Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 13135 times)
Svobodnjak
2
**
Offline

*Duhovno  osvobojen*
Posts: 79

Gender: male
VOJNA NAPOVED
08.11.2007 at 12:12:23
 
Vojna napoved:

Tako, pristna debata je zdaj odprta. Pokažite  svojega Boga, imenujte ga in povejte, zakaj verujete. Poizkusite dati druk drugemu veliko darilo življenja: bogomor. Tak ne bodite sramežljivi in izpovejte svojo vero (kot se reče pri maši)... preizkusite jo - če je zares trdna, mora zdržati vsak napad, tudi napad filozofov.

Tu se končno lahko oddahnemo od morije ustavne prepovedi "verske nestrpnosti" - prepovedi, ki onemogoča pristno religiozno debato.

Obsodba religiji je večplastna:

1) "Ontološka": podvajanje sveta, vera v "bivajoče", v "bit", "bivajoči svet" in podobna onostranstva (ja, onostranstva, zakaj ta svet ni bivajoči svet, a stalna rast, physis), vera v sebienakost "biti", potvarjanje, indiferenca do logičnosti in uporabnosti...

2) "Epistemološka": Protispoznavnost, protimetodičnost, vera v nadmoč vere nasproti čutom in razumu, zaničevanje čutov, naravoslovja,... manko vsake kritičnosti, antropomorfizem...

3) "Moralna": morala šibkih, šibkost kot vrlina, zaničevanje vsega velikega, mogočnega, življenjskega, ljubezen do smrti, do bolezni, do pomanjševanja, averzija do telesnosti, spolnosti, ... Ni potreben dolg komentar: H genealogiji morale, Onstran dobrega in zlega... tisočkrat prežvečeno, stokrat videno, že na pamet znano: a zakaj ne sprejeto?

4) "Zgodovinska": uničenje evropske dediščine (politeizma: slovanske, germanske religije / grško-rimskega)... brutalno zatrtje renesanse... nasploh obsojamo to, da Evropa ni direktno nadaljevanje grško-rimskega in da se je vmes moral prisesati parazit židokrščanstva, uničevalec grško-rimskega preko izdajalca Rima Konstantina, hlapca nevrastenični, histerični ženi Heleni.

In še nazadnje:

5) "Biološka": Genetsko degeneriranje zaradi "enakosti vseh pred Bogom", ne-dopuščanje izumrtja ponesrečkom narave, grob in neobčutljiv fetiš pomaganja bližnjemu (tudi ko noče pomoči, ko zamira, ko je le še čisti propad, ko je sam - kot organska degeneracija - "greh" nasproti naravi), povzdigovanje bolezenskih tendenc v "svetniške" vrline, povzdigovanje feminiziranih moških in maskiliziranih žena, vnaprejšnje zatrtje vsake življenjske veličine, vsakega dominantnega tipa - vojskovodje, znanstvenika, imoralnega umetnika, strastnega ljubimca: fukača... poveličevanje izkrivljenih anti-bioloških principov: brezmadežnost, reprodukcija kot madež, smrt kot odrešenje... boljšanje in propagiranje DNKja je biološki smisel živali (torej tudi človeka)! Krščanstvo: največji "greh" nasproti "naravni selekciji"!



Back to top
 
 
IP Logged
 
bat
Ex Member




Re: VOJNA NAPOVED
Reply #1 - 08.11.2007 at 18:35:18
 
Hmmmphh...? Huh

Sicer imam krst, naj bi bila katoličanka, ampak dolgo nisem verjela v Boga.
Knjige, ki sem jih brala zadnje čase, so mi predstavile vero v drugačni luči, kot sem je bila sploh kdaj navajena. Ne vem... rekla bi, da ima Bog veliko imen - zakaj bi ga torej poimenovala samo z enim? Lahko je Jahve, Oče, Alah, itd. Nekateri mu pravijo Vir.
Vseeno je, kako ga imenuješ. Bisto vsake vere naj bi bila ljubezen, in tudi sama stojim za tem. Verovanje zame pomeni brezpogojno ljubezen, do vsega in vsakogar okrog nas. Če imaš nekaj, v kar trdno verjameš, je to to. Si našel svoje bistvo, ker je to tisto, kar si si vedno želel imeti, popolno srečo, torej si našel Boga - in to znotraj sebe.

