Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 116 117 118 119 120 ... 764
(Read 1115706 times)
sašo
4
****
Offline

I love martial arts
Posts: 342
vrhpolje
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1755 - 06.06.2008 at 00:47:11
 
M.L. wrote on 06.06.2008 at 00:10:57:
No pa bom še jaz povedal par besed.
Glejte, laž se vedno prvenstveno trudi prikriti svojo lažnivost za vsako ceno. Uporabljene so vse metode, ki so se tem zlu možne poroditi, da se lahko prikrije pred celim svetom in celo vsem stvarstvu. Ker pa laž ne pozna duhovnega, ampak samo materijalno, se lahko skrije samo materijalnemu, ne pa duhovnemu, pa če se še tako trudi.

Višje je človek v duhovnem razvoju ali stopnji, večja je bistrost njegovega vida. Večja je stopnja zavedanja, večja je čistost obzorja in megla se mora umikati. Visoko duhovno razvitemu človeku je vse čisto in nobena laž se mu ne more skriti ali prikriti. Ravno z svojim nenehnim skrivanjem in prikrivanjem se laž razkriva v čistini duhovnemu.

Laž hoče tudi v vsevednem znanju skriti svoje namere in obvladovati druge. Zopet je odkrita duhovnemu. Zaradi resnično živega izvajanja ljubezni do bližnjega je duhovnemu na določeni stopnji podeljeno vso znanje celotnega stvarstva, ampak si ga zaradi tega ne svoji, prav nasprotno, rekel bo, da to ni njegova zasluga.

Za poslanstvo človeštva ali človeka samega ni pomembno neizmerno znanje, ampak živa in dejavna ljubezen do bližnjega, le s tem lahko doseže svoje poslanstvo, ki si ga je želel, preden se je utelesil v meso na tej zemlji. Vse šole in znanosti tega sveta, ne moreta niti slutiti, kolikšna je modrosti v ljubezni.

Prepričevanje drug drugega v svoj prav ne vodi nikamor. Zopet se laž razkrije v vsej svoji veličini duhovnemu. Vsak lahko tolilko razume duhovnega, kolikor si jo je pridobil. Še duhovno slaboten človek prepričuje svojega brata o svojem znanju, duhovnem ali pa materijalnem. Vsak človek ima pravico do svojega prepričanja in nihče nima pravice vsiljevati svoje prepričanje drugemu.

Resnično duhovno razvit človek ne bo nikoli prepričeval nikogar z svojim znanjem. Prvič; duhovno slabotnejši brat ne more nikakor razumeti, kar bi ga prvi prepričeval, drugič; z takšnim dejanjem bi prvi storil duhovno revnejšemu, več šlode kot pa koristi in bi bila kršena ljubezen do bližnjega, tretič; ker bi pa bila kršena ljubezen do bližnjega, se takšno prepričevanje resnično duhovnemu ne more zgoditi.

Jaz sem ta in ta, jaz sem to in to, v prikrivanju laž oznanja svojo lažnivost in zopet popolnoma odkrita in naga stoji pred duhovnem človekom. Resnično duhoven človek nikoli ne bo oznanjal pred svetom kaj je in kolikšno moč duhovnosti ima v svoji posesti, ampak bo skromen, potrpežljiv, darežljiv, razumevajoč predvsem, pa ljubezniv z svojimi še slabotnejšemi brati in se bo dal njim prepoznati, ne pa da bi se on sam oznanjal za duhovnega in vseveda.

Kadar pa človek sam spozna duhovno višje razvitega od sebe, takrat
bo tudi verjel in sprejel pomoč  modrih nasvetov, ter razlage višjih duhovnih stopenj, ki jih bo duhovno višji podal samo toliko, kolikor jih slabotnejši brat trenutno lahko prebavi v svojem dušnem želodcu, kajti, če bi bilo preveč duhovne hrane na enkrat, bi lahko duhovno močnejši, naredil več škode kot pa koristi.

