Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 6461 times)
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Pogovori z Bogom
24.10.2001 at 16:29:23
 
Donald Neal Walsch je bil obupan, nad zivljenjem in je napisal pismo Bogu, kjer ga je obtozeval za zavozeno zivljenje, ko pa je odlozil svincnik, je dobil odgovor in je zacel pisati in v nekaj letih je napisal ta dialog v treh knjigah. Ce boste dejansko prisli do teh knjig zacnite z 1.

Zelo priporocam.





Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Pogovori z Bogom
Reply #1 - 25.10.2001 at 22:16:56
 
here'z link
www.gape.org/gapes/prispevki/pogovori_z_bogom.htm

telo, um in duh
oče sin in sveti duh
father son and the holy spirit
a bi to lahko blo isto???

drugač pa ... men je všeč ... takega boga poznam jest.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Pogovori z Bogom
Reply #2 - 04.11.2001 at 15:51:19
 
Glih danes sem tuhtala o tej trilogiji, in kako sem prišla do vseh treh delov. Najprej sem v knjižnici našla prvi del, ko sem ga vrnila, me je čakal že 2 del. Ko sem pa tega nesla nazaj, sem videla spet knjigo Pogovori z Bogom. Takrat sploh nisem vedela, da je tretji del že natisnjen in sem hotela prvi del vzeti spet malo v roke, pa je bil tretji. Zafilozofiran? Zakomliciran? Spet se opravičujem, pač to sem jaz.
V glavnem, je knjiga zelo zanimiva. Od vsega me je najbolj prevzelo, da je šel Hitler v nebesa. Kar takole bi rekla, nikoli, a v knjigi je zelo dobro razloženo, da je temu lahko tako.
Življenje življenju.
Pozdrav Bogu od Boga.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
pikica
Guest




Re: Pogovori z Bogom
Reply #3 - 19.01.2002 at 23:36:29
 
Čudovita trilogija.

Kaj takega pa še ne[color=Blue][/color].

Priporočam jo vsem, ki se sprašujete zakaj ste tu ipd.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Pogovori z Bogom
Reply #4 - 21.01.2002 at 10:16:17
 
obstaja tudi četrta knjiga istega avtorja
Druženje z Bogom
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Pogovori z Bogom
Reply #5 - 11.02.2002 at 11:45:26
 
Pravilna vzgoja otrok

(iz knjige Neala Donald Walsch-a: Druženje z Bogom)

Teh resnic učite svoje otroke:

Učite jih, da ne potrebujejo ničesar zunaj sebe, da bi bili srečni – ne osebe, ne kraja, ne stvari – in da pravo srečo lahko najdejo znotraj samih sebe. Učite jih, da so zadostni že sami po sebi.

Učite jih tega in naučili jih boste vsega.

Učite jih, da je neuspeh iluzija, da je vsako poskušanje uspeh in da vsak trud prispeva k zmagi, pri čemer prva ni nič manj veličastna od zadnje.

Učite jih tega in naučili jih boste vsega.

Učite svoje otroke, da so globoko povezani z vsem življenjem, da so eno z vsemi ljudmi in da niso nikoli ločeni od Boga.

Učite jih tega in naučili jih boste vsega.

Učite jih, da živijo v svetu neverjetnega izobilja, da je v njem dovolj vsega za vsakogar in da s čim večjim razdajanjem  in ne s čim večjim jemanjem največ prejmete.

Učite jih tega in naučili jih boste vsega.

Učite svoje otroke, da ni ničesar, kar bi morali biti ali pa bi morali storiti, da bi bili primerni za dostojanstveno in izpolnjeno življenje, da jim ni treba z nikomer tekmovati za karkoli in da so božji blagoslovi namenjeni vsem.

Učite jih tega in naučili jih boste vsega.

Učite jih, da jim nikoli ne bo sojeno, da jim ni treba skrbeti za pravilnost svojega delovanja in da jim ni treba karkoli spreminjati ali sebe izboljševati, da bi bili lahko popolni in čudoviti v očeh Boga.

Učite jih tega in naučili jih boste vsega.

Učite svoje otroke, da posledice in kaznovanje niso eno in isto, da smrt ne obstaja in da Bog ne bo nikoli nikogar obsodil.

