Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 8
(Read 33733 times)
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: smrtne glave
Reply #15 - 05.12.2007 at 11:35:26
 
Seveda si pričakovala odgovore na svojem nivoju in potrditev tvojega nivoja z tebi všečnimi odgovori.
Ampak odgovorov in nivojev je več in se kar sprijazni, če ti kdo kaj več pove , kot pa ti hočeš slišati.

Kopron je že prav govoril in se niti malo ni šalil, še manj pa da bi užival na račun drugega ob tem kar je zapisal.
Z resnico se je treba sprijazniti, ali ji pogledati v oči, kot se reče, zato ne beži pred njo, zato naredi kot praviš.

No pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: smrtne glave
Reply #16 - 05.12.2007 at 14:37:59
 
ninanina wrote on 05.12.2007 at 09:56:32:
Boštyxz wrote on 04.12.2007 at 23:03:54:
Moram pa se opravičiti Nini, ker sem mislil prehud primer  Tongue


Ne vem, kam te je zaneslo, kot bi se malo zabaval ob slikovitem opisu bolečine in muk. Se strinjam z Dayaranom, da je malo taktnosti treba, namreč, tudi jaz sem zelo pretresena zaradi nesreče in mi ni bilo prijetno brati, če pomislim, da sem se obrnila na forum v stiski in pričakovala odgovore"na nivoju". Jaz sem itak dobila, kar sem iskala oz. najbrž tudi tisto, kar sem potrebovala (nepričakovano).

Si mislim, boš gotovo drugič bolj pozoren na to.

Kako to, da si pomislil na samomor?
Glede tega pa:
Meni se zdi, da samo izogibanje težnjam ni dovolj. Vse kaj drugega je potrebno, da do teh teženj sploh ne pride. Če so že, je treba najti vzroke zanje, jih poskusiti odpraviti, reševati, se spoprijeti s tistim, kar se ne da spremeniti...zgolj izogibanje... po moje ne.


No, na druga vprašanja , je odgovoril, že M.L.+U.  Cool .

Jaz bi ti pojasnil le še to, kako to, da sem prišel do teh pomislekov  Roll Eyes ?

Hja, zato, ker je ravno samomorilskost direktni znak samouničenja, ki je direktno nasprotje Bogu, in je povečini najpogosto končno dejanje vseh sektašev, in "satanistov" , ki se klatijo dandanes po našem Planetu .

Bog je Življenje-samo, v Najvišji + popolni obliki , in, Njegov "nagib" = Ohranitev, ne pa uničenje, ali še huje samouničenje, kar je toliko kot smrt sama Cry Huh Cry.

Torej, kot zavrnitev življenja, razni zavedeni "guruji" , izberejo raje smrt, kot pa življenje, in z tem najnižje, namesto najvišje, ter tako zgrešijo pot h Bogu, zato jim preostane le še "pekel"  Cry.

Žal, se ne da služiti dvema hkrati  Undecided.

Slej ko prej, se bomo morali odločiti  Roll Eyes

Za, ali proti Njemu , ob katerem pa ostane vsak "sovražnik" premagan , Cool ...

Ja, sorry, za off-topic, da smo zašli iz teme, vendar tudi tukaj ni toliko narobe, če se razjasni nekatere skrite stvari  Roll Eyes.

Btw, kako pa veš, da niso bile pri smrtih vmes tudi samomorilsko težnje, + ali si prepričana ?? Ker, včasih so lahko zelooo prikrite pasti ... Lips Sealed Lips Sealed
Ah, dosti o tem, ... Tongue

+ lep dan, z "živimi" glavami, polnimi življenja, ...  Cool Kiss

by Boštyx + Brothers from above
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahate.d
Ex Member




Re: smrtne glave
Reply #17 - 05.12.2007 at 21:51:34
 
M.L. wrote on 04.12.2007 at 21:31:47:
Bo kar držalo, kar je kopron povedal, duša samomorilca bo težko kdaj našla odrešitev in s tem svoj dom v onostranstvu. Seveda so vse duše tudi samomorilčeve na nekakšni prevzgoji. Na kateri stopnij prevzgoje so, je pa odvisno od tega, koliko, ali do katere duhovne stopnje so se razvile v času ko so bivale v mesu tukaj na zemlji.
.


Se zelo strinjam, da je samomor zelo hud problem in nikomur ne privoščim, da je tako daleč da o tem sploh razmišlja, kaj šele da to stori.

