Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 16233 times)
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Neale D. Walsch - Pogovori z Bogom
Reply #45 - 02.12.2007 at 14:31:53
 
Quote:
Ne vem, nisi me prepričal. Morda zato, ker ob branju tvojih postov dobim čuden občutek - da te to tvoje "spoznanje" uršča med t.i. "High Society"... Or am I wrong? No, sicer pa... Če si se v čem našel, oz. našel smisel v svojem bivanju, ti nihče nič ne more.  Cheesy

Lp* Wink

Svetlobni pozdrav !
Ja, priznam, tudi jaz se otepam izgleda "high society" Angry, vendar, kot vidim Roll Eyes, ... mi ne uspeva preveč dobro  Wink.
Po drugi strani, pa sem za ostale tudi "low society"  Grin.

Torej, kaj praviš na to "ravno-vesje" ? Wink  Cool Wink

Jaz vidim tukaj srednjo pot  Cool.
Ali morda tudi ne  Roll Eyes?
Sicer pa ti moram potrditi, da tudi mene takšne razlage kot sem ti jih jaz tukaj podal, za1X še nebi prepričale  Grin Cheesy Wink Cool Shocked Roll Eyes Huh Embarrassed Lips Sealed Cry Wink.
Torej, bom začel drugače, pozneje .
Pa še to ; vse, prav vse se mora ujemati , z vsem  Exclaim. Če se le v eni sami točki ne ujame, je to že lahko dovolj za sumničenje  Roll Eyes.
V Donaldovih spisih, pa je veliko preveč neskladij, nesoglasij, da bi se lahko to prištevalo za Božje Besede  Cheesy Cool.
Pa lep dan, še naprej  Cool
from Boštyx
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Neale D. Walsch - Pogovori z Bogom
Reply #46 - 02.12.2007 at 14:53:06
 
Devi wrote on 02.12.2007 at 12:44:09:
Boštyxz wrote on 22.11.2007 at 23:23:48:
Poglej,torej ; - Pravi Bog , nikoli ne more takole govoriti , kot govori na nekaterih straneh pri Donnaldu ( ne samo na eni strani, ampak na večih )  Exclaim.

bog lahko dela pod milim bogom kar hoče, pa če tebi in tvoji logiki to paše al pa ne.


Heh, Devi, seveda, seveda, kakopak  Exclaim Cheesy Cool Exclaim
Poglej; ni NOBENEGA, v vseh širnih Vesoljih, ki bi Mu lahko predpisal, kako naj On nekaj naredi  Exclaim Cheesy Exclaim. Itak pa On najbolje ve, kako se vse/kaj dela  Cool .

Vendar pa sem hotel povedati, da ko spoznaš Njegove načine delovanja, ti je takoj jasno, kaj bi on počel ( naredil ) , in česa ne  Cool.
In, lahko rečem o sebi, da sem spoznal nekaj Njegovih načinov delovanj ( še zdaleč ne vseh, ker se jih ne da ) , ki pa se žal, preveč razlikujejo z naštetimi v "pzb" in potem je tam še premalo logičnega ujemanja  Huh.
Seveda tu ne gre za "človeško" logiko, ampak za Božjo logiko , katero se moramo šele naučiti  Cool Kiss .
To pa sploh ni tako lahko  Roll Eyes , kot se morda sliši  Exclaim
In to marsikomu + tudi meni marsikdaj "ne paše ", za razliko od Donaldovih sporočil, katera vam še KAKOOO zelooo vsa pašejo  Cheesy Grin  Exclaim Cool  Tongue Cool .

