Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 85 86 87 88 89 ... 764
(Read 1101490 times)
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1290 - 02.04.2008 at 22:40:10
 
Etrex wrote :
Svet je kot upam da dojemas nepravilen, nekaj bo potrebno spremeniti, nekaj manjka, nekaj ne ve clovestvo bodi siguren v to.

Oooooh, to sem vedel že pred 15 leti  Roll Eyes .

Le, da sem takrat samo mislil, da pravilno vem, pravilno  Tongue.

Pozneje sem spoznal, da sem bil v zmoti , tako kot si ti zdajle  Roll Eyes.

Sedaj nisem več  Cool.

Najbolje pri tem pa je, da se mi to na vsakem koraku potrjuje + mi Predobri Gospod Mojster Bog pomaga pri tem  Cheesy Roll Eyes Kiss Cool.

Pošilja mi pomoč , vsakodnevno, ...celo vsakourno ( minutno + ... ) Kiss.

Zelo me podpira in, ... že vidim cilj, kako se mi vztrajno ( čeprav počasi)  bliža  Kiss Kiss.

Zahvaljujoč Njemu , je zmaga zagotovljena  Kiss Kiss Kiss

Vsa Hvala + Čast Njemu Edinemu Vsevišnjemu  Cool .

Pa hvaljeno lahko noč ... vam vsemskupaj  želimo ...

Boštjan Zupančič + # Kiss#
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1291 - 03.04.2008 at 00:01:30
 
Aha dobro potem samo ne ves da je zdaj vecen.

Ceprav mi ni jasno kako ti tega ne ves? Vsi neki tezki modreci so toliko govorili kako je pomemben zdaj (um naj bi prebival v casu, cisto meditativno zavedanje je popolnoma v tocki zdaj), ker je edini realen a ti neki taksen duhovnez, trdi da zdaj ni vecen???

Vidis tudi tin si neki hibrid Grin

Jah no sej ni vazno samo da se ne zajebavas, a se enkrat bi te vprasal, pa kdaj v zivljenju si bil izven zdaj?

Tisto drugo pa bi smisel ze imelo, ce zdaj nebi bil vecen.

Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1292 - 03.04.2008 at 01:29:16
 
Etrex wrote on 02.04.2008 at 20:07:58:
Ti upas v nekaksno koncno odresitev al nevem kaj, ki slepi vse po vrsti. To je iluzija. Svobodna volja te lahko pripelje kamorkoli hoces in ce bi bila popolnost mozna opcija, verjemi bi ze bili v tej popolnosti (recimo temu stanje brez zla).


Toliko o svobodni volji > http://www.pozitivke.net/article.php?story=20040915151117775

Se ne strinjam čisto s tem člankom, je pa protiutež nenehnemu sklicevanju na svobodno voljo. SV te ne pripelje kamorkoli hočeš, ker te ne more. Če hočem bit predsednica države, ne morem bit. Lahko sem, ampak to ni v skladu z mojimi vrednotami, z mojim poslanstvom. In če to naredim, delam proti sebi. SV je z izrazom zavajajoča že sama po sebi.  Je "samo" navadna volja, uporabljena lahko izključno kot sredstvo, da z usmerjanjem misli uporabljajo um v svojo korist. Oz. da z voljo dosežemo naše notranje zadovoljstvo. In je podrejena predvsem nam samim, naši biti in NE OBRATNO! In pa našemu poslanstvu, karmi in še čemu. Izraz svobodna lahko kvečjemu nakaže posledico uporabe volje. In ne pomeni svobodo s teptanjem drugih oz. s spreminjanjem nas samih v nekaj, kar nismo.


Še posebej me pa živcira, ko t.i. SV nima več veze z voljo, ampak postane sredstvo za razmišljanje ljudi o samih sebi v presežkih. "Js sm dbest. Js sm bog. Js sm prebrala knjigo in dojela, v kakšni zmoti sem živela, zdaj bom pa z razglašanjem te ideje postala bližje resnici.  Sem popolna, sem vse in oh in sploh. In zdaj vidim, kako ljudje živijo po starih vzorcih, zato je moja resnica privilegij in jih bom približala temu višjemu spoznanstvu." Kar bolj ali manj pomeni, da bom kritizirala, kar v drugih spominja na moje vzorce, ki jih sicer še vedno delam, ampak to seveda ni pomembno.  
In tukaj se konča.

