Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 9
(Read 35690 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #15 - 08.01.2009 at 19:10:42
 
Robi wrote on 08.01.2009 at 11:38:29:
Zaggy wrote on 07.10.2007 at 20:46:21:
jankec wrote on 05.10.2007 at 18:18:02:
pozdravljeni,

kot vidite, sem še tu. včeraj pozno zvečer sem se spremenil. osebnostno. začel sem se obnašati tako, da sem se (nevedoč) prepustil miselnemu toku človeškega bitja (slovencev). danes ko sem šel na avtobus, so me punce gledale tako, kot še nikoli prej, v tako sem občutil- pozitivnem smislu. pogovor pri očetu je bil najboljši doslej. kaj se je zgodilo? ko sem govoril, sem govoril tako, da sem ''vzpodbujal zavest''. govoril sem počasi razločno in naglas, ter občutil pozitivne odzive. kaj sem pravzaprav storil? nisem vedel dokler nisem zasledi na tem dobrem forumu tole:

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1179991629

zadnji post je govora o tem, da obstaja sprememba in sicer razsvetljenje. všeč mi je bila misel da smo kot otroci razsvetljeni , ko odraščamo pa skos manj. strinjam se stem. prišel sem v fazo zavesti otroka, torej sem postal razsvetljen. dobra novica pa je, da sem še vedno lahko nerazsvetljen, saj so okoli mene tudi nerazsvetjeni ljudje. všeč mi je bilo predvsem da UM (če se le prav spomnim) prelisiči tisto razsvetljenost, hitro. in nerazsvetljen človek se boji, ima strahove, kot jaz. če bi me videl sedaj v hosti medveda, se ga ne bi bal. pa še nekaj se mi zdi, vsaka pridobljena samozavest (to krepi šport povzroči, da postanemo manj razsvetljeni, ker nerazsvetljena oseba lažje živi, saj se ne ubada s trditvijo, kot je bila moja prva- klic na pomoč. trpi pa zaradi tega, ker njegovo telo ni v harmoniji. več bi še kaj napisal, pa bi želel najprej vaš odziv)


Ja otroci so razsvetljeni, ker so brezgrešni in so zaščiteni(angeli varuhi) . So tudi preprosti in ne poznajo poželjenja in ponosa. Niso obremenjeni z včeraj in z jutri. Ne poznajo pomena besed pa vseeno vedo bolj kot bi se dalo z besedami opisati.
Potem pa jih začnemo učiti o svetu in brati in pisati, začnemo tudi z vzgojo (učenjem o dobrem in zlem kot starši sami najbolje vedo) .

Potem otrok odraste in začne odločati in ločevati. In od tega odločanja in ločevanja je odvisno ali (se) bo odrasli človek (spolnil) vodil svoje življenje do razsvetljenja in izgubljenega raja, v katerem je nekoč kot otrok prebival.
Le da bo tokrat okrepljen s posvetnim znanjem in izkušnjami, odlikovan v boju s poželjenjem in ponosom, preizkušan v vsakovrstni preizkušnji...
Nekako tako.
Lp

Lahko si razsvetljen, če nimaš nobenih prepričanj. Kot otroku ti je pomembno le zadovoljitev osnovnih potreb.
Če so potrebe zadovoljene, je otrok miren, spokojen...razsvetljen.

Da bi težil k takemu razsvetljenju, je seveda nesmisel. Ne moreš izbrisati svojega uma, znanja, izkušenj....razen, če greš na himalajo in se odpoveš vsemu....vsemu, zato, da boš kot otrok razsvetljen....?
Ampak, to ni umetnost.....to je le umik zaradi strahu....Umetnost je, razsvetliti sebe..zdaj..v realnem svetu.....razsvetliti svoj um, z vsemi svojimi strahovi.


Robi

Zadnji stavek je pravo razmišljanje!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #16 - 08.01.2009 at 21:56:45
 
Kaj je strah? Za strah sta odgovorna misel in čas. Psihološki čas.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #17 - 09.01.2009 at 11:18:56
 
Quote:
Kaj je strah? Za strah sta odgovorna misel in čas. Psihološki čas.