Da pa ne bo pomote in bo zopet videti nekaterim, kot da, jaz hočem vse vedeti, vi pa nič, vam moram še tole povedati; jaz dam vsakemu posebej prav, kar govori in zagovarja in tako je tudi prav. Le po poti lastnega svobodnega razmišljanja lahko napredujemo in to takrat, ko bomo spoznali svojo zmoto, če pa bomo sprejeli prepričanje drugega in to prepričanje nekoč spoznali za zmoto, ki je v bistvu zmota drugega, smo samo izgubili čas nič pa pridobili za svoj napredek.

No pa lahko noč in spoštujmo razmišljanje drugih, če jim hočemo dobro.



Spoštujem tvoje razmišljanje, a v tvojem pisanju je zaznati vsaj kanček pametovanja-kdo zdaj pametuje se je za vprašat.
Raje mam, da mi človek spljuva v obraz kar si misli, ker potem vem vsaj s kom imam opravka in znam ceniti njegovo dobro plat. Ve pa se, da ima vsak človek tako dobro,kot tudi slabo plat-nima samo ene.
Mogoče pa ti imaš samo dobro stran, brez slabih? Težko bi rekel-dokaži. Preden ne dokažeš, o takih stvareh ne moreš govoriti.
Po mojem se ti samo delaš finega.
Nekaj se skrivaš-povej na koga je tvoje pisanje letelo!
Tako finega spisa ni težko ustvariti, ne meni, ne komu drugemu...

P.S.
Tudi, če bomo sprejeli zmoto drugega, je to sočasno tudi naša zmota, kar je enako, kot da bi ves čas živeli v naši, mogoče drugačni zmoti.
Torej spoštovanje svobodnega razmišljanja je tudi to, da spoštujemo da je nekdo prepričan v tuji prav. Preveč blefiraš...

Čaw,
Sašo
Back to top
 

Moja mnenja se mogoče spreminjajo, toda to, da imam prav, se ne spreminja.
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1756 - 06.06.2008 at 07:53:23
 
M.L. wrote on 06.06.2008 at 00:10:57:
No pa bom še jaz povedal par besed.
Glejte, laž se vedno prvenstveno trudi prikriti svojo lažnivost za vsako ceno. Uporabljene so vse metode, ki so se tem zlu možne poroditi, da se lahko prikrije pred celim svetom in celo vsem stvarstvu. Ker pa laž ne pozna duhovnega, ampak samo materijalno, se lahko skrije samo materijalnemu, ne pa duhovnemu, pa če se še tako trudi.

Višje je človek v duhovnem razvoju ali stopnji, večja je bistrost njegovega vida. Večja je stopnja zavedanja, večja je čistost obzorja in megla se mora umikati. Visoko duhovno razvitemu človeku je vse čisto in nobena laž se mu ne more skriti ali prikriti. Ravno z svojim nenehnim skrivanjem in prikrivanjem se laž razkriva v čistini duhovnemu.

Laž hoče tudi v vsevednem znanju skriti svoje namere in obvladovati druge. Zopet je odkrita duhovnemu. Zaradi resnično živega izvajanja ljubezni do bližnjega je duhovnemu na določeni stopnji podeljeno vso znanje celotnega stvarstva, ampak si ga zaradi tega ne svoji, prav nasprotno, rekel bo, da to ni njegova zasluga.

Za poslanstvo človeštva ali človeka samega ni pomembno neizmerno znanje, ampak živa in dejavna ljubezen do bližnjega, le s tem lahko doseže svoje poslanstvo, ki si ga je želel, preden se je utelesil v meso na tej zemlji. Vse šole in znanosti tega sveta, ne moreta niti slutiti, kolikšna je modrosti v ljubezni.

Prepričevanje drug drugega v svoj prav ne vodi nikamor. Zopet se laž razkrije v vsej svoji veličini duhovnemu. Vsak lahko tolilko razume duhovnega, kolikor si jo je pridobil. Še duhovno slaboten človek prepričuje svojega brata o svojem znanju, duhovnem ali pa materijalnem. Vsak človek ima pravico do svojega prepričanja in nihče nima pravice vsiljevati svoje prepričanje drugemu.

