Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 18011 times)
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: strah pred neznanim...
Reply #15 - 05.02.2007 at 14:16:44
 
Quote:
Ja, ok, fajn. Toda, v raziskovalni pristop spada tud, da se včasih moramo predvsem odučit. Ne samo gradit, tud porušit, pozabit.


Ja... to sem pretežno počel do sedaj---preverjal in kenslal zgrešena prepričanja posvojena tekom procesa socializacije.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: strah pred neznanim...
Reply #16 - 05.02.2007 at 14:48:28
 
ixtlan wrote on 05.02.2007 at 14:16:44:
Quote:
Ja, ok, fajn. Toda, v raziskovalni pristop spada tud, da se včasih moramo predvsem odučit. Ne samo gradit, tud porušit, pozabit.


Ja... to sem pretežno počel do sedaj---preverjal in kenslal zgrešena prepričanja posvojena tekom procesa socializacije.


Aha, back to normal...

Samo ker praviš: "mene je dejansko strah, da bi imel onemogočeno nadaljevanje tega življenja, saj sem ga pripravljal zelo dolgo in sem končno na točki kjer sem želel bit", me zanima, (to je če ti je za povedat), zakaj strah oz. kje vidiš možnost za onemogočenje tega življenja oz. zakaj misliš, da si ti sam toliko pripravljal to točko in ne življenje samo oz. skupaj no Smiley. Kdo pa drug kot to življenje nam omogoča razviti čut, da je to približno to? Zakaj bi nam pol to odvzelo?

My point je najbrž, da če nas je strah pol to ni to, če pa to ni to, pol je strah odveč, če pa je to to - tam pa najbrž tako ali tako ni prostora za strah. Al kako že?  


(Sicer pa je lahko pametovat.. oz. rabim to vse skupi tud zase Roll Eyes Tongue))  

Je pa itaq tako, da strah izgubi ves smisel ko se začne neizbežno, in da je tisto česarkoli nas je strah možno sprejeti le v celoti.

Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: strah pred neznanim...
Reply #17 - 05.02.2007 at 15:34:20
 
Quote:
Samo ker praviš: "mene je dejansko strah, da bi imel onemogočeno nadaljevanje tega življenja, saj sem ga pripravljal zelo dolgo in sem končno na točki kjer sem želel bit", me zanima, (to je če ti je za povedat), zakaj strah oz. kje vidiš možnost za onemogočenje tega življenja oz. zakaj misliš, da si ti sam toliko pripravljal to točko in ne življenje samo oz. skupaj no Smiley. Kdo pa drug kot to življenje nam omogoča razviti čut, da je to približno to? Zakaj bi nam pol to odvzelo?

My point je najbrž, da če nas je strah pol to ni to, če pa to ni to, pol je strah odveč, če pa je to to - tam pa najbrž tako ali tako ni prostora za strah. Al kako že?  

(Sicer pa je lahko pametovat.. oz. rabim to vse skupi tud zase Roll Eyes Tongue))  

Je pa itaq tako, da strah izgubi ves smisel ko se začne neizbežno, in da je tisto česarkoli nas je strah možno sprejeti le v celoti.



strah je mogoč res mal preostra beseda. bi mi bilo pa zelo žal.........
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
sharky82
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5

Re: strah pred neznanim...
Reply #18 - 05.02.2007 at 18:02:47
 
ja tko je pr men, nej odgovorim na nekatera vprasanja, ki ste mi jih zastavili....
Kot sm ze reku se mi je to zacel kr naenkrat pojavljat. Prvič se mi je zgodil, ko sm sel po novmu letu voscit mami in dedu, vse je blo ok, sedel smo v sobi se mal pogovarjal, pol mi je pa kr naenkrat kliknl pa kot da bi odrezou...bil sm cist drugi, zacel sm se trestin mi je blo ful neprijetno. ne vem tak cudn zoprn obcutek zacutim v glavi, v vratu me kr neki stisne-zablokira, oci mi vlece skup, licnice mi zacnejo trzat, jst pa komi ksno besedo spregovorim...ne vem, res neprijetni obcutki. no to se mi je zgodilo takrat prvič, pol dolg casa nism obcutu oz dozivu tega, zadnje case pa se mi to pojavlja vse pogosteje. tud ko sm z ozjimi kolegi, sam ni tok hudo kot na primer pri ostalih.je pa res da se mi ne dogaja glih skoz, na določene trenutke. najhuj mi je nekoga gledat v oci in se z njim pogovarjat...pol me skor 100 procent presinejo ti cudni obcutki, tresenje in to... Lips Sealed. recmo ko kej delam oz se s cim ukvarjam je nekok bols.