Ni pa noben problem obsodit nekoga zaradi religije. Vsak, ki ima dovolj časa, se lahko zamoti (s tem merim tudi na nekatere sodobne filozofe) s sistematiko obsodb religij. Npr. po zgornjih petih točkah. Wink

Religija ni tako težka, kakor je tistih 5 točk zgoraj. Smiley
Vsaj pomojem ne.
Ampak ljudje pač uživamo v kompliciranju. Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: VOJNA NAPOVED
Reply #2 - 08.11.2007 at 22:06:14
 
He, he, "Svobodni", mislim, da ti še vedno ne veš, zakaj si pravzaprav tukaj  Cheesy Roll Eyes .
Jaz pa tvojega preumetničenega vprašanja skorajda nisem razumel  Tongue.
A se ti da , prosim, malo "bolj po domače" še enkrat razložiti, kaj ti ni jasno  Roll Eyes?
Tako bom vsaj vedel, pri čem sem, da ti bom lažje odgovoril, in tako pomagal iz stiske  Cool .
+ Lep duhoven pozdrav , čaw  Cool
by Boštyx + Kopron , Upper Team, Si  Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: VOJNA NAPOVED
Reply #3 - 09.11.2007 at 00:05:38
 
Uuuu, filozofa mamo  Grin  Ravn včeri sem dobil eno dobro razlago: Philosopher is a fool who torments himself during life, to be spoken of when dead    Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: VOJNA NAPOVED
Reply #4 - 09.11.2007 at 00:10:35
 
Sicer pa...

Svobodnjak wrote on 08.11.2007 at 12:12:23:
Pokažite  svojega Boga


...nisi zadosti natančen v svojem vprašanju, ker najprej moraš definirati, kaj meniš z besedo Bog. Da bomo vedeli, kaj točno želiš, da ti pokažemo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahate.d
Ex Member




Re: VOJNA NAPOVED
Reply #5 - 09.11.2007 at 00:34:08
 
»Bog se razodeva v stvarstvu, toda raziskuj stvarstvo, kolikor hočeš natančno, ne boš našel Boga, prav tako kot ne moreš najti duše s skrbnim preiskovanjem telesa.« Anthony de Mello
Back to top
 
 
IP Logged
 
Svobodnjak
2
**
Offline

*Duhovno  osvobojen*
Posts: 79

Gender: male
Re: VOJNA NAPOVED
Reply #6 - 09.11.2007 at 17:33:51
 
Se ne nameravam v naslovu spuščat v pogljobene debate!

Ishodiščna napoved ni moje avtorsko delo,je pa dejstvo.(fiozofski mislec.net).




POIZKUSIMO DATI DRUK DRUGEMO VELIKO DARILO ŽIVLENJA:BOGOMOR







Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: VOJNA NAPOVED
Reply #7 - 09.11.2007 at 17:38:38
 
Svobodnjak wrote on 09.11.2007 at 17:33:51:
Se ne nameravam v naslovu spuščat v pogljobene debate!

Ishodiščna napoved ni moje avtorsko delo,je pa dejstvo.(fiozofski mislec.net).




POIZKUSIMO DATI DRUK DRUGEMO VELIKO DARILO ŽIVLENJA:BOGOMOR








Hja, še večje darilo Življenja , pa bi potemtakem bilo Bogoživ Cheesy, ali pa še bolje ; ŽivoBog  Cheesy Cheesy Cheesy
To je TO  Kiss Cheesy Kiss ,  ( še bolje , kot sem mislil  Tongue Roll Eyes Cool )
Počasi se mi že kaže, da bi ti "Nesvobodni" moral oddati kakšno "Vojno odpoved", drugače ti jo lahko damo tudi mi , ali pa - še huje, Bog ( pa čeprav prek nas ) , da te osvobodimo tvojih bolnih vojn  Cool
Cool - pa lep večer, ... še naprej ; v živem - Bogu  Cool  Cheesy Kiss Cheesy Cool
by Boštyx + Kopron Alive Company  Cool Kiss Cheesy Kiss Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
Zaggy
3
***
Offline

Riba, ki se je izgubila
v morju, je še vedno
doma.
Posts: 109

Gender: male
Re: VOJNA NAPOVED
Reply #8 - 09.11.2007 at 18:03:41
 
Boštyxz wrote on 09.11.2007 at 17:38:38:
Hja, še večje darilo Življenja , pa bi potemtakem bilo Bogoživ Cheesy, ali pa še bolje ; ŽivoBog  Cheesy Cheesy Cheesy

