Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 30194 times)
Zaggy
3
***
Offline

Riba, ki se je izgubila
v morju, je še vedno
doma.
Posts: 109

Gender: male
Re: umrle duse
Reply #15 - 11.06.2007 at 22:41:37
 
Boštyxz wrote on 02.06.2007 at 14:03:34:
Cooooooooooooooooooolllll  Kiss Cool Wink Cheesy Smiley Cool
Včasih si tudi rečem, ..."več glav, več bedakov" Grin Cheesy Cool .
Sicer pa, take kot si ti kar potrebujemo  Cool Cheesy Kiss Cool .
Pa lepo popoldne , še naprej ,,, čaw
by Bošty

The best: zdravo Nahate in Čaw Kopron.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: umrle duse
Reply #16 - 12.06.2007 at 12:52:33
 
Quote:
jaz bi se na tvojem mestu najprej temeljito pozanimala in informirala o tem "mojstru". ker veliko veliko teh tako zvanih, seveda tudi samooklicanih mojstov je šarlatanov.

Podpis Petra  Cool.
+ Lep dan, še naprej,...
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: umrle duse
Reply #17 - 12.06.2007 at 15:33:35
 
Devi wrote on 24.05.2007 at 17:34:35:
saj veš, so strokovnjaki in "strokovnjaki".
jaz na tvojem mestu ne bi ostala na tem, kar ti je ta prvi povedal, ampak bi šla še vsaj k parim drugim ljudem na posvet. več ljudi več vidi in več ve.
saj ti duš ne vidiš. kako pa lahko za zihr na podlagi besed enega (tujega) človeka zaupaš, da so res kar ene duše na tebi? lahko so to samo risanke v glavi "strokovnjaka", ki jih slika iz sebe na tebe al pa mu je fino ljudi strašit, bit pomemben, pa še kaj zaslužit poleg. lahko je tud tolk prepričan, da se duše limajo na ljudi, da jih res kar vidi, ker jih hoče videt. čeprav jih dejansko ni.
sicer pa boš lahko najbolj zihr le v primeru, da boš to sam dognal. verjemi sebi, sprašuj se, sprašuj kogar moreš, spoznaj temo, ukvarjaj se s samo, spoznaj se. ni je stvari, ki je sam ne bi mogel rešit. kot je ni stvari, ki je ne bi mogel zaplest. rajši rešuj kot da zapletaš (čeprav se sliši tema sama strašno zanimivo in intrigantno in bi blo zihr bolj zanimivo 'imet' na sebi tri duše, kot zgruntat, da je "strokovnjak" zrel za v kako ustanovo Wink)



Se popolnoma strinjam...

Naj povem še svojo izkušnjo: dokler sem s svojimi problemi blodila pri raznih zdravilcih, izganjalcih nevemčesa, itd., sem bila samo še bolj zmedena in imela samo še več problemov. Ko sem prišla do dobrega psihoterapevta, so se stvari začele urejat in danes sem veliko bolj srečna, umirjena in zrela oseba, kot sem bila takrat. Sama verjamem, da smo za svoje probleme odgovorni sami, veliko je v naših glavah in zato jih lahko na tak način tudi rešujemo. Prelagati problem na druge (da se neke duše lepijo na nas in podobno) se mi ne zdi smiselno.
Naj mi nekdo pokaže nekoga, ki se je s pomočjo kakšnega zdravilca na takšen način dolgoročno rešil svojih problemov. Na drugi strani pa lahko pokažen na ogromno primerov, ki so s pomočjo psihoterapije (tako kot jaz) prišli do spoznanj, ki so jim močno dvignile kvaliteto življenja (dolgoročno).
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Moonhowl
2
**
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 71

Re: umrle duse
Reply #18 - 12.06.2007 at 18:35:40
 
no ja jaz bi pa rekel da pri takšnih stvareh vsakemu človeku ustreza kaj drugega, pač. odvisno od tega na kakšni stopnji razvoja je in na kakšen način razmišlja človek.

na nekoga ki je zelo veren bo imel izganjalec hudiča dosti večji vpliv kot pa kakšen psihoanalitik. ali bo ta vpliv dober ali slab (izkoriščevalski) je pač odvisno od osebnosti in namenov izganjalca ali psihoanalitika bolj kot od stopnje izobrazbe.
človek si za takšna zdravljenja bolj kot kjerkol drugje želi in tudi lahko izbere "zdravilce" s tistih področij ki so mu po miselnosti bližja, dokler ne najde nekaj zase če je le dovolj vztrajen. navadno so tisti bolj zagnani potlej celi navdušen in futrajo okolico s svojim navdušenjem nad zdravilcem/naukom/xxx.

in četudi so določeni načini zdravljenja oz. pomoči pri oblikovanju osebnosti "naprednejši" drugi pa "primitivnejši" je jasno da zgolj predstavljajo različne poglede na svet in življenje in reševanje problemov v luči teh pogledov in predstav.

