Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 670 671 672 673 674 ... 764
(Read 1115411 times)
x_igor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10065 - 03.08.2011 at 16:43:13
 
Alojz in Sandib wrote on 03.08.2011 at 11:47:32:
ego-3p wrote on 03.08.2011 at 11:24:59:
Izhodisce je napacno , tako se dela ze tisoc let stori pa nic .
Persona je iluzija , zgodba znotraj katere se dela , bistvo je pa izven zgodbe .
Ko bo zgodba opuscena ne bo nikogar ki bo poskusal in vse se bo postorilo .


Lahko kdo živi brez denarja,ali zemlje,rente,dela, itd. danes? Ga ni ! Je to  realnost ?
Ne-delo sploh ne obstaja,ker je tudi misel sama delovanje! Problem je v pravilnem delovanju to je pa vezano na razumevanje vsega! Tako,da ne-delovanja ni!!!

Ne-delovanje ne pomeni nedelo ali lenuharjenje.
Ko smo že pri tem, poglej Pozerja, on ves čas dela (tako vsaj pravi) njegov rezultat pa je splošno nedelovanje  ljudstva oz. apatija. Če se ne bi trudil, bi bilo ravno nasprotno.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10066 - 03.08.2011 at 18:16:39
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 03.08.2011 at 11:47:32:
ego-3p wrote on 03.08.2011 at 11:24:59:
Izhodisce je napacno , tako se dela ze tisoc let stori pa nic .
Persona je iluzija , zgodba znotraj katere se dela , bistvo je pa izven zgodbe .
Ko bo zgodba opuscena ne bo nikogar ki bo poskusal in vse se bo postorilo .


Lahko kdo živi brez denarja,ali zemlje,rente,dela, itd. danes? Ga ni ! Je to  realnost ?
Ne-delo sploh ne obstaja,ker je tudi misel sama delovanje! Problem je v pravilnem delovanju to je pa vezano na razumevanje vsega! Tako,da ne-delovanja ni!!!

Ne-delovanje ne pomeni nedelo ali lenuharjenje.
Ko smo že pri tem, poglej Pozerja, on ves čas dela (tako vsaj pravi) njegov rezultat pa je splošno nedelovanje  ljudstva oz. apatija. Če se ne bi trudil, bi bilo ravno nasprotno.

Lp,Igor


To sem imel v mislih.Pravilno delovanje.Pozer je pa ekstra bimbo.Prvak slovenskih nesposobnežev.Problem je,da je Slovenija polna teh podob. Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10067 - 03.08.2011 at 18:42:21
 
NEk indijec je bojda že izumil magnetni oscilator,ki naj bi vzdrževal EM frekvenco ljudi na najbolj ugodni ravni. S tm je samo  potrdil  mojo tezo,da so zadevo poznali že faraoni,ki so izvajali v piramidah t.i. duhovne kopeli.  Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10068 - 03.08.2011 at 19:18:42
 
Quote:
ego-3p wrote on 03.08.2011 at 14:04:56:
Quote:
Saj je ves čas to samodelovanje. Ni ti potrebno nekam it.

Lp,Igor

prav mas , js pa vseeno grem zdaj na kajak valove razbijat  Smiley

Ja, Drava je znana v Sloveniji po valovih in divji hitrosti.
No, ko kaj spiješ, se ti res mogoče marsikaj zazdi. Ne pozabi šlaufa.

Lp,Igor

hahaha dobro dobro res ni soca , kaj si se razhudil .
So valovi tudi na dravi ,danes so bli do metra kadar piha pa kaj  vec , pa tudi tok se najde ce gres na pravi konec pa ne da so brzice , lahko se pa preizkusis navzgor in bos hitro omagal .
Drava je lepa ,siroka in globoka tamle vas potok se lahk skrije  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10069 - 03.08.2011 at 19:48:14
 
Verjamem, da so veliki valovi in močan tok.
Saj sem tako napisal.