Toliko za1x,  Roll Eyes
pa lep dan, v Bogu, še naprej , juhej,  Cool ...
from Boštyx + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Neale D. Walsch - Pogovori z Bogom
Reply #47 - 02.12.2007 at 16:51:08
 
Boštyxz wrote on 02.12.2007 at 14:53:06:
ko spoznaš Njegove načine delovanja, ti je takoj jasno, kaj bi on počel ( naredil ) , in česa ne  Cool.
In, lahko rečem o sebi, da sem spoznal nekaj Njegovih načinov delovanj ( še zdaleč ne vseh, ker se jih ne da ) , ki pa se žal, preveč razlikujejo z naštetimi v "pzb" in potem je tam še premalo logičnega ujemanja  Huh.
Seveda tu ne gre za "človeško" logiko, ampak za Božjo logiko , katero se moramo šele naučiti  Cool Kiss .

v bistvu samega sebe tle negiraš
po tvoje je bog predvidljiv, nikol kontradiktoran in se ne gre paradoxov in nelogičnih stvari.
po drugi strani pa nisi čist siguren, ker ga tolk dobr še nisi spoznal in se ga mogoče sploh ne da spoznat
sam do takrat ti bo pa to malo, kar veš, čisto dovolj, da lahko govoriš o njem in prepoznavaš njegova dela za sebe in vse druge okoli..

? kaj se ti sploh greš bošti?
dej mal razmisli v kaj sploh sam verjames, to je zihr bl pomembno kot to, v kaj bi mogli drugi
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Neale D. Walsch - Pogovori z Bogom
Reply #48 - 02.12.2007 at 20:31:44
 
Devi wrote on 02.12.2007 at 12:44:09:
Boštyxz wrote on 22.11.2007 at 23:23:48:
Poglej,torej ; - Pravi Bog , nikoli ne more takole govoriti , kot govori na nekaterih straneh pri Donnaldu ( ne samo na eni strani, ampak na večih )  Exclaim.

bog lahko dela pod milim bogom kar hoče, pa če tebi in tvoji logiki to paše al pa ne.


Bog lahko dela, kar hoče, ampak On ne bo naredil nič takšnega, kar ni v njegovem redu. Nikoli ne bo spremenil ali prekoračil svojega univerzalnega večno nespremenljivega reda. Vedno bo deloval v svojem redu, pa čeprav lahko naredi kar hoče. Zato je tudi prepoznaven po svojem večno nespremenjenem Duhu, ki napolnjuje vsak kotiček neskončnega vesolja in je vse povsod isti.

Ravno zaradi tega in po tem se da prepoznati svojim, ki so Ga sprejeli v svoje srce.
Povem vam, Bog ni hazarder ( kot je že nekoč rekel Einstein )  Njegovo delo je zelo resno in ni neka igrica ali šala, ampak zelo odgovorno vodenje Življenja v vsej neskončnosti.

No pa le postanimo tudi mi odgovorni do življenja, ki nam je bilo dano od Življenja.
Pa lahko noč, preden pa zaspite pa se izprašajte, koliko dobrih in koliko slabih del ste naredili danes.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Neale D. Walsch - Pogovori z Bogom
Reply #49 - 04.12.2007 at 22:56:25
 
+ podpis, bratee ; + res ; Bog lahko naredi karkoli hoče, vendar ne bo naredil ničesar, kar ni v Njegovem Redu  Kiss Cool ( včasih tudi jaz to preveč pozabljam  Roll Eyes)
Boštjan
Back to top
 
 
IP Logged
 
BaT
Ex Member




Re: Neale D. Walsch - Pogovori z Bogom
Reply #50 - 05.12.2007 at 16:56:30
 
M.L. wrote on 02.12.2007 at 20:31:44:
Devi wrote on 02.12.2007 at 12:44:09:
Boštyxz wrote on 22.11.2007 at 23:23:48:
Poglej,torej ; - Pravi Bog , nikoli ne more takole govoriti , kot govori na nekaterih straneh pri Donnaldu ( ne samo na eni strani, ampak na večih )  Exclaim.

bog lahko dela pod milim bogom kar hoče, pa če tebi in tvoji logiki to paše al pa ne.


