Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 90 91 92 93 94 ... 764
(Read 1105334 times)
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1365 - 08.05.2008 at 23:56:25
 
Se nekaj bi dodal Poet, veckrat si omenil da si preprican da je razlog P.D.  posledica straha pred smrtjo.

Naj ti povem da se tu motis. Alojz ve za vse torej ve tudi za reinkarnacijo, ki je samoumevna kar lepemu odstotku populacije, ceprav se vecina tega ne zaveda, tudi znanost je tu mrzla.

Torej ta tvoja domneva, razlog s tem razpade.

V glavnem ko se reanimiras torej umetno reinkarniras- Vecno zivljenje je samo beseda za to. V resnici se ravno tako postaras in umres Wink

Razlika je samo v tem da obdrzis spomin in si to osebno predstavljam kot da zaspis in se ponovno prebudis, samo seveda v novemu telesu. Telo imas od otroka v glavi pa  Smiley to postane z leti normalno, ampak verjetno od tod izvirajo risbe zunajzemelskih bitij z velikimi glavami. No kdo bi si mislil, toda clovek je zadnja stopnicka in najvisje bitje v vesolju. Da spet opomnim to ne pomeni da si vec vreden kot najnizja vrsta.

O ja Nahate.d to deljenje na dvoje izvira iz tega- Xmept*= INmept* EM RImept* = Xmept*. To pa je odgovorno da stvarstvo sploh obstaja in to so temelji na katerih je vse kar si in si bos lahko kdaj zamislila.

Pa pozdrav vsem v vesolju.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
sašo
4
****
Offline

I love martial arts
Posts: 342
vrhpolje
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1366 - 09.05.2008 at 00:05:23
 
Quote:
sašo wrote on 04.05.2008 at 16:35:42:
Nič ne obsojam, že mora biti tako, kot je.
Zase govorim le resnico, ki pa je seveda zate lahko tudi laž.


Kdor zase govori resnico, govori iz ega, tako da si lahko to svojo resnico nekam zatakneš.

sašo wrote on 04.05.2008 at 16:35:42:
To pa, da nisem ravno za zgled pa ti ne moreš vedeti. Enako bi lahko jaz rekel zate;)


Sem ti napisala, da govoriš o nekih vzvišenih ciljih, požrtvovalnosti, pomoči sočloveku že naslednji post pa je poln žaljenja in obsojanja.  
Sodeč po tem nisi to kar pišeš  oziroma tvoja kao požrtvovalnost ni resnična, ker je precej močnejša od te želje, tvoja sebična želja po tem, da bi bil nekaj pomembnega.  


sašo wrote on 04.05.2008 at 16:35:42:
V glavnem jaz nič ne zamerim...
Pa lep pozdrav!


Kdo pa tu govori o zameri, kaj je sedaj to izmikanje ?  
Si tiste vrste človek, ki govori  " svojo resnico " v iluziji da ima vedno prav, ko pa ga kdo skritizira, pa prijaviš; v glavnem jaz nič ne zamerim, kaj naj bi to pomenilo?  
Verjetno preveč čvekaš  "  to svojo resnico" in s tem žališ ljudi, potem pa ( da lahko furaš svoj prav  ) se izmikaš, s tem svojim stavkom.



Kakorkoli že...jaz sem sebičnež in mogoče bi bil tudi rad pomemben. Poznam svoje napake in jih priznam, pred vsakim. Kaj pa ti? Si popolna?
Ali se ne pregovarjaš ti z menoj, kot jaz s teboj?
Dobrodošla med enakimi.

Mogoče pa bi midva bla prav fleten par, ker nasprotja se privlačijo Wink

Če sta oba pola enaka pa se odbivata Cheesy

Back to top
 

Moja mnenja se mogoče spreminjajo, toda to, da imam prav, se ne spreminja.
 