No, za mene je to bolj izletniško na izi.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10070 - 03.08.2011 at 20:18:09
 
hahaha daj daj kaj se vadis zdaj
sem jaz napisal da grem na rafting ?
drugace  na dravo hodijo trenirat klubi iz cele slovenije in ja prav z kajaki .
Tudi izletnisko je lepo mas prav, sem pa preveslal zagotovo toliko kot ti nisi prehodil danes pa vceraj skupaj , sem sel ko sem napisal in se vrnil zdaj zvecer edino stusiral sem se preden sem spet prisel sem , medtem sem pocival toliko da sem pojedel nagnusno lubenico iz tusa hahaha.
No saj se ve v cem je point  ane  , pa je popolnoma okej .
Moja osebnost pa tudi nima kaj z tem , je pac taka kot je .
Back to top
 
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10071 - 04.08.2011 at 01:00:44
 
Lubenica je tudi taka kot je.

Še recept za sadno kupo iz lubenice:
Lubenico lepo izdolbeš in daš rdeče meso na stran. V njo potem narežeš ananas, banane, kakšen mago in po vrhu smetano s kakšno jagodo. To potem ohladiš in postrežeš. Sedaj se vprašaš, kaj pa z mesom lubenice? Tega vrzi stran. Nihče ga ne bo pogrešal.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10072 - 04.08.2011 at 01:09:54
 
np ,nebo  Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10073 - 24.08.2011 at 16:36:32
 
Tale moj ubogi Prometej je že čisto zarjevel. Odločil sem se da danes vzamem v roke knjigo Reneja Guoenona Kralj sveta-ki j je prevedel  moj prijatelj Peter Amalietti.

Nekje bom začel poljudno:

Spomnimo se Manuja ,egipčnskega Mina,ali Menesa,keltskega Menw in grškega Minosa. To ime se  ne nanaša na zgodovinske ali bolj ali manj legendarne osebnosti,temveč označuje princip vesoljne inteligence,katera odseva čisto duhovno luč' in formulira Zakon (Dharma),prilagojen razmeram našega sveta  in naše ciklične eksistence ter je ob enem ARHETIP ČLOVEKA,če ga definiramo kot misleče bitje (v sanskrtu manava).

Moramo pa tudi poudariti,da se tak princip manifestira iz določenega duhovnega središča,katerega je na zemeljskem svetu vzpotavila določena organizacija,zadolžena za ohranitev celovite zakladnice svete (teološke) tradicije. Ta tradicija je 'ne človeškega' izvora(apaurušeja) in z njeno pomočjo se prvobitna vednost predaja skozi dobe tistim,ki so jo zmožni sprejeti.
Kot vodja take organizacije na nek način predstavlja samega Manuja,ki bo legitimno nosil naziv Kralja sveta in njegove atribute. Glede na stopnjoznanja,potrebnega za izvrševanjte funkcijese dejanjsko poistoveti s principom čigr človeški izraz j in pred katerim izgine njegovalastnaindividualnost. to velja tudi za Agarthoseveda,če je središče prejelo dediščino starodavne in (večne)  ''sončne dinastije.

Pontifex  Maximus graditelj mostov med nebeškim in zemljskim-
Tu gre za dvojni izraz svečeniški in kraljevski. Pontifex je resnično 'par exellence' vodja iniciatične hierarhije.

Pntifex je simbolično tisti,ki izpolnjuje funkcijoposredovalca,ker izpostavlja komuniacijo med tem in višjimi svetovi.V tem smisluje mavrica,'nebesni most' naravni simbol pontifikta in vse tradicijemu pripisujejopovsem uglašen pomen.
Iniciati Agharte pa so ativarna tj, ''onstran vsakih kast''

Toliko zaenkrat ,bom videl,če bo volja nadaljujem! Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10074 - 24.08.2011 at 17:53:32
 
SEm bil sedaj zunaj neznosno vroče pobral par hrušk švrk nazaj v hlad hiše.Ko vročina popusti -sledi kopanje psov.

