Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 115 116 117 118 119 ... 764
(Read 1115747 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1740 - 05.06.2008 at 14:21:07
 
titud wrote on 05.06.2008 at 10:57:27:
Hoja nazaj  po sledi p.d. me je spet pripeljala k enemu njegovih izvorov,  hoja naprej pa k enem od  alternativnih razpletov...:
http://www.rtvslo.si/odprtikop/knjiga_mene_briga/michel-houellebecq-moznost-otok...

Zadnji roman Michela Houellebeco Možnost otoka se pravzaprav začenja tam, kjer so se končali njegovi  Osnovni delci, skratka na začetku tega utopičnega dialoga, kaj bi se zgodilo, če bi človeško vrsto odrešili vsega trpljenja, jo spremenili in ji ponudili možnost neskončnega reproduciranja in s tem poustvarili oziroma ustvarili neko novo, boljšo vrsto neoljudi. Daniel 1 je nekako v ospredju njegovega romana, je naš sodobnik. Prebija se skozi histerično, kaotično družbo 21. stoletja, ki jo čuti kot družbo, ki se peha za uspehom in denarjem, kjer vlada ideal lepote, kjer ni prostora ne za stare, ne za umirajoče, ne za revne, ne za grde. Skozi to njegovo pripoved nekako razberemo vzgibe, ki ga vodijo k temu, da pristopi k sekti elohimistov. Tudi sam zapusti genetski material ob koncu svojega nekoliko žalostnega življenja in ponudi možnost ustvariti nove naslednike, ki bodo zaživeli v neki boljši družbi. Na drugi strani pa spremljajo časovno nekoliko oddaljeno, dva tisoč let kasneje, življenje njegovih klonov, ki živijo v tem popolnem svetu, ki je sicer svet brez bolečine, brez trpljenja, a je tudi svet brez čustev in sreče.


Titud in Gape
Kako zaslepljeno in titudovsko. Borba zla in milosti je večno-sedaj borba dveh večno-sedaj prisotnih notranjih vesoljnih vrednosti,ki navzven tvorita večno sedaj enotno vseobsežno vesoljno življenjsko samo manifestacijo ,stvarnika samega.Elohim lahko prekrši etični kodeks Življenja.Zv,er pa lahko spozna svojo zmoto-dopuščaš to.Svobodna volja je ključ in naša odločitev. In padli angel je enako stvarnikova samomanifestacija kot je mesija.Oba sta večno-sedaj stvarnik sam. Titud vidi se,da si zgolj prepisovalec, brez lastnega osebnega znanja.Kako ti poznaš svet same dobrote,jaz,ki vem vse vem,da takšnega sveta ni.Gape ti pa v Romunijo,da boš spoznal svet grofa Drakule o katerem tako avtoritativno govoriš,a se ti sočasno ne sanja,da nosiš dušo padlih (elohim). Ha Ha si pa patron ti Gape!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1741 - 05.06.2008 at 14:50:48
 
nč se ti sekirat zame, sploh pa ne preveč bit pametn o tem kaj se men sanja in kaj ne ...

vstajam ... nč bat

namest patrona, se mam rajši za mecena ...

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1742 - 05.06.2008 at 16:25:27
 
Gape

Ti za mecena jaz pa za kmeta -zate-, a mogoče je  obratno. Pamet je merilo za učenje dojemanje - vesoljni intelekt je neizmerljiv.Pa veselo naprej,v svojih oguljenih sodbah g. mecen.

Lp, Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1743 - 05.06.2008 at 16:30:10
 
Alojz in Sandib wrote on 05.06.2008 at 16:25:27:
Gape

Ti za mecena jaz pa za kmeta -zate-, a mogoče je  obratno. Pamet je merilo za učenje dojemanje - vesoljni intelekt je neizmerljiv.Pa veselo naprej,v svojih oguljenih sodbah g. mecen.

Lp, Alojz

hohoho
sm pa tud kmet ... čeprov brez zemlje

... sodbah?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1744 - 05.06.2008 at 16:39:26
 
Gape

Slučajno sem kmet,ki ima 6 ha zemlje in jo tudi obdeluje.No me veseli,da sva se sporazumela!