IP Logged
 
sašo
4
****
Offline

I love martial arts
Posts: 342
vrhpolje
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1367 - 09.05.2008 at 00:14:59
 
Boštyxz wrote on 05.05.2008 at 08:17:54:
sašo wrote on 04.05.2008 at 16:39:26:
Quote:
JAZ SE JAVLJAM .
+ VEM, DA NISEM EDINI .
Pa lep + dober najavljen večer, še naprej, juuuuuheeeejjjj  
No očitno se je samo Kopron javil!

Vsaka čast njemu...pa ostalim zato, ker so resnico sporočili preko molka (pošteno).


Ja,... in, ...  kaj sedaj ? Predlagaš kaj extra ?

... dober dan , še naprej ...

by Boštyxz + # Kiss


Če hočeš te povabim na kepco al pa dve sladoleda Smiley
Back to top
 

Moja mnenja se mogoče spreminjajo, toda to, da imam prav, se ne spreminja.
 
IP Logged
 
sašo
4
****
Offline

I love martial arts
Posts: 342
vrhpolje
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1368 - 09.05.2008 at 00:59:04
 
Poet wrote on 08.05.2008 at 12:15:18:
Etrex!

Pa kaj potem, če bo kvantno zlitje! Jaz lahko samo rečem: Hvala Bogu! in  pa Končno! Pa to res mislim. Samo kako se pa potem tole Kvantno Zlitje in posledični potop civilizacije ujema z Alojzijevim prizadevanjem izboljšati človeško družbo? In poleg tega praviš, tako kot vem tudi sam, da bodo na svetu VEDNO "hudobni" ljudje, kako lahko potem človeško družbo kakorkoli izboljšaš, če pa je takšna kot je? In vsi problemi pač izhajajo iz tega, da jih ustvarjajo takšni ljudje, pokvarjeni, kot jih je ustvarilo vesolje samo. Zakaj se potem kakorkoli sekirati glede stanja v družbi? Vesolje je ustvarilo družbo kakršna je, vesolje naj za to odgovarja. Pika.

Ker kdo smo mi, da bomo sodili vesolju in vesoljni pojavnosti? Vesolje/ali kakor pač že hočeš imenovati to nedeljeno vesoljno pojavnost, je ustvarilo človeštvo, in je ustvarilo vse in je ustvarilo družbo, in je ustvarilo tudi vse temne/negativne/nezemeljske sile, ki so skonstruirale civilizacijo in človeško družbo - ampak vse to je ustvarila ena sama sila, ena sama pojavnost. Kdo smo potlej mi, da bomo tej pojavnosti sodili? Da bomo rekli, da so stvari slabe in morajo biti drugačne? Kdo to lahko stori?

Ker g. Alojz je nedavno izrekel neko sila sila resnično trditev - tisto o Stvarniku in predvsem relacija Stvarnik-človek, pa ni nihče blagovil tega komentirati. Tisto je bistvo vsega - kaj je Stvarnik/Stvarstvo in posledično tisti del vesolja, ki zase pravi, da je SAMOZAVEDEN! Tu se skriva še marsikaj, česar nočemo videti, nočemo spregledati.

Predvsem pa se nočemo odreči ...  Smiley ... odreči občutku človeštva. Ker morda sploh nismo ljudje ... in je biti človek le ideja v našem umu/reservoarju miselnih vtisov, in smo v samem bistvu nekaj drugega ... kako lahko vsi ti atomi enega samega vesolja stojijo v navideznem nasprotju - to je laž ... navidezna resničnost se nam plete pred očmi, vesolje samo se je zreduciralo na enega izmed svojih delcev in zdaj pravi, da je človek ... miselni ovoj, ki drži v sebi občutek delca vesolja in ločenosti, in gradi občutek človeštva/človeka ... medtem ko se v vsej vesoljni pojavnosti atomi gibljejo v absolutni svobodi in veličini ... le v človeku se je del atomov postavil proti toku realnosti in sedaj ustvarja in vzdržuje občutek samozavedanje - samozaveden je tudi samozavedén ... iluzija vesolja, da je nek delec samega sebe v resnici ločen od preostanka in se zaveda samega sebe ... tu, dragi moji, se skriva marsikaj pred čemer bežimo in si zavoljo naše "igre" zatiskamo oči.