odnosi v druzini so pa sledeci...zivim z mamo in njenim drugim partnerjem, mam dva polbrata, fotr pa zivi pri stari mami. z njim ze okol pol leta nimam stikov, ker sva se sprla. sam mislm da to ni zarad tega, ker se mi je dogajal ze prej. drugac pa imam z vsemi ostalimi kr poslihtane odnose. tud kar se tiče psihičnih problemov oz bolezni v druzini ni bilo. mogoče je mami vcasih prevec zivcna, sam jst jo razumem...je ful natancna, vse ce met poslihtan, pol pa mi stirje dedci pr bajti vsak delamo po svoje in seveda ji ni glih z rozcami postlano...hehe

kako pomembno mi je kaj si drugi mislijo o meni? hja kaj nej recem, itak da mi ni vseeno kaj si mislijo sam se s tem pa tud ne obremenjujem prevec. nerodno mi postane v takih situacijah ko z nekom komuniciramin postanem zivcen...pol si mislm kaj si zdej ta oseba misl o men, zakaj se tresem in pol je vse se slabs...tko nekok. na splosno pa se ne obremenjujem za mnenja drugih. nej se to povem, sem ljubitelj hitrih avtomobilov in mam tud jst bol tezko nogo...tko da me majo nekateri mogoče za divjaka za volanom in tud marsikasno slism na racun tega, vendar pa se ne obremenjujem s tem....

meditacije...imho...kot prvo ne vem kaj pomen izraz 'imho', z meditacijami pa se tud se nikol nism ukvarjal. vem pa da je moja bivsa punca skoz govorila o tem. ne vem tud kako nej se lotim te zadeve, saj vem zlo malo o tem

kako spim? ja s spanjem nimam tezav. mogoče preden grem spat oz preden zaspim mi vcasih se kej dogaja v glavi, ko pa enkrat zaspim pa nimam tezav. ponoč ko se prebudim in ce morm na wc, sem kot rozca in se počutm zlo sproscenga. ce se le da spim ob vikendih malo dalj, drugac pa sluzba in morm ustat ob pol 7. takoj ko se zbudim sm kul, ko pa pomislm da morm spet v sluzbo in med ljudi, mi pa spet pade razpolozenje in volja...

no mislm da sm se kr razpisou zdej, upam da ste me uspel poslusat do konca... Wink

lp... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: strah pred neznanim...
Reply #19 - 05.02.2007 at 18:57:46
 
ja, uspel, uspel
nc... mogoce bi ti lahko kolegica kej rekla, dones, ko sem ji povedala, da sem pisala o njej, je rekla, da zdej ugotavljajo, da je to nekej povezan z nepravilnim delovanjem scitnice.



