Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 82 83 84 85 86 ... 764
(Read 1115108 times)
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1245 - 09.03.2008 at 15:14:58
 
Etrex wrote on 09.03.2008 at 14:07:05:
Noceste razumeti, ceprav se to odraza povsod.

Borba zlim nad dobrim se dogaja prakticno povsod...

Tako je narejeno utirjeno el. polje, tako je narejeno vesolje in vse v

vesolju, zdaj pa mi naj eden pokaze kaj ne deluje po temu principu?

In kaksna kontrola zavesti neki?

Vsako stanje enosti ali kakorkoli to imenujete, je le harmonija ki je med tema dvema silama.

Harmonija je vedno tocka na tehtnici, ko so dve sile enakopravne...

Vsaka harmonija razpade, cim eden princip zacne prevladovati.

Da omenim da sem v vsaki boljsi knjigi o duhovnosti prebral o temu.

Zakaj obstajajop tehnike prizemljitve? Ravno zato ce si prevec v

akumuliranemu in to ni prav nic dobro. Ampak ker je to forum o duhovnosti, se ne bo nobeden strinjal z mano...

Nic hudega, samo dokazujete da imam prav, bitka med tema dvema principoma Wink


Vidiš, Etrex, tukaj ga pa P.D. najbolj biksa, in tu ste si popolnoma na istem s krščansko dogmo - da sta zlo in dobro ter da se borita na žive in mrtve do amena.

Torej ... enost je potlej samo takrat, ne v harmoniji med tema dvema silama, ampak spoznanje, da sta ti "dve" sili pravzaprav ena sama sila! Iz enega samega izvora, ene same substance, in tako naprej. Takrat ego/um pade, ker več ne more izbirati - ego sedaj lahko izbira za dobro proti zlemu, ali obratno, ampak ko vidimo, da je vse le ena sila pa ego ne more več obstajati in je konec z njim. Pa naj ti to g. Alojz razloži, če more. Zato pa se tudi bori za izboljšanje človeštva, ker vidi zlo nad človeštvom in ga hoče odstraniti - toda kdo vidi zlo nad človeštvom? Ego ga vidi, ne pa vesolje samo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1246 - 10.03.2008 at 01:20:14
 
Realizirano in akumulirano se sočasno navzven-navznoter, izražata v točki večno sedaj, ki je vrednost obeh!

Dobro in zlo se sočasno navzven-navznoter, izražata v točki večno sedaj, kot celota, ki je enaka vrednosti obeh!

Kje je problem?

Nešteti posti in skice in vse kar je do sedaj bilo in še bo, je tukaj in tako večno sedaj, napisano!!

Raje se uči in sprašuj tudi sebe, kajti tudi odgovor je v tebi!

Oglejte si še enkrat www.prometejevodarilo.com , kliknite na ikono "zaključek" in na četrti strani, ter na ostalih boste našli enako razlago!

Razpredite si mrežo znanja in povežite znanje v videnje!

Kako naj človek piše, ko vidi, da ni interesa (razen nekateri), da bi stvari povezali, ampak raje nabijajo škatle z enim in istim, ker imajo sami um v škatli!
Odpri škatlo le tako bo um orodje, ne gospodar!

L.P.
Sandib
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Nahate.d
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1247 - 10.03.2008 at 01:38:17
 
Alojz in Sandib wrote on 10.03.2008 at 01:20:14:
Kako naj človek piše, ko vidi, da ni interesa (razen nekateri), da bi stvari povezali, ampak raje nabijajo škatle z enim in istim, ker imajo sami um v škatli!
Odpri škatlo le tako bo um orodje, ne gospodar!




Orodje nad katerim bi morala biti intiligenca.  

Lep pozdrav   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1248 - 10.03.2008 at 11:26:16
 
Alojz in Sandib wrote on 10.03.2008 at 01:20:14:
Realizirano in akumulirano se sočasno navzven-navznoter, izražata v točki večno sedaj, ki je vrednost obeh!

Dobro in zlo se sočasno navzven-navznoter, izražata v točki večno sedaj, kot celota, ki je enaka vrednosti obeh!

