Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 11595 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Lineage 2 Chronicle 5
Reply #15 - 15.05.2007 at 15:35:23
 
Quote:
Če prav razumem, kar je napisano,  se mi zdi, da na nek način vsi govorimo o tem. Da se ni treba prepuščati in voditi sistemu, če ni sprejemljiv zate.  Da je pozitivno delati na sebi, spreminjati sebe. Vsak pa ima svoje metode. O vsem ostalem imam sicer neko predstavo, ampak je spet vprašanje, če mislimo isto. O 'pustiti' sem pa jaz pisala, ja. Zame so ti različni svetovi bolj različne vrednote, ki jih uresničuješ tam, kjer je to možno. Tam, kjer ne moreš živeti teh vrednot, vlagaš minimalno energijo. In obratno.

(ne vem, če zdaj kaj več razumem  Roll Eyes, ampak ok, tako jaz vidim stvari  Smiley).


tko nekak ... govorimo ... dejansko pa sm tipku o delanju ...
... zajeban je pak, ko se trgaš od sistema, te usi določajo da si odvisn od tistga s čimer se trgaš
kao
ljudje niso odvisni od sistema
Smiley


frdr

niti ni tolk pomembn da mislimo isto
blj da mislimo še kej druzga kt tist kar sistem hoče od nas
po možnosti kej RES druzga
kej drugačnega
kej novga (lahko tud kej kar je že blo pa ni več, pa je ql)

domišljija se mi zdi da se reče ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Lineage 2 Chronicle 5
Reply #16 - 15.05.2007 at 15:43:12
 
gape wrote on 15.05.2007 at 15:35:23:


... zajeban je pak, ko se trgaš od sistem, te usi določajo da si odvisn od tistga s čimer se trgaš
kao
ljudje niso odvisni od sistema
Smiley



Zajeban je, ja.  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
snow
Ex Member




Re: Lineage 2 Chronicle 5
Reply #17 - 15.05.2007 at 17:06:37
 
Meni se je zdel SecondLife hkrati fascinanten, zasvojljiv, a hkrati brezvezen ter duhomoren način preživljanja časa, zato je bil zbrisan še preden bi se lahko navezal nanj.

Računalniki in virtualnost bi morali biti zato da pomagajo ljudem, ne zato da se človek zgublja za njimi. Sej ok, so forumi, chati in podobne stvari kjer lahko spoznaš folk z enakimi interesi, ampak kolk enga balasta pride zdraven se ne da opisat.

No, Lineage nisem poskusil, sam se mi zdi pa neprimerno vpletat duhovnost v igrice ali v take virtualne zadeve kot je SecondLife. Z mal brskanja po Second Lifeu sem celo našel Hare Krišna tempelj. Ok, sej mogoče ideja ni slaba, da se res najde folk s skupnimi interesi. Ampak da bom tam ob templju poslušal ptičke, glasbo, oz. se šel neko virtualno duhovnost mi je pa hecno.

Tko da moje mnenje je, da če že nekdo hoče bežat pred sistemom, raje kot v virtualnost naj zbeži v gozd, bo najdu tam več življenja Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Lineage 2 Chronicle 5
Reply #18 - 15.05.2007 at 20:10:27
 
ne gre za beg
gre za odločitev
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Lineage 2 Chronicle 5
Reply #19 - 16.05.2007 at 11:36:33
 
Se zdi tudi meni, da prelahkotno različne življenjske stile in vrednote imenujemo beg.
Back to top
 
 
IP Logged
 
snow
Ex Member




Re: Lineage 2 Chronicle 5
Reply #20 - 16.05.2007 at 20:20:01
 
Gape, jaz mislim da tudi zelo dobro duhovno teoretično podkovana igra, ne more nadomestit izkušenj ki jih človek lahko doživi samo v realnosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Lineage 2 Chronicle 5
Reply #21 - 17.05.2007 at 07:46:47
 