Men je vseen, ce se treses..
sorrry, pojma nimam, kaj bi to lahko blo, mam pa eno idejo, ki je mogoce za preverit
razmisljam, da se ti to zgodi zarad tega, ker tako zanihas med tem kar si ti in tem, kar je drug clovek; u bistvu te zanima, kaj si drug clovek, tisti, ki te gleda v oci, misli (o tebi, pa ne samo o tebi), po drugi strani te skrbi, kaksen si ti zdaj (ravn zarad tega, ker te skrbi, kako te bo dojel) (to nima veze s tem, da na splošno opažaš, da ti mnenje drugih ni pomembno)
mogoče te zavibrira ko hkrati poskušaš vbit v drugem človeku, v njegovem mindu, zato, da bi izvedel, kako te dojema, hkrati pa moraš pazit, da boš sebe obvladal, da te bo dojel u redu. Potem se ti začne nekej dogajat, česar nisi zavestno skontroliral in te vedno bolj skrbi, kako to tresenje gleda drugi in vedno bolj bi se rad obvladal, tolk si razpet med tem dvojim, da se samo še bolj treseš.
torej če bi takrat pustu druzga tolk pr mir, se lepo osredotoču na svoje občutke, kot tiste, ki so bolj pomembni zate, da jih ozavestiš, da jih poznaš, in to, kaj si misli drugi vzel za manj pomembno; DA bi torej lahko lepo v sebi ostal in opazoval samega sebe skoz svojo percepcijo, svoje občutenje, bi se mogoče ne tresu več,...
mogoče dejansko maš močne telepatske in empatične sposobnosti (mogoče bi res lahko "zlezel v drugega človeka" s svojo zavestjo), mogoče bi pri umiritvi tresenja lahko zaznal en bolj sfokusiran tok tega.

sej pravim, pojma nimam, ne vem, kako je v tvoji koži. Bolj zihr ti pa lahko rečem, da samo k ozaveščanju pomaga, če bi porajtal, kaj se dogaja v tebi, kakšne občutke se ti zdi, da ti vzbujajo drugi, pred tem, ko do tega pride.
Veš že, npr, da je to takrat, ko se z nekom gledaš iz oči v oči. Kaj pa je blo takrat pri dedu. To so stvari, ki jih sploh ni treba delit z nami.. če se ti zdi, da je kaj ful osebnega; (lahko pa tud, če se najde nekdo, ki piše, se menda najde tud nekdo, ki temu lahko drži pozornost) hočem rečt, da je bolj važno, da jih samemu sebi upaš priznat. Če boš delil, se lahko mi iz tega kaj naučimo, sam to, da se mi zdej učimo od tebe, tud ne smeš vzet kot en pressure odgovornosti do nas, ker je nimaš.
NAj bo tebi samemu udobno ob tvojih občutkih.
... že mal plavam po svoje (no, ja, sej že skoz  Smiley )
In kaj ste se pogovarjal, kako si se počutu, preden si e začel trest, kaj bi takrat najrajš ... naredu.. oz. česa najrajš ne bi.. mislm, da si tko sam lahko pojasniš, zakaj pride do takih močnih filingov.

Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: strah pred neznanim...
Reply #20 - 05.02.2007 at 20:47:48
 
fenomen, ki ga Eva razlaga, bom probal jst zj še za malenkost bl "matematično" opredelit

občutki so lahko internega (lastni občutki) ali eksternega izvora (občutki drugih)

interni občutki, torej tvoji lastni občutki se manifestirajo v telesu kot posledica prepričanj (zavestni in nezavednih-večinoma nezavednih) - možgani pošljejo impulz v telo. če je človek pozoren, za vsak občutek lahko zazna začetek impulza in prepričanje, ki ga je sprožilo (včasih treba tut mal pobrskat po podzavesti)

eksterni občutki se zaznajo z astralnim/čustvenim telesom. vse celice v telesu imajo poleg fizičnih receptorjev tudi energijske receptorje
če je nekdo empatičen, to pomeni, da uporablja svoje astralne "tipalke" in z njimi prenese občutke drugega na isto mesto v svojem telesu

lastne občutke in občutke drugih je treba ločit, sicer pride do zmede...pa ne samo to
če človek ni vešč preklapljanja med empatijo in asociiranim/disociiranim načinom zaznave, torej če ostane v empatičnem zaznavnem načinu, potem se občutki prekrivajo (lastni in tuji). kar pomeni, da tekom komunikacije človek lahko postane odsev samega sebe --- prevzame občutke drugega za svoje... vključno z občutki, ki je sogovornik proizvede z večinoma neupravičenim predalčkanjem. zadeva se seveda stopnjuje...občutke posvojiš (ne moreš drugače, ker se prekrivajo) in nanje reagiraš...lahko postaneš zmeden, saj ne veš odkod in zakaj so...skratka reagiraš...drugi reagira na tvojo reakcijo...in kmalu si odsev odseva...potem odsev odseva odseva...itn...kar privede do (bolj ali manj totalne) izgube lastne identitete....čeprav se to zgodi subtilno, nazunaj se niti ne opazi, da si ne bo kdo narobe predstavljal, se zgodi.....