Resnično duhovno razvit človek ne bo nikoli prepričeval nikogar z svojim znanjem. Prvič; duhovno slabotnejši brat ne more nikakor razumeti, kar bi ga prvi prepričeval, drugič; z takšnim dejanjem bi prvi storil duhovno revnejšemu, več šlode kot pa koristi in bi bila kršena ljubezen do bližnjega, tretič; ker bi pa bila kršena ljubezen do bližnjega, se takšno prepričevanje resnično duhovnemu ne more zgoditi.

Jaz sem ta in ta, jaz sem to in to, v prikrivanju laž oznanja svojo lažnivost in zopet popolnoma odkrita in naga stoji pred duhovnem človekom. Resnično duhoven človek nikoli ne bo oznanjal pred svetom kaj je in kolikšno moč duhovnosti ima v svoji posesti, ampak bo skromen, potrpežljiv, darežljiv, razumevajoč predvsem, pa ljubezniv z svojimi še slabotnejšemi brati in se bo dal njim prepoznati, ne pa da bi se on sam oznanjal za duhovnega in vseveda.

Kadar pa človek sam spozna duhovno višje razvitega od sebe, takrat
bo tudi verjel in sprejel pomoč  modrih nasvetov, ter razlage višjih duhovnih stopenj, ki jih bo duhovno višji podal samo toliko, kolikor jih slabotnejši brat trenutno lahko prebavi v svojem dušnem želodcu, kajti, če bi bilo preveč duhovne hrane na enkrat, bi lahko duhovno močnejši, naredil več škode kot pa koristi.

Da pa ne bo pomote in bo zopet videti nekaterim, kot da, jaz hočem vse vedeti, vi pa nič, vam moram še tole povedati; jaz dam vsakemu posebej prav, kar govori in zagovarja in tako je tudi prav. Le po poti lastnega svobodnega razmišljanja lahko napredujemo in to takrat, ko bomo spoznali svojo zmoto, če pa bomo sprejeli prepričanje drugega in to prepričanje nekoč spoznali za zmoto, ki je v bistvu zmota drugega, smo samo izgubili čas nič pa pridobili za svoj napredek.

No pa lahko noč in spoštujmo razmišljanje drugih, če jim hočemo dobro.



Čas je že bil, da to kdo napiše. Da miselno postavi stvari na svoje mesto. Hvala. M.L.

Drugače pa dober tek vsem pri uživanju gob. Njam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1757 - 06.06.2008 at 12:49:29
 
M.L. to kar ti pravis, mislim da da je vsem jasno (to glede prepricevanja).

Ampak zakaj meris sem pa meni ni jasno? Tisti ki stopi v ta topic, naj bo pripravljen dokazati svoj prav. Tukaj noben nobenega ne prepricuje, vse kar je potrebno je: Zapusti ta topic in noben ti ne bo niti pisnil nic o tem.

Ce pa hoces pametovati z nekim duhovnim sranjem (laz ne pozna duhovfnega Grin), ki ga ni in ga nikoli ne bo, pa bodi pripravljen, da poves opises objasnis to zmoto.

Da ti nekaj povem ta tvoj duhovni je energijski in ta tvoj duhovni nivo cloveka je verjetno misljen kar smo ze bili samospoznani, no verjemi tam je ravno tako laz ali se kaj hujsega, saj smo to naredili- izvirni greh. Potegni crto iz tega- Nikjer in nikoli ni popolno. Svobodna volja vedno vse dopusca neglede v kaksnem nivoju in kje si. Mimogrede s temi nivoji, obstaja samo tukaj, vecno zdaj en nivo drugega ni samo kreacije v glavi ti lahko naredijo se 1000 nivojev ki jih ni. Xmept* to je kar to ni ne obstaja.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1758 - 06.06.2008 at 13:09:55
 
To ne pise in ni obrazlozeno v nobeni knjigi.

Vsa civilizacijska zapuscina je koda, jaz jo nisem se nikjer videl odkodirano.

Upam da komu to pomaga.

...