Bog lahko dela, kar hoče, ampak On ne bo naredil nič takšnega, kar ni v njegovem redu. Nikoli ne bo spremenil ali prekoračil svojega univerzalnega večno nespremenljivega reda. Vedno bo deloval v svojem redu, pa čeprav lahko naredi kar hoče. Zato je tudi prepoznaven po svojem večno nespremenjenem Duhu, ki napolnjuje vsak kotiček neskončnega vesolja in je vse povsod isti.

Ravno zaradi tega in po tem se da prepoznati svojim, ki so Ga sprejeli v svoje srce.
Povem vam, Bog ni hazarder ( kot je že nekoč rekel Einstein )  Njegovo delo je zelo resno in ni neka igrica ali šala, ampak zelo odgovorno vodenje Življenja v vsej neskončnosti.

No pa le postanimo tudi mi odgovorni do življenja, ki nam je bilo dano od Življenja.
Pa lahko noč, preden pa zaspite pa se izprašajte, koliko dobrih in koliko slabih del ste naredili danes.


Njohahaha... Okej...  Cheesy
Ja itak, mislimo na naše "napake", sekirajmo se! Če bomo to delali množično, še toliko bolje, jaaa!  Shocked
Damn... Tale zadnji stavek me je pa res ujezil...  Angry
V vsaki stvari rastemo, čedalje bolj se pominjamo, kdo smo. Največja želja naše duše je, da bi se spoznala v svoji popolnosti, ne glede na karkoli, kar je pač počela v preteklosti. To se mi zdi samoumevno, ker v nasprotnem primeru sploh ne bi imeli razloga za obstoj Exclaim...
Bog je zgolj opazovalec, nikakor pa ni sodnik, ki nas bi sodil za naša dejanja. Sodijo nam lahko le drugi, ali pa si sodimo sami. Itak razum vsakega posameznika ve, kaj je za nas dobro in kaj slabo. Duša nas samo popelje k takšnim in drugačnim izkustvom. In verjamem, da se nam nikoli, ampak res nikoli ne zgodi kaj takega, kar ni v naše najvišje dobro.

In razlog, da bi doživela naša duša spoznanje?
Ne verjamem, da se da početi še kaj drugega! V mnogih življenjih, ki jih damo skozi, spoznavamo občutja svoje duše. Mnogo težje je tajiti, kaj nam pravi duša in kdo v resnici smo, kot da bi to spoznali in živeli po tem. V vseh življenjih torej spoznavamo, kaj v resnici smo, in naposled, prej ali slej, bomo vsi našli način, da se vrnemo tja, od koder smo prišli: od Boga.
Ne verjamem, da je naše življenje šola, ker se nismo prišli ničesar naučit. Prišli smo samo v praksi spoznat oz. izkusit tisto, kar dejansko že vemo. Življenje je le množica izkustev, s katerimi spoznavamo sami sebe in se spominjamo, kdo v resnici smo.

Lp*
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Neale D. Walsch - Pogovori z Bogom
Reply #51 - 06.12.2007 at 23:56:20
 
Quote:
M.L. wrote on 02.12.2007 at 20:31:44:
Devi wrote on 02.12.2007 at 12:44:09:
Boštyxz wrote on 22.11.2007 at 23:23:48:
Poglej,torej ; - Pravi Bog , nikoli ne more takole govoriti , kot govori na nekaterih straneh pri Donnaldu ( ne samo na eni strani, ampak na večih )  Exclaim.

bog lahko dela pod milim bogom kar hoče, pa če tebi in tvoji logiki to paše al pa ne.


Bog lahko dela, kar hoče, ampak On ne bo naredil nič takšnega, kar ni v njegovem redu. Nikoli ne bo spremenil ali prekoračil svojega univerzalnega večno nespremenljivega reda. Vedno bo deloval v svojem redu, pa čeprav lahko naredi kar hoče. Zato je tudi prepoznaven po svojem večno nespremenjenem Duhu, ki napolnjuje vsak kotiček neskončnega vesolja in je vse povsod isti.