Lp,Igor



To je temeljno vprašanje Igor, imaš prav!!! Mislim,da je zadevo potrebno razsvetliti in pojasniti!  Postavlja se dilema,ki jo je do sedaj najbolj izpostavljal ravno Poet!
Ali je,bi bilo, za človeka bolje če bi sploh ne bil samozavedno misleče bitje?  

Vsi t.i. lažni duhovneži trdijo,da mora, ali pa bo človek na koncu po zemeljski izkušnji  zgolj samo še duhovno bitje.Bitje brez misli, ki bo imelo zgolj neke blažene božje rajske občutkel vesoljne jubezni.

O tej zadevi smo se včeraj ravno pogovarjali z Gapetom. Vsakomur,ki misli,da lahko ,ali bo živel  zgolj in edino kot duhovno bitje predlagam,da se postavi pred zrcalo. V zrcalu bo ujel lastno podobo in pred tem zrcalom naj vpraša lastno zrcalno podobo kdo od niju je
kdo? In kdo od niju je materija in kdo duh,kdo od niju  čuti,živi,išče,odgovarja?

Tistemu,ki mu uspe dobiti neodvisen samostojen odgovor od lastne nematerialne zrcalne podobe, da živi neodvisno od njegovega materialnega telesa, ki se zrcali v njej, jaz predlagam takojšnjo pot v psihiatrični oddelek v Lj Polje.
Vsi vi duhovni romantiki zbudite se. Ne tvezite bedarij in neuresničljivih sanj!!! Vi ste večno-sedaj ljudje,ki živijo v večno-sedanji reprodukcijski verigi naše vrste. Teorija 'velikega poka' je teorija bedastih fizikov!!!! Iz nič- ni nič!!!
Ni bil Bog na začetku,ker bog je večno-sedaj vse.Vesoljno vseobsežno stvarstvo je večno-sedaj v lastnem umiranju in rojevanju in je zato večno-sedaj samozadostno,samodelujoče in samobitno-konstanta.
Vaša misel vas vodi k vašemu začetku in koncu,ker ni sposobna zaznati dejstva,da je vsak konec vašega življenjskega cikla sočasno nov začetek v večno-sedanji prisotni točki samoprehoda.  Ta hip se rojevamo in umiramo v lastni življenjski samoreprodukciji našega genoma-vrste.
Glejte nase kot na večno-sedanjo individualno vesoljno vrednost človeka,ki se samoreproducira v lastni samoreprodukcijski življenjski verigi.Človek je človek.Jaz sem,ki sem. Se vam da prestopiti v to dimenzijo večne-sedanjosti,ki je edino resnična?

Lp Alojz Grin Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #18 - 09.01.2009 at 13:42:13
 
Alojz in Sandib wrote on 09.01.2009 at 11:18:56:
Quote:
Kaj je strah? Za strah sta odgovorna misel in čas. Psihološki čas.

Lp,Igor



To je temeljno vprašanje Igor, imaš prav!!! Mislim,da je zadevo potrebno razsvetliti in pojasniti!  Postavlja se dilema,ki jo je do sedaj najbolj izpostavljal ravno Poet!
Ali je,bi bilo, za človeka bolje če bi sploh ne bil samozavedno misleče bitje?  

Vsi t.i. lažni duhovneži trdijo,da mora, ali pa bo človek na koncu po zemeljski izkušnji  zgolj samo še duhovno bitje.Bitje brez misli, ki bo imelo zgolj neke blažene božje rajske občutkel vesoljne jubezni.

O tej zadevi smo se včeraj ravno pogovarjali z Gapetom. Vsakomur,ki misli,da lahko ,ali bo živel  zgolj in edino kot duhovno bitje predlagam,da se postavi pred zrcalo. V zrcalu bo ujel lastno podobo in pred tem zrcalom naj vpraša lastno zrcalno podobo kdo od niju je
kdo? In kdo od niju je materija in kdo duh,kdo od niju  čuti,živi,išče,odgovarja?