SV mi v smislu, da sama izbiram svoje življenje, daje vrednost. Ker sem lahko srečna (in sebična).  In sem tudi že popolna. In sem vse. In to, da te resnice drugi ne poznajo, mi daje še dodatno vrednost, ker sem na višji duhovni ravni. In to je iluzija.

Quote:
In kaj sploh ti se ni jasno pri vecnemu zdaj? Kaj nisi vecno v zdaj? Kaj si zamaknjen minuto naprej, nazaj ali mogoce zivis jutri...? Ne vem to si lahko samo v svojemu umu.


Glede na to, da noben ni vedno (umsko) v tukaj in zdaj je nemogoče dokazat, da to drži. Sicer se meni ta teorija dopade, ampak je vseeno samo teorija.  

Quote:
Zal se bos moral nekoc sprejazniti z resnico, ki je podana.


Ni nobenih resnic. Glede na vse možne alternative vseh mogočih tem je nesmiselno govorit, da je karkoli resnica. Verjet, da je tvoja trditev (oz. slepo sledenje drugim) resnica.. ?!

Quote:
Lahko si vredu oseba, samo ce si vpet v svet ki deluje po dolocenih skrivljenih vzorcih je ze tako da pridodas nekaj na splosno kolektivno negativnost.


Dobro, da si ti pravo nasprotje tega.


Ni fora, da zagovarjam koprona (verjemi sploh ne).
Ampak tole nenehno drkanje tukaj in zdaj me blazno živcira, ker je to že stara zgodba. Ljudje preberejo knjigico in potem se pri vseh aspektih življenja sklicujejo nanjo. Ok, to še razumem.
Ampak da potem superiorno razlagajo napisano in učijo druge (saj ne da so sami prebrali SAMO polovico knjige, pa še to ne pomoje, ampak vseeno, to ni več pomembno, ker je Zdaj! sredstvo za drug namen), ej to pa ne.
če gre za eno znanstveno knjigo še razumem. Ne si pa upat delat znanosti iz alternativnih knjig, ker poznam ljudi, ki dejansko po njih živijo in ej, zajebano je kt svinja. In ko to dojameš nehaš polemizirat ampak začneš ŽIVET po tem.

Zarij človek v tukaj in zdaj z vso bitjo, dušo, s svojim življenjem in vplivaj na svoje duhovno, mentalno in fizično telo. In verjemi, da ne boš več nakladal o tem, vsaj ne na tak način. Oprosti, ampak po tvojem nalaganju nonstop mi je prekipelo!
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1293 - 03.04.2008 at 08:42:02
 
Etrex wrote on 03.04.2008 at 00:01:30:
Aha dobro potem samo ne ves da je zdaj vecen.

Ceprav mi ni jasno kako ti tega ne ves? Vsi neki tezki modreci so toliko govorili kako je pomemben zdaj (um naj bi prebival v casu, cisto meditativno zavedanje je popolnoma v tocki zdaj), ker je edini realen a ti neki taksen duhovnez, trdi da zdaj ni vecen???

Vidis tudi tin si neki hibrid Grin

Jah no sej ni vazno samo da se ne zajebavas, a se enkrat bi te vprasal, pa kdaj v zivljenju si bil izven zdaj?

Tisto drugo pa bi smisel ze imelo, ce zdaj nebi bil vecen.



Tale "sedaj" iz trenutka v trenutek izginja/propada/se razblinja (kot da ga nikoli ni bilo) .

Večnost pa večno ostaja Večna . In ta večnost je samo Ena .

Sedajčkov pa je bilo že nešteto, pa nobeden od njih ni obstal do sedaj .

Vsi po vrsti so morali oditi, ker jih je vedno izpodrinil nek nov sedaj.

Poglej, tile "mini" sedajčki se hočešnočeš morajo ukloniti Večnosti ki je Edina VEDNO .

Kaj naj ubogi mali-kratki sedajček naredi proti Večni Večnosti, ko pa ima že sam z seboj toliko dela, potem ga pa še "povozi" bližnji-naslednji sedaj ?