Zelo dobro poet, post vreden pohvale, čim več takih Smiley

Kakor jaz razumem Alojzovo pisanje na njegovi spletni strani, bo njegovo znanje uporabljeno v prid tistim, ki bodo odrešeni, zatorej bodo lahko odšli iz Zemlje in služili življenju, medtem, ko ostali ostanejo še najmanj en cikel padca in vzpona civilizacije.
Da pa bi postali odrešeni moram že sedaj delati po zakonu enotne naravne zakonitosti (spoštovati etični kodeks).

Kakor pa sem lahko dojel ima pripravljen tudi patent-sarkofag, ki bo  ljudem omogočal, ponovno vstajenje. Bogati bodo plačali zanj toliko, da bodo imeli tudi revni brezplačno vstajenje. Ko bo nastopila želja po"reanimiranju" bo to že prvi korak k služenju za življenje. Da pa bi bili ponovno reanimirani, se bomo morali zavezati tudi k etičnemu kodeksu (kar ni nič drugega, kot delovanje po principu univerzuma).

Plus nastopi zraven še agregat, ki omogoča odrešenim odhod, neodrešenim pa blaginjo na Zemlji, dokler ne izgubijo čisto vsega znanja oz. dokler se ne zgodi potop.

Vedno bodo hudobni ampak samo na Zemlji, odrešeni odidejo in počasi tudi njihove duše capljajo nazaj, da bi se prostovoljno ali zaradi kršenja kodeksa, ponovno odrešile (kar pojasni vedno več duš na Zemlji).

Vesolje ne more samo odgovarjati, ker to je spet pojem ločenosti.
Vesolje oz. stvarnik se realizira v vsej svoji xmept pojavnosti in tudi v nas. Mi smo vesolje in vesolje je mi. In ker smo najvišja bitja, ki kot edina samozavedna in samospoznana bitja lahko spoznamo stvarnika v sebi in stvarnik sebe v nas, potem nosimo tudi odgovornost za nas vse.
Ker mi smo stvarnik in stvarnik je mi.

X mept*

x-neznano
m-masa
e-energija
p-prostor
t-čas
*-življenje (človek, kot edini, ki vzpostavlja življenje, ker je individualna realizirana podoba stvarnika, torej stvarnik sam)

odrešen biti-samozaveden in samospoznan, da v sebi vidiš stvarnika in stvarnik vidi sebe v tebi.

akumulirati-kopičiti, shranjevati
realizirati-uresničiti, izvesti, izpolniti

Ločena sta pojma "realizirano in akumulirano", ki pa šele oba skupaj tvorita celoto-to je že bilo obdelano. (dobra ponazoritev je jin-jang simbol, ki predstavlja z zunanjim krogom “vse”, med tem, ko črni in beli del znotraj kroga simbolizirata interakcijo med "akumulacijo in realizacijo).

Zaenkrat naj bo to vse...težko je razumeti toda, ko enkrat zaštekaš je vse enostavno, kot pasulj. Me pa sedaj možgani bolijo Cheesy

Da sem prebral in dojel cca. polovico spletne strani od Alojza, sem porabil 3 mesece zmernega branja in poglabljanja, ampak sedaj mi ni žal, če ne drugega sem spoznal več zgodovine, astronomije, ezoterike, kvantne fizike in še česa...

Mogoče sem kaj napčnega napisal(upam da ne), pa me bodo že popravili Wink
Back to top
 

Moja mnenja se mogoče spreminjajo, toda to, da imam prav, se ne spreminja.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1369 - 09.05.2008 at 11:09:55
 
Etrex wrote on 08.05.2008 at 11:22:44:
Boštyxz wrote on 07.05.2008 at 07:18:54:
Etrex wrote on 06.05.2008 at 23:20:40:
Ce koga zanima, je v novih misterijih obsiren in lepo spisan clanek od Alojza - Vesoljni potop bo.