SEdaj vam bom razkril misterij,ki  zelo nazorno pokaže na Slovenijo,potem bom pa še kaj dodal,da bi se zadeva bolj razumela.
Tu boste dobili Slovenci nek odgovor.

V srednjem veku je obstajal izraz ,ki je v sebi nanačin,katerega je vredno poudariti,združeval oba komplementarna aspekta avtoritete. v tistem obdobju je bil često govora o ''skrivnostnem predelu'',imenovanem''''Kraljestvo duhovnika Janeza''' Učenci Janeza se imenujejo ''Yahia Mendayyeh- Janezovi učenci!!!

SEdaj pav razmislek-Knezje Celjski so imeli za svojega patrona Janeza Krstnika in bili hkrati ena najuplivnejših evropskih družin Zmajevega reda-nosilcev skritega vedenja v tistem času. .


Gremo naprej Celjski so imeli direktni stik z Judji in verjetno so v teh stikih poglabljali tudi  o teološki tradiciji.Mogoče?. Celjski so zapustili 18 lobanj, so že vedeli zakaj!Tako,da se vsa slika nekako vse bolj in bolj jasni tudi v meni samem.
CEljski so bili v tistem času po vsej verjetnosti t,i, templarji Agartthe''ki pa je nosil vnanji naziv.. Zmajev red vitezov Vodil ga je Sigmund Luksemburški tedanji Cesar rimskega cesarstva-srednjega veka.??
Viteška inicijacija je pravzaprav inicijacija Kšatrij ,kar med drugim pojasnjuje prevladujočo vlogo simbolizma ljubezni,pravice in miru.Pravica in Mir sta obliki ki sta značilni za ranotežje in hrmonijov 'človeškem svetu' = (manava-loka).Ne bom pisl o si sveta,kamor se združuje vse gibanje a je ta točka negibna  sama v sebi itd. Bom pa nadaljeval s pojmi  'Šekinah' in 'Metatron' Čez nekaj časa nadaljujem!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10075 - 25.08.2011 at 12:04:16
 
Da ne vlečemo Šekinah pomeni direktno božjo prisotnost med nami. Metaron je posrednik med njim in ljudstvom.

To bi bil recimo lik Nadangela Mihaela,ki je v bistvu zelo zanimiv lik.
Metatron nima samo videza''Blagosrčnosti'' temveč ima videz Pravice in ni samo Veliki svečenik (kohen ha-gadol) temveč tudi Veliki princ (sar ha gadol) ter hkrati vodja nebeških milic,kar je isto kot reči ,da ste v njemu princip kraljevske oblasti in ob enem princip svečeniške ali pontifikalne oblasti,ter mu pripada funkcija posrednika.Melek (kralj) in Maleak (angel),ali poslanec v resnici nista drugo kot dve obliki iste besede. Torej Božji poslanec ali angel v katerem je Bog Maleak ha Elohim _MIkaelov.

Če ste do tu razumeli vedite da Mikaela ali  Metatrona ne predstavlja samo en videz,kajti poleg svetlečega obstaja še temni ,ki ga predstavlja SAMAEL imenovan (glej zgoraj) Sar- ha -olam. Dejanjsko samo ta zadnji videz predstavlja -genija tega sveta -v nižjem smislu (Priceps hujus mundi).Njegova zveza z Metatronom  čigar senca je,opravičuje uporabo iste onačbe v dvojnem pomenu in to daje hkrati vedeti zakaj je Apokaliptično število 666 število Zveri,tudi solarno število.Mesija in Antikrist imata oba isti emblem leva kot solarne živali. Wink
Nadaljujemo s Tremi vrhovnimi funkcijami!! Smiley

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10076 - 25.08.2011 at 12:25:56
 
TRI VRHOVNE FUNKCIJE

Vrhovni vodja Agartte ima naziv Brahatma in je podpora duš v božjem duhu. Njegov namestnik je Mahatma predstavnik univerzalne duše in Mahanga simbol celotne materialne organizacije-podobe Vesolja.
          Mahatma Brahatma Mahanga

                   Duša       Duh    telo
                   Oče        Duh          sin
Tu je razvidna skupna teološka tradicija.Brezčasna!