Tistemu,ki mu uspe dobiti neodvisen samostojen odgovor od lastne nematerialne zrcalne podobe, da živi neodvisno od njegovega materialnega telesa, ki se zrcali v njej, jaz predlagam takojšnjo pot v psihiatrični oddelek v Lj Polje.
Vsi vi duhovni romantiki zbudite se. Ne tvezite bedarij in neuresničljivih sanj!!! Vi ste večno-sedaj ljudje,ki živijo v večno-sedanji reprodukcijski verigi naše vrste. Teorija 'velikega poka' je teorija bedastih fizikov!!!! Iz nič- ni nič!!!
Ni bil Bog na začetku,ker bog je večno-sedaj vse.Vesoljno vseobsežno stvarstvo je večno-sedaj v lastnem umiranju in rojevanju in je zato večno-sedaj samozadostno,samodelujoče in samobitno-konstanta.
Vaša misel vas vodi k vašemu začetku in koncu,ker ni sposobna zaznati dejstva,da je vsak konec vašega življenjskega cikla sočasno nov začetek v večno-sedanji prisotni točki samoprehoda.  Ta hip se rojevamo in umiramo v lastni življenjski samoreprodukciji našega genoma-vrste.
Glejte nase kot na večno-sedanjo individualno vesoljno vrednost človeka,ki se samoreproducira v lastni samoreprodukcijski življenjski verigi.Človek je človek.Jaz sem,ki sem. Se vam da prestopiti v to dimenzijo večne-sedanjosti,ki je edino resnična?

Lp Alojz Grin Cool


Čez tu napisano ne more  stopiti noben 'kvazi duhovnež',kateremu je njegova lastna samo izmišljena vesoljna duhovnost- zgolj tržna niša lažjega zagotavljanja lastne materijalne eksistence in nič več.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #19 - 09.01.2009 at 16:57:08
 
V začetku je bila Beseda .

In to brez raznih tržnih niš, Alojzij  Grin  Cool.

Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #20 - 09.01.2009 at 18:13:19
 
Quote:
Vsi vi duhovni romantiki zbudite se. Ne tvezite bedarij in neuresničljivih sanj!!! Vi ste večno-sedaj ljudje,ki živijo v večno-sedanji reprodukcijski verigi naše vrste. Teorija 'velikega poka' je teorija bedastih fizikov!!!! Iz nič- ni nič!!!


Zato pa imajo takšni ljudje težave s prizemljenostjo.

Tega ne gre zanikati, da si človek. To pomeni um v telesu. Um ,ki si je ustvaril realnost s pomočjo fizičnih čutil. Če fizično ne sprejemaš, potem imaš velike težave v tem svetu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #21 - 09.01.2009 at 18:55:40
 
Boštyxz wrote on 09.01.2009 at 16:57:08:
V začetku je bila Beseda .

In to brez raznih tržnih niš, Alojzij  Grin  Cool.

Lp

Bošti, obstaja izvor iz katerega se vse rojeva, vendar to ni beseda. Beseda ni stvar.
Z meditacijo se približaš začetku izvira, ko si prost vseh časov in je izvor vseh stvari.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #22 - 09.01.2009 at 19:49:43
 
Boštyxz wrote on 09.01.2009 at 16:57:08:
V začetku je bila Beseda .

In to brez raznih tržnih niš, Alojzij  Grin  Cool.

Lp


V začetku cikla,ki je hkrati konec starega cikla je bila beseda,ki je večno-sedanja beseda človeka.Bošty ne me učiti,ker bom postal čist neviden-duhoven do same svoje besede.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #23 - 09.01.2009 at 19:50:11
 
Robi wrote on 09.01.2009 at 18:13:19:
Quote:
Vsi vi duhovni romantiki zbudite se. Ne tvezite bedarij in neuresničljivih sanj!!! Vi ste večno-sedaj ljudje,ki živijo v večno-sedanji reprodukcijski verigi naše vrste. Teorija 'velikega poka' je teorija bedastih fizikov!!!! Iz nič- ni nič!!!


Zato pa imajo takšni ljudje težave s prizemljenostjo.