Quote:
Gape, jaz mislim da tudi zelo dobro duhovno teoretično podkovana igra, ne more nadomestit izkušenj ki jih človek lahko doživi samo v realnosti.


drži !
stoprocentno Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonhowl
2
**
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 71

Re: Lineage 2 Chronicle 5
Reply #22 - 18.05.2007 at 07:47:19
 
<--- 120 preigranih dni (pravih, celih, dni...= 120x24 ur) na world of warcraft v kakšnem letu pa par mescev...težje je blo pustt k travo...pa še rednega joba nism meu...

hmm kako bi opisal...heh določeni trenutki so bli fantastični, mistični in dobesedno magični:-) na začetku v teldrassilu domovanju špicouhcev je blo sploh vse skupi oprijemljivo čarobno. pa ne zarad igre/grafike...ampak k dejansko vidš ta mini-svet, kako vse mrgoli od drugih igralcev, pa ti postane jasno da je to en tak sistem k v svojih mejah živi in se premika. Prav to življenje pa dajo takšnim igram ljudje k jih pač igrajo. Folku, in s tem mislim predvsem na ženske (hihi bite meh), dejansko ni jasno kaj folk vidi v igrah. no ja, če igram igro k je singl plejr (pač en igralc proti računalniku tko rekoč) mi dobra igra predstavlja izziv za možgane/reflekse odvisno pač od tipa igre (na hitro; realnočasovne strategije, potezne strategije, arkadne igre, dirkačine, streljačine, igranje fantazijskih vlog (mez favoritz!), etc etc etc...). Če igram proti ali z drugimi ljudmi pa to postane igra odnosov v uh, igri sami...skozi igro...težko je povedat:-(

virtualni svetovi so postali tudi nekakšen nadomestek za vse tiste stvari k jih starši zarad prezasedenga urnika/stresa preprosto ne morejo več nudit otrokom. no ja rekel bom eden od nadomestkov. in ta nadomestek niti ni tko slab ker konc koncev se lahko nekdo not, na čist neobremenjen, neodgovoren način izkusi komuniciranje kot mu v RLju ni možno. In v tem svetu mladina še kako potrebuje mal svojega sveta, če hočete.

seveda  sčasoma vse skup postane ponavljanje k enkrat pogruntaš mehaniko igre. bistvo teh iger je v druženju v virtualnih svetovih ki imajo drugačna pravila, pravzaprav so jih ustvarli ljudje.  lahko bi rekli da je to prvi človeški poskus ustvarjanja lastnih resničnosti. in kt je gape linkal al povedal al kaj že je tole res enkratna priložnost za kakšne sociološke študije, na to sm tut sam pomislu k sm sam igral.

kaj mam osebno od vsega tega? en kup zelo lepih poznanstev, srečal sem ljudi k so lih tolk mahnjeni na "igrice" kot jaz in ki jih zanimajo podobne stvari kot mene.  konc koncev virtualne resničnosti človeku tut omogočijo mal večjo izbiro folka za se pohovarjat z njim. kt naprimer vi k se tle na tem forumu družite.

Najlepša stvar ki jo takšni virtualni svetovi lahko ponudijo, in ob čemer se mi kar milo stori, je dejstvo da povezujejo ogromno mladih ljudi iz cele evrope recimo, ali pa iz celega sveta če niso strežniki mal lokalizirani po celinah.

Meni osebno je blo najlepš vidt folk k se je spoznaval pa so en druzga spraševal od kje so pa en je bil iz tam en iz spet druzga konca evrope.  Kar nekaj trajnih prijateljstev ki presegajo državne meje in predsodke se izoblikuje na tak način. Da je takšen način komuniciranja omogočen mladim, (prav zaradi WoW-a dokončno tudi mainstreamovski populaciji), sicer večinoma tečnim in n00bovskim predpubertetnikom (hihi ego medklic sori), je kar velikega pomena.