Da, nič novega nisi povedal, ... to že vemo že cca 15 let .

Vendar pa to ne bo potop "kar tako", ampak bo tu šlo predvsem za veliko čiščenje . Čiščenje Zemeljske oble od nesnage pokvarjenih ljudi .
Tako približno enostavno je + bo to izgledalo .

Še kaj ? Oukaj  Cool.

Pa lep + dober nepokvarjen sončen dan, še naprej , juhej ...

by Boštyxz +  Kiss


Ok Kopron, kaj to pomeni drugega kot kar si napisal? Ce to ne bo potop, kvantno zlitje in niti to kar sem domneval da mislis, kaj potem mislis s tem? Bo gospod Bog prisel osebno in bo odstranil iz zemeljse oble osebno tistega ki je pokvarjen?

Po temu tvojemu sklepu Kopron, kaj naj si clovek drugega misli, kot da s razmisljas da potem vec ne bo slabih ljudi (pa da ne ne omenim da si to tudi dobesedno povedal-nekoc bo vse v najlepsem redu, al neki tazga). Al kaj si mislil s tem? Si se spet premislil in mislis isto kot jaz in bom ze tako kot parkrat moral zapisat ,koncno kopron skapiral si.

Kaj nisi se sam zapisal, kako si dobil potrdilo od Boga in zato da se strinjas z mano(ali pa si napisal to vem ze 10, 15, 5 let)?

E Kopron, saj ne recem da ne ves veliko, ampak vprasanje je koliko je to resnice, tako da nevem ce mi lahko kaj novega poves o zadevah ki jih pisemo. Veliko podrobnosti edino. V temeljih pa mi je jasno kako deluje stvarstvo.

No pa povej mi kaj o tistemu stavku (iz svetega pisma, to bi ti moral vedeti?) Jaz sem ti povedal kaj pomeni in o tem tudi govori in ne pozabi kar je bilo, se bo.

Pa se to ti prilepim(wikipedija): Najbolj znan opis tega dogodka je svetopisemska zgodba o Noetu in njegovi barki, vendar pa to ni edina verzija zgodbe. Vesoljni potop se pojavlja tudi v grški mitologiji (zgodba o Devkalionu), sumerski mitologiji (Utnapištim), babilonski mitologiji (Gilgameš) in še marsikje po svetu. Vse večje civilizacije poznajo zgodbo o veliki povodnji, ki so jo preživeli le redki izbranci.= Kvantno zlitje, ki je zapisano na vseh koncih sveta, a kdo v trenutni civilizaciji ve za to Kopron?


Potopa NE BO NIKOLI VEČ . Bil je, pa ga NE BO . ( razen če se seveda človeštvo ne bo spet pokvarilo kot se je že nekoč ).
vendar, Bog nas varuje pred tem "izpadom" . Zato bo tako kot sem rekel.

In, kaj , če bi, Etrex tole "kwantno zlitje" povedal malo lepše, z bolj domačimi besedami , recimo Slovenskimi besedami ?

Torej, potopa ne bo, bo pa "veliko čiščenje", ki pa bo spet potekalo drigače, kot si večina zamišlja .
Namreč, to že poteka, sicer v manjši meri, vendar bo potrebno stopnjevanje, ker se ljudje preveč oddaljujejo od Boga .
In, vidiš, to, to je novo, kar ti tule razlagam .
A boš ti tudi ponovil za mano, da si tudi ti to že prej vedel ?