Tega ne gre zanikati, da si človek. To pomeni um v telesu. Um ,ki si je ustvaril realnost s pomočjo fizičnih čutil. Če fizično ne sprejemaš, potem imaš velike težave v tem svetu.


Bravo Robi!!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #24 - 10.01.2009 at 11:36:47
 
Alojz in Sandib wrote on 09.01.2009 at 19:49:43:
Boštyxz wrote on 09.01.2009 at 16:57:08:
V začetku je bila Beseda .

In to brez raznih tržnih niš, Alojzij  Grin  Cool.

Lp


V začetku cikla,ki je hkrati konec starega cikla je bila beseda,ki je večno-sedanja beseda človeka.Bošty ne me učiti,ker bom postal čist neviden-duhoven do same svoje besede.


Aja, ... no, kako pa se ta beseda imenuje, po tvoje ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #25 - 10.01.2009 at 12:17:22
 
Boštyxz wrote on 10.01.2009 at 11:36:47:
Alojz in Sandib wrote on 09.01.2009 at 19:49:43:
Boštyxz wrote on 09.01.2009 at 16:57:08:
V začetku je bila Beseda .

In to brez raznih tržnih niš, Alojzij  Grin  Cool.

Lp


V začetku cikla,ki je hkrati konec starega cikla je bila beseda,ki je večno-sedanja beseda človeka.Bošty ne me učiti,ker bom postal čist neviden-duhoven do same svoje besede.


Aja, ... no, kako pa se ta beseda imenuje, po tvoje ?


Jezus-človek- učlovečen materijaliziran bog,ki je večno-sedaj vse- po teološki zapuščini. Po meni pa zgolj samospoznani človek,ki ve,da je večno-sedaj živa individualna samomanifestacija vseobsežne vesoljne konstante same!Po tebi stvarnika,očeta boga,ali 'tamodrega'.Torej vsak med nami in z nami večno-sedaj, tudi ti.

Ti še vedno misliš,da je  nič vrednostni pojem.Nič je samo nič in nič,ki da----- nič.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #26 - 10.01.2009 at 13:16:39
 
No, logično je, da iz niča še nikoli ni bilo nič več kot le nič , torej nič.

Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #27 - 11.01.2009 at 17:02:57
 
Boštyxz wrote on 10.01.2009 at 13:16:39:
No, logično je, da iz niča še nikoli ni bilo nič več kot le nič , torej nič.

Lp


Zakaj pa sanjaš o besedi iz niča????
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #28 - 12.01.2009 at 18:57:27
 
Alojz in Sandib wrote on 11.01.2009 at 17:02:57:
Boštyxz wrote on 10.01.2009 at 13:16:39:
No, logično je, da iz niča še nikoli ni bilo nič več kot le nič , torej nič.

Lp


Zakaj pa sanjaš o besedi iz niča????


Alojz wrote : Nič je samo nič in nič,ki da----- nič

Torej tudi ti sanjaš o nekem "niču"  Grin Tongue Exclaim Cool

LP
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #29 - 12.01.2009 at 19:52:44
 
Boštyxz wrote on 12.01.2009 at 18:57:27:
Alojz in Sandib wrote on 11.01.2009 at 17:02:57:
Boštyxz wrote on 10.01.2009 at 13:16:39:
No, logično je, da iz niča še nikoli ni bilo nič več kot le nič , torej nič.

Lp


Zakaj pa sanjaš o besedi iz niča????


Alojz wrote : Nič je samo nič in nič,ki da----- nič

Torej tudi ti sanjaš o nekem "niču"  Grin Tongue Exclaim Cool

LP

Ti govoriš v začetku je bila beseda!!! Čigava? Od niča?!!!
Začetka sploh ni je sočasno začetek,ki je konec in konec ki je začetek nekega cikla določene X pojavnosti večno-sedaj.Vesolje je večno-sedaj v samem umiranju in rojevanju zato samozadostno,samoohranitveno in samodelujoče zaradi EM sile,ki je hkrati posledica in vzrok samogibanja.

Ajin                      Ajin Sof Or                Ajin sof

Akumulirano         EM sila-luč-duh                 realizirano

Uči se!!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 9