Poleg tega takšni svetovi... da, omogočajo umik iz realnosti. Vsaka stvar k se ji človek "prekomerno posveti" omogoča umik iz realnosti, vsaka dejavnost, lahk bi že nehali tolk otročji bit pa mal začel gledat celo sliko ne pa s prstom kazat na vsako dejavnost k prevzame ljudi oz. se nekomu zdi "škodljiva". Vsaka stvar je v preveliki meri škodljiva, zlajnano, ampak še vedno dejstvo.
Konc koncev virtualni svetovi omogočajo dosti bolj zdrav umik iz realnosti kot pa recimo droge, po katerih tudi posega dosti mladih (jst že nje!).



awww i'm not a geek, i'm a lvl 60 mighty eppixx druid! so stfu n00bz plx kk???





Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonhowl
2
**
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 71

Re: Lineage 2 Chronicle 5
Reply #23 - 18.05.2007 at 08:06:14
 
aja pa še neki...učenje skozi igro, kar je tudi učenje v svoji najbolj neokrnjeni obliki...današnje igre so namenjene predvsem zabavi in prostemu času, malokdo pa se zaveda da so nekatere vrste iger po katerih mladi prav tako z veseljem posegajo pravi nezavedni učni poligon na katerem si mladi ali pa stari lahko pridobijo mnogo spretnosti, tako mentalnih kot motoričnih v smislu prostorske orientacije. Medtem ko sez abavajo, seveda.

Moderne igre so sicer namenjene bolj zabavi kot učenju, čeprav se prvi resni, sramežljivi poskusi združitve učenja bolj resnih stvari skozi zabavo že kažejo.

da ne bom razglabljal pa elaboriral k mislm da bi blo itaq brez veze, nej na kratko zaključim da je to s tega vidika izjemen, še neodkrit potencial. V mislih imam predvsem integracijo zabave in "pomembnega" učenja ki je npr. potrebno za šolo.

Mormo pa tud počasi začet dojemat tele preskoke že enkrat pa nehat mjaukat k gre počasi že pošteno na jetra. Doba znanosti, genetika, bla bla bla...ob vsem tem folk dejansko pričakuje da se bodo njihovi otroci obnašali ravno tako ali podobno kot oni sami. Kar je blo včasih za vas travnato polje je za mnogo zahodnih mladostnikov (da ne omenjam norih korejcev) računalnik.

Kdo pa pravi da je naslednji korak človeštva še bolj atletsko telo, duhovno življenje, šport...mogoče je pa naslednji korak človeštva sluzasta gmota možganov prključena na računalnik?Smiley smajli sm dal sam zato da bojo mal omilili vaše zgražanje nad tako gnusno, kruto, vizijo prihodnosti. hihi^^

Nč ne rečem, kaj pa vem kaj bo.

Vem pa da so računalniške igre pač ena nova stvar katero večina folka še vedno ne šteka, ker konc koncev v moderni obliki in vsaj malo v mainstreamu so znane od kakega leta '90.

In ne, drage gospe v srednjih letih, računalniške igre NISO isto kot fliperji za katere so vam bežali fantje v vaših mladih letih, tk da se mal smilujte svojih otrok in lastne pameti, plx, kk? 10x!!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonhowl
2
**
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 71

Re: Lineage 2 Chronicle 5
Reply #24 - 18.05.2007 at 08:07:56
 
aja pa še Snow-u direktno k je izrazil svoje prepričanje da duhovnega življenja ne gre vpletati v rač. igre...ja kaj naj ti rečem:-)  al niste še tam s snovjo?;P
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonhowl
2
**
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 71

Re: Lineage 2 Chronicle 5
Reply #25 - 18.05.2007 at 08:19:43
 
Hmm pa ja še ena zelo zelo pomembna stvar; Roleplaying. Namreč igranje domišljijskih vlog, navadno prek svojega avatarja v virtualnem svetu^^

Mnogo igralcev MMpoRgov ustvari nepozabne izkušnje skozi zelo lep način izražanja samega sebe; igranja domišljijskih vlog. Od ustvarjanja lika, njegove zgodovine, osebnosti, načina izražanja...