To večno-sedaj, kot točko, lahko vidiš le kot opazovalec ali ob nenehnem prehajanju med sferami. Samemu večno-sedaj (kot mu praviš), pa ne moreš postaviti vrednosti je brezkončno in zato nemerljivo.
Kot te razumem, naj bi bil ta tvoj agregat (Adit), ta takoimenovana točka prehoda.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1249 - 10.03.2008 at 11:32:05
 
Quote:
Orodje nad katerim bi morala biti intiligenca.  

Sam ne bi rekel, da je inteligenca višje ali nižje. Inteligenca je pravilno uporabljanje teh orodij, z njo pridobivaš energijo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1250 - 10.03.2008 at 12:05:52
 
Sandib in Al. wrote:
Dobro in zlo se sočasno navzven-navznoter, izražata v točki večno sedaj, kot celota, ki je enaka vrednosti obeh!

Hja, okej . Vendar, ali ste se že vprašali ; KAJ je boljše ? Dobro ali zlo ?
In, KAJ je bilo prej ; Dobro ali zlo ?
In, KAJ bo v prihodnosti obstalo ? Dobro ali zlo ?

Tole "malenkost" boste pa že zmogli/znali odgovoriti, a ne  Roll Eyes ?

Pa lep pozdrav iz Slovenskih dobrav, čaw ...

Boštjan Z. +#
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1251 - 10.03.2008 at 22:48:25
 
Kopron, kaj ti pomeni: Kar je bilo se bo in kar je se bo?

Mislis da je naklucje kar se dogaja sedaj? Ves da je cas iluzija, tako

ne moremo rect, to kar se zdaj dogaja 10000000000 let po zacetku

obstoja samega in cez 10000 let recimo bo premagano dobro nad zlim

in tako bo v vesolju vladalo samo eno. To je normalno zmota, se strinjas?

Ce se strinjas ti je lahko jasno:

Ni enega brez drugega, dobro ali zlo samo simboljicno odraza ta dva principa, principa ki se vecno sedaj izrata povsod.

Tako da: Ni bilo prej ne dobro ne zlo in tudi povsem VECNO zmagalo ne bo ne dobro ne zlo. Brez zla dobrega ni, tako kot dobro brez zla ne more obstajati. Taga v realnosti ni.

Tu pa ti ying yang vse pove, ni enega brez drugega, v vsakemu je malo drugega. Samo to uravnoveseno pomeni- Harmonijo in vsaka harmonija se lahko porusi.

Ne pozabi dobro in zlo je misljeno samo simbollicno ni misljeno da je akumulirano ali realizirano bolj vredno ali pomembnejse.

V tocki zdaj ki je vecna bo vedno akumulirabno in realizirano...

Drugace ne znam to povedati.

Samo se... Ko imas svobno voljo, lahko vedno prevagas tehtnico v eno ali drugo stran... To se v vecnosti dogaja in to se bo dogajalo. Zato smo tu na zemlji, zato je kot je.

Ce bi bilo kot hoce kdo drug povedati, ne bi bilo kot je, aneda?
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1252 - 10.03.2008 at 23:12:53
 
Poet wrote on 09.03.2008 at 15:14:58:
Vidiš, Etrex, tukaj ga pa P.D. najbolj biksa, in tu ste si popolnoma na istem s krščansko dogmo - da sta zlo in dobro ter da se borita na žive in mrtve do amena.

Torej ... enost je potlej samo takrat, ne v harmoniji med tema dvema silama, ampak spoznanje, da sta ti "dve" sili pravzaprav ena sama sila! Iz enega samega izvora, ene same substance, in tako naprej. Takrat ego/um pade, ker več ne more izbirati - ego sedaj lahko izbira za dobro proti zlemu, ali obratno, ampak ko vidimo, da je vse le ena sila pa ego ne more več obstajati in je konec z njim. Pa naj ti to g. Alojz razloži, če more. Zato pa se tudi bori za izboljšanje človeštva, ker vidi zlo nad človeštvom in ga hoče odstraniti - toda kdo vidi zlo nad človeštvom? Ego ga vidi, ne pa vesolje samo.


Poet... si zelo blizu resnice ampak to je glavna zmota.

