Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 16143 times)
bat
Ex Member




Neale D. Walsch - Pogovori z Bogom
14.11.2007 at 22:15:36
 
Od vseh del, kar sem jih kdaj prijela v roke, je to naredilo name največji vtis. Je kdo že prebral kakšnega od delov te trilogije?
Je bilo komu všeč kakšno drugo delo istega pisatelja?
Ta post bi prav tako izkoristila, da se zahvalim Lotusu', ki mi je to knjigo predlagal v branje. Ne verjamem, da bi jo sicer kdaj sama od sebe prijela v roke.  Smiley Razen če bi jo.  Wink

Lep večer vsem skupaj še naprej.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Neale D. Walsch - Pogovori z Bogom
Reply #1 - 15.11.2007 at 08:12:41
 
Itak, da mi je takoj padla v oči  Cool.
Vendar, po dolgem preverjanju, sem žal odkril, da je to pač slepilo negativnih sil , zavajanje .
Žal, na žalost  Cry Tongue Cry .
Tudi sam sem se užalil, ko se mi je zazdelo škoda tako lepo zapisanih besed  Cry.
Vendar sem pozneje , po modrem vodenju Boga , na srečo sprevidel zablodo Donalda .
Kakorkoli , upam, da Bog to zablodo kmalu pokaže tudi ostalemu delu človeštva  Kiss.
O Bogu (še) ne vem vsega, zato pa tisto bolj zanesljivo  Cool.
In, to, kar sem tukaj sedaj povedal, vam jamčim z svojim življenjem . Exclaim Exclaim Exclaim
Pa lep dan, z Bogom obsijan ves dan, ... še naprej ... Cool
 by Boštjan Zupančič
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Neale D. Walsch - Pogovori z Bogom
Reply #2 - 15.11.2007 at 11:33:28
 
Boštyxz wrote on 15.11.2007 at 08:12:41:
In, to, kar sem tukaj sedaj povedal, vam jamčim z svojim življenjem


Nikarte, no  Wink.
Back to top
 
 
IP Logged
 
catja
2
**
Offline

čista vest je največji
generator energije
Posts: 50

Gender: female
Re: Neale D. Walsch - Pogovori z Bogom
Reply #3 - 15.11.2007 at 11:36:35
 
katero zablodo?

knjige sicer nisem prebrala, sam sem raodvedna  Smiley Wink Grin
Back to top
 

ljubi me, ko si to najmanj zaslužim,&&ker takrat to najbolj potrebujem
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Neale D. Walsch - Pogovori z Bogom
Reply #4 - 15.11.2007 at 13:22:55
 
Poglejte, to so pretkane zvito skrite pasti, negativnih-temnih sil, z Satanom na čelu  Cry Angry Sad .
In, ravno eden takšnih duhov ( če ne celo ta, Lucifer - najhujši med njimi ), je moral Donaldu prišepetavati to, kar je potem zapisal  Cry Angry.
To se dandanes spet začenja dogajati vse pogosteje Shocked. In, na to bomo pač morali postati vse pozornejši  Exclaim .
Tu je pač treba že imeti nekaj prave duhovne podlage, da se odkrijejo skrite napake, po katerih se spoznajo take prevare  Cool.
Pozneje razložim kaj več, sedaj pa moram žal iti, ker me kliče delo  Embarrassed.

+ lep, sončen dan, še naprej ,... Cool


  by Boštjan Z. + Kopron u.l.t.d., upper team
Back to top
 
 
IP Logged
 
catja
2
**
Offline

čista vest je največji
generator energije
Posts: 50

Gender: female
Re: Neale D. Walsch - Pogovori z Bogom
Reply #5 - 15.11.2007 at 13:28:06
 
predvsem me zanima to:

kakšna mora biti neka misel oz. trditev, da je odvisno od tega, od koga pride.