Glede onega stavka, o vesoljnem potopu , ki je NEDVOMNO BIL, pa moram povedat', da ga nisem našel, čeprav sem ga iskal v SP.
Mogoče imaš ti kako "drugo" SP ? Shocked Grin

Kako "Extra" verzijo  Wink Shocked Tongue Grin Cheesy

No, razloži še malo , pa se pišemo še potlej ,

+ lep + dober + sončen dan, takole , še napreeeejjj, juuuhhheeejjj...

from Boštjan Zupančič, S Love nija , + # Kiss#




Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1370 - 09.05.2008 at 11:11:15
 
sašo wrote on 09.05.2008 at 00:14:59:
Boštyxz wrote on 05.05.2008 at 08:17:54:
sašo wrote on 04.05.2008 at 16:39:26:
Quote:
JAZ SE JAVLJAM .
+ VEM, DA NISEM EDINI .
Pa lep + dober najavljen večer, še naprej, juuuuuheeeejjjj  
No očitno se je samo Kopron javil!

Vsaka čast njemu...pa ostalim zato, ker so resnico sporočili preko molka (pošteno).


Ja,... in, ...  kaj sedaj ? Predlagaš kaj extra ?

... dober dan , še naprej ...

by Boštyxz + # Kiss


Če hočeš te povabim na kepco al pa dve sladoleda Smiley


Slab izgovor  Tongue

pa boljši + "neizgovorjen" dan, še naprej, juhejjj ... Cool

by Boštyxz + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1371 - 09.05.2008 at 13:14:45
 
Kopron

Kvantno zlitje je cisto slovensko povedano, se ti zdi da bi lahko to se kako drugace prevedel?

In ker je potop ze bil, tudi se bo. Seveda ti tega ne ves, nevem ce je kdo vedel, skupaj z mano (zdaj ves). In ker Bog ni neko loceno bitje z loceno zavestjo, ne odreja potopa kdaj bo, ce slucajno ni clovestvo prevec pridno da jih kaznuje pa nevem kaksne pravljice.

Potop, kvantno zlitje se dogaja ciklicno, negleda koliko se ljudje pokvarijo. Je naravni cikel tako kot vse v vesolju.

Kopron... Bog ne deli kot nekaj kar ti nisi, kot nekaj samostojnega.
Sestevek vseh dus v vesolju je Bog. Kot sem ze povedal, ko postanes samospoznan, spoznas da si ti del boga.

Naloga samospoznanega je vzdrzevanje zivljenja v vesolju.

L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
ja in
2
**
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 63

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1372 - 09.05.2008 at 13:54:01
 
Ezk 28,1-10
"1 Zgodila se mi je beseda GOSPODOVA, rekoč: 2 Sin človekov, reci tirskemu knezu: Tako govori Gospod BOG: Ker je tvoje srce ošabno in praviš: »Jaz sem bog, na božjem prestolu sedim v osrčju morij.« Vendar si le človek in ne bog, čeprav enačiš svojo modrost z modrostjo bogov. 3 Glej, modrejši si od Daniela! Nobena skrivnost ti ni prikrita. 4 S svojo modrostjo in razsodnostjo si si pridobil bogastvo in spravil zlata in srebra v svoje zakladnice. 5 Z veliko modrostjo pri svojem trgovanju si si namnožil bogastvo. Ošabno je postalo tvoje srce zaradi tvojega bogastva. 6 Zato tako govori Gospod BOG:
Ker si enačil svojo modrost z modrostjo bogov, 7 zato, glej, bom pripeljal nadte tujce, najhujše med narodi. Izdrli bodo meče zoper lepoto tvoje modrosti in oskrunili tvoj sijaj. 8 Pahnili te bodo v jamo: doletela te bo smrt pobitih v osrčju morij. 9 Boš še govoril: »Jaz sem bog,« ko boš pred svojimi ubijalci? Le človek si in ne bog, v rokah svojih morilcev. 10 Smrt neobrezanih te doleti od roke tujcev. Zakaj jaz sem govoril, govori Gospod BOG."
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahate.d
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1373 - 09.05.2008 at 16:39:38
 
sašo wrote on 09.05.2008 at 00:05:23:
Kakorkoli že...jaz sem sebičnež in mogoče bi bil tudi rad pomemben. Poznam svoje napake in jih priznam, pred vsakim. Kaj pa ti? Si popolna?
Ali se ne pregovarjaš ti z menoj, kot jaz s teboj?
Dobrodošla med enakimi.