jaz se zdaj učim non-stop projicirat lastno samopodobo, kar je imam pač zdefinirane (kaotičnost pa to...)---zaradi samega sebe, samo zato, da tekom komunikacije ne pozabim kdo sem. empatijo uporabljam samo še na način: not in hitr ven Smiley medtem, ko ugasnem lastne občutke.... mal se še lovim...mi gre pa vedno bolje Cool hvala bogu za tranzit lune čez ovna

ne vem če pride v poštev za ta dotični primer...verjamem pa, da bo še komu prišlo prav, tkole mal bolj natančno zdefinirano....zame je bila to cela revolucija
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: strah pred neznanim...
Reply #21 - 06.02.2007 at 10:24:10
 
ja, ful hvaležna za razlago, čeprav ne dojemam glih vsega
tud sama sem opazla, da navkljub firbcu, kaj se v drugih dogaja in želji po čustvenem stapljanju je najboljš zame, da ostanem osrediščena.. to me najbolj izpolnjuje in plusi tega se odražajo povsod
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: strah pred neznanim...
Reply #22 - 06.02.2007 at 10:30:55
 
Eva wrote on 06.02.2007 at 10:24:10:
ja, ful hvaležna za razlago, čeprav ne dojemam glih vsega


hmmm...v čem pa nisem bil dovolj jasen?
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: strah pred neznanim...
Reply #23 - 06.02.2007 at 11:55:07
 
ixtlan wrote on 05.02.2007 at 20:47:48:
fenomen, ki ga Eva razlaga, bom probal jst zj še za malenkost bl "matematično" opredelit

občutki so lahko internega (lastni občutki) ali eksternega izvora (občutki drugih)

interni občutki, torej tvoji lastni občutki se manifestirajo v telesu kot posledica prepričanj (zavestni in nezavednih-večinoma nezavednih) - možgani pošljejo impulz v telo. če je človek pozoren, za vsak občutek lahko zazna začetek impulza in prepričanje, ki ga je sprožilo (včasih treba tut mal pobrskat po podzavesti)

eksterni občutki se zaznajo z astralnim/čustvenim telesom. vse celice v telesu imajo poleg fizičnih receptorjev tudi energijske receptorje
če je nekdo empatičen, to pomeni, da uporablja svoje astralne "tipalke" in z njimi prenese občutke drugega na isto mesto v svojem telesu

lastne občutke in občutke drugih je treba ločit, sicer pride do zmede...pa ne samo to
če človek ni vešč preklapljanja med empatijo in asociiranim/disociiranim načinom zaznave, torej če ostane v empatičnem zaznavnem načinu, potem se občutki prekrivajo (lastni in tuji). kar pomeni, da tekom komunikacije človek lahko postane odsev samega sebe --- prevzame občutke drugega za svoje... vključno z občutki, ki je sogovornik proizvede z večinoma neupravičenim predalčkanjem. zadeva se seveda stopnjuje...občutke posvojiš (ne moreš drugače, ker se prekrivajo) in nanje reagiraš...lahko postaneš zmeden, saj ne veš odkod in zakaj so...skratka reagiraš...drugi reagira na tvojo reakcijo...in kmalu si odsev odseva...potem odsev odseva odseva...itn...kar privede do (bolj ali manj totalne) izgube lastne identitete....čeprav se to zgodi subtilno, nazunaj se niti ne opazi, da si ne bo kdo narobe predstavljal, se zgodi.....

