Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 18009 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: strah pred neznanim...
Reply #45 - 24.02.2007 at 11:29:04
 
ixtlan wrote on 23.02.2007 at 16:24:10:
ke pa, to sploh ni to, daleč od tega... nobenega upora sploh. le kje si ga našel? Cheesy

Valjda da gre najprej za upor, upor proti samopmilovanju, ki izhaja občutja abusurdne situcije, da si obtožen kridve za nekaj, kar veš, da nisi zagrešu, da si skratka obsojen po krivem. Menatlni zasuk v stavku stavka, ki  ga opisuješ, je orodje (orožje) tega upora,  po katerem se v bistvu ne navzven ne spremeni nič,   obrne  se le percepcija doganajnja: sizifov upor ni usmerjen proti kršenju nesmiselne sankcije zlobnih bogov, ki so mu za večno  naložili valit skalo  na način, da bi se skušal izognit valjneju skale,  ampak da vali skalo njihovi zlobi  navkljub, iz kljubovanja zlobnim bogvom,  ravno s tem svoje  sicer nesemisleno/patetično početje  tudi osmisli ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: strah pred neznanim...
Reply #46 - 24.02.2007 at 13:23:48
 
titud wrote on 24.02.2007 at 11:29:04:
ixtlan wrote on 23.02.2007 at 16:24:10:
ke pa, to sploh ni to, daleč od tega... nobenega upora sploh. le kje si ga našel? Cheesy

Valjda da gre najprej za upor, upor proti samopmilovanju, ki izhaja občutja abusurdne situcije, da si obtožen kridve za nekaj, kar veš, da nisi zagrešu, da si skratka obsojen po krivem. Menatlni zasuk v stavku stavka, ki  ga opisuješ, je orodje (orožje) tega upora,  po katerem se v bistvu ne navzven ne spremeni nič,   obrne  se le percepcija doganajnja: sizifov upor ni usmerjen proti kršenju nesmiselne sankcije zlobnih bogov, ki so mu za večno  naložili valit skalo  na način, da bi se skušal izognit valjneju skale,  ampak da vali skalo njihovi zlobi  navkljub, iz kljubovanja zlobnim bogvom,  ravno s tem svoje  sicer nesemisleno/patetično početje  tudi osmisli ...


Nič od tega, sorry. Nisi se vživel ali pa jaz nisem dobro zapisal. Verjetno kombinacija obojega.

Se mi pa rahlo dozdeva, da si se mojih besed lotil zgolj mentalno. Brez vizualizacije in pripadajočih čustev. Če si slednje vpeljal, potem si doživel po svoje, na čisto drugačen način.

Če se ti vrtiš v krogu, kot navajaš v prejšnjem postu, si se zaciklal v intelektu. V tem primeru tud ne boš mogel pokukat čez rob intelekta.

Dodal bi še to, da se samopomilovanju ne upiram, kot tudi marsikdo drug ne. Že sam po seb je to kislo-sladek občutek. Nekateri so celo zasvojeni s samopomilovanjem.

Seveda se ga pa poleg tega da še lepo transcendirat (imho najlažje od vseh občutkov), kar sem tudi opisal.

Še nekaj. Upor bi samopomilovanje pretvoril v jezo/trmoglavost. V to bi se potem ujelo še več energije, eventuelno nesmiselno zapravljene.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: strah pred neznanim...
Reply #47 - 24.02.2007 at 17:19:33
 
Quote:
tai, a si to tud že kje prebrala?  


dragi moj  

o tem s telesi je pisal že gape (priznam pa, da ne bi vedla od kere knjige točno, ker nimam pojma),
da pa negativne misli lahko pretvoriš v drugo obliko najdeš pa skor v vsaki alternativni knjigi (ne me silt, da grem gledat!  Tongue) predvsem na podlagi tega, da ne smeš negirat ali da se ponavljaš določeno besedo/besedno zvezo (a la mantra) ali da si najdeš kakšno svojo misel ali misel duhovnih učiteljev ipd. plus reply od tituda... tko da mislm, da si boš spet zaželel, da se nabašem u rit a ne  Cheesy

ti pa čestitam, da si eno povezal z drugim, to je pa na podlagi mojega malega znanja unikatno.
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: strah pred neznanim...
Reply #48 - 24.02.2007 at 22:24:49
 
tai wrote on 24.02.2007 at 17:19:33:
Quote:
tai, a si to tud že kje prebrala?  


dragi moj  

o tem s telesi je pisal že gape (priznam pa, da ne bi vedla od kere knjige točno, ker nimam pojma),
da pa negativne misli lahko pretvoriš v drugo obliko najdeš pa skor v vsaki alternativni knjigi (ne me silt, da grem gledat!  Tongue) predvsem na podlagi tega, da ne smeš negirat ali da se ponavljaš določeno besedo/besedno zvezo (a la mantra) ali da si najdeš kakšno svojo misel ali misel duhovnih učiteljev ipd. plus reply od tituda... tko da mislm, da si boš spet zaželel, da se nabašem u rit a ne  Cheesy

ti pa čestitam, da si eno povezal z drugim, to je pa na podlagi mojega malega znanja unikatno.