če je njena vsebina dobra zate, ali ni vseeno, kateri je njen vir?
Back to top
 

ljubi me, ko si to najmanj zaslužim,&&ker takrat to najbolj potrebujem
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Neale D. Walsch - Pogovori z Bogom
Reply #6 - 15.11.2007 at 13:40:59
 
Višje ( visoko ) moralno uravnana, itd, ...  Cool
Sicer pa ... ni vse zlato , kar se sveti   Wink .
+ lep, duhoven pozdravčaw,  Cool
by Boštyx
Back to top
 
 
IP Logged
 
catja
2
**
Offline

čista vest je največji
generator energije
Posts: 50

Gender: female
Re: Neale D. Walsch - Pogovori z Bogom
Reply #7 - 15.11.2007 at 14:24:37
 
nič več ne vem, kaj si mislil s tem.

vsaka informacija je lahko za nekoga dobra (ali pa tudi slaba) ne glede na njen vir.

Back to top
 

ljubi me, ko si to najmanj zaslužim,&&ker takrat to najbolj potrebujem
 
IP Logged
 
bat
Ex Member




Re: Neale D. Walsch - Pogovori z Bogom
Reply #8 - 15.11.2007 at 15:45:58
 
Ne vem... Prvi del sem prebrala že trikrat in ga bom še.  Smiley

Kopron, najbrž si v knjigi zasledil tisti del pogovora (gre nekako takole):
--------------------------------------------------------------------------------
-------------

Walsch: Kaj pa, če je vse samo moja domišljija? Če sem te ustvaril z domišljijo?

Bog: Kakšna bi bila razlika? Če obstajam, sem lahko tudi znotraj tvoje domišljije. Nič, nič se ne zgodi po naključju. Vse je posledica tvojih misli, ki pa so del mene.
--------------------------------------------------------------------------------
-------------

Walsch je prepričan, da je tako. Ni pa "hipnotiziran" v to, da drugim kaj vsiljuje. Odgovore nam samo ponuja, ali pa jih bomo sprejeli, se odločimo sami. Vse, vse je stvar izbire. Lastna izkustva. In ko jih doživimo, ponovno izberemo.

Kaj je name naredilo velik vtis: Če se nečemu upiraš, obstane. Če pa si nekaj ogledaš do potankosti in to sprejmeš, izgine.

Trudim se, da bi to razumela. Wink

Ko sem neki brskala po YouTube, sem naletela na Walschevo mnenje o strahovih, največjem problemu sveta.
http://www.youtube.com/watch?v=aA4HwFHiYyA       (to je ta video)

Lp**
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Neale D. Walsch - Pogovori z Bogom
Reply #9 - 16.11.2007 at 08:03:56
 
Ne, bejbi, ni to  Cool.
Lp, Boštjan + Kopron spiritual team , Si
Back to top
 
 
IP Logged
 
Zaggy
3
***
Offline

Riba, ki se je izgubila
v morju, je še vedno
doma.
Posts: 109

Gender: male
Re: Neale D. Walsch - Pogovori z Bogom
Reply #10 - 16.11.2007 at 09:43:00
 
Quote:
--------------------------------------------------------------------------------
-------------


Kaj je name naredilo velik vtis: Če se nečemu upiraš, obstane. Če pa si nekaj ogledaš do potankosti in to sprejmeš, izgine.

Trudim se, da bi to razumela. Wink

Ko sem neki brskala po YouTube, sem naletela na Walschevo mnenje o strahovih, največjem problemu sveta.

Lp**


No, saj si že odgovorila; če se strahu upiraš, obstane. Če pa v temni sobi prižgeš luč in si jo ogledaš (do potankosti) in jo sprejmeš takšno kot je , strah izgine.