Ravno zaradi tega in po tem se da prepoznati svojim, ki so Ga sprejeli v svoje srce.
Povem vam, Bog ni hazarder ( kot je že nekoč rekel Einstein )  Njegovo delo je zelo resno in ni neka igrica ali šala, ampak zelo odgovorno vodenje Življenja v vsej neskončnosti.

No pa le postanimo tudi mi odgovorni do življenja, ki nam je bilo dano od Življenja.
Pa lahko noč, preden pa zaspite pa se izprašajte, koliko dobrih in koliko slabih del ste naredili danes.


Njohahaha... Okej...  Cheesy
Ja itak, mislimo na naše "napake", sekirajmo se! Če bomo to delali množično, še toliko bolje, jaaa!  Shocked
Damn... Tale zadnji stavek me je pa res ujezil...  Angry
V vsaki stvari rastemo, čedalje bolj se pominjamo, kdo smo. Največja želja naše duše je, da bi se spoznala v svoji popolnosti, ne glede na karkoli, kar je pač počela v preteklosti. To se mi zdi samoumevno, ker v nasprotnem primeru sploh ne bi imeli razloga za obstoj Exclaim...
Bog je zgolj opazovalec, nikakor pa ni sodnik, ki nas bi sodil za naša dejanja. Sodijo nam lahko le drugi, ali pa si sodimo sami. Itak razum vsakega posameznika ve, kaj je za nas dobro in kaj slabo. Duša nas samo popelje k takšnim in drugačnim izkustvom. In verjamem, da se nam nikoli, ampak res nikoli ne zgodi kaj takega, kar ni v naše najvišje dobro.

In razlog, da bi doživela naša duša spoznanje?
Ne verjamem, da se da početi še kaj drugega! V mnogih življenjih, ki jih damo skozi, spoznavamo občutja svoje duše. Mnogo težje je tajiti, kaj nam pravi duša in kdo v resnici smo, kot da bi to spoznali in živeli po tem. V vseh življenjih torej spoznavamo, kaj v resnici smo, in naposled, prej ali slej, bomo vsi našli način, da se vrnemo tja, od koder smo prišli: od Boga.
Ne verjamem, da je naše življenje šola, ker se nismo prišli ničesar naučit. Prišli smo samo v praksi spoznat oz. izkusit tisto, kar dejansko že vemo. Življenje je le množica izkustev, s katerimi spoznavamo sami sebe in se spominjamo, kdo v resnici smo.

Lp*


Eh, Batika, kam se zapletaš , ( spet )  Cheesy Grin Kiss Roll Eyes Cool...

Poglej, kako nespametno razmišljaš, z Donnievim "receptom"  ;

Praviš, da je " Bog samo nemi opazovalec" , in nič več kot to  Cheesy.
Zakaj ga pa potem sploh potrebujemo  Shocked Huh Shocked? Zato, da " pase zijala "  v nas  Shocked Huh Roll Eyes Shocked Angry Grin Grin Grin?

Ohh, takega nedejavnega Boga, ki je tam nekje za devetimi oblaki, - in je ravno toliko kot mrtev, RES NIHČE ne potrebuje . Cool Roll Eyes Grin Angry Tongue Cry

No, počasi boš spoznala, da je Živi Bog precej več, kot samo to, kar ti je prišepnil prek Donnia nasprotnik Boga  Cool Roll Eyes b

Till than, ...  Roll Eyes

Good night, Cool

by Boštyx + Good Spirits  Wink Cool

Back to top
 
 
IP Logged
 
miha-
4
****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 445

Re: Neale D. Walsch - Pogovori z Bogom
Reply #52 - 16.01.2008 at 23:36:37
 
trilogija pogovori z bogom so zakon knjige! Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4