In, da, (da zaključim) ; seveda je tudi pomemben sedaj, vendar pa je treba sedaj predvsem delati ZA Prihodnost .

Pa lepo + sončno jutro ( iznad tele megle), za dobro prihodnost, vam želim še naprej , ...

Boštjan + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
sašo
4
****
Offline

I love martial arts
Posts: 342
vrhpolje
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1294 - 03.04.2008 at 09:39:27
 
Se strinjam s teorijo iluzije...ampak ali ni tako, da ravno ta "večno sedaj" uniči vsakršno iluzijo.
Ker v tem trenutku, človek nima svobodne volje in v tem trenutku-sedaj se ti ne moreš odločit, ker je minljiv in je večen in je realen.

tai!

Ko človeka nekaj vrže s tira, največkrat pokaže svoj pravi jaz!

To sem opazil v tvojem postu...tudi ti slepo slediš nekomu oz. nečemu, kot mi vsi-tega ne moreš zanikati!
Kako lahko dokažeš, da imaš ti bolj prav, kot vsi drugi...ravno tako jaz ne morem dokazati razen...razen, če je neka teorija oz. trditev, ki seveda mora izhajati iz lastne biti (ne pa plagiat), najbolj samoumevna oz. najbolj blizu širši skupnosti, ki potem to zadevo sprejme odprtih rok...

Vsakršno prerekanje, kdo ima prav, povzroči še večji razkorak v somišljenju. Šele, ko se bomo poglobili en v drugega (kar pa je s pisanjem in branjem skoraj nemogoče), kot se poglobimo v prijatelja ali partnerja, šele takrat bomo lahko komunicirali na "realnem" nivoju...

Torej pridem do zaključka, da je en sam človek individum-svet zase, ki si ga sam kreira...šele, ko se več individumov poveže se začenja kazati resnica...ker to so t.i. družbene norme.
Te norme ne veljajo, edino če je človek ločen od skupnosti, kar pa pomeni izobčenje...to pa ni v človeški naravi, ker vemo kaj smo ljudje-socialno družbena bitja in ne samotarji.

Ponavadi ima titud, kar dobro izbrane besede za takšen primer-daj titud malo pokomentiraj Smiley

Na koncu bi dodal še, da tudi jaz govoričim in postavljam neke teorije, ki me ne uvrščajo ravno med t.i. razsvetljence, enako pa je z vsemi ostalimi!

Dobrodošli med enakimi!
Back to top
 

Moja mnenja se mogoče spreminjajo, toda to, da imam prav, se ne spreminja.
 
IP Logged
 
Nahate.d
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1295 - 03.04.2008 at 12:13:31
 
Ko si z mislimi v preteklosti ali v prihodnosti, misliš, zato se ne zavedaš sedanjega trenutka.  

Zavedanje pomeni biti tukaj in zdaj vsak trenutek in ta trenutek je večnost.  

Naše misli so tiste ki večnost ločujejo na preteklost, sedanjost in prihodnost.

Večnost je brez začetka in brez konca, brez preteklosti in brez prihodnosti.  

Lep pozdrav    Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
sašo
4
****
Offline

I love martial arts
Posts: 342
vrhpolje
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1296 - 03.04.2008 at 13:41:35
 
Nahate je potrdila trenutek večno-sedaj, kar pomeni, da ne da prav Kopronu in tai!

menda...
Back to top
 

Moja mnenja se mogoče spreminjajo, toda to, da imam prav, se ne spreminja.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1297 - 03.04.2008 at 13:58:36
 
sašo wrote on 03.04.2008 at 09:39:27:
Torej pridem do zaključka, da je en sam človek individum-svet zase, ki si ga sam kreira...šele, ko se več individumov poveže se začenja kazati resnica...ker to so t.i. družbene norme.
Te norme ne veljajo, edino če je človek ločen od skupnosti, kar pa pomeni izobčenje...to pa ni v človeški naravi, ker vemo kaj smo ljudje-socialno družbena bitja in ne samotarji.