jaz se zdaj učim non-stop projicirat lastno samopodobo, kar je imam pač zdefinirane (kaotičnost pa to...)---zaradi samega sebe, samo zato, da tekom komunikacije ne pozabim kdo sem. empatijo uporabljam samo še na način: not in hitr ven Smiley medtem, ko ugasnem lastne občutke.... mal se še lovim...mi gre pa vedno bolje Cool hvala bogu za tranzit lune čez ovna

ne vem če pride v poštev za ta dotični primer...verjamem pa, da bo še komu prišlo prav, tkole mal bolj natančno zdefinirano....zame je bila to cela revolucija


Nisem čist zihr, da je občutja mogoče delit na notranja (občutja sebe) in zunanja (občutja do drugih). Prej bi reku, da gre za delitev na občutja in čustva, pri čemer so občutja vedno notranja, čustva pa zunanja. Problem  je v tem, da  tud do notranjih občutij lahko gojimo čustva, imamo  skratka čustven odnos do svojih občutij kot objekta, do katerga gojimo neko empatijo. Na svoja občutja smo navezani ali pa smo od njih odtujeni, jih mamo radi ali pa jih sovražimo... Tko da ni problem v 'mešanju' notranjih in zunajih občutij, ampak v mešanju čustev in občutij, pri čemer je občutje  praviloma tisti notranji (ob)ču(tek), ki ne vara in na katerga se lahko zanesemo (je primarno, kemijsko/hormonalno stanje, ki teži k ravnovesju/homeostazi), čustva pa ta občutja spravljajao iz ravnovesja s spomočjo čutov (receptorjev, ki nevronsko vplivajo na kemijsko/hormolnalna stanja), ki naša občutja vežejo na objekte, na tisto, kar je izventelesno  oz.  na tisto zunanje (v nekem smislu je to lahko tud jaz kot center zavedanja), kar je šele potrebno pretvoriti v občutje...      
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: strah pred neznanim...
Reply #24 - 06.02.2007 at 12:10:52
 
titud wrote on 06.02.2007 at 11:55:07:
Nisem čist zihr, da je občutja mogoče delit na notranja (občutja sebe) in zunanja (občutja do drugih).


o jst pa sem Smiley v natalni karti preveri kdaj ti bo luna prečkala ribi...tisti dve leti boš najbolj empatično "navdahnjen"

titud wrote on 06.02.2007 at 11:55:07:
Prej bi reku, da gre za delitev na občutja in čustva, pri čemer so občutja vedno notranja, čustva pa zunanja. Problem  je v tem, da  tud do notranjih občutij lahko gojimo čustva, imamo  skratka čustven odnos do svojih občutij kot objekta,


ja...čustva so "nadgradnja", posledica občutkov...

titud wrote on 06.02.2007 at 11:55:07:
do katerga gojimo neko empatijo


empatije ne moreš "gojit do nekoga"....je eden izmed treh možnih zaznavnih položajev (sta še asociirani in disociirani)...enega ponavad prevzameš za default, najbolj "priljubljenega".... uporabna je pa kombinacija vseh treh....
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: strah pred neznanim...
Reply #25 - 06.02.2007 at 13:46:59
 
Empatija je sposobnost občutenja občutja drugega kot svojega, torej je vedno izvedna iz čustva. Otrok npr. ni empatično bitje (znana so obdodja otroške  neobčutljivosti za trpljenje drugega bitja), dokler ne razvije svoje čustvene mreže.

