogoče ne obstaja, ampak samo kot iluzija misli.

Alojz in Sandib wrote on 28.01.2008 at 22:52:52:
 Več drugič, toliko za razmišljanje... Pa ne postavljaj se v vlogo arbitra, ker potem je zadeva vprašljiva s tvoje strani.

L.P.
Alojz


Glej ga, glej ga, pa se je spet nekaj začel repenčiti in sebe postavljati na duhovni prestol. Kakšen arbiter? Kje si pa to spet pobral? Povej, če veš kaj o tem kako misel nastane, zdaj imaš priložnost, ne pa potem takoj začeti s svojimi eskapadami v smislu, poslušaj mene in bodi tiho. Mislim res, s kakšnimi pol ven prideš, ko človek že malo pomisli, da te je srečal ščepec pameti.

No, če se boš šel pa tako vzvišenega, potlej pa res ne vem kaj mi lahko poveš o misli. Jaz sem te le prosil, da mi o tem kaj poveš, ti si pa spet začel s svojimi ego izpadi. Lepa reč, niti za en samcat post ne moreš odložiti svojega ega, niti enkrat samkrat ne moreš lepo odgovoriti, ko te človek nekaj lepo vpraša. Res lepa reč.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #234 - 28.01.2008 at 23:36:25
 
O ste pa bili aktivni, pridni  Smiley lepo je pogledat enkrat in da vidis, da le ni samo kreganja in pljuvanja.

Rad bi se enkrat dodal, nekaj glede misli.

Tocno taksna je stvar... Ne gre se za izgubo ega (misli)...

Gre se za to kot pravi Alojz, da zavladas svojemu umu, da postanes "gospodar" uma in ne da ga odpravis pa nevem kaj.

Sele potem postane um tapravo orodje.

Hotel sem povedati da sem prebral dosti gradiva (knjig) na to temo in v veliko knjigah sem zasledil... ljudje ki naj bi doziveli razsvetljenje so sicer prisli v tisto tako opevano stanje Enosti, eno z vsem (dvig kunadalini recimo). Seveda sem tudi sam dozivel bezne trenutke tega Satori-ja ce zelite.

Vendar to je bilo nekaj casa pri tehle razsvetljencih, nato so se ponovno  spustili  na umski nivo. Mimogrede najboljsa knjiga kar sem jih bral na to temo, preden sem spoznal Alojza... ZDAJ-resnicno tvoj je samo ta trenutek, to situacijo lepo opisuje.

Ampak sele tu je bila razlika, glej no glej, se vedno se je temle rasvetljencem vrnil od vas tako odrivani um (ego), vendar so ga od tu naprej upravljali oni in ne um njih. Upam da se razumemo.

To je samo kar sem bral, kaj bi pa Alojz rekel na to, ne vem.

Jaz sem razmisljal tocno tako kot recimo ti Poet (ter seveda cela mnozica), vedi da je to danasnje obicajno duhovno, ezotericno razmisljanje.

In vem dosti je resnicno,  vendar ko mi je to Alojz vse lepo obrazlozil, se mi je dosti teorije od prej sesedlo v prah.

Znanje vedno razsvetli neznanje in tako logicno kot pove Alojz, te malo na zacetku zmede vse to, vendar potem nekako ves da si imel prej le predstavo. Tako pa imas nekaj, kar celotno vesolje okrog tebe potrjuje, ce le znas malo stvari povezovati. Res neverjetno kako vse deluje po "enakih" principih, zakonih. Pocasi se ti resnicno izrise delovanje stvarnika  Smiley Za razliko prejsnje zmede.

Glejte, morate malo bolj razumeti in spostovati Alojza.

1. Ce ze ne drugega, bi lahko bil vsakemu tu oce. Ampak to je kaplja v morje proti...

2. Alojz se resnicno trudi za vse ljudi, vsi smo bili nevedni o delovanju vesolja(na vseh nivojih kot kaze), dokler ni nastopil Alojz.

Ce bi se v resnici pogovarjali z njim, bi hitro dobili spostovanje.

Vi si niti ne predstavljate, kaj clovek vse ve... In to resnicno ve ne samo predstavlja.
Vam povem da je za najmanjso malenkost popolnoma preprican da je tako. Razumljivo, ce ves da ni drugace ane?

Jaz pravim clovestvo je lahko samo veselo da ima taksnega cloveka.

To sem povedal zato, da se malo zamislite naslednjic, ko bo clovek povedal nekaj, kar ste mogoce prvic v zivljenju slisali kot doloceno resnico.
In da ga potem nekdo, brez minimum znanja o tem nek serje in zali.
Nevem kdo nebi v takemu primeru se malo ujezil.