Itak, da popolna nisem, niti nimam težnje da bi bila popolna za druge, sicer pa je popolnost relativna stvar. Kar je za nekoga popolno je lahko drugemu čist mim.
Nisem tudi nič več od tebe in sama sem se odločila da se pregovarjam s tabo, sicer si pa sam začel na ostro, jaz pa sem si rekla ok Sašo bi rad na ostro, pa dajmo špilat na ostro, da ne bo mislil, da samo Sašo to zna.

sašo wrote on 09.05.2008 at 00:05:23:
Mogoče pa bi midva bla prav fleten par, ker nasprotja se privlačijo Wink

Če sta oba pola enaka pa se odbivata Cheesy


Nekaj je sigurno, dolgočasno ne bi bilo.   Grin

Lep pozdrav  Smiley
Back to top
« Last Edit: 10.05.2008 at 09:23:30 by nahate.d »  
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1374 - 09.05.2008 at 17:19:24
 
ja in wrote on 09.05.2008 at 13:54:01:
Ezk 28,1-10
"1 Zgodila se mi je beseda GOSPODOVA, rekoč: 2 Sin človekov, reci tirskemu knezu: Tako govori Gospod BOG: Ker je tvoje srce ošabno in praviš: »Jaz sem bog, na božjem prestolu sedim v osrčju morij.« Vendar si le človek in ne bog, čeprav enačiš svojo modrost z modrostjo bogov. 3 Glej, modrejši si od Daniela! Nobena skrivnost ti ni prikrita. 4 S svojo modrostjo in razsodnostjo si si pridobil bogastvo in spravil zlata in srebra v svoje zakladnice. 5 Z veliko modrostjo pri svojem trgovanju si si namnožil bogastvo. Ošabno je postalo tvoje srce zaradi tvojega bogastva. 6 Zato tako govori Gospod BOG:
Ker si enačil svojo modrost z modrostjo bogov, 7 zato, glej, bom pripeljal nadte tujce, najhujše med narodi. Izdrli bodo meče zoper lepoto tvoje modrosti in oskrunili tvoj sijaj. 8 Pahnili te bodo v jamo: doletela te bo smrt pobitih v osrčju morij. 9 Boš še govoril: »Jaz sem bog,« ko boš pred svojimi ubijalci? Le človek si in ne bog, v rokah svojih morilcev. 10 Smrt neobrezanih te doleti od roke tujcev. Zakaj jaz sem govoril, govori Gospod BOG."


Pozdravljen Ja in, vidim da si nov na tem topicu.
Razumeš besede: In zgodila se mu je beseda gospodova!

Človek nikoli ne more biti bog stvarnik, ampak je eno z njim, Jezus Kristus-Emanuel. Ko boš to razumel, boš tudi razumel, da je vera popolnoma enakovredna ateistični poti iskanja vesoljne resnice.
Kdor postavlja vero pred ateizem, nima pojma o pojmu, lastnega in tujega bivanja.
Vera se izrablja, ravno tako se izrablja ateizem. Religije pa ne more nihče izrabljati, ker je to zadeva naših grešnih duš in njihovo upanje na ponovno vstajenje. Ti se lahko kitiš z vero, ker ne poznaš bistva, ki te zavaja.

Ne zameri, resnica je boleča.

L.P.
Alojz


Kopron, tebi osebno se javljam in prosim te nehaj s tistimi svojimi eh, aj haj hi hi ha ho hej...povej kaj pametnega ali pa bodi tiho.