Pri samomorilcih je sicer zelo huda stvar, če pridejo tako daleč da si vzamejo telo, ker je telo dano po karmi od Boga in ga je potrebno ceniti in če si nekdo vzame življenje na silo se mu ne piše nič dobrega, ker je prekinil na silo  kar bi moral odživeti v določenem  telesu.

Duša samomorilca, pa razčlenimo to Questioning

DUŠA in SAMOMORILEC  

Če se zavedaš, da NISI TO TELO, da si vresnici DUŠA  kako lahko dušo imenuješ  DUŠA SAMOMORILCA, duša ne more biti samomrilska.  Saj ni duša tista ki je samomorilska.

Duša je večna in neumrljiva.   Smiley

Lep pozdrav   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: smrtne glave
Reply #18 - 05.12.2007 at 23:30:56
 
Boštyxz wrote on 04.12.2007 at 23:03:54:
 Moram pa tudi popraviti Nino, ker ravno duše samomorilcev žal, nikoli več ne morejo dospeti do Najvišjih Nebes, tako kot ostale duše, ker naredijo na sebi preveliko škode  Cry Shocked Sad Embarrassed Cry
U, sorry, vidim, da je že U. iz M.L., razložil  Lips Sealed


Joj, kaj je zdaj to teslo napisalo! Upam da se vsi zavedajo, da iz teh besed veje globoka šizofrenija in ogromen, skoraj neskončen ego, ki pa edini dejansko prepreči dostop do 'Najvišjih Nebes'. Pa kaj ti misliš, da so duše pokvarljive ali kaj? Pa ti stvarno nisi normalen, ti si psihološka črna luknja vesolja. Samomor niti ne doleti telesa, ker telo niti nima ideje o tem da je živo, niti ne 'prizadane' uma ker se z vsakim življenjem na novo programira, in niti se ne dotakne duše - ja v kakšnem mentalnem stanju pa ti hodiš naokoli po svetu, saj si čisto črn in neveden.

Pa ali ti dejansko misliš, da poleg Boga obstaja še kaj kar je ne-Bog? Kakšno teslo si ti zaeno? Samomorilec je Bog sam, ki se je odločil za samomor, tako kot se ti odločaš, da boš rovaril po tem forumu. Ti niti nimaš pojma kaj se sploh zgodi ob smrti, zato misliš, da boš ti - ta začasna individualna iluzorna - zavest živel še naprej - kakšna prevara ega, ki zase hoče in mora verjeti, da ga smrt ne bo odpihnila.

Še enkrat vam povem, po smrti, kakršni koli, se ta ego ki je želel storiti samomor in je to tudi storil, izniči in potemtakem sploh ni več tistega, ki je storil samomor. Kakšen pekel, ti kozmično teslo, to nosiš ti le v svojem egu, svojem umu, in nikjer drugje.


Boštyxz wrote on 04.12.2007 at 23:03:54:
  Ravno zato , je tako zelo pomembno, da se nadvse izogibamo samomorilskim težnjam  Exclaim Shocked Roll Eyes Cool .


Joj, joj, joj, kakšen kozmični kretenček je tole! Samomorilske težnje človek vedno občuti, ko nekaj neresničnega v njem umira, to je ko del ega dobesedno umira, in se ego želi zavarovati s samomorom, da se ne bi povsem razblinil, ker ko bi se razblinil ne bi bilo več individualne zavesti ampak neskončnost! Zato kadar človek občuti samomorilske težnje to pomeni da se njegov ego upira izgubi lažnih prepričanju - kar pa pomeni, da človek dejansko napreduje!

Zato kopronček ni nikoli tega občutil, ker sam samemu sebi ni nikoli dovolil, da bi v sebi videl kakšno napaka, ki bi odmrla, ampak raje vse življenje verjame iste stvari, in potem jasno da je povsem obtičal na mestu, in potem po tem forumu 'serje' in se posračka v hlačke kadar se mu sprdne.

Joj, joj, temu ni čisto nič jasno, pa takole z jeziceljnom opleta in se sam sebi zdi neznansko moder, poduhovljen in 'božji' ker drugi da baje niso, samo on najbolje ve.




Back to top
 
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: smrtne glave
Reply #19 - 05.12.2007 at 23:48:09
 
Quote:
 Se zelo strinjam, da je samomor zelo hud problem in nikomur ne privoščim, da je tako daleč da o tem sploh razmišlja, kaj šele da to stori.