Pustili smo vam celotno vesoljno teolosko znanje, vere, megalite, mite, simbole, ki vam govorijo o vasemu poreklu in smislu *zivljenja.
Vi nic od tega v svojemu materjalnemu egoizmu ne razumete!
Vi dovolite da se s to sveto zapuscino spekulira. Vasi lazni sobratje -kvazi ezoteriki in duhovniki, kujejo iz te svetinje nase skupne zapuscine materijalno korist zase.

Ali vam lahko ti samo oklicani oblastniki in lazni razumniki, ki prodajajo zgolj besedno meglo podarijo vecno luc, ki bo takoj zamenjala vse danes znane vire energije, na svoj ekolosko neoporecen nacin samodelovanja?
Kako naj bo vas izobrazevalni sistem pravilen, ce ne veste da imate socasno, akumulirano in realizirano misel, ki se navzven enotno izraza skozi vaso osebo.

Vir: Prometejevo darilo clovestvu

L.P.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1759 - 06.06.2008 at 14:03:30
 
ML

Dober tekst,dober uvid,dobro razmišljanje,dober namen. Namen žal ni dovolj,tudi zgolj sama ljubezen do sočloveka ni dovolj. Ljubezen do vsega vesoljnega to je vseobsežne vesoljne samopojavnosti mept* Stvarnika samega,kateri samomanifestiran del je vsaka individualna mept*življenjska ,tudi ti in jaz,je tista ljubezen,ki šteje. Ni samo človek merilo ljubezni,ampak vse in vsaka x pojavnost mept*,to je v bistvu vesoljna ljubezen.Ko veš da je tvoja bit, ista kot je vsaka druga bit od atoma do planeta, od alge do človeka vse je eno in isto-večno-sedaj..

Laž je druga plat resnice in resnica je sočasno druga plat laži obe pa izražata večno-sedaj eno vrednost. Laž je lahko resnica,ker lahko se zgodi da se v nekem trenutku našega mišljenja avtosugestivna laž spremeni v naš lastni uvid resnice in sočasno obratna možnost tudi obstaja. To je sedaj pisano na naše individualno videnje resnice in laži.
Tako kot obstaja abhsolutna resnica,tako obstaja tudi absolutna laž,to je zgolj naše življenjsko dejstvo,skozi katerega se mora vsak med nami sam prebiti.To se imenuje spoznanje-razlike.

Ljubezen-milost-zlo laž- njuna razlika je samo ena in to zelo bistvena.Laž ne priznava sveta resnice,svet resnice,milosti,ljubezni, pa priznava svet laži in mu celo pomaga premagati lastno lažnivost-zlo sovraštvo.
Iz tega vzroka je resnica,ljubezen in milost vedno nad lažjo,sovraštvom in zlobo. Vidiš nič nisem filozofiral in nič se ne postavljam nad nikogar,samo učim in razsvetljujem,da bi vi razumeli.

Plesnamesecu- malo samo malo prosim lastne kritičnosti ne zgolj hujskaštvo,razmisli preden sodiš,pišeš, neargumentirano. Se si sposobna vprašati:kaj pa če jaz zadeve slučajno ne dojemam,ali ne gledam prav?

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
smil3y7
1
*
Offline


Posts: 31

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1760 - 06.06.2008 at 14:24:47
 
Etrex wrote on 06.06.2008 at 12:49:29:
Tisti ki stopi v ta topic, naj bo pripravljen dokazati svoj prav. Tukaj noben nobenega ne prepricuje, vse kar je potrebno je: Zapusti ta topic in noben ti ne bo niti pisnil nic o tem.


Etrex, zberi se. Kaj pa naj bi (moja) "pripravljenost dokazati svoj prav" bila drugega kot drugega (tebe) prepričati, da se moti(š)...?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1761 - 06.06.2008 at 15:32:07
 
smil3y7 wrote on 06.06.2008 at 14:24:47:
Etrex wrote on 06.06.2008 at 12:49:29:
Tisti ki stopi v ta topic, naj bo pripravljen dokazati svoj prav. Tukaj noben nobenega ne prepricuje, vse kar je potrebno je: Zapusti ta topic in noben ti ne bo niti pisnil nic o tem.