Glej kar zdaj vidis to je se strinjas? Zakaj mislis da je clovestvo v taksnemu polozaju?

A resno mislis da bo recimo cez 10000000 let kaj drugace, da bodo

takrat zate veljali drugacni zakoni? Mislis da cez toliko case ne bos

mogel biti na podobnemu polozaju (svobodna volja) kot si zdaj???

Ti mislis na harmonijo... ampak mislis da je harmonija nekaksen dvig zavesti nad realizirano, tako da zate vec ne obstaja.

Tudi takrat obstaja akumulirano in realizirano ampak v tej harmoniji sta popolnoma vravnovesena ta dva principa, zato si popolnoma v tocki zdaj (enost).
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1253 - 11.03.2008 at 08:01:03
 
Etrex wrote on 10.03.2008 at 22:48:25:
Kopron, kaj ti pomeni: Kar je bilo se bo in kar je se bo?

Mislis da je naklucje kar se dogaja sedaj? Ves da je cas iluzija, tako

ne moremo rect, to kar se zdaj dogaja 10000000000 let po zacetku

obstoja samega in cez 10000 let recimo bo premagano dobro nad zlim

in tako bo v vesolju vladalo samo eno. To je normalno zmota, se strinjas?

Ce se strinjas ti je lahko jasno:

Ni enega brez drugega, dobro ali zlo samo simboljicno odraza ta dva principa, principa ki se vecno sedaj izrata povsod.

Tako da: Ni bilo prej ne dobro ne zlo in tudi povsem VECNO zmagalo ne bo ne dobro ne zlo. Brez zla dobrega ni, tako kot dobro brez zla ne more obstajati. Taga v realnosti ni.

Tu pa ti ying yang vse pove, ni enega brez drugega, v vsakemu je malo drugega. Samo to uravnoveseno pomeni- Harmonijo in vsaka harmonija se lahko porusi.

Ne pozabi dobro in zlo je misljeno samo simbollicno ni misljeno da je akumulirano ali realizirano bolj vredno ali pomembnejse.

V tocki zdaj ki je vecna bo vedno akumulirabno in realizirano...

Drugace ne znam to povedati.

Samo se... Ko imas svobno voljo, lahko vedno prevagas tehtnico v eno ali drugo stran... To se v vecnosti dogaja in to se bo dogajalo. Zato smo tu na zemlji, zato je kot je.

Ce bi bilo kot hoce kdo drug povedati, ne bi bilo kot je, aneda?

Hja, delno imaš prav. Roll Eyes

Vendar si še vedno v zmoti zaradi pomanjkanja podatkov , da lahko dobro prav lepo obstaja brez zlega  Cool.
Za to razliko pa zlo NE zmore obstajati brez dobrega  Exclaim
Samo dobro je tako tudi sposobno obstajati samo zase, nasprotno pa zlo(slabo) žal  te sposobnosti nima  Cool ( je nesposobno , torej mrtvo) .
Logično - samo kar je Živo , lahko tudi obstaja v vsej večnosti  Cool.
Namreč, ker je tako že bilo - v začetku: samo Dobro - Večno  Exclaim.
In, tako bo tudi ob koncu, ko bomo transformirali vse zlo nazaj v dobro  Cool.
To delamo vsi vsak trenutek Shocked Exclaim Cool.
Torej spet bo tako kakor je bilo na začetku  Cool Cheesy Roll Eyes.
Samo dobro - vse dobro  Exclaim Cool Roll Eyes.
Odtod tudi znani stavek " kakor je bilo v začetku tako na koncu "  Wink.

Ker jaz tega ne poizkušam razlagati znanstveno z učenimi besedami "akumulirano" ( avtomobilski akumulator) in "realizirano" ( real player)  Wink Tongue.