Pri samomorilcih je sicer zelo huda stvar, če pridejo tako daleč da si vzamejo telo, ker je telo dano po karmi od Boga in ga je potrebno ceniti in če si nekdo vzame življenje na silo se mu ne piše nič dobrega, ker je prekinil na silo  kar bi moral odživeti v določenem  telesu.  


Samomor je hud problem s tega vidika, da ko um, ko je prisiljen videti lažnost svojih prepričanj in interpretacij resničnosti, dejansko začuti, da je ogrožen in da obstaja realna možnost, da se tudi razblini in s tem kozmična zavest prevlada, začne razmišljati o samomoru kot o načinu samo ohranitve - ker samomor celoten umski gestalt samo na novo programira, tj. pritisne 'reset' tipko na računalniku, in se s tem ohrani in prenese isti - brez uvidov in spoznanih zmot - v naslednje življenje. To je samo zamujena priložnost, nič drugega, ker kmalu bo v novem življenju nastopila popolnoma ista situacija, ker bo um tisto iluzorno prepričanje prenesel s seboj, dokler se ne bo povsem razblinil, in potem kozmična/neskončna zavest šele lahko nastopi.


Quote:

Duša samomorilca, pa razčlenimo to Questioning

DUŠA in SAMOMORILEC  

Če se zavedaš, da NISI TO TELO, da si vresnici DUŠA  kako lahko dušo imenuješ  DUŠA SAMOMORILCA, duša ne more biti samomrilska.  Saj ni duša tista ki je samomorilska.

Duša je večna in neumrljiva.   Smiley


Seveda, natančno tako, toda ali se zavedaš, da bi potem kopron izgubil službo, oz. izgubil svoj ogromen religiozen ego, ko bi sprevidel da sploh ni problemov? Koprončič, to kozmično teslo, MORA druge prepričevati v svojo lastno večvrednost in jim zato odteguje njihovo božanskost - ker če drugi niso božanski, oziroma jih koprončič, zelo glasni sralčič po tem forumu, uspe prepričati da niso božanski, potem se on sam - kopron/ego/individualna zavest lahko postavi nad vse druge in drugi naj ga zdaj častijo kot edino utelešenje božanskega.

Hi hi, toda kopron je Bog, in vse je Bog, in vsi drugi so Bog, in tudi to njegovo repenčenje je Bog, in tudi te njegove interpretacije Resničnosti so Bog, toda koprončič - kozmični tragični junak - bi druge rad prepričal v to kar sam verjame - da sam ni Bog, da je ločen od Boga in da v vsem kar obstaja sploh lahko obstaja ne-Bog.

Toda, hi hi, tudi to vse govori Bog, Bog sam polaga koprončiču besede in misli in ideje in interpretacije Resničnosti v usta, ker se pač še ne želi videti kot edinega Boga in vse kar dejansko obstaja in bo obstajalo, in druge pač straši kakor ve in zna, ker drugače bi njegova individualna zavest umrla. Potem pa koprona ne bi bilo več, na pogorišču 'koprona' bi ostal samo Bog in nič drugega kot edino kar sploh obstaja.  




Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahate.d
Ex Member




Re: smrtne glave
Reply #20 - 05.12.2007 at 23:53:24
 
Poet wrote on 05.12.2007 at 23:30:56:
Samomorilske težnje človek vedno občuti, ko nekaj neresničnega v njem umira, to je ko del ega dobesedno umira, in se ego želi zavarovati s samomorom, da se ne bi povsem razblinil, ker ko bi se razblinil ne bi bilo več individualne zavesti ampak neskončnost! Zato kadar človek občuti samomorilske težnje to pomeni da se njegov ego upira izgubi lažnih prepričanju - kar pa pomeni, da človek dejansko napreduje!



Pozdrav Poet   Smiley

Rečeno je, da mora človek umreti v tem svetu, za materialni svet, da oživi za duhovnega. Zato se po resničnem spoznanju počutiš, kot da je del tebe umrl a se je hkrati rodil novi.  

Vendar to ne bi enačila z samomorilnostjo  in melanhonijo ter sentimentalnostjo, iluzijo, ki človeka pahnejo v tako skrajnost, da razmišlja o tem ali celo misel izvede v dejanju in si uniči telo.