Sicer pa gre za emergenten odnos med občutjem (kot prvinskiom in evolucijsko razvojno/zgodovinsko prvotnim), čustvenim in nazadnje mentalnim, pri čemer vsako od naslednjih stopenj 'gnezdi' v nižjem, kavlitativno drugačnem procesiranjem sveta (in našega mesta v  njem). Pri občutenju gre za proseciranje v polju ugodja/neugodja, pri čustvovanju v polju dobro/slabo, pri mentalnem pa v polju resnično/lažno, ker pa ta polja gnezdijo druga v drugem je težko določit točke prehoda. Skupaj  tvorijo celovitost občutenjsko/estetskega-etičnega/moralnega-racionalnega/zanstvenega procesiranja sveta z osrediščanjem  na prvem, drugem ali tretjem nivoju.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: strah pred neznanim...
Reply #26 - 06.02.2007 at 14:03:22
 
titud wrote on 06.02.2007 at 13:46:59:
Empatija je sposobnost občutenja občutja drugega kot svojega, torej je vedno izvedna iz čustva.


z empatijo se DEJANSKO vživiš v drugega...prezrcališ njegove občutke vase...zrcaljenje se opravi prek 6. čuta, če hočeš---z astralnim/čustvenim telesom... šele potem, ko imaš enkrat občutke prezrcaljene v svojem telesu.....jih lahko prepoznaš kot take iz njih po svoji lastni analogiji zgradiš čustva in jim pripneš ustrezno misel....ni obratno, da na podlagi zaznave petih materialnih čutov posredno prek možganov kreiraš svoj lasten občutek, to bi želu poudart ....ja, je pa še vedno subjektivna zaznava...

titud wrote on 06.02.2007 at 13:46:59:
Sicer pa gre za emergenten odnos med občutjem (kot prvinskiom in evolucijsko razvojno/zgodovinsko prvotnim), čustvenim in nazadnje mentalnim, pri čemer vsako od naslednjih stopenj 'gnezdi' v nižjem, kavlitativno drugačnem procesiranjem sveta (in našega mesta v  njem). Pri občutenju gre za proseciranje v polju ugodja/neugodja, pri čustvovanju v polju dobro/slabo, pri mentalnem pa v polju resnično/lažno, ker pa ta polja gnezdijo druga v drugem je težko določit točke prehoda. Skupaj  tvorijo celovitost občutenjsko/estetskega-etičnega/moralnega-racionalnega/zanstvenega procesiranja sveta z osrediščanjem  na prvem, drugem ali tretjem nivoju.  


Smiley
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: strah pred neznanim...
Reply #27 - 06.02.2007 at 15:51:36
 
Sharky živjo

Zdej, jst sem samo en bk in se ne spoznam glih na tresenje, ma, me zanima, a si bil kej pri zdravniku zarad tega? Mislm, cukr pa to, ker dost podobni simptomi so pri tistih, ki jim pade sladkor v krvi, poleg tega pa, ko sem te bral, sem kuj pomislu na to, zato te tud sprašujem.

Kar se tiče pomembnosti odzivov drugih nate, bi reku, da vsakemu sede, če ga drugi sprejemajo, če je v očeh drugih fajn pa kul. Ni pa dobro, če ti je to nadpomembno a veš. Ker drugi so kakršni že so a ne. fajn je vedet, da si za svoje življenje odgovoren sam, kar pomeni, da so tvoji odzivi na druge pač tvoji. Ti jih izbiraš in za svojo izbiro si sam odgovoren in fajn je tud da veš, da so tud drugi sami odgovorni za svojo izbiro odzivanja a ne. Kva pa to pomen? Jah, da se bojo drugi odzvali nate tko kot se pač bojo in da imajo vso pravico do tega /empatija/ in da če je teb to tolk pomembno, mislm, kako te bojo drugi sprejel, da si zaradi tega vesel, žalosten, živčen, prestrašen, jezen,razočaran, pomen to, da predajaš odgovornost za svoje življenje v tuje roke, njim. Halo. A bi ti to rad al kva? Da ti drugi diktirajo, kdaj bod vesel, žalosten....? Mislm. Tle se boš moral mal v roke vzet a veš.

Pravš da ponoč fest dobro spiš, k pomisliš, da je treba v službo, te pa podre. Zakaj? Kakšni so tvoji odnosi v službi? A rad delaš svoje delo? Se dobr počutiš med sodelavci? Lej kolk vprašanj. K boš iskal odgovore, se vpraš, kaj lahko spremenim jst, da bojo bolši odnosi, da bom delal kar rad delam, pa tko.