Mahatma Brahatma Mahanga so povezani po funkciji in ne po individualnosti.
Mahtama pozn dogodke v prihodnosti, Mahanga usmerja vzroke teh dogodkov ,Brahatma pa lahko ''govori z bogom iz lica v lice'''
Preko Brhatme se izpostavlja neposredna komunikacija zemeljskega sveta z višjimi stanji ter z njihovim posredstvom z vrhovnim Principom. Tukaj obstaja enigma s kom se izpostavlja stik z višjimi svetovi -čisto logično z duhom,ki je v bistvi Em sila ker smo preko em frekvenc vezani na višje svetove(galaktične em frekvence,ki nas ciklično spreminjajo kot ljudi v naši metafizični podobi-izrazu.
Torej bi bilo logično (duhu) Brahatmi točneje pripisati naziv gospod treh svetov. Ker v vsaki hierarhiji višja stopnja v sebi nosi tudi nižje. Bom nadaljeval,čakam obisk. Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10077 - 25.08.2011 at 13:02:30
 
Ne vem kdo tole bere ampak berete kot,da se vam je odtrgalo.
Mojzes je torej tisti,ki je bil Tečaj (EL-Qutb)svoje dobe( Mojzes sovpada z Entatonovo dbo,ki je uvedel v Egitu monoteizem.Hkrati pa je Mojzes 'postavodajalec' deset zapovedi-tu je skrita njvečja enigma,ki jo mnogi ne boste dojeli in hkrati je tema res preobsežna.Mogoče ni za tiste,ki poznajo Kabalo in enajsi sefirot daat-spoznanje- 2011!!Malo razmišljajte-namig zakaj se vpije o koncu časov.Kdor teh zadev ne razume mu zadeva sama po sebi ne predstavlja nikakršne informacije.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10078 - 25.08.2011 at 14:18:37
 
Primerno bi bilo izpostaviti razliko med vrhovnim središčem našega sveta i drugotnimi,njemu podrejenimi središči,ki ga predstavljajo samo v povezavi s posebnimi tradicijami,posebej prilagojenimi za določena ljudstva.  Moramo opozorti ,da je funkcija POSAVODAJALCA (arabsko rasul),ki je lastna Mojzesu neizogibno predstavlja poveritev oblasti,katero označuje ime Manu!!! Podrugi strani eden izmed pomenov,ki pripada Manu nakazuje prav odsev božanske luči.
Manu je torej Kralj sveta.Jezus-Rama-Buda,Varuna,Maitreja?
itd.
Tole je udarno!!! Kralj sveta je v stiku z mislimi vseh tistih,ki upravljajo z usodo človeštva!!!!!! Pozna njihove namene in misli,Če so bogu všečne jih bo Kralj sveta s svojo nevidno pomočjo podpiral,če pa ne bo Kralj povzročil njihov propad. Taka moč je bila dana Aghartiju preko skrivnostne znanosti Om-a,besede s katero pričnemo vse naše molitve. Sedaj pa zopet enigma!
Om je ime nekega starodavnga svetnika,prvega od gurujev,ki je živel pred tristo tisoč leti. Ta stavek je vsem nerazumljiv,če ne upštevamo dejstva,da je obdobje,o katerem govori i se nam zazdi nedoločeno,dosti pred obdobjem sedanjega Manuja.Po drugi strani je ADi -manu,ali prviManu naše kalpe(v kateri je Vaivaswata sedmi) Adi manu je imenovan Svajambhuva t.j prišlek iz Svajanbhuja!!!!!!!,Tisti,ki obstaja sam za sebe ali večni Logos.Logos oziroma tisti,ki ga predstavlja,je lahko zares  označen kot prvi izmed gurujev ,ali '''duhovnih mojstrov''' in dejansko je Om eno od imen Logosa.
Beseda Om (kvadratura kroga) nam nudi ključhi hierarhične porazdelitve funkcij med Brahatmo in njegovima dvema namestnikoma.Po hindujski tradiciji trije elementi (obrazi)dejanskosimbolizirajo Tribhuvano-Trojstvo!!!
Za Brahatmo stoji naziv Gospod treh svetov.To je Gospod vseh stvari,!!!vseveden !!!!(ki posledice takoj uvidi v njihovem vzroku)notranji urejevalec(ki prebiva v središču sveta,ter ga od znotraj ohranja tako,da usmerja gibanje,ne da bi pri njem sam sodeloval.Je vir vsake legitimne oblasti izvor i konec vseh bitij(v njihovi ciklični manifestaciji,katere zakon sam predstavlja)
Če uporabimodrugisimbolizem,ki jeprav tako pravilen,lahko rčemo,da Mahanga predstavlja osnovo iniciatičnega trikotnika (akumulirano)in Brahatma njegov vrh(duh)med obema pa Mahatma utelešuje (realizirano) kozmično vitalnost Animo mundi(hermetistov. To je sveta abeceda vattan.
Xmept* = Mahanga EM Brahatma Mahatma= Xmept*