Ponavadi ima titud, kar dobro izbrane besede za takšen primer-daj titud malo pokomentiraj Smiley



Še enkrat: človek je družbeni individuum. Družbeni v smislu, da si delimo predindividualno biološko  podlago vrste, ki je ni mogoče oposamezniti (ta, ki vidi, sliši, otipa... ni nikoli individulani jaz, ampak vrsta kot taka; občutku bolje pripada neosebnio zaimek se: sliši  se, vidi se, otipa se). Družbeni tudi v smislu, da si delimo predindividulani jezik (tudi v njem ni nikakršnega individuiranega jaz, ampak neki se: govori se...). In končno družbeni predindividulani so vladajoči produkcijski odnosi, ki so  zgodovinska realnost (družbeno sodelovanje in družbeno delovanje, politični, spoznavni in čustveni odnosi, ki so zajeti v  obči/objektivni/zunanji/general intelekt). Individuirani individui so torej lahko le tisti, ki imajo za seboj poleg brezimne čutne zaznave in jezika, ki sta od vseh in od nikogar, tudi ta general intelekt.

V svojem mladostnem spisu aristotel primerja življenje misleca z  življenjem tujca. Mislec se mora odtujiti svoji skupnosti (postati izobčenec?), umakninti se mora od hrupa mnoštva, v odnosu do javnega življenja  in do družbenoplitične skupnosti se ne mislec ne tujec ne počutita doma. Danes pa je biti tujec (t.j. ne počutiti se doma) stanje, ki druži mnoge, je vsem skupno stanje, ki se mu ni mogoče izogniti. Kdor se ne počuti doma, mora, če se hoče orientirati in obvarovati, poseči po najsplošnjših kategorijah jezikovnega intelekta in v tem pomu so tujci vedno misleci. Ni le mislec tisti, ki postanme tujec, v odnosu do skupnosti,  v katero spada, tudi tujci kot mnoštvo 'brezdomcev' pridobijo status mislecev. 'Brezdomci' se lahko obnašajo le kot misleci: ne zato, ker bi se spoznali na biologijo ali višjo matematiko, temveč zato, posegajo po najpombenejših kategorijah abstraktnega intelekta, da bi bili kos udracem naključja, da bi se zaštitli pred nepredvidenim.

Pri aristotelu je mislec resda tujec, vendar samo začasno: ko konča pisnaje metafizike, se lahko spet ukvarja z javnimi zadevami. Tudi tuec v ožjem pomenu, špartanec, ki pride v atene, je prav tako tujec za določen čas - prej ali slej se bo vrnil v domovino. Za sodobno mnoštvo (sestavljeno iz družbenih individuumov) pa je stanje 'ne počutiti se doma' stalno in nepovratno. Posledica odsotnosti samobitne skupnosti je, da postne izkušnja 'ne počutiti se doma' neizbežna in trajna. Mnoštvo 'brezdomcev' se zaupa intelektu, splošnim/generalnim mestom: na sebi lasten način je mnoštvo mislecev (tudi če imajo samo osnovnošolsko spričevalo in ne preberjo knjige niti če jih mučimo).
Back to top
 
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1298 - 03.04.2008 at 19:36:20
 
sašo wrote on 03.04.2008 at 13:41:35:
Nahate je potrdila trenutek večno-sedaj, kar pomeni, da ne da prav Kopronu in tai!

menda...


Ne, ne.. js se popolnoma strinjam z Nahate (kar je napisala ni zame čisto nič nerazumljivega) In mislim, da je v knjigi (ali kar se tiče "zdaja") to ključnega pomena.
In ne nasprotujem Etrexu v njegovi teoriji. Ker je teorija iz knjige, ki jo imam sama doma že nekaj let. In je ena najbolj fascinantnih, super,in je ne kritiziram (prej bi rekla, da ji dajem veliko vrednost).

Pozivam pa, da naj on in njemu podobni prakticirajo to, o čemer pišejo. To je tko kokr ljudje, ki citirajo sveto pismo od A do Ž, in kar je najbolj hecno, da so ravno ti ljudje občiajno tisti, ki pa ne živijo po teh napisanih (in pridno citiranih) načelih. To je moj problem, to je tisto, kar me živcira (ne vera, da ne bo pomote Wink ampak ljudje, ki mislijo, da s tem, ko do potankosti citirajo nekaj VEJO o čem govorijo, pa je ravno obratno - bolj se sklicujejo na nekaj, dlje so od tega, kar piše).