Kaj praviš na te razlage  Roll Eyes?
Ali se ti zdi, da morda nisi v zmoti  Cheesy?
Namreč vsi smo v zmoti , tudi ti + jaz  Cry.
In, naključja NE obstajajo  Exclaim. Tisti ki misli da morda pa vendarle so, je še bolj v zmoti kot ostali ki to vidijo/vedo  Cry.
Vse je dobro preračunano/izpeljano  Cool.
To bomo še videli  Wink Cool Roll Eyes

Pa dober dan, še naprej , hej Cool Kiss

by Boštjan Zupančič + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1254 - 11.03.2008 at 11:31:28
 
Ne smes pozabiti da je misljeno dobro in zlo samo simbolicno, to sem omenil zato.

Pomisli kaj bi vedel kaj pomeni dobro ce nebi poznal slabo?

Se ti ne zdi da se v slabih izkusnjah najvec naucimo?

Torej slabo kar naenkrat vec ni tako slabo, vse je popolnoma tako kot mora bit. Vse je v svojemu bistvu dobro. Tako da seveda da nakljucja ne obsrtajajo, dusa si sama izbe izkusnje ki jih hoce. In spet smo tam ying yang princip- Vedi eno brez drugega nebi obstajalo, ker nebi imelo svoje "teze".

Kakor je bilo na zacetku tako na koncu... Kopron smo ujeti v cas ki je iluzija. Ni konca, vedno je lahko tako na koncu kot na zacetku, kaj mislis da se ni to se zgodilo?

Zato sem prej omenil, da se ne more zapisati s stevilko koliko casa stvarstvo obstaja. Vse se ponavlja ciklicno vse je odvisno od posameznika (svobodna volja)

Kaj mislis da je zemlja prvic taksna kot je? In mislis da ne bo vec nikoli podobna situacija na zemlji? Nesteto ciklov se je ze odvilo in nesteto se jih se bo.

Pa ne mislim da slabo razmisljas, samo prevec je zavito v pravljicni izid.

P.D. pa je znanje ravno zato, ker dejansko nekaj pokaze, dokaze in te nauci.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1255 - 11.03.2008 at 12:13:00
 
Etrex, saj se je mogoče strinjati z vsem, kar si nazadnje napisal. Vendar to lahko človek dožene na podlagi izkustva in opazovanja. Zakaj vedno reklamiraš še P.D. zraven?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1256 - 11.03.2008 at 18:54:25
 
Zakaj bi reklamiral?

Ker je rekel kopron: Ker jaz tega ne poizkušam razlagati znanstveno z učenimi besedami "akumulirano" ( avtomobilski akumulator) in "realizirano" ( real player)

Sem dal odgovor na to, zakaj razlaga to P.D. tako.

Zakaj je ravno to vredno.

Torej je odgovor ne reklama Wink In lepo da se strinjamo da je tako, samo to sem zelel obrazloziti, da nebo spet kdo dojemal stvari narobe kot v celotni temi do tu:)
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1257 - 11.03.2008 at 21:07:08
 
Etrex wrote on 11.03.2008 at 11:31:28:
Ne smes pozabiti da je misljeno dobro in zlo samo simbolicno, to sem omenil zato.

Pomisli kaj bi vedel kaj pomeni dobro ce nebi poznal slabo?

Se ti ne zdi da se v slabih izkusnjah najvec naucimo?

Torej slabo kar naenkrat vec ni tako slabo, vse je popolnoma tako kot mora bit. Vse je v svojemu bistvu dobro. Tako da seveda da nakljucja ne obsrtajajo, dusa si sama izbe izkusnje ki jih hoce. In spet smo tam ying yang princip- Vedi eno brez drugega nebi obstajalo, ker nebi imelo svoje "teze".

Kakor je bilo na zacetku tako na koncu... Kopron smo ujeti v cas ki je iluzija. Ni konca, vedno je lahko tako na koncu kot na zacetku, kaj mislis da se ni to se zgodilo?

Zato sem prej omenil, da se ne more zapisati s stevilko koliko casa stvarstvo obstaja. Vse se ponavlja ciklicno vse je odvisno od posameznika (svobodna volja)

Kaj mislis da je zemlja prvic taksna kot je? In mislis da ne bo vec nikoli podobna situacija na zemlji? Nesteto ciklov se je ze odvilo in nesteto se jih se bo.

Pa ne mislim da slabo razmisljas, samo prevec je zavito v pravljicni izid.