Lep pozdrav   Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: smrtne glave
Reply #21 - 06.12.2007 at 00:05:52
 
Quote:
  Rečeno je, da mora človek umreti v tem svetu, za materialni svet, da oživi za duhovnega. Zato se po resničnem spoznanju počutiš, kot da je del tebe umrl a se je hkrati rodil novi.  


Seveda, po spoznanju, ampak dokler se tistemu spoznanju upiraš in dokler te resničnost bombandira z zahtevo po spremembi, pa um dejansko čuti kot da umira, in kadar se izredno nočno upira spoznanju (kot pri večini ljudi) potem pa se mu porodijo samomorilske misli, ker se noče in noče sprijazniti s tem, da ima napačno predstavo o nečem - in um sam po sebi je napačna predstava o čemerkoli.

Quote:
 Vendar to ne bi enačila z samomorilnostjo  in melanhonijo ter sentimentalnostjo, iluzijo, ki človeka pahnejo v tako skrajnost, da razmišlja o tem ali celo misel izvede v dejanju in si uniči telo.


Seveda ne.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahate.d
Ex Member




Re: smrtne glave
Reply #22 - 06.12.2007 at 00:27:32
 
Poet wrote on 05.12.2007 at 23:48:09:
Samomor je hud problem s tega vidika, da ko um, ko je prisiljen videti lažnost svojih prepričanj in interpretacij resničnosti, dejansko začuti, da je ogrožen in da obstaja realna možnost, da se tudi razblini in s tem kozmična zavest prevlada, začne razmišljati o samomoru kot o načinu samo ohranitve - ker samomor celoten umski gestalt samo na novo programira, tj. pritisne 'reset' tipko na računalniku, in se s tem ohrani in prenese isti - brez uvidov in spoznanih zmot - v naslednje življenje. To je samo zamujena priložnost, nič drugega, ker kmalu bo v novem življenju nastopila popolnoma ista situacija, ker bo um tisto iluzorno prepričanje prenesel s seboj, dokler se ne bo povsem razblinil, in potem kozmična/neskončna zavest šele lahko nastopi.



Se strinjam, če na silo prekineš lekcijo, ki ti je dana za določeno življenje, ker kloneš in se ne soočiš sam s seboj in življenjem, se vse prenese v naslednja življenja, vsekakor  s samomorom nič ne rešiš.  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: smrtne glave
Reply #23 - 06.12.2007 at 12:25:25
 
Seveda je lahko duša samomorilska, saj s tem, ko spravi svoje telo do samomora se tudi sama obsodi na smrt. To pa pomeni, da bo onkraj le zelo težko prišla do življenja ali pa v večini nikoli, ampak bo ujeta v smrti in vedno bolj mrtva. To pa pomeni, da bo nazadnje razpadla v svoje prasestavne dele življenja in bo tako vrnjena v mineralni in rastlinski svet. Takšna človeška duša je umrla in te duše ne bo nikoli več, ker je razpadla na nižje praživljenske dele, iz katerih se je nekoč sestavila.

Čeprav sama življenska bit ne more umreti in je večna, se bo zdaj mogla ponovno vzpenjati iz mineralnega kraljestva v rastlinskege in iz rastlinskega kraljestva preko živalskega kraljestva , da bo zopet nastala nova združena iz vseh kraljestev človeška duša, ki se bo zmožna odeti z človeškim mesom. Ampak osebnosti prejšnje duše ni več in je popolnoma propadla, ali za večno umrla. Zato je samomor in še veliko drugih nepravilnosti, neprimerno početje in neodgovorno ravnanje, kajti preden nastane človeška duša je prtrebno veliko truda, potem je pa ta trud skoraj v trenutku uničen.

No, vse kar se prenese v nasljednja življenja pri takšnih dušah je zgolj življenska bit. Osebnost in zavedanje
obstoja duše se pa razblini na ogromno teh življenskih biti. Ravno takšne in še drugačne duše rabi Satan za svoj obstoj, zato se nenehno trudi, da jih na vse mogoče načine in zvijače pridobi na svojo stran.

Poetu pa povem, da tudi njemu ne kaže nič kaj boljše, kot sem opisal zgoraj. Takšno ponašanje in poniževanje drugih se kaže in pokaže na kakšni duhovni stopnji je takšen človek. Takšni ljudje ravno svoje slabe lastnosti pripisujejo drugim in s prstom kažejo na njih kakšni tepci so. Ne zavedajo pa se, da ravno na sebe kažejo in odkrivajo svojo nevednost in duhovno revščino. No taki ljudje so lahek plen hudiča in ta je njihov popoln gospodar.