Nekje sem že zapisal tole misel; "ena šivanka v vreči moke je nevarnejša kot cela vreča šivank."
Zato se pridružujem Boštjanu z opozorilom "o zlatu".
Mogoče je trilogija uredu, je nisem bral, sem pa v neki drugi knjigi D.W. odkril "šivanko".
Na nek način te popeljejo mnoge knjige do mnogih spoznanj. Od tega je spoznanje o neumrljivi duši res temelj izogiba strahu pred smrtjo in s tem posledičnih strahov, če pa se, s tem spoznanjem pomeša ponos in povzdigovanje do neba in Stvarnika, lahko to blagodejno izgubo strahu pred smrtjo po določenem času zamenja še večji strah pred posmrtijo in s tem tesnoba iz katere te potem z najvišjo pomočjo rešujejo preprosti ljudje.
Tej "šivanki" zato dodajam misel: "bodi HVALEŽEN, da si ponižen. S tem boš samozavesten ne da bi si škodil."
Lp




Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Neale D. Walsch - Pogovori z Bogom
Reply #11 - 16.11.2007 at 10:39:35
 
še neki na temo pogovorov ...
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1003933763/0#6
z bogom
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Neale D. Walsch - Pogovori z Bogom
Reply #12 - 16.11.2007 at 20:33:59
 
Poglejte, takole, kot se govori na straneh 176, 182, 190 in 191, ne more govoriti nobeden Bog, ampak kvečjemu kak ubogi bog .
Vendar ne uspem najti one strani, v kateri sem našel pravo-"skrito" iglo, katero opisuje Zaggy  .
Ko utegnem, se javim ,...  Embarrassed ... got 2 go now, again  Cry
čaw  Cool
Boštyx
Back to top
 
 
IP Logged
 
bat
Ex Member




Re: Neale D. Walsch - Pogovori z Bogom
Reply #13 - 17.11.2007 at 11:06:12
 
Ne vem, če bi napisal kakšen odlomek iz teh strani, bi takoj vedela, ker poznam praktično že vsak odstavek v tej knjigi. Ampak nikjer pa nisem zasledila besed, ki bi jih lahko uporabil, kot si ti rekel, nemočni, ubogi Bog.  Huh
Sem se odločila, da si jo bom sposodila še enkrat...

Zaggy pravi, da je "skrito iglo" našel v neki drugi knjigi tega avtorja. No, ampak če je avtor isti, lahko to "iglo" najdeš v njegovem slehrnem delu, kajne?  Wink

Mene osebno ne bi z ničemer prepričal v ne-obstoj takšnega Boga, kot je v knjigi.  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Zaggy
3
***
Offline

Riba, ki se je izgubila
v morju, je še vedno
doma.
Posts: 109

Gender: male
Re: Neale D. Walsch - Pogovori z Bogom
Reply #14 - 17.11.2007 at 15:32:29
 
Quote:
Zaggy pravi, da je "skrito iglo" našel v neki drugi knjigi tega avtorja. No, ampak če je avtor isti, lahko to "iglo" najdeš v njegovem slehrnem delu, kajne?  Wink


Če bi napisal oziroma citiral kakšen odlomek iz kakšne knjige, ki ga označujem kot šivanko, bi s tem samo pripomogel k širjenju le tega...

Zato pa malce drugače; ta avtor je že moral nekako biti navdihnjen, da je zapisal knjige, ki jih marsikdo močno zagovarja. Tako je mogoče zapisal trilogijo, ki so postale uspešnica in so avtorju prinesla velik materjalni blagoslov. Potem pa je zadevo vzel v svoje roke in v želji pomnožitve pisal naprej. In tako se je v njegova razmišljanja prikradla "šivanka". To pa se lahko pripeti če avtor ni čist, čist pa ne more biti ravno zaradi ponosa, ki ga doživlja ob preteklem materjalnem uspehu.

In še malce drugače; takšen pisec peče češnjevo pito in v tem blesti in ima veliko kupcev itd. Potem pa med peko razmišlja  Roll Eyes kako super je, vsi ga cenijo zaradi njegovih spretnosti, postaja čedalje bolj ponosen na svoje delo, pri tem pa pozabi na pripravo pite in iz češenj pozabi odstraniti koščice. V svoji vsevečji sleposti takšne pite proda nič hudega slutečim kupcem. Ti kupci pa se zaradi preteklega navdušenja in zaupanja takšnemu slaščičarju, se s koščico, če že ne skoraj zadušijo Sad .

Včasih lahko v kakšni knjigi zaslediš trend kam pelje nadaljevanje. Zato priporočilo previdnosti ni odveč...



Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4