P.D. pa je znanje ravno zato, ker dejansko nekaj pokaze, dokaze in te nauci.

¸Oooo, vem, vem, da moramo NUJNO spoznati slabo, da lahko potem cenimo dobro Cheesy Cheesy Cheesy.
Tudi že več kot 15 let vem, da se največ naučimo ravno iz slabih izkušenj. Cool
Ker EDINO dobro je lahko VEČNO. Zlo tega pač ne zmore  Roll Eyes. Tega tudi VEČNO NE BO zmoglo , na žalost  Tongue.
Da, torej, slabo kar naenkrat  sploh ni več tako slabo, ZATO, ker ga obrnemo v DOBRO, torej nam v pozitiven prid .
In, ko bomo tako delali neko "majhno" večnost, tega "zla" ne bo več obstajalo, ker se bo vso zlo transformiralo v DOBRO Cool Exclaim Cheesy Cool Exclaim.
In, nihče ni omenjal, da se da časovna obdobja zapisati z ciframi, že tudi zato , ker čas RAZLIČNO teče po različnih delih stvarstva ( v kolikor tega tudi še nisi vedel ) .

In, za zaključek bi ti še ponazoril, ;

Jaz že vem kako razmišljam in tudi drugače govorim kot razmišljam  Wink. ( če štekaš Wink Roll Eyes Cool)  
VENDAR pa ti vidiš moja "razmišljanja"  v pravljičnih izidih ravno zato, ker imaš narobno izhodiščno točko gledanja ( point of wiew ) .
Namreč, logično = , da avtomatsko, ko ti gledaš na zadeve preveč "znanstveno" , vidiš moje duhovne opise nekako "pravljično".
Jaz sem ti zdaj pojasnil.
To delam namenoma, iz višjih razlogov ( duhovnih ) .
Torej, kdo ima sedaj prav  Wink?

Lep pozdrav , čaw

Boštjan Zupančič ,Slovenija + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1258 - 11.03.2008 at 22:16:47
 
Vsem

Zaradi pomanjkanja časa se nekaj dni nisem javljal. Na hitro sem preletel vaše poste in ugotovil, da je v njih (čast izjemam) bore malo razmišljanja. Bolj se mi zdijo ti posti kot neko blebetanje, kjer je glavni namen ravno to - blebetanje.

Bardo piše da je pojem cikličnosti vse in vsake vesoljne pojavnosti mept* moja abstraktna idealizacija. Tako, kot razmišlja Bardo lahko razmišlja samo človek, ki zanika samega sebe in svoj obstoj.

Človek je ravno edino živo bitje, ki ima sposobnost abstraktnega mišljenja in ravno to dejstvo ga ločuje od ostalih pojavnih oblik življenja.
Človek v svoj izkustveni svet vključuje abstrakcijo. In kdor zna malo razmišljati bo ugotovil, da pri človeku nikoli ne more biti problematično abstraktno mišljenje, ampak je vedno problematično ravno naše ovrednotenje življenjskih izkušenj. Te pa zopet lahko tehta - spremeni samo naše abstraktno mišljenje. Naše abstraktno mišljenje je večno - sedaj vezano na našo življenjsko izkušnjo – prakso.

Izkušnja realizira ali zavrže določeno abstrakcijo.

Vesoljni svet – Stvarstvo je ravno zaradi tega našega življenjskega dejstva po meri človeka. Vse naše življenjske izkušnje izhajajo in so vezane na naš abstraktni svet. Tudi če mi dojemamo stvarstvo, kot abstrakcijo v tem ni nič problematičnega. Naše *življenje samo ovrže ali potrdi to našo abstrakcijo. Problema sploh ni. Naše življenje je idealno v tem pogledu.
Vsaka nova ideja in njena realizacija je najprej abstrakcija, ki  šele v naši  življenjski praksi postane naša življenjska realnost. Mi ljudje smo, kot bitja ravno iz slednjih vzrokov in posledic idealna bitja. Ravno zaradi sistema našega razmišljanja in realizacije tega razmišljanja se mi nimamo kaj bati za svojo prihodnost. Realizacija naše odrešujoče abstrakcije nas bo vedno rešila. Bog je lahko naša abstrakcija. Lahko pa je hkrati tudi naša izkušnja.
In to je bistvo P.D. Razumete? Sanje so naše življenjsko dejstvo in naša življenjska danost v smislu hotenja - realizacije našega abstraktnega mišljenja.