No pa lep pozdrav.

Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
ninanina
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 8

Re: smrtne glave
Reply #24 - 06.12.2007 at 16:34:15
 
M.L., ti pa imaš neverjetne sposobnosti, ali kako. Kar meni nič, tebi nič postaviš nekaj trditev, od kod so se ti vzele. Pa ne bi odpisala, če me ne bi zmotilo, da z njimi določaš mene, kar trdiš nekaj o meni??

Seveda sem pričakovala odgovor na svojem nivoju...ja, kaj naj se zdaj branim, ker meni "na nivoju" pomeni srčno kulturo, v drugih jo vedno najdem/iščem, valda, da ne iščem, kaj je s kom narobe..in za Koprona verjamem, da se tudi on uči, v interakciji z drugimi itak najbolj. Pa ne pravim zdaj, da on nima srčne kulture ali občutka za sočloveka. Da ne bo pomote. Mislim, da ga niti z ničemer nisem prizadela ali užalila. Če malo premisli, ni narobe. Kako bo ravnal, itak ni v moji domeni.

Pa potrditev svojega nivoja pričkujem...alo..z meni všečnimi odgovori..ja ziher, sploh na to temo.

Pa o nivojih..kvečjemu me zanima širina vseh nivojev.
Pa sprijaznim naj se..daj še enkrat preberi. Ni problem sprijazniti se. Itak, da mora to vsak. Ni pa nujno, da se z vsem strinjam, ali ne?

In praviš, da bežim pred resnico?  O čem ti to?

Alo, na levo nogo sem vstala, post je z moje strani namenjen izključno za premik na bolje vseh (obeh) udeleženih.  Huh Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahate.d
Ex Member




Re: smrtne glave
Reply #25 - 06.12.2007 at 23:40:45
 
M.L. wrote on 06.12.2007 at 12:25:25:
Seveda je lahko duša samomorilska, saj s tem, ko spravi svoje telo do samomora se tudi sama obsodi na smrt. To pa pomeni, da bo onkraj le zelo težko prišla do življenja ali pa v večini nikoli, ampak bo ujeta v smrti in vedno bolj mrtva. To pa pomeni, da bo nazadnje razpadla v svoje prasestavne dele življenja in bo tako vrnjena v mineralni in rastlinski svet. Takšna človeška duša je umrla in te duše ne bo nikoli več, ker je razpadla na nižje praživljenske dele, iz katerih se je nekoč sestavila.

Čeprav sama življenska bit ne more umreti in je večna, se bo zdaj mogla ponovno vzpenjati iz mineralnega kraljestva v rastlinskege in iz rastlinskega kraljestva preko živalskega kraljestva , da bo zopet nastala nova združena iz vseh kraljestev človeška duša, ki se bo zmožna odeti z človeškim mesom. Ampak osebnosti prejšnje duše ni več in je popolnoma propadla, ali za večno umrla. Zato je samomor in še veliko drugih nepravilnosti, neprimerno početje in neodgovorno ravnanje, kajti preden nastane človeška duša je prtrebno veliko truda, potem je pa ta trud skoraj v trenutku uničen.

No, vse kar se prenese v nasljednja življenja pri takšnih dušah je zgolj življenska bit. Osebnost in zavedanje
obstoja duše se pa razblini na ogromno teh življenskih biti. Ravno takšne in še drugačne duše rabi Satan za svoj obstoj, zato se nenehno trudi, da jih na vse mogoče načine in zvijače pridobi na svojo stran.


Duša ni nikoli samomorilska,  Če bi se zavedal, da nisi ta telo ne bi trdil da je duša samomorilska.

Tudi človeška duša ne obstaja, duša je duša, ki prebiva v določenem telesu, je večna in neumrljiva ne moreš je ubiti uničiti, sežgati ali razbiniti. Ker je večna, veš kaj pomeni večna  Questioning, nima ne začetka, ne konca.  