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1745 - 05.06.2008 at 18:02:38
 
pa še kakšno o sodbah rečva no ...

k sva se okol kmetije tolk lepo zedinla ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1746 - 05.06.2008 at 18:58:06
 
Poet wrote on 05.06.2008 at 12:49:52:
Alojz in Sandib wrote on 05.06.2008 at 12:18:36:
Udeleženci tega topica ste v svoji samo objestnosti zame zgolj majhne ribice posamične (piranhe) za moje zemeljsko poslanstvo! Moja zavest in moja celotna bit je pripravljena na uničenje večjih zveri kot ste vi pajački. Pomislite na razne lažne statuse-kapitala,oblasti,znanosti,cerkve,represivnih organov, prilaščanja hrane ,vode,energetskih viroc ecc. Jaz sem rojen na Zemlji trenutno za to,da te samopašne neetične stvarnikove samorealizacije v te zveri dokončno premagam v imenu nadaljevanja in ohranitve celotne stvarnikove vesoljne *življenjske samomanifestacije. Je do tu vse jasno? Dojemite majhne zverinice iz 'Rezije.Jaz iščem in uničujem zveri ki delajo vašemu in vsakemu *življenju pekel na Zemlji.


Alojz! Jaz v ničemer drugem ne vidim smisla kot samo v tem - rušenju civilizacijskih okov in vsega kar je kozmična tema!!! Sam imam ta občutek že od nekdaj!!! In te zveri na vsakem koraku sugerirajo človeštvu kaj naj misli, kaj naj dela, kako naj se vede, česa naj se sramuje, česa naj ne počne - dovolj s to gnilo civilizacijo! Ni vredna človeka! Vse te institucije so le agenti kozmične teme, ki se mora razkaditi!


To je tista tocka ja, ki je hkrati znak kje v resnici je cloveastvo, kaj prevladuje clovestvu.

Tocno tako dovolj s tem gnilim civilizacijskim sistemom, ki je okuzil vse navzven in navznoter! Vodilo je samo se denar ki je sveta vladar in drugo sploh ni pomembno, ce vse pocrka.

Vsem na zemlji je isto dano isti status ima vsak, samo kaj je naredil ta sistem ki se je razvijal do danes. Izvorna enakost je davno pozabljena pri clovestvu, no ne ze dolgo. Tisti ki ne vidi dobrega v tem ima sprane mozgane ali pa je totalen egoist.

L.P.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1747 - 05.06.2008 at 20:58:24
 
gape wrote on 05.06.2008 at 18:02:38:
pa še kakšno o sodbah rečva no ...

k sva se okol kmetije tolk lepo zedinla ...


Gape računam na tvojo 'nemaščevalnost,ker se ves tresem,da me ne zmelješ v svojih sodbah. Zdaj sem šel pa po gobe.!!! In veš,da sem  v pičlih pol ure našel okoli 30-35 jurčkov. Rastejo ko zmešane!!

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1748 - 05.06.2008 at 21:20:53
 
Alojz in Sandib wrote on 05.06.2008 at 20:58:24:
gape wrote on 05.06.2008 at 18:02:38:
pa še kakšno o sodbah rečva no ...

k sva se okol kmetije tolk lepo zedinla ...


Gape računam na tvojo 'nemaščevalnost,ker se ves tresem,da me ne zmelješ v svojih sodbah. Zdaj sem šel pa po gobe.!!! In veš,da sem  v pičlih pol ure našel okoli 30-35 jurčkov. Rastejo ko zmešane!!

Lp Alojz


A to mislite resno. Jaz sem ravno danes razmišljala, če se z gobami že kaj dogaja.  Ker gobe obožujem, še bolj pa gobarjenje.   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1749 - 05.06.2008 at 21:47:19
 
ja, gobe so že. jurčkov in lisičk na tone. saj so pogoji idealni, dež in taprava temperature.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1750 - 05.06.2008 at 21:51:15
 
Hudo,takoj jutri grem v akcijo.   Smiley

Hvala
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1751 - 05.06.2008 at 22:51:02
 
Jst jih pa rad jem  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1752 - 06.06.2008 at 00:06:44
 
U gobe tudi jaz jih rad jem  Cool
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1753 - 06.06.2008 at 00:10:57
 
No pa bom še jaz povedal par besed.
Glejte, laž se vedno prvenstveno trudi prikriti svojo lažnivost za vsako ceno. Uporabljene so vse metode, ki so se tem zlu možne poroditi, da se lahko prikrije pred celim svetom in celo vsem stvarstvu. Ker pa laž ne pozna duhovnega, ampak samo materijalno, se lahko skrije samo materijalnemu, ne pa duhovnemu, pa če se še tako trudi.

Višje je človek v duhovnem razvoju ali stopnji, večja je bistrost njegovega vida. Večja je stopnja zavedanja, večja je čistost obzorja in megla se mora umikati. Visoko duhovno razvitemu človeku je vse čisto in nobena laž se mu ne more skriti ali prikriti. Ravno z svojim nenehnim skrivanjem in prikrivanjem se laž razkriva v čistini duhovnemu.