Učite jih tega in naučili jih boste vsega.

Učite jih, da ljubezen ne pozna pogojev, da jim ni treba biti nikoli v skrbeh, da bi lahko izgubili vašo ali božjo ljubezen in da je njihova lastna brezpogojno deljena  ljubezen največje darilo, ki ga lahko dajo svetu.

Učite jih tega in naučili jih boste vsega.

Učite svoje otroke, da biti poseben ne pomeni biti boljši, da razglašanje večvrednosti nad nekom pomeni, da ga ne vidijo takšnega, kakršen je,  in da se v priznanju, da »moja pot ni boljša pot, moja pot je zgolj ena od poti«, skriva velika modrost.

Učite jih tega in naučili jih boste vsega.

Učite jih, da ni ničesar takega, česar ne bi mogli narediti, da je iluzijo nevednosti možno izkoreniniti in da jim bo vse, kar bodo resnično potrebovali, povrnjeno s tem, da se bodo spomnili, kdo v resnici so.

Učite jih tega in naučili jih boste vsega.

Vsega tega jih ne učite s svojimi besedami, marveč s svojimi dejanji, ne učite jih s pogovori, temveč z lastnim zgledom. Saj bodo to, kar počnete, oponašali, in postali to, kar ste vi sami.


Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Pogovori z Bogom
Reply #6 - 23.07.2002 at 13:38:21
 
se je znajdlo tole:
Ob vsem tem prebiranju vaših misli o smislu sem se prav zabavala.

Naj dodam še jaz svoje: smisel obstoja je v tem, da se zgradiš oz. razviješ v tisto v kar se želiš. V duhovnem svetu (torej po smrti namreč te možnosti nimaš, ker tam ni časa in tam nekako si), Na zemljo in podobne planete se prideš izgradit v tisto, ker si največ upaš misliti o sebi. In od tod evolucija-živa bitja so se postopoma razvijala, ker so vedno hotela biti kaj več.Od tod žirafi dolg vrat, ptičem krila itd.

Bog naj bi po knigi Pogovori z Bogom in drugih omenil, da dejansko življenje nima smisla, da je prav vseeno kako si živel, ker ni smisla in ga tudi nima smisla iskati, ker ga ni. Da nas je ustvaril zato, ker je želel spoznati samega sebe-torej vse kar je in zato je ustvaril med drugim tudi nas-da skozi nas izkuša samega sebe. Ker namreč, bil je čas ko je bil Bog vse kar je bilo-če si človek lahko to sploh predstavlja in takrat si je želel spoznati kdo je on in skozi to jebo, ki ji nekateri pravite življenje, se Bog spoznava.

In zakaj je življenje na zemlji jeba ? Bog nas vpraša nazaj: ja, le zakaj dopuščate da je? Le kdaj se boste končno odločili, da ne bo več jeba? Zakaj npr. se moški radi bojujejo-to je jeba za ene? Zakaj so eni ljudje svinje-pa jim je vseeno kaj naredijo drugim-tudi to je lahko jeba itd. vsak ima svojo verzijo.

Kdaj se bomo odločili, da ne bo več tako?

Močno svetujem, da preberete Pogovore z Bogom oz. knjige Donalda Neala Walscha. Nima veze z religijo, je pa nekaj, kar še niste sigurno prebrali ali slišali nikjer. Pa zelo realno in praktično.

Ko bodo ljudje dojeli, da smo eno, da če narediš slabo nekomu drugemu, dejansko narediš slabo sebi, ker smo vsi del enega in istega, takrat jebe več ne bo-vse bo en čisti užitek-tako je bilo namreč mišljeno.  

Lp, Mucinson  



na tem threadu:
Namen človeškega obstoja
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=102292...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Pogovori z Bogom
Reply #7 - 01.01.2004 at 22:41:31
 
hyperborea wrote on 13.02.2003 at 14:43:48:
Vsem skupaj en lep pozdravcek

vsi tisti, ki vas je navdusila knjiga, oz. knjige Pogovori z Bogom, kliknite na spodnji Intenet naslov in si ga oglejte....

http://www.humanitysteam.com/

hyperborea  8)

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Pogovori z Bogom
Reply #8 - 17.08.2004 at 09:13:42
 
Pogovori z Bogom 2

W: Saj ti skušam ves čas ostajati blizu, a se očitno izgubljam - oziroma zapletam, kot ti praviš, v svojo lastno dramo. In potem nekako ne najdem časa zate. Ne meditiram. Ne molim. Pa seveda tudi pišem ne.