L.P.
Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
OMEN SAT
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 592

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1375 - 09.05.2008 at 17:25:38
 
alojz ene par postov nazaj sem ti zastavil vprasanje bi lahko odgovoril nanj.
lp:OMEN SAT
Back to top
 
 
IP Logged
 
ja in
2
**
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 63

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1376 - 09.05.2008 at 22:24:29
 
Ef 2,8
"to ni iz vas: suverenost Božje milosti, ki jo po pravici poudarja protestantska eksegeza, ne pomeni zanikanja naše svobode in odgovornosti: »Apostol ne pravi, da je vera Božji dar, ampak da je Božji dar odrešenje po veri« (Teofilakt). Seveda obenem velja, da nas tudi svobodna »vera sama po sebi ne bi mogla rešiti, če ne bi Bog hotel, da je vera pot do odrešenja. Tako je Božji dar oboje: to, da smo dobili vero, in to, da smo rešeni po veri.« (Ojkumenij)"

Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1377 - 10.05.2008 at 00:59:09
 
Etrex wrote on 09.05.2008 at 13:14:45:
Kopron

Kvantno zlitje je cisto slovensko povedano, se ti zdi da bi lahko to se kako drugace prevedel?

In ker je potop ze bil, tudi se bo. Seveda ti tega ne ves, nevem ce je kdo vedel, skupaj z mano (zdaj ves). In ker Bog ni neko loceno bitje z loceno zavestjo, ne odreja potopa kdaj bo, ce slucajno ni clovestvo prevec pridno da jih kaznuje pa nevem kaksne pravljice.

Potop, kvantno zlitje se dogaja ciklicno, negleda koliko se ljudje pokvarijo. Je naravni cikel tako kot vse v vesolju.

Kopron... Bog ne deli kot nekaj kar ti nisi, kot nekaj samostojnega.
Sestevek vseh dus v vesolju je Bog. Kot sem ze povedal, ko postanes samospoznan, spoznas da si ti del boga.

Naloga samospoznanega je vzdrzevanje zivljenja v vesolju.

L.p.


Okejjj. Ti torej veš, da potop bo, jaz pa vem, da potopa ne bo .
Kaj je zdaj ? Kaj bo zdaj ?
Kdo bo zdaj verodostojen ?
Čigavo bo obveljalo ?
Komu zdaj verjeti ?
Tebi ali meni ?
To je zdaj vprašanje ...

Jaz pravim, da tistemu, ki je že prej napovedal kaj bo, in se je tisto potem tudi uresničilo.đ
A je si ti ( + Alojzij ) že kaj napovedal, kar se je potem tudi zares uresničilo ?

In, potem praviš, da, ... vse kar Bog je, je samo seštevek naših duš ?
Sedaj, je tu spet novo vprašanje ; katerih duš ? ( morda duhov, ki se  razlikujejo od duš ? )

Jaz pa vem, da je Bog mnooogo več, kot samo to, ... še več, kot si sploh lahko predstavljaš Roll Eyes.

Nekoč boš tudi to spoznal Roll Eyes.

Pa lep + spoznan pozdrav, še naprejjj + lahko noč vsemskupaj ...

by Boštjan Zupančič + # Cool#
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1378 - 10.05.2008 at 03:26:01
 
Glej to kar ti pravis so samo neke bedne teorije, Alojz dela na tem da dokaze svoj prav in dokazal bo, saj pravi da ce cesa ne mores dokazati, tisto ne obstaja. Ce si nekaj preprican, moras znat to tudi dokazati.

Tako da nc zdaj, jaz nimam vec kaj taksnega spoznat kar pravis ti sem ze spoznal bistvo resnice  in upam da kmalu jo bos tudi ti.
Potencijal imas si dokazal da se hitro naucis ceprav imas tudi veliko zmot.

Vse je odvisno kdaj bo to Alojz aktivno vnesel v svet(aktivno dela na tem), samo dogovori s partnerji so se vprasanje casa, potem pa sploh se bo to tako bliskovito razsirilo po celemu svetu, da ti bo verjetno tudi tebi jasno in bos spoznal te tvoje zmote, ki sodijo samo v kaksno pravljico, ker so nedokazljive.

Razumi da Alojz ima znanje (znanje iz duse!), vedenje ki bo dokazal svoje trditve, znanosti bo recimo dokazal da je dusa iz fotonov nemasnih delcev in ne kot do zdaj neka megla, nevem kasna teorija. To ni noben dokaz. In normalno se temu znanost smeji, no hvala bogu se temu bliza konec.