Predstavljajte si da pišete knjigo. Ustvarite protagonista, ga opisujete...ste že na koncu prvega poglavja nakar se od nikoder pojavi še en protagonist...pa še en....in knjigo, izkušnjo, pustolovščino, nato pišete skupaj, pletete odnose, zgodbo...(pa to ni tko da pač vsak napiše kej o svojem liku pa to posreduje drugim, folk dejansko ŽIVI svoje like, se izraža skoznje (avatarji, kako primerno, se imenujejo liki ki posameznika predstavljajo v virtualnem svetu)

(v razmišljanje; možnost izražanja svoje osebnosti na način ki v RL preprosto ni mogoč, konc koncev skoz to tudi izražanje nezavednega)

na kratko; Kaj je tudi lahko mmporg? Lahko je film v katerem ima vsak glavno vlogo, knjiga ki jo lahko piše nešteto ljudi hkrati.

Virtualni svetovi imajo tak potencial k se ga dejansko malokdo zaveda. Seveda ma vsak pravico do svojega mnenja, ampak kot nekdo k so mu računalniške "igrice" hobi in v dobršni meri pozna tako slabe kot dobre strani prekomernega igranja...no ja

BOLI!!!!!111 dont spik no mor!!!!  my precioussss.....

Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonhowl
2
**
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 71

Re: Lineage 2 Chronicle 5
Reply #26 - 18.05.2007 at 08:34:39
 
In če že kdo hoče bežat pred sistemom, naj zbeži tja, kamor ga pač vleče, verjetno ga tja vleče z določenim razlogom. Če tebe vleče v gozd mene pa na WoW je to pač razlika med nama, in v nobenem primeru ni moj računalnik boljši od tvojega gozda ali obratno, vsak lahko ponudi nekaj, kar drugi ne more.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Lineage 2 Chronicle 5
Reply #27 - 18.05.2007 at 11:14:29
 
Moonhowl wrote on 18.05.2007 at 08:34:39:
In če že kdo hoče bežat pred sistemom, naj zbeži tja, kamor ga pač vleče, verjetno ga tja vleče z določenim razlogom. Če tebe vleče v gozd mene pa na WoW je to pač razlika med nama, in v nobenem primeru ni moj računalnik boljši od tvojega gozda ali obratno, vsak lahko ponudi nekaj, kar drugi ne more.


in zakaj bi bilo to dobro ... mislim bežat pred sistemom  Huh
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Lineage 2 Chronicle 5
Reply #28 - 18.05.2007 at 11:48:34
 
Quote:
Gape, jaz mislim da tudi zelo dobro duhovno teoretično podkovana igra, ne more nadomestit izkušenj ki jih človek lahko doživi samo v realnosti.

no ja
doživi samo v realnosti ...
kaj je sploh realnost?

morš mene tud nekoliko razumet
ob povezanosti ki sm jo na tem forumu doživel
ob skupnih mislih
ob skupni zavesti
ob izkušnjah ki sm jih z vami kle gor dožveu
kako lahko rečeš da to ni realnost?

bom reku
kako lahko določiš to realnost ki jo živim jest za manj vredno realnost tkot eno drugo?
ki jo (ponavadi) sistem določa za pravo ...
obstajajo izkušnje ki jih lahko doživiš samo stran od ekrana
in so take ki jih lahko doživiš (samo) pred ekranom (zaradi ekonomije - use se da če se hoče - pa ni vedno ekonomično)


skratka
gape, ki je isti na netu, u RL, u igrci in povsod drugje, gape ki dela u lajfu kar dela in ki ima cilje kot jih ima
ne gre v igrco za to da bo doživlju neki kar ne zna doživljat u RL
ne
preprosto za to za kar je naredu tale forum
in komplet gape.org
da komunicira
da se pogovarja
da so ozavešča
... o slovecih vem mnjogo premnjogo
premiki so veliki
zdej grem naprej
izbral sm to pot

v realnosti, met stik s tolk ljudmi je težko
prek ekrana je lažje
energija pa je energija

sm že napisu
niti ni za razumet tole use skp ...
blj intuicija bi reku ...