Etrex, zberi se. Kaj pa naj bi (moja) "pripravljenost dokazati svoj prav" bila drugega kot drugega (tebe) prepričati, da se moti(š)...?


Smil3y7 če si pripravljen sprejeti moje opravičilo v imenu Etrexa,se ti jaz iskreno opravičujem. Etrex je malo vihravo in tudi malo preveč agresivno želel dopovedati,da si želimo konstruktivnega dialoga in argumentiranega soočenja mnenj.Ne zgolj neargumentiranega,to je z ničemer oprijemljivega apriori mnenja,ki resnično ne vzdrži nobene resne presoje. In na te nesmisle tudi z moje strani ni možno smiselno odgovoriti.  

Če naprimer ti rečeš: nimaš prav! Mi moraš to v konstruktivni debati tudi argumentirano sporočiti, zakaj nimam prav.

Najlažje je nekoga obsoditi za bedaka brez,da mu podaš svoje argumente, zakaj si ga označil za bedaka. Razumeš keč debate,soočanja mnenj itd. ?

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
smil3y7
1
*
Offline


Posts: 31

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1762 - 06.06.2008 at 15:56:16
 
Alojz in Sandib wrote on 06.06.2008 at 15:32:07:
Smil3y7 če si pripravljen sprejeti moje opravičilo v imenu Etrexa,se ti jaz iskreno opravičujem. Etrex je malo vihravo in tudi malo preveč agresivno želel dopovedati,da si želimo konstruktivnega dialoga in argumentiranega soočenja mnenj.Ne zgolj neargumentiranega,to je z ničemer oprijemljivega apriori mnenja,ki resnično ne vzdrži nobene resne presoje. In na te nesmisle tudi z moje strani ni možno smiselno odgovoriti.  

Če naprimer ti rečeš: nimaš prav! Mi moraš to v konstruktivni debati tudi argumentirano sporočiti, zakaj nimam prav.

Najlažje je nekoga obsoditi za bedaka brez,da mu podaš svoje argumente, zakaj si ga označil za bedaka. Razumeš keč debate,soočanja mnenj itd. ?

Lp Alojz


Pozdravljeni, Alojz.

Opravičilo sploh ni potrebno; po pravici povedano sem iz golega dolgočasja malo dregnil v osir. Smiley

Ja, razumem keč debate, soočanja mnenj in to, ampak tale tema je za moje pojme daleč od omenjenega. Iz mojega gledišča se že ves čas dogaja ravno to, kar se je zapisalo Etrexu - vsak iz svojega brega prepričujete drug drugega in si skušate dokazat svoj prav.

Nič osebnega, le moje mnenje. Sicer pa - kakor komu paše.

Lep dan
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVdo ostalega +življenjaEŠTVU
Reply #1763 - 06.06.2008 at 16:18:50
 
ML
Tvoj zadnji stvek se glasi :IN spoštujmo razmišljanje drugih,če jim hočemo dobro,pa lahko noč!

Moj proti argument pa je sledeči:hitlerjevo razmišljanje se je tudi spoštovalo in zato je moralo umreti miljone in milijone nedolžnih.

Ne spoštovati mišlenje drugih ,delovati odgovorno,živeti odgovorno in to tako,da nobeno razmišljanje,ki ne služi v prid in ohranitvi svetosti vsakega življenja,ne more preživeti med nami.Prvo odgovornost,potem pravica.Pravica mnenja se pridobi,z odgovornim življenjem,ki služi *življenju. Zato imamo svobodno voljo,ki nas naredi odgovorne ali pa neodgovorne . Iz tega vzroka vsako razmišljanje ni nujno sočasno tudi etično odgovorno-sprejemljivo do *življenja.

Bistvena razlika kaj ML?
Zadev ne gre površno poenostavljati.Tudi sam sem bil pri branju tvojega sporočila na koncu malo nepozoren in nisem zaznal zadenjega tvojega stavka.