Etrexu ne očitam pisanja o tem, kar knjiga sporoča. In tudi, logično je, da človek ne more komentirat samo tistega, kar prakticira. Js npr. sem ateistka, pa vseeno lahko kot vsi drugi komentiram topic o veri. Normalno.
Ampak, ko se pisanje o tem prevesi v tumpanje nonstop o enom in istem, in učenje drugih, kaj knjiga sporoča,  pa ja, pričakujem od njega, da VE o čem govori. In ja, iz prakse. Čimbolj nekdo zagovarja nekaj, tembolj pričakujem, da se na to spozna.

In ni moja želja, da se kdorkoli strinja z mojo teorijo.. Ok, vem, da trenutno pišem mal agresivno in je to težko verjet  Wink
ampak to je tko kt vožnja z avtom. super je če veš teorijo, super, če debatiraš o tem, ker dejansko potem več veš, ampak dokler dejansko ne pelješ, ne veš, kaj pomeni vožnja. in me lahko kdorkoli brez izpita opozori na karkoli, ampak da bi mi pa nekdo še posebej brez izpita nonstop težil, kako vozim (pa sem solidna voznica Wink), bi mi pa logično presedal.

Običajno se ne raspizdim (vsaj men se tko zdi Wink), ker vedno vem, da je forum, da ima vsak pravico do svojega mnenja in kok je bedno skritizirat nekoga samo zaradi njegovega mnenja. Ampak ker gre za stvar, ki jo prekleto dobro poznam, mi vse skupaj najeda.

Priznam, zaradi mene, ne zaradi njega.
Prvič, ker slučajno vem, kako zajebano je spravit to knjigo v prakso. Drugič, ker bi me blo sram, da bi nonstop polemizirala o stvari, katere vsaj približno ne obvladam, še posebej pa ne, da bi koga učila o tej isti zadevi. To je tako kot jaz pa recimo ajurveda. Ej, iskreno, ma nimam pojma o tem Cheesy. In recimo en dan kupim eno super olje, ki mi ga proda tip, ki se ukvarja z ajurvedo in ratam totalno navdušena. In potem forum okupiram z mojim (ne)znanjem in učim druge, kako morajo živet. Vse lepo in prav (prač vsak ima svoje fore, ), ampak če bi pa bil kdo na forumu, ki bi ajurvedo obvladal, bi ga pa, verjemi, pošteno živcirala s svojim prodajanjem znanja.
In tretjič, ravno iz razloga "slepega sledenja nečemu". Mislim, da je to stvar, ki jo naredi vsak začetnik, da nekaj odkrije in se vrže v to. Ampak prej ali slej ugotoviš, da vse funkcionira po istem principu - vsak "učitelj" ima svoj sveti prav in svojo Resnico. Pomojem je pomembno, da do vsake alternative pristopam z distanco, ker nobena teorija ni dokončna. Zato spoštujem ljudi, ki vzamejo stvari bolj na široko, predvsem pa se zavedajo, da čimveč vejo, temveč se morajo naučit.
In mene osebno prej fascinira človek, ki bo napisal konkretno iz svojih izkušenj, in ne z namenom da nekoga prepriča.. Nevem, je težko razložit, mi pa sigurno ne potegne nekdo, ki nonstop tapka izključno teorijo, še posebej, če je teorija iz ene same (neprebrane) knjige.. Pismo, mi je to annoying.

Vem, tečnost seva iz vsega tega, ampak bistvo je, še enkrat, da pozivam Etrexa in podobne, da (vsaj) enkrat tedensko prakticirajo knjigo (ne brat, praxa), ker mislim, da bo princip pisanja drugačen.

Lp, tanja

Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1299 - 03.04.2008 at 20:11:55
 
Sašo wrote :
Ker v tem trenutku, človek nima svobodne volje in v tem trenutku-sedaj se ti ne moreš odločit, ker je minljiv in je večen in je realen.

Spreglej brat kje si zgrešil pravo sled ( v svoji domnevni neslepoti) :

Kar je minljivo , NEmore biti Večno  Exclaim.

Samo kar je NEminljivo , je lahko Večno in zato tudi Večno Resnično Exclaim.