Laž hoče tudi v vsevednem znanju skriti svoje namere in obvladovati druge. Zopet je odkrita duhovnemu. Zaradi resnično živega izvajanja ljubezni do bližnjega je duhovnemu na določeni stopnji podeljeno vso znanje celotnega stvarstva, ampak si ga zaradi tega ne svoji, prav nasprotno, rekel bo, da to ni njegova zasluga.

Za poslanstvo človeštva ali človeka samega ni pomembno neizmerno znanje, ampak živa in dejavna ljubezen do bližnjega, le s tem lahko doseže svoje poslanstvo, ki si ga je želel, preden se je utelesil v meso na tej zemlji. Vse šole in znanosti tega sveta, ne moreta niti slutiti, kolikšna je modrost v ljubezni.

Prepričevanje drug drugega v svoj prav ne vodi nikamor. Zopet se laž razkrije v vsej svoji veličini duhovnemu. Vsak lahko tolilko razume duhovnega, kolikor si jo je pridobil. Še duhovno slaboten človek prepričuje svojega brata o svojem znanju, duhovnem ali pa materijalnem. Vsak človek ima pravico do svojega prepričanja in nihče nima pravice vsiljevati svoje prepričanje drugemu.

Resnično duhovno razvit človek ne bo nikoli prepričeval nikogar z svojim znanjem. Prvič; duhovno slabotnejši brat ne more nikakor razumeti, kar bi ga prvi prepričeval, drugič; z takšnim dejanjem bi prvi storil duhovno revnejšemu, več šlode kot pa koristi in bi bila kršena ljubezen do bližnjega, tretič; ker bi pa bila kršena ljubezen do bližnjega, se takšno prepričevanje resnično duhovnemu ne more zgoditi.

Jaz sem ta in ta, jaz sem to in to, v prikrivanju laž oznanja svojo lažnivost in zopet popolnoma odkrita in naga stoji pred duhovnem človekom. Resnično duhoven človek nikoli ne bo oznanjal pred svetom kaj je in kolikšno moč duhovnosti ima v svoji posesti, ampak bo skromen, potrpežljiv, darežljiv, razumevajoč predvsem, pa ljubezniv z svojimi še slabotnejšemi brati in se bo dal njim prepoznati, ne pa da bi se on sam oznanjal za duhovnega in vseveda.

Kadar pa človek sam spozna duhovno višje razvitega od sebe, takrat
bo tudi verjel in sprejel pomoč  modrih nasvetov, ter razlage višjih duhovnih stopenj, ki jih bo duhovno višji podal samo toliko, kolikor jih slabotnejši brat trenutno lahko prebavi v svojem dušnem želodcu, kajti, če bi bilo preveč duhovne hrane na enkrat, bi lahko duhovno močnejši, naredil več škode kot pa koristi.

Da pa ne bo pomote in bo zopet videti nekaterim, kot da, jaz hočem vse vedeti, vi pa nič, vam moram še tole povedati; jaz dam vsakemu posebej prav, kar govori in zagovarja in tako je tudi prav. Le po poti lastnega svobodnega razmišljanja lahko napredujemo in to takrat, ko bomo spoznali svojo zmoto, če pa bomo sprejeli prepričanje drugega in to prepričanje nekoč spoznali za zmoto, ki je v bistvu zmota drugega, smo samo izgubili čas nič pa pridobili za svoj napredek.

No pa lahko noč in spoštujmo razmišljanje drugih, če jim hočemo dobro.

Back to top
« Last Edit: 06.06.2008 at 08:17:21 by M.L. »  

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
sašo
4
****
Offline

I love martial arts
Posts: 342
vrhpolje
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1754 - 06.06.2008 at 00:22:00
 
Ja saj magične gobe marsikdo rad je...samo to je le trenutna brezmiselna povezanost s kozmično zavestjo...nekaj drugega (za vas težje) bi bilo biti povezan brez določenih substanc, kadar bi to hotel...


...pa da ne boste zdaj vsi rekli: "Kdo jaz? Jaz nisem omenil nobenih takih gobic!"
Nobenega sprenevedanja prosim! Priznajte, če vas je kaj v hlačah, da se opajate z rastlinami danimi od bratov Elohim, kajti s tem namenom so vam dane-da sprevidite.

"In žena je videla, da je dobra tista goba za jed in da je veselje očem in da je zaželeti tisto gobo, ker dodeli spoznanje; vzela je torej od sadu njegovega ter jedla; in dala je tudi možu svojemu, ki je bil z njo, in jedel je."

"Ja kar sezite po njih, najejte se dobrot nebeških, kajti to vam je dano od Nas, da se ne začnete spuščati v še večje globine nespoznanja."

No pa veselo gobarjenje naprej;)

Lep pozdrav,
Sašo
Back to top
 

Moja mnenja se mogoče spreminjajo, toda to, da imam prav, se ne spreminja.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 115 116 117 118 119 ... 764