Vsako malenkost ki jo je Alojz povedal ti jo lahko dokaze, ce ne verjames se dogovori z njim pa bos videl v cemu je stvar.
Ti mislis da je to sala al kaj?  Naredimo preci en manjsi sestanek, vse za dobrobit clovestvu in ustaji ki se bliza.

Zamrznil bi v svojih besedah in se zapletel v svoje faljene teorije kot v pajcevino, ker bi dobival samo logicna dejstva brez kaksnih nejasnosti(tudi jaz sem se Lips Sealed).

Od Alojza nisem enkrat slisal: Po moji teoriji je to tako pa tako, pri njemu teorije, kot recimo pri tebi in vseh ostalih ne obstajajo.
Kaj ti ni jasno? To so dokazljiva dejstva, ce ne bi Alojz raje Lips Sealed, verjemi. To je EKSTRA OMENIL VECKRAT.

Tako pa ve o cemu govori in zato govori tudi v taksnemu ton, ce se nisi skapiral v cemu je fora.

Bom raje tiho, ti bos nabival svoje v neskoncnost, ce te osebno vsaj malo to interesira, pa bos videl o cemu je stvar pogovor v zivo, tvoj izraz bo gotovo  Huh Lips Sealed Undecided Cry Smiley Grin Shocked Shocked Huh Shocked Lips Sealed Huh Huh Huh Smiley

Tako nekako. Ker ne mores s pravljicami, domisljijo(kvazi duhovnim vedenjem) in podobno kramo, podreti kot kamen trdnih temeljev ki so ze od vecno taksni in vecno bodo tudi ostali taksni.

Pa ne zameri za to, kajti jaz sem bil na istemu mestu.

Vsa populacija bo morala skozi to  Shocked, ceprav so nekateri zelo blizu samospoznanja- Recimo indigo otroci, pravi alojz da je to njegova "vojska" v prihodnosti Wink
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1379 - 10.05.2008 at 09:54:09
 
Eee, vidiš, vidiš ... Tudi jaz trdim zate, da govoriš samo o nekih ( ne bom rekel bednih ) teorijah, ki so tudi ( več ali manj) zgrešene .
In, tudi jaz ti lahko rečem, da ne govorim o teorijah, ampak o preverljivem znanju.

In, kaj bo pa zdaj ?

Vendar pa,  Exclaim znanje duše še ni verodostojno . Šele znanje, ki prihaja iz duha, je lahko res pravo + resnično ( verodostojno ) Cool.
Vidiš, že zato je vprašljivo tole znanje Lojzeta .
No, čeprav, je tale podatek Alojzija, spet dvoumen, ker se duh, od katerega bi lahko dobil to znanje, nahaja ravno v duši .
Torej, posledično to znanje že lahko dobiš iz duše, vendar pa je DUH tisti, ki to narekuje duši znotraj nje. A morda Lojze tega ( še ) ni vedel ? Wink Questioning ?
Bingooo Cool.

In, kot napoveduje Lojze, za svoje znanje, ravno tako tudi jaz napovedujem za svoje znanje ( ki pa ni moje ) ...

... le, da jaz še napovedujem, da ni potrebno celi populaciji iti skozi to ( moje + ne-moje ) znanje , ampak samo tretjina človeštva - in bo že dovolj  Cool. ( morda je to zato, ker je to znanje toliko močnejše - 3 X ?  Wink )

Poglej, če tudi ti misliš, da se jaz šalim tukaj, potem sva oba v isti zmoti . ( morda eden večji, drugi manjši )

Ali pa bi si ti morda upal trditi, da sploh nisi v zmoti ? Shocked Exclaim Questioning?

Pa lep + dober nezmotljiv dan, še naprej , ... Cool

by Boštyxz + ###  Kiss
Back to top
« Last Edit: 10.05.2008 at 19:12:59 by Boštyxz »  
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 90 91 92 93 94 ... 764