Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 4310 times)
Tradition
Ex Member




Vaše mnenje
24.07.2008 at 22:32:14
 
Pozdravljeni,

nekaj časa že delam vaje po knjigi Slavinskega Psihični trening jogijev, ki me je končno usmeril od teoretičnega prebiranja knjig k praktičnem duhovnem delovanju.

Recimo ko delam dihalne vaje praničnega dihanja se mi telo precej segreje, celo tako da v mrzli sobi ne rabim na sebi nobene majice ker mi je prevroče. Zanima me razlaga bolj izkušenih zakaj natančno pride do segrevanja? Ali to povzroča vizualizirana svetloba, višja vibracija ali kaj?

Poleg tega se mi je nekajkrat zgodilo, da sem dobil nenavaden občutek preden sem zaspal. Najprej se zavem prisotnosti nečesa/nekoga v sobi, nato sledi občutek ko npr. v kakšnem filmu kamera leti čez prostor in vstopi v nekoga... samo da to vstopi vame. Potem pa se mi začne vrteti in mišice mi postanejo težke kot svinec.
Ko sem ta občutek dobil nazadnje sem si govoril: vodi me, prepuščam se ti, vodi me naprej... kar je občutek še okrepilo.

Any ideas?  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Tradition
Ex Member




Re: Vaše mnenje
Reply #1 - 07.08.2008 at 14:48:31
 
Hm, za moje zadnje vprašanje sem mogoče dobil odgovor v Astral Dynamics:

"Fear and dread accompany many waking-paralysis episodes,  often with a tangible feeling of PRESENCE coming from a particular direction. Fear may be caused by mind-split effects  combined with emotional feedback (fear and anxiety) between the physical/etheric body and its projected double during a real-time projection."

Torej je možno da je bil moj skrivnostni občutek posledica ali napovednik paralize, jaz pa samo nisem probal ali se lahko premaknem ali ne in tako potrdil ali je paraliza ali ne. Ni pa bilo nobenega sledu strahu ali česa podobnega.

Še vedno me zanima zakaj pride med meditacijo do takega segrevanja telesa.

Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Vaše mnenje
Reply #2 - 07.08.2008 at 15:54:05
 
Kaj pa izvajaš neke vaje, da se potem slabo počutiš. Opusti jih.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Vaše mnenje
Reply #3 - 07.08.2008 at 17:17:37
 
Quote:
Any ideas?  Smiley

poišči po forumu kaj na temo lucidnih sanj in astralnih potovanj. o tem se je pred časom dosti govorilo. mogoče najdeš primerjavo al pa odgovor.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Tradition
Ex Member




Re: Vaše mnenje
Reply #4 - 07.08.2008 at 21:35:47
 
Igor, sej se ne počutim slabo. Zaradi vaj se pravzaprav počutim bolje. Zanima me samo kaj dejansko povzroči segrevanje telesa med meditacijo, ali višanje vibracije ali vizualizirana svetloba ali kaj tretjega.

Devi, odgovor na moje drugo vprašanje sem že našel, najbolj mu ustreza opis vračanja projeciranega dvojnika v fizično telo: občutek prisotnosti nečesa kar potem vstopi vate in nato vrtenje. V bistvu je to zlo dobr razložil Robert Bruce v Astral Dynamics.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Vaše mnenje
Reply #5 - 07.08.2008 at 22:05:09
 
Quote:
Igor, sej se ne počutim slabo. Zaradi vaj se pravzaprav počutim bolje. Zanima me samo kaj dejansko povzroči segrevanje telesa med meditacijo, ali višanje vibracije ali vizualizirana svetloba ali kaj tretjega.

Devi, odgovor na moje drugo vprašanje sem že našel, najbolj mu ustreza opis vračanja projeciranega dvojnika v fizično telo: občutek prisotnosti nečesa kar potem vstopi vate in nato vrtenje. V bistvu je to zlo dobr razložil Robert Bruce v Astral Dynamics.

Izgleda, da ti povišano temperaturo povzroča intenzivna osredotočena koncentracija.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Stricek Pickin Dim
Ex Member




Re: Vaše mnenje
Reply #6 - 08.11.2008 at 20:26:31
 
Eno mnenje je pač samo eno mnenje. Sira pa tako ali tako nikoli ne zmanjka.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Vaše mnenje
Reply #7 - 08.11.2008 at 22:00:03
 
Quote:
Eno mnenje je pač samo eno mnenje. Sira pa tako ali tako nikoli ne zmanjka.


Zmanjka zmanjka pa še kako ga zmanjka. Tko da vse miši zbežijo iz Zemlje-Kam na Saturn v Boštyevo sirarno!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Stricek Pickin Dim
Ex Member




Re: Vaše mnenje
Reply #8 - 08.11.2008 at 22:33:35
 
Sploh ne vidite, da venomer dajete kar ene odgovore. Zanalašč dajem kar ena vprašanja, da se vi nanje ulovite s kar enimi odgovori. Brez veze, vi in vaša filozofija.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Vaše mnenje
Reply #9 - 09.11.2008 at 13:22:19
 
Quote:
Sploh ne vidite, da venomer dajete kar ene odgovore. Zanalašč dajem kar ena vprašanja, da se vi nanje ulovite s kar enimi odgovori. Brez veze, vi in vaša filozofija.


In ti in tvoje brezvezno ego čivkanje.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
sašo
4
****
Offline

I love martial arts
Posts: 342
vrhpolje
Gender: male
Re: Vaše mnenje
Reply #10 - 07.12.2008 at 20:48:59
 
Tradition!

Kadar globoko dihamo pride v naše telo več kisika...normalna posledica je segrevanje...zakaj?

Kisik je osnova za proizvodnjo toplote in energije v telesu, saj se pri oksidaciji sprošča energija (gorenje). To smo se namreč učili že v osnovni šoli pri biologiji.


Večino kisika, ki ga vdihujemo pri dihanju (približno 95 %) porabijo celice za presnovo, torej za proizvodnjo energije. Preostali kisik pa se porabi za nastanek prostih radikalov. Gre za normalen fiziološki proces.
Prosti radikali v telesu nastajajo neprestano. Deloma nastajajo naravno, kot nezaželeni produkti pri nepopolnem celičnem dihanju. Nekaj jih tvorijo bele krvne celice, da z njimi napadajo bakterije.



Malo vpliva tudi misel v glavi...če dam primer...ko pomislim na nekaj lepega se začne pospešeno izločati hormon sreče "serotonin", ki prav tako blagodejno vpliva na naš organizem in še bolj pospeši različne procese in zopet se telo odzove s povišanjem toplote...

...torej če misliš na lepe stvari in zraven globoko dihaš, si segreješ telo Wink enostvno ko pasulj Smiley

Lep pozdrav,
sašo
Back to top
 

Moja mnenja se mogoče spreminjajo, toda to, da imam prav, se ne spreminja.
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1