Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 15215 times)
alter_ego
2
**
Offline


Posts: 73

pojma nimam kam to paše
19.03.2007 at 21:53:24
 
.......in če je svetovalnica primern naslov za sledeč izliv......u glavnem men je grozn. Jst ne vem točn zakva sam ful sm nesrečna. Pa ne skos isto. Včas je lajf čist znosn, včas pa clo nadgradnja tega. Vs teoretičn blablabla mi je kokr tok jasn......aveš k te kdo vpraša u čem je problem sploh. Kva ti manka. K rečš nč pa use. Toj to. Dejte me mau potolažt nooooo Cry
Back to top
 

Anything good in life is either illegal, immoral, or fattening.
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: pojma nimam kam to paše
Reply #1 - 20.03.2007 at 09:45:10
 
alter_ego, mene včasih tud popade takšno svetobolje, da od same sile začnem videt že slast v trpljenju. Privolim. Takrat se ponavadi tud vzrok razkrinka. Ko pa se, pa če še sama vztrajam na gostoljubnosti in če še čuti, da mora biti, ta bolečina, jo pač pustim, da je. In pol ji/mu ponavadi ni več zanimivo - it disappears. Smiley

Zadnje čase pa me zna tud kakšna jeza popasti in bolečino (al pa kogarkoli) kar presežem in se 'vržem' v neko delo, delovanje, preusmerim pozornost. Pomaga.

Enivej, here is a hug for you. Tud pomaga, če ga sprejmeš. ...

Back to top
 
 
IP Logged
 
alter_ego
2
**
Offline


Posts: 73

Re: pojma nimam kam to paše
Reply #2 - 20.03.2007 at 10:51:14
 
iiiiiiiiii Smiley
Back to top
 

Anything good in life is either illegal, immoral, or fattening.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: pojma nimam kam to paše
Reply #3 - 20.03.2007 at 14:56:25
 
Eh, bejbi, Cheesy ... saj mamo vsi "iskalci" takale nihanja gor+ dol , in sem+tja ... aaampaaak,  Exclaim :; NE SE DAT  Angry! Ne se pustit  Angry... bednim zlobnim duhovom Cheesy Angry Wink ...
In, lep , sončen, jasen dan, ...še naprej, želim tudi vsem ostalim, čaw , by Bošti Wink  Kiss Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
alter_ego
2
**
Offline


Posts: 73

Re: pojma nimam kam to paše
Reply #4 - 20.03.2007 at 19:13:45
 
hvala stlic Cheesy
Back to top
 

Anything good in life is either illegal, immoral, or fattening.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: pojma nimam kam to paše
Reply #5 - 20.03.2007 at 22:28:34
 
Ni za kaj, teta  Cheesy Cool Tongue Roll Eyes Grin  Wink Smiley
Pa, Picola , je tud dobr povedala Cool
Back to top
« Last Edit: 21.03.2007 at 07:59:19 by Boštyxz »  
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: pojma nimam kam to paše
Reply #6 - 21.03.2007 at 00:19:50
 
Hm...msilim, da imamo določena nihanja v razpoloženju skor vsi...eni več, drugi manj.Kar se mi zdi popolnoma normalno...
Druga stvar je, če je teh nihanj preveč ali pa so preveč intenzivna (skrajna oblika je najbrž manična depresija al kej v tem smislu)...Tega najbrž nimaš...
Me je pa vzpodbudilo razmišljanje koprona o tem, da imajo vsi iskalci takšna nihanja...Tudi jaz sem jih imela takrat, ko sem se še bolj ukvarjala z new ageom (oziroma kakorkoli že...) In mislim, da je bilo to takrat povezano s tlačenjem jeze in negativnih čustev, ki jih nisem hotela priznat za svoje...Potem je to prenehalo, ko sem nehala 'sprejemat' vse povprek...Ne vem sicer, če ti spadaš v to skupino...te premalo poznam...