Saj smo ljudje ane? Seveda smo, v tej temi smo dokazali da smo popolnoma cloveski cisto vsi. Taksen je zdaj in taksna je posledicno realnost.

O bi vidli v resnici, ce bi se besedno zvijali tako kot tukaj Smiley

Lepo pa mirno  noc vsem skupaj Smiley
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #235 - 29.01.2008 at 01:03:59
 
Poet wrote on 28.01.2008 at 23:03:46:
Glej ga, glej ga, pa se je spet nekaj začel repenčiti in sebe postavljati na duhovni prestol. Kakšen arbiter? Kje si pa to spet pobral? Povej, če veš kaj o tem kako misel nastane, zdaj imaš priložnost, ne pa potem takoj začeti s svojimi eskapadami v smislu, poslušaj mene in bodi tiho. Mislim res, s kakšnimi pol ven prideš, ko človek že malo pomisli, da te je srečal ščepec pameti.

No, če se boš šel pa tako vzvišenega, potlej pa res ne vem kaj mi lahko poveš o misli. Jaz sem te le prosil, da mi o tem kaj poveš, ti si pa spet začel s svojimi ego izpadi. Lepa reč, niti za en samcat post ne moreš odložiti svojega ega, niti enkrat samkrat ne moreš lepo odgovoriti, ko te človek nekaj lepo vpraša. Res lepa reč.


Poet, tudi sam ne vem kaj pomeni arbiter, zato sem zate pogledal:

árbiter -tra m (ȃ) 1. jur. razsodnik v nesodnih sporih, ki ga izbereta stranki: zahtevati arbitra; občasni, stalni arbiter 2. knjiž. oseba, katere mišljenje o kulturnih, umetnostnih vprašanjih je odločujoče: bil je umetnostni arbiter in estetski teoretik; nastopa kot kulturni arbiter

Poet zgleda da ni nic slabega mislil s tem aneda? Samo te je malo opozoril. Verjemi tudi ti bi bil taksen ce bi imel toliko znanja, saj vidis kaksne mu pisejo ljudje brez kancka znanja, se vredu je. Ce se postavis v njegovo kozo, vidis da je cisto ok.

Mislim da imas prevec napet ego na momente.

Koliko casa ze delas z osebnostno rastjo, 10let ?

Saj pravim, vsi smo taksni, ljudje. Saj ves kaj vse si rekel na zacetku ane? Pa se ni nobeden uzalil.
Vedno imej na umu da hoce Alojz samo pomagat. Vidis on ne skriva ego, ti pa ga. Izdi je samo ta, da tvoj udari se bolj bliskovito ko se napne dovolj.

Ma kakorkoli... ne rabis takoj skakat in vriskat.

Vse to je dobronamerno Smiley

gNight
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #236 - 29.01.2008 at 01:05:51
 
Quote:
a kako je lahko misel večna? To ni možno. Kje si pa to pobral? Sej misel niti sedaj mogoče ne obstaja, ampak samo kot iluzija misli.


Ja, če si ti večen v vsej svoji pojavnosti in, če je misel vedno prisotna znotraj tebe (kljub temu, da je iluzija), potem je logično, da je tudi tvoja misel večna...če ne drugače je prisotna oz. zapisana, večno v tvoji spominski kodi duše....

telo brez duše ne more, je rekel Alojz...in ti si mu pritrdil, poet!

In rekel je, da je misel posledica našega telesa in duše...in ti si mu spet pritrdil!

Že sama logika ti pove, da je posledično tudi misel večna, mar ne?

1+1=2

Mogoče poznaš človeka, ki ne misli?

Zdej pa morm it spat, ker se lahko zgodi, da od vseh mojih in tvojih misli, preneham mislit  Wink



Sandib
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #237 - 29.01.2008 at 07:56:47
 
Dobrojuuutrrroooo, vsemskupaj  Roll Eyes .
A lahko nekdo pojasni, kdo naj bi bil "Prometej " ? Roll Eyes
Ker, v onih pismih nisem zasledil razlage  Undecided.
Lep + dober dan, še naprej  Cool
Boštjanko
Back to top
 
 
IP Logged
 
OMEN SAT
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 592

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #238 - 29.01.2008 at 08:29:54
 
imam eno vprasanje zate g.Alojz

kaj ves o gravitaciji in kako jo presezes.
Back to top
 
 
IP Logged
 
smil3y7
1
*
Offline


Posts: 31

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #239 - 29.01.2008 at 08:33:38
 
Kopron, ( klik ), ( klik ).  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 14 15 16 17 18 ... 764