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1764 - 06.06.2008 at 16:29:50
 
Smil3y7

Kot opažaš je tudi meni trenutno dolgčas,zato malo polemiziram sam s seboj. Dež pada,kosit trave se ne da,njive pleti tudi ne in kaj čem,malo lenarim in pišem bolj sam sebi zgolj zato da nekaj( dobrega tako vsaj mislim) počnem.

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1765 - 06.06.2008 at 16:54:18
 
Kar sem opisal v prejšnjem postu se je zdaj potrdilo in dokazalo. Ni potrebno dokazovati stvari tistim, ki jim ni jasno in ne doumejo stvari za katere zahtevajo dokazilo, kati potrebno je le povedati in že nemudoma tisti, ki zahtevajo dokazilo, z svojimi vprašanji in trditvami potrdijo in ob enem dokažejo, da je res, kar je duhovni govoril.

Vsak, ki je dobre volje in veselega srca, mora te dokaze potrditi in se zahvaliti večno Edinemu Bogu za občudovanja vredno modrost, ki jo On nesebično podeljuje vsakemu, ki začne hoditi za Njim po Njegovi poti, kajti dokazi so na dlani.

Tisti, ki svoje brate preganja, zaradi različnega mišljenja, takšen človek hoče vladati in imeti oblast nad sočlovekom. Tudi zlahka ga bo dobil, če bo dovolj agresiven. Tisti, ki že posedujejo začetek razvijajočega se življenja v sebi in so začeli duhovno rasti, se bodo brez prepira umaknili takšnemu tiranu i del zmage za tirana je že dobljen.

Drugi del ljudi, ki pa še nosi smrt v sebi in je enak tiranu in z istimi interesi, pa se bo priključil le temu, ampak ne zaradi prepričanja, ampak zaradi enake želje po oblasti, kot jo ima njihov vodja.
Ob prvi priliki bodo takšni ljudje svojega vodjo vrgli iz oblasti in vsak posebej bo hotel biti glavni.

No pa lep pozdrav.

Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1766 - 06.06.2008 at 17:38:27
 
Kdor napačno neodgovorno razmišlja in deluje, ta se vedno sam kaznuje in plačilo nikoli ne izostane, da pa takšni ljudje lahko izvajajo svoje napačno mišljenje, se pa ponavadi zaščitijo z silo, da jih pri tem bolnem opravilu nihče ne moti, ampak plačilo pride, ko je mera polna.

Dokler pa človek z svojem mišljenjem in dejanji ni škodljiv za skupnost, naj ostane v skupnosti in naj bo v svojem prepričanju, ko pa nekdo začne škoditi skupnosti, mu mora to početje skupnost preprečiti. Če pa skupnost podpre takšnega norca, si mora pa samo sebi pripisati težave in bolečine, ki jih bo zaradi podpretega takšnega bolnega uma, moralo prestajati.

In ravno zato je dopuščeno od zgoraj takšno početje tiranov, za streznitev ljudstva in prv tako posameznika, ki prikimava takšnemu bolnemu umu. Šele komaj po vseh teh mukah in trplenju začne potlačeni narod ali posameznik drugače razmišljati in se ozirati za pravim Bogom.

Želim vam pravočasno spoznanje bolnih umov, boljše, da v svojem tuzemskem življenju nimate druga, kot vodo in star kruh, kot pa, da podpirate takšnega človeka. Pa lepo pozdravljeni.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVdo ostalega +življenjaEŠTVU
Reply #1767 - 06.06.2008 at 18:18:25
 
Alojz in Sandib wrote on 06.06.2008 at 16:18:50:
ML
Tvoj zadnji stvek se glasi :IN spoštujmo razmišljanje drugih,če jim hočemo dobro,pa lahko noč!

Moj proti argument pa je sledeči:hitlerjevo razmišljanje se je tudi spoštovalo in zato je moralo umreti miljone in milijone nedolžnih.