Prav tako kot pogledaš telo nazaj, ko si imel še telo otroka in zdaj ko si odrasel, je duša ostala enaka, spreminja se samo telo, prav tako pa duša prehaja iz enega telesa v drugega, tako da človeška duša, samomorilska duša, živalska duša,  ne obstaja, obstaja samo duša, ki menja različna telesa, tudi na drugih planetih, zakaj bi bil omejen samo na zemljo, planet na katerem trenutno prebivaš in na človeško . telo v katerem trenutno prebivaš   Questioning

Lep pozdrav  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: smrtne glave
Reply #26 - 07.12.2007 at 00:27:42
 
Poet wrote on 05.12.2007 at 23:30:56:
Boštyxz wrote on 04.12.2007 at 23:03:54:
 Moram pa tudi popraviti Nino, ker ravno duše samomorilcev žal, nikoli več ne morejo dospeti do Najvišjih Nebes, tako kot ostale duše, ker naredijo na sebi preveliko škode  Cry Shocked Sad Embarrassed Cry
U, sorry, vidim, da je že U. iz M.L., razložil  Lips Sealed


Joj, kaj je zdaj to teslo napisalo! Upam da se vsi zavedajo, da iz teh besed veje globoka šizofrenija in ogromen, skoraj neskončen ego, ki pa edini dejansko prepreči dostop do 'Najvišjih Nebes'. Pa kaj ti misliš, da so duše pokvarljive ali kaj? Pa ti stvarno nisi normalen, ti si psihološka črna luknja vesolja. Samomor niti ne doleti telesa, ker telo niti nima ideje o tem da je živo, niti ne 'prizadane' uma ker se z vsakim življenjem na novo programira, in niti se ne dotakne duše - ja v kakšnem mentalnem stanju pa ti hodiš naokoli po svetu, saj si čisto črn in neveden.

Pa ali ti dejansko misliš, da poleg Boga obstaja še kaj kar je ne-Bog? Kakšno teslo si ti zaeno? Samomorilec je Bog sam, ki se je odločil za samomor, tako kot se ti odločaš, da boš rovaril po tem forumu. Ti niti nimaš pojma kaj se sploh zgodi ob smrti, zato misliš, da boš ti - ta začasna individualna iluzorna - zavest živel še naprej - kakšna prevara ega, ki zase hoče in mora verjeti, da ga smrt ne bo odpihnila.

Še enkrat vam povem, po smrti, kakršni koli, se ta ego ki je želel storiti samomor in je to tudi storil, izniči in potemtakem sploh ni več tistega, ki je storil samomor. Kakšen pekel, ti kozmično teslo, to nosiš ti le v svojem egu, svojem umu, in nikjer drugje.


Boštyxz wrote on 04.12.2007 at 23:03:54:
  Ravno zato , je tako zelo pomembno, da se nadvse izogibamo samomorilskim težnjam  Exclaim Shocked Roll Eyes Cool .


Joj, joj, joj, kakšen kozmični kretenček je tole! Samomorilske težnje človek vedno občuti, ko nekaj neresničnega v njem umira, to je ko del ega dobesedno umira, in se ego želi zavarovati s samomorom, da se ne bi povsem razblinil, ker ko bi se razblinil ne bi bilo več individualne zavesti ampak neskončnost! Zato kadar človek občuti samomorilske težnje to pomeni da se njegov ego upira izgubi lažnih prepričanju - kar pa pomeni, da človek dejansko napreduje!

Zato kopronček ni nikoli tega občutil, ker sam samemu sebi ni nikoli dovolil, da bi v sebi videl kakšno napaka, ki bi odmrla, ampak raje vse življenje verjame iste stvari, in potem jasno da je povsem obtičal na mestu, in potem po tem forumu 'serje' in se posračka v hlačke kadar se mu sprdne.

Joj, joj, temu ni čisto nič jasno, pa takole z jeziceljnom opleta in se sam sebi zdi neznansko moder, poduhovljen in 'božji' ker drugi da baje niso, samo on najbolje ve.






Grin Grin Grin lepe "nepokvarjene" (  Wink Tongue ) "vzdevke" mi lepiš, ...  Tongue , ... zelooo dobro, + zelooo dober si mi ti  Grin

Z takimi imeni, kot mi jih lepiš, si RES vzor " popolne duše ", ki jo omenjaš  Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
( ubogi brat  Cry  Kiss)

Naj bo Bog milostljiv z teboj ,  Roll Eyes ( in z smrtnimi glavami  Wink )

+ lahko nočko vsemskupajtukajtamkaj  Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: smrtne glave
Reply #27 - 07.12.2007 at 09:00:07
 
ninanina wrote on 06.12.2007 at 16:34:15:
M.L., ti pa imaš neverjetne sposobnosti, ali kako. Kar meni nič, tebi nič postaviš nekaj trditev, od kod so se ti vzele. Pa ne bi odpisala, če me ne bi zmotilo, da z njimi določaš mene, kar trdiš nekaj o meni??