B: Vem. Je že tako pri vas, da ravno takrat zgubljate stik, ko ste ga najbolj potrebni.

W: In kaj naj storim, da ne bom več počel tega?

B: Ne počni več tega.

W: Saj ravno to sem spraševal. Kako naj neham.

B: Nehaš pač tako, da tega ne počneš več.

W: Ojoj! Kaj se res morava iti te igrice?

B: Ne. Ampak doslej si se pač sam odločal, da boš tako živel. Nenehno si nekaj premišljaš. Pomni, življenje je neprekinjen tok stvarjenja. Vsak trenutek sproti ustvarjaš svojo resničnost. Danes se za nekaj odločiš, jutri storiš nekaj drugega. Skrivnost vseh modrecev pa je: vselej se odločaj za eno in isto.

W: Se pravi, kadar si glede česa premislim, ti s tem otežujem reči? Si to hotel reči?

B: Zame ni nič težko - pač pa si reči lahko otežiš sam. Zatorej bodi stanoviten v svojih odločitvah in neomajen v svojih namenih. Ni nikar ne zametuj odločitev, dokler jih ne uresničiš v življenju. Zberi se v duhu. Ostani zbran.
   Na to sem mislil, ko sem rekel, da bodi stanoviten. Če se za kaj odločiš, se odloči z vsem srcem, z vsem svojim bitjem. Nikar ne omahuj. Vztrajaj! Hodi naprej. Bodi neomajen.

W: Ne odgovarjaj si z Ne.

B: Natanko tako.

W: Toda kaj če je Ne pravi odgovor? Kaj, če tisto, kar hočemo, ni dobro za nas - ni v naše dobro, se pravi v našo korist? Saj potem nam ne boš dajal tistega, ne?

B: Motiš se. "Dal" ti bom, karkoli boš hotel, pa najsi je "dobro" ali "slabo" zate. Si se zadnje čase kaj zazrl v svoje življenje?

W: Ampak saj so me vendar učili, da ne moremo vselej imeti, kar si želimo - da nam Bog ne bo dal tistega, kar ni v naše resnično dobro.

B: Tako ti pač govorijo ljudje, kadar nočejo, da bi bil razočaran nad tem ali onim v življenju.
   Ampak vrniva se najprej malo na zečetek in ponovno razčistiva najin odnos. Jaz ti predvsem ničesar ne "dajem" - ti sam si vse preskrbiš.
  In drugič, jaz nič ne sodim o tem, kaj bi rad. Jaz reči ne delim na "dobre" in "slabe". (Pa tudi zate bi bilo dobro, ko ne bi počel tega.)
  Ustvarjalno bitje si - ustvarjem po božji podobi, se pravi Bogu podoben. Lahko imaš vse, kar si izbereš. Ne moreš pa imeti vsega, kar bi rad. Pravzaprav nikdar ne boš imel ničesar, kar si želiš, če si tisto zares hudo želiš.

W: Vem. To si povedal v prvi knjigi. Rekel si, da že sama željnost odmika od nas predmet želje.

B: Ja; in se spominjaš, zakaj je tako?

W: Zato, ker so misli ustvarjalne, in misel na to, da nekaj hočem, je nekakšno oznanilo vesolju - razglas resnice - ki ga potem vesolje uresniči v mojem življenju.

B: Res je! Natanko tako! Pa si se le nekaj naučil. Torej razumeš. Imenitno!
   Ja tako gre to. Kakor hitro si rečeš, da nekaj "hočeš", ti vesolje odgovori: "Res je," in ti da natanko to izkušnjo - izkušnjo "hotenja"!
   In kadarkoli pritakneš besedico "jaz", pri priči postane tvoj ustvarjalni ukaz. Duh iz steklenice - ki sem jaz - je pač zato, da uboga.
   Jaz poskrbim, da se spolni, kar zahtevaš! Ti pa zahtevaš natanko to, kar misliš, čutiš in rečeš. Preprosto, kot le kaj.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1