Mej se skrajno fest, Sharky.

Vidva Ixtlan in Titud, mislm, a bi lahko tole okol empatije razložila na en tak, mislm, razumljiv način in po možnosti s primeri, pa čeprav hipotetičnimi. Ker tole očitno obvladata, pol znata ziher tud preprosto razložit a ne.

butl /kje so pa smajliji?/ Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
sharky82
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5

Re: strah pred neznanim...
Reply #28 - 07.02.2007 at 19:12:11
 
živjo. ja najprej hvala za tolk odgovorov oz nasvetov...in seveda tudi jst odgovarjam se na vprasanja ki ste mi jih zastavili.

bil sem velikokrat pr zdravniku, so tud ze sumil za sladkor in scitnico, vendar pa so izvidi pokazal da je vse ok. je pa res da ma stara mama ze od majhnega tezave s scitnico, mogoče je to dedno in se tud pr men kej razvija...

V sluzbi se kr razumem s sodelavci, nimam nobenih tezav, sam ne vem zakaj do tega prihaja...ja ce se ne motm je to vse vec al mnj v moji glavi in morm sam pr seb postimat te stvari...tko jst mislm. sam tezko je k ne ves kako zacet in kaj nardit. na trenutke si mislm da ni nc narobe z mano, da sm cist ok, pol pa recmo zacnem pogovor, pa takoj pomislm spet na to in smo tam....
najhuj mi je ko se ksn ustav pr men in se zacne pogovarjat z mano, najveckrat o temi k me sploh ne zanima. ne vem zakaj ampak takrat mi je ful neprijetno. vcasih nism bil tak. neki se je spremenil v men. in v tistem trenutku bi najraj nekam zbezu al pa se v zemljo udrl...

ja trenutno sm ful prehlajen, po moje ksna gripa al kej podobnega tko da grem nazaj v posteljo.  Wink

lep pozdrav vsem skupaj...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: strah pred neznanim...
Reply #29 - 07.02.2007 at 22:18:50
 
Quote:
najhuj mi je ko se ksn ustav pr men in se zacne pogovarjat z mano, najveckrat o temi k me sploh ne zanima. ne vem zakaj ampak takrat mi je ful neprijetno. vcasih nism bil tak. neki se je spremenil v men. in v tistem trenutku bi najraj nekam zbezu al pa se v zemljo udrl...

ja trenutno sm ful prehlajen, po moje ksna gripa al kej podobnega tko da grem nazaj v posteljo.  Wink


pobegnu ja, iz telesa, s tresenjem
zdej pa z boleznijo se pred nami
ker ne upas pokazat, da ti nekej ni vsec, da te nekej ne zanima... da ti neki ne disi

mogoce?
to se pa tud jest ucim, povedat, kadar se ne pocutimo kot majhni kuzki do vsazga in vsega: poslusna in ustrezljiva. KAdar smo preprosto pri eni razlicni, svoji stvari. Vsakemu svojo pot. Spet bom mal propagirala sebicnost (ki to ni); ker je (po mojem) najsebicnejse od nas, kadar nismo iskreni izrazi sebe in s tem druge prikrajsamo za pomemben del lepote resnice, ki je Ljubezen - kos sestavljanke ki smo, vsak izmed nas.


(1777)

p.s. ok, mogoče ni prikrajševanje, v primeru, da vsakdo izmed nas res potrebuje samo svojo zgodbo, ne drugih; toda z neiskrenostjo lahko zavajamo druge, ki v nas itak vidijo svojo projekcijo, in si lahko zaradi tega zmotno interpretirajo sami sebe. Kar bi lahko tako ali tako storili tudi v primeru, da bi bili iskreni.

Tukaj nekej se razkriva zdaj ta moj cikel; namreč kar dajemo naj bi tudi prejemali. SE pravi, če bom iskreno izrazila sebe, bom znala pravilno interpretirat izraz "drugih", ker sem itak odprta tej resnici. goes around
(o vidim, da je datum 07.02.07)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4