Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 9 10 11 
(Read 31023 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Casiraghi
Reply #150 - 16.03.2007 at 11:11:05
 
picola wrote on 15.03.2007 at 20:01:53:
Če se mu ne bi zgodil nč dost, potem me je pa postalo kar malo strah...(ker se bomo začel kmalu pobijat med sabo zarad ukradenih ventilčkov in meni nič tebi nič...te bojo na koncu še pohvalili, ker si ubil potencialnega...hm...mogoče tut morilca-sej veš...će tatu ne ustaviš na začetku, kmalu preide na težji kriminal kot pa je kraja ventilčkov in posod za vodo)

kr naj te bo ... mal strah ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Casiraghi
Reply #151 - 16.03.2007 at 16:28:40
 
Quote:
Gotovo velja, da dosmrtni zapor tiste sorte, v katerem je storilec res zaprt dosmrtno, prepreči ponovitve dejanj.
Mogoče velja kaj podobnega tudi za zaščitni zapor. Verjetno govoriš o tem, ko govoriš o res posebnih primerih.

Na drugi strani, pa so moji argumenti, zakaj zaščita pred storitvijo kaznivih dejanj ne more biti splošen argument za podaljševanje kazni:
Dolžina kazni ne korelira s povratništvom in pogostostjo kaznivih dejanj (glede na količino prebivalcev).
Stopnja kriminala je v obratnem sorazmerju z raziskanostjo kaznivih dejanj oz. predvsem z verjetnostjo, da bo storilec tudi prijet in kaznovan.
Žrtve kaznivih dejanj nimajo nikakršnega vpliva na izrek kazni, pri kaznivih dejanjih poteka spor, v katerem se razsoja in dosoja kazni, med represivnim aparatom države in storilcem dejanja (in včasih so pri tem žrtve celo kolateralna škoda, zato razumem t-jevo željo, da bi jih na nek način vključil v postopek odmere kazni).
Dosmrtni zapor pomeni zelo različne reči, v nekaterih državah v povprečju 15 let prebitih v zaporu, v drugih ni v zadnjih 67 letih prišel še nihče obsojen na dosmrtno ječo živ iz zapora.
Dosmrtni zapor, ki ni po nizozemsko dosleden, pomeni, da se odmera kazni praktično prepušča nekomu drugemu.
Podaljševanje kazni nasploh, je po mojem bolj lastni interes vseh udeleženih v odkrivanju, preganjanju in kaznovanju, saj s tem pridobivajo na pomembnosti in hkrati zamegljujejo probleme v lastnem funkcioniranju.


Moram reči, da se mi zdi tole zelo lepo napisano in utemeljeno.  

V začetku sem se v primeru Casiraghi odzvala na članek, ki se ukvarja s problemom težjih primerov povratništva, ne s povratništvom na splošno. Meni se postavlja vprašanje, kako zagotoviti zaščitne ukrepe za posebne primere povratništva, ki pa ne posegajo bistveno v izrekanje kazni pri ostalih kaznivih dejanjih.. Ali je mogoče to doseči le z uvajanjem zaščitnega zapora, zadržanja ali česa podobnega ali pa z vsakokratno posebno obravnavo pri prošnji za predčasni izpust, tega ne vem, to je vprašanje pravnih mehanizmov, ki so na voljo v določenem pravnem sistemu. Predpostavljam, da je to vprašanje politične volje in politične zrelosti. V nasprotnem primeru pa ostaja utemeljen protiargument uvedbi dosmrtnega zapora (v kakršnikoli različici), dejstvo, da z zviševanjem predpisane kazni zajameš vse težje delikte ne glede na povratništvo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Casiraghi
Reply #152 - 16.03.2007 at 16:30:07
 
gape wrote on 16.03.2007 at 11:11:05:
picola wrote on 15.03.2007 at 20:01:53:
Če se mu ne bi zgodil nč dost, potem me je pa postalo kar malo strah...(ker se bomo začel kmalu pobijat med sabo zarad ukradenih ventilčkov in meni nič tebi nič...te bojo na koncu še pohvalili, ker si ubil potencialnega...hm...mogoče tut morilca-sej veš...će tatu ne ustaviš na začetku, kmalu preide na težji kriminal kot pa je kraja ventilčkov in posod za vodo)

kr naj te bo ... mal strah ...



Kako pa lahko razumem tole tvojo izjavo?
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Casiraghi
Reply #153 - 21.03.2007 at 07:57:14
 
Tale je tudi lepa: 15 let je trajalo, da so obsodili pedofila...

Ma ko ga je oče ene od nadlegovanih zagrabil za vrat, je bil obsojen takoj: in tudi to sojenje se ne bi niti začelo, če ne bi naših vrlih mož zakona v to prisilil ravno dotični oče...

http://www.dnevnik.si/novice/crna_kronika/235522/

Quote:
Skoraj 15 let po domnevnem spolnem napadu na tri mladoletne otroke je mariborsko sodišče obsodilo 51-letnega Branka Topolovca s Sladkega Vrha. Najbolj zaslužen, da je postopek sploh stekel, je oče ene izmed napadenih deklic, saj so kriminalisti napisali ovadbo šele po tistem, ko je Zoran Kliner javno opozoril na dogajanje leta 1992 na kopališču Tam.

Prav oškodovankin oče Kliner je potegnil iz pozabe to očitno tudi kriminalno dogajanje na kopališču. Leta 2004 je v več javnih pismih in nastopih opozarjal na Topolovčeve spolne napade. Po tistem so kriminalisti (zelo pozno) napisali kazensko ovadbo; po Klinerjevi kazenski prijavi leta 1992 namreč niso opazili suma storitve kaznivega dejanja. So pa tedaj ovadili Klinerja, ker je 26. avgusta 1992 v navalu besa fizično obračunal z Topolovcem in je bil zaradi tega dogodka pravnomočno obsojen zaradi povzročitve telesne poškodbe na pogojno kazen. Na mariborskem okrožnem sodišču pa še poteka pravda, v kateri napadeni zahteva 50.000 evrov odškodnine in mesečno rento.

Kliner vztrajno zatrjuje, da ga je omenjenega dne njegova 11-letna hči pretresena in zmedena poklicala po telefonu, naj ji pride pomagat na kopališče, ker naj bi jo Topolovec znova skušal otipavati. Oče se je soočil z domnevnim pedofilom in z njim fizično obračunal, pri čemer je Topolovec padel in z glavo močno udaril ob rob bazena.


Da bo ironija še toliko večja, bo torej pedofilček za svoje pedofiliranje najbrž dobil tudi odškodnino...


Jebeš tako "pravno državo"...



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 9 10 11