Tako se pacient lažje umesti v novo celostno sliko sebe in svojega življenja, ki vsebuje tudi njemu domače elemente. če gremo mal ba(na)lirat je lahko primera ena stara nončka ki je vse življenje k maši hodila in se hudiča bala. Katerega psihoanalitika bo ta oseba razumela? saj bi moral spremenit njen celoten način razmišljanja in dojemanja da bi lahk sploh začel seanse.

psihoterapija je v tem obdobju (in na zahodu) "najuspešnejša" (tudi sam cenim nekatera dognanja in vidike s tega področja) preprosto zato ker je odraz tega obdobja znanosti in analitičnega uma. To je preprosto metoda zdravljenja, prirejena za cilj in miselnost določenega obdobja (kar je logično, konc koncev, ker se je iz dognanj tega obdobja tudi razvila), kot so tudi v preteklosti druge metode zdravljenje izvirale iz drugačnih načinov življenja in dojemanja.

drugačen čas, drugačne težave, drugačen pogled na življenje...v tem primeru je pač neizogibno da se spremeni tudi pogled na lastno osebnost in na to, katere lastnosti so označene kot "negativne" in katere kot "pozitivne"

V daljni prihodnosti naši zanamci na naše psihoterapevte ne bodo gledali dosti drugače, če sploh, kot mi sedaj gledamo na starodavne zdravilce.

Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: umrle duse
Reply #19 - 12.06.2007 at 23:31:46
 
S tem se strinjam, vendar tudi ne povsem. Sama sem še vedno mnenja, da placebo včasih le ni dovolj...Še posebej ne za dolgoročni efekt. Vse prevečkrat je potrebno odpravit vzroke, drugače je lahko tudi zdravljenje na dolgi rok neuspešno.
Neki zdravilec lahko leta in leta maha okrog mene, izganjalec hudiča tudi...vendar če je vzrok čisto nekje drugje, to nekomu pač ne bo pomagalo pa če še tako verjame v to. Se pa strinjam, da včasih tudi pali...
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Moonhowl
2
**
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 71

Re: umrle duse
Reply #20 - 13.06.2007 at 20:31:54
 
malo narobe me razumeš, jaz ne govorim o placebo efektu. govorim o tem da različni ljudje vidijo vzroke za svoje težave v različnih stvareh in kjer bo nekemu zahodnjaku pomagal psihoanalitik bo nekemu domorodcu z enako uspešnostjo pomagal šaman.

zahodni človek pa sogovornika in pomoč lažje najde v psihoanalitiku in analitični psihologiji ker si z njim deli kulturno in miselno okolje, njegove želje, motivi in način življenja so mu dobro znani. enako je z domorodcem in šamanom.

smešno pa bi bilo trditi da je en ali drugi prišel do dna človeškemu bitju ali da eden dojema več ali bolje od drugega. zgolj na drugačen način.

Nekomu ki ima razvit analitični um in si je celoten pogled na življenje izoblikoval na podlagi dojemanja prek tega uma, obisk pri šamanu pač ne bo ustrezal in niti ne pomagal, bo kvečjemu izraz radovednosti ali obupa.


Res pa je da je verjetno več resnih in odgovornih ljudi v območju psihoanalize preprosto zato ker za to obstaja uradno šolanje in je vse skupaj splošno priznano (in kontrolirano) etc. Ampak jaz ne govorim o tem kolk mazačev in pocarjev je nategnilo mistike željno zahodno prebivalstvo.


Vzrok je lahko "čisto nekje drugje" in dejansko tudi je. za vsakega človeka. ampak razlaga ki jo ponuja psihoanaliza ni nič bolj niti nič manj resnična od razlage ki jo ponuja kakšen domorodski nauk.

na kratko, "pravih vzrokov" ni (oz. so za vsako skupino ljudi in še bolj za vsakega človeka drugačni in jih vidi v drugačni obliki), in zahodni človek s svojo vero v znanstveno psihologijo ni čisto nič drugačen od domorodca z njegovo vero v božansko.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: umrle duse
Reply #21 - 13.06.2007 at 21:23:13
 
opelfreak wrote on 23.05.2007 at 16:05:56:
zaradi moje samomorilnosti sem bil pred kratkim pri strokovnjaku, ki pa je ugotovil da imam v svoji auri prisesane 3 umrle duse. vse naj bi umrle nasilne smrti. prisesale so se pa pred 14 leti. moje vprasanje je:

- kako se lahko neka dusa prisesa v mojo auro?
- kako se je lahko rešim?

nikoli nisem klical duhov in nikoli nisem verjel v kaj takega zato si nevem razloziti kako je to mozno.


