Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 15218 times)
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: pojma nimam kam to paše
Reply #30 - 22.03.2007 at 22:15:52
 

Roll Eyes

Ma, je hudič, je, ko ima človek čas, pa se mu v njem nič ne da (počet) ...

Tut to je bojda res, da je en dokaj slaven Francoz (ne vem več kateri) enkrat bleknu,
"da je boljš vsaj zapravt mladost, kokr pa nič iz nje narest", ampak ...


Ko sem tole gornje razpredanje brala, sem se spomnila na nek drug topik; dober članek je Devi pejstala:

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1152370567/3#3


In edina res učinkovita rcnija
za brezciljnost, brezvoljnost, lenobo - za katerokoli verzijo strahu pač,
se men še vedno zdi delovanje, akcija ...


ARS wrote on 02.08.2006 at 00:43:18:
Ma, če bi moja babi še živela, bi zihr z užitkom ponavljala:
"Move your ass and your mind will follow."




Ma, ponavad je tko, da ko človek začuti/uvidi, da "vauuu i tata bi sine" lahko le iz njega lastnih kotičkov ven zbeza, in to predvsem sam, in da bosta zanj le njegova naravnanost in odgovornost zaslužni ... se mu ponavad baročno v grlu in okrog srca zatakne, a kmalu rit premakne in neha zabijat čas (po vsakumor lastnih merilih) ter se nečesa lot ...

Wink
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: pojma nimam kam to paše
Reply #31 - 22.03.2007 at 22:35:18
 

ARS wrote on 22.03.2007 at 22:15:52:
Tut to je bojda res, da je en dokaj slaven Francoz (ne vem več kateri) enkrat bleknu,
"da je boljš vsaj zapravt mladost, kokr pa nič iz nje narest", ampak ...


Ekola, sem se šla enmal "pomatrat", da sem še original staknla:

Il vaut mieux gâcher sa jeunesse que de n'en rien faire du tout.

Better waste your youth than do nothing with it.


Georges Courteline, 1858–1929, fr. pisatelj & filozof


Za radovedne: http://www.evene.fr/celebre/biographie/georges-courteline-318.php?citations

Wink
ARS
Back to top
« Last Edit: 22.03.2007 at 23:40:27 by ARS »  

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
alter_ego
2
**
Offline


Posts: 73

Re: pojma nimam kam to paše
Reply #32 - 23.03.2007 at 06:50:52
 
Ars, za tazadn link si pozabla oment daj fajn, če človk zna francosk (ne sam jest, pit pa kušvt se) Wink Kr se pa tiče upanja, pa morm rečt, da se kr strinjam. Zveni dost logičn.
Back to top
 

Anything good in life is either illegal, immoral, or fattening.
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: pojma nimam kam to paše
Reply #33 - 24.03.2007 at 09:20:49
 
Alter-ego


želim ti vse dobro  Smiley


moj odziv na vse to pisanje se nadalje glasi takole:

tisto kar je napisal "t" ma veze


ker tako je, po moje, življenje je sestavljeno iz niza opravil, takšnega in drugačnega početja, ki izgleda včasih banalno, tako "zunanje", tako nepomembno včasih

ampak kar je "zunaj" je "znotraj" (pa ne vzet tega dobesedno  Shocked )

to je predvem v tem smislu, da kakšna zunanja sprememba vpliva dobesedno na notranjo (to nas uči umetnost feng šuja, itd.)

in zato je fino, da se obdamo z blagimi, lepimi, dobrimi, ljubeznivimi, ... stvarmi, se obdamo z lepimi slikami, ki slikajo rast, življenje  

(jap, ljudi res se ne da toliko zbirat, do določene mere že, vsekakor potem delat na "vseenosti" - je boljš kot ljudi zbirat  Undecided )

skratka ne vem, če sem razumljivo napisala  Huh



Vse lepo


lp



Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
alter_ego
2
**
Offline


Posts: 73

Re: pojma nimam kam to paše
Reply #34 - 24.03.2007 at 11:43:38
 
ja pismo no, pa zakva je to človečkanje tok važno?
Kva pa menihi, sploh tibetanski, tkole z moje preproste kmečke perspektive, ne dobim filinga, da bi prov dost človečkal(krkol nej bi že to pomenil).
Jst mam raj k človečke, ovce(une taprave z vouno pa to), pa koze, pa ostale kokr manj razvite sesauce, kajzvem bolš se počutm u njihovi družbi. Sej ne rečem, da se umes ne najde tut kašn homo sapiens, se, itak da se.....Sam tko generalno gledano pa še zmer preferiram "niži" razvite vrste.