Seveda sem pričakovala odgovor na svojem nivoju...ja, kaj naj se zdaj branim, ker meni "na nivoju" pomeni srčno kulturo, v drugih jo vedno najdem/iščem, valda, da ne iščem, kaj je s kom narobe..in za Koprona verjamem, da se tudi on uči, v interakciji z drugimi itak najbolj. Pa ne pravim zdaj, da on nima srčne kulture ali občutka za sočloveka. Da ne bo pomote. Mislim, da ga niti z ničemer nisem prizadela ali užalila. Če malo premisli, ni narobe. Kako bo ravnal, itak ni v moji domeni.

Pa potrditev svojega nivoja pričkujem...alo..z meni všečnimi odgovori..ja ziher, sploh na to temo.

Pa o nivojih..kvečjemu me zanima širina vseh nivojev.
Pa sprijaznim naj se..daj še enkrat preberi. Ni problem sprijazniti se. Itak, da mora to vsak. Ni pa nujno, da se z vsem strinjam, ali ne?

In praviš, da bežim pred resnico?  O čem ti to?

Alo, na levo nogo sem vstala, post je z moje strani namenjen izključno za premik na bolje vseh (obeh) udeleženih.  Huh Smiley



Ni panike, ninanina, jaz sem ti samo potrdil enega tvojih prejšnjih postov. Kar se pa nivojev tiče, pa tako praviš, da te zanima širina vseh nivojev, no potem je pa vse v redu.

Sama si rekla, da izogibanje težavam ne pelje nikamor. No in zopet sem potrdil tvojo misel, ko sem rekel, da ne beži (bežimo) pred resnico, ampak naredi (naredimo) kot praviš.

Ne smemo takoj vsako besedo ali misel vzeti za slabo namerno, veliko boljše je če jih vzamemo že takoj za dobro namerne in nimamo kaj izgubiti, prej pridobimo. Pridobimo pa zato, ker upoštevamo in uporabljamo eno izmed Božjih zapovedi, ki nam omogoča duhovni razvoj.

No pa lep pozdrav ninanina in probaj vstajati na desno nogo. ( malo šale ne škodi)
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: smrtne glave
Reply #28 - 07.12.2007 at 09:47:32
 
Quote:
M.L. wrote on 06.12.2007 at 12:25:25:
Seveda je lahko duša samomorilska, saj s tem, ko spravi svoje telo do samomora se tudi sama obsodi na smrt. To pa pomeni, da bo onkraj le zelo težko prišla do življenja ali pa v večini nikoli, ampak bo ujeta v smrti in vedno bolj mrtva. To pa pomeni, da bo nazadnje razpadla v svoje prasestavne dele življenja in bo tako vrnjena v mineralni in rastlinski svet. Takšna človeška duša je umrla in te duše ne bo nikoli več, ker je razpadla na nižje praživljenske dele, iz katerih se je nekoč sestavila.

Čeprav sama življenska bit ne more umreti in je večna, se bo zdaj mogla ponovno vzpenjati iz mineralnega kraljestva v rastlinskege in iz rastlinskega kraljestva preko živalskega kraljestva , da bo zopet nastala nova združena iz vseh kraljestev človeška duša, ki se bo zmožna odeti z človeškim mesom. Ampak osebnosti prejšnje duše ni več in je popolnoma propadla, ali za večno umrla. Zato je samomor in še veliko drugih nepravilnosti, neprimerno početje in neodgovorno ravnanje, kajti preden nastane človeška duša je prtrebno veliko truda, potem je pa ta trud skoraj v trenutku uničen.

No, vse kar se prenese v nasljednja življenja pri takšnih dušah je zgolj življenska bit. Osebnost in zavedanje
obstoja duše se pa razblini na ogromno teh življenskih biti. Ravno takšne in še drugačne duše rabi Satan za svoj obstoj, zato se nenehno trudi, da jih na vse mogoče načine in zvijače pridobi na svojo stran.


Duša ni nikoli samomorilska,  Če bi se zavedal, da nisi ta telo ne bi trdil da je duša samomorilska.

Tudi človeška duša ne obstaja, duša je duša, ki prebiva v določenem telesu, je večna in neumrljiva ne moreš je ubiti uničiti, sežgati ali razbiniti. Ker je večna, veš kaj pomeni večna  Questioning, nima ne začetka, ne konca.  