Ne spoštovati mišlenje drugih ,delovati odgovorno,živeti odgovorno in to tako,da nobeno razmišljanje,ki ne služi v prid in ohranitvi svetosti vsakega življenja,ne more preživeti med nami.Prvo odgovornost,potem pravica.Pravica mnenja se pridobi,z odgovornim življenjem,ki služi *življenju. Zato imamo svobodno voljo,ki nas naredi odgovorne ali pa neodgovorne . Iz tega vzroka vsako razmišljanje ni nujno sočasno tudi etično odgovorno-sprejemljivo do *življenja.

Bistvena razlika kaj ML?
Zadev ne gre površno poenostavljati.Tudi sam sem bil pri branju tvojega sporočila na koncu malo nepozoren in nisem zaznal zadenjega tvojega stavka.

Lp Alojz

Zopet je dokazano in potrjeno ravno to, kar sem govoril v prejšnjih
postih. Kot sem dejal, dokazuje se samo, ne rabim jaz dokazovati, kajti lastna hvala in dokazovanje je jalovo v očeh drugega.

Mimogrede Alojz, ravno takšno razmišljanje in mišljenje je imel Hitler, kot si ga ti tule napisal, objasnil in ga tudi zagovarjaš, ter že diši po fanatičnosti. Dragi brat, kaj res ne sprevidiš, kaj govoriš in trdiš, a bodo zaradi tebe tudi morali nedolžni trpeti, ali pa že trpijo? Kažeš z prstom na Hitlerja, sam se pa rojevaš še hujši. Kot sem že povedal primer, dobil boš svoje podanike, ampak ti isti ti bodo nekoč sodili.

Pa še tole; mislim, da se je Hitler tudi imel za boga, mislim, da celo več.

Dragi brat Alojz zelo inteligenten človek si, že doberšenj del duhovne poti in rasti je za tabo, zato nikar ne pusti tvojemu napuhu in samovšečnosti, da te pahnejo nazaj na začetek, ali pa še precej dlje.

Z vsem spoštovanjem, Uroš.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1768 - 06.06.2008 at 18:59:54
 
Ja Hitler se je res verjetni imel vec kot za Boga.

A mislis da se Alojz ima za Boga? Ravno obratno da te opomnim popolnoma obratno od te izjave.

Ja nedolzni res trpijo in to se bo moralo spremeniti, spremeniti trenutni celotni svetovni sistem, razmisljanje,...  O temu se govori, Alojz vedno poudarja tisto izvorno enakost. Zavest da si ne vec ne manja ampak vedno = s slehrno samorealizacijo stvarnika.

Tu nastopi clovestvo, ker se vede neodgovorno, ker misli da je kaj se nad njim (sistem poneumljanja z Bogom). Vse je izraz stvarnika in Alojz noce nobenih podanikov, hoce da clovestvo spozna tisto kar je clovestvo tu na zemlji pozabilo. Ko to spoznas kot pravi Alojz bos vedel da se ne smes obracati proti zivljenju, ker bos vedel da se kot del stvarnika obracas sam proti sebi. To ni njegovo, moje, to je univerzalno akumulirano zavedanje.

L.P.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1769 - 06.06.2008 at 20:01:14
 
ML

Kje si ti opazil iz mojih postov,da jaz zagovarjam Hitlerja a si ti mogoče
lažnivi kljukec? A si rad izmišljaš stvari,ki jih ni? Rad drugemu daješ v usta laž,ki jo niso nikoli in nikljer izrekli. Vidiš to boli in prizadene. In takšni farizeji delajo gorje po svetu,ki lažejo. Govoriš laž in si lažnivec! To je resnica!!!!

Spoštuješ me a sočasno mi groziš in me obsojaš! Čemu? Tisočkrat sem napisal Stvarnik je večno-sedaj vse ! Nikoli se nisem pregrešil zoper etični kodeks svetosti vsakega življenja! Nikoli in nikjer si tega ne bom dovolil.! Kako si ti vehamentno dovoliš obsojati ,soditi in povrh še lagati?

Sem te z eno samo besedo užalil,samo pojasnil sem ti zadeve. Ti pa me tebi nič meni nič poistovetiš s Hitlerjem. To je pa višek arogance in sprenevedanja, se ti ne zdi?

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 116 117 118 119 120 ... 764