Sicr pa usem skup bohloni za izražena mnenja, misli.....u bistvu mi je una o upanju, še najbl dala mislt Huh

Smiley again!
Back to top
 

Anything good in life is either illegal, immoral, or fattening.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: pojma nimam kam to paše
Reply #35 - 24.03.2007 at 12:21:54
 
siaj wrote on 24.03.2007 at 09:20:49:
ampak kar je "zunaj" je "znotraj" (pa ne vzet tega dobesedno  Shocked )

zakaj ne dobesedno?
zunanjost odraža notranjost
in obratno
al kako?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: pojma nimam kam to paše
Reply #36 - 25.03.2007 at 11:41:05
 
gape wrote on 24.03.2007 at 12:21:54:
siaj wrote on 24.03.2007 at 09:20:49:
ampak kar je "zunaj" je "znotraj" (pa ne vzet tega dobesedno  Shocked )

zakaj ne dobesedno?
zunanjost odraža notranjost
in obratno
al kako?


ja saj

ta beseda "odraža" mi je manjkala, če pa to tko povemo, da "zunanjost odraža notranjost" (in obratno) to pa je to, točno to



Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
string
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 17

Re: pojma nimam kam to paše
Reply #37 - 03.04.2007 at 01:29:56
 
Alter ego, se zelo najdem v tvojih opisih! Jaz podobno čutim. Nikjer ne vidim pravega smisla (razen...).
Kakšen smisel ima šola, služba, delanje otrok.... če gledaš življenje globalno - z enim koncem,
nima vse skupaj (razen razvijanja duše) prav nobenega smisla. Ampak fora je, da za to življenje
pa moraš imeti en motor, če ne, je bolj katastrofa. Pa te vrednote ljudi - bolj si hiperaktiven,
produktiven, boljši si, pa čeprav še sami ne vejo, za kaj bi se sploh bilo treba gnati.
To moje občutje ni neka apatičnost ali nezanimanje ali pa celo kakšna depresija. Saj smo kot ene živali,
ki se celo življenje ženejo za preživetje - na koncu, pred smrtjo (ne glede ali pri 30 ali 60 ali 90 letih)
pa lahko rečeš: uau, preživel sem - (jaki smisel!).
Edini smisel vidim v razvijanju - čiščenje duše (v meditaciji), mogoče zaradi tega vidim manj smisla v drugih stvareh.
Na koncu ostane samo duša in če ti jo uspe do maksimuma očistiti v tem življenju, se ti ni treba vrniti!!!Cheesy
Si predstavljaš? A ne bi bilo to mega?!? (Ampak to je že na meji mogočega.)
Ampak, če hočeš meditirat in razvijat svojo dušo, moraš imeti en prostor (domek) in tega dobiš s težko
prisluženim dnarjem, za katerega moraš hoditi v službo in še prej v šolo, in tu je nek zaključek
zgodbe oz. začetek oz. neki kvazi smisel.
Meni je težko razumet to naše bivanje (metafizika mi pomaga). Toliko nepomembnih, nepotrebnih stvari,
tako malo pristnega in resničnega.
Smisel vidim tudi v ljubezni, v prijaznosti, v dobroti....klasika.
Naj ti zlaufa smisel!

p.s. Ta tvoja slikica je ful krvava...Sad Mogoče sem se pa sam js preveč vživela Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
alter_ego
2
**
Offline


Posts: 73

Re: pojma nimam kam to paše
Reply #38 - 04.04.2007 at 09:20:00
 
men je mau čudn use skup Huh
japonska češna je u pounem razcvetu, lepo joj vidt.
Zobarja mam dons Cry Jst ne vem če verjamem u dušo. Po moje da ne. Tko da koncept reinkarniranja odpade. Na živce mi grejo praznki. U iber. Komi čakam dau mem tega prsilnga druženja, hipokrizije, natreniranih obraznih mišic.Gledam kuko sosed pere avto pred garažo, kuko se pena od ceta vali po asfaltu, zravn pa navija radio veseljak Grin Ke jst to žvim. Zajcu se krempli lomjo k se premal giba. Čist postran ma zarašene. Me skrbi.  Kva še. Jamo koplem na vrtu. Ne vem še točn zakva. Od decembra do aprila sm se zredla za 15 kil. Svinarija. Jst grem raj  črnobele tipke božat.
Back to top
 

Anything good in life is either illegal, immoral, or fattening.
 