Ja, ja...priznam....a veš kje piše čisto vse kar sem napisal? Ti povem, da ne boš iskala: v SSKJ....v kolikor sem se v dotičnem postu trudil s pravopisom.

S pokroviteljstvom mi pa prizanesi, draga moja tai.  Roll Eyes
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: strah pred neznanim...
Reply #49 - 26.02.2007 at 08:45:35
 
ixtlan wrote on 24.02.2007 at 22:24:49:
tai wrote on 24.02.2007 at 17:19:33:
Quote:
tai, a si to tud že kje prebrala?  


dragi moj  

o tem s telesi je pisal že gape (priznam pa, da ne bi vedla od kere knjige točno, ker nimam pojma),
da pa negativne misli lahko pretvoriš v drugo obliko najdeš pa skor v vsaki alternativni knjigi (ne me silt, da grem gledat!  Tongue) predvsem na podlagi tega, da ne smeš negirat ali da se ponavljaš določeno besedo/besedno zvezo (a la mantra) ali da si najdeš kakšno svojo misel ali misel duhovnih učiteljev ipd. plus reply od tituda... tko da mislm, da si boš spet zaželel, da se nabašem u rit a ne  Cheesy

ti pa čestitam, da si eno povezal z drugim, to je pa na podlagi mojega malega znanja unikatno.


Ja, ja...priznam....a veš kje piše čisto vse kar sem napisal? Ti povem, da ne boš iskala: v SSKJ....v kolikor sem se v dotičnem postu trudil s pravopisom.

S pokroviteljstvom mi pa prizanesi, draga moja tai.  Roll Eyes


hehe  Cheesy no, ok, pa bom  Wink
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: strah pred neznanim...
Reply #50 - 26.02.2007 at 10:04:58
 
ixtlan wrote on 24.02.2007 at 13:23:48:
Nič od tega, sorry. Nisi se vživel ali pa jaz nisem dobro zapisal. Verjetno kombinacija obojega.

Se mi pa rahlo dozdeva, da si se mojih besed lotil zgolj mentalno. Brez vizualizacije in pripadajočih čustev. Če si slednje vpeljal, potem si doživel po svoje, na čisto drugačen način.

Če se ti vrtiš v krogu, kot navajaš v prejšnjem postu, si se zaciklal v intelektu. V tem primeru tud ne boš mogel pokukat čez rob intelekta.

Dodal bi še to, da se samopomilovanju ne upiram, kot tudi marsikdo drug ne. Že sam po seb je to kislo-sladek občutek. Nekateri so celo zasvojeni s samopomilovanjem.

Seveda se ga pa poleg tega da še lepo transcendirat (imho najlažje od vseh občutkov), kar sem tudi opisal.

Še nekaj. Upor bi samopomilovanje pretvoril v jezo/trmoglavost. V to bi se potem ujelo še več energije, eventuelno nesmiselno zapravljene.


Zaciklanost v intelektu je zaciklanost v dialektičnem krogu, po katerem se nova kvaliteta (recimo drugačno čustvovanje ali občutenje) ne more pojavit brez zavestne negacije prejšnjega in potem tud  negacije te negacije, ki porodi novo kaliteto. Nekak mentalno ne zaupam v čustveno preobražanje alkimističnega tipa pod krinko intelekta, ker če ta preobrazba ne sledi dialetitki, pol ne moremo rečt, da smo uporabili intelekt kot orodje preobrazbe. Se mi  zaato zdi, da pod krinko uporabe intelekta ponujaš alkimijo oz. magijo, ki sta same po seb čist v redu zadevi in čist primerna načina za transforamcijo čustev, vendar samo v primeru, če ju kot taka pripozna intelekt in  jima zavestno prepusti preoprazbo čustev s hkratno zavestjo, da  sprejme nase tud rezultat te preobrazbe, ki bo  morda drugačen on njegove namere.  Skratka brez upoštevanja diklaktike kot intelektulane metode za spreminjanje kvalitete stvarem/pojavom/pojmom ni mogoče dosečt v naprej zaželjenjih/načrtovanih  učinkov oz. je treba zavestno tvegat, da ima zavestna prepustitev  magiji/alkimiji lahko zelo nezažljene učinke (ki pa niso nujno tud slabi, če se intelektulno trudmo čustva  tranformirat v nekaj, kar nas odtujuje od lastnih očutij)...  




Back to top
 
 
IP Logged
 
string
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 17

Re: strah pred neznanim...
Reply #51 - 26.02.2007 at 15:06:02
 
Se mi zdi zelo koristno to, kar si napisal, Ixtlan. Hvala.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4