Pa lep , resničen večer, še napreeejjj, juuuheeejjj  Cool

gremo šah ? Roll Eyes
ah, neee, ... spregledujmo  Roll Eyes


Back to top
 
 
IP Logged
 
sašo
4
****
Offline

I love martial arts
Posts: 342
vrhpolje
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1300 - 04.04.2008 at 08:33:01
 
Ok Kopron, ali obstaja čas po tvoje?
Back to top
 

Moja mnenja se mogoče spreminjajo, toda to, da imam prav, se ne spreminja.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1301 - 04.04.2008 at 09:05:50
 
Tega pa (še) ne vem zagotovo  Tongue ( morda vem, vendar dokler ni 100% potrjeno, toliko časa tega ne smem reči "zagotovo"  Cool) .
Po moje , da obstaja, ker so že nešteeeta veliiika časovna obdobja prešla  do sedaj  Roll Eyes.
In, če obstaja, je to potemtakem zelooo "relativna" stvar  Roll Eyes.

Namreč, takole bi zaključil :
Obstaja (čas) pri nas, v tem materialnem delu stvarstva ( materialnem skupku Vesolij)  Roll Eyes.
Ne obstaja pa v Duhovnem delu stvarstva ( vseobširnih, "neskončnih" Duhovnih Vesoljih )  Roll Eyes.
Ker torej, če govorimo o "Večnosti" ( večnostih), potem tudi čas nima nobene prave veljave ( pomembnosti, teže) , ker lahko govorimo o brezčasnosti  Cool.

Pa lep + dober sončen, nerelativen , ampak realen dan, vam želim, še napreeej, juuuheeej  Cool Cheesy

Boštjan Zupančič, Slovenija +
Back to top
 
 
IP Logged
 
Svobodnjak
2
**
Offline

*Duhovno  osvobojen*
Posts: 79

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1302 - 04.04.2008 at 10:31:15
 

Nekaj mi ne da "miru" Prometej!

A je to spoštovanje življenja,misliš samo na Humaniziem ali še katere druge oblike.

Recimo:tud kamen je treba spoštovat.Kajti je tud oblika življenja.

In če se poigram,izviram iz kamna in kamen je v meni.


Tale El elion: iz nas samih kot nekaj povsem naravna posledica spoštovanja sebe samega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Svobodnjak
2
**
Offline

*Duhovno  osvobojen*
Posts: 79

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1303 - 04.04.2008 at 10:34:15
 
Svobodnjak wrote on 04.04.2008 at 10:31:15:
.

Tale El elion:Izvira iz nas samih,kot nekaj povsem naravna posledica spoštovanja sebe samega.




Back to top
 
 
IP Logged
 
sašo
4
****
Offline

I love martial arts
Posts: 342
vrhpolje
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1304 - 04.04.2008 at 10:53:35
 
Boštyxz wrote on 04.04.2008 at 09:05:50:
Tega pa (še) ne vem zagotovo  Tongue ( morda vem, vendar dokler ni 100% potrjeno, toliko časa tega ne smem reči "zagotovo"  Cool) .
Po moje , da obstaja, ker so že nešteeeta veliiika časovna obdobja prešla  do sedaj  Roll Eyes.
In, če obstaja, je to potemtakem zelooo "relativna" stvar  Roll Eyes.

Namreč, takole bi zaključil :
Obstaja (čas) pri nas, v tem materialnem delu stvarstva ( materialnem skupku Vesolij)  Roll Eyes.
Ne obstaja pa v Duhovnem delu stvarstva ( vseobširnih, "neskončnih" Duhovnih Vesoljih )  Roll Eyes.
Ker torej, če govorimo o "Večnosti" ( večnostih), potem tudi čas nima nobene prave veljave ( pomembnosti, teže) , ker lahko govorimo o brezčasnosti  Cool.

Pa lep + dober sončen, nerelativen , ampak realen dan, vam želim, še napreeej, juuuheeej  Cool Cheesy

Boštjan Zupančič, Slovenija +


Če tega ne veš zagotovo, potem niti ne moreš zagotovo trditi vsega o večnosti o sedanjem trenutku in o ničemer, kar je povezano s časom posredno ali neposredno!

Torej so tvoje trditve iz neprepričanja?
Back to top
 

Moja mnenja se mogoče spreminjajo, toda to, da imam prav, se ne spreminja.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 85 86 87 88 89 ... 764