Sedaj bomo razkrili da te skrivnostne osebe ne predstvljajo drugega kot tri vodje Agartte . Mahanga ponudi Kristusu zlato in ga pozdravi kot Kralja,Mahatma mu ponudi kadilo in ga pozdravi kot ''svečenika'' na koncu mu Brahatma ponudi 'miro'' tj. (balzam nepokvarljivosti podoba Amrite) in ga pozdravi kot Preroka,ali duhovnega mojstra par excellence.
Dar,ki so ga Kristusu  ob rojstvu na ta način poklonili predstavnikiprvobitne tradicije treh svetov(trije kralji)treh svetov,ki so tudi njihova kraljestva. Tu se vidi popolna ortodoksnost in popolno poroštvo krščanstva v zvezi s to isto tradicijo. Je kaj jasno,ali ste čisto zgubljeni? Wink TULE BI VSAK PAMETARIL A POJMA O POJMU NIMA!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10079 - 25.08.2011 at 14:31:20
 
Gremo naprej!
Natanko na isto porazdelitev na '''tri svetove najdemo v ternariju lamaizma,ki je kopija vrhovnega ternarija Agarthe -tradicinalnega središča sveta.
Pravi Dajlaj-lama udejanja  Budinosvetost(čisto duhovnos-duht) Taši -lama,ki udejanja njegovo znanost!!!! ( Duša) in Bogdo-kan ,(telo)ki predstavlja njegovomatrialno in bojevniško moč.
Vsa ta središča vseh verstev sveta so le kopija Agarthe-vrhovnega središča .Ta središča so povezana z zakoni po katerih delujejo duhovni vplivi (em sila-cikli) To se nanaša na ohranjanje (teološke zapuščine),ki jo opredelimo kot trdicionalno vedo ZNANOSTI,ki jo imenujemo 'sveta geografija'.
To vse je potrebno razumeti.
Sveti krog Agarthe predstavlja 12 člonov,ki predstavljaj vrhovno inicijacijo in so tudi povezani z zodiakalnimipasovi-galaksije-!!!! V krožnem svetu (kopija) Dalaj-lame ki ga setavlja dvanast velikih Namshanov. V zahodnih tradicijah najdemo ito povezavo.Da ne razglablamo v nedogled. !2 članov Agarthe ne predstavlja samo dvanajst zodiakalnih znamenja ampak 12 Aditij ,ki jih poistovetimo brez slepomišenja z 12 apostoli-beseda apostol pomeni odposlan zato je Manu Vaivaswat imenovan Sončni Sin zato ima Kralj sveta med svojimi emblemi tudi Sonce. KOmur sedaj ni jasno o čem je tu govora je bolje zanj,da prekine branje,ker zadevi pač ni dorasel. Ne mi8slim poniževati,zakaj bi se človek trudil,če mu ni dano razumeti.!  Vse se že ve! Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 670 671 672 673 674 ... 764