IP Logged
 
alter_ego
2
**
Offline


Posts: 73

Re: pojma nimam kam to paše
Reply #39 - 04.04.2007 at 09:23:27
 
aja sej res, skor bi pozabla oment. Zadne dni razmišlam o Jezusu. Pa ne zarad velke noči. Če bi mela srce, bi ga odprla.
Back to top
 

Anything good in life is either illegal, immoral, or fattening.
 
IP Logged
 
alter_ego
2
**
Offline


Posts: 73

Re: pojma nimam kam to paše
Reply #40 - 04.04.2007 at 09:25:03
 
avatar gre pa počas tut men že na živce. Matr je grd. Glih po tem vem daj taprav.
Back to top
 

Anything good in life is either illegal, immoral, or fattening.
 
IP Logged
 
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: pojma nimam kam to paše
Reply #41 - 04.04.2007 at 14:05:57
 
Zdaj bom jaz usekala čist mimo.
Fino, da koplješ jamo, boš posadil drevo, a ne? Lipo, recimo. Meni so vešč borovci in njihov vonj...za umret lepo dišijo..
Zabolelo me je, ko sem brala tisto o nesmiselnosti lajfa. Vedno se najde smisel. Mora se. Mora.
Življenje je po svoje vendar tako zelo lepo. Enkratno. Popolno. Polno padcev in zmot, zank in ugank...in nikoli ne vemo, kaj bo prinesel nasledji trenutek, naslednji dan.
Smisel je mogoče že to, da sta bila obe meni po drugi strani tudi v veselje, ko sem vaju brala. Smisel svojega življenja smo mogoče izpolnili že zgolj in samo zato, da smo ljudem, ki jih imamo radi v veselje...strast in poželenje. Zabolijo me zgodbe o pesimistični ničevosti, o brzsmislu smisla, o razkroju sveta, civilizacij, norm, dela, vrednost, denarja...se vedno zavedam, da žal nikoli ne bomo izpolnili svojih nalog, nikoli ne bomo živeli polno. Če vzamemo dejsto, da izkoriščamo samo desetino svojih možganskih kapacitet, da pojemo samo desetino vse dobre hrane, slišimo samo desetino prekrasne glasbe, spoznamo smo desetino vseh ljudi na svetu, občutimo samo desetino vseh želja, hrepenej, ljubimo samo desetino vsega in vseh...
Ma, k vragu še potem ta prekleta desetina. Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: pojma nimam kam to paše
Reply #42 - 04.04.2007 at 18:11:08
 
alter_ego wrote on 04.04.2007 at 09:25:03:
avatar gre pa počas tut men že na živce. Matr je grd. Glih po tem vem daj taprav.

res je kr mal grd ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
alter_ego
2
**
Offline


Posts: 73

Re: pojma nimam kam to paše
Reply #43 - 04.04.2007 at 20:39:33
 
ornk Smiley
Back to top
 

Anything good in life is either illegal, immoral, or fattening.
 
IP Logged
 
alter_ego
2
**
Offline


Posts: 73

Re: pojma nimam kam to paše
Reply #44 - 04.04.2007 at 20:48:10
 
sam za neki je pa socializacija ful fajn. Podobn kokr če obujš premejhne čeule za na doug pohod. Kok je pol luštn k prideš dam pa hudiča sezuješ......aaaa...mmmmmm.....kok je fajn.....kok paše.....alpa recmo če si na kašnmu javnmu prevoznmu sredstvu brez skreta, tebe pa ful prtisne ke nekam...em ...no sj usi vemo kam ane, no in pol ane tist hudo pričakovan trenutek k začutš na riti hlad domače skret dile , ooohhhhh Grin Grin Svet je lep. Učas. Tko se jest dons počutm po dnevu pretiranga "človečkanja". Velika radost malog majstora.
Back to top
 

Anything good in life is either illegal, immoral, or fattening.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4