Ta diagnoza je seveda lahko čista neumnost, lahko je pač nekaj v tvoji energiji oz. psihi, ki ti povzroča te težave.

Imel pa sem eno kolegico, ki je imela sledeč problem. Po neki težji bolezni je ves čas okol sebe videla okostnjake, ki so jo skušali spraviti "na drugo stran". To je trajalo nekaj mesecev... Sprobala je vse stvari, ki jih je poznala, nič ni mogla narest, da bi se tega znebila. Potem ji je dal nekdo nasvet - naj vsak dan zjutraj ko se zbudi, preden naredi karkoli druzga, žveči nageljnove žbice. Že po prvem žvečenju je bil problem odpravljen in se nikoli več ponovil. Hecno, ne, kolk so včasih rešitve enostavne.
Lahko probaš, mogoče ti pa kej pomaga, če je problem slučajno res v nekih dušah...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: umrle duse
Reply #22 - 13.06.2007 at 21:51:14
 
Sodeč po "Oplelfreak"-ovi odsotnosti, bi sklepal, da se je fant razbil med svojim divjanjem ,...
Izgleda, da se ga naša pomoč " ni prijela " , ali pa je bila že prepozna  Undecided.
Lahko pa tudi, da se je hotel samo malo pošaliti na naš račun, in nam spotoma pobrati še malo energije  Angry.
No, kakorkoli že, naj mu Gospod Bog poplača  Lips Sealed.
Upam, pa, da ni že preveč zabredel, kamorkoli že je ...  Cry
Pa, da ne bomo preveč "opletali" , Tongue...
Lp, by Bošty  Cool

Back to top
 
 
IP Logged
 
nahate.d
Ex Member




Re: umrle duse
Reply #23 - 14.06.2007 at 01:06:08
 
Ubogi Oplelfreak, očitno ga nezaželeni gostje v njegovem telesu na polno zaposljujejo, saj so v nevarnosti, da se fant pobere in jih zabriše ven iz svoje hiše.  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Zaggy
3
***
Offline

Riba, ki se je izgubila
v morju, je še vedno
doma.
Posts: 109

Gender: male
Re: umrle duse
Reply #24 - 14.06.2007 at 15:44:57
 
Ja, nobena nalepka ni tako prilepljena, da se nebi odlepila.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: umrle duse
Reply #25 - 14.06.2007 at 17:22:16
 
Dober "rek", Zaggy   Cheesy:Smiley Cheesy
In lep pozdrav, vsem skupaj  Cheesy Cool
by Bošty, čaw
Back to top
 
 
IP Logged
 
opelfreak
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 3

Re: umrle duse
Reply #26 - 29.06.2007 at 08:05:02
 
Še sem med živimi nisem se še razbil, sem bil med tem časom pri psihoterapevtu v LJ in malo na relaksaciji v Srbiji ter Bolgariji. Čakam če me sprejmejo v neko psihoterapevtsko skupino na zaloški, ki je baje edinstvena na naših tleh, problem je samo, da nevem če me sprejmejo, še vedno čakam klic.Drugače pa še vedno precej niham z razpoloženjem.
LP
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: umrle duse
Reply #27 - 29.06.2007 at 10:58:28
 
Želim ti veliko moči in uspeha pri razrešitvi tvojih problemov!   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
nahate.d
Ex Member




Re: umrle duse
Reply #28 - 29.06.2007 at 11:11:26
 
Lepo pozdravljen Opelfreak. Me veseli da si v redu in da si pomagaš.  Smiley Kar tako naprej.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Zaggy
3
***
Offline

Riba, ki se je izgubila
v morju, je še vedno
doma.
Posts: 109

Gender: male
Re: umrle duse
Reply #29 - 03.07.2007 at 22:05:32
 
Quote:
Lepo pozdravljen Opelfreak. Me veseli da si v redu in da si pomagaš.  Smiley Kar tako naprej.


Se pridružujem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4