Akumulirano -.- realizirano =Eno

Pojem nič je naš konsenz večno-sedaj, besedno opredeljena abstrakcija dejanskega ne obstoja, ki je hkrati ovrednoten v naši življenjski praksi, kot vrednost desetega števila. Obe pojmovanji izhajata iz naše abstrakcije, ki ju je naša življenjska praksa-izkušnja potrdila.

Človeštvo ima večno-sedaj zagotovljeno preživetje ravno zaradi sebi lastnega sistema
razmišljanja akumulacije in realizacije. Torej je Stvarnik, Bog, Emanuel, večno-sedaj v nas in z nami.
Mi sami ga moramo spoznati najprej na abstraktnem nivoju  in šele  tako ga bomo sposobni realizirati v naše življenje. To vse pa sporoča ravno Prometejevo darilo.

L.P.
Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
sašo
4
****
Offline

I love martial arts
Posts: 342
vrhpolje
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1259 - 11.03.2008 at 23:02:11
 
Boštyxz wrote on 11.03.2008 at 21:07:08:
¸Oooo, vem, vem, da moramo NUJNO spoznati slabo, da lahko potem cenimo dobro Cheesy Cheesy Cheesy.
Tudi že več kot 15 let vem, da se največ naučimo ravno iz slabih izkušenj. Cool
Ker EDINO dobro je lahko VEČNO. Zlo tega pač ne zmore  Roll Eyes. Tega tudi VEČNO NE BO zmoglo , na žalost  Tongue.
Da, torej, slabo kar naenkrat  sploh ni več tako slabo, ZATO, ker ga obrnemo v DOBRO, torej nam v pozitiven prid .
In, ko bomo tako delali neko "majhno" večnost, tega "zla" ne bo več obstajalo, ker se bo vso zlo transformiralo v DOBRO Cool Exclaim Cheesy Cool Exclaim.

In, nihče ni omenjal, da se da časovna obdobja zapisati z ciframi, že tudi zato , ker čas RAZLIČNO teče po različnih delih stvarstva ( v kolikor tega tudi še nisi vedel ) .

In, za zaključek bi ti še ponazoril, ;

Jaz že vem kako razmišljam in tudi drugače govorim kot razmišljam  Wink. ( če štekaš Wink Roll Eyes Cool)  
VENDAR pa ti vidiš moja "razmišljanja"  v pravljičnih izidih ravno zato, ker imaš narobno izhodiščno točko gledanja ( point of wiew ) .
Namreč, logično = , da avtomatsko, ko ti gledaš na zadeve preveč "znanstveno" , vidiš moje duhovne opise nekako "pravljično".
Jaz sem ti zdaj pojasnil.
To delam namenoma, iz višjih razlogov ( duhovnih ) .
Torej, kdo ima sedaj prav  Wink?

Lep pozdrav , čaw

Boštjan Zupančič ,Slovenija + #


Sandib in Al. wrote:
Quote:
Naše duše vedo za naš izgon iz raja. Naše duše vedo kakšne packarije (izvirni greh) smo počeli v našem večno-sedanjem bivanju. Strah je posledica naših neetičnih dejanj in ta strah akumulirajo naše duše. Mi smo v osnovi dobra bitja, ki imajo v sebi grajeno kodo vesti, ki se oglaša akrat, ko delamo slaba dela. Ko delamo dobra dela, se naš zlobni jaz ne javlja. Ko delamo slaba dela, nas dobri jaz vpraša: »zakaj?« Dejstvo samospoznanja omogoča delovanje skladno s tem spoznanjem. Koga se imamo potem za bati, bojmo se sami sebe (nespoznani).
Ne kvasimo neumnosti. Preskočimo eno stopnico nato jih deset pademo nazaj.
Back to top
 

Moja mnenja se mogoče spreminjajo, toda to, da imam prav, se ne spreminja.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 82 83 84 85 86 ... 764