Moonhowl wrote on 18.05.2007 at 07:47:19:
Če igram proti ali z drugimi ljudmi pa to postane igra odnosov v uh, igri sami...skozi igro...težko je povedat:-(

dobr si reku
težko je povedat
kako smo že učasih rekl ... treba je doživet

Quote:
Najlepša stvar ki jo takšni virtualni svetovi lahko ponudijo, in ob čemer se mi kar milo stori, je dejstvo da povezujejo ogromno mladih ljudi iz cele evrope recimo, ali pa iz celega sveta če niso strežniki mal lokalizirani po celinah.  

točn to
(a ni noro da greš lahko za mikro stroške po pol sveta? k pač povsod enga poznaš)

Quote:
folk dejansko ŽIVI svoje like, se izraža skoznje (avatarji, kako primerno, se imenujejo liki ki posameznika predstavljajo v virtualnem svetu

kr par miljonov aden bi ti dal za tegale
(kaj je že avatar ... razsvetjeno bitje, ki se je inkarniralo v telo - ponovno - da bi pomagalo drugim)

film bomo posnel pa zdej zdej ...
sam da una iz grčije odda diplomsko nalogo
film
Smiley


Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Moonhowl
2
**
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 71

Re: Lineage 2 Chronicle 5
Reply #29 - 18.05.2007 at 13:27:31
 
Ljudje so pač ljudje, kjerkoli jih srečaš ali se družiš z njimi. Človek se, jasno, lahko najobširneje izraža v svojem naravnem okolju, ampak konec koncev, to okolje sami nenehno spreminjamo, med drugim tudi zato, da ustvarjamo nove, virtualne svetove da to okolje še mal razširijo oz. omogočijo še drugačnejše izkušnje:-)  Seveda so te lahko dobre al slabe, skrajnosti al pa dejansko nedolžna, poživljajoča zabava. Na kratko, tudi virtualne svetove smo ustvarili, da bi se imeli priložnost izražat še na drugačen način, da bi imeli, četudi "resničnostno omejen", dostop do okolja,  kjer bi domišljija iz knjig in filmov tudi zaživela, na nek način. Halo, zakaj pa ne???? To je tudi namen. In ja, to so dejansko mini svetovi zase preprosto zato ker jih med drugim sestavlja tudi folk k se zna in hoče izražat na .-.hmm...domišljijski način^^  

in kolk različnega folka je vpletenga pr razvijanju ene igre recimo. sploh kakšnih frpjev k majo dostkrat globoko lastno zgodbovno ozadje. od tehnične in umetniške zasnove, glasbe (v igrah se najde naravnost odlična muzika ki jo je ravno tolk vrst kot vseh okolij v katerih se igre dogajajo), programiranja, večinoma je vmes tudi izdelava animacij (za podajanje zgodbovnega ozadja(ffsbseda), ki znajo bit dobesedno dih-jemajoče sploh v sodobnih igrah, oz. kdaj pa kdaj posnamejo še fmv (full motion video) za kerga v najboljšem primeru najamejo par penzionističnih holyywodowcev in je vse skup v še boljšem primeru za se zjokat, pri frpjih gre še za pisanje zgodbe, par stvari mi je po pre-igranju pustilo občutek kt da sm se ravnokar sprehodu skoz dobro knjigo (katere nit sem pač pletel sam), podrobno stvarjenje sveta in njegovih prebivalcev, njihovih lastnosti, videza,  obnašanja, etcetcetcetc..................................

seeej kul, igre niso odgovor na vse, kt ni nič odgovor na vse, hotu sm sam mal vsej na hitro prezentirat igre:-) ampak o "igricah" tuki nočm več slišat, če ni blo dost izobraževalno lahk napišem še kakih 50 strani;P 1f 3l53: 1'm 4 l33t cy80r h4xx00r 60nn4 h4xx00r y0ur cpu5
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3