Če te ta nihanja preveč motijo, bo najbrž najbolje, da greš k nekomu, ki ti bo pomagal malo osvetlit zadeve...Mogoče je čist kej simpl pa ti tega ne vidiš...Brezveze, da po nepotrebnem trpiš...
Probej se malo opazovat, kdaj pride to negativno razpoloženje...Ali je to povezano s kakšnim stresom, s kakšnimi občutki, mogoče z letnim časom ali kakšnim obdobjem v letu (prazniki ali kaj podobnega)...

Drugače pa...sej bo kmalu toplo pa boš šla na sonček pa v naravo, v gozd in se boš nafilala s pozitivno energijo... Wink
Drž' se! Kiss
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: pojma nimam kam to paše
Reply #7 - 21.03.2007 at 08:21:50
 
alter_ego wrote on 19.03.2007 at 21:53:24:
.......in če je svetovalnica primern naslov za sledeč izliv......u glavnem men je grozn. Jst ne vem točn zakva sam ful sm nesrečna. Pa ne skos isto. Včas je lajf čist znosn, včas pa clo nadgradnja tega. Vs teoretičn blablabla mi je kokr tok jasn......aveš k te kdo vpraša u čem je problem sploh. Kva ti manka. K rečš nč pa use. Toj to. Dejte me mau potolažt nooooo Cry





Mal več človečkanja pa bo...



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: pojma nimam kam to paše
Reply #8 - 21.03.2007 at 08:25:37
 
Kaj je to človečkanje?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: pojma nimam kam to paše
Reply #9 - 21.03.2007 at 08:50:16
 
Quote:
Kaj je to človečkanje?



Terminus tehnikus za celoten sklop akcij in delovanj, ki nas delajo ljudi...




uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
alter_ego
2
**
Offline


Posts: 73

Re: pojma nimam kam to paše
Reply #10 - 21.03.2007 at 08:54:32
 
jest sklepam da ma "človečkanje" kašn opravk z druženjem (socializacijo), sej na en način se tko res da odmislt usaj za neki cajta alpa relativizirat lastne občutke......vrjetn je to moje stanje kongloamerat večih razlogov.....tut na manično depresijo sm že pomislla, picola, pa tut na biopolarno motnjo al neki, sam usa ta stanja so po moje posledice nečesa, kajzvem......pomislla sm tut že na biokemično neravnovesje snovi k jih izločajo možgani (kokr premal serotinina pa to), jest ne vem sam po vsem tem tumbanju sm pršla do zaklučka daj to pr men že genetsko pogojeno, lohk pa tut une prva tri leta lajfa (k se jih btw ne spomnm) ko bi znao....mrbit smo mel doma grde tapete pa je to vplival name Smiley
Sej u glavnem je problem motivacija. Men se use zdi totalno brezveze. Ampak res skor čist use. Js ne vem, če si lohk kdo predstavla kuko to zgleda, kuko se to občut. Zakva pa nimam motivacije za nč in zkva se mi use zdi brezveze pa nep vedla.
Dons je še kr znosn dan Smiley
Back to top
 

Anything good in life is either illegal, immoral, or fattening.
 
IP Logged
 
alter_ego
2
**
Offline


Posts: 73

Re: pojma nimam kam to paše
Reply #11 - 21.03.2007 at 08:56:54
 
t wrote on 21.03.2007 at 08:50:16:
Quote:
Kaj je to človečkanje?



Terminus tehnikus za celoten sklop akcij in delovanj, ki nas delajo ljudi...




uživajte!