...in povedano še malce drugače: BogŽivi.
Wink Smiley Cheesy


Back to top
 
 
IP Logged
 
Zaggy
3
***
Offline

Riba, ki se je izgubila
v morju, je še vedno
doma.
Posts: 109

Gender: male
Re: VOJNA NAPOVED
Reply #9 - 09.11.2007 at 18:06:51
 
Dayaran wrote on 09.11.2007 at 00:05:38:
Uuuu, filozofa mamo  Grin  Ravn včeri sem dobil eno dobro razlago: Philosopher is a fool who torments himself during life, to be spoken of when dead    Grin Grin


Povest o filozofu

Lepega nedeljskega dne se je filozof odpravil v gore. Imel je občutek in prepričan je bil, da mu bo narava, sonce in gore dale odgovore, ki jih že dolgo išče.
V nahrbtnik je stlačil vse mogoče. Od hrane do pijače, daljnogled, kremo za sončenje, kompas, zemljevid, cb postajo in drugo kramo.
Odpravil se je ob jutranjem svitu podkrepljen s tremi ocvrtimi jajci in pol litra mleka.
Potem je hodil s pohodno palico in klobukom na glavi.
Nekje opoldne je prišel na neobljuden kraj blizu vrha gore, kjer se je posvetil razgledu in razmišljanju.
Pa ni bilo nič.
Razočaran se je vrnil v dolino, da ga nebi prehitela tema.
Res, da je od utrujenosti dobro spal, ni pa mu bilo jasno zakaj ni našel odgovorov.
Pa ga zjutraj zbudi radio, kjer napovedovalka po koncu cestnega poročila svetuje: »potujte z ljubeznijo«.
Tako je filozof dobil odgovor na svoja vprašanja.
Ker v nahrbtniku ni imel ljubezni, ki bi jo dal goram, mu tudi gora ni mogla dati več, kot dober spanec. (G.Z)

Back to top
 
 
IP Logged
 
David
Ex Member




Re: VOJNA NAPOVED
Reply #10 - 09.11.2007 at 18:44:02
 
...vrjamem v Boga,
brez imena in s tisoči imeni, ki je tukaj in povsod, danes jutri vceraj , vedno...      ob meni tebi v nas in v drevesih, v pikapolonici in v mrzlem valu Atlantika, v jeznem šefu prijazni prodajalki in v pišu vetra..     ..in še....
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: VOJNA NAPOVED
Reply #11 - 09.11.2007 at 22:41:45
 
Svaka čast Svobodnjak.
Obstaja pa en problem, če vse te bedarije na nek način ukinemo, dobimo precejšno količino izgubljenih ovčk, kaj bomo z njimi.

Rešitev je totalna ločitev cerkva od države in prepoved verouka (tudi privat in doma) za mladoletne, morda bi mejo postavil na 14 let. Bojim pa se, da to ne bi veliko pomagalo, morda le kar se tiče RKC, ker taka morbidna religija z na križ pribitim bogom res ni nekaj kar bi priseben človek pri 14. sprejel prostovoljno.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: VOJNA NAPOVED
Reply #12 - 09.11.2007 at 23:18:47
 
Svobodnjak wrote on 09.11.2007 at 17:33:51:
Se ne nameravam v naslovu spuščat v pogljobene debate!

aja, sem mislu, ker si zapisal:

Svobodnjak wrote on 08.11.2007 at 12:12:23:
Tako, pristna debata je zdaj odprta.


...pa verjetn še sam ne veš, kaj hočeš  Cool



Svobodnjak wrote on 09.11.2007 at 17:33:51:
BOGOMOR


"Ker ti je svet prekrižal račune, se zdaj obračaš k temu, da bi se polastil Boga. Če je že svet močnejši od tebe, misliš, da je pa Bog šibkejši?"
Šri Aurobindo

Cheesy Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahate.d
Ex Member




Re: VOJNA NAPOVED
Reply #13 - 10.11.2007 at 06:53:48
 
Dobro napisano Dayaran    Smiley   Wink

Tako je pri današnjih  filozofih, veliko bi govorili a povedali nič,  veliko bi vprašali a izvedeli nič, oziroma v pogljobljene debate se ne spuščajo.   Smiley

Lep pozdrav   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
bat
Ex Member




Re: VOJNA NAPOVED
Reply #14 - 10.11.2007 at 09:51:15
 
Ohja... Mene takšne debate grozno utrujajo. Butast se mi zdi, da raje razmišljaš o smislu življenja in religije in o njem postavljaš burne debate, namesto da bi smisel našel sam - z religijo, ki si jo želiš, in življenjem, kakršnega si izbereš.

Lp Cheesy Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3