Prav tako kot pogledaš telo nazaj, ko si imel še telo otroka in zdaj ko si odrasel, je duša ostala enaka, spreminja se samo telo, prav tako pa duša prehaja iz enega telesa v drugega, tako da človeška duša, samomorilska duša, živalska duša,  ne obstaja, obstaja samo duša, ki menja različna telesa, tudi na drugih planetih, zakaj bi bil omejen samo na zemljo, planet na katerem trenutno prebivaš in na človeško . telo v katerem trenutno prebivaš   Questioning

Lep pozdrav  Smiley


Mislim, da si zamenjal dušo za duha, tako enostavno pa zopet ni, kot si predstavljaš. Duh je večen in neumrljiv, duša pa si neumrljivost mora prislužiti in to ravno z preizkušnjo svobodne volje na tej naši Zemlji.
Zato je tako pomembno, kako bomo preživeli to naše tuzemsko življenje in predvsem od tega je odvisno ali bo naša duša izpolnila svoje poslanstvo, se pravi pridobila večno življenje, ki bo združeno, duša v duhu in obratno.

Obstaja veliko vrst duš, kot obstaja veliko življenskih oblik na Zemlji. Ene oblike življenja so popolnejša, druge pa manj popolnejše. Naj popolnejša oblika življenja na Zemlji je človek, zato ima tudi naj popolnejšo dušo,
ta človeška duša je pa nekakšen konglomerat ali skupek manj popolnih dušnih oblik.
Tudi v mineralnem in rastlinskem svetu so duše, ki pa so nekakšen začetek dušnega oblikovanja, ki pa je v rastlinskem že popolnejši od mineralnega.

Kakršna je duša takšno meseno telo si tudi zgradi, po svoji podobi, le tako lahko nastane odraslo meseno telo človeka. Duša človeka je lahko tudi na drugih planeti. Na teh planetih lahko prebiva v mesenem telesu ali pa brez njega v obljiki duhovnega telesa. Duša ne more kar tako menjavati telesa, kot človek obleke, ampak le če dobi dovoljenje ali bi lahko temu rekli, ko izpolni pogoje za vnovično utelešenje.

No pa moder razmislek želim, pa lep pozdrav.


Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: smrtne glave
Reply #29 - 07.12.2007 at 12:00:20
 
Ne vem kako si nekdo lahko misli, da je bonton najvišja vrlina, te sladke varljive besede, v resničnem življenju pa je pripravljen človeka zabosti v hrbet. Jaz sam nimam predstave o tem, da je ne-bonton slab, kvečjemu vsaj pokaže človekov pravi obraz, medtem ko se večina ljudi skriva za lepimi besedami, v sebi pa gori in gori, in se na ven smehlja potem pa izbruhne. Zato bonton uporablja negativna sila, ko pripravlja še hujši napad na človeka, da bi ga s tem prevarala in začasno nevtralizirala z lepimi besedami. Bonton je samo produkt strahu in nezaupanja vase. oz. strah pred tem kakšna 'tema' se še skriva v globinah - sam se svoje teme ne bojim zato jo tudi ne 'skrivam', to je le interpretacija nekoga drugega.

Kaj je sploh osnovni problem: kopron - odgovori na to: Kdo vidi svet razdeljen na dva pola? Bog ali Satan?

Ker spoznal boš, da človek vidi svet razdeljen na dva pola, Bog pa ne.

Če hočeš videti Boga še danes, spoznaj da je tvoj sedanji pogled na svet pogled Satana/človeka/uma, in če resnično želiš, da bi se Satan razblinil v nič (kot to trdiš), zamenjaj svoje 'človeške oči' (ki jim vid sedaj podarja Satan) za 'Božje oči' oz. kako svet vidi Bog. Potem boš spoznal kar boš pač spoznal.

Pa ne skrivaj se za bontonom, ker kakšen pa je to bonton, če svet opisuješ skozi oči hudiča oz. Satana? Ali se zavedaš, da percepcijo tvojim človeški očem sedaj podarja Satan, ne pa Bog?

p.s. Tudi ti si meni zeloooooo dooooober, pa to resno mislim, samo ne vem če ti to želiš razumeti.

Pa prosim odgovori, ker brez tega problema drugih problemov sploh ni.

lp, poet


Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 8