Ma jst nism zbrala človk bit. Če bi sama zbirala bi bla nilski konj, alpa lenivc. Smiley
Back to top
 

Anything good in life is either illegal, immoral, or fattening.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: pojma nimam kam to paše
Reply #12 - 21.03.2007 at 09:28:36
 
alter_ego wrote on 21.03.2007 at 08:54:32:
pomislla sm tut že na biokemično neravnovesje snovi k jih izločajo možgani (kokr premal serotinina pa to)


čisto mimogrede, nadomestek serotinina: http://deva-ethnobotanicals.com/proddetail.php?prod=005899

primerno za *odvajanje* od določenih poživil, ki umetno vzbujajo občutek evforije in katerih prekomerno uživanje zmanjša nivo serotinina in v končni fazi povzroča kronično depresijo

nikakor ni rešitev, je pa pripomoček. ne gre jemati redno, ampak samo v fazi odvajanja, potem majo pa žleze same, da proizvajajo...

ostale produkte na tej strani pa ignorireje  Wink

Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: pojma nimam kam to paše
Reply #13 - 21.03.2007 at 09:37:49
 
alter_ego wrote on 21.03.2007 at 08:54:32:
jest sklepam da ma "človečkanje" kašn opravk z druženjem (socializacijo), sej na en način se tko res da odmislt usaj za neki cajta alpa relativizirat lastne občutke......vrjetn je to moje stanje kongloamerat večih razlogov.....tut na manično depresijo sm že pomislla, picola, pa tut na biopolarno motnjo al neki, sam usa ta stanja so po moje posledice nečesa, kajzvem......pomislla sm tut že na biokemično neravnovesje snovi k jih izločajo možgani (kokr premal serotinina pa to), jest ne vem sam po vsem tem tumbanju sm pršla do zaklučka daj to pr men že genetsko pogojeno, lohk pa tut une prva tri leta lajfa (k se jih btw ne spomnm) ko bi znao....mrbit smo mel doma grde tapete pa je to vplival name Smiley
Sej u glavnem je problem motivacija. Men se use zdi totalno brezveze. Ampak res skor čist use. Js ne vem, če si lohk kdo predstavla kuko to zgleda, kuko se to občut. Zakva pa nimam motivacije za nč in zkva se mi use zdi brezveze pa nep vedla.
Dons je še kr znosn dan Smiley



Socializacija je samo majhen del človečkanja, človečkanje v osnovi zaobsega tudi socializacijo in seveda še veliko več: zaradi človečkanja je socializacija sploh mogoča...

Grin
uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: pojma nimam kam to paše
Reply #14 - 22.03.2007 at 11:59:22
 
alter_ego wrote on 21.03.2007 at 08:54:32:
jest sklepam da ma "človečkanje" kašn opravk z druženjem (socializacijo), sej na en način se tko res da odmislt usaj za neki cajta alpa relativizirat lastne občutke......vrjetn je to moje stanje kongloamerat večih razlogov.....tut na manično depresijo sm že pomislla, picola, pa tut na biopolarno motnjo al neki, sam usa ta stanja so po moje posledice nečesa, kajzvem......pomislla sm tut že na biokemično neravnovesje snovi k jih izločajo možgani (kokr premal serotinina pa to), jest ne vem sam po vsem tem tumbanju sm pršla do zaklučka daj to pr men že genetsko pogojeno, lohk pa tut une prva tri leta lajfa (k se jih btw ne spomnm) ko bi znao....mrbit smo mel doma grde tapete pa je to vplival name Smiley
Sej u glavnem je problem motivacija. Men se use zdi totalno brezveze. Ampak res skor čist use. Js ne vem, če si lohk kdo predstavla kuko to zgleda, kuko se to občut. Zakva pa nimam motivacije za nč in zkva se mi use zdi brezveze pa nep vedla.
Dons je še kr znosn dan Smiley


Hehe, tista s tapetami je dobra... Grin Grin

Aja...se zadnje čase dost ukvarjam z razvajenostjo...pa mi je na pamet padl, da je en od kazalcev razvajenosti tut ta, ki ga ti opisuješ v zadnjem odstavku (nimaš motivacije, vse se ti zdi brezveze, itd.)...
Ne rečem, da si razvajena (da se ne boš kej preveč razburla...vem, da so ljudje občutljivi, če jim kdo to samo omeni)...ni pa izključeno...Če imaš dovolj poguma in samokritike, mogoče en hiter pogled v to smer ne bi škodoval... Wink
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4